Convenant Trias en De Vierstroom PUNT BOUWFIX 1 AUT WOONING Concert van Jostiband en De Gouwestem uitverkocht f-i’ V t j F 1 1 Auto over de kop op de Kanaaldijk Twee bedrijven in Coenecoop beroofd Tijdens bijeenkomst in raadzaal Da Capo bij RTW-radio Kerstzang De Gouwestem en twee jongerenkoren Toneelavond met 150 man HONDERDEN MERKKEUKENS 35% IfU! boonstoppel b.v. The Eagless bij de RTW Folder van Kerngroep WADDINXVEEN - Aan het eind van ieder jaar houdt de in 1975 opgerich te Vereniging Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen haar fi nanciële actie. Door heel Waddinxveen hebben 100 vrijwilligers de nieuwe fol der ‘Bepalen wij wat goed voor hem is?‘ verspreid met informatie over het project dat Waddinxveen steunt in Peru. De Gouwestem 3 1 Stijlvol bezit SEBO AUTOMATIC X STOFZUIGER (of op verzoek bij u thuis) In Waddinxveen uitsluitend verkrijgbaar bij: urn i Zaterdagavond 10 december in sporthal de Sniep T v' Gemeentedankt inzet vrijwilligers De Gouwestem telt 95 man NIEUW: DE PEUGEOT 806 IE— Pagina 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 I i SÉ -« TAPIJT-ONDERHOUD EEN PROBLEEM? NEE!!! WANT WIJ DENKEN MET U MEE!!! BEDRIJVENPARK COENECOOP - ZUIDELIJKE RONDWEG 1/3 WADDINXVEEN - TELEFOON: 01828-19285/17900 i V WS’ HARWA Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort Zonwering Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828- 16119 Dagelijks bij ons in de winkel DEMONSTRATIE met de unieke - 3% REPROSET IX GOUDA-WADDINXVEEN ‘C PEUGEOT DEALER iCORTIlUG] M 1 I F I ft ”7" - - s- F g k f - 4 f IS ■31 S*' >F SL ’5 1 - 50 V. ,,X - HOUWEUNG WOONSFEER s 1 VANAF 5? Handelsdrukwerk Reklamcdrukwerk AUTO PASSEN M g M *33 A Rotterdam Zuid: Olympiaweg 44a, 010- 4791944 VAlW/WffiV..,. c Zwart/wit kopteen c Kleurkopieën Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopieert o Inbinden o Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 WADDINXVEEN - Zaterdagavond 17 december om half ne gen is er de jaarlijkse kerstzangavond van Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828- 30800 L\ Showroom Juliana v. Stolberglaan A Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2, 01892-16977 A Naaldwijk: Molenstraat 33, 01740- 28806 viool en een zeer uitgebreid scala slagwerk- en percussie instrumenten. Er werd een muziekmetho- diek met kleurennotatie ont wikkeld en uitgegeven, waar velen van profiteren. Het Zwammerdamse orkest is in vele opzichten maar zeker qua omvang en instrumenta le bezetting, uniek in Neder- WADDINXVEEN - Het pro gramma ’De Gouden Hits’ van neemt de luisteraars iedere zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur terug naar de jaren 60, 70 en 80. De presentato ren Ed Schuurman en Ger- ben van Kruistum draaien platen en cd’s die niet dage lijks op de radio te horen zijn. Tijdens de decembermaand zal ’De Gouden Hits’ specials van diverse bands uitzenden. Komende zaterdag 3 decem ber is de eerste special te be luisteren met de groep The Eagles. Tevens is er een quiz waaraan iedere luisteraar mee kan doen en waarin diverse prij zen te winnen zijn. Zaterdag 10 december en zaterdag 31 december zijn er RTW-spe- cials van States Quo en The Beatles. i Kerngroep geeft ’Peru’ 60 mille Daar, in de door twee mil joen mensen bevolkte slop penwijken van de hoofd stad Lima, wonen twee miljoen mensen. Zij leven ver onder het bestaansmi nimum. De mensen in de sloppenwijk Villa el Salva dor hebben hun krachten gebundeld. Ze organiseer den zich, bouwden school tjes voor hun kinderen, probeerden te zorgen voor drinkwater in iedere wijk. De Peruaanse non-profit ontwikkelingsorganisatie CIDIAG stelt de mensen in staat hun problemen zelf ter hand te nemen door te zorgen voor opleiding en scholing van mensen. Zo bouwden de mensen in be drijven met zelfbestuur aan een betere toekomst voor zichzelf en hun kinde ren. De financiële bijdrage uit Waddinxveen voor het sinds 1980 gesteund werk gelegenheidsproject in Li ma blijft hard nodig. Daar door kan CIDIAG door gaan met haar werk en worden mensen in staat gesteld zelf vorm te geven aan hun leven. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen zorgt er voor, via de NOVIB, dat de bij dra; van Waddinxveen op goede plek komt, men kan zijn of haar bijdrage over maken op giro 35 60 360 ten name van de penning meester van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Hülsta Leolux Gelderland Pastoe Kendix Banz Bord Castehjn .Montis Artifort Jab Van Besouw Fiam Ligne Roset Mol tem Giorgetti meenten. ‘De keuze voor samenwer king met NOVIB was een be wuste keuze en is naar tevre denheid door de jaren heen gehandhaafd', stelde de late re burgemeester van Zeven huizen voor alle duidelijkheid nog eens vast. De overhandiging van de jaarlijkse financiële bijdrage (gemeentesubsidie, donaties en collecteopbrengsten) volg de op een gevarieerd kijk- en dragen van Louise Perbal en Han Flietstra, werd gekeken naar de veranderingen in ons beeld van de ontwikkelings landen: van onbegrip via pa ternalisme naar begrip en ge lijkwaardigheid. De grote in zet van de Peruaanse ontwik kelingsorganisatie CIDIAG gedurende 20 jaar in de slop penwijken van Lima heeft de mensen daar kennis, moed en kracht gegeven te werken aan de verbetering van hun situatie. Het is volgens de Kerngroep niet gering wat de bewoners van de Limanese sloppenwijk Villa el Salvador hebben ge presenteerd. Door zich te or ganiseren in werkgroepen konden problemen gezamen lijk worden aangepakt. De wijk is terecht een ge slaagd voorbeeld van volks- wijkontwikkeling voor alle grote steden in de Derde We reld. Nergens in Peru is er zo’n hoge graad van planning en organisatie van en door de bewoners zelf als daar. De voorzitter van de Kern groep, drs. Chiel Smallegan- ge, vroeg aandacht voor de nieuwe huis-aan-huisfolder, die half november bij ieder een in Waddinxveen in de bus is gevallen. ‘Door onze steun worden mensen in Lima in staat gesteld zelf vorm te ge ven aan hun leven. Zij CI DIAG wij betere toe komst*, vatte hij de bood schap samen. WADDINXVEEN - Het in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) door de cultu rele commissie georganiseer de optreden van de toneelver eniging ‘Grimas1 uit Goude- rak met het volkstoneel- en zangstuk ‘Het kind van de buurvrouw1 van Herman Bouber was een enorm suc ces. Meer dan 150 belangstel lenden waren in de zaal aan wezig. Het stuk werd uitstekend ge speeld. Het handelde over de tijd van 1918 tot 1935 in de Amsterdamse volksbuurt De Jordaan. Een onwettig gebo ren kind wordt afgestaan aan de kinderloze buren. Als het kind echter de rijpere leeftijd heeft bereikt en in contact komt met haar eigen moeder, keert zij weer terug tot groot verdriet van haar pleegou ders. Het was een toneelstuk met een lach en een traan. Aan de (langdurige) voorstelling na men in totaal 40 mensen deel. Tijdens de opvoering moest het zelfgemaakte decor regel matig worden gewisseld. Dat gebeurde in een handom draai. Aan het eind van het stuk, waarbij de pleegouders ver drietig naast elkaar zaten, kregen alle spelers een daverend applaus. Voorzitter A. Both roemde de kwaliteit van ‘Grimas1. ‘Hier zijn mensen aan het werk met een enorme liefde bezield voor toneel, anders kan het nooit zo worden ge bracht*, aldus de voorzitter. Ook ging hij in op het vele werk dat moest verricht wor den om de meer dan dertig panelen voor het toneel te maken. land en ver daarbuiten. In oktober 1993 is een kerst- cd uitgebracht. Op deze fraaie geluidsdrager zijn 20 prachtige kerstliederen te be luisteren, die op geheel eigen Jostiband-wijze worden uit gevoerd. Het concert in de Waddinx- veense sporthal ’de Sniep’ is het laatste van de 10 concer ten die dit jaar zijn gegeven. Volgend jaar staat weer een tiental concerten gepland. Het eerstvolgende concert in deze regio is op zaterdag avond 21 januari in de grote zaal van De Doelen te Rotter dam. WADDINXVEEN - Naast het concert met het Jostiband Or kest geeft het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem nog een twee tal kerstconcerten in decem ber. Allereerst wordt er woens dagavond 14 december om acht uur medewerking ver leend aan een kerstconcert in de Rotterdamse Laurens- kerk. De entree is ƒ10,- voor volwassenen en ƒ7,50 voor se nioren en kinderen tot en met 12 jaar. Traditioneel is er ook een kerstconcert in de Waddinx- veense Ontmoetingskerk (groensvoorde) op zaterdag 17 december om half negen. De toegang is vrij. ties contracten zal afsluiten voor de levering van onder meer kruiswerk, gezinsver zorging, kraamzorg, intensie ve thuiszorg en kunst- en hulpmiddelen. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem treedt op met het Jostiband Orkest. (Foto: Ar chief - De Gouwestem). - Anne van Gent memoreerde in een toespraakje hoe de Waddinxveense gemeente raad in 1975 begon met ont wikkelingssamenwerking. Hij gaf aan dat de motieven van het gemeentebestuur op recht waren en niet werden ingegeven door eigen belang. Hij herinnerde zich nog goed hoe de gemeente door de ja ren heen pal achter haar ge meentelijk ontwikkelingsbe leid bleef staan. Zij heeft daarvoor heel wat standvas tigheid moeten laten zien, een standvastigheid die be- loond is met wijziging van de Drukke maand landelijke richtlijnen voor ge- WADDINXVEEN - Tijdens de openbare avond van de Ver eniging Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking in de raadzaal van het gemeentehuis heeft Waddinxveens oud- PvdA-wethouder en oud-voorzitter van de Kerngroep, A.H. van Gent, de jaarlijkse bijdrage van ƒ60.000,- overhandigd aan Liesbeth van der Hoogte van de Nederlandse organisa tie voor ontwikkelingssamenwerking NOVIB. Het geld is bestemd voor de Peruaanse ontwikkelingsorganisatie CIDI AG in Lima. WADDINXVEEN - Na een wachttijd van ruim zes jaar is het voor het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem eindelijk zover dat zaterdagavond 10 december om acht uur in de sporthal ’de Sniep’ geconcerteerd kan worden met het unieke Jostiband Orkest uit Zwammerdam. De 15- en 10 gulden kostende toegangsbewijzen voor dit evenement met De Gouwestem-dirigent Martin Mans en or ganist-pianist Ben Kramer zijn reeds in de voorverkoop vrijwel uitverkocht. Het bijna 180 leden tellende Jostiband Orkest, huisband van de Hooge Burch in Zwammerdam onder leiding van Wim Brussum en Lyan Verburg, verwierf grote be kendheid door de vele televi- sie-optrdens en concerten in binnen- en buitenland. Ook de door het orkest geprodu- ’s nachts ingebroken in een kantoorpand. Onbekenden wrikten een raam open om binnen te komen. Weggeno men werden twee fototoestel len. Bij een winkel aan de Brede- rolaan werd ’s nachts een zij ruit ingeslagen waarna acht flessen drank werden wegge nomen. Van een auto die stond gepar keerd aan de Omloop werd in ’s nachts een auto opengebro ken middels het forceren van het portierslot. Weggenomen werden een radio-cassettefe- corder, een rij- en kenteken bewijs en een parachute. De thuiszorg-organisaties zullen Trias zoveel mogelijk informatie verstrekken over het totale pakket aan overeen te komen diensten, zodat Tri as haar coördinerende functie in de regio concreet kan uit voeren. Tevens zal men gezamenlijk de mogelijkheid gaan onder zoeken om de verzekerden van Trias exclusief recht te geven op voordelen als kor tingen bij deelname aan cur sussen, op diensten en pro- dukten van de Thuiszorgwin- kel of op het lidmaatschap van de kruisvereniging. Oud-PvdA-wethouder en oud- voorzitter van de Vereniging Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, A.H. van Gent. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). luisterprogramma, samenge steld door de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen (150 dona teurs). In dit programma, met bij- WADDINXVEEN - Iedere zondag van 12.00 tot 14.00 uur zendt dee lokale RTW-ra dio serieuze muziek uit. De ene week het gewaardeerde ’RTW-klassiek’ en de andere week het klassiek getinte en variabele ’Da Capo’. Het merendeel van de door Da Capo uitgezonden cd’s worden gratis beschikbaar gesteld door de Openbare Bi bliotheek Waddinxveen, die op deze manier haar bezit aan cd’s kan laten horen. Omdat de RTW-radio aan re gionale activiteiten prioriteit geeft en Da Capo geen starre formule hanteert werd zon dag 20 novmeber in Het Praathuis te Boskoop een op name van het koffieconcert gefnaakt. Dit concert, dat werd gegeven door het fluit-piano-duo Ivo Visser en Frank Herman, zal zondagmiddag 4 december in tegraal worden uitgezonden. Het programma omvat wer ken van Mozart, Messiaen, Sancan en Kuhlau en als toe giften composities van Mo zart en Gluck. u deze chaise longue Helix van Ligne Roset. ten van de vele «>pmerkrlijke woonidreën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. g' GOUDA/WADDINXVEEN - Zorgverzekeraar Trias en Stichting De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) beschouwen elkaar als meest begunstigde partner. Zij streven in hun gezamenlijk werkgebied naar een kwalitatief en samenhangend aanbod van diensten op het terrein van de thuiszorg, ouder- en kindzorg en aanvul lende diensten, tegen een aanvaardbare prijs. Dit is vastgelegd in een over eenkomst (convenant), die maandag 28 november in Gouda ondertekend werd. Naast de eerdergenoemde twee partijen tekenden ook de thuiszorg-organisaties Stichting Opmaat (Zwijn- drecht) en Kruiswerk Lek en Merwede (Gorinchem). In de overeenkomst komt dui delijk het belang tot uiting dat deze organisaties hechten aan regionale invulling van de gezondheidszorg en de on derlinge afstemming hiervan. Onderlinge afstemming en integratie moeten resulteren in voordelen voor cliënten. Dit is het richtinggevende uitgangspunt van de gesloten overeenkomst. In de overeenkomst wordt on der andere overeengekomen dat Trias met deze organisa- fKL-lSaast de Juhanabrug) 2406 GH Alphen a/d Rijn tel. OI72O-7587I ■- 4* z Z i koop bloeit het verenigingsle ven vooral dankzij de inzet van vele vrijwilligers. Het gemeentebestuur van Boskoop heeft dan ook Bos- koopse verenigingen en in- het Christelijk stellingen uitgenodigd op 7 december voor een informele bijeenkomst. BOSKOOP - Woensdag 7 de cember is het Internationale Vrijwilligersdag. In veel lan den wordt dan aandacht be steed aan het waardevolle nachts ingebroken bij twee bedrijven door het openbreken werk van vrijwilligers bij tal 1 ”r van organisaties. Ook in Bos- dere geval een computer, een tv en gereedschap. Tevens werd op het bedrijvén- park Coenecoop ingebroken in een container, waarbij ge reedschap en een draagbare radio werd buit gemaakt. Aan de Peter Zuidlaan werd ’s nachts ingebroken in een au to door het forceren van het slot. Weggenomen werden geld, krat bier en cassette bandje. Tijdens de nachtelijke uren werd ingebroken in een win kel aan de Zuidplaslaan. Men kwam binnen middels een bo venlichtje. Het pand werd doorzocht maar niets wegge nomen. Aan de Kanaalstraat werd in Goudse Groene Hart Zieken huis overgebracht. Hij werd daar in de loop van Je dag weer ontslagen. Zaterdagochtend vond een aanrijding plaats op het Noordeinde ter hoogte van de Wadde. Een 39-jarige auto mobilist uit Waddinxveen reed over het Noordeinde en sloeg linksaf naar de Wadde. Hij zag te laat de naderende auto, bestuurd door een 38-ja- rige Boskoper. Beiden rem den, maar een aanrijding was niet meer te voorkomen. VeF volgens botste een vrachtauto op het voertuig van de Wad- dinxvener. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond verloor een 19-jarige automobilist uit Waddinxveen op de Kanaaldijk de controle over zijn auto toen hij slipte in een bocht. De au to kwam op zijn kop terecht. De bestuurder is met pijn in de rug naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis vervoerd. Woensdagavond raakte op de Piasweg een 30-jarige Wad- dinxvener met zijn auto in de sloot. Oorzaak was het tegen komen van een andere auto bij één van de wegversmallin gen. Omdat beide bestuur ders doorreden week de Wad- dinxvener plotseling uit, waarbij hij in de berm en ver volgens in de sloot terecht kwam. Donderdagmiddag is langs de Zuidelijke Rondweg een trac tor in de sloot gekanteld toen de 16-jarige bestuurder daar te dicht langs reed. De uit Gouda afkomstige chauffeur werd voor onderzoek naar het WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwes tem is een interkerkelijk streekmannenkoor. Het koor werd opgericht op 7 september 1981 en telde toen 40 leden. Inmiddels is het koor gegroeid tot een le dental van omstreeks 95. De leden van De Gouwes tem zijn afkomstig uit veel plaatsen in de regio zoals Gouda, Boskoop, Moerka- pelle, Zevenhuizen, Berg ambacht, Stolwijk, Nieu- werkerk aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Zoetermeer. Binnen het streekmannen koor is een sfeer van aan trekkelijke ongedwongen heid, waarbij toch geza menlijk iets serieus wordt opgebouwd en opmerkelij ke muzikale prestaties worden geleverd. Het koor repeteert elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de her vormde Bethelkerk (Bil- derdijklaan). Sinds het voorjaar van 1993 staan de repetities onder deskundi ge leiding van de Waddinx veense musicus, koorleider en organist Martin Mans. WADDINXVEEN - Op het bedrijvenpark Coenecoop werd ’s van een raam. Weggenomen werd geld en een fax, in het an- pro- de lokale RTW-radio ceerde geluidsdragers hebben een bijdrage aan deze be kendheid geleverd. De belangstelling voor het Zwammerdamse orkest is zo groot dat verzoeken voor con certen niet allemaal kunnen worden gehonoreerd. Slechts eenmaal per maand verzorgt het orkest met 100 leden een optreden. De doelstelling van de leden is op de allereerste plaats re creatief bezig te zijn met het zelf muziek maken en moge lijkheden bieden tot ontwik keling van verbreding van de muzikale hobby. Dit krijgt in houd op de wekelijkse repeti tie- en muziekavond op woensdag en op de zaterdag- ochtend-lessen in klein groepsverband. Een te zwaar concertprogramma past niet in deze doelstelling. Het Jostiband Orkest telde bij het eerste lustrum 70 le den. Vijfjaar later was het or kest uitgegroeid tot 100 le den. Het twintigjarig bestaan werd met 130 leden gevierd. Nu zijn er bijna 180 verstan delijk gehandicapten lid van het orkest. Niet alle deelnemers wonen in de Hooge Burch. Bijna 70 muzikanten wonen in gezins vervangende tehuizen en so- ciowoingen in de regio Alphen aan den Rijn-Gouda. De Hoo ge Burch is ook in Waddinx veen actief (Staringlaan, Zuidplaslaan en straks Zuid- plas-Extra). Het instrumentarium is door de jaren heen uitgebreid met eigentijdse instrumenten. Zo omvat de instrumentale be zetting onder meer 65 keybo ards, 10 accordeons, 25 melo- dica’s, 5 electronische orgels, oo piano, marimba, metalofoon, Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem in de Ontmoe- j tingSkerk (Groensvoorde). De toegang is vrij. De Gouwestem onder leiding van Martin Mans zingt op die avond graag gehoorde kerst liederen en enkele bekende negro-spirituals. De koor zang zal worden begeleid op orgel en piano door de beken de organist Wim Magré uit Elburg. Dit jaar heeft het mannen koor voor de kerstzangavond twee jongerenkoren van hun dirigent uitgenodigd, het christelijk meisjeskoor ’Bel canto’ uit Nieuw-Lekkerland en het christelijk jongeren koor ’Happy Voices’ uit Al- blasserdam. De koren zullen afzonderlijk te horen zijn, maar ook geza menlijk enkele muziekstuk ken ten gehore brengen. De koorzang zal worden afgewis seld door samenzang van kerstliederen. Ook is er in het programma plaats ingeruimd voor een tweetal orgelimprovisaties waarvan de dirigent van het mannenkoor Martin Mans er één voor zijn rekening neemt en Wim Magré de tweede. Beiden zullen op een voor elk geheel eigen wijze improvise ren over bekende kerstliede ren. De kerstzangavond is tradi tioneel vrij toegankelijk. Wel hoopt De Gouwestem op een goede opbrengst van de col lecte, zodat de kosten kunnen worden bestreden. O z z

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21