Maar een paar ’Waddinxveense’ wenskaarten I Veel belangstelling voor huizen Zuidplas Volleybaltournooi van Be Fair met 43 teams I 37.000 ZIJN U l iVOORGEGAAN: l Trainen in Boskoop voor marathons Eindstand sjoelers Kinder- bijbelclubs gaan verder Klein woonwijkje spreekt tot verbeelding I Rijn en Gouwe Kerntaken discussie van start c w i l I I I I I I I I I KW- Mi w Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUAR11995 en 004000 WADDINXVEEN - De volleybalvereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair heeft voor de 24e keer een geslaagd tweedaags volleybaltournooi voor de lagere en middelbare scholen met 43 teams in de sportzaal Groenswaard (Win gerd) gehouden. 8 I ners aan het brinkje gesitu eerd. Naast deze parkeer- worden stukjes groen met bomen gemaakt waar gespeeld kan worden. Door gebruik te maken van wensen van de Rabobank gin gen vergezeld van een teke ning in een kerstboombal van de nieuwe ingang van het bankgebouw en het architec tenbureau, dat de verbou wing, vernieuwing en uitbrei ding ontwierp, zette op de ei gen wenstkaart een prachtige kleurenfoto van de bankin- gang, gemaakt door Kooyker Fotografie uit Dordrecht. Voor meer informatie kan nitieve ontwerpfase is men contact opnemen met de trainers van de loopgroep van AV ’47, Jan v.d. Meij (tel. 01828-16204) of Jaap van Prooijen (tel. 01727-18471). Op de eerste dag streden 31 teams van diverse basisscho len uit Waddinxveen tegen el kaar. Aangemoedigd door het enthousiaste publiek, onder wie ook hoofdsponsor Willem Slingerland van Keukencen trum Waddinxveen, werden de prijzen verdeeld. Eerste prijzen waren er voor PWA-6 van de Prins Willem- Alexanderschool, De Netten meppers van De Leilinde en de Vliegende Tornado’s van de Koningin Julianaschool. Tweede prijzen werden er veroverd door PWA-5, PWA-2 en PWA-3, allen van de Prins Willem-Alexanderschool. tenbureaus, opgezet door de ken rechte weg wordt de snel- gemeente Waddinxveen en de heid van het autoverkeer laag gehouden. Mede daarom is gekozen om voor de hele wijk Zuidplas-Extra de maximum snelheid tot 30 km per uur te beperken. De brinkjes worden ontsloten door de wijkweg. Langs deze T!21XJ kapwoningen gesitueerd. De ze wijkweg is verbonden met de Mina Drückerhoeve. se (1299 punten); 2. Bas Brouwer (1295); 3. Mien van Renesse (1274); 4. Frans Böt- ger (1270) 5. Erwin Pleus (1264); 6. Cor Faay (1258); 7. Bas Koppenaal (1252); 8. Pe ter van Leeuwen (1250); 9. Caroline van Drunen (1235); 10. Vera van Beek 1232). Klasse C: 1. Jan van Beek (1217 punten); 2. Adrie Faas (1208); 3. Marius Kersbergen p 1 nrr\ a a 1 (1183); 5. Dirk Faas (1162"); 6. Cor van Gils (1160); 7. W. Slingerland Sr. (1154); 8. Jan Olie (1143); 9. Sjaan Faay kingsschool (1072) 10. Cor Kersbergen (1059). Klasse D. 1. Ronald Meyer (1064); 2. Jeannette Kersber gen (1004); 3. Rien Taktor (1001); 4. Coby van Eek (999); 5. Jaap van Beek (976). Klasse E: Frida v.d Heuvel (1010); 2. Lies van Beek (1003); 3. Tamara Olie (971); 4 Ben de Ouden (927). in de noord-westzijde aan op de wijk Zuidplas en vormt,, naar het zuidwesten, de afronding van Waddinxveen in de richting van het buiten gebied. Het plan is ontworpen rond een centraal hoefijzer-vormig WADDINXVEEN - De kin- derbijbelclub van de Centrale Hervormde Gemeente is zon dag 8 januari weer van start gegaan. Op de club voor 4-9- jarigen wordt iedere zondag gezongen, geluisterd naar een verhaal uit de bijbel wordt er geknutseld. De kinderbijbelclub wordt ge houden in de Eben Haëzer- school (Jan Dorrekenskade- Oost), in de Bethelschool (Heggewinde) en in het ge bouwtje van de tafeltennis vereniging Kwiek (Jan Wil lem Frisoweg). Deze clubs be ginnen om 11.45 uur en duren tot 12.45 uur. In de Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) en het wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) zijn er ook clubs. Deze clubs beginnen om 12.00 uur en duren tot 13.00 uur. wegen moeten inslaan om het bestand sociale huurwonin- wijkpark met hier omheen hoge woningen. Achter de ho spel met corporaties of beleg- ge woningen ligt een krans van woonhoijes. Deze zijn door middel van een binnen- j en de wijkweg met el kaar verbonden. Zuidplas-Extra biedt ruimte aan ongeveer 360 woningen, een complex voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten WADDINXVEEN - De sjoel- club Waddinxveen heeft rond de jaarwisseling de eindstan den opgemaakt van de lopen de competitie. Klasse A: 1. Jan Kersbergen (1416 punten); 2. Dick Dros (1412); 3. Cees Kuypers (1409); 4. Wim Slingerland jr. (1399); 5. Wim Valenkamp (1373); 6. Tine Valenkamp (1366); 7. P. Kerkvliet (1353); 8. Ed den Drijver (1324); 9. Dirkjan van Drunen (1322); 10. Teuni van Leeuwen (1319). Klasse B: 1. Guus van Renes- WADDINXVEEN - De in mei te starten woningbouw in Zuid plas-Extra, het bestemmingsplan Zuidplas ’90 waarvoor het gemeentebestuur aanvankelijk het 60.000 guldenfeest bij wij ze van start had willen vieren, trekt de belangstelling van dui zenden Waddinxveners. Ze denken daar een (nieuw) huis van hun gading te kunnen vinden. bruikte een fragment van het Amsterdams staand horloge (ongeveer 1720), een ge schenk uit vroeger jaren dat een vaste plaats heeft in de trouwzaal aan het Raadhuis plein. De Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) en het archi tectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg) had den dezelfde gedachte. De Het nieuwe woonwijkje Zuidplas-Extra in vogelvlucht. Onderaan de tekening de rotonde op de Beije- rincklaan, in het midden bovenaan de eerste woningen in plan D, rechts onderaan de dependance van de Hooge Burch en rechts bovenaan de vierde kerk van de Centrale Hervormde Gemeente. Links in de hoek is een standplaats voor vier woonwagens gedacht. (Tekening: Wissing-Derks Stedebouw). Publikaties en mededelingen over en woningbouwplannen voor het gebied achter auto bedrijf Van Leeuwen BV blij ken de interesse te hebben van zeer velen. Die aandacht hebben het gemeentebestuur, de woningbouwverenigingen Waddinxveen en SSW, die voor Zuidplas ’90 een maat schap hebben gevormd, en de bouwers aangenaam verrast. Zuidplas-Extra zal echter voor de woningzoekenden weing soelaas bieden, zo kon digde burgemeester C.M. van der Linden op de nieuwjaars receptie van vorige week maandag al aan. Gestart wordt met de bouw van 87 huizen van van de maatschap Zuidplas, gevolgd door de bouw van 52 wonin gen van het bouwbedrijf Ma hon BV. Bij die in totaal 139 woningen zitten slechts 14 gesubsidieerde huurwonin gen. se uitstraling waren voor zien. Jammer dat het er maar zo weinig zijn. Het gemeentebestuur van Waddinxveen, dat de wens kaart gelijk gebruikte om de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in de raadzaal van het ge meentehuis aan te kondigen en het nieuwe telefoonnum mer per 10 oktober te intro duceren (0182-624624), ge- voor het grootste deel ge weerd wordt. Daardoor zal het aantal auto’s op de wij kweg beperkt blijven. Langs het laatste gedeelte van de wijkweg zijn tevens twee blokken rijenwoningen be dacht, waarbij de hoekwonin gen van garages zijn voor zien. Tegenover dit laatste blok woningen zal de her vormde kerk gerealiseerd worden. Tussen deze wonin gen in zijn socio-woningen van de Hooge Burch ge plaatst. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De loopgroep van de Bos- koopse atletiekvereniging AV’47 is deze week gestart met de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam en Londen. Om ook niet-gebon- den lopers de kans te geven zich op een professionele wij ze voor te bereiden is het mo gelijk gedurende drie maan den met de loopgroep mee te trainen. Het enige wat wordt geeïst is een goede basiscon ditie en enige loopervaring. Iedere loper zal individueel worden begeleid bij de trai ning en het opstellen van een trainingsprogramma, geba seerd op capaciteiten, trai- ningsmogelijkheden en wen sen. Uit de vorig jaar gehou den actie blijkt dat met een gerichte training de resulta ten aanmerkelijk kunnen worden verbeterd. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woens dag wordt er getraind op ba sissnelheid en looptechniek. Op zaterdagmiddag wordt ge zamenlijk de langere duur- loop gelopen. Door de begelei ding van een fietser is het te vens mogelijk het drinken tij dens het lopen te oefenen. De voorbereiding loopt tot de marathon van Londen (2 april) of de marathon van Rotterdam (23 april). Van el ke loper wordt een geringe bijdrage gevraagd. gen voor senioren en tweeper soonshuishoudens van 200.000 tot 250.000 gulden, 87 woningen. Aan de noord- m--zijde van het wijkpark staan twaalf verhoogde woningen, in twee rijtjes van zes, die uit kijken over het wijkpark. Tussen deze woningen door loopt een voetpad dat uitkomt op een smal woonhofje dat omgeven is door een aantal kleinere woningen. Dit hofje 325.00Ö-425.000 gulden en 14 vindt een vervolg in een brink waaraan rijen woningen gesi tueerd zijn. Voor het woonhofje is een bin nenring voor de benodigde De inschrijving parkeerplaatsen gemaakt, sluit maandag 2 januari Bij de kruisingen tussen ach- 1995. De volgorde van de ver- koopafhandeling is in handen van de gemeente Waddinx veen. De verkoop start in april 1995. De actes worden gepasseerd bij het notaris- Op het brinkje zelf zijn par- kantoor mr. P.L. van der Meu- keerplaatsen voor de bewo- len en mr. J.A.M. Koek (Prin ses beatrixlaan). Inmiddels is de ontwerpfase plaatsen voor plandeel D van Zuid plas-Extra afgerond. Uit een competitie onder de drie grootste plaatselijke architec- smalle wegen en korte stuk- tenbureaus, opgezet door de C’- - - TTT_ J J - woningbouwverenigingen Waddinxveen en SSW (die voor Zuidplas-Extra een sa menwerkingsverband in een maatschap hebben gevormd) is Stuurman Partners BV (Brugweg) gekozen. Op de criteria van stedebouw- kundige aspecten, welstands- en archtectonische aspecten, duurzaam bouwen, kosten- kwaliteitsverhouding, woon- technische aspecten en aspec ten van inbraakpreventie en sociale veiligheid scoorde Stuurman Partners BV hoger dan Topos Architecten BV (Middelburgseweg) en Archi tectenbureau Roggeveen BV (Tweede Bloksweg). Stuurman Partners BV heeft in de afgelopen periode het plandeel D voor Zuidplas-Ex tra nader uitgewerkt. De defi- on langs afgerond. In februari maart zullen de woonontwer- pen worden aanbesteed. De wijk Zuidplas ’90 is gele gen aan de zuidzijde van Waddinxveen. De wijk sluit 21 royale huurwoningen in rij (sociale sector) van netto 762 ‘Dat betekent dat wij nieuwe gulden per maand, 3 royale koopwoningen met 5 mille subsidie van 190.000 gulden, 3 volledig gelijkvloerse wo ningen van 250.000 gulden, 18 geschakelde twee-onder- een-kapwoningen van de Centraal Hervormde Ge meente en een woonwagenlo catie voor vier standplaatsen. De hoofdontsluiting van de wijk wordt gevormd door een aan de buitenzijde gelegen en hoefijzer. In plan D gebogen wijkweg, die door middel van een rotonde aan takt op de Beijerincklaan. Plandeel D is het eerst ge- woonhuizen in twee bouwla- deelte dat gerealiseerd wordt. Het gebied is globaal 3 hecta re groot en beslaat in totaal In fiincie bleven voorzit ter G. van der Vlist, vice- voorzitter O.G. Hart man en D. Kaptein. Nieuwe bestuursleden zijn oud-CDA-gemeente- raadslid W. Waterreus- de Vries en A. Verhuist. Derde prijzen gingen naar Beatrixboys van de Koningin Beatrixschool, Black White Quartet van de Koningin Ju lianaschool en naar PWA-1 van de Prins Willem-Alexan derschool. Op de tweede dag waren 12 brugklasteams van twee mid delbare scholen uit Waddinx veen aan de beurt, aangevuld met een miniteam van Be Fair. In de drie poules werden de prijzen als volgt verdeeld. Poule 1: Eerste prijs: De Kerstmutsen (samenwer kingsschool voor HAVO- Atheneum); tweede prijs: The Flying Girls (christelijke scholengemeenschap De Wadde); derde pijs: De Paar- (1187); 4. Asha den Drijver demutsen (christelijke scho lengemeenschap De Wadde. Poule-2: Eerste prijs: De Kerstballen (samenwer- voor HAVO- Atheneum); tweede prijs: Feyenoord (samenwerkings school voor HAVO-Athene- um). Poule-3: Eerste prijs: Dream Team (samenwer kingsschool voor HAVO- Atheneum); tweede prijs: Be Fair x 4 (eigen vereniging); derde prijs: Nederlands 5-tal (samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum). gen te versterken, in samen- f1XX’- k gers', aldus burgemeester Van der Linden, die het in ie der geval plezierig noemt dat ring de woningbouw in Waddinx- 1- veen niet helemaal stilvalt. In Zuidplas-Extra - een groen 30 km-gebied met in totaal 360 huizen - wordt in plan D begonnen met de bouw van 87 (Hooge Burch), een kerk van woningen. Van dit aantal worden 66 woningen ver kocht en zullen er 21 in de huursector worden gereali seerd. Het woonwijkje heeft de vorm van een gaat het om Ï2 herenhuizen aan een plantsoen van 325.000-375.000 gulden, 16 Ex-CDA-raadslid bestuurslid van woningcorporatie WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging Waddinxveen heeft tij dens de laatstgehouden algemene vergadering een vooruitblik gegeven op dit jaar, waarbij on der meer de bouw van een woonzorgcomplex bij Huize Souburgh (Prins Bemhardlaan) en de woningbouw in Zuid plas-Extra ter sprake kwamen. Deze aantakking is echter WADDINXVEEN - Er zijn vrij lang waardoor het sluip- met de kerstdagen en rond de verkeer uit Zuidplas-Extra jaarwisseling door de Wad dinxveners en de hier geves tigde bedrijven talrijke wens kaarten verzonden en ont vangen. In de stapel kaarten, door het bedrijfsleven vaak voorzien van een eigen kleurig ont werp, viel een aantal op om dat ze van een Waddinxveen- De vergadering besloot niet-bewoner H. Geer- ling, bewoner J. Dulle- meijer en niet-bewoner drs. C. Kort (register-ac countant bij Vis Wust Kort Accountants in Puttershoek) te benoe men als lid van de raad van commissarissen. Als bestuurslid traden af mevrouw J. Maas-Al- blas (wordt lid van een bewonerscommissie), mevrouw J. Naves- Scheurwater (wordt wordt van de klachten commissie), B.Ph. Ber- loth en H. Geerling (wordt lid van de raad van commissarissen). WADDINXVEEN Maandagavond 9 janu- J ari werd in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis, waar men beschikt over een door M. Koole geleid Projectbureau Veran- derproces, een informele presentatie gehouden over de wijze van aan pak van de kerntaken discussie in het Gouwe- dorp.In samenspraak met de gemeenteraads leden neemt het college van Burgemeester en Ij Wethouders alle be staande en nieuwe g taken onder de loep om te bezien welke tot de jj kerntaken van de ge- meente behoren, welke kunnen worden gepriva tiseerd en welke er kun nen worden afgestote- n.Uiteindelijk moet na de eeuwwisseling er sprake zijn van een afge- slankte organisatie die doelmatig, zuinig en ef fectief werkt, die zich al leen maar met dingen bezig houdt die tot de ge meentelijke taak gere kend kunnen worden. De bijeenkomst die maandagavond werd ge houden was bedoeld voor raadsleden en niet- raadsleden, die zitting hebben in gemeentelijke commissies. In de loop van dit jaar zullen er meer van die informele bijeenkomsten worden gehouden.Als leidraad is een lijvig boek samenge steld waarin het huidige takenpakket van de ge meente wordt beschre ven. De politiek moet oordelen over nut en noodzaak van die taken, waarbij ook in ogen- schouw genomen zullen worden de kerntaken discussies elders in het land. In de discussie zul len ook de prijskaartjes nadrukkelijk om de hoek komen kijken. royale woningen op rij van 250.000-300.000 gulden. De verkoop van de huizen is in handen van De Pater Ma kelaardij. De inschrijving parkeerplaatsen terpaden en deze binnenring worden drempels geplaatst waardoor de veiligheid voor de bewoners aan het brinkje vergroot. g ■1%, wijkweg zijn twee onder één Een fragment van het Amsterdams staand horloge (ongeveer 3 Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, 3 1720) uit de trouwzaal in het gemeentehuis sierde de wenst- kaart van het Waddinxveense gemeentebestuur. De Rabobank Waddinxveen gebruikte de eigen wenskaart voor een tekening van de nieuwe bankingang, geplaatst in een kerstboombal. v v i i ui vwv/i uuii nui ii hoi i iur\i i ij oauui 11 iui i iui ii, I ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang 's ochtends I Telefoon: (voor controle op de bezorging) - Bon in open envelop, zonder postzegel, I zenden naar: Rijn en Gouwe, afdeling Abonnementen, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn vóór zevenen in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. De afgelopen drie maanden heb ik geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Naam:m/v Adres: Postcode/Woonplaats: r De ingang van de vernieuwde Rabobank Waddinxveen op de wenskaart van architectenbureau Stuurman Partners BV. (Foto: Kooyker Fotografie, Dordrecht).

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19