Goudsch Kamerkoor in St. Victorkerk intratuin VOOR Lesbrief vuurwerk 17?5 Straatfeest] e in Waddinxveen Waddinxveen moet dit jaar 39 statushouders huisvesten Gemeente moet burger meer betrekken bij lokaal beleid 4 WEKEN Drukke kersttijd breekt aan voor ‘Vox Jubilans6 "tnzS"5.z.aL" 1 OOS-teams presteren WADDINXVEEN - In Rotter dam zijn de Nederlandse Ook kampioenschappen turnen voor clubteams gehouden. Bij tusverleningen door het mi- j -xi j j nisferïe van Justitie is de oor Prijsklappers 995 4 BAAS I I I I I I I Rijn en Gouwe i Kerstzangavond van Moerkapelse koren Meeting was in Bonifaciuskerk Kerstzangavond in de Kruiskerk i LEZERS SCHRIJVEN AUTO tiiJr te WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 Pagina 23^- f y. o t E T S A N D A G het beste van personenwagen Auto Baas Chrysler-Jeep B.V. TWEE-ÉENHEID IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT Herziening BOUWEN of VERBOUWEN? PERMANENTE EXPOSITIE PUBLIEKSVOORLICHTING Aanbevelingen R s Het beste vaneen bestelwagen gekombineerd met een luxe Afgebeeld Dodge ii/i I CHRYSLER O Oadge ftJeep gelijkheden te bieden door onder meer referenda, stadspa- bouwvooriichting HET GROENE WARENHUIS t E 8 004G00 Aanbiedingen zijn geldig tot één week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. I vangen. Zo begint om 16.00 uur een zangbijeenkomst in de St. Jo- zef-lokatie van het zieken huis en om 19.00 uur in de evangelieverkondiging in het Westafrikaanse land Benin. Wanneer U nü kiest voor een kennismakingsabonnement. dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus! over de huisvesting en inte gratie van statushouders en den afgebouwd. Gemeenten die aan deze twee promilletaakstelling hebben voldaan, kunnen het daar mee gemoeide aantal huis- P. ROOS Buizerdhoek 3. Waddinxveen Kerststal Natuurlijke stal met 5 beeldjes. Afm. 28 x 13 x 24 cm (Ixbxh). Van 27,95 voor gerealiseerd in het kader van de taakstelling 1994. De regeling om gen tot stand te brengen, zal worden verlengd tot 1 juli Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12,75. Naam: Adres: Postc./Woonpl Telefoon: (voor controle op bezorging) Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn resultaten van haar inspan ningen niet altijd zichtbaar hand de donkere kerk binnen komen en deze eerste hymne a capella zingen. Daarna volgen samenzang, koorzang (carols), orgelsspel en lezingen (lessons), dit alles volgens Engelse traditie. Na de laatste lezing zingen alle aanwezigen O come, all ye faithfull, een carol ter voorbe reiding op de kerstnacht en Eerste Kerstdag. ontleend te worden aan de in standhouding van welzijns- en culturele voorzieningen en de zorg voor de directe leef omgeving. Het SGP raadt daarom aan de voorziene schaalvergro ting van gemeenten gepaard te laten gaan met schaalver- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. en de afhankelijkheid van an dere overheden zo klein mo gelijk. Zo is er meer kans of een effectiever lokaal beleid met een duidelijker zich voor de burger op de inspanningen van het gemeentebestuur. eert zijn - voor zover nog voor radig - te verkrijgen bij Boek handel Burger in de Dorp straat. WADDINXVEEN - De laatste weken van het jaar zijn altijd weer drukke tijden voor de leden van de Hervormde Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans‘ in Waddinxveen. Ook dit jaar is dit weer het geval. niveau van bestuur blijven functioneren als de be stuur s- te omschrijven en de beleids- laag die directe, concrete pro- i blemen van mensen kan aan- de inspraakmogelijkheid van pakken.Het is voor de burger van groot belang dat de be leidsvrijheid van de lokale overheid zo groot mogelijk is nels en dergelijke. Dat schrijft het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in de onlangs verschenen pu- zijn. En daarmee is de legiti- miteit van het lokale beleid niet gediend. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 01722-2241 De uitvoering staat onder lei ding van Ralph van Vliet, de vaste dirigent van het Goudsch Kamerkoor. Verder wordt meegewerkt door Cha- ja van Collemjharp) en Arno i wor den gelezen door Cilia den Boer. Het Festival wordt tradi tioneel geopend met Once in Royal Davids City, waarbij de zangers met kaarslicht in de Vox Jubilans wordt zaterdag avond verwacht-in Krimpen aan den IJssel. Daar wordt in de hervormde Sionkerk een zangavond belegd, waaraan naast Vox Jubilans, dat onder leiding staat van dirigent Pie ter Stolk, een plaatselijk kin derkoor meewerkt. Ds. C.A. Korevaar uit Rotter dam verzorgt daar de medita tie en Ben Kramer uit Bos- Er is een fundamentele her bezinning nodig op de relatie tussen lokale overheid en burger, schrijft het SCP. De mondige burger wil meer dan alleen inspraak in de ontwik keling van beleid. Volgens het planbureau zou hij structure- ler bij de vorming en uitvoe ring van het beleid betrokken kunnen worden. De moderne informatietech nieken bieden de mogelijk heid om op verschillende cru ciale momenten het besluit vormingsproces te beïnvloe den door onde rmeer referen da, omnibusonderzoek en stadspanels. Maar dat vereist wel een andere organisatie van het beleid met het uitein delijke doel het lokale politie ke bestuur aansluiting te la ten zoeken met wat zich in de lokale samenleving voordoet, aldus het SCP. moeten eerst nog het restant van de taakstelling uit 1993 afmaken. Deze gemeenten worden binnenkort benaderd door de Inspecteurs van de j met het verzoek om op korte termijn de taakstelling 1993 af te ma ken en te beginnen aan de taakstelling 1994. De stimuleringsuitkering voor gehuisveste statushou- WADDINXVEEN/GOUDA - Het Goudsch Kamerkoor brengt zondagavond 18 december om half acht ’A Festival of Lessons and Carols’ in de St. Victorkerk (Zuidkade). De toe gang is vrij.. der leiding van gast-dirigente Ria de Bruin, die dit jaar om dat ze elders verplichtingen heeft. Een prachtig afwisselend programma is samengesteld met koorwerken zoals ’Chris tus kwam’, ’Gods ééngeboor- ’ne’, ’The Holy City’ en de spectaculaire ’For Unto Us Finale’ waarin zowel het gro te als het jeugdkoor te beluis teren zijn. voor een maximaal aantal van 2500. Inmiddels zijn hiervan 46 gerealiseerd en liggen er nog subsidie-aan- 12.75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondag 11 december hield de Baptistengemeente Alphen aan den Rijn een bijzonder Adventsdienst. Gezien de grote belangstelling werd de dienst gehouden in Bonifaci uskerk te Alphen aan den Rijn. Ds. H.G. Koekkoek is in deze dienst voorgegaan. Muzikale medewerking werd verleend door de Brassband van het Leger des Heils en het inter kerkelijk koor Meeting uit Waddinxveen. De muzikanten van de brass band van het Leger des Heils wilden in de eerste plaats een geestelijke strijdmacht zijn, met als doel: de verheerlij king van Gods Naam en de uitbreiding van Zijn Konink rijk. De band staat bekend om zijn veelzijdige repertoire (tradi tionele en moderne brass) en wordt dan ook veelvuldig ge vraagd voor concerten en evangelische bijeenkomsten. Het interkerkelijk koor Mee ting heeft al vele malen eer der laten horen dat zij op en thousiaste wijze Nederlands talige ritmische, religieuze liederen ten gehore kan bren gen. In hun liederen willen zij zingend getuigen van de blij de boodschap die God wil dui delijk maken. ♦j ‘statieportret van het graag gehoorde Waddinxvense koor. (Foto: Cojan van Toor). aan te geven dan vroeger. 1994. In de circulaire van de Steeds vaker is ze afhankelijk rijksoverheid wordt ingegaan -j—- -x--- Op herziening van de hoog te van de taakstelling 1994, de verlenging van de stimule ringsuitkering voor integra tieprogramma’s, de stimule ringsuitkering wisselwonin- gen, de zorgvoorziening voor WTV-ers (verblijfsgerechtig den met een voorwaardelijke vergunning tot verblijf), de decentrale opvangplaatsen in het kader van de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) en tenslotte een vooruitblik voor de periode na juli 1995. Door het bijstellen van de prognose van het aantal sta- dan natuurlijk éérst naar het BOUWVOORLICHTINGSCENTRUM Staringlaan 6 Waddinxveen Je vindt er alles bij elkaar en de toegang is gratis. di. t/m vr. van 10.00 -17.00 uur za. van 10.00 -16.00 uur TELEFOON 01828 - 15100 WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het lokale politieke be stuur zou meer aansluiting moeten zoeken bij wat zich in de lokale samenleving voordoet. De burger zou structureler bij de vorming en uitvoering van het beleid betrokken moeten worden door hem een grote variëteit aan beïnvloedingsmo- Daverende muziek kondigt het begin van een feestje dichtbij aan. Het is zaterdag avond en dan wil de jeugd vertier, nietwaar. Na enige uren zwijgt de muziek. Wat een rust. Maar schijn be driegt! Het feest wordt nu ook op straat voortgezet. De voordeur knalt er lustig op los. Motorkappen van auto’s dienen als rustplaats voor doorgezakte feestgangers die er high van drank of drugs een perfecte noodlanding op maken. Ik spreek er daar één op aan, een meisje, leuk koppie. Haar vriend vindt me maar een ’modder-fucker’ en wijst mij een plek aan in zijn nek waar ik hem een dreun zou moeten verkopen. Nu ben ik altijd bereid om ie mand een plezier te doen als hij daar om vraagt, maar aan de andere kant leeft bij mij ook het besef dat je kinderen van rond de vijftien niet al te veel moet verwennen, want dan worden het later van die engerds die denken dat ze al les mogen. Dus zie ik er maar vanaf. Een ander jongmens dat aan de overkant van de straat op een motorkap terecht is geko men laat zich op de grond zakken om daar spontaan het teveel aan ingenomen alcoho lische versnaperingen te lo zen. Een voorbeeld dat spoe dig door anderen gevolgd zal worden. Met het hoofd tussen de knie ën en met wazige blik bestu deren ze de inhoud van him maag, temidden van de her en der op het trottoir neerge kwakte fietsen, brommers en scooters. Dan verschijnt de politie. En het is onvoorstelbaa hoe snel de meesten zich toch nog uit de voeten kunnen maken. Ze begeleidt op beide lokaties zijn koorleden zelf op het or gel of piano. Zaterdagavond 24 december is er weer de jaarlijkse kerst zangavond in de eigen plaat selijke gemeente. Vox Jubi- MOERKAPELLE - Evenals voorgaande jaren wordt in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente in Moerkapelle vrijdagavond 23 december om half acht weer een kerstzangavond gehou den, waaraan alle Moerka pelse koren meewerken. De toegangis vrij. Aan de avond werken mee het ouderenkoor De Avond ster, de christelijk gemengde koren Asaf en Sursum Corda, het jongerenkoor Nethanjd en het jeugdkoor Asarela. Op deze avond zal er ook veel sa menzang zijn. Peter Verweij bespeelt het orgel en Erica v.d. Kolk de dwarsfluit. er is een toenemende ver scheidenheid aan sociale ver banden en werken, wonen en vrijetijdsbesteding spelen zich steeds vaker buiten de traditionele gemeentelijke grenzen af. Dat heeft niet al leen consequenties voor het beleid van de lokale overheid, maar ook voor het oordeel van de burger over het func tioneren van de gemeente. ’Het lokale profiel’ beschrijft deze wederzijdse verhouding binet op de hoogte gebracht en de verandering daarvan. Uitvoerig wordt ingegaan op ring ontvangen voor iedere statushouder die 18 jaar of vestingsplaatsen in de loop ouder is op het moment van van 1995 gelijkmatig terug- statusverlening en voor wie brengen tot 1 promille van vóór 1 juli 1995 huisvesting is het inwonertal van die ge- i- j i meenten per 1 januari 1996. Het is de bedoeling dat na 1 wisselwonin- januari 1996 geen asielzoe kers meer naar ROA-wonin- gen in gemeenten worden uit- 1995. Het beschikbare budget geplaatst. daarvoor blijft beperkt tot Gemeenten die de 2 promille- ƒ12.500 per wisselwoning taakstelling nog niet hebben volgemaakt, moeten binnen de daarvoor gemaakte af spraken eerst deze taakstel ling of een ander overeenge- vragen voor 509 wisselwonin- komen promillage realiseren, bij voorkeur vóór 1 maart 1995. Op die manier kan de druk op de centrale opvang substantieel verlicht worden. Over voorstellen van het ka binet voor een structurele fi nanciële regeling, met name met de liggende op het terrein van de gemeentelijke kosten voor taalonderwijs en maatschap- voor de pe. riode na 1 juli 1995, zal in maart 1995 bestuurlijk over leg plaatsvinden. zijn. Naast een volwassenen koor zal er ook een jongeren koor en een dubbelkwartet optreden. De begeleiding bestaat uit or gel- en trompetspel en andere muziekinstrumenten. C zal er een kerstmeditatie worden gehouden. Aan het eind van de zangavond zal er gecollecteerd worden voor de teams (zaterdag van 8.30 tot 20.50 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur), was TOOS met twee teams verte- genwoordigd.Zaterdag om 8.30 uur mochten de jongens van niveau 6C (tot en met 12 jaar) de spits afbijten. Het TOOS-team in dit niveau be stond uit zes turners: Vincent Dijkstra, Richard Nobel, Mi chel Brand, John de Boer, Sander Reus en Gerben Zirk- zee. Op zondag waren de heren in gerealiseerd. Andere echter niveau 4B (12 tot en met 18 moeten eerst nog het restant jaar) aan de beurt. Het van de taakstelling uit 1993 TOOS-team in dit niveau be stond uit Juijen van Pruis- sen, Raymond Plateel, Anton Stoter, Niek Buijs en Maar- Volkshuisvesting ten Witteman.Het eindtotaal - kwam op 123.55, goed voor een achtste plaats in het to- taalklassement. Individueel kwam Juijen van Pruissen met 40.95 als beste uit de bus, op de voet gevolgd door Ray- ders blijft tot 1 juli 1995 ge mond met 40.65 en Anton handhaafd op ƒ8000. Een ge niet 40. 10. meente kan deze extra uitke- De betekenis van het ge lijke ontwikkelingen als indi- meentebestuur blijkt vooral ting en de toegenomen 1 van burgers hebben tot een verandering in de ori ëntatie van de burger geleid, constateert het SCP. Het lokale bestuur kan bij de ze oriëntatie aansluiten door de band tussen gemeente en burger te versterken. Bijvoor- kleining. Zo kan het laagste beeld door de zorg voor de di- - - - recte leefomgeving scherper 1l._ 1_ _1 1 vrijheid van de gemeenten en de burger te vergroten. WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt) houdt zondagavond 18 december om half acht weer een zangavond in de Kruiskerk (Passage). De toe gang is vrij. Behalve veel sa- spronkelijke taakstelling (taakstelling 1994) voor ge meenten om 37.000 status houders te huisvesten ver laagd tot 25.000. Bovendien wordt de periode waarin dit moet gebeuren, verlengd tot 1 juli 1995. De windslieden vra gen de gemeenten daarbij de plaatsen voor statushouders in een gelijkmatig tempo te leveren. Een groot aantal gemeenten heeft inmiddels al een gedeel te van de taakstelling 1994 verdwijnen in ijltempo naar binnen of achter de dichtsbij- zijnde struik. Op één na, die zit nog steeds op de stoeprand aan de over kant tussen twee geparkeer de auto’s helemaal alleen. De arme jongen, Niemand merkt hem op. Of toch, twee potige kanpen slepen hem, als de dienaren der wet verdwenen zijn, terug naar het tuinpad waar hij vandaan is gekomen en laten hem tegen de voor deur zakken. Dat zit toch wat lekkerder en het heeft het voordeel dat nie mand er meer in of uit kan. Je kunt dan ook de lege drank fles die je in je hand hebt niet meer kwijt, maar dat is niet zo erg want die gooi je gewoon stuk op straat. ’Cool’ toch! Het is twee uur in de morgen als het feest ten einde loopt. Brommers en scooters wor den gestart en nadat er nog één een flinke snuif van één of ander goedje uit een plastic zakje heeft genomen vertrek ken de meesten. Een enkeling blijft achter om uit te vechten wie er mag rij den, wie het minst dronken is. De rijvaardigheid wordt op de stoep uitgetest en instructies gegeven als: honderd meter voor een kruispunt remmen want m’n achterrem doet het niet. Zelfs de ziel tegen de voordeur wordt weggebracht. Bedankt voor het feestje. Oh, ik heb twee keer in de wc ge kotst, maar ik heb zelf door getrokken, roept zo’n goeierd nog. Zouden de ouders van die kinderen wel weten wat hun kroost uitvoert vraag ik Vree (orgel). De lessons mij af, of sluiten ze daar maar liever hun ogen voor? blicatie ’Het lokale profiel: de identiteit van gemeenten en de rol van de burger’. De positie van de lokale over heid staat in toenemende ma te onder durk. Maatschappe- J--1j:i_ii*i i vidualisering, schaalvergro ting en de toegenomen mon- De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans heeft een nieuwe foto laten maten. Dit is het digheid lans is een veel gevraagd koor en heeft jaarlijks vele optre dens in het hele land, maar reserveert altijd de kerst avond voor de eigen gemeen te. In de Brugkerk aan de Kerk- weg-Oost vindt om 19.30 uur eën zangbijeenkomst plaats, waarbij ook de ’onder-afdelin- gen’ van Vox voor het voet licht treden. Dat zijn het koop begeleidt de koor- en sa- jeugdkoor onder leiding van menzang op het orgel. De aanvang is 19.30 uur en de tienerkoor De Zangvogels on- toegang in Krimpen aan den J’ IJssel is vrij. Vrijdag 23 december treedt Yvonne Keizer vervangt een gedeelte van het grote koor Vox Jubilans op in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Het Waddinxveense koor is door de dienst geeste lijke verzorging van het zie kenhuis verzocht de kerstvie ringen voor de patiënten op beide lokaties muzikaal op te luisteren. Dit verzoek is door dirigent, bestuur en een groot aantal koorleden positief ont- Jeugdkoor-dirigent Jan Mul der begeleidt de koor- en sa menzang op het orgel of op de piano. Daarnaast werkt ook de bekende fluitist Kees Alers in de Brugkerk mee. Samen Bleulandlokatie. Pieter Stolk met Jan Mulder op de piano brengt hij een kerstfantasie ten gehore. Drs. M. van Campen zal de avond openen en sluiten. Vanaf 18.45 uur is de Brug kerk voor het publiek ge opend. Deze kerstzangavond is vrij toegankelijk. Als laatste Vox-concert dit jaar is er op de morgen van Tweede Kerstdag weer het traditionele Doelen-kerstcon- cert in Rotterdam, een gebeu ren waar de koorleden ieder jaar weer naar uitkijken. Naast het grote koor, met deze marathon-wedstrijd voor zowel dames- als heren ruim 160 leden, en de 40 jeugdkoorleden werken aan dit concert mee Lisette Em- mink (sopraansoliste), Anke Andere leefwereld Anderson (harp), Kees Alers (dwarsfluit), Ab Brouwer De leefwereld en de oriëntatie (trompet), Jan Mulder (vleu- van de burger zijn veranderd: gel) en Klaas Jan Mulder (or gel). Ds. P. Vermaat uit Maassluis verzorgt ook dit jaar weer de meditatie. De algehele muzi kale leiding is in handen van dirigent Pieter Stolk, die al weer bijna 14 jaar als vaste dirigent aan Vox verbonden is.Onder zijn bezielende lei ding wacht de koorleden ook volgend jaar weer een druk jaar met diverse hoogtepun ten, zoals de viering van het 50-jarig bestaan en de 8- daagse concerttrip naar Tsje- Compleet kerstpakket Bestaat uit 15 ballen en een piek. Kies uit goud, zilver of rood. Van 16.95 voor GOUDA - Dezer dagen ont vingen alle scholen in de regio Midden-Holland een lesbrief over vuurwerk. In deze les brief staan suggesties om het onderwerp vuurwerk in de klas te behandelen. Daarnaast geeft het achter grondinformatie aan de do cent. De lesbrief is bedoeld voor de hoogste groepen van het ba sisonderwijs en voor het voortgezet onderwijs. Vuurwerk hoort bij Oude jaarsavond. Het is feestelijk, maar kan óok levensgevaar lijk zijn als het niet op de juis te manier ’gebruikt’ wordt. Het blijkt dat vooral jongeren tussen de tien en zestien jaar (met name jongens) experi menteren met vuurwerk. Om jongeren te leren op een veilige manier met vuurwerk o nu te gaan, heeft de GGD MiadenJSolland de lesbrief voor de scholen gemaakt. De ze^ lesbrief beidt de docenten de'mogelijkheid om aandacht te bestedélf aan het onder werp vuurwerk in de klas. Verder worden mogelijkhe den genoemd.om een school beleid rondom vuurwerk te creëren en dit bij ouders en leerlingen bekend te maken. gen. De overgangsregeling voor de zorgvoorziening ten behoeve van WTV-ers zal van kracht blijven tot 1 juli 1995. Deze overgangsregeling komt qua financieringssystematiek grotendeels overeen i ROA, zoals die voor asielzoe- gemeentelijke kers geldt. t Met de VNG is verder afge- pelijke oriëntatie sproken dat de decentrale op- ---J- vang (2 promille-taakstel- ling) van asielzoekers in 1995 ZUIDELIJKE DWARSWEG 1b WADDINXVEEN - TEL. 01828-31143 :ijn het Jan Mulder en het kinder- en onder leiding van van Binnenlandse Zaken en de wordt dieper ingegaan op de Vereniging van Nederlandse betekenis van de buurt voor Gemeenten (VNG) en het In de bewoners.Uit de SCP-pu- terprovinciaal Overleg (IPO) blicatie wordt duidelijk dat de betekenis van de lokale overheid minder makkelijk is de opvang van asielzoekers in geven dan vroeger. van andere factoren en er is concurrentie met een veel heid aan instellingen, vereni gingen en organisaties. Het lokale bestuur krijgt steeds meer de rol van bemid delaar wat ertoe leidt dat de WADDINXVEEN/DEN HAAG - Waddinxveen moet dit jaar nog niet helemaal kan wor- 39 statushouders hebben opvangen. Dat waren er aanvan kelijk 58. In het Gouwedorp zijn al 33 erkende vluchtelin gen gehuisvest, zodat er nog 6 resteren. Alle gemeenten in Nederland zijn dezer dagen door het ka- van de resultaten van het overlegtusseneenkabiiïets- chiët met optredens in Praag, het belang van de woonplaats delegatie r 1 1 J Bmo en Pelhrimov. voor de sociale en politieke minister Hans _Dijkstal Kaarten voor het Doelencon- houding en het gedrag. Ook van Heerlijk geurende hyacinten 3 stuks in een mandje. Kies uit rose, wit of blauw. Van 8.95 voor A

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23