Korbis laat kaas van ’t brood eten Volleyballers van Be Fair dichten gat Tafeltennistournooi Kwiek voor scholieren Gouwe-dames op vijfde plaats Inge van de Schrier clubtitel De Gouwe Korbis Dl ongeslagen Masters van De Gouwe in Parijs Aeolus 2 kampioen Degradatie van Florida f. 399,- incl. montage en b.t.w Kerstvolley- baltournooi STUNTS B-diploma met 32 geslaagden C-toumooi bij Be Fair-voetbal Volleybalsters winnen met 3-2 STARTONDERBREKER* Zegereeks van Flyers voorbij Be Fair Al op eenzame hoogte VAN||\BUNNINGEN Delta stimuleert tabou" startonderbreker Dubbele winst bij Excelsior Nationale zwemtitel Mark van der Zijden WSV-top wint van Het Springend Paard SPECTACULAIRE STUNTS ÜHÉM» Jan Kersbergen bijna winter kampioen sjoelen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 Pagina 31 niet al te moeilijk maken. voor Miranda Beor die met een tijd de (Prins Willem Alexander- (Prins Willem Alexander- S - BODEGRAVEN Overtocht 5-tel.01726-11500 ‘de Sniep' (Sniepweg). Uitslag 14-76. FOB VIDE# AUDI» Alléén bij FotoKlein een voorproefje op het komende vuurwerk In de finale deed Mark van der Zijden er nog een schepje van Klaveren via precies spel een gelijkspel kon bewerk stelligen. WADDINXVEEN - De volley balsters van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair hebben een WADDINXVEEN - Ook na de van WADDINXVEEN - Na een spannende strijd met Mark v.d. Zijden wist Inge v.d. Schrier beslag te leggen op de begeerde leverd, Tampereen Isku uit Finland. ZVH, die aan het net moet op WADDINXVEEN - Zaterdag speelde het eerste damesteam van De Gouwe-waterpolo - de overige teams van De Gouwe waren al vrij - de laatste wedstrijd voor de winterstop. In - WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek is het traditionele tafeltennistournooi voor basisscholieren gehouden. Ditmaal voor het eerst onder de vlag van de NTTB, waardoor de poulewinnaars zullen kun nen deelnemen aan de regionale scholierenkampioenschap pen. Poule D (meisje groep 6-7): 1. Annemieke Elsholz (Prins Willem Alexanderschool), 2. Alienke Zonnenberg (Bethel- tij, maar de tegenstander was toch letterlijk en figuurlijk een maatje te groot. Uitslag 21-86. Het gemengde mini team moest ook tegen een Jumpers-team. Hier was de ZEVENHUIZEN - De loting voor de achtste finale om de Europa Cup II heeft voor de Zevenhuizense volleybalver- ^eenou_ WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de volleybal lers van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair te gen Agon 1 uit Boskoop. De Waddinxveners speel den een goede wedstrijd. Be Fair won met 3-1 en dichtte daarmee het gat met de onderaanstaande clubs. titel van algemeen zem clubkampioen bij De Gouwe in Wad dinxveen. Inge v.d. Schrier zwom de 100 meter schoolslag in 1.23.0, de 100 meter rugslag in 1.08.8, de 100 meter vlinderslag in 1.10.5 en de 100 meter vrij- eslag in 1.01.3. WADDINXVEEN - Met inval lers Henna v.d. Heiden en Gert Bogaards verloor het eerste badmintonteam van Florida 1 met 2-6 van Badso 1 or (Soesterberg). Het ging^beter stander steeds onder druk ge houden. Via een ruststand van 36-21 werd een ruime overwinning behaald. Eind stand 84-51. Topscoorder: Ju- een tijd dicht in de buurt van de nationale top. Tenslotte een opsteker voor Marcel Zijderhand die bij de -t de 100 meter rugslag jongens van 1980 in 1.06.7 zwom en met deze tijd ook kan deelne men aan de adspiranten win- was Inge v.d. Schrier de beste terkampioenschappen. met dubbele startonderbreking sche Waard. Philipse en Van der Oord wonnen hun partij, terwijl Jansen en Van der Born remise maakten. In de huishoudelijke competi tie van WSV maakte Smits- kamp een sprong van de 7e haar de 4e plaats door met wit concurrent Van der Hoek Overtuigend de baas te blij ven. Dat deed ook Kardol ten op zichte van Stam met zijn da- tnegambiet, die door Stam te vergeefs met het scherpe Al- bins tegengambiet beant woord werd, waardoor Kardol naar de 8e plaats steeg. Eveneens met wit wonnen Willemen, Prins, Van der Starre, G. v.d. Knaap, Assche- man en Lodder, tegen respec tievelijk J.v.d. Haven, Van Oort, De Vries, L. v.d. Haven, H. van Offeren en Versluis. Winst voor zwart was er voor Stouten, P. van Offeren, Dan nis, Ponsioen en Brinkhorst, tegen respectievelijk Van der Heiden, Ket, Markus, H.E. van Offeren en Van Asperen, terwijl slechts vier partijen in remise eindigden: Reus- Wiersma, De Bock-Ritter, Goor-D.J. van Offeren en Al- blas-Torenbeek. In de eerste set nam Agon een voorsprong van 2-9. Be Fair had toen al veel netfouten gemaakt door de blokkering. Maar de Waddinxveners hervon den zichzelf snel en werk ten deze achterstand he lemaal weg. Er werd goed gepasst, waardoor de aanval aller lei combinaties kon spe len. Be Fair kreeg een paar setpoints op de stand 14-13, maar het was Agon, die de eerste set won met 15-17. De tweede set verliep ech ter anders dan de eerste. Be Fair domineerde deze set helemaal. Dit kwam doordat er nu een goede servicedruk was aan de van 2.47.6 het clubrecord van Marloes Veelenturf naar de historie verwees. Bij Speedowedstrijden in Lei den won Ramona Linting zil ver op de 800 meter vrije slag meisjes geboren in 1983 met een tijd van 11.25.3 gevolgd door Kim Middendorp die in 11.43.3 het brons voor zich opeiste. De Gouwe nam in Zoetermeer deel aan een zeskamp en werd fraai tweede achter WVZ. Wouter Rams had hier een geweldige dag want met een tijd van 1.18.8. Op de 100 meter schoolslag jongens van 1981 zwom Wouter de limiet voor de AWK. Met een Gillian van den Berg scoorde in deze wedstrijd vier keer en bracht haar seizoentotaal hiermee voorlopig op 17 doel punten. Miijam Overdam, ook weer ouderwets op dreef, scoorde driemaal en bracht haar totaal op 8 doelpunten. Zoals mocht worden verwacht hebben de De Gouwe-dames het in Bussum niet echt moei lijk gehad. Reeds halverwege de tweede periode had de ploeg van trainer-coach Jan Middendorp een 0-4 voor sprong opgebouwd door twee maal twee doelpunten van Gillian van den Berg en Mir jam O verdam. Nadat Robben ’t Gooi een strafworp verzilverde scoorde Gillian van den Berg 1-5. De tweede periode werd afgeslo ten met een 2-5 voorsprong voor De Gouwe. Bij het begin van de derde periode kreeg Robben ’t Gooi ineens een op leving en werd er door de De Gouw-dames minder gecon centreerd gespeeld. Hierdoor ontstonden Robben ’t Gooi enkele kansen rietijd van 1.53.40 werd het een zevende tijd in de finale 1.52.55. Mark is dezer dagen in Las Palmas waar de natio nale zwemploeg een trai ningsstage heeft. Poule C (jongens groep 6-7): 1. Paul Verweij (Koningin Be- atrixschool), 2. Sebastiaan Andringa (Kon. Beatrix- school), 3. Jan Ligthart (Prins Willem Alexanderschool) en Tim Terra (Koningin Beatrix- school). De ruststand was 42-44. In de tweede helft gaf de aan- valskracht van Cady ’73 de doorslag, al was de einduit slag een beetje geflatteerd. Eindstand 71-101, een weinig voorkomende score bij da- meswedstrijden. Topscoor der: Nathalie Gielliet met 17 punten. Jongens-junioren 1 was de klap van het vorige weekein de te boven. Tegen Leider dorp lieten de jongens van Ri cardo Overman zich niet ver rassen. Met snelle breaks en goed teamspel werd de tegen- WADDINXVEEN - Met nog één wedstrijd voor de boeg is het zo goed als zeker dat Jan Kersbergen in de tussen stand sjoelkampioen 1994 wordt van de sjoelclub Wad dinxveen. Jan Kersbergen heeft op dit moment een totaalscore van 139.200 punten. Hij wordt op de voet gevolgd door P. Kerk vliet met 138.500 punten. Op de derde plaats staat de niet onverdienstelijk spelende Dick Dros met 137.000 pun ten. Ook hij is in staat de kop loper in de toekomst alsnog te bedreigen. Mevrouw M. Renesse moet met 126.950 punten in staat worden geacht te promoveren uit de B- naar de A-klasse. Tweede hier is Bas Brouwer en vlak achter hem staat Kees Slingerland. Adrie Faas kan met een iets beter resultaat de B-klasse in stappen. Asha den Drijver is de meest constante speelster en bezet dan ook de tweede plaats. De niet onbekende Jan van Beek is in de C-klas- se te vinden op de derde plaats. In de D-klasse zit op dit mo ment de meeste spanning, daar de nummers één tot drie, respectievelijk Ronald Meijer, Coby van Eek en Hans Kuipers elkaar geen duimbreed toegeven. Tot besluit dient ook de E- klasse de volle aandacht te krijgen. Het enthousiasme van deze mensen staat nog steeds op een hoog niveau. Miep Zonderland leidt hier. Tweede is Peter Botger. De derde plaats wordt ingeno men door Corry Boegheim. WADDINXVEEN - Nic Geers van zwemclub De Gouwe en en de van het Goudse DONK afkomstige Rob Boele hebben deelgenomen aan een inter nationaal zwemtoumooi voor masters in Parijs. De Gouwe-masters hebben de nodige naam en faam opge bouwd in de hogere leeftijds groepen met de vijftig-plus- sers Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer, maar nu wordt de Waddinx veense club ook in een jonge re groep vertegenwoordigd door de 2.03 meter lange Rob Boele. Hij is pas 36 jaar en dat hij in ternationaal, ook in zijn snel le groep van 35 tot en met 39 jaar, meetelt bewees hij dit jaar door op de wereldkampi oenschappen in Canada vier de te worden op de 50 en 200 meter schoolslag. Bij zijn eerste wedstrijd on der de vlag van De Gouwe zwom hij tijdens de clubkam- pioenschappen in 1.08.00 een nieuw internationaal record op de 100 meter wisselslag. In Parijs werd Rob Boele overtuigend eerste op de drie nummers waarop hij had in geschreven. De 200 meter wisselslag ging in 2.42.67, de 50 meter vlinderslag in 31.67 en de 50 meter schoolslag in 34.01. Nic. Geers behaalde eveneens driemaal goud, waarbij twee nieuwe nationale records. Op de 200 meter wisselslag werd het 2.51.57 (NR), op de 50 me ter vlinderslag 33,75 en op de 100 meter rugslag 1.21.99 (NR). Voorts werd hij tweede op de 100 meter vrije slag, de 50 meter vrije slag en de 50 meter rugslag. Bussum werd tegen rode lantaarndraagster Hans Verkerk Keukens Robben ’t Gooi met 9-6 gewonnen. die ook werden benut. De Bussumse waterpolosters kregen met 4-5 weer aanslui ting. Enkele tactische wissels bracht De Gouwe weer in het gareel en de scoringsmachine weer op gang. Achtereenvolgens scoorden Wendy de Frankrijker, Mir jam Overdam en Gillian van den Berg, zodat de derde pe riode werd beëindigd met een 4-8 voorsprong voor de De Gouwe-dames. In de vierde periode nam De Gouwe weer wat gas terug en kon Robben ’t Gooi uit een overtalsituatie en een vier- meter terugkomen tot 6-8. Tenslotte werden de Bussum se dames weer wat onder druk gezet, hetgeen een speelster van Robben ’t Gooi noopte de bal in paniek terug te spelen naar de keepster. Deze lag echter te ver van haar doel, zodat de bal er rus tig in dobberde en daardoor de eindstand op 6-9 werd be paald. WADDINXVEEN - Donder dag 29 december van 10.00 tot 16.30 uur (prijsuitreiking) WADDINXVEEN - In de be- kercompetitie van de Rotter damse Schaakbond hebben vier topspelers van de Wad- thnxveense Schaak Vereni- Hofman won bij het Rotter damse NIO met 2-5 en staat met 9 punten uit 5 wedstrij den dik bovenaan. Ook was er bij Korbis winst voor A3. In Bleiswijk werd jaar verbeterde Eva Idelen- en bracht dit op 2.59.9. Op dit nummer bij de dames was het woensdag 11 januari (thuis) en woensdag 18 januari (uit), speelde in 1989 al een keer te gen deze ploeg, toen Ranta- perkion geheten. De beide ontmoetingen wist Rentokil te winnen met 3-1 en 3-0. In 1989 werd ZVH in de volgen de ronde uitgeschakeld door Dynamo Moskou. Voor deze Europa Cup zal de winnaar van de wedstrijd tussen Tampereen Isku en ZVH een ronde verder gaan. De winnende volleyballers moeten het dan opnemen te gen de winnaar van Daytona Modena (Italië) - Randaberg (Noorwegen). WADDINXVEEN - Maar net bekomen van de duidelijke 15-6 nederlaag tegen Tweemaal Zes, moest Korbis-korfbal ook tegen NOVA uit De Bildt het onderspit delven. Gelukkig kant van de Waddinxve ners. Ze wonnen de twee de set met 15-5. In de derde set was onge veer hetzelfde beeld als in de tweede set te zien. Agon begon meer indivi duele fouten te maken, terwijl bij Be Fair alles goed liep (15-6). Be Fair hield ook in de vierde set het hoofd koel alhoewel er veel fout wer den geserveerd. Het spel bleef goed en Agon maak te steeds meer fouten. Uiteindelijk kwamen er matchpoints voor de thuisploeg op 14-5. Na een paar side-outs won Be Fair ook de laatste set met 15-5. WADDINXVEEN - Dins dag 13 december is er in het Gouwebad ‘de Sniep' (Sniepweg) weer gezwom men voor het B-diploma. W. Slobbe was als afge vaardigde van de Natio nale Zwem raad aanwe zig. De beoordelingscom missie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Deze keer waren er 32 kandidaatjes, die allen zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Nan- da Rietveld, Martine Bruystens, Steef van Be- zu, Alexander Rosendael, Gilles Bresser, Rens Phi- lipsen, Ronald de Bruin, Sonny Boere, Jens Koops, Natasja Faust, Sander Weerd, Maikel Huisman, Frarie van Vliet, Annika de Jong, Mariëlla Boer, Charissa Breedijk, Ma- rijn Plaisier, Bas van der Ploeg, Susette Blom, Katy Geertsen, Paula van Maanen, Alexander Hart mans, Dionne Rietveld, Elja van den Vendel, Hi cham Bendriham, Lisa van Adrichem, Mareen de Vrij, Laila Ettalby, ‘Na thalie Hoogendoom, Die- derik Donker, Kestrel Beek en Brent Compeer. WADDINXVEEN - Reeds in de elfde competitieweek is het tweede badmintonteam van Brasiliananas Aeolus er in geslaagd het kampioen schap te behalen in de over gangsklasse district. Misschien is het voor runner- up vederlicht nog wel moge lijk gelijk te komen, maar dankzij het betere saldo van de Waddinxveners is het kampieonschap een feit. De beslissende wedstrijd werd gespeeld tegen HPSV (Den Haag). Ook deze con frontatie werd, net als de vo rige ontmoeting, met 8-0 ge wonnen. Aeolus 2 zal door het behalen van deze titel promo veren naar de hoofdklasse district. Het kampioenschap is echter wel weer een stapje dichterbij gekomen door de winst op het eerste team van Boxtel. Na winst in de beide heren-en- xx kels verloor Linda Wiegel houdt Be Fair-voetbal voor de haar^enkelpartij. Tweede da- derde keer een nationaal C- zaalvoetbaltoumooi in sport hal ‘de Sniep' (Sniepweg). Aan het toumooi wordt deel genomen door ADO (Den Haag), - Feijenoord (Rotter dam), Gelderse selectie, Ex celsior (Rotterdam), Volen dam, Haarlem, Sparta (Rot terdam) en NEC (Nijmegen). Be Fair is zelf present met twee teams. nog iets bijzonders voor een kleine vereniging als De Gou we. Mark droeg zijn overwin ning op aan zijn jarige train- ster Trudy Vermeulen. Op de 400m vrije slag plaats te hij zich met een tijd van 3.59.63 voor de finale. In deze finale werd het met een tijd van 3.59.94 de vijfde plaats.De 200m vrije slag ging iets minder. Via een se- terde Joost met een tijd van 1.11.9 het 11 jaar oude clubre- cord van Mark v.d. Zijden. Eva Idelenburg regeerde bij clubkampioenschappen de meisjes onder 12 jaar ter wijl bij de jongens onder 12 jaar de beker naar Patrick van Keulen ging. Uiteraard bij de meisjes onder de 14 Bij de jongens onder de 14 Rentokil-ZVH loot tegen Finse ploeg WADDINXVEEN - Aan een lange reeks van zeges bij de basketbalsters van Flyers kwam vrijdagavond een ein de. De met zorg tegemoet ge ziene wedstrijd tegen Ca- dy’73, de runner-up in de eer ste klasse rayon, werd door de Waddinxveense dames met 71-101 verloren. De wedstrijd zelf was een wa re propaganda voor het da- mesbasketbal. De start was voor Flyers. Cady ’73 bleek echter een langzame starter, want gaandeweg de wedstrijd len uit Waddinxveen vanaf gingen zij steeds beter spelen, negen uur ’s ochtends strij den om de beste plaatsen. Don derdag 29 december zullen de brugklasteams van de mid delbare scholen hun kunnen laten zien. kant gezet (3-15). met 3-8 verslagen. B3 won De vijfde set moest de beslis- met 1-6 bij de Overkanters en sing brengen. Be Fair had het bracht het totaal daarmee op spel nu volledig in de handen 3 punten. A2 verloor de strijd enmeteen8-15setwinstwer- om de eerste plaats in Bode- den de kostbare twee punten graven bij Vriendenschaar in de wacht gesleept. met 10-7. WADDINXVEEN - Bij de na tionale winterkampioen- schappen in Amersfoort heeft De Gouwe-zwemmer Mark van der Zijden uitstekend ge presteerd. Tijdens de series van de 200m wisselslag heren toonde de Boskoper zich al de -o-- - snelste met een tijd van werd het nu geen zware nederlaag, maar een verlies van 16- 2.05.78. 15 telt qua resultaat natuurlijk even zwaar. Clubgenoot Martijn v.d. Maagdenberg kwam ook in actie en wel op de 200m schoolslag. In de series kwam er een tijd van 2.25.92 op de klokken, maar Martijn kon zich in de finale niet verbete ren en zwom met een tijd van 2.26.58 naar een zesde plaats. er voor Korbis bij wat stevi ger spel misschien wel veel meer ingezeten. Nu liet de ploeg zich bij vlagen het kaas andere twee treffers van Jaco van het brood eten en dat was beslist niet nodig geweest. Voordat Korbis goed en wel begonnen was stond de ploeg al met 2-0 achter alvorens Donja van Otterloo van af- geslachtsfactor van In- 11 kwam Korbis nog gevaar- ge v.d. Schrier net iets hoger 1 worden gewaardeerd, was jammer genoeg net Bij de meisjes onder 10 jaar __u j. ging de titel naar Arijanne v.d. Valk. Joost Krommen- voor de AWK. Met een tijd hoek toonde zich de beste bij van 58.8 won Mark v.d. Zijden de jongens onder 10 jaar. Op de 100 meter wisselslag, gen dat het in de komende de 100 meter vrijeslag verbe- thuiswedstrijd tegen streek- x—J- Tx x - genoot KOAG beter zal gaan. Een op scherp staand en ge motiveerd achttal moet die klus kunnen klaren. WADDINXVEEN - In de kerstvakantie houdt Keuken centrum Waddinxveen Be Fair-volleybal het 24e kerst- volleybaltoumooi in sport zaal Groenswaard (Wingerd). Woensdag 28 december zul len teams van de basisscho- WADDINXVEEN - Vanwege een beperkt voetbalprogram- ma kwamen zaterdag bij Be Fair-voetbal Al, Bi en Cl in actie. Be Fair Al speelde te gen Sportlust een goede wed strijd. Ze wonnen met 2-7. De Waddinxveners hebben nu Zes punten voorsprong op nummer twee. Bi sloot een mindere periode af en won verrassend met 3-1 van Hoofddorp. Cl moest naar Bodegraven De tegenstan der werd met 0-6 verslagen. Opvallend was het debuut van Dl-speler Peter de Jong, die anderen in de gelegenheid stelde te scoren. zegd worden dat Korbis wat voor NOVA werd het toch nog bovenop en liet met een per soonlijke toptijd van 2.04.62 iedereen zijn hielen zien. Een nationale titel is altijd beterde hij zijn eigen clubre- cord. Na toepassing van de leeftijds- en niet voorkomen/ dat Henk ger op de rangslijst stond dan wedstrijd voortgezet. Na 16- konden de prestaties TZH_1 rln z-1 rl i T-» ■vxrzAeï'»-» 11 Imram a T»/\rr crnvaar. crz-i xr rl zv»» nnf xzvi lijk terug. Maar de inhaal race j niet voldoende. Toch kan Korbis uit dat laat ste best moed putten. Wel licht dat dat er voor kan zor- vast. De competitie wordt in pers uit Den Haag goed par- "drie wedstrijden te spelen. Zondag 8 januari gaat de strijd verder. Donderdag avond 29 december om half acht is er eerst nog het olie-r hadden gezorgd dat het bollentoemooi in de sporthal tegenstander ook de sterkere. TNO/TBBS goedkeuring 2 jaar volledige garantie me Ilse van Steijn bracht de tussenstand echter op 3-1 door winst in haar single. Door winst in de heren-dub- bel werd alvast een puntje veilig gesteld. De totale winst liet door het verlies van de dames in de dames-dubbel nog even op zich wachten. De beide gemengd-dubbels werden echter duidelijk ge wonnen en brachten de eind uitslag op een even duidelijk 6-2 eindstand. Afhankelijk van de prestaties van de nummer 2 Ribad kan Aeolus 1 nu in de volgende wedstrijd op zondag 8 januari kampi oen worden. cent Pelupessy (Prins Willem Alexanderschool). Poule B (meisjes groep 8): 1. Sandra Lucia Framoulan (Eben Haëzerschool), 2. Ari- na van Leenen (Eben Haëzer school), 3. Ellen Buitenhuis (Eben Haëzerschool) en Jaco- lien Kok (Eben Haëzer school). al ’Sieo. gekocht mvoehng «a Se een «uk no* SegÏÏe snel opW*"' de Waddinxveensen. Dat Be Fair tot zo’n goede prestatie in staat zou zijn was in de eerste twee sets niet af te lezen aan het spel van de dames van trainer-coach Her man Brouwer. In de rumoeri ge Utrechtse sporthal slaag de Be Fair er niet in haar ei gen spel te spelen. Veel misverstanden en onno dige pass- en aanvalsfouten leidden tot 15-8 en 15-7 set- winst voor Utrecht. Met spel- verdeelster Cora Bos en aan ging WSV met 3-1 gewonnen valsters Sylvia de Vries en Jo van de toppers van Het ke Doornbos als verse krach- Springend Paard uit de Hoek- ten poogde Be Fair in de der de set het tij te keren. Onder leiding van Cora Bos kreeg Be Fair grip op de wed- jaar was het Robin van Lien- strijd en keerde het enthousi- den die met de eer ging strij- asme terug in de ploeg. De WADDINXVEEN - Ook na de ken. Danny Matheeuwsen servicedruk werd opgevoerd vijfde zaalwedstrijd is Dl van was het snelste meisje bij de en de aanvalsters kwamen Korbis-korfbal ongeslagen onder 16-jarigen en Mark Na weer tot scoren (10-15). - TT-X X-T-X- 1-J2X1-”J_.-- De vierde set draaide het ja van Otterlo en Jan Willem beeld van de wedstrijd volle dig om. Met de moeilijke ser vice van Joke Doornbos en een goed spelende Liesbeth van Wijngaarden en Marcella Bos werd Utrecht met leuk en Wineke en verder scores van Ellen van de Ent en Marco van Leeuwen. Cruciaal was toen het mo ment dat Korbis een straf worp niet kon benutten, waardoor de stand gelijk zou zijn geworden. Nu werd het echter 11-9 en zelfs liep NO VA naar 15-10 uit alvorens Jaco Wineke goed doorzetten Mark v.d. Zijden stelde hier met een treffer beloont zag tegenover 1.05.8 op de school, (15-11). 59.5 op de rug, 58,9 op de Met nog zes minuten te spe- vlinder en 51,8 op de vrije len dacht de scheidsrechter slag. Met de laatste tijd ver- knappe 3-2 overwinning dat de tijd om was, maar ge- behaald op het geroutineerde lukkig zag hij tijdig in dat dat Utrecht 2 dat één plaats ho- niet kon kloppen en werd de WADDINXVEEN - Beide damteams van Excelsior heb ben het jaar goed afgesloten door hun partijen in de club- competitie van de dambond Midden-Holland te winnen. Zowel het eerste achttal als het tweede viertal bezetten in hun klasse de derde plaats. Het eerste team behaalde een overwinning (10-6) op het dit jaar tot dusver wat tegenval lende Boskoop. Jaap van der Eist en de sterk aan het derde bord spelende Raymond van Es tekenden door winst een riante 4-0 tussenstand aan. Adriaan Blom moest de winst aan zijn tegenstander laten. Fraaie winstpartijen van Dick Dibbets en Piet Swart brachten Excelsior nog stevi ger op voorsprong (8-2). Tijmen den Ouden jr. kreeg een gunstiger eindspel, dat overigens onbeslist eindigde. Analyse zou moeten uitma ken of hier winst aanwezig was geweest. Vincent van Es belandde in een nadelig eindspel (6 om 6). Hij moest te veel offeren om doortocht te verkrijgen. Zijn Boskoopse tegenstander werkte beheerst naar winst af. Aan het eerste bord waren Teun van de Krol en Henk van Klaveren (Boskoop) in een schitterend gevecht ver wikkeld. Teun behaalde schijfwinst, waarbij Henk wat compensatie leek te heb ben. Teun van de Krol for ceerde doortocht, maar kon het combinatiespel betreft niet veel beter of slechter speelde dan NOVA. Alleen ontbrak het de Waddinxveen se ploeg aan de nodige fysieke hardheid. Nog teveel staat het spel in rug kon doen. Te gemakkelijk het teken van lief zijn voor el- verdedigen kwam Korbis kaar en het de tegenstander duur te staan, getuige de 9-5 niet al te moeilijk maken, achterstand bij rust. Zonder onsportief te zijn had Na de pauze aanvankelijk een score van NOVA, maar daarna kwam Korbis toch goed terug tot 10-9 via onder dan uit (0-8). Dennis Steen- land won het enkelspel en het gemengd dubbel met Lies beth van Bergeijk. Ondanks dit resultaat staat degradatie riaan Tholenaar met 21 pun- naar de derde klasse van de ten. school), 3. Monique Swets landelijke competitie vrijwel Dp jongens mini’s gaven .Tum- (Prins Willem Alexander- --mTT-j- school) en Martine Camme- januari voortgezet met nog raat (Theo Thijssenschool). Organisator Henk Bloks be dankte na afloop de deelne mende scholen, maar ook de vele leden van Kwiek die er voor I toumooi vlekkeloos verliep. Vanaf tien uur ’s ochtends werd aan de J.W Frisoweg op school), 3. Mark Oosterom vijf tafels gespeeld door ruim (Eben Haëzerschool) en Vin- tachtig scholieren. Er werd gespeeld in aparte groepen voor jongens en meisjes, groe pen 6-7 en groep 8. Voor alle groepen waren aparte prijzen, die als volgt werden verdeeld. Poule A (jongens groep 8): 1. Robin Andringa (Kon. Julia- naschool), 2. Richard v.d. Vel- Korbis-korfbal gebleven. Het team van Don- hon was dit bij de jongens. De damestitel werd een prooi voor Miranda Boer en de hoogste plaats bij de heren was natuurlijk voor Mark v.d. Zijden. Op de 200 meter eniging Rentokil-ZVH schoolsag meisjes onder de 14 de bekende uit de beker opge- gevarieerd volleybal aan de het A2 team van Weidevogels burg haar eigen clubrecord Ook ditmaal kan objectief ge- stand iets terug deed. Na 3-1 3-3 door Jaco Wineke en Yvonne Visser. Toch liep NOVA opnieuw uit naar een 6-3 voorsprong tot dat Korbis via Frits Visser en Marco van Leeuwen wat te- (uit de Volkskrant) Zie onze advertentie elders in deze krant. kléin naar keuze bediening d.m.v. afstandsbediening of sleutel-plug. Het eerste team van Aeolus zal nog even op het kampi oenschap moeten wachten. Dit komt omdat er bij de hoofdmacht acht verenigin gen in de afdeling uitkomen, terwijl dat er bij team 2 maar zeven zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 31