Nieuwe rotonde HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Kerkweg-West in gebruik PTT Post in een nieuw jasje Loes Huis in ’t Veld exposeert in raadzaal I CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Na zes weken arbeid Zevenhuizen II Van maandag 5 tot en met vrijdag 9 december Weer vijf kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn Wooncultuur Kaarsjesavond op NS-station Gouda Jeugddienst Twee jongens gepakt voor winkeldiefstal Frans van Deursen op de RTW-radio Contactochtend van ’Pijn-Hoop’ F? w Pagina 15 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 WEEKBLAD Een voorproefje van de nieuwe kleding in de kleuren-licht bruin WADDIXNVEEN - Het dage- trouwde blauw-grijze IV (gemengde technieken op papier) van de ver- uni- een combineren van verschillen de technieken waarbij zij De Zon zal (originele leuke- winkel-route). De markt wordt oi wegen een kraampjesmarkt in de hal van het NS-station een hoepel met allemaal klei ne belletjes. Haar repertoire bestaat uit bekende opera- nummers. veen, maar ook in de rest van Nederland, gaat vanaf don- HYPOTHEEKCENTRUM Ook de kleding van de chauf feurs wijkt qua functionali teit weer enigszins af. De lei dinggevenden tenslotte gaan gekleed in een keurig colbert met bijpassende pantalon in en rood van PTT Post. (Foto ’s: PTT Popst Waddinxveen). ‘In het afgelopen jaar is de nieuwe kleding van PTT Post in de praktijk en onder alle weersomstandigheden door zo’n 200 medewerkers uitge test. Diverse malen zijn er aanpassingen geweest en dat heeft geleid tot het resultaat dat men per 1 december op straat zal aantreffen*, aldus de heer Pronk. ZEVENHUIZEN - Zondag avond 4 december om zeven uur is er weer een jeugd dienst in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ‘Zoals een zomer om de dorpen bloeit*. De voorganger is ds. H. En- derlé uit IJsselmuide. Muzi kale medewerking wordt ver leend door His Revelation rut Alphen aan den Rijn en orga nist Ike Zintel. timent van cadeau-artikelen wordt er in kramen aangebo den. Een zingende kerstengel geeft iedereen een warm ont haal. lichamelijke De Goudse Kaarsjesavond trekt veel belangstelling uit de omgeving. Naast de 21.000 komen er dan 25.000 mensen meer, waarvoor ook extra WADDINXVEEN - ‘Gaan jullie kaarsjesavonden nog door?* is de vraag, die de laatste weken het meest bij Van Berken- steijn Wooncultuur (Noordringdijk in Waddinxveen-Zuid), dat voorzien is van een nieuwe voorgevel, gesteld is. Het antwoord is ‘ja‘ en wel voor de vierde maal van maandag 5 tot en met vrijdag 9 december, elke avond van half zeven tot half tien. WADDINXVEEN - Na een afsluiting van zes weken is vori ge week dinsdag 22 november de minirotonde op de krui sing Esdoomlaan-Chopinlaan-Kerkweg-West voor het ver keer vrijgegeven. In het Gouwedorp zijn nu vier van deze verkeerspleinen (Henegouwerweg, Beijerincklaan, Sniep- weg, Kerkweg-Oost). bestelwijk in de bebouwde kom doen anders gekleed dan hun collega’s 'die iedere dag de polder intrekken om daar in weer en wind in de vele open stukken de post te be zorgen. WADDINXVEEN - Bij een supermarkt aan de Groens- voorde werden vorige week maandagmiddag twee jon gens van 14 jaar betrapt bij het stelen van snoepwaar. Zij zijn aangehouden en worden in de gelegenheid gesteld via het Goudse bureau Halt een alternatieve straf te onder gaan. Aan de Aletta Jacobshoeve werd ingebroken in een wo ning door het forceren van de achterdeur. Het gehele huis werd doorzocht. Er wordt niets vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een winkel aan de Bredero- laan. Men drong via de ach terzijde de winkel binnen. Daar werden het kassageld en enkele kledingstukken weggenomen. Vrijdag werd overdag inge broken in een woning aan het Akkeroord. Men kwam bin nen door het inslaan van een ruit. Weggenomen werden sieraden. Vrijdag werd overdag of in de vroege avond op vier plaatsen ingebroken op nagenoeg iden tieke wijze, men verbrak de cilinder van het slot om ver volgens de deur te openen. Aan de Marga Klompehoeve gebeurde dit tweemaal waar bij men geld, betaalkaarten en sieraden meenam. Aan de Zuidplaslaan stal men geld, betaalkaarten en sieraden en aan de Joke Smithoeve siera den. Vanuit de berging van een flat aan de Nicolaas Beets- laan werd een fiets gestolen. Men kwam binnen door het gebruik van een valse sleutel. De fiets betrof een blauw-grij ze damesfiets, merk Aldo. veranderen. Volgens vesti gingsmanager A.C. Pronk van het sorteercentrum van PTT Post aan de Stations straat in Waddinxveen wordt dan het straatbeeld een stuk fleuriger. traatje. Zet er een warme drank op en de kruiden die erin verstopt zijn beginnen heerlijk te geuren. In Ameri ka is dit één van de meest ge liefde kerstkadootjes. Van Berkesteijn Wooncultuur is een bedrijf dat constant in beweging is. De eerste en be langrijkste fase van een om vangrijke verbouwing is bij aanvang van de kaarsjes avonden zo goed als afgerond. De voltooiing hiervan is voor maart volgend jaar gepland. Uit de serie Vliegen nr. 1 f Apeldoomse kunstenares Loes Huis in 't Veld. (Tekening: Loes Huis in ’t Veld). aan de verkeersveiligheid. Voor fietsers worden aparte rijstroken aangelegd en de belangijke kruisingen wor den verbeterd en gerecon strueerd in de vorm van ver keerspleinen. Na eerder de kruising Dreef-Esdoomlaan- Sniepweg te hebben veran derd was het nu de beurt aan de kruising Esdoornlaan- Chopinlaan-Kerkweg-West, waar nu de tweede rotonde op deze route is aangelegd. Inmiddels zit ook het vervolg van deze route in de pen. Het is de wens van het gemeente bestuur volgend jaar de Cho- pinlaan aan te pakken, inclu sief de kruising met de Beet hovenlaan. Ook worden er reeds plannen gemaakt om de Beethovenlaan te reconstru eren. De verwachting is dat een en ander binnenkort met de bewoners besproken zal gaan worden. Maar ook de natuur is in de kerstdecoraties zeer duidelijk aanwezig. Kerstbomen met vogels in nestjes, takken en guirlandes met bessen, vogel huisjes, klimop en houtbosjes lijken zo uit het bos de huis kamer in te stappen. Ge droogd fruit en de geur van specerijen spelen daarbij ook een belangrijke rol. Ook in de kerstaccessoires zijn weer nieuwigheden te ontdekken, zoals de trivets, een onderzetter met een ex- De gezellige sfeer en de prachtige kerstdecoraties in de kerstperiode blijken de be zoekers van de voorgaande drie jaren enorm te hebben aangesproken. Voor veel mensen uit Waddinxveen en wijde omgeving hebben deze kaarsjesavonden te midden van honderden kaarsjes en sfeervol versierde kerstbo men, waarvoor 3.000 uitnodi gingen de deur zijn uitge gaan, dan ook een vaste plek in de agenda. Bij Van Berkesteijn wordt het evenement nu voor het vierde achtereenvolgende jaar geor ganiseerd. “Denk echter niet*, zo legt Hugo van Berkesteijn uit, ‘dat die voorbereiding een kwestie van een paar weken is. In maart en april is er reeds van grote activiteit sprake omdat dan de nieuwe meubelcollecties worden uit gezócht. En in augustus is er hard gewerkt aan de buiten verlichting*. Het uitgangspunt voor de meubelshow in december is dat elke kerstboom ten op zichte van het vorige jaar weer anders van kleur, vorm en thema moet zijn. Een heel nieuw thema is dit jaar de ka bouter of elf. In de vorm van kerstboomdecoraties, mu ziekdozen, servetten en be kers komen de bezoekers de elfjes tegen. Hugo van Berkesteijn houdt voor de vierde maal vijf kaarsjesavon den in de meubeltoonzaal van Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Noordringdijk in Waddinxveen-Zuid. (Foto: Archief - Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - In het programma ’Het middelpunt van Waddinxveen’ van de RTW-radio was een telefo nisch interview te beluisteren met Frans van Deursen. Deze beroemde Nederlandse ac teur is met name bekend van zijn rol als Frits uit de serie De Vlaamse Pot. Tevens had presentatrice Co- linda Cordes in hetzelfde pro gramma een gesprekje met Emiel Ratelband. Door con centratie en positief denken lukt het deze man om over glassplinters te lopen zonder zichzelf ook maar een schrammetje te blesseren. De beeldend kunstenares Loes Huis in ’t Veld in haar Waddinx- veense periode. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Vijftien jaar heeft Loes Huis in ’t Veld in Waddinxveen ge woond en gewerkt. Sinds 1990 is zij woonachtig te Apeldoorn. Zij volgde haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst te Arn hem en de Vrije Academie te Den Haag. De beeldend kun stenares woonde en werkte Tegelijk met de openingsfesti- viteiten zal dan ook een nieu we meubelcollectie gepresen teerd worden, waarvan de eerste delen tijdens de kaars jesavonden reeds te zien zul len zijn. GOUDA - Woensdagmorgen 7 december van 10.00-11.30 uur houdt de Stichting Pijn- Hoop in gebouw De Veste (Ridder van Catsweg, Gouda) weer een contactochtend voor iedereen die geïnteresseerd is in het thema chronische pijn. Voor meer informatie over de ze contactochtend of over de Stichting Pijn-Hoop kan men bellen naar Corrie Oosterom, tel. 01828-19725 (tussen 10.00 en 17.00 uur). Behalve de aanleg van de vierde rotonde zijn diverse andere, minder zichtbare, werkzaamheden uitgevoerd op deze locatie in Groens- waard 1. Zo zijn ten behoeve van de rotonde extra dam- wanden aangebracht, enkele bomen gerooid en de kabels en de leidingen van de diver se nutsbedrijven omgelegd. Verder bleek uit inspectie dat de riolering onder de kruising in slechte staat verkeerde. De riolering is daarom gereno veerd door het aanbrengen van een kunstof kous. Na deze werkzaamheden is door Vermeer Grond en We gen BV de rotonde aangelegd in vijf weken. Voor dit soort werkzaamheden een zeer korte tijd, hoewel het voor het verkeer een onaangenaam lange tijd was. In'tegenstelling tot wat oor spronkelijk de bedoeling was is geen verkeer op het werk toegelaten. Hierdoor kon door de aannemer snel worden ge werkt, was de veiligheid van de wegwerkers beter gega randeerd en is de duurzaam heid van het werk beter, door dat het werk in één keer uit gevoerd kon worden. Normaliter wordt een derge lijk werk in honderd dagen uitgevoerd, hetgeen zou betekenen dat in Waddinx veen overlast van deze weg werkzaamheden tot eind fe bruari volgend jaar geduurd zou hebben. Vorig jaar is een begin ge maakt met de aanpak van de westelijke hoofdroute in Wad dinxveen, de Dreef-Esdoom- laan-Chopinlaan. Hierbij wordt veel aandacht besteed IjF->■ -i een geheel eigentijds aan zien. form van de postbesteller is vernieuwd en aangepast aan de eisen van deze tijd. De nieuwe kleuren zijn licht bruin en rood, waarbij duide lijk is te zien dat de betreffen de medewerkers bij de gepri vatiseerde PTT Post werken. Voor de bestellers die dage lijks met de klant in contact zijn is een keuze gemaakt ge richt op de doelgroep. Zo gaan de bestellers die iedere dag hun werkzaamheden in de WADDINXVEEN - Van zaterdag 3 tot en met zaterdag 17 december is de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinx veen weer een expositieruimte, ditmaal voor de schilderijen en zeefdrukken van de oud-Waddinxveense Loes Huis in ’t Veld. De tentoonstelling, die is opgezet door de gemeentelij ke werkgroep exposities, wordt zaterdagmiddag 3 december om drie uur geopend door schrijver, dichter en redacteur W. Bierman van tijdschrift Prado. vormen een eigen structuur. Soms wordt de verf pasteus opgebracht waardoor er ’me ren van gestolde verf’ ont staan die een eigen textuur vertonen. Krassen en verfs- lierten verlevendigen de com positie. Niet alleen de gete kende en geschilderde beeld elementen spelen een belang rijke rol. Ook aan de textuur van het oppervlak wordt de nodige aandacht geschonken. De werken op linnen krijgen een levendig effect door de ge scheurde en gerafelde lapjes en repen stof die worden op geplakt en beschilderd. Zij maken op een organische ma nier deel uit van de composi tie. Bij de werken op papier en karton ontstaat eenzelfde re sultaat door een collage van gescheurd en gekreukeld pa pier. Het werk van Loes Huis in ’t Veld heeft een heel eigen dynamiek die nog versterkt wordt door het sobere en in- enige jaren in Afrika en Ara- dringende kleurgebruik. Tegelijkertijd met de exposi tie in Waddinxveen is werk van haar ook te zien bij Outli- lijks straatbeeld in Waddinx- ne Gallery op de AFA Kunst beurs te Rosmalen van don derdag 8 december tot en met derdag 1 december drastisch zondag 11 december. De expositie in de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen is te bezichti gen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur, op donderdag avonden van 19.00 tot 20.30 uur en op de zaterdagmidda- Dat komt omdat het aan het principe van vrijheid gen van 13.00 tot 16.00 uur. en bië. Loes Huis in ’t Veld maakt schilderijen en tekeningen in gemengde techniek en zeef drukken. Ze exposeerde in binnen- en buitenland. Veel werk is aangekocht door be drijven, particulieren, pro vincie, gemeente en kunstuit lenen. Op dit moment werkt Loes Huis in ’t Veld aan de serie Vliegen’ waarmee zij uit drukking probeert te geven beweging die dit onder werp omvat. Het draaien, wervelen en dartelen in de lucht. De snel heid die men ondergaat, het los zijn van de aarde, de vol komen vrijheid van bewe- GOUDA - Ter verhoging van ging, en het overwinnen van de feestvreugde tijdens de de zwaartekracht. Goudse kaarsjesavond op Ditmaal zijn het ideeën en be- dinsdagavond 13 december wegingen die vanuit de fanta- houdt de Nederlandse Spoor- sie voortkomen en soms de suggestie wekken alsof het een vreemd soort insecten of Gouda. Een gevarieerd assor- vogels betreft die het lucht ruim domineren. Tegenwoordig wordt ook de mens hier weer in betrokken. De mens die door het vliegen, geestelijke en 1’ vrijheid zoekt, en dit tracht te bereiken door zich los te ma ken van het materiële, het dagelijkse in- en uitstappers aardse. Loes Huis in ’t Veld schildert meer, waarvoor in een abstract-expressionis- treinen worden ingezet, tische stijl. Zij hanteert een Op de markt in de stationshal grillige vormentaal en lijkt zullen staan De Speeldoos specialiste te zijn in het (houten speelgoed), Asiart l_-- --v.n(houtsnijwerk), The Body shop (diervriendelijke- en mi- nooit de grens van overdaad lieuvriendelijke lichaamsver- overschrijdt. zorgingsprodukten), de Stati- In de serie Vliegen’ speelt onsrestauratie, PTT Post Fi- vooral beweging een belang- latelie (kaart met daarop een rijke rol. De bijna abstracte afbeelding van het Stadhuis composities in overwegend bij Kaarsjesavond waarin wit zijn levendig door de di- vier ongestempelde decem- agonale opbouw en de sponta- berzegels zitten) en Magazijn ne manier van schilderen en geven de sensatie weer van vliegen, van absolute vrijheid De markt wordt opgeluisterd in de ruimte. Een groot deel door een zingende kerstengel. van het doek of papier blijft Op rolschaatsen zwiert de maagdelijk wit. Hierdoor klassiek geschoolde zangeres wordt de blik direct geleid Karstine Hovingh door de hal naar het centrale beeld. in een mooie witte jurk met Loes Huis in ’t Veld besteedt vleugels en aan de onderkant veel aandacht aan de actie van het schilderen. Met snel le halen zet zij haar lijnen neer. Door herhaling ontstaat er een ritme en krijgen de 7- hr 9/0 WADDINXVEEN 0/ - Aan het Noordeinde werd vo rige week in de nacht van maandag op dinsdag ingebro ken in een bedrijf. Men brak een ruitje om een deur te ope nen. Binnen werd een kluis opengebroken waaruit geld werd gestolen. v/r'///'/,-,A y

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15