I GEMEENTE WADDINXVEEN Overtreders Dorpstraat Prijswinnaars Passage-kleurwedstrijd Be Fair-heren wachten op winst Heertje Beertje op de weekmarkt TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 2. VERGADERINGEN WIELERRONDE VAN WADDINXVEEN GBfEEmWJOSSWÏÏSN 'i WET MILIEUBEHEER (Wm) BURGERZAKEN (GEDEELTELIJK) GESLOTEN WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN (Wvo) INTOCHT SINT NICOLAAS SPREEKUREN ONROERENDE ZAAKBELASTINGEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING BOUWVERGUNNINGEN 1 01820-16066 Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven elke werkdag van 08.3ft-12.3ft uur. 010-4362244 In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een 01820 15767 afspraak hebt gemaakt. 01820-93511 Sectie Burgerzaken; bovendien elke donderdagavond 01828-17613 (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. 01820-28011 ALARMERING Gemeentesecretarie 24642 Algemeen Alarmnummer 06-11 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 24700 Brandweer 12222 Gemeentewcrf 24500 b-g-g. 01820-24255 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Politie 13000 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Ongevallen 13000 Gouwebad "IX’Sniep” (informatie) 12570 MEDLSCHÊHULP OPENINGSTIJDEN Telefonische hulpdienst i geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN Gas co elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.L) ’’Zuidkade-Wilhelminakade ’92” Terinzagelegging ontwerp-beschikking 1 Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen AARD VAN HET BOUWPLAN: Roosje Voshoeve 13 en 15 Woubrechterf 67 - de directie van Joh. van Herk Aann. Mij. B.V. Datum vergunningverlening: 8 november 1994 Datum vergunningverlening: 3 november 1994 Zuidplaslaan 112 Tot 29 december 1994 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht- De prijswinnaars van de Passage-herstkleurwedstrijd. (Foto: Sjaak Noteboom). D66 kreeg onvoldoende steun voor voorstellen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot aanpassing Legesverordening in verband met invoering Europese identiteitskaart. - Voorstel tot vaststelling van de Verordening op het gebruik en beheer van de gemeentelijke begraafplaatsen en van de Verordening Lijkbezorgingsrechten Waddinxveen 1995. Voorstel tot het onttrekken aan de onderwijsbestemming van het gebouw Tollens laan 163 (voormalige Groen van Prinstererschool). - Voorstel tot verlening medewerking en beschikbaarstelling krediet ten behoeve van diverse aanschaffingen/ voorzieningen voor het openbaar en bijzonder basis onderwijs (artikel 74 W.B.O). - Voorstel met betrekking tot invoering Aanvullend Openbaar Vervoer per 1 januari 1995. - Voorstel tot goedkeuring van de bestuursovereenkomst tussen de gemeente Wad dinxveen en de Staat der Nederlanden inzake vestiging van een asielzoekerscen trum. Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van diverse bestemmingsplannen 1994. Zaterdag 19 november a.s. zal om ongeveer 10.00 uur Sint Nicolaas worden ont vangen voor het gemeentehuis door burgemeester C.M. van der Linden. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een bro chure verkrijgbaar. Maandag 21 november 1994 is de sectie Burgerzaken, voorzover het Huisvestings- zaken betreft, de gehele dag gesloten. I.v.m. de beperkte parkeergelegenheid worden belangstellenden opgeroepen zoveel mogelijk te voet of met de fiets naar het Raadhuisplein te komen. Zie voor de rest van het programma elders in dit weekblad. Gemeenteraad op woensdag 23 november 1994, aanvang 1930 uur in het gemeentehuis Op grond van de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht bestaat voor der- den-belanghebbenden gedurende twee weken (dus tot 30 november 1994) de gele genheid hun zienswijze op de ontwerpbeschikking schriftelijk of mondeling (telefo nisch) naar voren te brengen. Reacties kunnen gezonden worden ter attentie van de sectie Bestuurszaken, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Mocht u een persoon lijk gesprek op prijs stellen, dan dient u, zo spoedig mogelijk binnen de gestelde ter mijn, contact op te nemen met de behandelend ambtenaar, bereikbaar onder tele foonnummer 24622. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland delen hierbij, ter voldoening aan het bepaalde in hoofdstuk 13 van de Wm en gelet op hoofdstuk 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht, mede dat onder voorschriften ter bescherming van het milieu, ver gunningen ingevolge de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren zijn verleend aan: Deze aanvraag is in behandeling op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurs zaken. Het voornemen bestaat Burgemeester en Wethouders in overweging te geven op deze aanvraag, onder het verbinden van voorschriften, positief te beschikken. Enkele voorschriften zijn dat alle (meubel) bedrijven (die op die dag geopend mogen zijn) bereikbaar moeten zijn, en dat alarmdiensten alle plaatsen, ook binnen het par cours, moeten kunnen bereiken. De Wvo-vergunning betreft het lozen van afvalwater afkomstig van'de bedrijfsves tiging Joh. van Herk Aann. Mij. B.V., Piasweg 26a. De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 17 november 1994 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage: a. bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P, Kaandorp); b. op de secretarie van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur (telefoonnummer 010-4537211). De Wm-vergunning betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een aannemingsbedrijf van grond, wegen- en waterbouwkundige werken incl. het opslaan van materieel en materiaal v.w.b. de g.w.w.-werken en werk plaats voor onderhoud op het perceel Piasweg 26a. De Stichting Wielerronde Waddinxveen heeft een aanvraag ingediend om gebruik te mogen maken van het parcours Juliana van Stolberglaan - Kanaalstraat - Sta tionsstraat - Stationsplein - Prinses Beatrixlaan en Willem de Zwijgerlaan ten behoeve van dit jaarlijks - op de Tweede Paasdag (in 1995 dus op 17 april) - terug kerend evenement Genoemde wegen dienen derhalve gedurende dit gebeuren voor alle verkeer te worden afgesloten. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. spraak van de Raad van State door: - degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikkingen; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikkingen ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikkingen. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Alge mene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Graven hage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 17 november 1994 de ontwerp beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - Fa. L.H. en HJ. Bron om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een glastuinbouwbedrijf op het perceel Zwarteweg 4. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 17 november tot 15 december 1994 ter inzake bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunnen door een ieder tot 15 december 1994 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, de heer W.P. Kaan dorp). De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor het perceel ten noorden van Wilhelmina- kade 10, nabij Kouwe Hoek: het oprichten van een showroom annex werkplaats ten behoeve van een garagebedrijf. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouw plan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die ver klaringen de gevraagde bouwvergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stuk ken, waaronder bouw- en situatietekeningen ter inzage met ingang van 17 novem ber 1994 gedurende twee weken, voor een ieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk beden kingen naar voren worden gebracht bij het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 A K Waddinxveen). Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Ingaande 1995 zal de gemeente Waddinxveen voor de heffing van de onroerende zaakbelastingen overgaan op een andere heffingsmaatstaf, namelijk de waarde in het economische verkeer. Tot die tijd werden de onroerende zaakbelastingen (voorheen onroerendgoedbelas- tingen) geheven op grond van de oppervlakte. Om nu de economische waarde van iedere onroerende zaak (dus woningen, bedrij- ven e.d.) zo nauwkeurig mogelijk vast te stellen hebben de taxateurs van het taxa- tiebureau Houdringe Rentmeesterskantoor B.V. in Waddinxveen een nauwkeu rige selectie gemaakt van alle soorten woningen; een zogeheten referentiebestand. In dit bestand zijn 150 woningen opgenomen, welke als basis dienen voor de taxa tie van alle andere woningen die vanaf deze tijd door een team van 8 taxateurs wordt uitgevoerd. Behalve de ten behoeve van het referentiebestand opgenomen woningen, zullen de taxateurs veel woningen van binnen moeten bekijken om de juiste economische waarde te kunnen vaststellen. Indien u een verzoek daartoe krijgt, vraagt u dan gerust naar de legitimatie van de taxateur. De Waarde welke aan uw woning wordt toegekend heeft voor de toekomst niet alleen betekenis voor de onroerende zaakbelastingen, maar gaat ook gebruikt worden door het Hoogheemraadschap en de Rijksbelastingdienst De gemeente, het Hoogheemraadschap en de Rijksbelastingdienst gaan derhalve - detailleerd gesproken over al lerlei andere beleidsonderde len. Iedere raadsfractie heeft daarbij haar eigen prioritei ten aangegeven. D66 had als motto gekozen, dat de inwoners van de ge meente er niet zijn voor de ge meente maar dat de gemeen te er moet zijn voor inwoners. Met die bril op hadden de de mocraten de gemeentebegro ting van 1995 doorgelopen. Er is door D66 bij de afwegin gen welk beleidsterrein prio riteit te geven, met name ge keken naar wat de inwoners van Waddinxveen daar direct voordeel van hebben. Daarnaast wilden de demo craten extra geld beschikbaar stellen voor extra voorzienin gen voor jongeren, want D66 het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak Taxateurs op pad Verzoek om vrijstelling Binnengekomen bouwaanvragen ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ont vangen: BOUWPERCEEL: waar nodig - voor hun belastingheffing dezelfde waarde hanteren, hetgeen de dui delijkheid naar de belastingbetaler zeker zal bevorderen. In komende publicaties zul len verdere bijzonderheden omtrent het vorenstaande worden bekendgemaakt. Dinsdagochtend werden bij een bromfietscontrole op de Sniepweg 45 bromfietsen ge controleerd. Er werden we gens uiteenlopende overtre dingen 15 bestuurders be keurd. Twee bromfietsen wer den uit het verkeer genomen. was en is van mening dat er te weinig voorzieningen voor jongeren zijn in Waddinx veen. Wel heeft de raad nu een knelpuntenpot ingesteld van ƒ25.000,- om de te verwach ten tekorten bij gesubsidieer de instellingen zoals de bi bliotheek op te kunnen van gen. WADDINXVEEN - Zaterdag moesten de volleyballers van Keukencentrum Be Fair aan treden tegen Skania 2. Tegen dit degelijke team mochten er geen fouten gemaakt worden, doch dat gebeurde wel. Be Fair wacht daarom nog steeds op de eerste overwin ning. WADDINXVEEN - De algemene beschouwingen over de ge meentebegroting voor 1995 stonden voor de driemansfrac- tie van D66 vooral in het teken van de ingrijpende gebeurte nissen waar de Waddinxveners voor staan. De democraten moesten ervaren dat hun voorstellen te weinig steun van de andere fracties kregen. Door enige misverstanden werd dit al gauw teniet ge daan. Skania trok het initia tief naar zich toe en haalde al snel de eerste set binnen (15-6). Ondanks het verlies was er bij de Be Fair-volleyballers sprake van een opgaande lijn en het zal daarom ook niet lang duren voordat het eerste herenteam zijn eerste over winning zal boeken. Maar ook naar zaken die nog niet van grond komen, zoals het gescheiden ophalen van huisvuil bij de hoogbouw en de centrumontwikkeling in Waddinxveen kregen de aan dacht’. Daarnaast is er soms zelfs ge- Het was daarom dan ook niet verwonderlijk dat D66 heeft geprobeerd de bezuinigingen op de bibliotheek, de sport en het levensbeschouwelijk on derwijs terug te draaien. ‘Daarin zijn we maar gedeel telijk geslaagd’, vindt D66. ‘We hebben vooruitgekeken naar in gang gezette zaken zoals de gemeentelijke reor ganisatie, de uitbreiding van het gemeentehuis, Zuidplas ’90, het asielzoekerscentrum en de kemtakendiscussie’, al dus het CDA. Ruim 250 inzendingen moes ten worden beoordeeld waar van ongeveer 60 door ouderen waren gemaakt. De winnaars zijn: Gittan de Jonge (3), Erik Fortgens (4), Larry Monster (5), Nick Verwaal (6), Corina Hoogendoom (6), Maaijke van Geest (7), Lianne van Lienden (8), Margreet Hoo- gendoorn (9), Martin Heyboer (9) en Linda Galjé (10) bij de jeugd. Bij de ouderen wonnen Eve- ‘Dit zijn toch zaken waar je als inwoner direct profijt en plezier hebt. D66 had hier voor het éénmalige voordeel van ƒ300.000,- willen aan wenden, maar daar hebben we in de raad geen grote steun voor gekregen’. De Florijenvlootrekening is ook te winnen, want uit alle foto’s die vrijdag 18 november gemaakt worden, kiest de plaatselijke bank de leukste drie foto’s uit. De die winnen de kinderen krijgen een Flo- rijnenvloot met een inleg van ƒ50,-, ƒ25,- en ƒ15,- en na tuurlijk met “Heertje Beertje’. Dat betekent dat gekeken is naar welke taken direct in het belang van de inwoners zijn. Dit in tegenstelling tot taken die sterk intern gericht zijn zoals gemeentelijke huis vesting en bijvoorbeeld auto matiseringskosten. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag werd door de politie in de Dorpstraat een verkeerscontrole gehouden op de naleving van het een richtingsverkeer. In een vrij korte tijd werden 63 overtre ders genoteerd, de meeste op kenteken. Vrijdagmiddag tussen 17.30 en 17.45 uur vond opnieuw een controle plaats waarbij 25 automobi listen werden bekeurd. De meeste automobilisten over traden de verkeersregels van wege de afsluiting van de Chopinlaan en de Esdoom- laan. Voor de voorstellen ter ver fraaiing van het Gouwedorp bleek onvoldoende belang stelling. D66 vindt dat de groenvoorziening in Wad dinxveen best eens goed aan gepakt had kunnen worden en een grote schoonmaakac tie met extra financiële steun van de gemeente kan ook niet echt kwaad. WADDINXVEEN - Op initia tief van de ABN AMRO Bank (Juliana van Stolberglaan) kunnen vrijdagmiddag 18 no vember vanaf één uur kinde ren tot 12 jaar gratis op de weekmarkt (Willem de Zwij gerlaan) een foto laten maken met de levensgrote ‘Heertje Beertje’ van ABN AMRO. ABM AMRO in Waddinxveen voert deze actie om aandacht te schenken aan de Florijnen- vloot. Deze rekening is een spaarrekening voor kinderen van 0 tot 15 jaar. Bovenop een aantrekkelijke rente, beloont de bank trouwe spaarders met een extra pre- lien Boevée (11), Maria Os kam (11), Tanja Uitbeyerse (12), Karelien Swets (13), Keetie Polderman (15), Cor Verboom (41), mevrouw Haagsman (39), Jane van Lienden (40) en Harry Galjé (48). De prijswinnende kleurpla ten zijn opgehangen in de eta lage van Janine Vis en zullen daar nog even blijven han gen. De tweede set had dezelfde start als de eerte. Toen Ska nia een voorsprong had van 12-3, begon het bij Be Fair te lopen. Punt voor punt werd de voorsprong kleiner en het verschil werd teruggebracht naar drie punten. Hierna haalde Skania de service weer naar hun kant en wist de set gelijk te beslissen. In de derde set was er, zeker na de felbevochten tweede set, nog veel vechtlust. Er werd met pieken en dalen ge speeld waar Skania, vooral serverend, veel gebruik van maakte. Zij wisten deze set ook in hun voordeel te beslis sen (15-8). mie van 1% per spaarjaar. De premie kan dus oplopen tot maar liefst 15%. Bovendien krijgen kinderen bij opening van de rekening de kleine Heertje Beertje, een knuffel die tegelijkertijd als spaarpot gebruikt kan worden. Na een afwezigheid van enke le weken (ziekte van Pfeifer) was Robin Koele weer pre sent, waardoor Be Fair voor het eerst dit seizoen compleet was. Hierdoor werd er fana tiek gestart en werd er een kleine voorsprong opge bouwd. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van twee woningen het oprichten van een tuinhuisje Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL" AARD VAN HET BOUWPLAN: Abr. Kroesweg 25 het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis WADDINXVEEN - Vrijdag middag 11 november ontvin gen de prijswinnaars van de herfstkleurwedstrijd van het winkelcentrum ‘de Passage’ hun prijs uit handen van be stuurslid Sjaak Noteboom. De kleurplaten die werden in geleverd waren van een kwa litatief hoog niveau. Zowel de kleurplaten voor de jeugd als de platen voor de oudere jeugd en volwassenen werden met tientallen ingeleverd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3