Schetsen voor boulevard Nesse-Zuidkade Badmintontitel voor tweede team Florida CDA-FRACTIE Wereldwinkel W’veen /elfMandi^c verlaagt koffieprijs Nanny Vogelaar viert vijfjaar mid-fit-move Regionale tumstrijd in sporthal ‘de Sniep4 Edelcactus Nu APK Keuren Workshops startende ondernemers bedrijfstak Bewegingslos sen zelf ontwikkeld ii GIOVANNA bruidsmode Passage Molenhof 12-14 (ingang naast Blokker) Mijdrecht (C) Geopend: di. t/m vrij. 10.00-17.00 Zaterdag 9.30-16.00 uur VAN MARREWIJK BOSKOOP - VOORKADE 26-27 s 01727-13000 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JANUAR11995 Pagina 13 viert de Boskoopse ’Waddinxveense’ Nanny Vogelaar met sporten zoals aerobic, callanatics en gymnastiek. and zich hokje ge- Vogelaar. ternational School of Aerobic De nu in Boskoop wonende oud-Waddinxveense Nanny Vogelaar (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). aan; voet 14 tot 50 jaar en bij de mid- fit-move van 30 tot 72 jaar. Het leuke van deze uiteenlo- zonder dat de groep het als storend ervaart. Inmiddels heeft Nanny Vbge- wel een goed inzicht in heb ben', aldus Nanny Vogelaar. Juist met de mensen die mijn mid-fit-move lessen volgen is dat zo belangrijk omdat de deelneemsters zulke verschil- a- APK KEURSTATION Spreekuur: 23 januari 1995. Tijd: 19.30- 20.30 uur. Plaats: gemeentehuis, grote commissiekamer. BELLEN IS ALTIJD MOGELIJK: s 01727-13620 23 jan.: MEIJERT te Mijdrecht 7 febr.: AVIFAUNA te Alphen aan den Rijn 19 febr.: BRUIDSBEURS in The Bam te Hoofddorp RESERVEER TIJDIG.' Tel. 02979-82816 vragen kan stellen waar je wel eens mee zit bij het uit werken van bepaalde oefe ningen. Jonet, maar ook de andere therapeuten, zijn al tijd bereid om mijn kennis en GOUDA/WADDINXVEEN - Om de startende ondernemer te helpen bij het opzetten van een ondernemingsplan houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land in Gouda vanaf februari een tweetal workshops. Ook zijn bredere voetpaden voorzien en smallere rijba nen. Eigenlijk moet dan ter plaatse doorgaand autover keer worden geweerd. Fiet sers en voetgangers kunnen wel via het tunneltje van de Nesse naar de Zuidkade ko men en andersom. De vrije ruimte aan de Nesse maakt het mogelijk er een aantrekjkelijk wandelgebied van te maken. De smalle Zuidkade vraagt bij het oude raadhuis om specifieke maat regelen voor het verkeer, om dat hier weinig mogelijkhe den zijn. grillroom Sphinx en brasserie De Boeg. Tussen Keukencentrum Wad- dinxveen en La Tarantella is een nieuw eethuisje voorzien. En er is natuurlijk ‘De Hef- brug‘, het praathuis voor se nioren. Iets verderop is er de vestiging van hotel-café-res- taurant De Unie. pers verloren. Uitslag 5-3. Concurrent Aeolus 3 kan via een 8-0 zege in haar laatste wedstrijd nog gelijk komen in punten en aantal gewonnen partijen, maar Florida heeft meer games gewonnen in de onderlinge ontmoetingen met REEUWIJK/WADDINX- VEEN - De afdeling cactus sen van de Reeuwijkse han- delskweker K. Edelman BV, dat ook een vestiging in Wad- dinxveen (Tweede Bloksweg) WADDINXVEEN - Plannen om van de Zuidkade en de naar haar door Nesse bij de hefbrug over de als ik merk dat zij bijzonder Gouwe een gezellige “boule- en slecht, en soms gevaarlijk, De Nesse en de Zuidkade aan de andere kant van de hefbrug over de Gouwe moeten een ‘eet-boulevard‘ worden waar het voor Waddinxveners en streekgenoten gezellig toeven wordt. (Foto: Sjaak Noteboom). Alle koffiesoorten in de We reldwinkels hebben het keur merk van Max Havelaar. Kof fie is voor veel landen in de Derde Wereld een belangrijk produkt om te exporteren. Om de kleine koffieboeren nog meer kans te geven wordt er in Europa steeds meer sa mengewerkt om de aandacht van het Europarlement te sti muleren. Ook door de Euro parlementariërs wordt Max Havelaarkoffie gedronken. In Nederland wordt voor de Wereldwinkels bijna alle kof fie, alle andere levensmidde- Verder is Nanny Vogelaar nu voor het derde jaar behulp zaam bij het revalidatie- zwemmen onder leiding van WADDINXVEEN - Ook in de Wereldwinkel Waddinxveen (Koningin Wilhelminaplein) is de prijs van de koffie ver laagd met 20 cent. Dat heeft medewerkster Hanny Glas- beek-de Booy (Prinses Irenestraat 46, Waddinxveen, tel. 01828-14772) meegedeeld. dagochtend 1 februari een speciale mid-fit les gegeven. Daarna zal Marijke Esse- boom, Mensendiecktherapeu- te uit Waddinxveen, een le zing houden over houding, veilig gebruik van rug en knieën en alle andere belang rijke aspecten bij lichaamsbe weging. Nanny Vogelaar heeft regel matig contact met Marijke Esseboom. ‘Ook stuur ik wel eens mensen Aeolus. Een minimaal ver schil dus, maar voldoende. Florida 1 verloor uit met 3-5 van koploper Heemskerk. Een verdienstelijke partij met winst voor Dennis Steen- land, invalster Ilona Groene- veld en het gemengd dubbel Liesbeth van Bergeijk-Dick van Teylingen. Hiermee is echter de verwachte degrada tie naar de derde klasse NBB definitief. Zaterdag zijn in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) van 9.00-18.00 uur de Florida j eugdclubkampioenschappen enkelspel en gemengd dub belspel. Zondag is in sporthal De Sniep (Sniepweg) vanaf 12.30 uur de wedstrijd Flori da l-’t Gein 2 (Nieuwegein) en de teams 6-8-10. len en veel kunstnijverheid geïmporteerd door Fiar Trade in Culemborg. Door heel Eu ropa heeft Fair Trade zuster organisaties. Eind vorig jaar heeft voor het derde achtereen volgende jaar een Fair Tradedag plaats gevonden. Er werden 27 Eu roparlementariërs en een drietal hoge ambtenaren uit verschillende landen en frac ties bijgepraat over waar de Wereldwinkels en hun impor teurs zich sterk voor maken. Wereldwinkels werken ook aan Europese eenwording. In 1993 waren de contracten tussen Wereldwinkels in Eu ropa vooral gebaseerd op uit wisseling van ideëen. In juni vorig jaar hebben 16 Wereld- winkelorganisaties uit 14 Eu ropese landen in Aken opge richt het Network of Europe an World Shops (NEWS). Dit Europese netwerk heeft sinds kort een secretariaat, dat ge huisvest is in het landelijk bureau van de Wereldwinkels in Utrecht.In voorbereiding is de tweejaarlijkse Europese Wereldwinkelconferentie, die in februari 1996 in Salzburg (Oostenrijk) wordt gehouden. Dan is er nog een nieuwe ge zamenlijke activiteit: de Eu ropese Wereldwinkeldag. Op deze dag organiseren de We reldwinkels in Europa een speciale activiteit op lokaal en nationaal niveau. WADDINXVEEN - De laatste wedstrijd tegen het sterke Delft 7 moest het tweede team van Florida-badminton win nen om kampioen te worden in de eerste klasse Zuid-Hol- land. Dat gebeurde ook met 3-2, zodat Florida 2 de titel in de wacht sleepte. Met veel overtuiging wonnen Jean Lamaison (18-15 15-10), Erik Besemer (15-11 17-7), Herma v.d. Heiden (12-11 11-6) en Maaike v.d. Weij (3- 11 12-9 11-4) hun enkelspel. Bart Moors en Herma zorg den in het gemend dubbel met 15-1 en 15-4 voor het winnende punt. Delft liet zich niet wegspelen, want Jean Lamaison en Li sette Kuypers, Erik Besemer- Bart Moors (13-18 14-17) en delijk voor de afdeling Cac tussen. Het bedrijf blijft voorlopig ge vestigd aan de Schinkeldijk te Reeuwijk. De oprichting van Edelcactus BV heeft geen dagelijks om mij heen'. “Wat mij bijzonder verrast is dat de mensen zo trouw zijn. Bij aerobic-fitnessdance zit een aantal vrouwen vanaf de eerste les nu nog steeds bij mij op les en ook bij de mid- fit-move zit er een groep al vanaf de eerste les bij‘, vertelt incl. BTW Uj De ‘eet-boulevard‘ vraagt ook om een aangepast verkeers- regime met plekken voor kortparkeerders en extra parkkeerruimte voor lang- parkeerders, bijvoorbeeld aan het Raadhuisplein. gon zij met het geven van bal letlessen aan moeders met kleine kinderen en aan kinde ren zelf. De tijden werden igepast aan de slaap- en 'dingstijden van de peu ters. Dit bleek een groot suc ces te zijn omdat het voldeed aan een behoefte. Immers, de bijvoorbeeld het tillen en buk ken. Als een bepaalde oefening ben het niet haalbaar is voor een be- move. Dit zijn door haar zelfbedachte bewegingslessen voor vrouwen die men zou kunnen plaatsen tussen de bestaande Het kampioen geworden tweede team van Florida met van links naar rechts Lisette Kuypers, Jean Lamaison, Herma v.d. Heiden, Bart Moors, Maaike v.d. Weij en Erik Besemer. (Foto: Florida). ben ik van plan om tot mijn j gaan in Waddinxveen en Boskoop*. ‘Ik heb een verzoek gekregen om aan mannen die in de vut zitten les te geven. Het lijkt mij erg boeiend om met deze speciale groep aan de gang te Derks in Houten inrichtings- schetsen gemaakt om te ko men tot een wandel- en ver- blijfsgebied met afwijkende gevarieerde bestrating, bij zondere groenvoorziening en opvallend straatmeubilair. Deze schetsen zijn door de po litiek goed ontvangen. Het gaat om het gedeelte langs de Gouwe-oever tussen de Jan Dorrekenskade-Oost en de Oranjelaan. Daar zijn al gevestigd restaurant De Gouwe Dis, afhaalpizza Pizza Spidi, pizzeria La Tarantella, ijssalon Merino, Grieks spe cialiteitenrestaurant Kreta, Dubbele zege Langlaufster WADDINXVEEN - In het Franse Chamonix heeft de Waddinxveense langlaufster Maijorie van de Bunt afgelo pen weekeinde in de Alpen cup-wedstrijden twee over winningen behaald. Zaterdag won zij de 7,5 km biathlon (0 missers) in een tijd van 28.31. Als tweede finishte de Duitse Suzanne Ischinger, die een tijd van 29.59 liet noteren, terwijl de Zwitserse Therese Huser de derde plaats bezet te. Op de zondag gehouden wedstrijd (10 km klassieke stijl) eiste Maijorie ook de eerste plaats voor zich op in 28.15. Suzanne Ischinger en Therese Huser werden hier respectievelijk tweede en der de in 29.13 en 34.48. Uit recent onderzoek is geble ken dat veel gestarte onder nemers binnen vijf jaar weer met hun zaak stoppen. Ook is gebleken dat veel ’kleine’ zelf standigen een te klein bedrag per maand overhouden om van te leven. De meesten van hen hadden zich niet goed voorbereid en hadden hun ideëen niet in een Onderne mingsplan uitgewerkt. Een goed ondernemingsplan, waarmee men inzicht krijgt in de haalbaarheid van de plannen, is dus van groot be lang. Niet voor niets vragen banken, accountants en advi seurs er altijd naar. Om de startende ondernemer te helpen bij het op papier zetten en het bepalen van de haalbaarheid van zijn plan nen start de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland vanaf februari met een tweetal workshops. Deze workshops, die een aan tal malen per jaar worden ge houden, zijn kort en bondig en geven de mogelijkheid het geen geleerd wordt direct in de praktijk van de eigen op te zetten onderneming te bren gen. Een extra voordeel is dat de mede-cursisten elkaar ont moeten en ervaringen kun nen uitwisselen. De workshop ‘Marketing en Financiën' is voor starters die nog moeten beginnen met het uitwerken van hun plannen, terwijl ‘Werken aan uw On derneming' bedoeld is voor starters die vastlopen met het opzetten van het onderne mingsplan. De workshop Marketing en Financiën kost ƒ195,- per deelnemer en wordt gehou den op dinsdag 7 en dinsdag 14 februari van 18.30-22.15 uur. De workshop Werken aan uw Ondernemingsplan kost ƒ285,- per deelnemer en wordt gehouden op dinsdag 7, dinsdag 14, dinsdag 21 en dinsdag 28 maart van 19.00- 21.30 uur. Beiden vinden plaats in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Van Reenensingel 101 te Gouda. Geïnteresseerden kunnen meer informatie vragen of zich (telefonisch) aanmelden bij de startersbalie van de Kamer van Koophandel, tel. 01820-69111. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Woensdagmorgen 1 februari Nanny Vogelaar, die haar les- kt„__sen heeft uitgebreid met step- een speciale mid-fit-les het 5-jarig bestaan van haar mid-fit- lessen en de zaterdagochtend fitnessdance. In 1991 werd de zaal van ta feltennisvereniging Kwiek te klein. Toen verhuisde ze naar danschool Van der Lubbe aan de Sniepweg. Een uitsteken de zaal en gunstig gelegen. In 1993 bestond haar zaak vijf jaar en dit werd met 88 leerlingen en vriendinnen in het KNGB-centrum in Beek bergen gevierd. Daar was een compleet aerobic-weekeinde een WADDINXVEEN - Komende zaterdag 21 januari worden in ^^^J^^^isette Kuy- de Waddinxveense sporthal de Sniep (Sniepweg) de regiona le turnkampioenschappen van de KNGV-regio Gouda voor de categorie B, C en D gehouden. Deze titelstrijd wordt ge houden door de wedstrijdcommissie van de Goudse Konink lijke Nederlandse Gymanstiek Bond en in samenwerking met de Waddinxveense gymanstiekvereniging TOOS. De beste turnsters in de cate gorie B, C en D uit de regio Gouda zullen strijden om het kampioenschap, ’s Morgens (9.00-12.45 uur) zullen de da mes van het niveau D (pupil len, junioren, jeugd en senio ren) in de eerste wedstrijd strijden voor de eerste plaat sen. Wedstrijd 2, voor de da mes van het niveau B en C (pupillen, junioren, jeugd en senioren), begint om 13.45 uur en duurt tot 16.00 uur. Totaal zijn er tijdens deze dag tien regionale titels te win nen. De turnsters komen van de volgende verschillende ver enigingen uit de regio Gouda: Velocitas (Gouda), Pro Patria (Zoetermeer), Hou Vast (Ha- zerswoude), KDO Lekker- kerk, Boskoop, Reeuwijk, DOS Schoonhoven, Heres Bo- laar vier groepen mid-fit- inzicht weer wat te vergroten, heeft, gaat zelfstandig verder onder de naam Edelcactus BV. Gezien de historische en emo tionele band die de familie Edelman toch heeft met het kweken van cactussen en vet planten, werd onlangs door de familie besloten om de op tie uit te oefenen, die men had bedongen bij de verkoop van het bedrijf K. Edelman BV aan Koninklijke Borsumij Wehry NV. Recente gesprekken tussen beide partijen hebben ertoe move waarvan drie in Wad dinxveen en één in Boskoop. Het is niet speciaal leeftijd gebonden, want er zitten in middels ook vrouwen bij die lende capaciteiten hebben", bijvoorbeeld iets aan hun ‘Fr~+ K1”A J”"- knie of rug hebben. Daar- uitdaging voor mij om ieder- naast zijn er vrouwen die een chronische aandoening heb ben en voor wie dit tempo en de begeleiding goed haalbaar is. ‘Bij mijn aerobicgroepen lo- degraven, Thor (Bergam bacht) en de gastvereniging TOOS (Waddinxveen). Voor TOOS turnen in de eer ste wedstrijd in niveau D bij de junioren Sanne van Vuur- en, Sylvia Verbree, Danitsja Krayestein en Chantal Koele. In de tweede wedstrijd ko men in niveau C senioren Isa belle van Nieuwendijk en Marlies Asscheman voor TOOS uit en bij de junioren C Maaike Braat. Nelleke Droge, Wieke van Vuuren en Marije en Hanne- ke van Buuren komen in ni veau pupillen C uit. Als laat ste vertegenwoordigster van TOOS turnt Anke Lutz haar wedstrijd in niveau jeugd C. Voor één of meerder dames zit er wel een ereplaats in het verschiet. De toegang voor deze wedstrijd is gratis. Er zijn door het stedebouw- kundig bureau Wissing- Het door Nanny Vogelaar zelf Training, ontwikkelde mid-fit-move- programma is bedoeld voor vrouwen die in een overzich telijk tempo veilige oefenin gen willen doen en daarbij ook aan hun conditie willen werken, zonder dat daarbij gesprongen wordt. Alles komt verder aan bod, zoals spierversterkende oefe ningen, coördinatie, lenig- ‘Daar leer ik van en ik vind het ontzettend leuk om te moeders konden hun baby’s ken. doen. Juist deze mensen heb- of peuters meenemen. Als een bepaalde oefening ben het zo hard nodig om te Na zes jaar in Brussel ge- niet haalbaar is voor een be- bewegen. Het fijne is ook dat woond te hebben kwam het paald persoon dan worden er ik op die manier gemakkelijk gezin, inmiddels verrijkt met altijd alternatieven gegeven - J l' - een tweede zoon (nu 12 jaar), zonder dat men zich daardoor naar Waddinxveen. Nanny opgelaten hoeft te voelen of Vogelaar plaatste een oproep in de krant of er een ruimte beschikbaar was waar zij haar lessen kon gaan geven. Tafeltennisvereniging Kwiek reageerde daarop en vijf we ken nadat zij in Waddinxveen kwam komenn wonen had zij de beschikking over een zaal en had zij een aantal leerlin gen die naar aanleiding van haar oproep enthousiast ge reageerd hadden. De eerst groep was gauw vol en er moest een tweede groep ge start worden. Daarvoor had Nanny Voge laar haar kennis en kunde uitgebreid door middel van diverse opleidingen die zij had gevolgd in Brussel, Gent, waarbij zij deze kennis kon vergroten. In juni 1989 be haalde zij haar diploma en voelde zij zich voldoende ge schoold om een aparte groep te beginnen: de ’mid-fit- move’. Ook de mid-fit-move bleek duidelijk in een behoefte te voorzien. Diverse vrouwen waren op zoek naar een sport die voor hen geschikt was. Daarbij waren veel vrouwen die het snellere aerobic niet sel woonde. Na een veelzijdi- bij konden houden, of er ge carrière, onder andere als klachten aan over hielden of personeelsfunctionaris bij het gewoon niet leuk vonden, met hun houding omgaan en IBM en later bij Fina Neder- Anderen wilden wel iets gaan ik daar binnen een groep land, verhuisde Nanny Voge- doen, maar hadden weinig geen verandering in kan be- laar naar de Belgische hoofd- tijd en konden dus geen com- werkstelligen. Daar is een stad waar zij niet zo niet di- petitiesporten doen. Weer an- therapeute voor nodig. Het kreeg dit streven een plaats reet een baan kon krijgen. In- deren vonden gymnastiek mooie daarvan is dan weer middels was zij in verwach- niet leuk. dat ik na een aantal lessen ting geraakt van hun (inmid- De accenten van de mid-fit- kan merken dat zij bij Marij- dels bijna 15 jaar oude) zoon. move kwamen te liggen op ke zijn geweest en zij al veel Om toch iets te gaan doen be- het goed en veilig gebruik van beter met hun lichaamshou- bevorderen van kracht, lenig heid, coördinatie. Uitgebreid aandacht wordt besteed aan het veilig gebruik van de rug, kniën en de houdeing. Ook de Jonet Warmenhoven, fysio- dagelijkse bewegingen ko- therapeute in Waddinxveen. men regelmatig aan bod zoals Inmiddels namen vrouwen van alle leeftijden deel aan Nanny Vogelaar’s lessen. Al spoedig bemerkte zij dat er toch een onderscheid ge maakt moest worden tussen de ene of de andere groep. Om meer inzicht te krijgen in de anatomie en fuysiologie georganiseerd hetgeen begin zij in 1988 aan haar op- groot succes was. iimgcii, vuuruuiaue, lemg- leiding als sportmasseuse, de Voor de viering van vijf jaar heid, rek- en strekoefeningen enige part-time opleiding mid-fit-move wordt op woens- (uitgebreid oefeningen voor buik- bil- en beenspieren) en aandacht voor de houding, het gebruik van de rug en de knieën. Bovendien wordt re gelmatig aandacht besteed aan hoe dagelijkse bewegin gen het beste uitgevoerd kun nen worden. Het fitnesswerk van de oud- Waddinxveense, actief in Waddinxveen (dansschool Van der Lubbe) en in Bos koop, begon toen ze in Brus- vard‘ met eethuisjes en ter rassen te maken bestaan in Waddinxveen al enige jaren. De PvdA is er voor het eerst over begonnen en vervolgens in het beleidsprogramma van het college van Burgemeester en wethouders. De plannen zijn intussen een stukje ver der gevorderd. Anderen wilden wel iets gaan tijd en konden dus geen com- petitiesporten doen. Weer an- therapeute deren vonden gymnastiek niet leuk. De accenten van de mid-fit- move kwamen te liggen op 1 ':van de diverse spiergroepen, het ding omgaan'. heid, coördinatie. Uitgebreid naam Edelcactus BV. De directie zal worden ge voerd door Jan Edelman (33). Hij is de derde generatie cac tuskwekers binnen de familie en werkte 17 jaar bij K. Edel man BV, laatstelijk als ad- opleiding junct-directeur, verantwoor- gedaan, geweldige vordering ken voor mannen1, omdat el- maken. Gezond bewegen ke opleiding die als aanvul- maakt jong en dat zie ik dus ling kan werken in mijn vak- j i-i--i gebied, mij enorm aan spreekt. Mannen hebben nu eenmaal een ander bewe- gevolgen voor de medewer- gingspatroon en andere fysie- kers die bij de voormalige af- ke mogelijkheden dan vrou- deling cactussen van K. Edel- wen. Als je met zo’n groep zou man BV werkten. Zij gaan al- willen beginnen moet je daar lemaal bij Edelcactus BV - werken. Het blijft dus een constante een toch op een verantwoorde manier in beweging te hou den. Ik ben een perfectioniste en zeker wat mijn werk aan gaat en wat is er nu mooieer in je leven dat dat je van je pen de leeftijden uiteen van hobby je beroep kimt maken 'A x-4. cn -u- j-u en eigenlijk altijd vrolijke mensen om je heen hebt. Zelf geleid dat de afdeling cactus- LIsen van K. Edelman BV zelf- Brugge en Leuven. In juli pende leeftijden is dat nieme- tachtigste door te gaan in standig verder gaat onder de i RPÏlID^QUffiV APPKTDA 1987 slaagde ze (met lof) in and zich in een h«kjp gp- Warlrllnwopn p™ Rnaknnr>‘ noam rrinippM..;- nv s unvUANnVn nvLiiDri Beekbergen voor de opleiding plaatst voelt', vertelt Nanny International Aerobic and Vogelaar. Fitness Instructor via de In- Voor mij is dansen mijn lust en mijn leven, maar de grote voldoening krijg ik als ik na verloop van tijd zie dat vrou- gaan. Ik had toevallig al inge wen die misschien 5 of 10 jaar schreven voor een - niets meer aan sport hebben ‘speciale bewegingstechnie- IT rJ CV vl 00 pe el. mg el. er en 34 ne 5; )0 iO e- 0- 2 w en as- P. 30 4 N

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13