B. Jansen nieuwe koploper bij WSV Wim Edelman Ridder in Orde van Oranje-Nassau Bergklassement in W’veens derde wielerronde op Tweede Paasdag O l Schaakjeugd in Capelle Antilope presteert Moerkapelse schaakjeugd veld op de eerste plaats, ge- a ZVH tegen "p^jz“”oaK Finse ploeg sis een plaatsje heeft 1 ft TOOS-tumers onder de maat Slechte vangst Kinderwerk in De Boog Spannend verloop biljartcompetitie Vijfde trekking van WSE-loterij Sterke buitenlanders op nieuw'parcours in Oranjewijk Zesde plaats WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUAR11995 Pagina 23 Europees avontuur bijna af we j aar ingegaan Dit jaar heeft ZVH hoger in zorgen. Daags voor de ronde renvereniging. De Reeuwijk- se senioren werden toen en kele onvergefelijke dagen be ien bedrijfspresentaties en di verse shows worden gehou den, maar ook muziek en ar tiesten zullen niet ontbreken. Voor de kinderen zullen er kleine kermisattracties zijn. dranghekken Ruud Verschoor. ‘Ik kom door lometer, die weer deel zal uit gaan maken van het ’kring- klassement). Het is zeker dat, nen van het Duitse SCC Ber lin en van het Belgische Brei- sen T. v.d. Dord en W. Hen- nink en een onverwacht ver lies van A. Kardol tegen W. v.d. Hoek. In een gelijkop- en nummer vier van de rang lijst. Na het stukverlies van de witspeler in de beginfase leek een verliespartij in het verschiet, maar H. Smits- van L. v.d. Haven. In de lagere regionen klauter de R. Kloet omhoog door zijn koud en warm buffet in De Bru^. 47.15; Peter Drost 47,45; Ge rard Dekker 48.05; Bert van Klaveren 50.31; Wim Schild 51.46; Harry Weijs 52,09; An gelique Boer 52,31; Han Zoet Maike v.d. Swaluw (Florida- Delft). MOERKAPELLE - In Capelle aan den IJssel werd het 15e voor 17.05; Joop Briede 18.11; Mark Boon 18.20; Wijnand de Kort 19.04. Kuijpers een tweede plaats. In een andere poule waren het Patricia van Daal (Ae- uit 7 een i plaats te bezetten. Sander Hertog stelde niet teleur en werd met 4,5 uit 7 achtste. Jan van Helden, die door een voor hem onbekende spelre- De versierselen behorend bij het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau werden scheidend algemeen directeur Wim Edelman van Edelman BV opgespeld door Reeuwijks burgemeester Y. Ver- stoep-Bauer. (Foto: Edelman BV). bouw vanaf het begin heeft begeleid en er steeds een gro te stimulans aan heeft gege ven. Hij gaf leiding aan het geheel van activiteiten en daarbij stond een goed sociaal beleid binnen het bedrijf voorop. Toen hij op 14-jarige leeftijd begon was hij een van de zes medewerkers. Bin het verla ten van het bedrijf werkten er 185 medewerkers, die een omzet realiseren van 160 mil joen gulden. Naast zijn drukke werkzaam heden heeft Wim Edelman al- Bij de categorie tot en met 12 jaar deden voor Moerkapelle mee Kevin Bakker, Jesse van Elteren, Arie Verheul, Biniam David, Aart-Jan van Vliet en Barry Loef. Arie Verheul behaalde 3 punten, terwijl Barry, Jesse, Kevin en Aart-Jan allen 4 punten behaalden. Zij eindigden hiermee respectievelijk op de plaatsen 13 tot en met 16. Het meeste succes in deze groep had Biniam David. van het bestuur van de Groe ne Kruisvereniging. Hij is voorts lid van Rotary Club Reeuwijk en was daarvan een bereiding op het Nederlands Zijn score van 5,5 uit 7 was net als Hugo goed voor het zilver. In de oudste categorie vertrekken?'Na"'het Bijzonder was de partij tus sen B. Jansen, nummer twee van de ranglijst, en H. Smits- kamp met de zwarte stukken overwinning op D. J. van Offe ren. H. van Ófferen verloor verrassend van J. Verdoom en A. van Nieukerke boekte weer eens een overwinning door H. E. van Offeren te ver slaan. In niveau 4B was TOOS met vijf turners ook goed verte genwoordigd. De tegenstan ders waren echter sterke tur ners, dus ook hier kon geen eerste plaats worden wegge sleept. Jurjen van Pruissen behaal de 44.00 en werd daarmee derde, terwijl Raymond Pla- venhuizense sporthal Swan- teel 42.80 haalde en net ach- ter Juijen als vierde eindig de. Anton Stoter werd zesde met een totaal van 40.50. Niek Buijs en Maarten Witte- man met één-tiende punt in zijn voordeel besliste (39.80 vs. 39.70). ben Zirkzee werd vierde met 28.05, Pieter Westgeest vijfde met 25.25 en Stefan Grom men eindigde met 17.80 op de tes Herentals en verloren van zesde plaats. Vildoga Mutjani en van het Deense Holte IF. Om de vijfde en zesde plaats werd verloren Stefan Rensen 2,5 punten uit van SCC Berlin. Komende zaterdag kunnen de heren van ZVH zich re vancheren voor de eerste ne derlaag van de competitie. WADDINXVEEN - Tijdens de 15e ronde van de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV was het verrassend dat B. Jansen de koppositie overnam van E. Philipse. Daardoor is de strijd om het kampioen schap weer een spannend geworden. volgd door hun clubgenoten Jjj ./\.£llSITlCCr van de oplage betekent ten opzichte van vorig jaar. Hugo van Elteren wist on danks het feit dat hij de eer ste partij verloor toch met 6 heugd met de bereidwillige fraaie tweede medewerking van het college. het college dat de ronde een eigen plaats heeft verworven in Waddinxveen. We wisten het jaar heen op heel wat par- dat we met het verzoek voor gel twee partijen verloor, be- dit parcours hoog^hebben in haalde 4 uit 7 en werd daar- mee negende. de koers in Waddinxveen tot de best bezochte wielerwed strijden in het land. Iets wat vorig jaar nog eens ‘Met deze keuze onderschrijft werd onderschreven door de leverancier maal verlies tegen deze top- ploeg kon ZVH met opgehe- gaande partij verloor P. de ven hoofd het vorige Europa Niet in de slotfase van H. van coursen. Overal hoor ik ze Cup toernooi verlaten. Woudenberg, die een sterke Dit jaar heeft ZVH hoger in- en foutloze partij op de 64 vel- gezet en leek het erop dat dit den toverde, wellicht kon lukken. Maar de loting verbindt ZVH, wan neer zij zouden winnen van Tampereen Isku, met titel kandidaat Daytona Modena met Bas van Goor in hun mid den. den de punten en J. van San- dijk wist C. Alblas te ver slaan. In een sensationele partij trok J. Smit in de slot fase aan het langste eind door J. v.d. Heiden te kloppen. Als laatsten kwamen G. Toren beek en H. Brinkhorst remise overeen. over Waddinxveen praten. Ondanks het feit dat het weer tot twee keer toe niet meezat wisten veel renners en pu bliek jullie ronde te vinden. Dat belooft wat als het eens mooi weer wordt'. Naast het sportieve gedeelte van de wielerdag is het be stuur van de Stichting Wie lerronde Waddinxveen ook al druk in de weer met een inte ressant randgebeuren. Met MOERKAPELLE - De schaakjeugd uit Moerkapel le heeft zijn beste beentje voorgezet op een jeugd schaaktoernooi in Aalsmeer. De delegatie uit Moerkapelle telde maar liefst dertien deelnemers. Op een totaal van tachtig deelnemers was dit niet gering. tie worden horecamogelijkhe- den gecreëerd waarbij een land, oprichter en eigenaar van het Keukencentrum Waddinxveen aan de Zuidka- de, ziet in de ronde een welko me publiekstrekker voor de tenlandse renners him op wachting in deze koers zullen maken. In 1994 wist de Letse renner Kasper Ozers de Waddinx veense Ronde op zijn naam te schrijven. Dit jaar zal hij niet van de i inmiddels een plaatsje heeft veroverd in het selecte gezel schap van het profpeleton. Keukencentrum Waddinx veen BV zal dit jaar wederom het Europa Cup avontuur te gen Tampereen Isku, een ou de bekende uit Finland. In 1989 heette de ploeg waar witspeler ZVH tegen speelde en van link-Lizzy van Roon (Aeolus), de tweede prijs naar Hugo van Bergeijk-Madelon Gel- derblom (Florida) en de derde la. De vorige wedstrijd wist TDK met 3-2 te winnen, na dat Albert Christina met een enkelblessure uitviel. De wedstrijd begint om kwart over zeven en wordt recht streeks uitgezonden breedbeeldkanaal TV Plus. heeft Waddinxveen veel te bieden, ook kwantitatief springt de ronde in het Gou- wedorp eruit. Met een volge boekt B-veteranen peloton en 15.30 uur. De entree is fl,- per keer. Het programma voor de maand januari omvat op woensdag 11 januari vuur werk verven, op woensdag 18 januari puzzels maken en op woensdag 25 januari een speelmiddag. Wie het leuk lijkt om vrijwilliger te worden bij deze activiteiten voor kin deren is van harte welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Els Roepers, tel. 01828- 19715. Bij geen gehoor kan men bellen naar de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, tel. 01828-31932, en vragen naar Petra Reef. WADDINXVEEN - Dertig at leten van de Waddinxveense sportclub Antilope deden massaal mee aan de 17e Lin- schotenloop in de gelijknami ge plaats. Het was mogelijk in te schrijven op 21,1, 10, 5 en 2,2 kilometer. Voor de laat- kleij negende werd met een score van 34.85. Vincent Dijkstra turnde in ni veau 6B, maar met name op brug, mat en ringen kwam Vincent tekort om als win naar uit de bus te kunnen ko men. Hij eindigde nu met 42.55 als vierde. In niveau 5C had TOOS maar liefst 5 deelnemers. Toch was de eerste plaats niet voor een TOOS-tumer weggelegd. Mi chel Brand eindigde op de tweede plaats met een score van 30.70. Hij had een echte ’baaldag’. John de Boer eindigde met 29.60 op de derde plaats, Ger- Het vignet van de Stichting Wiellerronde Waddinxveen. zal het stichtingbestuur weer een rondekrant uitgeven in een oplage van 50.000 stuks, hetgeen een verdubbeling REEUWIJKWADDINXVEEN - Reeuwijker Wim Edelman, scheidend algemeen directeur van K. Edelman BV, welk Reeuwijks bedrijf ook in Waddinxveen (Tweede Bloksweg) een vestiging heeft, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De bij de koninklijke onderscheiding beho rende versierselen ontving hij uit handen van burgemeester Y. Verstoep-Bauer. Wim Edelman ontving het ko ninklijke schouderklopje van wege zijn grote inzet bij het op- en uitbouwen van K. Edelman B.V te Reeuwijk. Hij was meer dan 40 jaar ver bonden aan dit bedrijf, dat hij kort geleden als algemeen di recteur verliet. Wim Edelman heeft zich daarnaast op meer dan verdienstelijke wijze in gezet voor de Reeuwijkse ge meenschap. is vanuit die serviceclub de grote stimulator van de jaar lijkse vaartochten voor oude ren en van de klaverjas- en bridgeavonden. Een jaar geleden was hij voorzitter van de feestcom missie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaanvan De Ravenhorst, WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW heeft haar zesde wedstrijd gehouden, tevens laatste viswedstrijd voor de winterstop van de wintercom petitie. Er werd gevist in de Hei- manswetering nabij Wou- brugge. De vis was slecht op beet, hetgeen resulteerde in magere vangsten. De over winning ging naar M. Rei chard voor een vangstgewicht van 2910 gram. Op de stek naast hem viste J. Verhoef zich naar een verdienstelijke tweede plaats. De weegschaal bleef voor hem op 2320 gram steken. H. Kraan, tot dusver in de competitie slecht op dreef, werd met 2010 gram derde. Vierde en vijfde werden res pectievelijk A. van Leeuwen (1670 gram) en M. van Leeu wen (1580 gram). Halverwege de wintercompe titie is de stand aan kop: 1. M. van Leeuwen 36 punten (23670 gram), 2. R. Jenner 32 punten (13330 gr), 3. J. Ver hoef 29 punten (15830 gr), 4. M. Reichard 28 punten (18730 gr), 5. A. van Leeuwen 28 punten (15220 gr). WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De Waddinxveense badmintonclub Flo- rida heeft een regionaal open jeugdtournooi voor Zuidhol- landse badmintonners gehouden in sporthal ’de Sniep’ (Sniepweg). Het was een tournooi voor ervaren en minder ervaren spelers. Van de twintig deelnemende verenigingen streden 180 turners in vijf leeftijdscategoriëen om de dis- trictstitel. Veel trofeeën werden hierbij gewonnen door jeugdspelers van het organiserende Florida. Er was veel belangstelling voor dit tournooi. Maar liefst 600 belangstellenden bevolk ten de tribunes. In 32 poules moesten in totaal 200 wed strijden worden gespeeld. Dit grote aantal wedstrijden was voor toumooicommissie on der leiding van Henk van Boxtel aanleiding scherp toe te zien op naleving van het strakke tijdschema. In het jongens-enkelspel was het Florida-sterspeler Dennis Steenland, die de titel in de leeftijdscategorie 16 tot 18 jaar pakte. In de leeftijdscate gorie 12-14 jaar bereikten Hugo van Bergeijk en Patrick van Esseveld (beiden van Flo rida) de tweede en de derde plaats. Bij de 10-12 jarigen behaalde Fedde v.d. Weij, eveneens van Florida, de der- olus) en Alex v.d. Berg die het goud mee naar huis mochten nemen. Bij de iets jongere deelnemers sleepten Jeroen T) X—1 ZTH1 -J- X J. partner Linda Slijk (DKC) de WADDINXVEEN - De compe titie libre van de biljartclub voor senioren ’Onder Ons’ in hedt Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) heeft een spannend verloop. Na de eerste ronde zijn de onderlin ge verschillen in punten ge ring. De stand in groep 1 is: J. Moerings (26 punten), C.J. van Hofwegen (26 punten) en A. Haagsman (25 punten). De stand in groep 2 is: C.J. Schenkeveld (31 punten), F. Ruurs (30 punten) en C. van Ringelenstein (28 punten). Er wordt door ’Onder Ons’ (met speelochtenden op maandag, woensdag en vrijdag van 9.30-12.00 uru) nu gespeeld voor de tweede ronde met soms verrassende uitslagen. Na het libre volgt de competi tie bandstoten. WADDINXVEEN - De sei- zoenloterij van WSE-voetbal beleefde de vijfde trekking. Er zijn inmiddels 115 prijzen aan bezitters van winnende loten overhandigd. De be kendmaking van de zesde trekking is zondagmiddag 22 januari om vier uur in de kan tine van WSE. De uitslag van de vijfde trekking is: catego rie C: lotnummer 228; catego rie D: lotnummer 368; catego rie E: lotnummer 275; catego rie F: lotnummers 925 en 150; categorie G: lotnummers 522, 941 en 533; categorie H: lot nummers: 279, 427, 116, 067 en 472; categorie I: lotnum mers 515, 678, 491, 302, 524, 186,212,502,556 en 735. Toch wist hij nog een partij te winnen en een remise te houden. Met twee bekers het stichtingsbestuur ging de .delegatie uit Moer- verenigingsgebouw De kapelle tevreden naar huis. In het middengedeelte van de competitie een puntendeling ste afstand bestond vanuit tussen J. v.d. Haven en A. v.d. Waddinxveen geen belang- Starre. T. van Bruggen moest stelling. Het parcours werd via het dorp Linschoten de polder in geleid, waarbij te genieten viel van licht bevroren sloten met op de walkanten prachti- Op 14-jarige leeftijd ging Wim Edelman in de cactus kwekerij van vader Jan wer ken. Tben hij 17 jaar was ging hij naar Engeland om de taal te leren. Het bedrijf had al een bescheiden export-handel opgebouwd. Na enkele jaren zag hij kans niet alleen in En geland, maar ook in alle an dere Europese landen afne mers van de Edelman-pro- dukten te vinden. Wim Edelman ontpopte zich als een uitstekend in- en ver koper en ging ook geënte cac tussen importeren uit onder andere Japan, Brazilië en Zuid-Korea. Sinds de tweede helft van de jaren zestig voeg de Edelman kamerplanten toe aan het assortiment. Inmiddels behoort het Reeu wijkse bedrijf tot de drie grootste exporteurs op het ge bied van kamerplanten. In 1979 is er de afdeling ’Kera miek Decoratie’ bijgeko men. Daarvoor dienden ook reizen naar het Verre Oosten gemaakt te worden. Wim Edelman moet zonder meer als de belangrijkste commerciële man van het be drijf worden gezien, die de op- Vanaf de Openbare Biblio theek zullen de renners op Tweede Paasdag elke ronde op de pedalen moeten om het net als vorig jaar, sterke bui- hoogteverschil te overbrug gen. Het parcours voert van de Juliana van Stolberglaan over de Kanaalstraat, Stati onsstraat, Stationsplein, Prinses Beatrixlaan en Wil lem de Zwijgerlaan, waarna de renners weer de Juliana van Stolberglaan opdraaien met aan het eind de ’finish bergop’. De totale lengte van het parcours is 1.600 meter. Kort na de tweede ronde van vorig jaar werd duidelijk dat optreden als hoofdsponsor het parcours in Groenswaard van de ronde. Willem Slinger- 2 definitief onbruikbaar werd vanwege de 30 km-verkeers- maatregelen in dat gebied. Hoewel het bestuur van de Stichting Wielerronde Wad dinxveen direct onderbande- Paasshow van zijn bedrijf, lingen begon met het gemeen- Maar niet alleen kwalitatief won Rantaperkion Tampere, tebestuur voor een nieuw heeft Waddinxveen veel te In de eerste wedstrijd in Fin- parcours in het Gouwedorp bieden, ook kwantitatief land wonnen de Zevenhuize- heeft het lange tijd in onze kerheid moeten verkeren voordat definitieve toestem ming voor het nieuwe par cours werd verkregen. Voorzitter Hans Moons is ver- gezet maar we hebben nu een parcours in handen dat zijn gelijke in de regio niet kent. Het heeft een heuze klim, een stuk klinkerbestrating (Stati onsstraat) en zal boven alles weer snel en selectief zijn*. Vanaf 12.00 uur zullen op Tweede Paasdag sportlief hebbers hun hart kunnen op halen aan een interessant programma dat zijn waarde inmiddels heeft bewezen in de twee voorgaande edities naast de deur zijn er legio mo- van de ronde. gelijkheden. Als eerste gaan de sportieve Vast staat dat de podiumwa- week donderdag regionale recreanten start in een 1 waarna om 13.00 uur de B- amateurs-veteranen voor hun wedstrijd over 50 km succes van vorig jaar maken de wheely’s (rolstoelracers) om 14.30 uur weer hun opwach- Nabij de start- en finishloca ting voor een race over 10 km. De A-amateurs besluiten het wielerfestijn om 16.00 uur met een wedstrijd over 80 ki- man bleek de sterkste en R. de Vries stuurde J. Auad met lege handen naar huis. H. Schouten en T. Kuiper kwa men remise overeen en N. van gen met een braderie-achtige speelde de Zevenhuizense Dannis moest A. Versluit voor burgerronde omlijsting terugkeren. Er zul- volleybalvereniging Rentokil- laten gaan. J. de Bock verloor Antilopers Jeroen van Boxtel en Hugo van Bergeijk, Karsten v.d. Vlist (Florida) en Jelle Kok (Delft) eindigden bij de 10-12 jarigen op de tweede plaats. Tweede en derde in de dames- dubbelpoule voor de oudste meisjes werden respectieve lijk het duo Madelon Gelder- blom (Florida) en Ylva Bra venboer (Ribad) en het Ae olus duo Lizzy van Roon en Wendy Koelemij. Bij de jong- sten behaalden Suzanne Both en Daniëlle van Berge ijk (beiden van Florida) een mooie tweede plaats. Bij de gemengd dubbels be haalde het Florida-koppel Met de start en finish op deze lokatie aan de Juliana van F Dennis Steenland en Lisette heus bergklassement. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). WADDINXVEEN - In de derde wielerronde van Waddinx veen op Tweede Paasdag (maandag 17 april) zullen de lei- dersprijzen vervangen gaan worden door ’bergklassemen- ten’. Dit is mogelijk geworden doordat de jaarlijkse ronde van de Stichting Wiellerronde Waddinxveen op een geheel nieuw parcours wordt verreden in de Oranjewijk, met start en finish op de Juliana van Stolberglaan ter hoogte van de Souburghlaan. 3,5 uit 7. Kevin Bakker en Jan van Helden scoorden bei den met 3 uit 7, terwijl Peter van Vuurde het met 2 uit 7 re delijk deed. In de oudste groep behaalde Biniam David 52.50; Annerie de Gier 52,50; de prima score van 4,5 uit 7, Maijon Kuiper 55,25; 5 kilo- terwijl Jesse van Elteren het meter: Ferry Boon, vijfde met met 3,5 uit 7 moest doen. Arie door Verheul eindigde verdienste- lijk jnet 3 uif 7. een lokatie als de Passage Rentokil-ZVH gelijkheden. ZEVENHUIZEN - Vorige j en vrijdag gen met een braderie-achtige speelde de Zevenhuizense nu een nederlaag incasseren. J. van Oort toonde zich de sterkste. G. v.d. Knaap versloeg T. Wiersma. J. Muit incasseerde ook een nederlaag. C. Assche- ge reeds geknotte wilgen, mooi gelegen boerderijen en slingerende smalle weggetjes in een winters landschap. Er werd door de diverse Anti lopers goed gepresteerd. Op de halve marathon liepen 11 naar goede resul taten, waarbij Cor Boon zijn eerste halve marathon beëin digde in de mooie tijd van 1 uur 42 minuten en 28 secon den. Van de overige Antilopers werd hier Hans van den Hill met 1 uur 17 minuten achtste veteraan I. Adrie Bresser liep naar een uitstekende 1.30.05, terwijl Bram Lindhout er 1.33,33 over deed om de fi nish te passeren. Overige uitslagen: 21,1 kilo- eniging Moerkapelle. Er werd meter: Adrie Verbree 1.33.59; Petra Bretveld 1.34.59; John Droog 1.35.01; Bert Kuiper 1.35,51; Emmy Molhoek 1.36,38; Frans Diepeveen 1.40,04; Frank Osse 1.48,48; 10 kilometer: Hans Boere 35.32; Peter de Bruyn 39.14; Erik Mookhoek 40.05; Arie Elteren fraai de tweede prijs Stolwijk 42.34; Hein Kou- 1 wenhoven 43.16; Martien van Om kwart over vijf zal de Sander Hertog speelde goed: Haaren^47.13; Pim Schouten wedstrijd tegen TDK-Brevok uit Breda beginnen in de Ze- In de categorie tot 10 jaar de den mee Stefan Rensen, Liesbeth Verheul, Peter van Vuurde, Hugo van Elteren, Sander Hertog en Jan van Helden. De eerste drie scha ken dit seizoen voor het eerst. Deze wedstrijd moet dan ook gezien worden als oefening. Zij eindigden on deraan het klassement. Iedere woensdagmiddag zijn er in het buurtcentrum De Boog de plaats. (C. Huijgenslaan) activiteiten Bij de dames-enkels was het voor kinderen van 4 tot en Patricia van Daal (Aeolus), met 12 jaar. Begonnen wordt die in de leeftijdscategorie 14- van Boxtel (Florida) met zijn om 14.00 uur en het slot is om 16 jaar als winnares uit de partner Linda Slijk (DKC) de bus kwam. Britt van Braam tweede prijs in de wacht. Morris veroverde de derde Bij de 12-14 jarigen ging de plaats. Haar jongere clubge- eerste prijs naar Bart Besse- note Lizzy van Roon eiste in link-Lizzy van Roon (Aeolus), haar poule de eerste plaats op. Het jonge Florida-talentje Suzanne Both eindigde als tweede in de meisjespoule tot prijs naar Emiel van_Boxtel- tien jaar. De herendubbels voor de oud ste jeugdspelers leverde een tweede plaats op voor Dennis Steenland en Alex v.d. Berg van Rijland. In de jongere leeftijdscategorie eindigden Florida-spelers Emiel van Boxtel en Patrick van Esse- ZEVENHUIZEN - Voor de Ze venhuizense volleybalvereni ging Rentokil-ZVH begint volgende week woensdag avond 11 januari om kwart kamp gaf onverwachts later yooracht in sporthal Swanla in de wedstrijd twee pionnen T. Goor en J. Ponsioen deel- en een stuk weg. B. Jansen kreeg nieuwe inspiratie en met een sterk eindspel kon de een verrassende overwinning noteren. Aangezien koploper E. Phi lipse met de witte stukken niet verder kwam dan een naren toen met 3-1 en in de puntendeling tegen J. v.d. return deden ze het met 3-0 Bom, nummer drie van de nog beter. ranglijst, is B. Jansen als ongeveer 80 A-rijders behoort Daarna was voor Rentokil het koploper van WSV het nieu- Europees avontuur bijna af- we jaar ingegaan. gelopen. In de daarop volgen- Verder in de top remise tus- de ronde moesten ze het op nemen tegen het zeer sterke Dynamo Moskou. Met twee- Stolberglaan krijgt de derde wielerronde van Waddinxveen op Tweede Paasdag een tot en met 15 jaar had Aron tijd tijd vrij gemaakt om zich Kroon het wederom moeilijk, verdienstefijk te maken voor de gemeenschap. Zo was hij meer dan 16 jaar voorzitter van van Brug. Hij is ook ere-voorzitter van de ontspanningsvereni ging Uit Thuis. WADDINXVEEN - TOOS- Jarenlang maakte hij deel uit turners hebben meegedaan aan het Rabo-turntournooi in Ouderkerk aan den IJssel. Deze wedstrijd gold als voor- jaar voorzitter. Wim Edelman kampioenschap voor teams in Rotterdam. De Waddinxve- ners, die deelnamen met een team in niveau 6C en een team in niveau 4B, presteer den onder hun normale ni veau. TOOS, voorzien van nieuwe trainingspakken, was verte genwoordigd met 14 turners, de Stichting In niveau 6C draaide Richard Welzijn Ouderen en de Oude- Nobel drie goede oefeningen, maar omdat hij op voltige en brug in de fout ging, werd hij zesde met een totaal van zorgd met als hoogtepunt het 41.95. Sander Reus behaalde 35.70 en eindigde op de acht ste plaats, terwijl Tim Ver- 8 partijen en Liesbeth Ver heul 2 uit 8. In de groep tot en met 10 jaar pakte Hugo van en de beker met 5,5 uit 7. ZVH in Almelo mee in het in ternationale Conrad-toemooi en eindigde daar op een zesde plaats. ZVH-coach Toon van der Burgt gebruikte dit toernooi, dat geworden werd door Al corn Capelle, als voorberei ding op de tweede helft van dweilorkest voor vertier zal de nationale competitie. Alle Bongerdschaaktoemooi spelers werden ingezet zodat de jeugd gehouden. Hieraan zij aan hun speelminuten deden ongeveer honderd kin- kwamen. deren mee, onder wie tien In het toernooi werd gewon- jeugdleden van de schaakver- gespeeld in de leeftijdsgroep tot en met 8 jaar, tot en met 10 jaar en tot en met 12 jaar. In de jongste groep haalde 9 i Jeugdtitels bij Florida - u

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23