ï/l£» Bleiswijker wint Zilveren Spruit Nieuw kantoor voor Van Dantzig Lichtenveldt Gered Gereedschap wil meer respons Vijftigste Gildelid Gouds Catharina Gilde Rabobank Waddinxveen is Kerngroep geeft geld aan ’Lima’ voorbeeld voor cliëntbediening Benoemingen 4^ Kinderdisco RTW-radio op beurs Sjoelen Opbrengst collecte au A. de Jager WD-kandidaat Eerste Kamer Be Fair Cl wint van koploper: 2-1 NCVB-avond BAAS AUTO UHT I I de juiste \de nodige luxe de voorlichting verzorgt Prijswinnaar D. Uitbeijerse (Henegouerweg) schenkt zijn geschon- plaats om financiële zaken af te handelen of voor een ge- werkkamers meer dan ver dubbeld. Werd de klant in de oude situ atie bij een bezoek aan zijn of haar safeloket begeleid door een medewerker, dat is in de nieUwe situatie geheel over- Zuidelijke Rondweg heeft twe dagen lang de grootste vlag met de Nederlandse drie kleur laten wapperen. Gera- in Lima (Peru). Het betrof een werkgelegenheidsproject, won Waddinxveen verdiend met 0-2. B3 redde het ook al tegenwoordiger van NOVIB. Het wordt een gevarieerd i en tekst, dat geheel is voorbereid door leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. ven. In de diverse klassen lei den Jan Kersbergen, Bas Brouwer, Adrie Faas, Coby van Eek en Jeanette Kersber gen. laan 59), G.W Benjamins (Jan Luykenstraat 19) en A.J.W. van Sluys (Piet Hein- straat 4). De activiteiten van de plaat- 1991 heeft de Waddinxveense werkgroep de stichtingsvorm aangenomen. Samen met de LBO-afdeling van de christe- Er is een correspondentiea dres in Zambia gezocht om in het Gouwedorp op de hoogte te kunnen blijven, zodat men precies weet of en hoe het ge reedschap aankomt en want men er mee doet. Auto Baas Chrysler-Jeep B.V. TWEE-ÉENHEID IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT delijkse vergadering. Gast deze avond is J.A. v.d. Hoek uit Leiden. Hij vertelt over het onderwerp Wat is, doet en kost het Hoogheemraad schap van Rijnland’. De avond wordt gehouden in de Hoeksteen aan de Es- doomlaan. CHRYSLER O üodge O Jeep Stoere terreinauto, maar standaard toch voorzien van 120) was de gelukkige. Met 22,5 x 15 meter zat hij het dichtst bij de goede oplossing. De vlag was 22 x 15 meter. De troostprijs ging naar René Uitbeijerse, zijn kleinzoon die 22 x 14 meter had geraden. Dick Uitbeijerse heeft de prijs, een autoradio, aan zijn kleinzoon gegeven. Grondbedrijf F. Helmig en projectleider Stadscentrum K. Buitendijk in enkele pen seelstreken hun kijk op de wereld mochten weergeven. De Goudse kunstenaar Aijan Oosters zal het schilderij af maken. Daarna biedt Van Dantzig Lichtenveldt dit doek aan de gemeente Alme- re aan, waarna het een plaats krijgt in het Info Punt Stads centrum, dat de komende ja- ren over het project Stadscen trum. De groep Van Dantzig Lich- alle vormen van public rela- Het uitgangspunt in dit con cept vormt de klant. Het is de klant die centraal staat. De bezoeker merkt dit niet al leen aan de nieuwe inrichting vacy is het aantal spreek-/ van de bankhal. Door interne ceert de Rabobank Waddinx- kwaliteitsprocessen werkt de veen een geheel vernieuwde aanpak van cliëntenbedie ning in haar vernieuwde kan toor. BLEISWIJK - Onder grote belangstelling is bij de groente en tuinbouwveiling De Kring in Bleiswijk voor de achtste keer de Zilveren Spruit uitgereikt. Winnaar van de schitte rende bokaal is J.A. van Straalen uit Bleiswijk (9,61 pun ten). Op de tweede plaats eindigde M. Pak uit Moerkapelle (9,57). J. Sonneveld uit Zoetermeer behaalde de derde prijs met een score van 9,54. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben aan mevrouw E. Kooijman- Aerts, werkzaam in het Gou- webad De Sniep (Sniepweg), met ingang van 1 november 1994 eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensiongerechtigde leeftijd. Aan E. Broers, medewerker op de afdeling Ruimte en Bouw van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven (Raadhuisplein), is eervol ontslag verleend we gens benoeming elders. De bankhal van de vernieuwde en uitgebreide Rabobank Waddinxveen aan de Kérkweg-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). De nieuwe huisstijl van de Rabobank geeft uiting aan de veranderingsprocessen die zich binnen de organisatie voltrekken. Als eerste bank binnen de Randstad introdu- voor goede groeiomstandig- heden voor de spruiten, wat resulteert in een opmerkelijk hoog kwaliteitsniveau van de aangeboden spruiten. Het kwaliteitsniveau van de inzendingen om de Zilveren Spruit staat dan ook niet op zichzelf, maar kan als graad meter gezien worden voor de veilingaanvoer. De spruiten worden vaak al leen als groente gegeten bij de warme maaltijd. Dat spruiten ook op een andere originele wijze geconsumeerd kunnen worden werd tijdens de bijeenkomst in veiling De Kring bewezen. De aanwezi gen werden getrakteerd op een hartige taart met spruit jes en stokbrood gevuld met een heerlijke spruitensalade. Het landelijke areaal spruit- kool is dit jaar gedaald met ongeveer zes procent tot ruim 5.400 hectare. Hiervan wordt meer dan de helft geteeld in de provincie Zuid-Holland. De Zuidhollandse eilanden en het Groene Hart zijn de be langrijkste teeltgebieden van spruitkool. De aangevoerde spruiten vinden hun eindbe stemming vooral in Duits land en Nederland. De prijsvorming voor de spruiten is dit seizoen beter als in 1993. Het kleinere are aal is niet de enige reden van het prijsherstel in de eerste fase van het spruitenseizoen. Het warme weer zorgde na melijk naast het kwaliteits- voordeel voor een oogstreduc- tie van tien tot twintig pro cent per hectare. passen. In driekwart jaar zijn bijna vier buitenlandse projecten afgewerkt. Met de vierde (Chili) is men druk bezig. De leden kunnen zich daarvoor verheugen over een geweldi ge hoeveelheid gereedschap, die door burgers en bedrijven is geschonken. De bergruimte in het Gouwedorp blijft overi gens nog een probleem. Op dit moment is de werk groep Waddinxveen bezig met een project in het Zuid- amerikaanse Chili waar de Mapuche Indianen (Arauca- nos in het Spaans) de helpen de hand worden toegestoken. De armoede van de Mapuche Indianen is schrijnend. Er is daar een basisschool in een krottenwijk waar het onder wijs naar een hoger niveau moet worden gebracht door meer op de praktijk gericht onderwijs te geven. Daarbij kan gedacht worden aan het vervaardigen van meubels en speelgoed. Ook wordt hen dan basiskennis over electriciteit bijgebracht. e bedoe ling de ouders sterker bij het onderwijs te betrekken. De activiteiten voor het Afri kaanse Zambia, een ander project, liggen weer op een ander vlak. Het grondmotief is wel hetzelfde: armoede. Bij Vijftig telers hadden him bes te A-spruiten ingezonden voor strijd om de Zilveren Spruit. De jury toonde zich zeer tevreden over de kwali teit van de aangeboden sprui ten. De kwaliteit van de spruiten is dit jaar ten opzichte van 1993 van beduidend hoger ni veau. In 1993 weren de telers geconfronteerd met nat weer en slechte groeiomstandighe- den. Dit jaar heeft de zomerperio de met droog weer gezorgd WADDINXVEEN - In het ge- RTW-radio vanaf ’s middags bouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan) wordt va- nabvond (woensdag 16 no vember) weer gesjoeld. Er programma, dat tot ’s avonds wordt gespeeld vanaf half ze- 19.00 urn- te beluisteren is, zullen verschillende onderne mers en beursbezoekers de vens tot uiting in een vijftig- mogelijkheid krijgen om voor tal unieke foto-impressies waprin het leven, wonen en werken in Waddinxveen cen traal staan. Deze foto’s sieren de wanden en muren van het vernieuwde Rabobank-kan- toor. het Zambia-project gaat het over een kerkgemeente op het platteland in oostelijk Zam bia. Deze gemeente mist de finan ciële middelen om zich staan de te houden. JDen tweetal predikanten is al vertrokken omdat er geen bestaansmoge lijkheid was. Nu poogt een derde met alle vindingrijk heid deze kerkelijke gemeen te toch op te bouwen. Eén manier is om aan naai machines te komen, want naaimachines betekenen brood op de plank. Zo kunnen vrouwen kleding maken en geld verdienen. Nu al zijn en kele naaimachines gestuurd en handig gereedschap. Belangrijk is verder dat er een goede landbouwtechni- sche school is, diedoor de werkgroep Waddinxveen wordt voorzien van gereed schap. van het eerste uur, A.H. van Gent, oud-wethouder van Waddinxveen en oud-burge- meester van Zevenhuizen, worden overhandigd aan RTW-radio is met een stand Liesbeth van der Hoogte,_ver- op deze beurs, binnen de Waddinxveense cluster, pro- WADDINXVEEN - ‘Gered Gereedschap* in Waddinxveen is op zoek naar meer respons. Hoewel de plaatselijke werk groep over het aanbod van op te knappen oud en roestig (hand)gereedschap voor de Derde Wereld beslist niet heeft te klagen, heeft voorzitter drs. A. Verdoorn een oproep ge daan voor meer (financiële) steun, bergruimte en voor men sen die mee willen helpen het gereedschap te reviseren. de RTW-microfoon te vertel len over het ondernemers-kli- maat in Midden-Holland. Buiten deze rechtstreekse verslagen om is het program ma gevuld met populaire mu ziek en verder informatie uit de regio. Natuurlijk heeft de luisteraar de mogelijkheid om tijdens de uitzending te reageren via het RTW-tele- foonnummer 01828-10379. WADDINXVEEN - De jaarlijkse openbare avond van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen is dinsdagavond 22 november om acht uur in de raadzaal van GOUDA/ALMERE - De groep Van Danztig Lichtenveldt, een vein de grootste pr-adviesbureaus in Nederland, heeft een vestiging geopend in Almere. Het bureau begeleidt in deze gemeente de ontwikkeling van het Stadscentrum, maar werkt in Almere ook voor andere opdrachtgevers. Het Almeerse kantoor is ge vestigd onder het stadhuis. De groep Van Dantzig Lich tenveldt heeft kantoren in Gouda, Den Haag, Vught, Delden (Twente) en nu ook in Almere. ‘In Flevoland concentreert zich veel bedrijvigheid en de ze provincie is te beschouwen als een groeimarkt. De bedrij ven hier willen wij van dienst zijn met ons specialisme in communicatie1, aldus Roel Mostert die samen met direc- teur-eigenaar Ed. F.A. van Dantzig de leiding van het Al meerse kantoor heeft. De vestiging is officieel ge opend door C.W.J. van Bem- mel, verantwoordelijk pro- jectwethouder van het Stads centrum. Ed van Dantzig bood hem ter gelegenheid daarvan een stuk blanco schilderslinnen aan waarop de heer Van Bemmel, plaats vervangend projectwethou- der S. van Gogen, directeur BOUWEN of VERBOUWEN? dat zij de vijftig filosofen tot het christendom wist te beke ren. Vandaar dat het bestuur van het Gilde vijftig een toepasse lijk streefgetal acht. Want wat wil het Gilde anders dan ondernemers uit Gouda en de regio ’bekeren’ tot hoeders van het culturele erfgoed van de Goudse Stedelijke Musea door zich bij het Gouds Ca tharina Gilde aan te sluiten. En die bekering is meestal het gevolg van de overtuigen de wijze waarom Gildeieden doel en waarde van dit stre ven verwoorden. Het bij de oprichting gestelde - voorlopi ge - doel is nu bereikt. Een verheugend feit dat op de avond van de Catharinale- zing met een feestje zal wor den omgeven. Het behalen van dit streefge tal betekent echter niet dat het Gilde nu op de lauweren gaat rusten. Integendeel. Be stuur en leden zullen zich blijven inzetten voor verdere verspreiding van de ideeën en uitbreiding van de kring van begunstigers. De economische situatie voor demensen was slecht. Werk, gezondheid, voeding, behui zing, scholing, van alle kan ten tegelijk kwamen proble men op hen af. De Peruaanse non-profitor- ganisatie Cidiag steunde hen. en Waddinxveen op haar WADDINXVEEN - Tijdens de beurt steunde Cidiag jaar beurs Ondernemen in Mid- lijks, moreel en financieel. den-Holland, deze week in De jaarlijkse bijdrage voor Ci- het veilingcomplex Bleiswijk diag zal door de voorzitter zal de RTW-radio recht streekse uitzendingen ver zorgen. De beurs voor onder nemers wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. bank aan een meer actieve en cliëntgerichte opstelling van de bank en haar medewer kers. Het kantoorgebouw is ruim 20 jaar oud. De noodzaak tot bodig. Döor een zelf te bepa- “j was tweeldig. len pincode in te toetsen bij Enerzijds om gestalte te ge- de receptiebalie vindt een ven aan de vernieuwde wijze electronische ontgrendeling van financiële dienstverle- plaats. De klant kan in alle rust en privacy een bezoek brengen aan zijn safeloket. Door de opstelling van drie monitoren in de bankhal en seurs. Alle medewerkers met cliën tencontacten zijn beneden ge huisvest op ruim bemeten werkplekken, waar rust heerst en privacy is gegaran deerd. Voor een optimale pri- minent aanwezig. Gedurende programma van beelden de beursdagen zijn verschil- J-1-~L J-x1u— lende RTW-radiomedewer- kers aanwezig om de beurs bezoeker te informeren over de verschillende activiteiten van RTW-radio, zoals onder meer de mogelijkheid om te adverteren via RTW-radio. Op vrijdag 18 november zal yirrrïTTj? z* J 12.00 uur met het program ma RTW in de markt, recht ten autoradio aan zijn kleinzoon René. (Foto.Autopunt Gouda-Wad- WADDINXVEEN - Het be- dinxveen). stuur van de wijk- en speel tuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) houdt aanstaande vrijdag geen house-party, maar een disco- avond. Hier wordt de top 40 óver electriciteit bijg< gedraaid, wat hip-hop en pop- Tevens ligt het in de muziek. - - Gelet op de mondelinge en schriftelijke reacties van de kerkgenootschappen en christelijke scholen wordt er geen house-party georgani seerd maar een kinderdisco. WADDINXVEEN - De 56- jarige Waddinxvener A. de Jager (Klaverveld) staat op de groslijst van de VVD voor de volgend jaar te houden verkiezing voor een nieuwe Eerste Kamer der Staten-Gene- raal. Hij volgde de HBO-lera- renopleiding (1963), deed applicatiecursussen voor bedrijfskunde MTO, pne umatiek en besturings- techniek 2e graad elek trotechniek, was direc- teur-generaal Diensten en Inspectie bij het minis terie van Onderwijs en Wetenschappen en was tevens inspecteur-gene- raal van het Onderwijs. Hij is nu adviseur van de Nederlandse regering voor de onderwijsvernieu wing op de Nederlandse Antillen en Aruba, is inte- rim-directeur van het ROI (opleidingsinstituut voor de overheid), was lid van de onderwijscommis sie van de VVD en was voorzitter onderwijscom missie VVD. tenveldt is gespecialiseerd in Autoradio voor D, Uitbeijerse alle vormen van public rela- J tions. Onderdeel van de groep WADDINXVEEN - Autopunt is ook Media Training Con- Gouda-Waddinxveen aan de sultancy, dat bestuurders en managers de beginselen van public relations bijbrengt en hen traint in de omgang met de media. De groep Van Dant- den moest worden hoe groot zig Lichtenveldt is lid van de vlag was. Oud-gemeente- de branche-vereniging raadslid en veehouder D. Uit- VPRA. beijerse (Henergouwerweg De prijswinnars van de Zilveren Spruit 1994 (van links naar rechts) M. Pak (2e), J.A. van Straalen (le) en J. Sonneveld (3e). (Foto: De kring - Bleiswijk). WADDINXVEEN - Jeudteam Cl van Be Fair-voetbal heeft ^ongeveer tien jaar één van de zaterdag voor een daverende verrassing gezorgd door Gou da, dat nog zonder puntver lies was, met 2-1 te verslaan. Al snel stond Be Fair met 0-1 achter. Maar Be Fair was ze ker niet de mindere van Gou da. Tot aan de rust werd er niet meer gescoord. Na de penningmeester H. van Leeu- rust kwam Be Fair sterk uit wen (Sweelinckhof 62), H.A. de start blokken. De jarige Saarberg (Willem de Zwijger- John Slagboom gaf zichzelf 1j een leuk cadeau door de ge lijkmaker beheerst binnen te tikken. Be Fair wilde meer. Zo’n tien minuten voor tijd kreeg Cees selijke werkgroep, waarvoor van Hoven op het middenveld zes ‘herstellers* actief zijn, de bal, sprintte in de richting blijven groeiejn. Ze proberen van de goal en schoot vanaf dertig meter regelrecht in de kruising (2-1). In de resteren de minuten lukte het Gouda niet meer te scoren. Derhalve twee dikverdiende punten voor een ploeg die tot nu toe niet veel geluk kende. Al bleef in de hoofdgroep aan WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 15 november heeft bur gemeester C.M. van der Linden de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost officieel heropend. Hij onthulde het sprek met een van de advi- nieuwe naamblok van de Rabobank, dat deel uitmaakt van de nieuwe huisstijl, die 2 januari zal worden gepresenteerd. GOUDA - Het Gouds Catharina Gilde heeft met Bacardi- Martini Nederland NV het vijftigste gildelid kunnen note ren. Dat zal tijdens de Catharinalezing van de cultureel ge ïnteresseerde ondernemers op donderdagavond 24 novem ber met feestelijk vertoon gepaard gaan. Bij de oprichting in november 1988 stelde het bestuur zich ten doel binnen een aantal ja- ren dit streefgetal te berei ken. Het getal 50 werd inge geven door de aan Catharina van Alexandrië - aan wie zo wel het Gilde als museum het Catharina Gasthuis zijn naam ontleent- toegedichte legende. Catharina van Alexandrië ge noot eeuwenlang een grote populariteit als heilige. En hoewel zij in 1969 van de li turgische kalender werd af gevoerd, spreekt haar naam nog steeds tot de verbeelding. Zij leefde omstreeks de vierde eeuw in Alexandrië. De eerste legenden over haar vertellen hoe zij - na haar bekering tot het christendom - door het kind Jezus tot zijn bruid ge kozen werd. De Romeinse keizer Maxenti- us wilde haar echter tot vrouw, maar zij beschouwde zich reeds als getrouwd en weigerde. Toen stuurde hij vijftig ongelovige filosofen op haar af om haar te overtui gen. Met als enig resultaat WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christenvrouwen Bond (NCVB) houdt woens dagavond 16 november om het achterstallig onderhoud, kwart voor acht haar maan- De verbouwing bood tevens 1’1 1 ----- de mogelijkheid meer voor zieningen aan te brengen ten één bij de ingang informeert behoeve van de minder-valide de bank de bezoekers over de medemens. meest actuele ontwikkelin- In de nieuwe bankhal vervult gen op het gebied van financi- de receptiebalie bij de ingang ele dienstverlening, een centrale functie. Daar Klanten die even moeten worden de klanten ontvangen wachten kunnen plaatsne- en begeleid naar de juiste men aan de leestafel, waar al lerhande informatie op finan cieel terrein aanwezig is. Ook de kleintjes zijn niet verge ten. Een kindervideo-hoek veraangenaamt het wachten. Bij de ingang treft de klant de 24-uurszone aan waar twee geldautomaten en een munt- rolautomaat voor het verkrij gen van pasmunt zijn ge plaatst. Dit laatste met name als extra service voor de mid denstand. Ter verfraaiing van de bank hal is in het midden een vij ver geplaatst. De vormgeving streekse impressies geven staat symbool voor de dyna- van deze beurs. Tijdens dit miek binnen de bank en de verbondenheid met de ge meenschap. Deze verbondenheid komt te- WADDINXVEEN - De in Waddinxveengehouden na tionale collecte voor verstan delijk gehandicapten heeft ƒ10.381,70 opgebracht. het Waddinxveense gemeentehuis. Het is al •weer bijna 15 jaar In de sloppenwijken van Li- geleden dat Waddinxveen in ma probeerden mensen hun contact kwam met het project werk te behouden. Dit was in Lima (Peru). Het betrof voor hen en hun familie van een werkgelegenheidsproject, levensbelang: zonder werk dat gesteund werd door Ne- geen inkomsten, derlandse ontwikkelingsor ganisatie NOVIB. mensen in de Derde Wereld te ondersteunen in het verbete ren van hun levensomstan digheden door het sturen van (hand)gereedschap, dat hier is opgeknapt. In de afgelopen jaren zijn er honderden stukken gereed schap verzameld, hersteld en de leiding door uit bij VEP Al verzonden. Sinds september met 2-4 te winnen. A3 verloor thuis van ONA met 1-5. BI verloor de moeilijke uitwed strijd bij Westlandia met 5-2. Een leuke wedstrijd speelde lijke scholengemeenschap De B2 tegen Waddinxveen BI. Wadde (Sniepweg) wordt ge- Ondanks uitstekend keepers- werkt aan het waterpaspro- werk van Martijn Russcher ject. Gered Gereedschap zorgt voor de materialen en leerlingen maken onder lei- niet, tegen Spirit werd met ding van docenten de water- 0-5 verloren. verbouwing was tweeldig. Enerzijds om gestalte te ge- financiële dienstverle ning en anderzijds vanwege De werkgroep Waddinxveen 70 werkgroepen van de vrij willigersorganisatie Stich ting Gered Gereedschap in Amsterdam) bestaat uit voor zitter drs. A. Verdoom (Swee linckhof 48), secretaris C.W Glasbeek (Prinses Irene- straat 46, tel. 01828-14742), Pagina 21, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 bouwvoorlichting Afgebeeld Jeep Cherokee ZUIDELIJKE DWARSWEG 1b WADDINXVEEN - TEL. 01828-31143 I V. dan natuurlijk éérst naar het BOUWVOORUCHTINGSCENTRUM Staringlaan 6 Waddinxveen PERMANENTE EXPOSITIE PUBLIEKSVOORLICHTING Je vindt er alles bij elkaar en de toegang is gratis. di. t/m vr. van 10.00 - 17.00 uur za. van 10.00 - 16.00 uur TELEFOON 01828 -15100

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21