Nieuwe cursus samenwerking Servus’ voor de ouderen Helmplicht nodig voor jeugdigen op de fiets? Blauw op straat voor acties in Dorpstraat Asielzoekerscentrum kent een dissident ‘Interculturele Direct al 25 gezinnen lid van ’De Speelbieb Zangavond Kruiskerk Wielerronde Waddinxveen 9 Gelovig café 6 9 Decemberactie Groensvoorde AUTOBEDRIJF VAN DER LINDEN Coenecoop 141 Waddinxveen tel. 01828-32100 Sintgebmiken bij Alliance Bingo-avond Prijswinnaars Keukencentrum VANAF 9DECÉMBER;! I NIEUW IN WADDINXVEEN Opbrengst collecte Predikant in De Open Cirkel GS betaalt mee aan verbouwing verzetsmuseum WEEKBLflDC ARTOON VAN ELIAS LEZERS SCHRIJVEN OS» Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 situatie centraal. Via discus- wisseld over dagelijkse prak- Vanuit deze ervaringen wordt SPEEL&IEG, GEOpEND Dat verbaast mij niets. We hebben pas weer de spandoe ken kunnen zien van de voor- zijdse vooroordelen met alle gevolgen van dien. Migranten worden steeds meer gecon- In de dagbladen lees ik dis cussies over het eventueel verplicht dragen van een val helm voor jonge fietsers. Bij na de helft (46%) van de jonge kinderen die bij een verkeers ongeval zijn betrokken, zijn fietsers. drieën of vieren naast elkaar en "storen ons nergens aan; ook niet aan een stoplicht! Als een fietser en een auto met elkaar in aanraking ko- Als ouders zo laconiek reage ren en zo weinig acht geven op de deugdelijkheid van de fiets en van het weggedrag PIZZA MIA express (hij kwam toch van die kant) en toen tussen twee heel langzaam rijdende auto’s door plotseling naar rechts en zon en ook liederen die in het te ken zullen staan van het ko mende kerstfeest. De kleding van de zangers en zangeres sen wordt aangepast aan de liederen die worden gezon gen. Dat houdt dus in dat er fraaie Oostenrijkse kleding te zien is. Het is de culturele commissie ter ore gekomen dat mensen die in de directe nabijheid van het Anne Frank-centrum wonen niet naar deze avonden voor oude ren komen omdat zij ’s avonds niet naar buiten durven, al hoewel zij graag naar deze avonden gaan. Wellicht is het te organiseren dat in groepsverband naar het AF-centrum wordt ge- Vier weken lang worden er ie dere week drie enveloppen door de notaris getrokken, waarop prijzen vallen in de vorm van waardebonnen van respectievelijk ƒ50,-, ƒ100,- en ƒ150,-. Deze waardebon nen zijn te besteden bij de deelnemende winkeliers. De winkeliers die aan deze decemberactie meedoen zijn Supermarkt Spar de Jong, Keurslagerij Peter Compeer, Echte Bakker Gert Huizer, DA-drogist Bouma, Fleurop- bloemist E. en T. van Gils, Bastiaan Optiek en Kapsalon Ageeth. Gelezen in het Weekblad voor Waddinxveen: 63 automobi listen werden door de politie opgeschreven voor het via de verkeerde kant inrijden van de Dorpstraat. Mijn eerste reactie was ge lukkig toch weer blauw op straat, maar later realiseerde ik mij dat er van die 63 be stuurders er wel 55 van hun werk kwamen. Dat zijn dus mensen waar onze economie op draait en die maar moeten zien thuis te komen in het verstopte Waddinxveen. Dus moest één van de druk ste punten van Waddinxveen nog maar een aantal dagen extra dicht. Nu ja, dat kan ge beuren. Misschien als het nieuwe stuk aan het gemeen tehuis klaar is, dat we nog Tot mijn verbazing vernam ik dat er in de besluitvorming een dissident (tegenstemmer) tussen zat en nog wel een 55- plusser. Zoals iedereen weet mocht je in de Tweede We reldoorlog geen dissident zijn. Maar nu, anno 1994, dacht ik dat we in een demo cratisch land leefden en daar behoort ook een vrije me ningsuiting te worden geres pecteerd. Nu blijkt dat als je er anders over denkt, je niet thuishoort in de raadzaal van het ge meentehuis. En wie zegt dat? Onze eerste burger. Hij sprak fronteerd met werkloosheid, een weinig rooskleurige toe komst, slechte scholing, pro blemen met de eigen cultuur, problemen met Nederlandse collega’s, vooroordelen op het werk. Deze knelpunten en vooroor delen hebben vaak hun weer slag op de onderlinge samen werking op de werkvloer,op straat en in het buurthuis. Vaak moet men met elkaar samenwerken.1 Communica tiestoornissen ontstaan vaak door het niet begrijpen van het gedrag van de ander. Mensen uit westerse en niet WADDINXVEEN - De Stich ting Wielerronde Waddinx veen heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend vol gend jaar gebruik te mogen maken van het parcours Ju liana van Stolberglaan - Ka naalstraat - Stationstraat - Stationsplein - Prinses Bea- trixlaan en Willem Zwijger laan ten behoeve van dit jaar lijks op de Tweede Paasdag (in 1995 dus op 17 april) te rugkerend evenement. De zes wegen in het centrum van het Gouwedorp zuellen tijdens de wielerronde voor alle verkeer worden afgeslo ten. De aanvraag daarvoor is in behandeling bij de afdeling algemene zaken, sectie Be stuurszaken. Het voornemen bestaat Bur gemeester en Wethouders in overweging te geven op deze aanvraag, onder het verbin den van voorschriften, posi tief te beschikken. Enkele voorschriften zijn dat alle (meubel)bedrijven (die op die dag geopend mogen zijn) be reikbaar moeten zijn, en dat alarmdiensten alle plaatsen, ook binnen het parcours, moeten kunnen bereiken. Op grond van de bepalingen van de Algemene Wet Be stuursrecht bestond voor der- den-belanghebbenden gedu rende twee weken de gelegen heid hun zienswijze op de ontwerpbeschikking schrifte lijk of mondeling (telefonisch) naar voren te brengen. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 30 november) om kwart over acht houdt de Alli ance Francaise Boskoop- Waddinxveen in de Prof. Kohnstammschool voor open bar MAVO (Mauritslaan) een soirée om een beetje in kerst- ven om de eventueel aanwezi ge vooroordelen in een juist daglicht te zien en middels praktische oefeningen en op drachten de omgang en het eventuele werken met alloch tonen te vergemakkelijken en te verbeteren. De cursus omvat vijf dinsdag avonden van twee uur. De avonden beginnen om 19.30 uur en duren tot 21.30 uur. De lessen vinden plaats in‘De woensdagavond 7 december om half negen in de hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel in de Schaaps kooi aan de Nesse. Na het drinken van een kopje koffie westerse culturen hebben zeer verschillende omgangs- patronen. Naast het kennen van sociaal-economische oor zaken is het ook van belang kennis te nemen van eikaars culturele achtergronden. Pu re kennisoverdracht alleen is niet voldoende. Voor iedereen, vanaf 16 jaar, die geïnteresseerd is houdt de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) in samen werking met de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen in januari de cursus ‘Intercul turele samenwerking'. In deze cursus staat de eigen gaan. Als enkele mensen na gaan wie er willen komen, dan kan men op één of twee punten verzamelen en in groepsverband komen en ’s avonds weer naar huis gaan. Zij die op afstand’wonen en niet op eigen gelegenheid kunnen gaan, kunnen ge bruik maken van de vervoers- regeling van de hand- en spandiensten. Men moet dan nummer 01828-15555 bellen. De entreeprijs bedraagt slechts ƒ3,- per persoon. In- troducé’s als begeleiding zijn welkom. Nadrukkelijk wordt nog eens gesteld dat de avon den er in principe zijn voor diegenen die 55 jaar of ouder zijn. De overhrote meerderheid van de Waddinxveense ge meenteraad heeft vorige week woensdagavond op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders het licht op groen gezet voor de komst van 600 asielzoe kers in een aan de Zuidelijke Rondweg te bouwen tijdelijk asielzoekerscentrum. Op dit raadsbesluit wil ik graag rea geren. eens een paar bekwame he den aan kunnen trekken. Na verder lezen kwam ik tot de ontdekking dat er weer de nodige inbraken en fietsen diefstallen waren gepleegd. Jammer, dat ’blauw’ daar haar vingers niet achter weet te krijgen, al zal elk welden kend mens het je niet kwalijk mogen nemen dat als je aan het muizen vangen bent je de ratten moet laten lopen. Aan de andere kant denk ik toch dat de slogan ’De politie is je beste kameraad’ waarge maakt zal moeten worden. Daarvoor zal het roer toch echt eens om moeten. WADDINXVEEN - Zondag avond 4 december om half acht staan op initiatief van de gereformeerde Kerk Vrijge maakt de deuren van de Kruiskerk (Passage) weer open voor de samenzang avond onder het motto ‘God houdt Zijn beloften'. De sa menzang zal instrumentaal worden begeleid door diverse gemeenteleden op orgel, trompet, klarinet, gitaar en fluit. De leiding van de avond is in handen van Elvin van den Hoek, die ook het pro gramma samenstelde. De tekst van de liederen wordt uitgereikt. Na afloop is er ge legenheid samen met de gas ten koffie te drinken. over een dissident en raakte er zelfs geëmotioneerd van. Naar mijn mening moet de 55-plusser J.B. Borger (Unie 55+) geridderd worden, om dat hij de moed opbrengt om dissident te zijn. Ik geloof dat de meeste inwo ners van Waddinxveen voor vrijheid van meningsuiting zijn. Wat mij nog het meest bedroeft is dat je in de toe komst een vreemdeling wordt in je eigen land en bovendien als Nederlander een tweede rangs burger wordt, terwijl toch de oudere garde na de Tweede Wereldoorlog de schouders er onder heeft ge zet om ons land welvarend te maken. Ds. Zonnenberg zal in deze adventstijd spreken over het thema ‘Johannes de Doper, een bijzondere profeet'. Jo hannes de Doper was inder daad een profeet, die op zijn eigen manier, gekleed in een mantel van kameelhaar, de komst van de Messias aan- kondigde en voorbereidde. Na de pauze krijgt is er gelegen heid tot discussie. in opgebracht. De opbrengst van de collecte zal worden be steed aan verbetering van de behandeling van brandwond- patiënten, voorlichting aan diverse groeperingen over het voorkomen van brandwon den, wetenschappelijk onder zoek en het beheer van de Na tionale Huidbank. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 december om acht uur is er voor 12-jarigen en ouder weer een bingo-avond in het wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat). De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Het Keu kencentrum Waddinxveen (Zuidkade) heeft aan de goede elementen, anderzijds dat oplossers van een kruis woordpuzzel drie prijzen uit gereikt. Eigenaar W. Slinger land overhandigde aan E. Rippe-van Es (Waddinxveen), C.T. Breedijk-Bouman (Gou- WADDINXVEEN - Na het succes van vorig jaar zal er in de laatste maand van dit jaar weer een decemberactie ge houden worden in winkelcen trum Groensvoorde. Deze ac tie begint op woensdag 7 de cember en duurt tot en met zaterdag 31 december. Het is de bedoeling dat de klanten de kassabonnen van alle deelnemende winkeliers bewaren en inleveren in een gesloten envelop waarop naam, adres en telefoonnum mer staan. Iedere envelop met kassabonnen moet een waarde van ƒ100,- vertegen woordigen. GOUDA/WADDINXVEEN - Ook op Sinterklaasavond (maandag 5 december) om half negen kan men terecht bij het humanistisch café in het Trefcenter COC aan de Sopieringstraat in Gouda. De Goedheiligman heeft een aantal Zwarte Pieten en bij- ,„„x „v ..v^.x^uv behorende zoetigheden ter Brandwonden Stichting'heeft beschikking gesteld om in de Waddinxveen ƒ7.530,05 Juiste stemming te komen. - Bovendien zal Harry Krenz, lid van het Pijpersgilde uit Schoonhoven, laten zien hoe hij bamboefluiten maakt en bespeelt. WADDINXVEEN - In het vrouwenraadhuis ‘De Vlie ger' (Staringlaan) gaan de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (tel. 01828- 31932) en de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen (tel. 01828-18899) op vijf dins dagavonden in januari en fe bruari de cursus ‘Intercultu rele samenwerking1 geven. Ons land kan meer dan ooit als multiculturele samenle ving worden beschouwd. Gro te groepen migranten hebben zich hier gevestigd. Dit betekent dat we enerzijds verrijkt worden met een veel voud van uitheemse cultuur- er omgangsproblemen kunnen rijzen tussen de verschillende migrantengroepen en Neder landers. Soms kan dit ontaarden in een groeiende vijandigheid, da) en L. van Boïleboom (Zoe- in een verharding van weder- termeer) een ’Octime’ pan nenset uit ter waarde van ƒ695,-. dinxveens Welzijnswerk de vrijwilligsters in de bloemen stemming te komen. en wenste hen veel succes Mevrouw Magali Gijswijt- met De Speelbieb. Dat de Noël gaat deze avond verzor- Waddinxveners nieuwsgierig gen. Het thema is ‘La grande zijn naar De Speelbieb mag familie du pere Noël‘. Ze zal blijken uit het feit dat op deze vertellen over Franse sinter- eerste dag al 25 gezinnen zich klaas- en kerstgebruiken, die lieten inschrijven als lid van De Speelbieb. ze zal vergelijken met de Ne derlandse tradities. Mevrouw Gijswijt-Noël woont al heel wat j aren in ons land en spreekt uit ervaring, sies worden ervaringen uitge- Zij is docente aan de leraren 1 1 Frans opleiding en geeft col- tijkervaringen en problemen, leges aan de universiteiten xt.-i jlx A i t Ti i i van Amsterdam en Utrecht, theoretische informatie gege- De lezing wordt deels in het Frans en deels in het Neder lands gehouden. kan worden voorkomen, kun nen niet langer uitgesteld worden. Het voortbestaan van het museum komt dan in gevaar. Het Zuidhollands Verzetsmu seum kan de kosten niet al leen opbrengen. Aan diverse humanisten? instellingen is gevraagd om een financiële bijdrage. Als provinciale staten hun dage lijks bestuur volgen is de pro vincie de grootste subsidiege ver. Provinciale staten beslis sen op vrijdag 16 december over de subsidie-aanvraag. WADDINXVEEN - De collec te voor de Nederlandse Op de foto de vrijwilligster van De Speelbieb, de dames Barentsen, Linssen, Mossel, Hinsen, Van de Bijl, Luxemburg, De Ruig, Teunisse, Den Besten, Luiten, Zanting, Willems, Maas en SWW-medewerkster Reef. (Foto: Sjaak Noteboom). Een speel-o-theek leent speel goed uit aan kinderen en hun ouders. De opening vond dan ook onder grote belangstel ling van ouders en kinderen plaats. Aanwezig was ook wethouder Joop Neele (PCW). Na de opening zette het be stuur van de Stichting Wad- WADDINXVEEN - Zaterdag middag is de speel-o-theek De Speelbieb in de voormalige Leon van Gelderschool aan de Essengaardee in Groens- waard 2 (nu een dependance van de openbare Dick Bruna- school) feestelijk geopend. Dat gebeurde met een spe ciale act. WADDINXVEEN - Maandag avond 12 december om acht uur houdt de culturele com missie van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de laat ste culturele avond voor ou deren in dit jaar. Tijdens deze avond zal wor den opgetreden door het en semble Servus uit Waddinx veen. Servus is een Oosten rijkse groet. Het ensemble zal dan ook vrolijke en bekende liederen uit verschillende be kende operettes ten gehore brengen, zowel met zang als muziek. Daarnaast worden liederen gezongen uit bekende films WADDINXVEEN - De Wad dinxveense predikant ds. C.D. Zonnenberg spreekt GOUDA - Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland (GS) willen meebetalen aan de verbouwing van het Verzets museum in Gouda. Dat heb ben zij besloten. In de slotwij- ziging van de begroting wordt voorgesteld 65.000 gulden van de 270.000 gulden kos tende verbouwing voor reke ning van de provincie te laten komen. Het gebouw waarin het Ver zetsmuseum is gehuisvest, kampt met achterstallig on derhoud. Verder is er grote behoefte aan een ontvangst zaal voor groepen. De Stich ting Provinciaal Platform An- ti-Racisme (SPPAR) huurt in het gebouw een kantoorruim te. Deze is te krap geworden zodat de SPPAR naar een an dere locatie moet uitzien. De huuropbrengst is echter een noodzakelijke bron van in komsten voor het Verzetsmu seum. Uitvoering van het noodzake- HetTïs* een schande dat juist lijk onderhoud en aanpassing deze mensen, die er een ande- van diverse ruimten, zodat re gedachtengang op na hou- een verhuizing van de SPPAR den, als racist worden beti teld. Dat woord racist ligt bij de mensen tegenwoordig voor in de mond. Wel, dat doen de anderen met opzet! De vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) heeft ge lijk. Maar: Verbetering van het rijgedrag van de automo bilisten? Die rijden in elk ge val niet zonder licht als het pikdonker is. Ik ben zelf eens in aanraking geweest met een fietsertje, die naar eigen zeggen eerst lichtingsactie “Wij gaan weer een heel links gereden had naar school'. Ja, en wij rijden op de rijweg, maar ook dik wijls pp het trottoir, maar al tijd zonder licht, ook als het pikdonker is, ook als het erg schoot in het donker druk is in het verkeer. Wij rij- der licht. den dan ook rustig met z’n Ik heb op mijn kosten de fiets laten herstellen, maar werd wel ’s avonds door een veront waardigde vader opgebeld: ’U hebt mijn zoon aangereden!’ Toen ik hem de juiste toe men, moet altijd de automobi- dracht vertelde was zijn enige hst tenminste 50% van de antwoord: ’Ach, u weet hoe schade van de fietser betalen, kinderen zijn’. Jaja. ook al is hij totaal onschuldig. Een leerling van een school voor voortgezet onderwijs vertelde mij eens, dat het naar school komen rijden met van hun kroost, zal het aantal licht aan op de fiets, ’maf’ is. verkeersongevallen van deze De anderen zullen je dat wel jeugdige fietsers nooit minder leren, ze trekken dan gewoon worden. Jaarlijks veronge- de draadjes kapot. lukken op de weg een kleine Een vader vertelde mij dat dit honderd hinderen dodelijk, klopt. Hij moest minstens een Het zal je kind maar zijn, paar maal per week de ver lichting van de fietsen van zijn kinderen repareren. Hoe dat zo telkens kapot komt? Wat is lekkerder dan pizza eten? TEL. 01828-11177 FAX 01828-10300 7 dagen per week geopend ma. t/m vrij. 12.00-14.00 uur en 16.00-22.00 uur za. zo. 16.00-22.00 uur Nieuw in de regio! Vlieger'. De cursus kost 25 gulden. De eerste les wordt gegeven op dinsdagavond 10 januari en de laatste les op dinsdagavond 7 februari--- De thema’s die aanbod komeiï of thee zal het programma be- zijn wat betekent het migrant ginnen met het zingen van zijn, Islam, inventarisatie enkele geestelijke liederen, van eventuele knelpunten en praktijkervaringen, intercul turele communicatie en voor oordelen en discriminatie. Tfei •tóö» (tfc <-«X 5 w. BROER Zuidplaslaan 513, Waddinxveen BJ. CINJEE Abraham Kroesweg 20, Waddinx veen O_ ANDRIES VAN VEEN Willem de Zwijgerlaan 70, Wad dinxveen Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor w - I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder \J PAN PIZZA ƒ12,50 (met tomaten kaas) zelf verder samenstellen ƒ1,- per ingrediënt. Wij bezorgen in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen, Moerkapelle en Moordrecht. W -■ t' - 4'1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11