Groot onderhoud van SWW houdt groenvoorzieningen Dinodagen in kerstvakantie GEMEENTE WADDINXVEEN De Kadotiek aan Zuidkade TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN I i Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 I MAX MILIEU 24642 24700 24500 10401 24760 12570 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. SLUITING LOKET OPENBARE WERKEN WET MILIEUBEHEER UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST AFSTEKEN VUURWERK WIJZIGING VERORDENING ’’VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN” GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF SPREEKUREN CENTRAAL MELDPUNT ZORG Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g. Politie Ongevallen Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C A J.) Milieu (telefoon voor miiieuklachten) INZAMELING KERSTBOMEN 12222 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 01820-24255 Gemeentewerf 13000 Centraal Meldpunt Zorg 13000 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) WIJZIGINGEN HUISVUIL OPHAALDIENST Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: 010-4362244 GEMEENTELIJKE DIENSTEN 06-11 Gemeentesecretarie Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Max Milieu over energiebesparing Maandag 26 december wordt geen huisvuil opgehaald; De bijeenkomst begint om 17.00 uur en duurt tot 19.00 uur. Dinsdag 27 december Aanvullend Openbaar Vervoer Woensdag 28 december Donderdag 29 december U moet dan - minimaal één uur van te voren - bellen naar telefoonnummer 31666. Vrijdag 30 december wordt normaal het huisvuil opgehaald. Coenecoop t.o. nr. 395 Op de foto Diana Appel in haar ‘De Kadotiek aan de Zuidkade 56 in Waddinxveen, waarin zij met Fa- A Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 13 december 1994, onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Voorafgaand aan de Nieuwjaarsreceptie zal het Aanvullend Openbaar Vervoer offi cieel in gebruik worden genomen. Burgemeester en wethouders nodigen de inwoners van Waddinxveen, vertegen woordiger uit het verenigingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwe zig te zijn. U kunt dan samen met de leden van het gemeentebestuur terugblikken, vooruitzien en elkaar over en weer het beste toewensen voor het nieuwe jaar. Dit betekent dat burgers met vragen die betrekking hebben op de dienst Openbare Werken zich dienen te melden bij de receptie op de begane grond. - Handels- en Transportonderneming L. Weerheim inzake het oprichten en in werking hebben van een handels- en transportonderneming op het perceel Noordeinde 19. - Drukkerij Wolters inzake het oprichten en in werking hebben van een drukkerij op het perceel Staringlaan 17c. Vuurwerk mag alleen op 29,30 en 31 december worden verkocht aan personen van 16 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk buiten de afsteekperiode is verbo den. Het in het bezit hebben of afsteken van vuurwerk buiten genoemde perioden is, op grond van de bepalingen van het Vuurwerkbesluit, een misdrijf. Wie nu wordt gepakt met vuurwerk krijgt naast een veroordeling éej aantekening in het strafre gister (strafblad). De politie zal verbaliserend optreden tegen overtredingen. Overtreding van de bepa lingen van deze gemeentelijke verordening kan worden gestraft met een hechtenis van ten hoogte twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300 gulden. gramma van de te verwach ten projecten.B. en W. hebben de gemeenteraad aangegeven dat de benodigde aanvulling van 14.800 gulden op het be schikbaar gestelde krediet van 200.000 gulden een ge volg is van de reeds uitge voerde objecten. Het totaal benodigde bedrag voor de uit de voeren werk zaamheden, inclusief eerder genoemde aanvulling, is afge rond 240.000 gulden. Besluit horecabedrijven van; - V.O.F. L. Heinen en Zonen op de percelen Groensvoorde, Zuidplashof en Havikhoek (standplaatsen viskraam); - de directie van Restaurant ’t Baarsje op het perceel Zwarteweg 6. De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 22 december 1994, gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aan eengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ontvan gen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Besluit opslag propaan van: - de heer P. Bremmer op het perceel Kromme Esse 6d; Besluit mestbassins van: - de heer HJJ. Flippo op het perceel Onderweg 34; - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. De beschikking worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Alge mene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, s-Gravenhage. Burgemeester en Wethouders delen mee dat onderstaande meldingen milieubeheer zijn ontvangen: Besluit riool- of poldergemalen van: - Grontmij Zuid-Holland (namens de gemeente Waddinxveen) op het perceel M. Druckerhoeve (per juni 1995) Besluit akkerbouwbedrijven van: - de heer P. Bremmer op het perceel Kromme Esse 6d; Tot 2 februari 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurrechtspraak van de Raad van State door: De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 22 december 1994 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). 1 eerste prijs van 4 tweede’prijzen van 35 derde prijzen van 1Parkeerplaats/grasveld hoek Wingerd-Weidezoom. 2. Parkeerplaats aan de W. de Zwijgerlaan (bij A.H.) 3. Parkeerplaats Zuidplashof (voorkant). 4. Grasveld aan de Overtoom. Grote partijen (meer dan 50 stuks) kunnen door de dienst Openbare Werken en Bedrijven worden opgehaald. U kunt hiertoe telefonisch contact opnemen met de dienst op telefoonnummer 24500. Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve drin gend verzocht het huisvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bie den, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, onder het telefoonnummer 24500. ƒ50,00 ƒ25,00 ƒ10,00 Inmiddels hebben de vrien dinnen Fabiola Hoekstra en Diana Appel al veel compli mentjes over de inrichting en het assortiment van hun zaak in ontvangst mogen nemen. Wie op zoek is naar een origi neel cadeau kan in ‘De kado tiek' goed terecht. Meedoen met spaarkaart of diskette De actie is simpel. Als u nog geen spaarkaart hebt gekregen kunt u er een afhalen op het gemeentehuis of bij het Energiebedrijf in Gouda. U kunt op de spaarkaart elke week de stand van de gas- en electriciteitsmeter noteren, en zo het verbruik van die week aflezen. Dat verbruik kunt u vergelijken met het streefverbruik dat in een aan tal huis-aan-huis-bladen staat en op Teletekst pag. 516 (maandag na 12.00 uur en dinsdag de hele dag). Als u een pc heeft, kunt u aan de actie meedoen met behulp van de zogenaamde ’’Energiediskette”. De diskette werkt met MS-DOS. U kunt hem bestellen door ƒ11,95 over te maken op rek.nr. 50.86.40.571 van de N.V. RED in Dordrecht, o.v.v. "Energiediskette”. Vermeldt u ook de maat van de diskette die u wenst: 3,5 of 5,25 inch. In de huis-aan-huis-bladen die meedoen staat naast het streefverbruik ook regelmatig een ’’energieke rebus” waarmee u mooie prijzen kunt winnen. Het Energiebedrijf kan u ook adviseren over zuinigere verwarmingsketels en boilers, vaatwasmachines, koelkasten, extra isolatie, etc. En u kunt natuurlijk tegenwoordig overal betaalbare kleine spaarlampen kopen! geboden tussen 02.00 uur en 06.00 uur. Deze programma’s worden doorgegeven in combinatie met The Discovery Channel, Kanaal 32-; 556,25 Mhz. De doorgifte van de uitzendingen van C.N.E. zal naar verwachting starten op 23 december 1994. Bij dringende aangelegenheden kunt u wel bellen met telefoonnummer 10401. U wordt dan doorgeschakeld met de 24-uurs Zorglijn te Gouda. Vanaf 2 januari 1995 zijn wij weer op iedere werkdag aanwezig van 09.00 tot 12.00 uur. In verband met het bepaalde onder e. heeft de burgemeester voor de wettelijk vastgestelde afsteekperiode: - de nabije omgeving van het Anne Frankcentrum en van het Zorgcentrum Souburgh (voor de gehele periode, dus tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur); - de nabije omgeving van het dierenparkje in het Warnaarplantsoen (even eens tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur); - de winkelcentra (op 31 december tussen 10.00 en 18.00 uur); en - het marktterrein (op 31 december tussen 10.00 en 16.00 uur) aangewezen als plaatsen waar het afsteken van vuurwerk absoluut verboden is. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een bedrijfshal met kantoorruimte het oprichten van zes lichtmasten het oprichten van een reclamebord het onderheien van een terras In de WEEK VAN 26 t/m 30 DECEMBER 1994 wordt het huisvuil (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: en/of naar de Nieuwjaarsreceptie willen komen kunnen gratis gebruikmaken van het A.O.V. Sniepweg 13b Kanaaldijk 36 G. van Dort Kroonweg 15 BOUWPERCEEL: Sweelinckhof 46 Naar aanleiding van een op handen zijnde reorganisatie bij de gemeente zal per 1 januari 1995 het loket op de tweede verdieping van het gemeentehuis worden gesloten. Terinzagelegging beschikkingen Op maandag 2 januari 1995 vindt in de raadzaal van het gemeentehuis Waddinxveen de jaarlijkse Nieuwjaarsreceptie plaats. Op grond van artikel 12 van het ’’Vuurwerkbesluit Wet milieugevaarlijke stoffen” is het verboden vuurwerk tot ontbranding te brengen op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur (afsteekperiode). Dit is een algemeen verbod dat overal geldt Vanaf 2 januari 1995 zal Waddinxveen een Aanvullend Openbaar Vervoer-systeem kennen. Ouderen en gehandicapten kunnen met een aangepaste 8-persoonsbus voor een gereduceerd tarief binnen Waddinxveen reizen. Uitbreiding Lv.-programma-pakket Burgemeester'en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Bemhardlaan 9, is gesloten van dinsdag 27 december tot en met vrijdag 30 december 1994. Aan de hand van interne ge gevens en inventarisatie als mede reële wensen van bewo ners is er een overzicht van de te renoveren en aan te pas sen plantsoenen met bijbeho rende kostenraming opge steld. In Waddinxveen geldt daarnaast een ’’Verordening gevaarlijke stoffen” met een aan tal bepalingen om overlast door het gebruik van vuurwerk te beperken of te voorko men. Deze bepalingen blijven tijdens de afsteekperiode van kracht. Artikel 4 van deze verordening luidt: ”Het is verboden vuurwerk op of aan de weg of op een voor het publiek toeganke lijke plaats te ontsteken, indien zulks gevaar, schade, hinder of overlast kan veroor zaken.” Dit verbod geldt in ieder geval: a. op trappen en galerijen; b. in portieken, gangen, passages en wachtruimten van het openbaar vervoer; c. in middelen van het openbaar vervoer; d. in een volksverzameling; e. op, uit het oogpunt van openbare orde, door de burgemeester aan te wijzen plaatsen. pand dat het laatst door Ap pel Meubelen werd gebruikt, is maandagavond 12 decem ber officieel open gegaan. De winkel is van dinsdag tot en met vrijdag geope: 10.00-18.00 uur, donderdag avond tot 21.00 uur en zater dag van 10.00-17.00 uur. Het programma-pakket C.A.I. zal worden uitgebreid met de programma’s van EURO 7 en Chinese News and Entertainment De uitzendingen van EURO 7 vinden plaats op werkdagen en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 15.00 uur. Deze programma’s worden doorgegeven via kanaal 65; 823,25 Mhz, met ingang van 15 december 1994. De uitzendingen van C.N.E. worden ’s nachts aan- De projecten beslaan een lan gere periode dan één jaar of één plantseizoen en zijn voor wat de uitvoering betreft vaak afhankelijk van ander soortige werkzaamheden. Via nacalculatie is duidelijk geworden dat de begrotingen met eenheidsprijzen reëel waren en dat alleen de een heidsprijs voor het grond- WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk houdt in de kerstvakantie kinderactiviteiten voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. Het thema is "Twee oergezel lige dinodagen'. Di naar de oertijd en h De Dinodagen worden gehou den op dinsdag 3 januari en op donderdag 5 januari. Op de eerste dag wordt er een spannend verhaal verteld en op de tweede dag kunnen er dino’s worden gemaakt. De meisjes en jongens krijgen fossielen waarmee ze een ta lisman kunnen maken en er worden spelletjes gespeeld uit de oertijd. Beide dagen beginnen om half elf en duren tot drie uur. Ze worden gehouden in de voormalige Klaas de Vries- De ouderen en gehandicapten die bij deze officiële handeling aanwezig willen zijn BOUWVERGUNNINGEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen werk verhoogd dient te wor den. Hiermee is in het nieuwe programma rekening gehou den. Een gedeelte van de herin richting buitenruimte sport park ‘de Sniep* is inmiddels uitgevoerd. De inmiddels uitgevoerde voorbereidende werkzaamhe den aan de bomen van de Prinses Irenestraat en Jan Dorrekenskade-West stonden al wel genoemd in het pro- Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Voor elke ingeleverde boom ontvangt u een lootje en een sinaasappel. Aan deze ver loting zijn 40 prijzen verbonden in de vorm van waardebonnen, te weten: ALARMERING MEDISCHE HULP STORINGSDIENSTEN De sociaal raadsvrouw is van dinsdag 27 december 1994 tot maandag 2 januari 1995 niet aanwezig. De invoering van een dergelijk systeem heeft een wijziging van de verordening ’’Voorzieningen gehandicapten” tot gevolg. Deze wijzigingen zijn in de raadsverga dering van 20 december jl. goedgekeurd en liggen ter inzage in de leeskamer van het gemeentehuis. Vanaf 1 januari 1995 zullen de wijzigingen van kracht zijn. Op woensdagmiddag 4 januari 1995 van 13.00 tot 16.30 uur worden op de volgende lokaties in de gemeente Waddinxveen kerstbomen ingezameld: Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar ver snipperd. De grote rookontwikkeling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreiniging, die niet in overeenstemming is met het gemeentelijk milieubeleid. De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 26 december 1994 gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. Op donderdag 29 december wordt er in geen van de wijken grofvuil opgehaald, zie hiervoor. wordt alleen het huisvuil van woensdag 28 december opgehaald, alsmede de plastic zak ken van de hoogbouw en bovenwoningen; wordt alleen het huisvuil van dinsdag 27 december opgehaald; wordt alleen het huisvuil van maandag 26 december opgehaald; Doet u ook mee aan de actie ’’Zuinig stoken” van het Energiebedrijf? Als u meedoet krijgt u inzicht in uw energieverbruik en kunt u besparen op uw energiekosten. Vorig jaar deden ruim 1 miljoen mensen in heel Nederland mee. Zij bespaarden gemiddeld 5% op hun energieverbruik, dat is toch al gauw zo’n ƒ75,-. Dat is dus snel verdiend! 1Draai een uurtje voor u naar bed gaat de verwarming alvast lager. 2. Doe ’s avonds de gordijnen of luxaflex dicht zodat de warmte niet verloren gaat. Zorg wel dat de radiatoren nog vrij kunnen uitstralen. 3. Zet de verwarming overdag uit in de slaapkamers en in de ruimten waar ramen open staan. Houd de deuren ervan dicht. 4. Probeer eens of het met de verwarming één graadje lager (en eventueel een trui aan) nog behagelijk is, dat scheelt over de hele winterperiode toch behoorlijk (tot bijna 7% van het gasverbruik!). 5. Breng zoveel mogelijk tochtstrips aan en isolerende folie achter verwarmings- radiatoren. 6. Laat uw gasapparatuur regelmatig controleren en de waakvlam opnieuw afstel len; dat is niet alleen veilig, het bespaart ook. 7. Bij electrisch koken: draai de plaat al even vóór het einde van het verwarmen uit en profiteer van de nawarmte. 8. Doe het licht uit in ruimten waar u niet vertoeft; laat ook spaarlampen niet onno dig branden! 9. Zet de televisie niet stand-by maar echt uit: alle beetjes helpen. 10. Ontdooi de koelkast regelmatig, want een koelkast met een laagje ijs verbruikt meer stroom. Tips om te besparen Het wordt al gauw een ware sport om elke week lager uit te komen dan het streef verbruik. Als u even een weekje geen tijd hebt of vergeet om de standen te noteren is dat geen probleem, u kunt daarna gewoon weer starten met de vólgende week. Hoe zorgt u dat uw energieverbruik omlaag gaat? De afdeling Voorlichting van het Ener giebedrijf in Gouda (tel. 01820-89589) kan u daarover veel informatie verschaffen; daar zijn ook folders met concrete voorbeelden te verkrijgen. De gemeente geeft u hier vast tien tips, die u eenvoudig en bijna zonder kosten kunt opvolgen: WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad ge vraagd een krediet van 240.000 gulden beschikbaar te stel len voor de uitvoering van groot onderhoud groenvoorzie ningen in het afgelopen jaar en het komend jaar. De plannen zullen zoveel mo gelijk gelijktijdig met het ci viele werk worden uitgevoerd en zullen middels voorlich ting aan de bewoners van Waddinxveen voorgelegd worden. In een overzicht voor de raadsleden is de stand van zaken aangegeven voor de verschillende projecten. Ook is er sprake van enkele uitge voerde projecten, die oor spronkelijk niet op de plan ning stonden. 01820-16066 OPENINGSTIJDEN Vorig jaar is gestart met de uitvoering van het program ma groot onderhoud groen voorzieningen, waarvoor een krediet van 200.000 gulden beschikbaar is gesteld. De uitvoering hiervan is na genoeg op enkele projecten na afgerond. lino Dapper zal de jongeren meenemen laten zien hoe oergezellig deze tijd was. school (Hemman Heijer- manslaan). Dwe deelname kosten bedragen f 2,50 per dag. Men moet zelf een lunch pakket meenemen. Opgeven en vooraf betalen kan bij de Stichting Wadd- dinxveens Welzijnswerk, Herman Heyermanslaan 15, tel. 01828-31932 van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers voor deze kinderactiviteiten kunnen voor informatie ook bellen naar dit telefoonnum mer. De uitslag van de verloting wordt bekendgemaakt in het Weekblad voor Waddinx veen van woensdag 18 januari 1995. In verband met de naderende kerstdagen zullen de volgende wijzigingen plaatsvin den in het rooster van de huisvuilophaaldienst. biola Hoekstra dagelijks is te vinden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Aan de Zuidkade 56 in Waddinxveen hebben Fabiola Hoekstra en Diana Appel ‘De Kadotiek' geopend, een winkeltje voor geschenken waar vlak voor de deur geparkeerd kan wor den. De Kadotiek, gevestigd in het ;nd van 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3