voor Gouwebos Andere opzet voor Yasmina Voorrang huurders bij SSW en Waddinxveen Vijfde kunstkerstmarkt brengt f4.400 mille op Kleiner bestuur KERST VOORDEEL RESTANTEN 1/2 PRIJS Gemeente verkoopt beide hallen van Ondememerscentrum In Zuidplas ’90 is een begin gemaakt met het bouwrijpmaken Voor een koophuis in Zuidplas ’90 Project te duur BUSREIS MET ANBO Gebruikersraad opgeheven Kerstmarkt De Sniep succesvol Veranderen van woning Brugweg 33 ’Voor mijn keuken thuis stap ik naar de Knikker’. Nieuw woonwijkje biedt ruimte aan ongeveer 360 huizen lil t,< ii< Kerstuitvoering van leerlingen Kreater Verrassend geslaagd Jubileum van W. van Vliet F® I I programma Het voorstel, dat mede ver- 01 1 band houdt met de (feitelijke) Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 De De Waddinxveense gemeen- op avond 16 december om half negen is er een kerstbingo in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Er worden 10 ronden gedraaid, één geld ronde en de trekking van de loterij. centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk- i 1 x - - - - cember om half acht. Er wordt aan meegewerkt door no, cello, gitaar, blokfluit, klarinet, accordeon en dwars fluit. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De AN- BO-afdeling T SATIJNEN DAMES DUSTERS, PYJAMA’S EN NACHTHEMDEN, NÜ KEUKENS SANITAIR TEGELS WADDINXVEEN - Om de peuterspeelzaal ’Yasmina’ in de voormalige Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan) tot de komende zomervakantie te kunnen voortzetten heb ben B. en W. de gemeenteraad gevraagd 36.000 gulden be schikbaar te stellen. Daarna zal het kostbaar gebleken pro ject op een goedkopere en meer effectieve leest geschoeid moeten gaan worden. PvdA en D66 hebben zo hun beden kingen over de aangekondigde veranderingen. teraad heeft twee jaar gele- integratie van Yasmina in het den ƒ140.800,- beschikbaar reguliere peuterspeelzaal- gesteld voor de peuterspeel- een kerstwinkel-busreis naar van ƒ86.700,- exploitatie per de Duitse stad Essen. In december zijn in de grote Duitse steden de etalages van huizen uitbundig versierd en in de kerstsfeer gebracht. Vooral in de avonduren, wan neer de verlichting is ontsto ken, geeft dit een fantastisch integratie schouwspel. De Duitse win kelsteden vormen dan ook een publiektrekker. De WADDINXVEEN - De twee hallen van het Ondernemers- centrum Waddinxveen op het bedrijvenpark Coenecoop zul len alvast aan zes ondernemers worden verkocht. Het colle ge van Burgemeester en Wethouders zoekt op de vrije markt nog kandidaten voor de resterende units. sloopt moeten worden, on schadelijk zijn voor het mi lieu. De ontsluiting van het nieu we wijkje zal gebeuren vanaf de rotonde op de Beijerinck- laan. Aan de andere kant zal bij de Mina Druckerhoeve een brug worden gebouwd, zodat scho len en winkels in Zuidplas ’80 ook vanuit de nieuwe wijk be reikbaar zullen zijn. Voetgan gers en fietsers kunnen straks ook nog van twee an dere bruggen gebruik maken. Speciale aandacht is bij het opstellen van de plannen be steed aan de speciale veilig heid. Bij het ontwerpen van de wijk is daarom nauw sa mengewerkt met de district- politie. Als gevolg hiervan wordt een aantal extra voorzieningen aan de woningen aange bracht. Tevens zal de ge meente door aanpassing van de openbare verlichting en de bestrating het voor met name inbrekers nog moeilijker ma ken hun slag te slaan in deze wijk. Door al deze maatregelen wordt Waddinxveen mogelijk de eerste gemeente in Neder land met een woonwijk waar aan het Keurmerk Sociale Veiligheid verleend wordt. Van dit door de Stichting personele Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) uitgevoerde uitge voerde project is inmiddels een evaluatie gemaakt en dus moet er nu een sluit genomen worden over de voortzetting van het project. De doelstellingen van het project waren het bevorderen raad volgend voorjaar van de taalontwikkeling bij allochtone kinderen in de In december vorig jaar beslo ten B. en W. een onderzoek te beginnen naar de verkoopmo gelijkheden van het uit twee halen bestaande gemeente lijk Ondememerscentrum op het bedrijvenpark Coenecoop. Na vaststelling van de taxa tiewaarde is de belangstel ling nader geïnventariseerd. In eerste instantie zijn de units van het Ondememers centrum Waddinxveen aan geboden aan de huidige ge bruikers. Daarnaast werd de mogelijkheid geboden om de aangrenzende leegstaande units of die unit, waarvan een gebruiker geen interesse had om te kopen, aan te kopen. Voor die units, waarvoor geen interesse bestond van de zijde van ondernemers uit het On- dememerscentrunm, is door de makelaar in eerste instan tie een belegger gezocht, die naderhand van aankoop bleek af te zien. Deze units worden nu op de vrije markt te koop aangeboden. In verband met het feit dat een aantal kantoren aan een gemeenschappelijke entree en hal gelegen zijn, is het niet uitgesloten dat in die geval len verkoop op basis van splitsing in appartementen plaats zal vinden. Resultaat van de verkoopbe- middeling is dat de eerste On- dememershal in zijn geheel kan v>z'rden verkocht aan de huidige gebruikers. De twee de Ondememershal kan slechts gedeeltelijk aan de huidige gebruikers worden verkocht. De als gevolg van de verkoop wegvallende structurele dek king van toegerekende appa raatskosten (ƒ35.000,-) kan volgens het gemeentebestuur grotendeels opgevangen wor den doordat de uren, die een personeelslid bij de admini stratie minder gaat werken, niet zullen worden ingevuld. De overige wegvallende dek king zal ingaande 1996 bud gettair in de gemeentebegro- ke van wachtgeldverplichtin- gen. Voor de tijdelijke voort zetting van het project tot de zomervakantie in deze opzet is ƒ36.000,- uit de Waddinx veense gemeentekas nodig. WADDINXVEEN - Over eenkomstig het advies van de raadscommissie voor de bezwaar- en beroeps chriften hebben B. en W. besloten medewerking te verlenen aan het gedeelte lijk veranderen en ver nieuwen van de woning Brugweg 33. Om deze wijziging moge lijk te maken is een proce dure in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Or dening noodzakelijk, om dat het perceel ingevolge het geldende bestem mingsplan Brugweg ’80 is bestemd voor bedrijven. In verband hiermede heb ben B. en W. de gemeente raad voorgesteld een voor- bereidingsbesluit te ne men voor dit perceel. De afhandeling van het ver zoek om vrijstelling zal asorden afgedaan door het college. Beelden van het bouwrijp maken van WADDINXVEEN - Het aannemingsbedrijf Joh. van Herk BV (Piasweg) is stilletjes gestart met het bouwrijpmaken van de wijk Zuidplas ’90. Aan dit Waddinxveense bedrijf is, als laagste inschrijver, het aanleggen van het eerste deel van de riolering en bouwstraten in deze nieuwe woonwijk gegund. Behalve de mooie artikelen van de kunstenaars, vari ërend van handgemaakt aar dewerk en droogbloemen tot zijdebloemen en etsen, kon ook een set ikonen en kerst- stoffen gekocht worden. In de kinderhoek bestond het pro gramma uit koekversieren en kadootjes uit de kerstboom. In de kerk was steeds verse koffie te verkrijgen, die in de Wereldwinkel Waddinxveen (Koningin Wilhelminaplein) gekocht wordt. Daarbij was keus uit diverse thuisgebak- ken taarten of andere lekkere dingen. Later op de dag kon ook een glas wijn gedronken worden. Een zachte Luberon rode wijn met eigen etiket. Op de twee daagse kerstkunstmarkt kon men intekenen voor de loterij. In totaal zijn er 134 loten ver kocht voor de winterse aqua rel met zicht op Waddinxveen van de kunstenaar Lies van Str aaien. Bij de sluiting van de kunst kerstmarkt trok mevrouw S.IJ. van der Linden-Taeke- ma, echtgenote van Waddinx veens eerste burger, het win nende lotnummer 115. Win nares werd mevrouw B. Bloem die de aquarel uit han den van Lies van Straalen ontving. Buiten werden oliebollen ge bakken. Ook werden daar kerstbomen met kluit ver kocht. Tussendoor kon naar muziek geluisterd worden van Anneke Timmermans, Marlies Mulder en Eline de Wit op dwarsfluit, de piano- leeringen Tamara Jongedijk, Caroline Kroes, Heleen Maertens, Elisabeth Osna- bruggen en Jacobine Bakker van gabriëlla Lukassen en van Gert-Jan Smit, de vaste organist van de Remon strantse Kerk. De aanneemsom van dit kar wei bedraagt ƒ2.600.000,-. Voor dit bedrag worden onge veer 2.375 meter pvc- en 1.750 meter betonnen riool buizen gelegd. Dit laatste ri ool, bestemd voor de afvoer van het afvalwater van de woningen, wordt onderheid. Hiervoor zullen 1.325 heipa len met een totale lengte van 12 km worden gebruikt. Komend vooijaar wordt be gonnen met het bouwen van 52 woningen in deelplan A en 87 woningen in deelplan D. In een ander deel zullen vier standplaatsen voor woonwa gens worden aangelegd. Tevens zal worden begonnen met deelplan B, de bouw van een dependance van De Hoo- ge Burch uit Zwammerdam. Dit complex bestaat uit een aantal wooneenheden voor 180 geestelijk gehandicapten. Om al deze woningen te kun nen bouwen, worden nu eerst 13.650 vierkante meter bouwwegen aangelegd. In de wijk Zuidplas ’90 zullen tot vlak voor de eeuwwisse ling 360 woningen worden ge bouwd. Bij het bouwen zal er op wor den gelet dat vooral materia len gebruikt worden die ook in de toekomst en zelfs wan neer de woningen ooit ge- gelegd en met veel kortere openingstijden wordt ge werkt. Bovendien zou aan het eind van deze projectperiode pad). De aankomst in Essen is om 12.30 uur. Op eigen gelegenheid kan de gehele middag in de Duitse stad worden gewinkeld en boodschappen gedaan. Er zijn tal van restaurants, bars, kof fie- en snackbars. Omdat de bus ’s ochtends niet te vroeg weggaat is er ’s avonds gele genheid een uurtje langer in Essen te blijven. De bus vertrekt om 19.30 uur WADDINXVEEN - W. van Vliet viert vrijdagavond 16 december zijn 40-jarig dienst verband bij De Bas doe-het- zelf aan de Jan Dorrekenska- de-Oost in Waddinxveen. Willem van Vliet (Maurits- laan) is gehuwd en vader van drie kinderen. Bij de firma De Bas is hijn in het voorjaar van 1954 in dienst getreden. De Waddinxvener was van 1954 en Waddinxveen uit hun mid den worden benoemd (thans vier per gemeente en dat wor den er twee). In verband met het terug brengen van het aantal leden van de recreatieraad moeten ook de reglementen voor het beleggen van (besloten) ver gaderingen worden gewij zigd. Voorts is door een meerder heid van de recreatieraad in gestemd met het voorstel van het dagelijks bestuur tot op heffing van de in 1989 door de recreatieraad ingestelde ge bruikersraad. Dit voorstel is (eveneens) ge baseerd op de feitelijke ver mindering van de taken van de gebruikersraad sedert de voltooiing van het Gouwebos, alsmede op doelmatigheids overwegingen. WADDINXVEEN - De woningbouwverenigingen SSW en Waddinxveen bieden hun huurders als eerste koopwonin gen aan in de wijk Zuidplas ’90, waarvan het bouwrijpma ken onlangs is gestart. In de raadzaal van het gemeentehuis wordt dinsdag 20 december van 14.00-21.00 uur een wonin- gexpositie over de bouwplannen gehouden. SSW en Waddinxveen zijn het samenwerkingsverband Zuidplas ’90 aangegaan voor de huizenbouw in het nieuw ste woonwijkje van Waddinx veen. Dit wijkje sluit direct aan op de met 2.200 huizen volgebouwde woonwijk Zuid plas ’80. In Zuidplas ’90 zul len 360 woningen worden neergezet. Het samenwerkingsverband ƒ250.000,- vrij op naam gaan zal komend jaar starten met T 1 "~1_1- de bouw van 87 koop- en huurwoningen in het plan- deel D van Zuidplas ’90. Van dit aantal woningen zullen 66 WADDINXVEEN - De jaar lijkse kerstuitvoering van het uit Essen en wordt om 21.00 centrum voor kunstzinnige uur terug verwacht in Wad- vorming Kreater (Kerk- dinxveen. Deelname aan deze straat) is vrijdagavond 16 de- busreis is niet beperkt tot cember om half acht. Er ANBO-leden of ouderen. De kosten voor deze reis bedra- leerlingen op keyboard, pia- gen ƒ29,75 per persoon. Voor ui- nadere informatie kan men bellen met J. Kunz, tel. 01828-12689. ting worden verwerkt. Uit de verkoopopbrengst den ken B. en W. de boekwaarde van beide centra, de taxatie- eh makelaarskosten en de kosten van milieu-onderzoek te kunnen betalen. Van het alsdan nog resteren de bedrag verwacht het colle ge voor de indertijd, ten laste van het toenmalige fonds werkgelegenheid, beschik baar gestelde bijdrage voor de realisatie van beide centra te storten in het reservepotje werkgelegenheid en sociale vernieuwing. Gelet op een aantal nog onze kere factoren, zoals de defini tieve hoogte van de verkoop opbrengst van de tweede hal, de hoogte van de taxatie- en makelaarskosten én de voort gang van het verkooptraject, ligt het volgens B. en W. voor de hand om het resterende bedrag te storten in het reser vepotje exploitatie bedrijfs hallen. De netto opbrengst van de kunstkerstmarkt bedroeg dit jaar ƒ4.400,-. Dit bedrag komt ten goede aan de in standhouding van het monu mentale pand. Zondagmor gen 15 januari om half twaalf hij zich heeft gespecialiseerd is er aan de Zuidkade een kof- r1* ‘-*1-7 V~L fieconcert door Passepartout gebied van electrische machi- van Marijke Vos. nes. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 december werd in de Bo- menwijk de derde kerstmarkt gehouden. De jaarlijkse markt werd weer op initiatief van de winkeliers- en ont spanningsvereniging Sniep gehouden. Tijdens de kerstmarkt waren er optredens van Peter Bur ger en Chris Stellaart op or gel en piano en een optreden aan de met 2.000 woningen volge- van het interkerkelijk koor Meeting. Mede door deze op tredens heerste er een sfeer volle kerststemming.Voor de derde editie van deze kerst markt hadden zich weer di verse ondernemers gemeld. Naast de eigen leden, enkele particulieren en een aantal bedrijven werden er door di verse organisaties kramen bemand, zoals de Nederland se Kankerbestrijding, Wereld Natuur Fonds, St. Victor- kerk, VBOK, Inwendige Zen- dings Bond, Stichting Goed Werk, De Gouwebloem, Stich ting Thuiszorg en het promo tieteam van Veilig Verkeer Nederland.De prijs van De Gouwebloem is gevallen op lotnummer 700 en kan wor- y j den afgehaald bij D. Immer- zeel, Acaciastraat 20. Bij Troefmarkt G. Kool aan de leplaan zijn enkele prijzen niet afgehaald. Dit zijn de lot nummers 397 (levensmidde- lenmand) en 102 (kaasje). De samenwerkende woning bouwverenigingen beogen met dit bouwproject, waar van de huizenverkoop in han den is van De pater Make laardij, de doorstroming te bevorderen, zodat met name goedkopere huurwoningen vrijkomen. Vandaar dat de corporaties zich met een brief tot al hun huurders hebben gericht. Zowel de SSW als Waddinx veen willen hun huurders in de gelegenheid stellen hun belangstelling voor een koop woning in dit project kenbaar te maken. Binnen de door de gemeente Waddinxveen gestelde richt lijnen zullen gegadigden voor een koopwoning een zekere voorrang genieten als zij een huurwoning vrijmaken. Zuidplas ’90, het nieuwe woonwijkje in Waddinxveen dat grenst bouwde wijkZuidplas 80j(Foto's: Gemeente Waddinxveen). ducering van het totale aan tal leden van het algemeen bestuur van 10 naar 6. De voorgestane vermindering betreft de leden die door de gemeenteraden van Boskoop woningen worden verkocht en, indien voldoende subsidie beschikbaar is, 21 woningen in de huursector worden gere aliseerd. De koopsommen van de koop woningen zullen variëren van ƒ190.000,- tot ƒ425.000,- vrij op naam. Van de te bouwen huizen zul len 22 woningen beneden de kosten. In de prijsklasse van af ƒ250.000,- tot ƒ425.000,- vrij op naam is het voorne men 44 woningen te realiseren. qOKDAG^ o - c WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het algemeen bestuur van lYVl 31 Milieu recreatieschap Gouwebos wordt ingekrompen van 10 -pk u naar 6 leden en de gebruikersraad zal worden opgeheven. IL! Ue £>002 Dat blijkt uit een voorstel van Ben W. aan de Waddinxveen- se gemeenteraad tot wijziging van de gemeenschappelijke WADDINXVEEN - Vrijdag- regeling Recreatieschap Gouwebos. In de in april van dit jaar ge houden vergadering heeft de recreatieraad (algemeen be stuur) van het Recreatie schap Gouwebos ingestemd met een door het dagelijks be stuur van het recreatieschap T-i voorgestelde vereenvoudi- ILlgen ging van het bestuur van het recreatieschap De SCliaapSKOOl vermindering van de taken r van de recreatieraad sedert WADDINXVEEN - Vrijdag- de voltooiing van het Gouwe- avond 16 december zal er in bos tussen Waddinxveen en de hervormde koffiebar de Boskoop en dat voorts geba- Schaapskooi (Nesse) een ei- seerd is op doelmatigheids- gen programma zijn dat overwegingen, behelst een re- wordt uitgevoerd door een aantal teamleden. Het thema is ’Gave cadeautje’s. De kof fiebar is voor 15-jarigen en ouder. De deuren gaan om acht uur open. WADDINXVEEN - De vijfde kunstkerstmarkt in de Remon strantse Kerk (Zuidkade) was ook dit jaar weer gezellig en ouderwets. In de diverse kramen, opgezet door de Goudse tot 1984 werkzaam bij C. de kunstenares Gees van Vliet (Gouda), was een ruime keus Bas sr. en na die periode van voorhanden van authentieke handgemaakte produkten. 1984 tot heden bij diens op volger H.C.J. de Bas. Willem van VLiet was ruim 25 jaar werkzaam als tim merman en daarna als ver koopmedewerker in de doe- het-zelf winkel aan de Jan Dorrekenskade-Oost, alwaar 1_22 _2 1 1ZV2_ 12 als de technische man op het de doelstelling moeten zijn de reguliere werk', aldus B. en W. zaal Yasmina, het sociaal ver- Een andere optie is de directe nieuwingsproject Toeleiding integratie in de bestaande Allochtone Peuters (TAP). peuterspeelzalen met extra ondersteuning, cursussen voor de leidsters en een tegemoetkoming voor de ouders in de ouderbijdrage zoals deze bij de reguliere definitief be- peuterspeelzalen van toepas- 1 sing is. Beide opties zullen op korte termijn worden uitge werkt, zodat de gemeente- -jeen voorstel voor een gewijzigd project kan worden voorge- leeftijdsgroep van 2 tot 4 jaar, legd. het bevorderen van de socia- Omdat deze plannen nog uit- le, creatieve en motorische gewerkt moeten worden en B. ontwikkeling van het alloch- en W. het niet wenselijk vin- tone kind en het zelfstandiger den dat er tussen het ene pro ject en het andere een leemte onstaat, stellen zij voor Yas mina voort te zetten tot de zo mervakantie. Om de kosten te drukken maken van de kinderen om integratie op de basisschool te bevorderen. De conclusie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk naar aanleiding van de evalu- worden de openingstijden atie van het project is dat aangepast en kunnen de leid- Yasmina voldoet aan de pro- sters een nieuw contract aan- jectdoelstelling en voorziet in geboden krijgen voor 18 uur een behoefte en dat de kwali- van 1 januari 1995 tot en met teit van het aanbod nog in 30 juni 1995. ontwikkeling is en verder kan Op deze wijze is er geen spra- toenemen. Naar de mening van de SWW dient het project Toeleiding Allochtone Peuters, behou dens een aantal voorgestelde wijzigingen, voortgezet te worden. Hiervoor begroot het welzijnswerk een bedrag van ƒ86.700,-voor 1995. Het college van B. en W. stelt dat, hoewel dit nog niet on omstotelijk door middel van effectmeting is bewezen, ex tra aandacht aan taalontwik keling bij allochtone peuters zinvol is. Daar echter de kosten voor BO-afdeling Waddinxveen Yasmina dermate zijn geste- houdt woensdag 21 december geti (ƒ53.900,- ten opzichte T- rcsr> rrrxrx -1_2a._a.2_ jaar) stellen B. en W. de ge meenteraad voor een nieuw project te ontwikkelen waar- de winkels en de grote waren mee met minder financiële middelen meer en betere ef fecten kunnen worden be reikt. Bovendien zou in deze opzet het aspect van i meer aandacht moeten krij gen. ‘Wij denken hierbij aan een gewijzigde opzet van Yas- De kerstwinkelbusreis op mina waarbij sterk de nadruk woensdag 21 december wordt op taalontwikkeling wordt gemaakt met een luxe tou ringcar. Men vertrekt om 10.00 uur bij het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- wordt e Keus en kwaliteit in uw voordeel HOUWEUNG WOONSFEER Hul st a Leo lux Gelderland Pastoe Kendix Banz Bord Gastel ijn Montis Artifort Jab l’un Besouw Ftam Ltgne Roset Moltcnt Giorgetti Zuidkade 6 Waddinxveen Telefoon: C1828-14000 iedere donderdagavond koopavond Hooftstraat 187 (Saast de Julianabrugj 2406 GH Alphen a/d Rijn tel. 01720 - 7i87l Lid ANVK eer Dealer van Zeyko, Eggersmann, Studioform en Are Linea dejenfi VAN FOREESTLAAN 11 ALPHEN A/D RIJN TELEFOON 01720 - 45499 L is de combinatie van tafel en stoel ian deze Castelijn evthock. I én van de vele opmerkelijke woonideeën die u \an Houweling Woonsfeer mag verwachten. Zz/ZZ-,.. z 'Om lekker te koken moet alles in de keuken opti maal functioneren. Het eerste is een perfecte inde ling, alles op de juiste plaats. ys En omdat je zelf nooit aan alles kan denken stap ik naar de VKG Keukenkenner. Het assortiment in de showroom is zo groot, dat uw droomkeuken er altijd tussen staat.' f fzz Zz .7?

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11