i Aanvullend Openbaar Vervoer in W’veen Boonstoppel: Peugeot Boxer met open laadbak Beladingsschotten op huisvuilauto’s Concentratie van woningen en bedrijven Gouda-Waddinxveen Mannenkoor verkoopt oliebollen Streekplan Zuid-Holland Oost vastgesteld Achteraf aanvullend krediet in SWaddinxveen Vox Jubilans in ziekenhuis en Brugkerk Jeugd leidt bij Excelsior NIEUW: DE PEUGEOT 806 Servus trad op bij Plattelandsvrouwen I Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 sistentie tot aan de voordeur. De bussen van het Aanvul- PEUGEOT DEALER boonstoppel b.v. Oronjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828- 30800 L\ Showroom Juliana v. Stolberglaan danken aan zijn veelzijdig heid en functionaliteit ener zijds, maar ook aan de hoge mate van comfort en aan zijn complete uitrusting ander zijds. Ook het aantal beschikbare WADDINXVEEN - In Waddinxveen is er vanaf maandag 2 januari in het nieuwe jaar sprake van Aanvullend Open baar Vervoer (AOV). Er zijn dan - ter vervanging van de Bel bus - kleine 8-persoonsbussen op afroep beschikbaar, die de mensen in het Gouwedorp aan de deur ophalen. WADDINXVEEN - Het kruispunt Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg zal worden voorzien van een rotonde. Voor dat doel zal de woning Kanaaldijk 13 (destijds door de gemeente aangekocht voor maar liefst bijna een half miljoen gulden) moeten worden gesloopt. Het karwei belast de gemeentekas met in totaal 1,2 miljoen gulden. De provincie Zuid-Holland betaalt een kwart van alle kosten. Het auto- en (brom)-fietsver- keer houden daardoor beter zicht op elkaar en worden niet op het laatste moment met elkaar geconfronteerd. De woning Kanaaldijk 13 is hierdoor ruimtelijk niet te handhaven. In het Haagse rapport wordt overigens een voorkeur uitge sproken voor de variant met de sloop van de woning, die destijds voor een kleine half miljoen door de gemeente is aangekocht. Overigens is uit een onlangs door de provincie uitgevoerde berekening duidelijk gewor den dat, wanneer er overge gaan wordt tot een recon structie van dit kruispunt, de woning Kanaaldijk 13 (voor alle varianten) ingevolge de Wet Geluidhinder niet kan worden gehandhaafd. Met dit gegeven heeft de pro vincie inmiddels schriftelijk te kennen gegeven bereid te zijn voor 25 procent in de to tale kosten bij te dragen. Het betreft hier de kosten voor zo wel de voorbereidende werk zaamheden, de civieltechni sche werkzaamheden alsme de de kosten van het afboe ken van de (boek)waarde van de woning Kanaaldijk 13. De voor rekening van de ge meente blijvende kosten, na aftrek van de subsidie van de provincie, komen neer f 1,2 miljoen. In de herziene ex- ploitatie-opzet van het bedrij venpark Coenecoop I staat f 1.310^000,00 ten behoeve van dit project. De kosten kunnen gedekt worden uit het vorig jaar reeds beschikbaar ge stelde krediet voor kosten bouwrijpmaken en dergelij ke. Aangezien de provincie dit project voor het grootste ge deelte bij voorkeur vóór de zo mervakantie van volgend jaar wil realiseren zijn reeds met het Waddinxveense ge meentebestuur de nodige af spraken gemaakt. Zo regelt de gemeente de ter- visielegging nadat er een de finitief besluit is genomen. Het ingenieursbureau van de provincie maakt zo spoedig mogelijk een vrijblijvende of ferte met als uitgangspunt dat volledige voorbereiding en uitvoering door provincie worden verzorgd. De aanbe- stedeing zal openbaar plaats vinden. WADDINXVEEN - Vrijdag 23 december treedt een gedeelte van de Hervormd Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans op in het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Het Waddinx veense koor is door de dienst geestelijke verzorging van het ziekenhuis verzocht de kerstvieringen voor de pati ënten op beide lokaties muzi kaal op te luisteren. Dit ver zoek is door dirigent, bestuur en een groot aantal koorleden positief ontvangen. Zo begint om 16.00 uur een zangbijeenkomst in de St. Jo- zef-lokatie van het zieken huis en om 19.00 uur in de Bleulandlokatie. Pieter Stolk begeleidt op beide lokaties zijn koorleden zelf op het or gel of piano. Zaterdagavond 24 december om half acht is er weer de jaarlijkse kerstzangavond in de eigen plaatselijke gemeen te. Vox Jubilans is een veel gevraagd koor en heeft jaar lijks vele optredens in het he le land, maar reserveert al tijd de kerstavond in de eigen gemeente. Tijdens de zangavond treden ook de ’onderafdelingen’ van Vox voor het voetlicht treden. Dat zijn het jeugdkoor onder •leiding van Jan Mulder en het kinder- en tienerkoor De Zangvogels onder leiding van gast-dirigente Ria de Bruin, die dit jaar Yvonne Keizer vervangt omdat ze elders ver plichtingen heeft. Jeugdkoor-dirigent Jan Mul der begeleidt de koor- en sa menzang op het orgel of op de piano. Daarnaast werkt ook de bekende fluitist Kees Alers in de Brugkerk mee. Samen met Jan Mulder op de piano brengt hij een kerstfantasie ten gehore. Als gevolg van de aanleg van de Zuidelijke Rondweg en de groei van het bedrijvenpark Coenecoop 1 en 2 zal de ver keersdrukte op het kruispunt Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg de komende jaren aanzienlijk toenemen. Omdat het uit een oogpunt van verkeersveiligheid wen selijk is dat de vormgeving van deze kruising zo spoedig mogelijk wordt aangepast, is in opdracht van de gemeente Waddinxveen het ingenieurs bureau van de provincie Zuid- Holland gevraagd een notitie op te stellen, waarin een aan tal oplossingsmodellen nader is onderzocht. In de notitie is een drietal va rianten aangegeven. Twee varianten betreffen een ro tonde en de derde variant be treft een normaal kruispunt met uitvoegstroken en voor zien van verkeerslichten. De provincie heeft een duidelijke voorkeur voor een rotonde in plaats van een normale krui sing met verkeerslichten. De eerste twee rotondes zijn op zich qua maatvoering identiek. De twee varianten verschillen echter aan de noordkant van het kruispunt. Bij de rotonde-variant is, uit gaande van een mogelijke handhaving van de woning Kanaaldijk 13, een zo goed koop en passend mogelijk ontwerp gekozen. Aan de noordzijde van de ro tonde zal hierdoor echter een vrij scherpe bocht blijven be staan, waardoor verwacht wordt dat de weggebruikers de rotonde pas in een laat sta dium zullen opmerken. Het fietspad blijft achter de wo ning langs lopen en zal pas ter hoogte van de rotonde weer bij de hoofdrijbaan wor den geleid. Daarentegen is bij de tweede rotonde-variant de verkeers veiligheid de ingang geweest en is gestreefd naar een zo op timaal mogelijke verkeers technische oplossing. De weg aan de noordzijde is rechtge trokken en sluit daardoor op een betere manier aan op de rotonde. De rotonde zal vanaf de noordzijde veel beter gaan op vallen. Het fietrspad langs de Kanaaldijk buigt niet meer af van de weg, maar blijft tot en met de rotonde langs de weg lopen. Tot deelname aan dit ver voerssysteem heeft de Wad dinxveense gemeenteraad vo rige maand besloten. In de gemeenteraadsvergadering van vanavond (woensdag 21 december) stellen de raadsle den op voorstel van B. en W. de juridische en redactionele wijzigingen in een nog volle dig aan te passen Verorde ning Voorzieningen Gehandi capten vast. Een verlaagde instap en een hydraulische lift maken de AOV-bussen speciaal ge schikt voor ouderen en rol stoelgebruikers. Veel ouderen en mensen met een handicap ondervinden namelijk moei lijkheden als zij met het open baar vervoer (bus, tram, trein en metro) willen reizen. De afstand naar de halte, het in- en uitstappen en de toe gankelijkheid voor rolstoelen en electroscooters vormen vaak een probleem. Daarom helpen chauffeurs van de AOV-bussen bij het in- en uit stappen en bieden zonodig as- De door autobedrijf Boonstoppel BV geleverde Peugeot Boxer met open laadbak van de Boskoopse boomkweker G. de Frankrijker. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Autobedrijf Boonstoppel BV, Peugeot-dealer voor Wad dinxveen en Boskoop, heeft één van de eerste Peugeot’s Boxer met open laadbak gele verd aan de Boskoopse boomkwkeer G. de Frankrij ker. Deze bestelwagen, die door de internationale autopers tot ’Bestelwagen van het jaar’ is de sectie Burgerzaken in het gemeentehuis. Wie met' het Aanvullend Openbaar Vervoer wil reizen, moet minstens één uur van te voren bellen naar telefoon nummer 01828-31666. Dit is nodig, omdat er. dan meer mensen tegelijk vervoerd kunnen worden. Men kan ook meteen de terugreis bespre ken. Omdat meer personen tege lijk van het AOV gebruik kruinen maken, moet de chauffeur soms omrijden. De omrijtijd zal echter nooit meer zijn dan een kwartier. Wie de AOV-bus belt - tele foonnummer 01828-31666 - krijgt te horen hoe laat de bus ongeveer komt. Er kan enig verschil ontstaan tussen de opgegeven tijd en de werkelij ke aankomsttijd van de bus. Dit zal echter nooit langer dan 15 minuten zijn. Voor vervoer buiten het ge bied Waddinxveen-Gouda kunnen mensen met een han dicap een aanvullende taxivergoeding aanvragen bij het Centraal Meldpunt Zorg. Ook voor overige informatie over gehandicaptenvoorzie ningen en over thuiszorg (ge zinsverzorging, kruiswerk, ouder- en kindzorg en maat schappelijk werk) kan men daar terecht. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de vanavond (woensdag 21 december) verga derende gemeenteraad gevraagd 40.000 gulden beschik baar te stellen voor de aanschaf en montage van twee twee dehandse beladingsschotten op de gemeentelijke huisvui lauto’s. Hiermee wordt het werk van de ophalers verlicht. In oktober vorig jaar zijn de resultaten bekend worden van een onderzoek van de universiteit van Amsterdam naar de arbeidsbelasting van huisvuilbeladers bij de huis- vuilophaaldiensten. De toenmalige minister van Sociale Zaken, die het rap port kreeg overhandigd, maakte bekend dat hij de Ar beidsinspectie opdracht had gegeven om dit jaar de bran che te toetsen. In september van dit jaar heeft de Arbeidsinspectie de reinigingsdienst van Wad dinxveen bezocht en heeft bij het onderzoek een aantal punten geconstateerd, die verandering en verbetering behoefden. De meeste punten hiervan zijn inmiddels opgelost en een aantal zal worden meege nomen in het Arbo-beleids- plan, dat inmiddels in con cept gereed is. B. en W. zijn van plan de gemeenteraad over dit plan een nader voor stel te doen. Vanwege de gevaren voor de beladers, alsmede de afkeu ring van het bestaande bela- dingssysteem voor de rese- vre-a.uto, stellen B. en W. de gemeenteraad voor - vooruit lopend op het Waddinxveense Arbo-beleidsplan - nu reeds een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van twee tweedehands beladings- systemen voor twee van de drie huisvuilauto’s. Bij de invoering van de mini containers in 1991 zijn voor de huisvuilauto’s een mini- container-, een combi- en een reserve belandingssysteem aangekocht. Het combi-bela- dingssysteem was nodig voor zowel het beladen van mini containers als van de stalen bedrijfscontainers. Hierdoor is het combi-bela- dingssysteem breder dan een BOSKOOP - Het Boskoopse streekmannenkoor De Gou we Sanghers verkoopt zater dag 31 december versgebak ken oliebollen ter aanvulling van de verenigingskas. Dit met het oog op het komende jubileum. De oliebollen kos ten 50 cent en 55 cent met krenten. Ze dienen vooraf be steld te worden bij de koorle den of telefonisch bij H. Moe- rings, tel. 01828-15926. De oliebollen kunnen op de och tend van zaterdag 31 decem ber worden afgehaald in de aula van de agrarische school De Groene Zijde, bij de spoor- wegoverhang over de Zijde in Boskoop. Grotere hoeveelhe den oliebollen die op andere dagen dan op oudejaarsdag beschikbaar moeten zijn kun nen een via een aparte rege ling telefonisch besteld wor den. leverde auto’s ging het vooral om gesloten bestelwagens met diverse laadvermogens. Dat er toch ondernemers zijn die nog hogere eisen stellen aan hun auto blijkt uit de Peugeot Boxer van G. de Frankrijker uit Boskoop. De ze boomkwekerij heeft bij ca- rosseriebouwer Bikker in Boskoop een speciale laadbak laten bouwen, waardoor de bruikbaarheid van de Peu geot Boxer nog verder is ver groot. Deze open laadbak kan in dien gewenst nog verder wor den uitgebreid met een over kapping in de vorm van een huif, zodat toch een afgeslo ten laadbak ontstaat. Ook is het mogelijk de opstaande randen met de bevestigings punten te verwijderen, waar door de wagen geheel plat wordt. Met deze aanpassing of met een andere opbouw naar eigen wens kan een auto op maat worden geleverd. specifiek voor minicontainers geschikt beladingssysteem. Tengevolge van de grotere breedte moesten de treeplan ken achterop de auto vrijwel aan de zijkant van de auto worden geplaatst, hetgeen voor de beladers (enig) gevaar oplevert in het verkeer en voor de Arbeidsinspectie, naar nu blijkt, niet accepta bel is. In het kader van mogelijke toekomstige ontwikkelingen, die voor de huisvuilinzame- ling kunnen gaan plaatsvin- gescheiden inzameling bij de hoogbouw is in overleg met leveranciers gezocht naar een zo goed mogelijke oplossing. Deze is gevonden in de aan koop van twee stuks tweede hands voor DEN HAAG/WADDINXVEEN - Provindiale Staten van Zuid-Holland hebben onlangs het nieuwe streekplan Zuid- Holland Oost vastgesteld. Het streekplan geeft een beeld van de belangrijkste ruimtelijke ontwikkelingen tot 2005 in het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland, in welk ge bied ook Waddinxveen ligt. Tevens wordt er een doorkijk ge geven tot 2015. De Rijnstreek, Midden-Hol- land en Alblasserwaard en Vijfheerenlanden vormen het streekplangebied. Het streekplan omvat het aange scherpte restrictief beleid voor het Groene Hart, nieuwe bouwlocaties en bedrijfster reinen. Daarnaast is sprake van zorgvuldige aandacht voor de kwaliteit van groengebieden, maar ook van een vernieu wend stimuleringsgebied voor agrarisch natuurbeheer in het landelijk gebied. Streekplan Zuid-Holland Oost biedt binnen een aantal randvoorwaarden ruimte voor regionale invulling. Bin nen de totale woningbouw en bedrijfsterreinprogramma’s voor plan -en deelgebieden, de maximale bebouwings- grenzen en het gekozen ruim telijk model van selectieve concentratie is ruimte gela ten voor concrete invulling door samenwerkingsorganen en gemeenten. Het streekplangebied Zuid- Holland Oost ligt voor verre weg het grootste deel in het Groene Hart. Daarom is het ruimtelijk beleid gericht op het voornamelijk open hou den van de open gebieden. Dit betekent beperking van de woningbouw en van be drijfsterreinen. Het behoud en versterken van de eigen kwaliteit van het gebied heb ben bij het opstellen van het plan voorop gestaan. Daar naast is er zorg voor gedragen dat de leefbaarheid in het ge- WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen hield dinsdag avond 13 december haar kerstavond in de recreatie zaal van Huize Souburgh (Prins Bemhardlaan). De avond werd verzorgd door het vocalistenensemble Servus dat het programma in drie delen ‘Servus Wien‘ bracht. Tijdens de pauzes werd iets lekkers gepresenteerd. bied niet aangetast wordt. Restrictief beleid voor het Groene Hart, zoals overeen gekomen met de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer, is in het streekplan verbon den met de voortgang van de bouwlocaties rond de grote steden in de Randstad. Wat de woningbouw betreft is in het streekplan gekozen voor concentratie in de grote re kernen Alphen aan den Rijn, Gouda-Waddinxveen en Gorinchem. Ook de belang rijkste ontwikkelingen op het gebied van bedrijfsterreinen zullen in deze kernen plaats vinden. In Alphen aan den Rijn is re kening gehouden met moge lijke verstedelijking in een gedeelte van de polder Gnep- hoek. Dit zal in een uitwer- kingsplan inhoud moeten krijgen. Het ruimtelijk beleid voor de Goudse regio is in overwegen de mate gebaseerd op het con venant van de gemeenten Gouda, Moordrecht en Wad dinxveen. Voor Gorinchem is voorzien in een uitbreiding van een woongebied in ooste lijke richting. Uitbreiding van bedrijfsterrein is beperkt mogelijk ten noorden van de A15 nabij de A27. In de Rijnstreek kunnen (tus sen 1995 en 2005) maximaal 4370 woningen worden ge bouwd. In Midden-Holland en Alblasserwaard en Vijf heerenlanden zijn dat respec tievelijk maximaal 7850 en Het Centraal Meldpunt Zorg is iedere werkdag geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Wie in het bezit is van een ‘Pas65‘ hoeft geen AOV-pas aan te vragen, want deze pas is ook geldig voor het Aanvullend Openbaar Vervoer. Een Pas lend Openbaar Vervoer rijden 65 is gratis te verkrijgen bij de hele week - dus ook op zon en feestdagen - van negen uur ’s morgens tot elf ’s avonds. Het AOV rijdt niet alleen bin nen Waddinxveen, maar kan ook gebruikt worden voor rit ten naar Gouda (en weer te rug). Hierdoor wordt bijvoor beeld ziekenhuisbezoek, win kelen in Gouda of een avondje naar de schouwburg veel een voudiger en goedkoper. Op vertoon van een pasje gel den voor het Aanvullend Openbaar Vervoer de volgen de tarieven: ritprijs (enkele rit) binnen Waddinxveen: 2 gulden 50 en ritprijs naar of van Gouda (enkele rit): 5 gul den. In de AOV-bus zijn bonnen boekjes te koop. Gehandicap ten met een zogeheten ‘taxi- budget WVG‘ kunnen de kos ten van het voor hen gereser veerde bedrag (budget) laten afschrijven. Wie geen bon heeft, kan de ritprijs in de bus betalen. Het liefst met gepast geld natuurlijk. Om voor de lage tarieven in aanmerking te kunnen ko men, heeft men een pasje no dig. Een speciale AOV-pas is voor mensen met een handi cap en voor 65-plussers gratis te verkrijgen bij het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Ber- nardlaan 9, Waddinxveen, te lefoon 01828-10401. getuige zijn winst op Cor Stolker. Fred Zaadhof sluipt ook geleidelijk aan meer naar de top van de ranglijst. Zijn gens Boonstoppel BV mede te moyenne steeg nu door winst j--1 ----- op Mourits van de Bosch. Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr. waren de enigen, die de punten deelden. Hun strijd ging lang, gelijk op. In een eindspel met voor beiden acht schijven werd de remise motoren in combinatie met de overeen gekomen. diverse laadvermogens, maakt dat er voor elke onder nemer sprake is van ‘voor elk wat wils‘. Bij de tot nu toe ge- Een busje van het Aanvullend Openbaar Vervoer, waarvan per maandag 2 januari ook in Waddinxveen den, zoals regionalisatie en sprake zal zijn. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraadsle den is door B. en W. voorge steld achteraf een aanvullend krediet van acht ton beschik baar te stellen voor het lopen de wegbeheerprogramma in Waddinxveen. Op basis van het wegbeheer programma voor dit jaar is eind vorig jaar door de ge meente Waddinxveen ten be hoeve van voorbereiding en uitvoering een bedrag ge raamd van ƒ1.598.550,-. In de gemeenteraadsvergade ring van maart is een voorlo pig werkkrediet van ƒ800.000,- beschikbaar ge steld met de aantekening, dat indien het mogelijk zou zijn om in 1994 aanvullende pro jecten uit het lopende wegbe heerprogramma te realiseren, aan de gemeente raad gevraagd zou worden aanvullende middelen.tot een bedrag van ƒ800.000,- be schikbaar te stellen. Inmiddels is reeds voor een bedrag van afgerond ƒ1.447.000,- aan werken uit gevoerd of is opdracht tot uit voering gegeven. Hierbij is verzuimd de raadsleden tijdig voor te stellen een aanvul lend krediet beschikbaar te stellen. Voorts is nog een bestek voor het herstraten van een zestal weggedeeltes in Waddinx veen voorbereid, waarvan de uitvoering is geraamd op ƒ235.000,-. De uitvoering hiervan zal grotendeels plaatsvinden begin volgend jaar. Voor 1994 alsmede voor het begin van 1995 zou derhalve een bedrag van afgerond ƒ1.682.000,- benodigd zijn. Hoewel de oorspronkelijke raming van het wegbeheer programma 1994 met circa ƒ82.000,- moet worden ver hoogd, wordt de gemeente raad thans voorgesteld om ten laste van de voorziening onderhoud straten en wegen een aanvullend krediet groot ƒ1.682.000,- - ƒ800.000,- ƒ882.000,- beschikbaar te stellen voor de afronding van het wegbeheerprogramma van dit jaar. 4250 woningen. Het zogenoemd kwaliteits- contingent van 2500 wonin gen voor de periode van 1995 tot 2000 zijn hierbij inbegre pen. Dit contingent is als re serve beschikbaar voor con crete knelpunten in stads- en dorpsgebieden. Extra wonin gen voor vluchtelingen vallen hier niet onder. Nieuw is dat (mede op basis van overleg met de gemeen ten) zogenoemde ’contouren’ zijn aangegeven voor alle ker nen in het streekplangebied. Deze moeten gezien worden als maximale bebouwings- grenzen voor woningen en be drijven. Het aangeven van contouren maakt deel uit van de afspraken met de minister van VROM over het restric- tiefbeleid. In het streekplangebied lig gen belangrijke onderdelen van de provinciale ecologi sche hoofdstructuur (een sa menhangend stelsen van ge bieden met hoge natuurwaar den) waaronder een aantal grote natuurgebieden. De Venen bij de Nieuwkoopse plassen en delen van de Krimpenerwaard vallen hier onder en zijn in het streek plan als zodanig beschermd. Naast de gebruikelijke ma nier van veiligstellen van na tuur- en landschapskwalitei- ten door aankoop en door de aanduiding van agrarisch ge bied met natuur- en land schapswaarden (ANL), is in het nieuwe streekplan ook ge kozen, als nieuwe benade ring, voor een stimulerings beleid. Dit beleid geldt voor de veenweidegebieden in Zuid-Holland Oost. GS willen met de landbouworganisaties convenanten sluiten waarin dit stimuleringsbeleid verder vorm krijgt. Hierbij worden beladingssystemen specifiek minicontai ners, zodat de treeplanken weer normaal gemonteerd kunnen worden. Een probleem hierbij was echter de beschikbaarheid hiervan in verband met de grote vraag. In overleg met de leverancier, maar onder voor behoud van kredietverlening, hebben B. en W. twee bela dingssystemen in optie kun nen nemen. Voor de aankoop, montage en spuitwerk van de tweede hands beladingssystemen en inruil van de oude beladings systemen is een bedrag van ƒ40.000,- inclusief btw beno digd. Gezien de hoogte van het benodigde bedrag, alsme de de toekomstige vervangin gen van de huisvuilauto’s, past het niet in de huidige ge meentelijke beleidslijn derge lijke investeringen te active ren en in een beperkt aantal jaren af te schrijven. De dek king van deze kosten kan ge schieden ten laste van de ex- ploitatiereserve afvalstoffen heffing. ook de natuur- en milieuror- ganisaties betrokken. On langs ondertekenden GS en de Hollandse Landbouworga nisaties en het Landbouw schap hiertoe een intentie verklaring. De in het ontwerp-streekplan voorgestelde nieuwe regelge ving voor het dempen van slo ten en omzetten van graslan den in het veenweidegebied komt hiermee te vervallen. In ruil’daarvoor zal de landbouw meer verantwoordelijkheid op zich nemen bij het realiseren van doelen op het gebied van natuur en land- schap. De Alblasserwaard- Vijfheerenlanden is het eer ste gebied waar dit stimule ringsbeleid wordt uitgewerkt in een apart convenant. Voorafgaand aan de vaststel ling van het streekplan is het ontwerp-streekplan opge steld. In april en mei van dit jaar heeft deze nota ter inza ge gelegen. Meer dan duizend reacties of zienswijzen uit de streek zijn op dit ontwerp- streekplan binnengekomen. In de Nota van Beantwoor ding hebben Gedeputeerde Staten een reactie gegeven op deze zienswijzen. Deze reac tie heeft geresulteerd in de Nota van Wijziging. Ont werp-streekplan, Nota van Wijziging en de aangenomen moties en amendementen vormen tezamen het nieuwe streekplan Zuid-Holland Oost. Hiermee is, anders dan in het verleden, de vaststellingspro- cedure nog niet afgerond. In gevolge de nieuwe Algemene Wet Bestuursrecht (AWB) volgt nog een bezwaren- en beroepsprocedure. Het thans vastgestelde streekplal zal dezer dagen voor zes weken ter inzage worden gelegd. WADDINVEEN - Halverwe ge de onderlinge damcompe- titie 1994-1995 van Excelsior gaan de twee jeugdspelers Teun van de Krol en Ray mond van Es duidelijk aan de leiding. De directe achtervol gers zijn Dick Dibbets en Piet Swart, respectievelijk 7-vou- dig en 4-voudig clubkampi oen. Teun van de Krol en Ray mond van Es, die evenals de ook sterk opkomende Vincent van Es de rijen van de junio ren zullen verlaten, wonnen hun partijen tegen Dick Berg hout en Adriaan Blom. Raymond van Es kreeg tegen Adriaan Blom zeer goed spel en had het beste centrum- spel. Adriaan kwam onder druk te staan. Raymond won via een zeer fraaie combina tie. Dick Dibbets klopte Ber- tus van Eijk. Piet Swart boek te volle winst ten koste van Daniël Westmaas. Jan de Heer is geruime tijd afwezig geweest, maar ken nelijk heeft hij het wedstrijd ritme weer wat hervonden, uitgeroepen, is al in vele vari anten op de Nederlandse markt verschenen. Het succes van de auto is vol- Rotonde op Kanaaldij k

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13