Plantarium ’95 Koude nieuwjaarsduik F De Klup Waddinxveen zoekt vrijwilligers Expositie over Leesgezelschap Nieuwe indeling Voorbereiden op marathon Boskoop BOSKOOP - De loopgroep opstellen van een trainings- begint op 9 januari met de pacïteiten voorbereiding op de mara- - Party-service Gertjan van der Loo is culinair en creatief tegelijk jjjg Leesgezelschap „Waddinxveen” Luchtgeweer schieten in Waddinxveen Korbis-jeugd larli-ncro vxrorl- dineert in Korbistro AF-centrum Zangmiddag Apotheek Kerkweg- West vernieuwd Sli eurohome In bibliotheek vX/ONE ‘We werken niet met vaste patronen en verlaten geijkte paden Artistieke Voordrachten Pflrhi-4 Kindertoneel van De Zeven Muzen HENRI DEKKING ie ROTTERDAM. FEESTELIJKE HERDENKING van het Algemeens Vergadering te - w Pd «WWfTTp a. Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUARI 1995 in Boskoop IN -r CACHOT EEN KNAP KIND Zijde 36 01727-14550 HONDERD JARIG BESTAAN EEN FAILLISSEMENT van Bj. Bjornson, vertaling H.D. ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS Volop keus - Volop voordeel!'. F! u T 1 ft w w PROGRAMMA: Volksbibliotheek. wil het liefst bij zijn vader Waddinxveen Genootschap volgd door B2 tegen Nieuwer- Leesgezelschap, dat in 1980 terdag is V bouw op het International Trade Centre in Boskoop-Hazers- woude. ze indeling ook meer duide lijkheid. Een groot aantal deelnemers heeft reeds toegezegd aan de nieuwe editie van Plantari um ’95 te zullen deelnemen. tuur te komen met een drank je. (Foto: Peter Veenstr^) spelen uit. Alleen B3 en Cl zijn vrij. De officiële opening valt be gin februari te verwachten. aan bod komen. De tentoon stelling is te bezichtigen tij dens de openingstijden van de bibliotheek. E. Eckstein H. D. door den Heer f van links naar rechts Angela Jansen, Fia Schuma- Dijk, Mima Binken en Maria van Dijk-Kop. (Foto: veen ook zondagmiddag tus sen 14.00 en 16.00 uur open zijn, omdat daar vraag naar is. De activiteiten van De ZEVENHUIZEN - Vrijdag middag 6 januari om twee uur houdt Theater Terra op initiatief van De Zeven Mu zen in dorpshuis Swanla in Een uitnodiging van het Leesgezelschap Waddinxveen (1820-1980) voor de algemene vergadering op vrijdag 20 februari 1920. (Bron: Kwartaalblad ’Het dorp Waddinxveen van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen). Bodegraven die bij Reeuwijk de trend zetten. Het team kent ook leden uit de regio Boskoop en Reeuwijk. Afgelopen zondag was het ploegje al wat groter gewor den en ook niet-leden sloten zich aan. Het gure winter weer maakte vooral het wachten op het startsein tot l en wensen. Vorig jaar werd ook gekozen voor deze aanpak die toen leidde tot betere resultaten. De trai- J en woensdag gericht op basis- 1 en techniek. Op za- er WADDINXVEEN - De ’gastvriendelijkste sfeerexperst van Nederland’ zijn te vinden in Waddinxveen, zo meldt de laat ste editie van het kwartaalblad Rabo Kring Nieuws. Gert- jan van der Loo en zijn vrouw Sandrina zijn de stuwende krachten achter Party-service Gertjan van der Loo. Een groeiend en bloeiend bedrijf voor totale partyservice aan de Staringlaan in Waddinxveen, met 42 medewerkers in vaste dienst. Voor de onderneming zijn ’culinair’ en ’creatief’ sleu telwoorden. REEUWIJK - Enkele tiental len mensen hebben op nieuw jaarsdag een frisse duik geno men in het ijskoude water van de surfplas in Reeuwijk. Op steeds meer plaatsen be gint de nieuwjaarsduik een traditie te worden. Een jaar geleden waren het zeventien leden van het Triathlon Team De vakbeurs is in het week einde traditiegetrouw ook toegankelijk voor consumen ten. Meer dan 200 boomkwe kers, handelaren, exporteurs, toeleveranciers en non-profit- organisaties uit binnen- en buitenland presenteren zich in het Plantariumgebouw, dat vorig jaar officieel in ge bruik is genomen. kwekers-handelaren bij wie groenvoorzieners, gemeenten en instellingen inkopen, kwe- j wie tuin centra, kwekers en hoveniers inkopen en deelnemers. De apotheek is geheel gemo derniseerd en uitgebreid. Na zo’n veertien jaar op die plek gevestigd te zijn geweest BOSKOOP - De internationale vakbeurs voor de boomkwe kerij Plantarium ’95 wordt dit jaar gehouden van donder- dag 17 tot en met zondag 20 augustus in het Plantariumge- dagJzijn er trainingen en mag TT men vrij oefenen. Behalve de clubcompetitie wordt ook deelgenomen aan districtskampioenschappen. Maar de vereniging hecht ook waarde aan het gezelligheids- aspect. Belangstellenden zijn vrij om eens een kijkje te ne men op dinsdag- of donder dagavond op het adres Alb. Mensen met een verstandelij ke handicap willen, net als ie dereen, in hun vrije tijd lid worden van een club waar zij hun eigen hobby’s kunnen uitoefenen en ontwikkelen en waar zij vrienden kunnen maken. In de regio Midden-Holland organiseert De Klup sinds ja- ren dagelijks activiteiten voor mensen met een ver standelijke handicap. Zo zijn er verschillende sport- en hobbyclubs, spelactiviteiten, sociëteiten, vormingscursus- I mers nooit overdoen, dus het moet van begin tot eind vlek keloos verlopen. Verzorgd tot in de kleinste details, niets mag aan onze aandacht ont snappen1, aldus Gertjan van der Loo. ‘Zoveel mensen, zoveel wen sen, voor ons is dat geen en kel probleem. Onze flexibili teit kent geen grenzen. Of het zeer gevarieerd. Naast de cre atieve- en spelletjesmiddagen worden er door de vrijwilli gers ook feestmiddagen, speurtochten en dagjes uit georganiseerd. Voor deze activiteiten zoekt De Klup enthousiaste vrijwil ligers (jong, oud of daar tus senin) die goed met anderen kunnen omgaan en kunnen samenwerken. Om vrijwilli ger te worden hoeft men geen specifieke opleiding te heb ben, maar wel zin en verant woordelijkheid. Wie zin heeft zondagmidda gen op een leuke en zinvolle manier bezig te zijn in De Klup kan contact opnemen met De Kluphoeve (tel. 01820-27566) en vragen naar Laura Damen. nu gaat om een feest in het bedrijf of elders, om een party ’in stijl’ of ongedwongen, om een jazzcombo of een boeren kapel, om een spectaculair buffet of wat bescheidener van opzet met kleine gerech ten, om olifanten over de vloer of een stukje cabaret, al les is bij ons bespreekbaar en betaalbaar*. Uitdrukkelijk verzocht NIET TE ROOKEN. Toegankelijk voor Leden, hunne Huisgenooten en door het bestuur Geïntroduceerden. om twee uur begonnen met een zang- en i voor senioren. Volgens de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk zijn er veel mensen die van muziek houden, maar niet zo’n goede zangstem heb ben om in een koor mee te zingen. Daarom wordt voor alle se nioren van Waddinxveen een gezellige zangmiddag gehou den in het Anne Frank-cen- trum op woensdga 18 januari en vervolgens elke veertien dagen. De toegang is gratis. De bedoeling is om met el kaar bekende versjes te zin gen bij de piano, gitaar, banjo, accordeon en mandoline. Als het zingen niet gaat, luiste ren is ook fijn. Mensen die graag willen meedoen met blokfluit, triangel of welk in strument dan ook zijn van harte welkom. R. Comelis, M. Toebak en mevrouw G. Snel zullen de zang- en muziek- middagen begeleiden. werd het tijd voor vernieu wing. Het hoekpand aan de Kerkweg-West valt nu bij de in een rotonde veranderd kruispunt met de Esdoom- laan en Chopinlaan meer op dan voorheen. tie, is het bedrijf in staat elk feest tot een daverend succes te maken. ‘Alles is gericht op het slagen van elk feest. Je kunt het im- WADDINXVEEN - Sinds 1967 kent Waddinxveen een schuttersvereniging, opge richt door een clubje enthou siaste mensen. De club is pro fessioneler geworden en heeft een eigen clubgebouw met al le benodigde faciliteiten aan de Alb. Thijmlaan waar de le den bij elkaar komen. De Schuttersvereniging Wad dinxveen beperk^ zich tot het schieten met luchtgeweren en luchtpistolen, wat overi gens in moeilijkheid niet on derdoet voor het schieten met vuurwapens. worden de onderlinge wed strijden gehouden, op donder- ■BOOT KERKSTRAAT 2. BODEGRAVEN TELEFOON 01726-12541 op VRIJDAG 20 FEBRUARI 1920, in het lokaal van den heer W. VISBACH, ’s avonds 7'/z uur precies. WADDINXVEEN - In het An ne Frank-centrum wordt PAUZE WADDINXVEEN - De Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen houdt tot het einde van deze maand een klei ne expositie in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan. zijn besluit. Het lijkt uit te lo pen op een breuk tussen va der en zoon. Maar alles ver andert als Itoek ijsbeerspo- ren ontdekt en vriendschap sluit met een klein ijsbeertje. Theater Terra, met poppen- 1 ac" natuurlijk teur Paul Weijkmap, laten de jeugdige bezoekers in Ttoek en het IJsbeertje’ kennis ma ken met het leven, de gebrui ken, tradities en mythes van de eskimo’s. Om de herkenbaarheid voor de bezoeker te vergroten zal nVOTirl Plantarium ’95 rond vijf groe- *J vrllVl pen deelnemers worden inge- 1 <*IT* 1-» deeld. Het gaat hier om de UI KOU IC Oaf groepen kwekers van uit gangsmateriaal, veilingen en WADDINXVEEN - Vrijdag- daarmee verbonden kwekers, avond 6 januari om acht uur gaan de deuren van de her vormde koffiebar De Schaapskoooi aan de Nesse in kers-handelaren bij Waddinxveen weer open voor 15-jarigen en ouder. Op deze inkopen en buitenlandse eerste avond in het nieuwe jaar is er geen vast program ma. Iedereen kan gezellig bij- Voor de, deelnemers geeft de- kletsen of kennis maken met nieuwe mensen. Er is thee, koffie, fris, koek en chips. WADDINXVEEN - De ver bouwing van apotheek Kerk weg-West van drs. F.F. van Dijk is na een kleine drie Het is mogelijk om zich voor woensdag 1 maart als deelne mer aan te melden bij Buro Proba, tel. 01727-12905, fax Thijmlaan 2a in Waddinx- 01727-18977. veen. thons van Rotterdam en Lon den. Ook niet-gebonden lo pers hebben de gelegenheid ningen zijn op maandag zich aan te sluiten voor een t~- 1 i__ professionele voorbereiding snelheid van drie maanden. Al wat no- I dig is is een goede basiskondi- begeleiding, tie en enige loopervaring.Ie- dere loper wordt individueel De voorbereiding loopt van 9 begeleid bij de training en het januari tot de marathon van Londen op 2 april of die van Rotterdam op 23 april. Van elke loper wordt een kleine bijdrage gevraagd. Maandag wordt gestart om 19.30 uur bij de kantine van AV’47. ‘Mijn filosofie is om een eve nement zowel in culinair als in creatief opzicht een feest te laten zijn. Daarover praat ik met mijn opdrachtgevers. Ik verdiep me in hun werk. Ver geet niet dat elk feest ook al tijd een belangrijk communi catief aspect heeft*, zegt gebo ren en getogen Waddinxvener Gertjan van der Loo (42 jaar). Gertjan van der Loo zit dit jaar 12 jaar in het party-ser- vicevak. Aan de Nesse maak te hij, na in de Dorpstraat ca fetaria Bon-Apart te hebben gehad, zijn hobby van organi seren en koken waar met de start van ’De Blauwe Druif’, een partyzaal als verlengstuk van de huiskamer. Ruim vijfjaar geleden verzet te de creatieve ondernemer de bakens en realiseerde een mooi en dpelmatig bedrijfs pand aan de Staringlaan in Waddinxveen-Noord. Het be drijf beschikt inmiddels ook over een karakteristieke ne venvestiging in Rotterdam. Gertjan van der Loo: Voor ons is elk feest anders, niet ’zomaar’ een feest. We wer ken niet op basis van vaste patronen. Met onze afwijken de aanpak, scoren we in deze branche. De durf om geijkte paden te verlaten, de creativi teit die we in huis hebben, de culinaire hoogstandjes waar toe we in staat zijn en de kos- tenbeheersng worden door onze klantenkring gewaar deerd'. De Waddinxvener spe cialiseerde zich in de loop der jaren in alle mogelijke fees ten, van heel groot tot klein. Ze hebben één ding gemeen: de opdrachtgevers hebben er geen zorgen aan. Als het moet wordt een be drijfskantine veranderd in een subtropisch zwembad. Een staf van vakkundige me dewerkers onder leiding van creatief directeur Bep Baelde staat daar borg voor. Het jonge, sprankelende be drijf beschikt over uitgebrei de en moderne keukenfacili- teiten. Niet alleen aan de Sta ringlaan, maar ook op de feestlocatie. Bijzonder is ook de eigen com plete decorafdeling. Daar wordt in nauw overleg met de opdrachtgevers nagegaan hoe de uitstraling van het be drijf zo sfeerbepalend moge lijk kan worden vormgege ven. De ondernemende Waddinx vener en zijn medewerkers hebben tot alle uithoeken van Nederland naam gemaakt. De culinaire en creatieve combinatie blijkt bij hen in uitstekende handen te zijn. Dat valt op in de turbulente wereld van de ’economiege- voelige party-service’ in ons land. Party-service Gertjan van der Loo heeft 42 medewerkers in vaste dienst; 110 mensen kunnen op elk gewenst mo ment bijspringen. Het wagen park omvat 16 personenau to’s en vrachtwagens. Geta lenteerd op het gebied van or ganisatie, styling en decora- een twijfelachtig genoegen. Daarna volgde een run op het water dat enkele graden war mer was dan de bovenlucht. Toch hielden de meesten het na korte tijd voor gezien. Na afloop was er in het restau- _.j_ rant gelegenheid op tempera- woensdagmiddag 18 januari maanden voorbij. Aan de in- richting van de omgeving muziekmiddag wordt de laatste hand gelegd. WADDINXVEEN - De Klup uit Gouda is voor de groeiende activiteiten in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Wad dinxveen op zoek gegaan naar mensen, die willen helpen met activiteiten voor mensen met een verstandelijke handi cap op de zondagmiddag om de veertien dagen. standelijk gehandicapten naar de verschillende clubs. Deze activiteiten kunnen al leen plaats vinden met de in zet van veel enthousiaste vrijwillige medewerkers. Sinds twee jaar heeft De Klup ook activiteiten in Waddinx veen, die worden gehouden in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Op dit mo ment komen daar enthousi aste deelnemers en gemoti veerde vrijwilligers om de twee weken bij elkaar. Met ingang van het nieuwe sen, vakantieactiviteiten en jaar zal De Klup in Waddinx- kampen. De meeste van deze activitei ten worden gehouden in het eigen clubhuis De Kluphoeve aan de Bloemendaalseweg 68 Klup in Waddinxveen zijn in Gouda. Er komen gemid deld per week zo’n 450 ver- Op de foto in de vernieuwde apotheek Kerkweg- West cher, Isabelle v.d. Mey, apotheker drs. Frank van Fj Sjaak Noteboom). Gertjan van der Loo en zijn echtgenote Sandrina. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Geboren en getogen Gertjan van der Loo achter zijn beeld merk. (Foto: Sjaak Noteboom). de hoogste jeugd van hetzelf- de Nieuwerkerk. een duurloop met Ook de A-jeugdteams spelen zaterdag. Om 15.35 uur ont moet A3 opnieuw Nieuwer- kerk, gevolgd door A2 tegen Historisch Genootschap Wad- speelster Virga Lipman en Oranje Nassau en Al sluit de dinxveen kon i ”j’ - rij wat de jeugd betreft. Om maar een klein gedeelte van 17.30 uur beginnen zij tegen het beschikbare materiaal Madjoe Al. De overige teams worden getoond. In de Open spelen uit. Alleen B3 en Cl bare Bibliotheek zullen diver se andere interessante zaken Deze expositie zal gaan over het 160 jaar bestaand heb bend ’Leesgezelschap Wad dinxveen’. De artikelen van de schrijfsters C.J.Th. de Jong-Steenland en J. Rad- staat, die in twee edities van het kwartaalblad ’Het dorp Waddinxveen’ van het Histo risch Genootschap Waddinx veen hebben gestaan, vormen de aanleiding van de kleine tentoonstelling. korfbalvereniging Jn 1820 werd in het Gouwe- dorp een ’Leesgezelschap’ op- Zevenhuizen voor 4-jarigen gericht, een groep mensen die en ouder de toneelvoorstel- in verenigingsverband boe- ling ’Itoek en het Ijsbeertje’. ken en tijdschriften kochten De toegangsprijs bedraagt beur- ƒ5,50 per persoon. Itoek is een eskimojongen, die samen met zijn vader in een dorpje in Groenland woont. Dit is een koud land Spaarkas op met grote sneeuwvlaktes. De moeder van Itoek is dood en omdat zijn vader niet zo goed voor hem kan zorgen brengt zij Itoek naar zijn tante Ana in de stad. Ze reizen samen door het bar re ijs- en sneeuwlandschap en WADDINXVEEN - Donder dag 5 januari vanaf zes uur worden 75 jongens en meisjes van de '~~L Korbis verwacht in het club huis Korbistro aan de Dreef om gezamenlijk de nieuw- jaarsmaaltijd - een attentie van de jeugdcommissie - te gebruiken. Na het nieuw jaarsdiner zal er een film worden gedraaid. De avond o__ zal om kwart voor negen afge- schap’ geld aan goede doelen, begint de competitie voor de korfbaljeugd weer. Korfbal kent geen winterstop en ook en deze vervolgens om 1 ten lazen. Een soort voorloper van de bibliotheek dus. Verder gaf het ’Leesgezel- lopen zijn.Zaterdag 7 januari richtte een (waarvan het restant van f 1.800,- uiteindelijk aan de ge- meeente Waddinxveen werd geen afgelastingen, want alle overgedragen) en stichtte een teams spelen zaalcompetitie. De thuiswedstrijden worden van atletiekvereniging AV’47 programma, gebaseerd op ca- gespeeld in sporthal ’de Al deze gegevens zijn afkom- x Sniep’ (Sniepweg), waar za- stig uit het aan het Historisch zijn toch allebei alleen. Itoek terdag om 13.00 uur El aan- Genootschap Waddinxveen ’--j J treedt tegen Het Zuiden, ge- overgedragen archief van het blijven, maar deze blijft bij volgd door B2 tegen Nieuwer- Leesgezelschap, dat in 1980 TT kerk. Daarna speelt BI tegen door de laatste voorzitter N. Bontenbal officieel werd ont bonden. Aan een bloeiende vereniging kwam toen een roemloos einde. In het kwartaalblad van het

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11