Pellikaan wil Dialezing Kunst Kring Alexej von Jaw lensky IK NEEM! met MAB gaan onderhandelen Iepen weg bij leplaan HARWA JA, it Oude bomen Van Herk BV in Zuidplas vervangen langs A12 Pellikaan BouwbedrijfBV borduurt verder op Be Fair-lokatie AF-centrum 24 jaar oud Informatieavond Gastouderproj eet 4 A-- iff ff - -J Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 landelijk door BERT J. WOUDENBERG Wad- Rijn en Gouwe 8 SS I" ll ‘Het is ons bekend dat MAB Projectontwikkeling BV te Den Haag met de gemeente afspraken heeft als ontwikke- Als primaire trekker in de niet-dagelijkse sector zorgt dit warenhuis ervoor dat het centrale plein ook het middel punt wordt. München waar hij zich geheel wijdt aan de kunst. gaat er van uit dat het ge meentebestuur de randvoor waarden vaststelt. Hierbij is van belang dat de gemeente zich vrijwaart van mogelijke schadeclaims. Op de plaats van de huidige Passage zijn ongeveer 50 woningen voor- Voor leuke HEBBEDINGETJES en Praktische KADO’S HARWA’S LINNEN KADOSHOP WADDINXVEEN - In het ge deelte van de leplaan (tussen de Eikenlaan en de Esdoorn- laan) staan drie grote iepen. Deze drie karakteristieke bo men zijn de laatste grote bo men in deze straat. De mees te grote bomen zijn door de ja- ren heen vervangen door klei nere bomen. Onlangs is gebleken dat deze bomen in een slechte staat verkeren, waardoor in ieder geval één van de drie vervan gen dient te worden, zo laat directeur ing. S. van Houten van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven in een brief aan de bewo ners van de leplaan weten. Uit oppervlakkig onderzoek is gebleken dat de andere twee bomen ook slecht zijn en wellicht blijkt bij nader on derzoek dat deze ook niet te handhaven zijn. Dit is de voornaamste reden waarom de gemeente deze bomen wil vervangen. Een indruk van het plangebied tussen spoorlijn en Kanaaldijk. Voorzien zijn 13.500 vierkante meter winkelruimte (met een warenhuis en twee supermarkten), 110 wo ningen boven de winkels, 36 woningen in een appartementengebouw en 775 parkeer plaatsen. Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort en Zonwering Rijnlandstraat 4, Waddinxveen, Tel. 01828-16119 i cgn yd Kenmerkend voor het winkel centrum ’t Palet is de open baarheid ervan. Het centrum zal ook in de avond en in het weekeinde vrij toegankelijk zijn en zo doende ook daadwerkelijk kunnen gaan functioneren als het winkelcentrum van Waddinxveen. Onder invloed van Kadinsky, Klee, Matisse en Kees van Dongen schildert hij land schappen en koppen waarin hij zich steeds tot de essenties beperkt. Zondagmiddag 27 november zal de Waddinx- veense Kunst Kring bij vol doende belangstelling deze expositie in de Maasstad be zoeken. De consument zal in staat zijn verschillende routes te belopen zonder daarbij steeds dezelfde winkels te zien. In een winkelcentrum als dat van Waddinxveen vindt een mengeling plaats van bood schappen doen en winkelen. De supermarkten zijn de be langrijkste trekkers in de da gelijkse sector. Om een goed functionerend boodschappen- centrum te hebben, dient men te voldoen aan de eisen en wensen van deze winkels. Een goede bereikbaarheid en goede parkeervoorzieningen zijn van essentieel belang. In het nieuwe winkelcentrum is aan deze eisen voldaan. Het parkeren is zo opgelost Aanvankelijk is Alexej von Jawlensky (1864-1941) offi cier in het Russisch leger, maar geboeid voor de schil derkunst vertrekt hij naar De Rotterdamse museumme- dewerkster komt op uitnodi ging van de Waddinxveense Kunst Kring. In museum Boymans van Beuningen is een overzichtstentoonstelling te zien van deze Russisch- Duitse expressionist. WADDINXVEEN- B. en W. hebben aan het Waddinx veense aannemingsbedrijf Joh. van Herk BV (Piasweg) de aanleg van bouwstraten en rioleringen voor de eerste fase van het woonwijkje Zuid plas ’90 gegund. üüüLa.4 Het plan is om in plaats van deze drie grote iepen andere, kleiner blijvende, iepen te planten. Daarnaast wil de ge meente nog een aantal bomen vervangen voor de huisnum mers 48 tot en met 78, omdat deze bomen slecht zijn. Ook hiervoor in de plaats zul len kleiner blijvende iepen geplant gaan worden. Het ligt in de bedoeling van de sectie plantsoenen van de gemeen telijke dienst Openbare Wer ken en Bedrijven de werk zaamheden in de winterpe riode uit te voeren. belangstelling de plaatselijke ent betrekking tot de lokatïekeus voor een hoofdwinkelcenturm in het kader van de centrum- ontwikkeling in Waddinx veen. Zoals bekend waren de advie- ploitatie zen van de Werkgroep Cen trum en van de plaatselijke middenstandsvereniging po sitief voor de Be Fair-lokatie. Ook de meerderheid van het college van B. en W. koos voor deze lokatie. Niettemin heeft een meerderheid van de ge meenteraad gemeend in fe bruari van dit jaar te moeten kiezen voor uitbreiding aan de westkant van de Passage. goed hebben begrepen zijn de bouwvoornemens hoofdzake- Voorbeelden van de aankomstgevel en de noord-zuid straat, het plein en een winkelstraat. Het geheel is zo gesitueerd dat verschillende looproutes mogelijk zijn. Het nieuwe winkelcentrum 't Palet kent geen achterkanten. Zeer bijzonder is de oplossing die is gekozen voor het expediëren. Dat gebeurt geheel uit het zicht en in twee beveiligde truckdocks. KLEUR OP KLEUR Badkamertextiel EXCLUSIEVE Kleinmeubelen EXCLUSIEVE Woonaccessoires KERAMIEK De kleurrijke situatieschet sen, sfeerbeelden en perspec tieftekeningen van het arca de- en luifelrijke ’t Palet, dat twee supermarkten, een wa renhuis en een groot aantal winkelunits van verschillen de grootte omvat, geven een bijzondere indruk van het nieuwe winkelcentrum. De nieuwe plannen worden namelijk gekenmerkt door een compacte en toch afwisse lende vorm van het winkelge bied met verschillende loop routes, een geslaagde inte gratie van wonen en winke len, een werkelijk vindingrij ke expeditieroute en het vol ledig ontbreken van achter kanten. Het visueel en kleurrijk zeer aantrekkelijk door Pelli- kaan’s ontwikkelingsadvi- seur WPM Planontwikkeling BV in Den Bosch uitgewerkte winkelplan, waaraan de afge lopen periode in het grootste geheim is gewerkt, is vorige week dinsdagmiddag in het gemeentehuis door ing. E.E.M. Versaevel, directeur van Pellikaan Bouwbedrijf BV, aan het college van B. en W. en de zes fractievoorzitters aangeboden. Een publieke reactie op de op merkelijke plannenmakerij wilde het Noordbrabantse bouwbedrijf dezer dagen nog niet geven, omdat Burge meester en Wethouders en de raadsleden eerst de gelegen heid moeten krijgen het nieu we voorstel voor winkels en woningen op de Be Fair-loka tie te bestuderen. ‘Zolang wil en kan ik niets over ons ini tiatief zeggen', zei ons desge vraagd ing. Ernst Versaevel. Goed bereikbaar Door de centrale ligging zijn de nieuwe winkels zeer goed bereikbaar. De bestaande fietspaden (Kanaaldijk en langs de spoorlijn) dragen er toe bij dat de fietsers het cen trum gemakkelijk kunnen bereiken. Fietsenstallingen ’s Morgens om 10.00 is er koffiedrinken, waaraan het zangkoor van het Anne Frankcentrum haar mede werking verleent. ’s Avonds om 19.30 uur is er een grote bingoavond met verloting en prachtge prij zen. Kosten ƒ3,75 per per soon. De zaal gaat om 18.45 uur open. Deze dag is, zoals altijd, voor alle ouderen in Wad dinxveen, dus niet alleen voor de Anne Frank-bewo- ners. Het Anne Frank-cen- trum is een centrum voor alle Waddinxveense oude ren. meer dienen voor het houden van culturele activiteiten'. lijk gebaseerd op een mogelij- Het Tilburgse bouwbedrijf ke financiële onhaalbaarheid, die het gevolg zou zijn van de realisering van een hoofdwin kelcentrum op de Be Fair-lo katie', aldus het Tilburgse bouwbedrijf. ‘Toen wij kennis namen van het raadsbesluit was dit voor ons intern aanleiding te be- zien, nadat de ammovatie zien in hoeverre ons bouwbe- van het huurgedeelte heeft drijf met haar kennis en erva- plaatsgevonden. ring u van dienst zou kunnen zijn, daarbij lettend op de thans ontstane situatie'. ‘Naar onze oriëntatie en oor deel moet het financieel toch laar. Wij zijn bereid ook met haalbaar zijn op zo’n prachti ge en centrale lokatie als Be Fair een hoofdwinkelcentrum te realiseren. Een keuze die zo belangrijk is voor de toe komst van Waddinxveen'. Als inventief en internatio naal georiënteerd bouwbe drijf zegt Pellikaan Bouwbe drijf BV het niet te kunnen nüïteit van laten in de eigen organisatie bouwbedrijf, een eerste idee en studie naar de haalbaarheid uit te voe ren. De voorlopige uitkomsten van deze haalbaarheidsstu die geven aan dat het wel de gelijk financieel haalbaar is op de Be Fair-locatie een kleurrijk, attraktief en pas send hoofdwinkelcenturm te realiseren. In bouwstudie is rekening ge houden met de bedragen voor vergoedingen voor de eige- naar-belegger, eigenaar-ge- bruiker en huurder voor de uitplaatsing van de Passage, alsmede het verplaatsen van de voetbalvelden. ‘Positief is te melden dat de Be Fair-lokatie geen aanvul lende subsisie van de ge meente vraagt', aldus Pelli kaan Bouwbedrijf BV, dat nog wel zegt niet volledig op de hoogte te zijn in welk stadium thans de voorbereidingen tot planontwikkeling zich bevin den. Het b ouwbedrijf zegt bereid te zijn het gemeentebestuur vrijblijvend een turn-key aanbieding te doen op het door hen gevisualiseerde plan. Zij denken ten hoogste zes maanden nodig te hebben om smaen met hun ontwikke- lingsadviseur WPM te ’s Her- zorgen ervoor dat de fiets ook tijdens het winkelen of bood schappen doen veilig is. Ook het openbaar vervoer wordt in het Warnaarplant- soen goed geregeld. Er zijn twee bushaltes voorzien. De bereikbaarheid voor de auto is uitstekend. Zonder de kans op opstoppingen bij de inrit ten van de parkeerterreinen kan de consument op een snelle en prettige manier met de auto het nieuwe winkel centrum bezoeken. Zeer bijzonder is de in ’t Palet gekozen oplossing voor het expediëren. De bevoorrading van de twee gedachte super markten is uit het zicht tegen de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn gesitueerd. Twee ‘truck-docks' zorgen er voor dat de bevoorrading aan deze zijde goed is geregeld. Door de realisatie van de twee afsluitbare expeditieho- ven is ook de bevoorrading van de andere winkels aan de buitenzijde niet meer zicht baar. Het expeditieverkeer bereikt via een poort deze ho ven. Deze poort is ’s avonds en in het weekeinde afsluitbaar zo dat de sociale controle verze kerd is. De parkeerterreinen voor het publiek zijn inzichte lijk en goed bereikbaar. Voor mensen met een handicap zijn bij de drie ingangen par keerplaatsen voorzien. Door te kiezen voor integratie van wonen en winkelen wordt de sociale controle vergroot en dus de veiligheid gewaar borgd. De entree’s van de wo ningen liggen verspreid over het totale complex. Via een ommegang op de eerste ver dieping kan de bewoner zijn of haar flat bereiken. WADDINXVEEN - Het Anne Frankcentrum (Jan van Bijnenpad) bestaat donderdag 17 november 24 jaar. Hoewel nu al voorbe reidingen worden getrof fen om het 25-jarig be staan volgend jaar op grootse wijze te vieren, zal het 24-jarig bestaan wor den gevierd op de tradi tionele wijze. WADDINXVEEN - Donderdagavond 17 november om acht uur zal Ivonne Nederlof, educatief medewerkster van muse um Boymans van Beuningen in Rotterdam, in gebouw De Vlieger (Staringlaan) een dialezing houden over de schilder Alexej von Jawlensky en zijn tijdgenoten. De toegang is vrij. Niet alledaags Het winkelcentrum omvat naast een groot aantal winke lunits van verschillende grootte ook twee supermark ten en een warenhuis. Arca des en luifels bieden de con sument bescherming tegen regen en zon. Een samenspel van groen en water dragen bij aan een aangenaam klimaat in de straten en op het plein. Boven de winkels bevinden zich 110 woningen. Op het terrein staat tevens een ge bouw met 36 appartementen. De bewoners en het winke lend publiek beschikken over een totaal van 775 parkeer plaatsen, verspreid over het terrein. Op de parkeerplaat sen zou ook de vrijdagse weekmarkt kunnen worden gehouden. Het winkelcentrum wordt een niet alledaags centrum. Door de gekozen structuur, de integratie van wonen en win kelen en de kleinstedelijke uitstraling wordt een beeld gecreëerd dat past bij het ka rakter van de gemeente Wad dinxveen met bijna 26.000 in woners. De lay-out van het nieuwe winkelcentrum op de Be Fair- lokatie kent een eenvoudige en inzichtelijke structuur. Met nadruk is gestreefd naar een compact winkelgebied. Compact, maar wel afwisse lend. Zo is al aangegeven dat door de unieke oplossing ten aanzien van het expediëren de situatie ontstaat waarbij er geen achterkanten zijn. ZEVENHUIZEN - Donder dagavond 17 november van acht uur tot kwart voor negen houdt het Gastouderproject Waddinxveen en omstreken in het gebouw van De Vier- stroom aan de Dorpstraat in Zevenhuizen een informatie avond. Het Gastouderproject bemiddelt tussen ’vraagou- ders’ die, omdat zij werken of studeren, opvang zoeken en ’gastouders’ die tegen beta ling kinderen van naderen thuis willen opvangen. Ken merkend voor deze vorm van opvang zijn flexibiliteit: op vang op variabele tijden en maatwerk: het aantal dagen en uren kan aangepast wor den aan de vraag. Ook bui tenschoolse opvang behoort tot de mogelijkheden. Het Gastouderproject is voor meer informatie elke werk dag bereikbaar tussen 9.00 en 11.00 uur op telefoonnum mer 01828-19591. Exact op snijpunt Hoewel de Waddinxveense gemeenteraad negen maan den geleden al in meerder heid besloot uiteindelijk het langverwachte winkelhart in de Passage-West te gaan realiseren, heeft Pellikaan Bouwbedrijf BV kennelijk de opgetreden vertraging, de ge rezen financiële problemen en de planologische obstakels rond deze lokatiekeuze willen doorbreken door “t Palet' te presenteren. Voor het internationale bouwbedrijf, dat nog niet eer der actief was in Waddinx veen, is het een uitgemaakte zaak dat het nieuwe winkel centrum op de Be Fair-lokatie moet komen. Pellikaan Bouwbedrijf BV in het planvoorstel: ‘Het ligt daar centraal binnen de ge meente. De omvang en de vorm van het plangebied le nen zich uitstekend voor de ontwikkeling en realisatie van een hoofdwinkelcentrum. Met de komst van het woon wijkje Zuidplas ’90 in het zuidwesten komen de nieuwe winkels en woningen zelfs exact op het snijpunt van de woonkwadraten van dinxveen te liggen'. 't Palet, het kleurrijke winkelcentrum van Waddinxveen, zo noemt Pellikaan Bouwbedrijf BV in Tilburg het nieuwe winkelplan voor de Be Fair-lokatie. De tekeningen daarvoor geven een zuidelijke indruk. Als landelijk opererend togenbosch en de midden- bouwbedrijf zegt Pellikaan standsvereniging voorzienin- Bouwbedrijf BV in een Dt: aantal gemeenten de bouwac- ren-gebruikers van de huidi- tiviteiten te volgen. Zo ook in ge Passage. Deze voorwaarden dienen dan in het gevisualiseerde Waddinxveen hebben zij met regionale pers gevolgd met plan, voor zover nog niet ver- i.v.xr i- werkt, te worden meegeno men. WPM heeft een groot aantal disciplines in huis op het gebied van conceptont wikkeling, realisatie en ex- van onder andere winkelcentra. Pellikaan Bouwbedrijf BV: “Wij hebben gemeend u van onze visie in kennis te moeten stellen, omdat ook wij vinden dat er in Waddinxveen spra ke is van een gewichtige ont wikkeling. Het winkelcen trum heeft niet alleen een commercieel doel, maar ook een functie als sociale ont moetingsplaats. Het gepro- ‘Als wij de besluitvorming jecteerde plein kan onder WADDINXVEEN/TILBURG - "t Palet, het kleurrijke win kelcentrum van Waddinxveen'. Onder die titel heeft het in ternationale Pellikaan Bouwbedrijf BV, met vestigingen in Tilburg, Düsseldorf, Brussel en Londen, geheel onver wachts en op eigen initiatief voor de Be Fair-lokatie in het Warnaarplantsoen een verrassend en niet alledaags bouw plan gepresenteerd voor 13.500 vierkante meter winkels, 110 woningen boven de winkels, 36 woningen in een appar tementengebouw en 775 parkeerplaatsen, verspreid over het terrein. dat er genoeg nagenoeg geen vermenging plaats vindt van consumenten die boodschap pen komen doen en consu menten die willen winkelen. Bij het winkelen worden heel andere eisen gesteld aan de winkelomgeving dan bij het boodschappen doen. Ambiance, keuze en gezellig heid zijn trefwoorden die gel den voor het winkelen. Centraal gelegen aan het plein van ’t Palet ligt het wa renhuis. WADDINXVEEN - In een bij de plannenmakerij voor een winkelcentrum op de Be Fair-lokatie behorende brief voor het college van B. en W. schrijft directeur ing. E.E.M. Ver saevel van Pellikaan Bouwbedrijf BV in Tilburg bereid te zijn met MAB Projectontwikkeling BV in Den Haag, met welke projectontwikkelaar het gemeentebestuur afspraken vor de Passage-West heeft, te willen onderhandelen. De kos tenopzet voor het nieuwe winkelplan - dat uitgaat van de sloop van ‘de Passage', waarvoor in de plaats 50 woningen gebouwd zouden kunnen worden - voorziet dan ook in een eventuele schadeclaim. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Tot in februari volgend jaar zal Rijkswa terstaat directie Zuid-Hol- land de oude bomen langs rijksweg A12 tussen Zoe- termeer-Oost en het Gou- we-aquaduct rooien en vervangen door jonge soortgenoten. De bomen zijn bijna vijftig jaar oud en geven de weg een markant beeld. Door hun ouderdom laten zij takken vallen, waardoor het kappen van deze bo men noodzakelijk is. Het gaat in totaal om 480 po pulieren en essen. Bij Rijkswaterstaat be staat de wens de oude bo men direct te vervangen door snelgroeiende popu lieren en essen om het markante beeld zo snel mogelijk terug te krijgen. Daarom is door de Landin- richtingsdienst, afdeling Verkeerswegen, in nauwe samenwerking met de ge meenten Zoetermeer, Ze- venhuizen-Moerkapelle Bleiswijk en Waddinxveen een herplantplan opge steld. Rijkswaterstaat zal 365 populieren en essen her planten. Ook de vier aan liggende gemeenten zul len op hun grondgebied mogelijk nog bomen hier aan toevoegen. Het maximum aantal terug te planten bomen kan zo op 687 stuks komen. de MAB te onderhandelen en in onze kostenopzet hebben representatief wij reeds rekening gehouden met een eventuele schade claim' besluit Pellikaan Bouwbedrijf BV. Met hun plannenmakerij zeg gen zij er graag voor uit dat hun belangen natuurlijk te maken hebben met de conti nuïteit van het Tilburgse ‘Daarenboven denken wij met onze inzet, kennis en ervaring ook de be langen van Waddinxven te dienen'. Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: opererend togenbosch groot gen te treffen met de eigena- nn'ö S icon CK - o 0 - S-® i i i i i i i i i Betaling d m v. toegezonden acceptgiro's. Automatische betaling d mv machtiging. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Handtexening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn WONING DE BEKRONING IN UW WONING Een compact en niet alledaags winkelhart zonder achterkanten ^A 1 z-t XTT-I-I <-3 z-, L.nr.1, i Een kwartaalabonnement a f 8380. Een kwartaalabonnement a f 8180 LZ Een maandabonnement a f 28.00. Voer de automatische afschrijving van het aoonnementsgeid is öii mjn oanx/gvo-fekeningnummer Naam m/v* Adres Postcode/Woonplaats Telefoon (voor controle op bezorging)

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15