Nieuw meubilair Forumavond van de GRATIS! ‘Wing Wah (Passage) timmert aan de weg Theaterdag van Scapino in twee basisscholen Satcom BV plaatst aandelen WD-Waddinxveen over asielzoekers HARWA op NS-stations Stercompost verwerkt gft-afval Waddinxveen ’Paarse’ discussie over internationaal beleid van ons land Baptisten gemeente Bondskruis P. Dullaard Kerstconcert van start Rewa met het Alzandokoor Kerstviering voor ouderen Leger des Heils Vogelexpositie in dorpshuis Swanla Muziekavond in De Schaapskooi Twenty-4-Seven op RTW-radio vo n Pagina 23 Weekblad voor waddinxveen - woensdag 30 november 1994 Passage'. (Foto: Sjaak Noteboom). AG Rijn en Gouwe Kwaliteitscontrle van Stercompost. (Foto: Stercompost). 710114l,004n00l 8 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I De Stichting ’Scapino in School brengt in de Waddinxveense Konin gin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool het evenement Kijk een boom het mannenkoor Gouda’s Lie derentafel niet aan het kerst concert van de Reeuwijkse- Waddinxveense 1 Rewa op vrijagavond 9 de cember om acht uur in de Ontmoetingskerk voorde) meewerken. het Chinees een geluksgetal', zegt hij. WADDINXVEEN - Maandagavond 12 december om acht 7 Voor leuke HEBBEDINGETJES en Praktische KADO’S HARWA’S LINNEN KADOSHOP 1" f Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort en Zonwering dinxveen, tel. 01828-15640) van de baspistengemeente Waddinxveen. tentoonstelling in Zevenhui zen wordt georganiseerd. De expositie is te bezichtigen vrijdag 2 december (13.00- 22.00 uur) en zaterdag 3 de cember (10.00-17.00 uur). De toegang is gratis. aan de overheidsdoelstellin- gen om te komen tot meer hergebruik van huishoudelijk afval. De gft-compost van Stercompost is een recycle- produkt en draagt bij aan de vermindering van de afval- problematiek in de regio. Sinds een jaar draait Ster compost proef. De gebruikte technieken worden geoptima liseerd om de komende jaren het storingsvrij verwerken van groente-, fruit- en tuinaf val tot compost te kunnen ga randeren. De officiële ope ning was uitgesteld tot het WADDINXVEEN - Chinees- indisch specialiteiten restau rant “Wing Wah' in het win kelcentrum ‘de Passage' tim mert behoorlijk aan de weg. Eigenaar L.K. Li presenteert bijvoorbeeld elke maand een speciaal maandmenu (in de cember ‘Hemels gerecht' voor f24,75) en een combinatieme- nu van f 17,50. Zijn zaak kent een menu kaart met meer dan 250 ge rechten. Toch heeft men de van stichting. Met financiële steun van Stichting VSB Fonds is in het voorjaar van 1993 een proef met een vijftal voorstellingen in de regio Rotterdam gehouden. Deze vijf voorstellingen wer den op de Rotterdamse scho len zeer enthousiast ontvan gen. Op basis van deze1 erva ringen heeft het VSB Fonds besloten voor het schooljaar 1994-1995 honderd van der gelijke projectvoorstellingen financieel te ondersteunen. De voorstelling in de Konin gin Beatrixschool en Kardi naal Alfrinkschool is er daar één van. De opknapbeurt van de stati ons in Waddinxveen is onder deel van een landèlijke actie van NS. Doel is stations te voorzien van perronmeubi- lair dat voldoet aan de eisen van deze tijd. De nieuwe wachtruimtes zijn uitgevoerd in de nieuwe NS- huisstijl. Ze zijn samenge steld uit een open metaal constructie voorzien van glas panelen. Door de totale door zichtigheid worden ze door de treinreizigers als sociaal vei lig ervaren. WADDINXVEEN - De vorige week in het clubgebouw van De Sperwer (Stationsplein) gehouden driedaagse ten toonstelling van de Waddinx- veense vogelvereniging De Vogelvrienden was geslaagd. Veel vogelliefhebbers uit de wijde omgeving brachten een bezoek aan de expositie. Kampioen van de kanaries werd H.C.J. Zirkzee (Bos koop) met een intensief rood- bronze kanarie. Kampioen van de tropische vogels werd P. Dullaard (Bleiswijk) met een gordelgrasvink. Hij werd ook algeheel kampioen met een elegantparkiet en won het door de vogelliefhebber felbegeerde bondskruis. Het algemeen klassement van de vijf beste vogels zag er als volgt uit: 1. P. Dullaard (454 punten), 2. J. Smit (448 pun ten), 3. H. Dullaard (447 pun ten). Vrijdagavond zijn er drie le den van De Vogelvrienden ge huldigd vanwege hun 25-ja- rig lidmaatschap. Dat waren A. de Kruyf, H. Dullaard en H. van Vliet. Die avond was ook de trekking van de grote verloting. De prijswinnende lotnummers zijn: 1606, 0522, 2544, 1596,2055,0476,0773, 3320, 1177, 1176, 1577, 1590, 2650, 1224, 3314, 0810, 0851, 0399,1906,2601,0461, 0891, 3384,2904,0003,0611, 3104, 2125, 3433, 0151. De gewon nen prijzen kunnen worden afgehaald bij W. Buitelaar (Julianastraat 30, Waddinx veen). waren er nog 100 andere be langstellenden uit Waddinx veen en omgeving. De muzikale medewerking van de gospelzangeres Mieke Visser uit Bodegraven maak te diepe indruk. De gezongen teksten troffen doel en raak ten de mensen, evenals de prediking. Na de dienst bleef vrijwel iedereen koffie drin ken en werden er nieuwe con tacten gelegd. Drs. H.R. Muller, de in Wad dinxveen wonende directeur van een asielzoekerscentrum in Middelburg, zal een indruk geven hoe het er in zo’n cen trum aan toegaat. Welke af spraken moeten er bijvoor beeld beslist gemaakt worden met de rijksoverheid om het geheel in goede banen te lei den? De arts en sociaal-genees- kundige A.A.H.M. van Dijk, hoofd van de Gemeenschap pelijke Geneeskundige Ge zondheids Dienst Midden- Holland, zal de bezoekers in formeren over de medische controle bij asielzoekers en tevens duidelijkheid geven over eventueel ’besmettings gevaar’. WD-fractievoorzitter en die renarts J.H. Hoogendoom uit Ouderkerk aan den IJssel, in welke plaats praktisch vanaf het begin veel verkeerd is ge gaan bij de vestiging van een asielzoekerscentrum (op een boot), zal over zijn ervaringen vertellen. Waddinxveense maat schappelijke organisaties, die zich op een of andere manier richten op ’het buitenland’ of buitenlanders, zullen in de KLEUR OP KLEUR Badkamertextiel EXCLUSIEVE Kleinmeubelen EXCLUSIEVE Woonaccessoires KERAMIEK GOUDA/WADDINXVEEN - Het traditionele kerstfeest voor Waddinxveense en Goudse ouderen van het Le ger des Heils zal dit jaar geza menlijk worden gevierd op zaterdag 17 december van 14.00-16.30 uur in het school complex De Gouwelanden (Kanaalstraat 31, Gouda). Aan het feest zullen verschil lende afdelingen van het Le ger des Heils hun medewer king verlenen, zoals de zang- brigade, het muziekkorps en de kinderen. Ook is er kerst- samenzang. Het vervoer naar Gouda hoeft voor de Waddinxveense oude ren geen bezwaar te zijn, want om één uur staat de bus klaar bij zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) om iedereen naar het feest te brengen en na afloop weer naar Waddinxveen. De kaarten voor het kerst feest kan men gratis in Het Nieuwe Trefpunt afhalen op woensdag 7 december van 10.00-17.00 uur. Voor telefo nisch reserveren moet men in Waddinxveen tel. 01828- 31330 bellen. Er worden dit jaar geen persoonlijke uitno digingen gestuurd. Sinds kort staat er op beide Waddinxveense stations ook een 1 kaartjesautomaat kan 24 uur per dag met muntgeld en gi- romaatpas een treinkaartje of strippenkaart worden ge- jeugd te bevorderen. Daarbij kocht. richt de stichting zich in het bijzonder op de danskunst. Het theaterspel ’Kijk een boom’ is één van de projecten zich die avond te presenteren. De inleiders zijn de Waddinx- veners Wil Erath en Jan van Angeren alsmede Michel Groothuizen. Wil Erath is lid van de Partij van de Arbeid ZEVENHUIZEN - Een bij zondere vogeltentoonstelling wordt door de vogelvereni ging Zang en Kleur gehouden in dorpshuis Swanla in Ze venhuizen. Er zijn 540 vogels te zien in diverse soorten, in gezonden door leden van ver enigingen rond de Rotte. Dit WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 december wordt in de hervormde koffiebar de Schaapskooi (Nesse) vanaf half negen muziek gemaakt en gespeeld door Theo van Teylingen. Met een gitaar, een warme stem en een koffer vol verhalen probeert hij iets uit te dragen van de liefde van Jezus Christus. Het be looft een leuke en gezellige avond voor 15-jarigen en ou der te worden. gen de bewoners in de regio er goed in het gft-afval te schei den van oeverige huisvuil. De grootste vervuilers in het gft- afval zijn plastic, papier en metaal. Het predikaat schone com post is ook een direct gevolg van de gebruikte techniek. Voor het handhaven van een hoogwaardige kwaliteit is zorgvuldige controle en ver werking van het aangeboden gft-afval nodig. Controle van partijen gft-afval vindt plaats voorafgaand aan vermenging met grotere hoeveelheden. Ook de composteertechniek speelt een belangrijke rol. Stercompost is een compos- teerinrichting volgens het Pa- com-procedé. Dat betekent dat er grote hoeveelheden lucht door de hopen worden gezogen. De totale verwer kingstijd duurt acht weken. De VSB Bank is een full-ser- vice retailbank en behoort tot de vier grootste banken van Nederland. In Waddinxveen is een kantoor aan het Konin gin Wilhelminaplein. De bank maakt onderdeel uit van het internationaal bank en verzekeringsconcern For tis, waartoe ook het verzeke ringsbedrijf AMEV en AG Groep behoort. Stichting VSB Fonds vormt het maatschappelijk gezicht van VSB Bank. Teruggrij pend op de oorspronkelijke idealen van de bank, verleent VSB Fonds financiële steun aan initiatieven op het gebied van kunst, cultuur, natuur, milieu, gezondheid, recreatie en educatie. Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: AMSTERDAM/WADDINX- VEEN - De high-techontwik- kelaar Satcom BV (verkoper van onder meer satellietont vangers en telefoons) op het bedrijvenpark Coenecoop heeft onderhands 37.500 cer tificaten van aandelen ge plaatst. Het gaat om het deels omzet ten van een achtergestelde le ning van ƒ600.000,- in aande len bij een fabrikant in Ma nilla. Met de emissie is ƒ262.500,- gemoeid. De certi ficaten vertegenwoordigen 4,25 procent van het toaal uitstaande aandelenkapitaal van Satcom. De rest van de schuld wordt voor het eind van dit jaar afgelost. De Waddinxveense onderne ming verkeerde tot voor kort in ernstige financiële nood. Huisbankier Rabobank Gou da had de geldkraan dichtge draaid en het beursbestuur had de officiële notering van het fonds ingetrokken. In au gustus maakte het bedrijf, dat ooit begon na experimen ten met 27-MC-’bakkies’, eën reddingsoperatie bekend. Daarbij zijn 13 van de 26 ba nen geschrapt. Satcom wil komend jaar weer terugkeren op de Amster damse effectenbeurs. Tegelijk met de presentatie van de jaarcijfers in februari wil het bedrijf het prospectus gereed hebben voor de herintroduc tie van het fonds. Over de verkoop van het pand in het bedrijvenpark Coene coop zijn onderhandelingen gaande. De directie verwacht dat die in begin van het vol gend jaar zijn afgerond. WADDINXVEEN - De Nederlandse Spoorwegen hebben de twee Waddinxveense NS-stations Waddinxveen en Wad is voor het eerst dat er zo’n dinxveen-Noord op de lijn Gouda-Alphen aan den Rijn voor- - - zien van nieuw perronmeubilair. De oude wachtruimtes en bankjes op de perrons voldeden niet meer aan de eisen van deze tijd. mogelijkheid ook zelf maaltij den samen te stellen. Komt men er niet uit dan worden er tips en adviezen op het gebied van de beroemde Chinese re gionale keukens gegeven, zo als Kanton, Sichuan, Peking en Shanghai. In de acht maanden tijd dat L.K. Li nu het restaurant overnam lukt het hem met persoonlijke bediening en gastheerschap de klanten aan zich te binden. ‘Acht is in ALPHEN AAN DEN RIJN/WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag 25 november heeft Zuidhollands milieugedeputeerde Hans van der Vlist (PvdA) het bedrijf Stercompost in Al- phen aan den Rijn officieel geopend. Stercompost is het 30 miljoen gulden kostende composteringsbedrijf voor 19 ge meenten, waarvan Waddinxveens wethouder Karei van Soest (VVD) president-commissaris is. Op aan wij zen van gedepu teerde Hans van der Vlist kwam een busje de enorme composthal binnenrijden. Uit deze geblindeerde bus kwam vervolgens een groep kinde ren. Zij droegen bordjes met namen van de 19 gemeenten waarmee Stercompost sa menwerkt. De vijf gemeenten die per huishouden het meeste, groente-, fruit- en tuinafval inzamelen (Waddinxveen be hoorde daar niet bij, Zeven- huizen-Moerkapelle wel) ont vingen een kunstwerk. Ster compost had aan vijf regiona le kunstenaars gevraagd tij dens de opening de welbeken- dé groene mini-container te transformeren tot kunst werk. Stercompost, gebouwd door het Alphense aannemingsbe drijf L. Gesman, dat uit Wad dinxveen advies- en construc- tiebureau Smit (Nesse) in de arm nam (de fundering om vatte 1.900 palen), is een pro ducent van gft-compost. Vol gend vooijaar zullen de Wad- dinxveners de mogelijkheid krijgen gratis 10 kilo compost af te halen op de gemeente- werf (Noordkade), op de weekmarkt (Willem de Zwij- gerlaan) en in de winkelcen tra. Hiermee kunnen ze hun sier- en moestuinen, gazons en potgrond voor kamerplan- tert verbeteren. De onderneming, waar vijf mensen werken en die een jaaromzet heeft van 5 miljoen gulden en 52.000 ton (wordt 65.000) compost, verwerkt het gft-afval binnen de eigen regio op een zo vriéndelijke en kosten-efficiënte manier. Daartoe sloegen het Gemeen schappelijk Vuilverwerkings- bedrijf, het Provinciaal Afval verwerkingsbedrijf Zuid-Hol- land en Alphen Recycling de handen ineen. Het regionale composterings bedrijf voor Midden-Holland en Rijnstreek (360.000 men sen) werkt op die manier mee en werkt bij het ministerie van Ontwikkelingssamen werking. Hij houdt zich daar bezig met buitenlands beleid en internationale samenwer king. Jan van Angeren is lid van de VVD. Deze luchtmacht-kolo- nel is hoofd van de afdeling militaire-strategische aange legenheden van het ministe rie van Defensie. Hij zal in gaan op aspecten van nieuw beleid ten aanzien van inter nationale veiligheid. Michel Groothuizen is ex-bui- tenland-secretaris van D66. Hij werkt op het ministerie van Economische Zaken en zal de politieke ontwikkelin gen ten aanzien van Europa belichten en vooral die ten aanzien van de voormalige Oostblok-landen. WADDINXVEEN - Donderdag 1 december zullen 135 leer lingen van de bovenbouw van de Koningin Beatrixschool en Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof) samen met mede werkers van de Stichting ’Scapino in School’ de milieu-dans- theatervoorstelling ’Kijk een boom’ voorbereiden en opvoe ren. Dit evenement wordt de schooljeugd aangeboden door de VSB Bank (Koningin Wilhelminaplein). Tijdens deze speciale dag stu deren leerlingen samen met Scapino in School-medewer- kers een choreografie in. Naast deze hulp doen de kin deren verder alles zelf: dan sen, costuums maken en de cor vervaardigen. Als feestelijke afsluiting van de donderdag wordt om 15.30 uur in het hoofdgebouw van de school (Zuidplashof 3) een uitvoering verzorgd voor de ouders en de andere belang stellenden. De voorstelling wordt letter lijk en figuurlijk opgehangen aan een boom. De bomen zijn het symbool voor de milieu problematiek en hebben voor mens en dier vele functies: producenten van zuurstof en vruchten, recreatiemiddel, le verancier van hout en dus energie. van beide bijzondere scholen worden in groepjes gedeeld die ieder één van de ftmcties van een boom uitbeelden tij dens de voorstelling. De kin deren krijgen op deze wijze spelenderwijs inzicht in de kaartjesautomaat. Bij de milieuproblematiek. -x-xiox- De stichting ’Scapino in School’ stelt zich ten doel om de culturele vorming van de WADDINXVEEN - De voorgenomen herijking van het in ternationaal beleid door het huidige ’paarse’ kabinet van PvdA, WD en D66 staat ter openbare discussie op dinsdag avond 13 december om acht uur in zalencentrum Het Nieu we Trefpunt (Stationsstraat). Aan het debat nemen drie po- litiek geïnteresseerde rijksambtenaren, Wil Erath (PvdA), Jan van Angeren (VVD) en Michel Groothuizen (D66), deel. ’Zonder de oude verbanden te verwaarlozen zal Nederland zich concentreren op zijn po sitie binnen Europa en op het totstandbrengen van een gro tere Europese Unie, waarbin nen het zijn eigen rol kan spe len’, aldus het Regeeraccoord over het door minister mr. Hans van Mierlo (Buiten landse Zaken) te klaren kar wei. De internationale verhoudin gen zijn grondig veranderd en Op het perron van het NS- station Waddinxveen hebben de spoorwegen een nieuwe wachtruimte geplaatst. De oude wachtruimte was al eer der weggehaald omdat deze begin dit jaar door vandalis me vrijwel geheel was ver nield. Ook op het perron van het NS-station Waddinxveen- Noord staat een nieuwe wachtruimte. Bovendien is het perron van dit station op nieuw bestraat. Op beide sta- Leerlingen uit groep 7 en 8 tions zijn tevens nieuwe bankjes geplaatst, zowel in de wachtruimtes als op de per rons. WADDINXVEEN - De nieu we baptistengemeente Icht- hus is met een officiële sa menkomst in Waddinxveen van start gegaan. Voor deze WADDINXVEEN - In tegen- gelegenheid was de grote zaal moment waarop Stercompost stelling tot wat isgemeld^zal voldoet aan alle kwaliteitsei sen met betrekking tot tech niek en organisatie. Stercompost composteert het gft-afval van 19 gemeenten in de regio. Dit afval is de grond stof voor compost en het is dan ook belangrijk dat het gft zo schoon mogelijk wordt aangeleverd. mensen doen erg hun best', ding van Bertha van Leeu- meldt Wouter van Kleef, de 1 T woordvoerder van Stercom- geven. Tevens zal deze avond middags post. Over het algemeen sla- het leerlingenorkest van Re- j.l 3-wa onder leiding van Jacque- thuisgemeente te Alphen line Lentz een optreden ver- d T*’;-j zorgen en wordt de solozang mensen aanwezig. Daarnaast verzorgd door Th. Hulspas. De algehele leiding van de avond is in handen van diri gent Harry Weykamp. Eigenaar K.L. Li in zijn chinees-indiscsch specialiteitenrestaurant 'Wing Wah' in het winkelcentrum ‘de dat vraagt om nieuw beleid. In het Regeeraccoord van het kabinet-Kok is afgesproken dat de verschillende onderde len van het internationaal be leid opnieuw en in samen hang zullen worden bezien. Een herijking uds. Na inleidingen door enkele deskundigen volgt in Het Nieuwe Trefpunt een forum discussie en een gedachten wisseling met de zaal. De in leiders zullen ook vertellen waar de onderdelen van de internationale politiek van Nederland elkaar raken en In zijn restaurant met 60 tot Wat de politici daarvan den- 70 zitplaatsen is de authen- ken. tieke smaak van de gerechten De een uitgangspunt. Kleur, geur en Wok-aroma splen daarbij een grote rol. Wing Wah is elke dag geopend tus- sen 12.00 en 22.00 uur. De ge- gelegenheid worden gesteld rechten zijn betaalbaar en - -- -1 bieden veel variatie. Er is ook een afhaalrestaurant. WADDINXVEEN - In het programma ’Brandwacht’ van de lokale RTW-radio was vrijdagavond de groep Twen- ty-4-Seven te beluisteren tij dens een telefonisch inter- uur wordt in restaurant Bibelot (Limaweg) door de WD-af- view met zangeressen Stay-C deling Waddinxveen een forumavond gehouden over de en Nance, komst in maart volgend jaar van 600 asielzoekers naar Waddinxveen. Voor de bouw van een asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg heeft de Waddinxveense ge meenteraad vorige week woensdagavond het licht op groen gezet. Aan de vestiging van een tij delijk asielzoekerscentrum (AZC) in Waddinxveen is sinds de afgelopen zomer al veel aandacht besteed. Hier bij is ook gewezen op allerlei mogelijke randverschijnse len, zoals criminaliteit, uit heemse ziekten en andere vormen van overlast voor de bevolking. Om zich hierover een goed beeld te vormen heeft de VVD in Waddinxveen een openba re en vrij toegankelijke fo rumavond georganiseerd. Er zijn vier sprekers uitgenodigd om vanuit verschillende in valshoeken de inwoners van het Gouwedorp te laten zien wat er bij de komst van een asielzoekerscentrum alle maal komt kijken. Waddinxvener M.W. Blom, hoofdinspecteur van politie in de regio Midden-Holland, vertelt over de procedure die een vluchteling in ons land moet afleggen en welke men sen in Waddinxveen zullen worden ondergebracht. van het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) afgehuurd. ‘Dat was geen overbodige harmonie luxe, want het lokaal dat we- „3 3 kelijks voor de zondagse dien sten in hetzelfde gebouw (groens- wordt gebruikt was beslist te klein geweest', aldus H.G. de In de plaats hiervan zal het Roodt (Haverakker 40, Wad- Alzandokoor en het jongeren- ‘Het kan nog beter, maar de koor Reeuwijk Dorp onder lei- wen-deJong acte de présence De feestelijke dienst, die ’s werd gehouden, werd goed bezocht. Uit de 1 aan den Rijn waren ongeveer 80 i Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro’s Automatische betaling d.m.v. machtiging Automatische betaling d.m.v. machtiging Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn WONING DE BEKRONING IN UW WONING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen, Tel. 01828-16119 Een kwartaalabonnement f 83B0 Een kwartaalabonnement f 81BO Een maandabonnement a f 2QOO Voo' oe aromatische afscK'»ving var ne’ aoo''r>eme',,.sge o is drt min oa,u/g<'O-'eKenngnumme' Naam m/v* Acres Postcode/Woonplaats: Telefoon- (voor controle op bezorging) "S S -

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23