op nieuw jaar College bezoekt DGS Wijnkopers Burgemeester blikt vooruit GEMEENTE WADDINXVEEN Regionale Omroep vraagt zendmachtiging aan DEN HAAG - Na gedegen voorbereiding heeft de Stich ting Regionale Omroep Zuid- Holland een zendmachtiging voor regionale etherradio aangevraagd bij het Commis sariaat voor de Media in Hil versum. Tevens heeft zij bij deze instantie een verzoek tot etherreclame ingediend. Radio Zuid-Holland is ont staan uit een initiatief (sinds 26 februari 1993) in de regio Zuid-Holland Zuid en, stelt zich ten doel het verzorgen van een regionaal omroeppro gramma voor de Provincie Zuid-Holland nieuwe stijl, dus na het ontstaan van de Provincie Rotterdam en de Provincie Haaglanden. Sjoelavond In nieuwjaarstoespraak Onkosten vergoeding raadsleden Prijswinnaars kienavond bij voetballers 'LEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUAR11995 Pagina 3 2 WEEKBLAD JAARWISSELING 1994/1995 GEMEENTEGIDS1995 VERGADERINGEN PLANTSOENEN VACCINATIES VOOR JEUGDIGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN l— SLUITING LOKET OPENBARE WERKEN EN BEDRIJVEN 0!820»1576? 01828-17613 Sect 01820-28011 in op CEwmuKE»™ SS ■- Inwoners van Waddinxveen laten niet als dank... De Akker 75 De Akker 77 Woubrechterf 12 Noordeinde 144 Burgemeester en Wethouders willen langs deze weg hun waardering uitspreken voor de inwoners van Waddinxveen die hiervoor zorg hebben gedragen. Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft met vreugde geconstateerd dat, na het afsteken van het vuurwerk rond de jaarwisseling, over het algemeen de over blijfselen van het vuurwerk netjes zijn opgeruimd. Dit betekent dat burgers met vragen die betrekking hebben op de dienst Openbare Werken zich dienen te melden bij de receptie op de begane grond. Heeft u nog vragen, dan kunt u elke werkdag bellen tussen 14.00 -16.00 uur naar de G.G.D. Midden-Holland, Marianne van Eijle, telefoonnummer 01820-80308. Dinsdag 10 januari 1995 is de eerste middag waarop gevaccineerd wordt in de gemeente Waddinxveen. De andere data zijn verspreid over het jaar: Binnengekomen bouwaanvragen/ ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ont vangen: De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie I op dinsdag 10 januari 1995, aanvang 19-30 uur in het gemeente huis Op de agenda o.a.: Bentwoud - Streekplan Zuid-Holland Oost - Ontwerp-bestemmingsplan Noordkade Commissie II op woensdag 11 januari 1995, aanvang 19-30 uur in het gemeen tehuis Naar aanleiding van een op handen zijnde reorganisatie bij de gemeente zal per 1 januari 1995 het loket op de tweede verdieping van het gemeentehuis worden gesloten. Op dinsdag 10 januari 1995 start de G.G.D. Midden-Holland, afdeling Jeugdge zondheidszorg met het vaccineren van negenjarigen in Waddinxveen. De vaccina tie is bedoeld voor kinderen die in 1986 geboren zijn en kinderen die nog niet vol ledig zijn ingeënt. De gemeentegids 1995 wordt in de eerste twee weken van januari huis aan huis verspreid. De gids, met veel informatie op allerlei gebied, is geheel geactualiseerd. De gemeentegids zal niet worden bezorgd bij mensen, die door middel van een sticker aangeven, geen prijs te stellen op de ontvangst van ongeadresseerd druk werk. Deze mensen kunnen gratis een exemplaar afhalen in het gemeentehuis. - dinsdag 10 januari; - maandag 13 maart; - maandag 15 mei; - dinsdag 12 september; - dinsdag 12 december. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de volgorde van postcode binnen de gemeente worden de kinderen opgeroepen. Om te voorkomen dat de kinderen lang moeten wachten, ontvangt ieder kind per soonlijk een uitnodiging met datum en tijdstip. Door deze vaccinatie wordt voorkomen dat de kinderen ziek worden. De DTP- en BRM-prik op negenjarige leeftijd is de laatste vaccinatie in het rijks- vaccinatieschema. De vaccinaties zijn gratis tot en met de leeftijd van 12 jaar. WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden (63) heeft maandag 2 januari, halverwege de nieuwjaarsbijeenkomst van het college van Burgemeester en Wethouders, voor de eerste keer een nieuwjaarstoe spraak gehouden. Daarmee herstelde hij een traditie die on der wijlen burgemeester C.A. van der Hooft gebruik was. De talrijke aanwezigen waren verrast door de woorden van de eerste burger. klaar, terwijl maatregelen zijn genomen om versneld de permanente huisvesting voor te bereiden. In die voorstellen zal aan de klantgerichtheid voor de bezoekende burger en gen. Dat betekent dat wij nieuwe wegen moeten in slaan om het bestand sociale aan tocht. ‘Hoewel het rijk voor het overgrote deel de daad werkelijke uitvoering regelt, tie de gemeente te mogen be sturen in het belang van de BOUWPERCEEL: Woubrechterf 67 St. Victorstraat (naast nr. 54) BOUWPERCEEL: Abr. Kroesweg 54 AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een serre 01820-93511 Ti Centrale Antenne Inrichting (C.fi Milieu (telefoon voor milieuklacl ind) van 19.00 tot 20.30 uur, Mi- De kemtakendiscussie, waarin hoofd- en Verleende bouwvergunningen/ ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een tuinhuisje het oprichten van een bedrijfsgebouw en een bedrijfswoning en een overkapping het gedeeltelijk veranderen-en het vergroten van een woonhuis Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is inge stemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Souburghlaan 9 Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen, tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. teitenvoorziening in samen werking met lokale omroepen in de provincie. Deze signalen klinken door vanuit alle la gen van de samenleving, als mede vanuit instellingen van de lokale overheid, sociale- en culturele organisaties, uit de hoeken van sport en recreatie en het bedrijfsleven. Waddinxveen-Pelhrimov - inziens zoveel mogelijk de re- een Holland Week worden ge- latie tussen burger en be stuur versterkt moeten wor den of - zal de pessimist zeg gen - de afstand tussen bur ger en bestuur verkleind moeten worden. Imago-ver- betering van wat de gemeen te aan taken heeft te vervul len, ligt voor de hand, evenals het bevorderen van interesse bij de burgers voor de lokale dinxveen onmisbaar gewor den. ‘Gelukkig is daarvoor binnen het gemeentebestuur begrip gegroeid. In het veran- derproces zal dat facet zeker meegenomen worden. Daar moeten wij geld voor over hebben'. De burgemeester, die ieder een een gezond en succesvol 1995 toewenste noemde zijn nieuwjaarstoespraak een ver rassende start, ‘omdat wij voor het eerst ter bevordering van de gemeentelijke identi teit een nieuwjaarstoespraak introduceren'. Waddinxveens eerste burger hoopte van ganser harte dat Over deze aanvraag zijn on der meer de zestig gemeen ten, die straks deel zullen uit maken van de nieuwe Provin- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen en enkele meest betrokken amb tenaren hebben een bedrijfsbezoek gebracht aan het op Coe- necoop gevestigde toedrijf DGS WijnKopers BV. Dit bezoek was het laatste van de vorig jaar afgelegde gemeentelijke visites aan lokale bedrijven. wordt betrokken van onge veer 100 bedrijven. Eind 1994 werd verwacht dat er zo’n 6 miljoen flessen zou den zijn afgezet. De afnemers bestaan voor een groot deel uit grootwinkelbedrijven (food), slijters, groothandel en wijnhandelaren. Per defi nitie wordt niet rechtstreeks aan horeca en particulieren geleverd. DGS Wijnkopers BV is een re latief jonge onderneming. Het bedrijf startte op 1 januari 1985, aanvankelijk aan de Noordkade. Toen de Dranken Groothandel Smits (DGS) werd beëindigd besloten T. Los en P. Nolen zich te gaan toeleggen op het importeren en distribueren van wijnen. Gekozën werd voor de naam DGS waaraan Wijnkopers (de activiteit) werd toegevoegd. Op 28 mei 1991 vond de offici ële opening plaats van de nieuwe vestiging op Coene- coop, bestaande uit 3.500 vierkante meter magazijn en 400 vierkante meter kantoor. In het distributiecentrum an nex kantoor werken momen teel 15 mensen. Tijdens het bedrijfsbezoek van het gemeentebestuur, dat onder leiding stond van beide directeuren T. Los en P. No len, is een duidelijk beeld ge schetst van de activiteiten die door DGS Wijnkopers worden ontplooid. Radio Zuid-Holland heeft een passende organisatie opge bouwd, nadat met diverse or ganisaties over wenselijkheid en haalbaarheid is gespro ken. Thans behoort een deel van het toekomstige verzor gingsgebied toe aan de regio nale omroepen Radio West (Haaglanden) en Radio Rijn mond (Rotterdam). Ten tijde van de afgifte van represen tativiteit waren de nieuwe provincies nog niet aan de or de. De wijnen (ruim 1.000 ver schillende) worden geïmpor teerd uit 12 verschillende landen, maar voornamelijk uit Frankrijk, Italië, Duits land en Spanje. De wijn voor de burgers vooral begrij pelijk en voorbeeldig moeten besturen'. Een goede professionele voorlichting is ook in Wad- 1995 een feestelijk jaar zal 1 worden, waarin gezamenlijk in dankbaarheid en waardig herdacht en gevierd zal kun nen worden dat ons land een halve eeuw geleden werd be vrijd van onderdrukking en geweld. ‘Daarbij mogen wij zeker onze landgenoten, die later in Azië werden bevrijd, niet verge ten', voegde de burgemeester hier aan toe. Waddinxveens ere-burger prins Bemhard wenste hij toe, dat hij het feest der bevrijding - de be- vrijding waarin hij zo’n be langrijke rol heeft gespeeld - hersteld kan meevieren. In het kader van deze herden king en viering heeft in het Gouwedorp een aantal en thousiaste burgers een Comi té Nationale Feestdagen op gericht, met de bedoeling in goed overleg met het gemeen tebestuur een passend feest programma voor Waddinx veen op te stellen. Burgemeester Van der Lin den noemde het een voorrecht te leven in een vrije en fijn land en te wonen in een goede en toch nog wel veilige ge meente, die Waddinxveen heet. ‘In een beetje wij-gevoel mogen wij met elkaar daar best trost en zuinig op zijn'. cie zuid-Holland ingelicht. Tevens de regiobesturen Zuid-Holland Noord, Zuid- Holland Oost en Zuid-Hol land Zuid, de Provincie Zuid- Holland, de Staatssecretaris van Cultuur Drs. A. Nuis, de ROOS, de Mediaraad en alle mediadeskundigen uit de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Uit de eerste berekeningen is gebleken dat een dergelijke omroep gewenst is, financieel haalbaar en dat bovendien de Mediawet een dergelijk ini tiatief toestaat. Ook het Commissariaat voor de Media heeft zich inmiddels positief uitgelaten over een nieuwe regionale omroep voor de Provincie Zuid-Hol land nieuwe stijl. Daarnaast blijkt er een sterke behoefte te bestaan voor een regionaal opgezette nieuws- en actuali- WADDINXVEEN - Tijdens de jaarlijkse kienavond van Be Fair-voetbal zijn ook de win nende loten door notaris mr. P.L. van der Meulen getrok ken. Door de leden werden in totaal 8.000 loten verkocht. Met name de jeugdleden zijn hierbij actief geweest. Dit zal mede een gevolg zijn van de speciale wedstrijd voor de pu pillen, waarbij voor de beste verkopers een prijs kregen. De prijzen werden gewonnen door (in aflabetische volgor de): Ewout Broeksma, Jan Lugthart, Elon van Meerveld, Stefan van Oorschot, Kenny de Puy, Colin van de Starre en Jan Willem Stuurman. De hoofdprijs is gevallen op lotnummer: 6922; de tweede prijs werd gewonnen door de bezitter van het lot met num mer: 7247; de derde prijs was voor lotnummer: 0123; de vierde prijs viel op nummer: 5908; de vijfde en zesde prijs vielen respectievelijk op de nummers: 1355 en 1293. De bezitters van de loten met de nummers 5821, 7239, 7398, 2540, 0356,0741, 3597, 4442 en 4671 kregen de prij zen 7 tot en met 15. Aan alle prijswinnaars hebben de prij zen, beschikbaar gesteld door Automobielbedrijf Hofman, Verhoeff, Heemskerk, Sjaak Noteboom en Tweewielerspe- cialist Henk v.d. Bor, reeds in hun bezit. WADDINXVEEN - De on kostenvergoedingen voor gemeenteraadsleden, leden van gemeentelijke commis sies en wethouders zijn in 1995 blijkens een circulaire aan de gemeentebesturen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken weer om hoog gegaan. Gemeenteraadsleden Waddinxveen kunnen basis van het aantal inwo ners een maximum vergoe ding voor hun werkzaamhe den als lokaal volksverte genwoordiger tegemoet zien van f 11.501,- en een maximale kostenvergoe ding van f2.235,-. De maximum vergoeding (presentiegeld) voor leden van gemeentelijke commis sies (niet-raadsleden) be draagt f 111,- per vergade ring. De maximum onkos tenvergoeding voor wethou ders bedraagt f 7.782,- per jaar (was f7.576,-). WADDINXVEEN - Woens dagavond 28 december was er weer sjoelen in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alber- dinkg Thijmlaan. Om mee te doen behoefde men geen lid te zijn. De vereniging kent na melijk geen leden, maar ie dereen kan zo binnenlopen en meespelen. In het nieuwe streekplan Zuid-Holland Oost is de posi tie van Waddinxveen binnen Midden-Holland versterkt. ‘Het convenant met Gouda en De verdere afwerking van Moordrecht heeft effect ge- het ’veranderproces’, waarin had. Toch dreigen we te moe ten leven met een kleine hal- eigentijdse vering van het bouwtempo. de voor onze regio negatieve l van het rijksbeleid liegen er niet om. Woningte korten zullen sociaal toe slaan. Een voorspelbare ba lans, waartegen wij ons niet genoeg kunnen verzetten'. In Zuidplas ’90 zal een kunstwerk komen met de an- bij zaken tieke schepraderen van het voor het toekomstig gemeen- voormalige Bloemendaal, ‘ondanks dat 6Ö0 vluchtelingen aan de Zui- de gemeentelijke commissie delijke Rondweg is in voor kunst en cultuur is opge heven'. Naast een succesvol bedrij- Op jonge leeftijd worden kinderen ingeënt tegen verschillende ziekten, te weten: D(K)TP: Difterie, (Kinkhoest), Tetanus en Polio; BMR: Bof, Mazelen en Rode hond. christelijke scholengemeen schap voor LBO-MAVO De veranderproces, Wadde (Sniepweg), de Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO (Mauritslaan) en tehuis speciale aandacht moeten worden besteed. In het voorjaar wordt ge start met de woningbouw in Zuidplas ’90, zodat de wo ningbouw in het Gouwedorp met de vele woningzoekenden niet helemaal stil valt. In plan D wordt begonnen met de bouw van 87 woningen van de in een maatschap samen werkende woningbouwver enigingen Waddinxveen en SSW en de bouw van 52 hui- houden, waarbij bedrijfsle ven, verenigingen, kunste naars en anderen een presen tatie zullen geven. ‘Ook een ruime bestuurlijke afvaardi ging wordt door Pelhrimov zeker gewaardeerd. Ik meld het maar vast'. Er komt een vijfde mini-ro- tonde in Waddinxveen. De voorbereiding bij Kanaaldijk politiek. Wij zullen daarbij 13 bleek ‘een heter karwei te --1 - zen van het bouwbedrijf Ma- zijn dan was voorzien', mede omdat de gemeenteraad uit een oogpunt van kapitaalver nietiging niet direct voor< Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden aan het woord tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis, terwijl de bezoekers uit alle lagen van de bevolking - dit jaar overigens wat minder in aantal dan in voorgaande jaren - aandachtig luisterden. De muziek kwam ditmaal uit de luidsprekers. (Foto: Sjaak Noteboom). sloop van het huis wilde kie zen, waarop een verslagen B. en W. hun voorstel voor nader beraad van de raadsagenda afvoerden. Het realiseren van een nieuw winkelhart, ‘welk on derwerp we vanavond maar even laten rusten, nu MAB Projectontwikkeling BV nog niet geheel uit beeld is‘. De vestiging van een tijde- poldergemaal lijk asielzoekerscentrum voor Dit wordt een indringend po- venpark Coenecoop krijgt blijft er voor bestuur en bur gers in de sociaal-maatschap- pelijke begeleiding een bij zondere taak liggen. Ik ver- f J J TI*ƒ1 .1 _1 mensen hartelijk en met be grip voor hun positie zal ont vangen'. Meer aandacht voor de rol van de gemeentelijke over- de Don Bosco-MAVO (Bos- heid in dienst van de burgers. j Gemeentebestuur en ge- fusiepartners meentelijk apparaat moeten in al het gemeentelijk denken De -vriendschapsbanden en handelen steeds bewuster met het Tsjechische Pelhri- zijn van de bevoorrechte posi- mov worden verder aange- tie de gemeente te mogen be haald. In mei zal daar - mede sturen in het belang van de de veiligheid van het gemeen- voorbereid door de Stichting bevolking. ‘Daarbij zal mijns inziens zoveel mogelijk de re- ALARMERING Algemeen Alarmnummer Brandweer bg.g. Politie Ongevallen T MEDISCHE HULP Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN Gas en elektriciteit Waterleiding Verleende kapvergunningen Vijverlaan 9 een berk in de voortuin Oostpolderweg 80 een berk in de achtertuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpsschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1 van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunning kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken, sectie Plantsoenen. bon BV. Bij die in totaal 139 woningen zitten slechts 14 gesubsidieerde huurwonin- A. A i:-'i i"'- 06-1) Gemeentesecretarie 24642 12222 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 24700 0182Ö-24255 Gemeentewerf 24500 13 (XX) Centraal Meldpunt Zorg 10401 13000 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 GouweW "De Sniep” (informatie) 12570 01820-16066 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: 010-4362244 dkc von uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een meentehuis kraakt in al zijn geledingen, niet alleen van- wege het maar nog meer omdat we uit ons jasje zijn gegroeid*. Voor stellen tot tijdelijke huisves ting liggen ter bespreking koop) zullen opgaan. “Wij mt-.-n-x-1wensen de p-------x- evenzeer succes toe‘. De vriendschapsbanden telijk beleid worden aangege ven, en waarbij de franje wel- eens - al was het maar om fi nanciële redenen - geheel weggesnoeid kan worden. J 31 +- TT T Z~1 V* zJ 4" Z1Z1T1 ITTzJtTIVTZTZITT zl T1Z. litiek overleg, ook in de porce- Waddinxveen ook een Coene- leinkast'. coop College, waarin de sa- De huisvesting van het ge- menwerkingsschool voor HA- meentepersoneel. ‘Het ge- VO-Atheneum (Sniepweg), de trouw, dat Waddinxveen deze In het kort gaf hij aan welke “belangrijke, ja zelfs zwaar wegende* zaken op het ge meentelijk erf in het nieuwe huurwoningen te versterken, jaar op het programma staan, in samenspel met corporaties ‘Dit gemeentehuis krijgt met ofbeleggers'. de ambtelijke en bestuurlijke bemensing heel wat voor de kiezen1, concludeerde burge meester Van der Linden. Voorbeelden daarvan zijn: De verdere afwerking van hui vei C1HU.C1 vvaaini de totale gemeentelijke orga nisatie in een vorm wordt gegoten. “Voor al le medewerkers in het bijzon- gevolgen der een - mag ik wel zeggen - spannend gebeuren. Dank baar zijn wij voor het begrip en de medewerking, die wij daarbij tot nu toe ondervin den'. De

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3