Start cursus interculturele samenwerking GR EP Meer samenwerking brandweerkorpsen Vierde nederlaag Korbis-korfbal HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Tevredenheid bij Rabobank over locale ontwikkelingen CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Zangmiddag senioren in AF-centrum 150 gram SAUS SHOARMA- OF GYROSVLEES 5 BROODJES Succesvolle Korbis-jeugd Coenecoop College Plattelands vrouwen over schilderkunst Ik Pagina 15 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUAR11995 WEEKBLAD uitgebreide bankvestiging in ge- samen voor De Tegen de komst het Waddinx- veense gymnasium is gepro testeerd door de gemeente Gouda. In deze stad zouden volop mogelijkheden voor de streekbewoners bestaan om gymnasiaal onderwijs te vol gen (Christelijk Lyceum-HA- VO, Sint-Antonius College, Coomhert Gymnasium). B. en W. van de buurgemeen te vrezen dat gymnasiumon- derwijs in Waddinxveen ten koste zal gaan van het aantal leerlingen op het openbare Coomhert Gymnasium. Van uit het oogpunt van voldoen de en bereikbaar onderwijs zou deze onderwijsrichting in het Gouwedorp niet nodig zijn. een I Het en HYPOTHEEKCENTRUM 500 gram en Daarom wordt voor alle se nioren van Waddinxveen een gezellige zangmiddag gehou den in het Anne Frank-cen- trum op woensdag 18 januari en vervolgens elke veertien en in Boskoop (Don Bosco) wordt opgegaan in een grote re scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs. Aan de Limaweg staat bij de bouwlokatie dit bord ter aankondi ging van de bouwactiviteiten van de Stichting Vakopleiding Schil ders- en StukadoorsbedrijfSVS. (Foto: Sjaak Noteboom). andere de onderwerpen: wat betekent het migrant zijn, islam, inventarisatie van eventuele knelpunten en ei gen ervaringen, intercultu rele communicatie en voor oordelen en discriminatie. De cursus omvat vijf dins dagavonden van twee uur. De avonden beginnen om 19.30 uur en duren tot 21.30 uur. De lessen vinden plaats in het gebouw De Vlieger aan de Staringlaan te Wad dinxveen. De cursus kost ƒ25,-. De laatste les op dins dagavond 7 februari. Architect Hans Peeters (rechts op de foto) van Stuurman Partners BV schudt de hand van algemeen directeur JA. Verschoor van de Sti chting Vakopleiding Schilders- en StukadoorsbedrijfSVS. (Foto: Joop Dorst). Aan de nu ter plaatse nog maagdelijke Limaweg krijgt de Stichting Vakleiding Schil ders- en Stukadoorsbedrijf SVS de beschikking over 2.400 vierkante meter. Bij het overwegen van een nieuwe vestigingsplaats is weliswaar gekeken naar bouwruimte in omliggende steden, maar al gauw besloten bestuur en di rectie het hoofdkantoor in Waddinxveen te houden. WADDINXVEEN - Het is er in het afgelopen jaar niet meer van gekomen maar dit jaar wordt er aan de Limaweg in Waddinxveen gewerkt aan de nieuwbouw van de Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf SVS, die nu nog is gevestigd aan de Noordkade. De zo’n vijf miljoen gul den omvattende nieuwbouw wordt gerealiseerd naar een in spirerend ontwerp van architectenbureau Stuurman Part ners BV (Brugweg). afdeling van de WADDINXVEEN - In het An ne Frank-centrum (Jan vann Bijnenpad) wordt zoals aan- gemkondigd woensdagmid dag 18 januari om twee uur begonnen met een zang- en muziekmiddag voor senioren. Volgens de organiserende Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk zijn er veel mensen die van muziek houden, maar niet zo’n goede zangstem heb ben om in een koor mee te zingen. dagen. De toegang is gratis. De bedoeling is om met el kaar bekende versjes te zin gen bij de piano, gitaar, banjo, accordeon en mandoline. Als het zingen niet gaat, luiste ren is ook fijn. Mensen die graag willen meedoen met blokfluit, triangel of welk in strument dan ook zijn van harte welkom. R. Comelis, M. Toebak en mevrouw G. Snel zullen de zang- en muziek- middagen begeleiden. WADDINXVEEN - Dinsdag is in het vrouwenraadhuis De Vlieger (Staringlaan) de cursus interculturele sa menwerking van start ge gaan. De cursus is een acti viteit van het Centrum Bui tenlanders Rijn en Lek en staat onder leiding van Tja- bel Nieuwenhuizen. De or ganisatie is in handen van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in samenwer king met de Stichting De Vrouwenraad. Nederland is een multicul turele samenleving, een land waar mensen met zeer verschillende culturen, ge woontes en religies samen leven. Onvoldoende kennis en inzicht in wederzijdse culturele gewoontes kan on begrip en vervolgens proble men doen voor komen. Tijdens de cursus intercul turele samenwerking wordt informatie gegeven over en gediscussieerd over onder probleemloos en maakt ook onderdeel uit van afspraken die bij de vorming van de re gio Midden-Holland zijn ge maakt. In beide gemeenten worden oefeningen gehouden maar er wordt ook op grotere schaal in de regio geoefend. Ook opleidingen worden door de regio georganiseerd of ge coördineerd. Toch kan een verdergaande samenwerking tussen de twee korpsen leiden tot min der uitgaven voor materiaal. Voor verder overleg is een in ventarisatie gemaakt van de beschikbare voertuigen en het verdere materiaal. Daar de toekomstige samenwer king is gericht op samen oefe nen en een gezamenlijk in- koopbeleid wordt hier verder aan gewerkt. De beide brand- weerstaven hebben geconclu deerd dat verder overleg zin vol is. De organisatie bestaat naast het hoofdkantoor - dat te klein is voor de groeiende be zetting - ook over examencen tra in Zwolle, Best en Wad dinxveen (Esdoomlaan). Daar wordt onderwezen in al le technieken die shilders en stukadoors in deze tijd onder de knie behoren te hebben. De Waddinxveense architect Hans Peeters heeft zich in sa menspraak met Stuurman- De huidige (reeds verkochte) hoofdvestiging van de Stichting Vak opleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf SVS aan de Noordkade in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). De directie en het personeel van de Rabobank worden door het bestuur bedankt voor him blijvende inzet. ‘Dankzij hun flexibiliteit en toewijdig konden noodzake lijke veranderingen worden doorgevoerd en kon de prakti sche dienstverlening aan on ze leden en cliënten verder worden verbeterd. Aldus werd door velen verder ge bouwd aan datgene wat de Rabobank is en in de toe komst zal zijn: een bank die zich kenmerkt door samen werken, gebaseerd op een combinatie van deskundig heid en persoonlijke inbreng'. KOAG telkens op voorsprong wist te komen. Telkens wist Korbis via goede afstandscho ten en strafworpen langszij te komen. Halverwege de tweede helft wist Miriam de Boer uitste kend een doorbraak af te ron den en dat betekende een 11- 11 stand. Iedereen vroeg zich af of toch een goed resultaat in de lucht hing. Het verder verloop van de wedstrijd liet echter een voor Korbis nega tief resultaat zien. Met goed spel nam KOAG toch het heft weer in handen en wist uit te lopen tot 12-14. Toch hielden Yvonne Visser en Marco van Leeuwen met prima doelpunten de hoop nog in de ploeg (13-14). Te slap verdedigen in de laat ste minuten was er de oor zaak van dat KOAG toch nog vrij makkelijk naar 13-17 kon uitlopen. Jammer eigenlijk want met wat meer lef had er voor Korbis wellicht een punt ingezeten. De komende wed strijd tegen OWO zal moe ten blijken dat het goede spel tegen KOAG voor resultaat kan zorgen. WADDINXVEEN - Op de eerste zaterdag in het nieuwe jaar heeft de korfbaljeugd van Korbis van zich doen spreken. In sporthal De Sniep (Sniepweg), maar ook elders in de regio, wer den door de Waddinxve- ners goede prestaties geleverd. A-l won met 12-9 van Madjoe en staat op een zesde plaats. B-l lever de, na een minder goede start in deze zaalcompe- titie, een uitstekende prestatie door van Nieu- werkerk te winnen met maar liefst 12-3. Met 4 punten uit 4 wedstrij den en een doelsaldo van 30-19 kunnen zij zich een subtopper noe men. D-l is nog steeds onge slagen. Bij Velox werd met 2-7 gewonnen. Ze hebben 9 punten uit 5 wedstrijden en een doel saldo van 19-2. F-l won ook weer van Nieuwer- kerk met 1-2 in een zeer spannende wedstrijd en staat met 7 punten uit 5 wedstrijden op de twee de plaats. Opnieuw moesten de jongste le den van Korbis hun meerdere erkennen. Ditmaal verloor G-l bij Ter Gouw met 9-7. Zij scoorden inmiddels 27 keer, maar kregen er meer tegen. [ïf] DEBAS PETER COMPEER [ff] REAS bestuurslid J. Rooker. Per soonlijk en zakelijke motie ven lagen aan dit tussentijdse vertrek ten grondslag. Hij is bedankt voor zijn inzet en betekenis die hij voor de Rabobank Waddinxveen heeft gehad. Aansluitend heeft de Raad van Toezicht uit haar midden C.J.J.M. Meewisse benoemd tot plaatsvervangend lid van het bestuur. BOSKOOP/WVEEN - De vrijwillige brandweerkorpsen van Boskoop en Waddinxveen moeten nauwer gaan samen werken. Beide gemeenten en de betrokken brandweersta- ven hebben in de overlegsfeer hierover overeenstemmig be reikt. Verdergaande samen werking werd al genoemd in de beleidsprogramma’s van de beide gemeenteraden en daar wordt nu aan gewerkt. Eén van de redenen voor meer samenwerking is van fi nanciële aard maar de ver wachting is dat ook de kwali teit wordt verhoogd. Gezien het vrijwillige karak ter van de twee brandweer korpsen vinden de gemeente besturen van Boskoop en Waddinxveen het niet ge wenst taken structureel over te dragen. Beide korpsen blij ven bestaan. Incidentele as- sistentieverlening verliep al directeur Rob van der Velden bij zijn ontwerp voor de nieu we hoofdvestiging van de SVS laten leiden door de naar zijn mening zeer mooie plek lijks ruim 4.00Ó leerlingen en aan de Limaweg bij de entree --J1~~ van Waddinxveen en in de buurt van de ‘wokkels‘. Het complex, dat in tien maanden kan worden neerge zet en waarvan de bouw aan vankelijk vorig voorjaar en afgelopen najaar was voor zien, zal 6 bouwlagen omvat- ten en wordt 18 meter hoog. Er is wat het ontwerp betreft sprake van een bijzonder kleurgebruik. Het geheel zorgt de stichting voor het ademt de sfeer van een ‘kan- toorvilla‘ met klassieke uit gangspunten. Er is een hoge, transparante entree voor- genwoordigd, een eigen blad te introduceren. De eerste editie van Rabo Kring cent vrij aanzienlijk. De Nieuws verscheen in novem- vraag naar financieringen ber 1993. De bank vertrouwt van zowel bestaande als nieu- erop dat dit soort activiteiten de saamhorigheid in de ge meenschap stimuleert. Op 17 december 1993 werd met het heien van de eerste paal het starsein gegeven voor de lang verwachte uit breiding, verbouwing en her- van der Linden in gebruik ge nomen vernieuwing was noodzakelijk vanwege ruim- ootegebrek. Het interieur van 1993 noopte het baiikbestuur het bankgebouw is nu geheel i - r> i 1 1 1 1 functie. Voor opgave kan men te recht (tijdens kantooruren) bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, Her man Heijermanslaan 15, Waddinxveen, tel. 01828- 31932 en (’s avonds) bij Tiny Ribbens van de Stichting Vrouwenraad, Heuvelhof 12, Waddinxveen, tel. 01828-18899. WADDINXVEEN/GOUDA - Zodra het ministerie van On derwijs, Cultuur en Wetenschappen er mee heeft in ge stemd zal de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), die volgend schooljaar zal zijn opgegaan in de fusieschool het Coenecoop College, worden uitgebreid met een gymnasium. Het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs heeft al toestem ming verleend de atheneum- afdeling om te zetten in een lyceum. De samenwerkings school, die zich al enige tijd voor een gymnasium heeft in gezet, voldoet aan de gestelde criteria nu met de MAVO- scholen in Waddinxveen (De Wadde en Prof Kohnstamm) WADDINXVEEN - In de thuiswedstrijd tegen KOAG uit Krimpen aan den IJssel kon Korbis-korfbal geen winst be halen. De Waddinxveners werden met 13-17 op de vierde nederlaag getrakteerd. Toch kan gezegd worden dat Korbis een goede wedstrijd speelde. Dat feit op zich geeft vertrou wen voor de komende ontmoeting tegen OWO. Duidelijk was te zien dat KO AG kanshebber is voor de ti tel. Alleen tegen koploper De Meeuwen werd krap verlo ren. Tegen Korbis hadden ze het beste van het spel wat vooral in het samenspel zicht baar was. Korbis liet zich niet onbe tuigd en wist in de eerste helft met attractief spel de toeschouwers te boeien. Wel was het zo dat op één uitzon dering na in het scoreverloop telkens een inhaalrace gele verd moest worden. Alleen toen bij scores van Frits Vis ser en Jaco Wineke Korbis op respectievelijk 3-2 en 5-4 voorsprong wist te komen leek een resultaat mogelijk. Eigenlijk gemakkelijk wist KOAG weer op voorsprong te komen (5-7), maar treffers van de goed spelende Yvonne Visser en topscoorder Jaco Wineke zorgden voor de ver diende 7-7 ruststand. Marco van Leeuwen en Wim Leb- bing zorgden in die eerste helft voor de andere Korbis- treffers. De tweede helft liet een aar dige wedstrijd zien waarin De aan de plaatselijke bank toevertrouwde middelen ste gen slechts marginaal met 1.5 procent. De belegging in fiscaal vriendelijke fondsen is inrichting van het hoofdkan- hiervan de belangrijkste oor- toon zaak. Via eigen bemiddeling Die door burgemeester C.M. werd alzo een bedrag van f T J 12.5 miljoen belegd in Robe- nomen vernieuwing cofondsen. De negatieve geldstroom over tot opname van leningen bij afgestemd op de adviserende Rabobank Nederland ter functie. grootte van f 8 miljoen. Het fi- Het bankbestuur heeft onver- nanciële resultaat verbeterde wacht afscheid genomen van met ruim 6 procent. De baten, - welke indicatief zijn voor het activiteitenni veau, stegen sterker dan de lasten. Het uitgevoerde kos- tenreductieprogramma zal in de nabije toekomst moeten leiden tot verdere efficiency alsook tot een kwalitatief beter functionerend bedrijfs voering en dienstverlening. ‘Een aspect van de plaats als coöperatieve bank in ons werkgebied komt tot uitdruk king bij onze voorlichtingsac tiviteiten over financiële en bancaire aangelegenheden', Echtten voorzitter G. van Ringelenstein, secretaris J.B. Veldwijk en plaatsvervan gend lid C.J.J.M. Meewisse toe. MOERKAPELLE Moerkapelle Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt op woensdagavond 18 janu ari om acht uur haar maandelijkse bijeen- I komst in dorpshuis Op Moer. Voor de pauze ko men eerst de jaarversla gen en de bestuursver kiezingen aan bod. Na de pauze vertelt me- vrouw B. van Rijswijk over de voorgeschiede- nis en de aanloop van het impressionisme in I de schilderkunst. Schil- i ders als Vincent van Gogh en Claude Monet f zijn hiervan een prima voorbeeld. WADDINXVEEN - Tevredenheid kenmerkt de locale ont wikkelingen over 1993 bij de Rabobank Waddinxveen. Dat blijkt uit het vorig jaar met de leden op een bijeenkonst in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) besproken jaarverslag van de bank, die in december aan de Kerkweg- Oost een vernieuwde en uitgebreide bankvestiging in ge bruik heeft genomen. Zo werd in 1993 vier thema- seminars georganiseerd voor zakelijke cliënten en een twee voor particuliere relaties. Hiermee werd vorig jaar doorgegaan. Ook de ontwik kelingen in Waddinxveen werden door de Rabobank Waddinxveen nauwlettend gevolgd. ‘Als coöperatieve bank zijn wij immers nauw verbonden met het wel en wee in onze gemeenschap. In het afgelo pen jaar hebben wij en flink aantal belangrijke evene menten gesteund', schrijft het bestuur in het jaarverslag 1993. Niet onvermeld mag blijven het initiatief van het samen werkingsverband Kringban- ken, waarin de Rabobank met zeven zusterbanken is verte- Zo was bij de Rabobank Wad dinxveen de groei van de kre dietverlening met 10,5 pro- De financieringen we bedrijfscliënten was daar bij opmerkelijk. zien. Bij de Stichting Vakop leiding Schilders- en Stuka doorsbedrijf, waar een 65-tal mensen werkt, volgen jaar- 3.600 cursisten een opleiding. Ieder jaar neemt het aantal leerlingen en cursisten ver der toe. De SVS, die het pand aan de Noordkade al heeft verkocht, maakt werk van scholing in het schilders- en stukadoors bedrijf via praktijkgerichte opleidingen in het leerlingwe zen en specifieke cursussen. Als opleidingsorganisatie ontwikkelen van scholings programma’s en lesmateria len, het begeleiden van leer lingen in het leerlingwezen, het verzorgen van cursussen en het afnemen van examens. Steeds geldt de aansluiting op de beroepspraktijk als uit gangspunt. 1 V 9/0 WADDINXVEEN 0/ Gymnasium in Waddinxveen Nieuwe hoofdvestiging als een ‘kantoorvilla4 9,95 ■PE7W KEURSLAGERIJ/POELIER Zuidplaslaan 424, Waddinxveen. MufirS TeMax 01828-12034 KEURSLAGERIJ Groensvoorde 6, Waddinxveen. xeurslrhr Tel. 01828-12937 KEURSLAGERIJ Burg. Colijnstraat 18, Boskoop. xeÜrslrhr Tel 01727-12024 7**^'* - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15