Van Ginkel Vakanties breidt het aanbod uit Hoefijzer-vormig wijkpark met krans van woon hofjes Nu ook Aziatische strandvakanties Kerst in Dick Brunaschool Brochure Waterschapswet voor Schieland-inwoners Mario Bros competitie diefstallen Maaike Feih debuteert in Gouda Opel Tigra bij Auto van Velde Mr. Jan Selles secretaris D66 Nelly Boot in De Open Cirkel 1°“^ Rent A Car naar Pagina 13 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUAR11995 WEEKBLAD ersbv uurmanoai lasting wordt per 1 januari sche strandvakanties. tievorm is het verblijf in ’houseboats’. De Franse Alle waterschappen in Ne derland hebben, als gevolg van de Waterschapswet, van af 1 januari een nieuwe be lasting ingevoerd. Bovendien worden er dit jaar bij Schie- land verkiezingen voor het algemeen bestuur gehouden. Ook inwoners van Waddinx- veen kunnen zich hiervoor verkiesbaar stellen. Voorheen betaalden alleen ei genaren van woningen of ge- De grootste verandering die de Waterschapwet met zich brengt is de invoering van de WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Dorpstraat ont stond een schoorsteenbrand- Vlak voor Kerstmis traden in een stampvolle zaal op de lo- katie aan de Zuidplashof de leerlingen van groep 1 tot en met 4 op en daarna de kinde ren van groep 5 tot en met 8. dentieadres van D66-Wad- dinxveen is Sparrengaarde 35, 2742 DM Waddinxveen, tel. 01828-13415. dat iedereen belang heeft bij een goede uitvoering van de waterschapstaken en aan mee moet betalen. WADDINXVEEN - Direct na het Sinterklaasfeest begon nen de kinderen van de open bare Dick Brunaschool (Zuid plashof, Sperwerkhoek, Es- sengaarde) met het oefenen voor een Kerstprogramma. In de drie vestigingen werden toneel- en muziekstukjes in gestudeerd. hoek op. Ook daar waren vrij wel alle ouders gekomen om te kijken en luisteren naar zang, muziek en dans van de kinderen. Het schoolgebouw aan de Es- sengaarde was sfeervol ver licht in verband met het op treden van de kinderen. In ruim vijf kwartier werd een afwisselend programma aan de ouders en vele andere be langstellenden getoond. Op de lokatie Sperwerhoek traden de kinderen van groep 1 tot en met 4 op. En natuur- tingen met ontbijt. Voor het overige kan de reis zelf inge- kel Vakanties aparte brochu- vuld worden, zodat meer vrij- -‘X- de zomerperiode. De nieuwe Verre Oosten-brochure is een jaarprogramma. De vertrek data worden gegeven tot en met maart 1996, de prijzen in ieder geval tot en met oktober 1995. Daarna wordt er voor die bestemmingen waarvoor uitgebreid ingegaan 1ft 01*3 KCIl dl De nieuwe Zuidplas-wonin- gen in plan D zijn geënt op stedebouwkundige randvoor waarden. Vervolgens zijn de reeds geprojecteerde socio- woningen opgenomen en ge ïntegreerd in het ontwerp. Bij de uitwerking is nauwlettend gezocht naar een afstemming mas. (Foto: Dick Brunaschool). WADDINVEEN - Touropera tor Van Ginkel Vakanties aan ’houseboats’. De de Tweede Bloksweg in Wad- houseboats hebben als begin- en eindpunt Port sur Saóne of Savoyeux. Van daaruit kan men de Haute Saöne in het autovakanties in 13 Europese noordoosten van Frankrijk al varend verkennen. In Denemarken worden door Van Ginkel Vakanties nu meer vakantiewoningen aan- directeur geboden dan voorheen. Ver der wordt in het zo op ons land lijkende Denemarken i ’Go as you please’ aangeboden. Naast het bestaande aanbod aan rondreizen en actieve va kanties zijn er enkele nieuwe teert hij voor het eerst Aziati- reizen op dit gebied. Het gaat hier om rondreizen per auto en per fiets door de Charente en een rondreis per auto door Hongarije. aan het begrip ’duurzaam bouwen’. Aan de ene kant ge beurt dit door bijvoorbeeld de flat aangehouden, die daarbij dakvorm met zonnecollecto- hevig verzet pleegde, ren of de oriëntatie van ruim- op zetels in het bestuur. Van de 39 zetels zijn er daar- Hoogheemraadschap nenring. Hierdoor ontstaat een goede overgang van de woonpaden naar de brinkjes. Dit gebeurt door de maataf- stemming, de belevingswaar de (veiligheid) en met name de wisselwerking tussen de entreegebieden van de woon paden (poorten) en het woon- front van de bouwblokken aan de brinkjes. Ook is de aansluiting met de socio-wo- ningen hierdoor goed. De woningen aan de woonpa den kenmerken zich door een laag front en een overgangs gebied tussen het woonpad en de woning zelf. Daartoe zijn de entrees uitgebouwd en zijn de voortuinen voorzien van muurtjes. De daken lopen op van het la ge gebied aan de woonpaden naar een gevarieerd gebied aan de achterzijde en de tui- digheid om dit te doen. Nelly Boot zal de bezoekers op deze avond toerusten om de Bood schap op de juiste manier over te dragen in de dagelijk se omgang met mensen. resse blijk gegeven. Het drie hectare grote plan D omvat 87 woningen: 21 socia le huurwoningen (waarvan er 15 zullen worden geboud in het kader van het leerlingen stelsel) en 66 koopwoningen in zeven types van 190.000 tot 425.000 gulden. Een plaatselijke prioriteitenrege ling bepaalt wie van de wo ningzoekenden voor welk huis in aanmerking komen. Doorstromers genieten voor rang. De verwachting is dat in fe bruari of maart de te bouwen eerste 87 woningen zullen kunnen worden aanbesteed voor het gebied waar in totaal ongeveer 360 woningen zul len kunnen worden gebouwd en waar ook een dependance van de Hooge Burch (licha melijk en geeestelijk gehan dicapten), een hervormde kerk en een lokatie voor vier woonwagens zijn voorzien. van de verschillende plande- len. In de architectuur is ge streefd om de stedebouwkun dige opzet verder tot uitdruk king te brengen. Per ruimte lijke eenheid zijn daarom kenmerkende en samenhan- WADDINXVEEN - Woens dagavond 4 januari (van avond) om half negen is er weer een avond van de her vormde ontmoetingskring De verband Zuidplas ’90 van de Open Cirkel in De Schaaps kooi aan de Nesse. Deze avond zal in het teken staan van het onderwerp ‘Delen met vrijmoedigheid*. Me vrouw drs. Nelly Boot, evan- gelisatie-medewerkster bij de Inwendige Zendings Bond bouwcompetitie) (IZB), zal dit onderwerp bij de laardij De Paté: bezoekers inleiden. Christe- nen zijn geroepen de bood schap van het evangelie uit te delen in de omgeving. Velen ontbreekt het aan vrijmoe- je van burgemeester C.M. van der Linden, bestond een zeer grote belangstelling van meer dan duizend inwoners. Van de twee woningcorpora ties hadden tevoren al 140 le den schriftelijk van hun inte- Een blik op de woningen aan het hoefijzer, een onderdeel van plan D in het nieuwe woonwijkje Zuidplas. Het zijn volgens architectenbu reau Stuurman Partners BV rijzige woningen met monumentale trappen en zonder inpandige garages. De van een terugliggende dakopbouw voorziene huizen zijn opgetild, zodat vanuit de woonkamer gekeken kan worden over een groot groen middengebied. (Tekening: Stuurman Partners BV). Het belang van de ingezete nen - inwoners -’is dat het De nieuwe Verre Oosten’-bro- chure van Van Ginkel Vakan ties heeft een totaal nieuwe omslag, een vernieuwde lay out en is voor de helft dikker van omvang dan voorheen. De toename van het aantal pagina’s komt allereerst door dat het aanbod van groepsrei zen, en individuele reizen nu is ondergebracht in één brochu re. Voorheen waren dit twee aparte brochures. Daarnaast is het aanbod ver der uitgebreid. Zo zijn in de brochure de strandvakanties geheel nieuw en is ook het aanbod aan groepsreizen ver der uitgebreid. Tot voor kort bracht Van Gin- bijlage uitgegeven. Voor Indonesië zijn er drie nieuwe tours, waarmee het aantal groepsreizen bij Van Ginkel Vakanties op 11 komt. De drie nieuwe reizen doen allemaal Sumatra aan en daarnaast onder andere het tineiland Bangka en Lake Po- so op midden Sulawesi. Drie Indonesië-groepsreizen worden aangeboden met ver- trekgarantie. Deze reizen gaan vanaf twee personen al tijd door. Het aantal verlen gingsmogelijkheden is tevens uitgebreid, zoals de verlen ging op één van de reizen met een luxe cruiseschip van Bali naar Komodo en Sumbawa. Een nieuwe groepsreis is ver der de combinatiereis India- Nepal, waarbij met name het Nepal-gedeelte zeer uitge breid is. Verder is er in China een nieuwe rondreis, waarin onder andere een cruise over de Yangtze-rivier wordt ge maakt. Bijzonder, omdat door de bouw van een stuwdam de Yangtze-kloven over enkele jaren niet meer zullen be staan in hun huidige indruk wekkende vorm. stedenarrangementen Naast de bestaande individu ele rondreizen op Sumatra en Java waar excursies en der gelijke bij inbegrepen zijn, hanteert Van Ginkel Vakan ties een nieuwe formule. De klant boekt een arrangement en betaalt alleen voor de auto met chauffeur voor tien uur per dag en de hotelovernach tingen met ontbijt. Voor het overige kan de reis zelf inge- ._.1J J J-X heid en een lagere prijs ont staat. Nieuw bij Van Ginkel Vakan ties zijn tot slot de strandar- rangementen. Het aanbod omvat voordelige aanbiedin gen voor verblijf en vlucht naar Phuket (Thailand), Pe nang (Maleisië) en Bali en Op de hoeken zyn verbyzon- Paul Van Geldereil BOSKOOP - Kees van Teylin- o gen van het Boskoopse huur- VrijweiaTle ouders”waren ko- laagse woningen gesitueerd autobedrijf Rent A Car Ser- met het front naar die bin- vice (RACS) heeft de zaak per 1 januari overgedragen aan Paul van Gelderen, die reeds jarenlange ervaring heeft in het autovak. Het verhuren van auto’s is de trend van de jaren negentig. Het milieu moet op allerlei manieren ontlast worden. Dat betekent dat steeds meer mensen zul len overgaan tot het huren van een auto om zowel kosten te besparen als ook het mi lieu. In Boskoop en omgeving wordt er ook groter materiaal verhuurd, zoals aanhangwa gens, bestelbussen en vracht wagens. Verder zijn er bussen voor personenvervoer inzet baar. Naast de verhuurafde- ling beschikt RACS ook over een reparatie-en APK-afde- ling voor alle merken auto’s. Ook nieuwe auto’s kunnen door Paul van Gelderen gele verd worden. rold. De brochure is bestemd voor iedereen die op de hoogte wil zijn met de veranderingen van de Waterschapswet. waterschap zorgt voor droge voeten. Het waterschap draagt zorg voor het veilig kunnen wonen, werken en recreëren in het beheersge bied. Mario Bros-kampioenschap. Deze competitie wordt ge speeld op vrijdag 6 en zater- 1 _./-»•2 Er wordt gespeeld met vijf verschillende spellen, zoals Mario 1, Mario 2, Mario Lost Levels en Mariocart. Het vijf de spel wordt nog even ge heim gehouden. Doordat een systeem van handicaps per leeftijd wordt gehanteerd, maken ook de allerkleinsten kans op een van de bekers. In ieder geval krijgt iedereen een aandenken. Voor opgave kan men terecht bij Cees Meiderwijk (telefoon 01828-12237) en bij Van de Wal Speelgoed in het winkel centrum ‘de Passage'. De kos ten bedragen f 5,-, inclusief twee consumpties en gratis entree op de kinderdisco in Het Zuidhonk op zaterdag avond 7 januari om half ze ven. De prijzen worden die avond uitgereikt om acht uur. baar zijn. Om dat te accentu eren hebben de twee woonla gen ieder een eigen buiten ruimte, op de begane grond een tuin, op de verdieping een je. De vrijwillige brandweer gende architetuurbeelden ge- groot dakterras. heeft de zaak gedoofd, creëerd, aldus Stuurman Partners BV. De buitenrand aan kweg is als een soort ketting met kralen aaneengeregen. ‘Wij hebben gekozen voor een- der inpandige garages, omdat heid in hoofdvormen en in juist het milieu op het straat- materiaal- en kleurtoepassin- niveau van belang is. gen en variaties door middel De woningen zijn opgetild, zo- van onder andere muurtjes, entrees en balkonafscher- mingen‘, vertelt Rob van der Velden. Als dakvorm is gekozen voor een pyramidevormige kap omdat hiermee het beste hoekoplossingen, sprongen en bochten gemaakt kunnen worden. Hierdoor kunnen ook zonnecollectoren optimaal ge plaatst worden. De twee-onder-één-kap wo- ROTTERDAM/WADDINXVEEN - De brochure ’Water schapswet en de veranderingen voor de inwoners van Schie- land’ van het hoogheemraadschap van Schieland is ook voor de Waddinxveners en andere streekgenoten van de pers ge- dinxveen, een volle dochter van Holland International, heeft de eigen brochures met f J1J.2 2_. -1 O Tn landen en met 11 groepsrei zen het gehele jaar door naar het Verre Oosten behoorlijk vernieuwd. Zo introduceert A.G.M. van Ginkel ’campi- tels’ en ’houseboats’ in Frank rijk, komt hij met een nieuwe het hotelcoupon-systeem reisformule in het Verre Oos- ~1- ten (alleen arrangementen met auto en chauffeur en ho- telvernachtingen) en presen- Optreden van groep 6 met een toneelstukje over Kersrtmis in Duits land. (Foto: Dick Brunaschool). merkend zijn voor het ont werp. Voorts is veel zorg be steed aan het begrip sociale veiligheid. Dat gebeurt door onder andere goede zichtlij nen, geen afgesloten gebie den, speciale woningen aan de binnenring en bij voorkeur van erkerramen met aangebouwde garages, aan de straatzijden. Tot slot Deze woningen zijn tweelaag- wordt veel aandacht besteed --x ji- aan vermjjden van jn. braakgevoelige ramen en vei lig hang- en sluitwerk. De verwachting is dat Zuid- delijk verwantschap verto- plas ’90 in aanmerking komt voor het Voor de woningen aan het hoefijzer, het centraal motief, de wij- is gekozen voor rijzige, promi- nente beelden. De woningen zijn bewust ontworpen zon men kijken naar het optreden van hun kind. Op dezelfde avond traden de kinderen van groep 5 tot en met 8 in de lokatie Sperwer- woningbouwverenigingen Waddinxveen (1.804 ver- huureenheden) en SSW (1.883 verhuureenheden), het Waddinxveense architecten bureau Stuurman Partners BV (winnaar van de lokale en make laardij De Pater (Kerkweg- Oost). Voor deze middag en avond, die 's morgens officieel van start ging met een toespraak- nen. De plattegronden zijn Schoorsteenbrand zodanig dat diverse samenle- i rx x_ x vingsvormen daarin denk- in de Dorpstraat De hoogte van de belasting is afhankelijk van de plaats waar de woning staat. Het bedrag ligt tussen de f 15,- en f 40,- per jaar per woonruim te. De verkiezingen voor het al gemeen bestuur van Schie- ingezetenenomslag. Deze be- land vinden in mei plaats. De j leden van het bestuur van XVXKJVXXX& TTVXVXV |7CX X. J L4XX U.LXX 1 opgelegd aan de hoofdbewo- een waterschap zyn geen ver- ner van een woonruimte. tegenwoordigers van p-1-4--- o-- ke partijen, maar afgevaar- gemeenteraadslid digden van belangengroepen. Selles afgetreden In het bestuur komen zes be bouwen mee aan de kosten langengroepen voor. Omdat van het waterschap en voort aan moeten dus ook huur ders meebetalen. De Water- WADDINXVEEN - Vanuit een achtertuin in Waddinx veen is een rode snorfiets ont vreemd (merk Gilera type Citta, verzekeringsnummer staf voor de belastingen en de WML-337). ’;ij -.zJzz- Aan de Vondellaan vond een van een 53-jarige Waddinxve- schappen. inbraak plaats in een woning, aan het Herculespad Men forceerde een raam om binnen te komen. Weggeno men werden de audio-appa- ratuur, de telefoon, televisie, video en cd’s. Twee winkeldiefjes van 14 en 15 jaar uit Boskoop zijn op heterdaad betrapt in een su permarkt aan de Passage. Zij worden in de gelegenheid ge steld via het Goudse bureau Halt een alternatieve straf te Van de brochure ’Autovakan ties’ is allereerst het binnen werk veranderd. Er is geko zen voor een andere lay-out, een moderner lettertype, er worden meer kleuren en landkaartjes gebruikt en de speciale aanbiedingen wor den opvallender vermeld. Groot-Brittannië en Istrië zijn bij de autovakanties van Van Ginkel de nieuwe be stemmingen. Door geheel Groot-Brittannië worden nu cottages aangeboden. In Is- trië bestaat het aanbod uit zo wel vakantieparken als ap partementen in Porec, Pula en Rabac en een vakantie park in Vrsar. Met de uitbrei ding van deze twee bestem mingen worden er nu vakan tiewoningen in 13 landen in Europa aangeboden. Het aanbod van stacaravans en houten vakantiewoningen res uit voor de winter- en voor (campitels) op 3- en 4-sterren campings en uitgebreide faci liteiten in Frankrijk is ver groot. Dit is het geval in Bre tagne (Douamene Erdéven en La Baule), in de Charente, de Gironde en aan de kust van de Languedoc. ovz Een geheel nieuwe accomoda- dat npdig is een aparte prijs-Lombok (Indoniesië). GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstena res Maaike Feih exposeert et sen en litho’s in Gouda. Op uitnodiging van de Regionale Kunststichting Gouda debu teert zij van zaterdag 7 tot en met zondag 29 januari met Linda Dijkstra (objecten en reliëfs) en Ria Volk op de ten toonstelling in de Stadsgale rie (Achter de Kerk 10, Gou da). De officiële opening is vrijdagavond 6 januari om acht uur door de drie kunste naars. De Boskoopse kunstenares Linda Dijkstra presenteert objecten en reliëfs. Haar werk speelt zich af op het grensgebied van hard en zacht. Door metalen te vou wen, te snijden, te etsen en te polijsten ontstaan subtiel ge kleurde, textielachtige struc turen. De Waddinxveense Maaike Feih laat etsen en litho’s zien ^£cZurrdLhfcéonh!id Stuurman Partners BV tekende eerste 87 huizen in Zuidplas '90 van beton- en staalconstruc ties leent zich uitstekend voor haar krachtige manier van tekenen. Om bepaalde thema’s te benadrukken, werkt ze graag met herhalin gen. Ria Volk brengt gemeng de technieken. Zij maakt ruimtelijk werk en schilderij en, meestal acryl op linnen. De manier van tentoonstellen is voor haar onderdeel van de totale kunstzinninge bele ving. Voor Gouda Cultuur stad beschilderde ze eerder ook theaterdecors. De expositie wordt vrijdag 6 januari om 20.00 uur geopend door de kunstenaars. de ingezetenen nu ook mee betalen aan de kosten van een waterschap, hebben zij schapswet bepaalt namelijk a^s belangengroep ook recht Grooten, _1 u_ 2 _11_ 1 1 ZYi 1- 2 2 rxTv rmFril c in T-trvf- kac4niiv» AX7-I-»-><» J bij het Leen de Haan. Het correspon- van dentieadres van Schieland 17 bestuurszetels bestemd voor de ingezetenen. WADDINXVEEN - Voor de vijfde keer houdt Stichting Wijkwerk De Zuidplas in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) in -x xxxx xxxxvxxxxx samenwerking met Van de lijk was daar ook de zaal tot Wal Speelgoed (Passage) het de laatste plaats bezet. Het n leek er op dat op die twee avonden alle ouders naar - school waren gekomen om het dag 7 januari, optreden van hun kind te be wonderen. WADDINXVEEN - Het eerste gedeelte (plan D) van het nieuwe woonwijkje Zuidplas ’90, waar in mei de bouwacti viteiten werkelijk zullen be ginnen, wordt gekenmerkt door vier specifieke gebieden: een centraal hoefijzer-vor ming wijkpark en 30 km-ge- bied, woonpaden, hofjes en brinkjes en een wijkweg. Dat blijkt uit toelichtingen, zoals die op de ’woonexpositie’ vlak voor Kerstmis in de raadzaal van het gemeente huis zijn gegeven door de ge meente, het samenwerkings- dat vanuit de woonkamer uit zicht ontstaat over het grote directeur groene middengebied. De en trees, de trappen naar de wo ningen, zijn monumentaal. De woningen worden beëin digd door een terugliggende dakopbouw met een zodanige kapvorm dat daar het plaat sen van de zonnecollectoren op de voor- of achterzijde mo gelijk is. Bij de uitwerking van het ningen aan de wijkweg heb- plan is veel aandacht besteed ben een keuzevrijheid voor de bewoners om de keuken voor of achter te projecteren, Bij de keuken achter onstaat de aansluiting met een bijkeu ken, via welke ruimte de ga- tefuncties afhankelijk van de rage bereikt kan worden. zonnestand. Een aan de an- Indien de keuken voor wordt dere kant het bij voorkeur geprojecteerd zal de keuken- toepassen van natuurlijke en opstelling niet aan het raam milieuvriendelijke materia- komen, waar erkers zijn voor- len, zoals beperkt glasopper- in aan noordzijde, goede tochtdichting en isolatie en de keuze voor bouwmateria len die weinig onderhoud vra gen en niet snel vervangen Gemeenteraadslid mr. Jan Selles uit afdelingsbestuur D66. (Foto: D66- Waddinxveen). WADDINXVEEN - Tijdens de algemene afdelingsvergade- politie- ring van D66-Waddinxveen is '1 mr. Jan Selles afgetreden als secreta ris van de democraten in het Gouwedorp. Als nieuwe se cretaris is gekozen Leen de Haan. Het D66-bestuur be staat nu uit voorzitter Albert penningmeester Wim de Wit en secretaris: In het begin van de nacht werd de noodruit van de toe- assortiment Kia’s bij Multi gangsdeur van de slijterij aan de Brederolaan vernield waarna enkele flessen drank werden ontvreemd. Eerder op de avond was de ruit van de toegangsdeur ook al inge gooid. Aan de Wingerd werd inge broken in eetcafé Point door het openbreken van een raam. Ontvreemd werden au- dio-apparatuur, een kassa, geld en sigaretten. Aan de Piet Heinstraat werd ingebroken in een woning door het openbreken van een keukenraam. Weggenomen werden geld, autopapieren en sleutels. In een winkel aan de Passage is een 36-jarige man uit Lei den aangehouden in verband met een winkeldiefstal. De man zal een transactie wor den aangeboden van f200,00. Optreden van groep 7 van de Dick Brunaschool met Merry Christ- ’s Nachts werd ingebroken in - - - een f]atwonjng aan de peter Zuidlaan. Men kwam binnen via een raam. Weggenomen werd de audio apparatuur. Aan de Vondellaan werd inge broken in een flatwoning door het openbreken van een raam. Weggenomen werd de audio-apparatuur. WADDINXVEEN - Ver voor de introductie in ons land heeft Auto van Velde aan de Onderweg in Waddinxveen de nieuwe Opel Tigra in haar ondergaan, showroom. De eigenzinnige Aan de Peppelhorst is een en flitsende Opel Tigra is het kelderbox opengebroken door antwoord van het Duitse au- het forceren De meeste overtreders zijn tomerk op jong, sportief, snel Weggenomen aangehouden en bekeurd. In de hal van de flat aan de Busken Huëtlaan werden ruiten vernield. Daarvoor gebied. Dit wordt werd door de politie een 30-ja- rige man uit de betreffende en compact. Met deze intro ductie laat Auto van Velde zien vooraan te staan op auto- onder- streept met het uitgebreide Car Nederland, de andere BV van Auto van Velde. In de nieuwe brochure over de 'Waterschapswet wordt verder i op de uitbreiding van het aantal belangengroepen bij waterschap, veranderingen in de samenstelling van het bestuur, de kandidaatstel ling voor het bestuur, de toe deling van de kosten aan de belangengroepen, verande ringen in de heffingsmaat- Bij huiszoeking in de woning inspraakprocedure bij water- ner aan het Herculespad werd 57 kilogram vuurwerk in beslag genomen. Het vuur werk was bestemd voor de handel en betrof voor een groot deel verboden vuur werk zoals strijkers. Op de Noordkade is een snel heidscontrole gehouden. Er werden ’s morgens tussen acht uur en kwart voor tien 317 gemotoriseerde wegge bruikers gecontroleerd van wie er 46 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 89 kilometer per uur. zien en waar bijvoorbeeld een eetplek kan komen. De overi ge ruimte biedt dan een scala aan mogelijkheden om nader in te delen. De verdiepingen bevatten behoeven te worden. Het zijn drie slaapkamers, ruime bad- enige van de facetten die ken- kamer, apart toilet en daar- -_1J - x boven een toegankelijke zol der waar verblijfruimte kan worden gecreëerd, door mid del van dakkapellen. De bebouwing aan de wij kweg word beëindigd met eengezinswoningbouw in kor te blokjes, met hoekwoningen toepassing aangebouwde garages. se woningen met een kap, die in de uitwerking van de ge vels met erkers, balkons en- treepartijen etcetera een dui- -1221- J. _1J. nen met de overige twee-on- voor het politiekeurmerk der-één-kap woningen aan de ’Veilig wonen’, in navolging wijkweg. van Engeland ontwikkeld De woningen die gesitueerd door de politie Hollands Mid- zijn aan de brinkjes zijn be- den. Dit keurmerk omvat een doeld om gerealiseerd te wor- aantal eisen voor zowel de den in de sociale huur- of woning als de woonomgeving, koopsector. Door Stuurman gericht op inbraakpreventie Partners BV zijn tweelaagse en sociale veiligheid, woningen met een kap ont worpen die een woonprogramma herbergen. J- 1122__ 1-2 2 deringen aangebracht, met name de woningen aan de binnenring. Daar zijn één- -f» van het slot, werden een zwarte ATB, een kleinbeeld kleuren-tv, een cassettedeck en een buitenboordmotor. cs

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13