Ventilatoren Wethouder introduceert het Anke Mensink houdt een workshop schilderen met accordeonmuziek Kerstmusical op de Theo Thijssenschool KIPFILET ROOM- SCHIJVEN 50% 7 Aanvullend Openbaar Vervoer Wanneer is iemand een dissonant of dissident? Wanneer ben je een dissonant of een dissident? Iemand die de waarheid zegt of iemand die eigenwijs is? Voor een ou dere inwoner van Waddinx veen is dit een onbegrijpelijke zaak, vooral als iemand zoals Unie 55+-raadslid Jan Bor ger voor je opkomt in de ge meenteraad, zoals tijdens het debat over de komst van een tijdelijk asielzoekerscentrum is gebeurd. gedemonteerd ’Scholengemeenschap Professor Kohnstamm Teddybeer-zwemdiploma’s vierde keer in het Gouwebad uitgereikt In Kerstweekeinde Als opvolger van de lokale ’Belbus Receptie en huldiging Aeolus-teams Maar blijven ’’GEWOON” ons best doen... WS’HARWA vloerbedekking gordijnen en slaapcomfort en zonwering. DufS mede ^Kortingen tot Sfcwl WIJ HEBBEN GEEN GOEDE VOORNEMENS Brons, zilver en goud voor baby s, peuters en kleuters Nieuwjaar op de Kunstkring naar Piet Mondriaan r Winter- uitverkoop Dick Brunaschool WADDINXVEEN - Voorafgaand aan de Nieuwjaarsreceptie LEZERS SCHRIJVEN Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUAR11995 Aan de Passage werd zater- samen voor ■aaijen- Dick Brunaschool. Noieboom) In de nieuwjaarsnacht werd brand gesticht in een vuilcon tainer van een school aan de en een aanzet tot de particu liere zwemlessen. Deze kin deren kunnen een voorwerp van de bodem pakken en min stens vijf meter naar de kant toe ’zwemmen’ op hun eigen manier. ber konden de kinderen om acht uur in hun scholen te recht om in alleen door kaars- WIM GRONLOH Rijnlandstraat 4 WADDINXVEEN Telefoon (01828) 16119 500 gram en 4 Alphen aan den Rijn Wethouder J. Neele (PCW) nam maandagmiddag 2 januari op het Raadhuisplein even plaats achter het stuur van een busje van het >otentiële deelnemers in inxveeen hadden hier veerde bedrag (budget) laten afschrijven. Wie geen bon heeft, kan de ritprijs in de bus contant betalen. Voor meer informatie over het Aanvullend Openbaar Ver voer, de gratis pasjes en de folder kan men terecht bij het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Bemhardlaan 9, 2741 DV Waddinxveen, telefoon nummer 01828-10401. De kerstman wilde dit jaar het kerstfeest vieren met zijn vrouw en kinderen en had geen zin om op pad te gaan. De kinderen van de kerstman namen zijn taak over omdat ze het zo zielig voor de kinde ren vonden als er geen ca deautjes zijn. In Nederland aangekomen kregen ze ruzie over de juiste weg, maar via allerlei hulpbronnen komen ze weer bij elkaar en konden ze rustig kerstfeest vieren. Dit was de inhoud van de kerstmusical, die de kinderen van de Theo Thijssenschool woensdagavond 21 december voor ongeveer 150 belangstel lenden opvoerden. De school was een week tevoren prach tig versierd door de ouder raad en het team, zodat alles er heel gezellig uitzag. De musical liep prima. Alle leerlingen hadden een aan deel: van groep 1 tot en met 8. Ze hadden allemaal een grote of kleine rol. Groep 1,2,3 en 4 waren engeltjes. De kinderen van groep 5 en 6 speelden voor levende kerstboom, ter wijl één van hen een mooi ge- WADDINXVEEN - Vlak voor Kerstmis is het jaar 1994 op de drie lespunten van de openbare Dick Brunaschool op bijzonder sfeervolle wijze vergeten mag worden dat het belangrijkste, het contact tussen ouder en kind, die ple zier beleven in en vertrouwd raken met het water, boven aan blijft staan. Alle kinde ren zijn in hun cateorie ge slaagd. Sylvester Huikershoven, An ne v.d. Spoel, Lisa Pos, Gwen Croonen, Lisanne de Vogel, Faith KLippel, Dylan Akse, Guus Bening, Robin Köll- man, Pascal Vrijhoeven, Jo han van Hoek, Kim de Groot, Kevin Woensdregt, Michael Woensdregt, Marloes de Wit, Vivienne van Schaik, Joeri Aanen, Dimphna Fruijtier, Rudolf Hoogendoom, Esmée Speksnijder, Kirsten v.d. Vel den, Debby Hassing, Maijo- lein Fabricius, Meghan Roe- lofs, Maxime Pieterse, Mit chell Maatje, Nick den Heijer, Bart van Beuzekom, Ferdy Verweij, Tess de Graaf, Gina Nagelhout, Bregje de Vet, Ar nold Oudijk, Kimberley van Wijk, Loes Blom en Lieke v.d. Wel. Zilver: Jasper v.d. Zwan, Eli za Klein, Cynthia Anderson, Mascha van Ettinger, Mandy Kreukniet, Jacqueline van Geffen, Sander van Eeuwen, Yvonne Uenk, Jacqueline de Ruig en Tessa Vergeer. Goud: Mandy v.d. Meulen, Alyssa Mahler, Stephanie Tak, Naomi Alphenaar, Jen nifer Hartmans, Naomi Burg graaf, Danissa van Dode- waard, Melissa den Ouden, Brend Hoogma en Pascal v.d. Plaat. Voor een rit binnen Waddinx veen betaalt men f 2,50 en voor een rit naar of van Gou da is men 5 gulden kwijt. Mensen die van dit speciale vervoer gebruik willen ma ken kunnen één uur van te voren bellen met telefoon- nummer 01828-31666. Raadhuisplein even plaats achter het stuur van een busje Het Aanvullend Openbaar Aanvullend Openbaar Vervoer, zoals dat ook in Waddinxveen is gaan WADDINXVEEN - Leerkrachten en leerlingen van de open bare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) in Waddinxveen hebben vlak voor de kerstvakantie aandacht besteed aan het Kerstfeest met een musical. baar. De chauffeurs bieden zonodig assistentie bij het in- een be- en uitstappen. staande vervoersvergoeding Via het speciale telefoonnum- in het kader van de Wet Voor zieningen gratis naar de nieuwj aarsre- De fracties in de gemeente raad zijn er tegen, maar B. en W. zijn voor. Zijn de eigen ambtenaren niet bekwaam genoeg om dit werk te doen? Onbegrijpelijk is dat, want wat doen deze ambtenaren dan wel goed? Ik hoop dat bij de burgers, jong en oud, de ogen zullen open gaan en dat het geld ver spillen aan het Raadhuis plein door deze bureaucrati sche houding eens ophoudt. Na wat nostalgisch gepeins vond ik een vrij voor de hand liggende naam voor onze nieuw te stichten fusieschool in het voortgezet onderwijs van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), de christelijke scholengemeenschap voor voor LBO-MAVO De Wadde (Sniepweg), de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan) en de Don Bosco-MAVO (Boskoop) de ’Scholengemeenschap Pro fessor Kohnstamm’. dicht opzegde. De leerlingen van groep 7 en 8 speelden voor de kinderen van de kerstman en voor de leiding van een kerstbureau. Hoewel het qua tijd wat uit de hand liep (er werd al veel in de ogen gewreven) was ieder een erg enthousiast. Ook het schoolorkest onder leiding van juf Hofstra oogstte weer veel bewondering. Na afloop bedankte de voor zitter van de medezeggen schapsraad mevrouw A. Tim mers iedereen voor de inzet en bood de teamleden een ca deautje aan. Daarna gingen de ouders koffie drinken en kregen de leerlingen limona de en hun kerstcadeautje. De leerlingen hadden voor dit feest kaarten verkocht aan de ouders en andere familie. De opbrengst werd voor de helft geschonken aan Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Dit was ruim ƒ100,-. In januari gaat de Theo Thijs senschool weer met frisse moed aan de gang. Het eerste grote project is alweer in fe bruari en daarna gaat de school alweer plannen maken voor het tweejaarlijkse kamp op Vlieland. Behalve hommage aan de grote schoolpedagoog en filo soof Philip Abraham Kohn stamm is de naam tevens een genoegdoening aan de oprich ters van de in onze gemeente Waddinxveen zo vermaarde Prof. Kohnstammschool, de trotse MAVO die straks mis schien wordt afgebroken en verbouwd tot coffeeshop waarin men dan wellicht nog hoopt wat inmiddels gelegali seerde Cannabisprodukten te betekenis voor de gemeen schap te kunnen hebben. Onbegrijpelijk vond ik de in gezonden brief van Els Smul ders in het Weekblad voor Waddinxveen waarin zij sprak over de Tweede Wereld oorlog. Deze mevrouw schrijft over dingen, waarvan ze vol gens mij helemaal geen weet heeft. Over het asielbeleid van het college van Burgemeester en Wethouders zal het laatste woord nog niet zijn gespro ken. Onbegrijpelijk is ook de beweringen dat het asielzoe kerscentrum bevorderlijk zou zijn voor de middenstand. Kijk naar het voorbeeld in Ouderkerk aan den IJssel. Volgens mij staan de gemeen- te-ambtenaren te ver af van de bevolking. Het asielzoe kerscentrum staat ook te af gelegen aan de Zuidelijke Rondweg om economische Geslaagden Brons: Laura Lensen, Jarl Everaart, Rowan Top, Mickey Noorlander, Ilse Kr; brink, René Slagboom, Iris van Roon, Milou Saly, Linda van Iperen, Nick Hoppezak, Evelien de Lange, Ogier Geels, Inge Willemstein, Davey Gorissen, Leon de Jong, Robin de Jong, Dylan van Vliet, Stephan de Wilde, Dante Dotinga, Sandro Fa vre, Remco Raaijmakers, Niels de Vries, Jasper v.d. Zwan, Karlijn v.d. Zwan, Su zanne v.d. Willik, Iris Ver- hoeff, Tjarda Zorg, Domi nique Stolk, Jasper Strijder, Jan-Willem Kuijt, Jesse Wee vers, Niels Verbree, Myra Kooiman, Ivo Bardelmeijer, Wouter Francken, Lotte Vuyk, Thimo Bolhuis, Marin ka Verheul, Benno Eikelen- boom, Daniëlle Maas, Bas van Leeuwen, Esmée v.d. Nieuwendijk, Vivian Kou- wenhoven, Floor van Dongen, uur "tot 23.00 uur beschik- van cursisten en zijn er work shops aquarelleren, portret- tekenen en lino snijden en worden er demonstrateis t’ai chi en body shape gegeven. In het Parkfilmhuis worden gra tis Laurel en Hardy-films vertoond. De officiële opening van de open dag met Anke Mensink is zaterdagmorgen om elf uur in handen van Alphens bur gemeester M. Paats. De Wad dinxveense beeldend kunste nares begeleidt wordt in haar workshop schilderen muzi kaal begeleid door de Bos- koopse accordeonist Wim WADDINXVEEN - In het kerstweekeinde zijn aan de Kerk- weg-Oost in Waddinxveen twee ventilatoren, welke aan de buitenzijde van een winkel waren bevestigd, gedemonteerd en ontvreemd. Dat heeft de politie meegedeeld. Bij de politie is een bruine Juncker Top 20 kinderfiets bezorgd met trommelremmen en versnelling. Voor een zilveren teddybeer- zwemdiploma wordt er meer verwacht van de peuter en de kleuter. Behalve het bellen blazen onder water moeten zij zich zelfstandig twee me ter naar de kant kunnen voortbewegen of zwemmen op buik of rug. Dus zonder hulp van de ouder. Voor het gouden teddybeer- zwemdiploma komt men te recht bij de dinsdagavond kleutergroep. Deze lessen zijn een vervolg op de baby-, peuter- en kleuterochtenden En zo werd er op drie ochten den en één avond door onge veer honderd kinderen deel genomen aan het teddybeer diplomazwemmen. In een sfeervol versierde zwemzaal, met daarbij de nodige teddy beren als decoratie, was de opkomst weer geweldig. Veel kinderen hadden hun opa’s en oma’s meegenomen om te laten zien, wat zij zoal voor dit diploma moesten doen. Onder het genot van een kopje koffie en wat lek kers, klapten velen enthousi ast als de ’kleine’ een oefe ning goed volbracht had. De kinderen daarentegen had den meer oog voor de teddy beren dan hun grootouders. Vlak voor Kerstmis werd dit spektakel weer tot een goed einde gebracht, waarbij niet WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de za terdag 7 januari van 10.00- 15.00 uur te houden open dag van de ’Stichting Expressie 70’ aan de Cornells Geellaan in Alphen aan den Rijn ver zorgt de Waddinxveense beel dend kunstenares Anke Men sink (Peppelhorst) een work shop schilderen met accorde onmuziek. De workshop op de Alphense open dag in het Expressiege- bouw is een onderdeel in een reeks andere activiteiten. Zo is er tot zaterdag 28 januari een tentoonstelling van werk De openingstijden zijn maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Is et Wad dinxveense Meldpunt geslo ten dan wordt men recht streeks doorverbonden met de Zorglijn in Gouda. De Waddinxveense beeldend kunstenares Anke Mensink verzorgt in Alphen aan den Rijn een workshop schilderen met accordeonmuziek. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). mer in Waddinxveen zijn ook Gehandicapten bonnenboekjes te bestellen. Bij de eerstvolgende rit met het AOV zal de chauffeur de ze bonnenboekjes overhandi gen. De potentiële deelnemers in Gehandicapten met een ’taxi- Waddinxveeen hadden hier budget WVG’ kunnen de kos- onlangs een brief over gekre- ten van het voor hen gereser- gen. Bij die brief ontvingen zij ook een introductie-aanbie- PETER COMPEER REAS kunnen gaan verkwanselen. Voor de plaatselijke en regio nale bevolking zal het warm aanvoelen dat de vertrouwde naam ’Kohnstamm’ nog niet uit hun vocabulaire behoeft te worden geschrapt. Een trieste ondergang, slechts omwille van wat losse Staats- florijnen, zal nu kunnen wor den vertaald als een blijde re naissance. Zo rond de jaar wisseling vervult deze ge dachte mij met een vrolijke dankbaarheid... Ook het personeel van de ou de school zelf heeft nu niets meer te zeveren. De Kohn stammschool is niet eerloos, nutteloos en schaamteloos van het stadsplan geveegd. Zelfs de grootste criticasters onder hen zien hun ’boeren- dorpsmavootje’ gepromo veerd tot trots eindprodukt van een ’openbaar lichaam’ met HAVO, atheneum en wie weet zelfs een gymnasium. te aefitpersoonsbussen afroep beschikbaar. Houders van een Pas 65 of van de gra- i voor een gezellige sfeer van start laten laag tarief van deur-tot-deur gaan. Daarom wordt maandag avond 9 januari om half ne gen een nieuwjaarsbijeen komst gehouden voor ouders en verzorgers van de kinde ren van de Dick Brunaschool aan de Zuidplashof. Dan is het tevens mogelijk om nader kennis te maken met de leden van de pas gevormde ouder raad die zich actief betrokken weet bij het wel en wee van de Vervoer is iedere dag van 9.00 rijden voor ouderen (65 en mensen met een handicap. (Foto: Sjaak WADDINXVEEN - Voor de vierde keer is er in het Gouwe bad ’de Sniep’ (Sniepweg) gezwommen voor het ’teddybeer- zwemdiploma’. De dreumesen, peuters en kleuters hebben wekenlang tijdens de baby-, peuter- en kleuteruren op dins dag-, donderdag- en vrijdagochtend geoefend voor hun bron zen, zilveren en zelfs gouden ’plak’. WADDINXVEEN - Zondag- Peter Zuidlaan. Er stonden - middaS 8 januari vanaf half vijf zal er in de sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) door de Waddinxveense bad mintonvereniging Brasilia- nanas Aeolus een nieuw jaarsreceptie gehouden wor den. De vereniging nodigt le den, oud-leden, aankomende leden en sponsors uit geza menlijk het glas te heffen en te toosten op het nieuwe jaar. De receptie krijgt een extra feestelijk tintje omdat tevens het eerste en tweede team ge huldigd zullen worden in ver band met het behalen van de kampioenstitel. Detail van de opdracht ’100 jaar tolk’ (1994), een beschilderd ke ramisch wandobjectvan Anke Mensinken Gees van Vliet. Rietkerk, die tevens zal fun- Voor de deelnemers zijn’ er geren als schildersmodel. materialen aanwezig. Waarschijnlijk heeft ze er er gens iets over gelezen. Als zij goed had nagedacht voor zij dit stukje ging schrijven, had zij allang vluchtelingen in huis genomen, maar dat doet ze niet. Zij wil zelf haar luxe leventje niet opgeven. De pro blemen moeten kennelijk door anderen worden opge knapt, zoals de ouderen dat altijd hebben gedaan. Het teddybeer-zwemdiploma wordt drie keer per seizoen gehouden. Behalve een diplo- ma krijgen de kinderen ook een vignetje voor op het zwembroekje. Een bronzen teddybeer betekent, dat de kleintjes niet bang zijn voor water. Ze verdragen spetters en springen en vallen vanaf de kant in het water in de ar men van him ouders. Boven dien laten ze zich voortslepen op buik en rug en gaan zelfs ’kopje onder’. Maar blijkbaar denkt de eer ste burger van Waddinxveen er anders over. Onbegrijpe lijk. Het is ook onbegrijpelijk als je voor 60.000 gulden een feestje wilt organiseren bij de oplevering en start van een woonwijk. Nog meer onbegrijpelijk wordt het, wanneer dit feestje alleen voor de gemeente ambtenaren is. Gelukkig heb ben de gemeenteraadsrele- den, inclusief Unie 55+, daar een stokje voor gestoken. Het feestje is niet doorgegaan en dat is begrijpelijk, omdat er op veel andere uitgaven wor den gekort. WADDINXVEEN - Zon dag 22 januari brengen de leden van de Wad dinxveense Kunstkring een bezoek aan de over zichtstentoonstelling van Piet Mondriaan in het Haagse Gemeente- B museum. Over deze beroemde schilder werd eerder een dialezingavond gehou- den in gebouw De Vlie- 1 ger (Staringlaan), waar tv-presentator Jan M. de Grauw van het Teleac- programma ’Tekenen en schilderen’ toelichting gaf op het werk en het leven van Piet Mondri- aan. Er zijn nog enkele plaat sen vrij voor geïnteres- seerden die deel willen nemen aan dit museum- B bezoek. De bus met deel- nemers vertrekt om 11.30 uur vanaf het Sta ll tionsplein te Waddinx veen. Om 17.00 uur keert men weer terug. De reiskosten inclusief het museumbezoek zijn U 27,50 gulden per per soon. Voor inlichtingen kan men terecht bij E.J. van Straalen, tel. 01828- 12776. 1 een binnenbrandje in een woning aan de Peuleyen. Terwijl de bewoners naar de kerk wa ren, was een kaarsje blijven dagochtend vroeg ingebroken branden waardoor het tafeL in een winkel. De voordeur tje waarop het stond was was opengebroken en de kluis gaan branden. Omdat het stond al bij de auto van de da- brandje snel werd ontdekt, ders. De daders zijn echter, bleef de schade beperkt tot ook na intensief speurwerk het tafeltje en rookschade, met behulp van een hond, niet aangetroffen. Aan de Zuidkade werd in het- twee containers in brand zelfde weekeinde ingebroken waardoor het afdak waar ze in een bedrijf waarbij de siga- onder stonden vlam vatte, rettenautomaat werd ge- Door de hitte sprong er ook kraakt en de videorecorder een ruit. Door het snelle op werd ontvreemd. treden van de politie en brandweer werd erger voor- Aan de Peuleyen werd in de komen, nacht van donderdag op vrij dag ingebroken in een woning Zondagavond ontstond door het openbreken van een raam aan de achterzijde. voor de Waddinxveense bevolking gaf wethouder J. Neele (PCW) maandagmiddag 2 januari op het Raadhuisplein het officiële startsein voor het Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV), zoals dat in het Gouwedorp ter vervanging van de ’Belbus’ is gaan draaien. afgesloten. Het nieuwe jaar Aan het begin van het nieuwe zal komende maandagavond jaar konden ouderen en ge- op dezelfde sfeervolle wijze handicapten met een be- worden ingeluid. Op de locaties Essengaarde, Zuidplashof en Sperwerhoek werden dinsdagavond 20 en woensdagavond 21 december ceptie en weer terug vervoerd onder grote belangstelling worden, van ouders, verzorgers en overige belangstellenden di verse kerstliederen gezongen en stukjes opgevoerd door de kinderen van groep 1 tot en met 8. Donderdagochtend 22 decem- ding in de vorm van vijf gratis ritbonnen. Speciaal voor mensen met een handicap en ouderen jes en kerstlampjes verlichte (65+) zijn voortaan aangepas- lokalen van een kerstontbijt te achtpersoonsbussen op te genieten. De ouderraad van de Dick Brunaschool wil het nieuwe jaar in eenzelfde tis AOV-pas worden vervoerd. 9,95 J. RAVENSBERGEN idM Mozartlaan 113, Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J OPP'O" KEURSLAGERIJ/POEUER DE BAS Zuidplaslaan 424, Waddinxveen. kewkuwb TelTfax 01828-12034 KEURSLAGERIJ Groensvoorde 6, Waddinxveen. «üKSön Tel. 01828-12937 KEURSLAGERIJ Burg. Colijnstraat 18, Boskoop. mjRSLRSB Tel 01727-12024 c A>o0^e'C' lO's-ke^ s .wo'e2’”eS' Nog onbegrijpelijker wordt het wanneer in Waddinxveen de speeltoestellen van de openbare speelplaatsen moe ten worden gecontroleerd. Daarvoor moet een extern bu reau in de arm genomen wor den. De kosten bedragen 29.000 gulden. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15