Twee reisavonden Afscheidsconcert voor van Van Ginkel dirigent G. de Knegt ANWB-erkenning 6Henry ‘Bloeiende Muziekexamens van 0% maagden in ’Kreater 20 tot 50% korting... morgana slaapkamers Brasserie De Boeg trekt de aandacht leden ’Concordia’ I In Goudse Schouwburg Kwart eeuw ‘Concordia geleid Boskoper Nieuw pand drukkerij Elgersma Zalk bij NWH Klazien ’ut’ Man gewond na aanrijding Concertserie Kunckel-orgel HAZERSWOUDE - Dit voorjaar organiseert de orgel commissie van de Gerefor meerde Kerk te Hazerswou- de-dorp opnieuw een serie or gelconcerten op het unieke, enkele jaren geleden geres taureerde en uitgebreide Kunckel orgel. Promotie Oud-W’ner WS’ HARWA DEMONSTRATIE met de unieke SEBO AUTOMATIC X STOFZUIGER (of op verzoek bij u thuis) In Waddinxveen uitsluitend verkrijgbaar bij: i 7 s Jaarvergadering TOOS-gymnastiek ANW^ 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JANUARI 1995 Pagina 15 Henry Bonman van autorijschool Henrykrijgt bij het ANWB-kantoor in Gouda de ANWB-erkenning Het interieur van brasserie ‘De Boeg aan de Nesse in Waddinx- Leo en Hanneke van den Roovaart bij de bar van hun brasserie ‘De Boeg in Waddinxveen, die zich in een grote belangstelling mag verheu- gen. (Foto: Joop Dorst). veen. (Foto: Sjaak Noteboom). acht uur zal de muziekvereniging Zaterdagmiddag 4 februari zal er van 15.00 tot 16.45 uur een receptie gehouden wor den voor het afscheid van di rigent Gerrit de Knegt in het clubgebouw De Hoge Noot dinxveen. Het gedeelte na de pauze zal geheel gevuld worden door het harmonie-orkest met po pulaire muziekwerken, zoals de ’Bolero’, ’Tennessee Dan ce’, ’La Storia’ en ’Opera Fa vourites’. Het slot van de avond zal geheel in het teken staan van het afscheid van Gerrit de Knegt. weg-Oost in Waddinxveen een eenzijdig ongeval plaats. Een 80-jarige Boskoopse fiet ser kwam ten val nadat hij de van Neslaan, gewone grij ze Union damesfiets type ’opoe’. Nieuwstraat: witte Aldo kinderfiets. TAPIJT-ONDERHOUD EEN PROBLEEM? NEE!!! WANT WIJ DENKEN MET U MEE!!! Graanakker 84, Waddinxveen teL 06-53130971, b.g.g. 19852 op veel showroommodellen. Profiteer nü van deze buitenkans. Dagelijks bij ons in de winkel -VAN DER LINDE WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 februari om half negen houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) weer een theatervoorstelling voor jongeren van 15 tot 25 jaar in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). Deze keer treedt op de theatergroep ‘De Bloei ende Maagden' met het programma ‘De Afrekening'. De toe- Voor bezoekers uit Waddinx veen bestaat er de mogelijk heid per bus naar en van Gouda te worden vervoerd a f 5,- per persoon. zijn val liep hij een hoofd wond op waarvoor hij naar het Goudse Groene Hart Zie kenhuis is vervoerd. Waddinxveen (Nesse en Ko ningin Wilhelminaplein) en in Gouda heeft gehad, en zijn vrouw Hanneke van den Roovart-van Vliet (33), zien met het van de ene op de an- een eigen theorielokaal, in structeurs met een instruc- teursbewijs en een verant woorde wijze van lesgeven voor zowel theorie als prak tijk. Van de circa 6.000 rijscholen hebben slechts 350 rijscholen een ANWB-erkenning gekre gen. Zo’n erkenning betekent ook regelmatig controle, aan welke kwaliteitseisen de rij school steeds moet blijven voldoen. De ANWB-erkenning ziet au- dere dag open gegane ‘De Boeg' een langgekoesterde wens in vervulling gaan. Voor hun brasserie hebben Leo en Hanneke (wiens vader en grootvader horecazaken in tekstueel en fysiek. Ook al dragen ze bloemetjes jurken, zij hebben niks te ma ken met de nieuwe truttig heid, zij spelen sterke vrou wen. De critici vinden ‘De Bloeiende Maagden' leuke brutale meiden. Soms gaan ze iets te ver, maar ze zijn op een grappige manier grof. Verfrissend, pakkend, gedurfd, provoce rend en absoluut origineel. Ze zijn even gemeen, even on stuimig en net zo grof in de mond als iedereen die het ook even niet meer weet. Uiter aard zijn ze ook gevoelig en tactvol, want het blijven da mes. Deze concerten vinden plaats op 25 maart en 22 april. De toegang tot deze concerten is vrij; wel wordt een collecte ge houden ter bestrijding van de kosten. De Gereformeerde Kerk te Hazerswoude-dorp is te vinden aan de Dorpsstraat/ Kommolenlaan. Dirigent Gerrit de Knegt heeft het afgelopen jaar de opleiding voor de muziekexa mens A en B van de diverse kandidaten op zich genomen. Dit keer geen gemakkelijke opgave, want de leerstof is een stuk moeilijker gewor den. De leerstof is opgebouwd uit een theoretisch en een prak tisch gedeelte. Het theore tisch gedeelte bestaat bijvoor beeld uit kennis van de diver se toonladders, het noten schrift, muziektekens, tem poverschillen en dynamiek en kennis over het eigen instru ment. WADDINXVEEN - Er zal weer een aantal leden van de har monie van de Waddinxveense muziekvereniging Concordia gaan deelnemen aan muziekexamens. Deze examens zullen zaterdag 28 januari door C. Cornelissen worden afgenomen in clubgebouw de Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Het praktische gedeelte be staat uit het spelen van een etude en een voordrachtstuk en het spelen van de toonlad ders uit het hoofd. Bij ieder hoofdstuk dat behandeld wordt moeten de leerlingen ook enkele opgaven maken. De leerstof wordt per examen moeilijker. torij school ’Henry’ als een kroon op het eigen werk. Om dat vanaf het begin de reac ties positief waren breidde de rijschool snel uit. De rijschool biedt de klant veel voordelen, zoals het werken met het ERS-systeem. Dit houdt in dat de rijleerling ruim van te voren weet wan neer het examen afgelegd wordt. Dit biedt een goede voorbereiding en draagt zorg voor een hoger percentage ge slaagden. ZEVENHUIZEN - Druk kerij Elgersma aan de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen heeft een nieuw pand betrokken. Na twintig jaar gewerkt te hebben in een ’oude schuur’ was het bedrijf zo groot geworden dat de bouw van een nieuw pand niet langer kon uitblij ven. Na een voorbereiding van vier jaar werd in april vo rig jaar een start ge maakt met de bouw van het velen malen grotere pand, pal naast het oude gebouw. Het bedrijf van Jouke en Tilly Elgersma heeft de afgelopen jaren een grote ontiwkkeling doorgemaakt. Het oude pand werd afge broken en er werden par keerplaatsen en een tuin aangelegd zodat het be drijf zich op zaterdag 14 januari kon presenteren tijdens een open huis. In dit kader moet de belang rijke beslissing worden geno men van een algehele contri butieverhoging. De vorm en de hoogte ervan zullen op de jaarvergadering worden be paald. Ook zullen op deze avond de Bontebalbeker en de Rupke- beker worden uitgereikt aan respectievelijk de turner en turnster met de beste klasse ring op landelijk niveau en de groep met de beste klassering op landelijk niveau. Bij de bestuursverkiezingen zal een nieuw penningmees ter en een nieuwe secretaris moeten worden gekozen. Kandidaten kunnen zich tot aan de vergadering melden bij het het secretariaat. Aan sluitend aan deze vergade ring zal de jaarvergadering plaatsvinden van de multi- sportvereniging TOOS. ANWB erkende autorijschool “Henry” 50,“ (voor 60 min.) óók motorrijles BOSKOOP Op uitnodiging van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen komt Klazien ’ut’ Zalk op bezoek in Boskoop. Klazien is alom be kend van de televisie, de ra dio en van columns in tijd schriften en kranten. Zij zal deze avond vullen door een lezing te houden over hoe men kruiden kan gebruiken voor allerlei kwaaltjes. De avond wordt gehouden op donderdag 26 januari om 20.00 uur in ’De Loods’. De toegang voor leden bedraagt f2,50. Niet leden betalen f7,50. Alphen aan den Rijn, die on der andere heeft gewerkt bij Chalet Royal in Den Bosch, La Truffe Noir in Brussel, De Boterhoeve in Noordeloos en Campagne in Hardinxveld- Giesendam. In de bediening kan het kers verse Waddinxveense horeca- echtpaar rekenen op de steun van part-time krachten en de inzet van hun dochters Dan ny (18) en Leonie (16). ‘De Boeg', dat met de inrich ting knipoogt naar het scheepvaartverkeer op de Gouwe, is een paar weken ge leden van start gegaan met een kennismakingsmenu in drie gangen van f 22,50. Vrij dag 1 februari is er een mos- selavond met live-muziek. De brasserie beschikt over een brede kaart; van een eenvou dige hap tot uitgebreid a la carte. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 12.00-14.00 uur en van 17.00-24.00 uur en zaterdag en zondag van 17.00-24.00 uur. De wekelijkse sluitings dag is maandag geworden. hoog en negen meter breed, waardoor de bezoeker in va- kantiesferen gebracht zal worden. De Indiase dansen worden uitgevoerd door Kelly Varma en haar groep. Zij zul len zowel een traditionele als een moderne Indiase dans vertonen. De presentatie van de avond is in handen van Toi-Toi-lid en Waddinxveens schooldirecteur René Roza. Met behulp van het rad van avontuur zullen worden ver loot een reischeque van Van Ginkel Vakanties ter waarde van f. 2000,-, een reischeque van Isropa Reizen ter waarde van f 1000,- en een reischeque van Holland International ter waarde van f 1000,-. BOSKOOP - In de Rid- derbuurt vond vorige week donderdagochtend een aanrijding plaats tussen een 53-jarige bromfietser uit Boskoop en een 30-jari- ge automobilist uit Rhee- nen. De automobilist sloeg link saf richting de Alphense- weg en gaf daarbij geen vrije doorgang aan de bromfietser. Een aanrij ding volgde, waarbij de bromfietser gewond raakte en met diverse kneusingen naar het Bleulandzieken- huis is overgebracht. Diefstal van fietsen: A.P. Gerrit de Knegt begon in 1945 als lid bij Concordia. De theatergroep ‘De Bloeien de Maagden1 wordt gevormd Anemoon Langenhoff, Ingrid Wender en Minou Bosua. Zij wonnen reeds de jury- en pu blieksprijs op het Martini Ca baretpodium. ‘De Afrekening' is een onge polijst programma, recht voor z’n raap, rauw en ongeremd. De wereld waar zij zich door heen slaan bestaat uit peste rijen, paragnosten en te ge makkelijke intelligentietests. Zij verzuipen zich in een bad van stevige verkering, duur zaam ontwrichtte relaties en wilde sex. Niets of niemand wordt ontzien. ‘De Bloeiende Maagden' gaan elkaar te lijf, Buxus In de nacht van donderdag op vrijdag werden vanuit een voortuin 105 Buxus struikjes van 20 a 25 centi meter hoog ontvreemd. Donderdagavond werd vanuit een schuur aan het Pastoor Daalmansplant- soen een grijze damesfiets gestolen. Het gaat hierbij om het merk Raleigh type Courier. en later op de sopraansax. In 1970 werd hij dirigent van de Eerst op de cornet en de bugel Waddinxveense muziekver eniging. In die tijd was hij ook dirigent bij twee andere harmonie-or- kesten. errit de Knegt heeft de omschakeling meege maakt van fanfare naar har monie. Dat betekende toen dat hij veel tijd heeft gesto ken in de opleiding van voor namelijk klarinetleerlingen. Sinds een paar jaar dirigeert Gerrit de Knegt ook het oplei- dingsorkest. In dit orkest spe len leerlingen mee, aange vuld met jeugdleden uit het harmonie-orkest. Op deze manier leren leerlingen in or- kestverband samen te spelen en de gevorderden kunnen eens een andere partij blazen. In zijn dirigentenloopbaan verzorgde Gerrit de Knegt eveneens de opleiding van de leerlingen op diverse blaasin strumenten en de opleiding voor de muziekexamens. Het 25-jarig jubileum vindt de dirigent een goede gele genheid te stoppen. Op dit moment is Concordia dan ook op zoek naar een plaatsver vanger. Het concert zal daarom een speciaal tintje hebben. In de muziekkeus is dat terug te horen. Zo wordt een aantal muziekwerken uit de ’oude’ muziekla gehaald, omdat Gerrit de Knegt ze nog graag eens wil dirigeren. Het harmonie-orkest zal de avond openen met een aantal klassieke muziekwerken, zo als ’De Geuzen in de Bomler- waard’ en ’Musique a la Car te’. Dit wordt gevolgd door een optreden van het leerlin genorkest met ’Mexicun Trumpets’, ’Only Love’ en ’King Arthur WADDINVEEN - Waddinx- aan de J.W. Frisoweg in Wad- vener Henry Bouman van au torijschool 'Henry' is erkend als ’Autorijschool ANWB’. Deze erkenning werd hem door een vertegenwoordiger van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond voor het ANWB-kantoor Gouda uitgereikt. Om deze erkenning te krijgen moest de Waddinxveense au torijschool aan een aantal voorwaarden voldoen, zoals het percentage geslaagden, GOUDA/WADDINXVEEN - Vrijdagavond 20 januari en za terdagavond 28 januari houden de vier reisbureaus van Van Ginkel Vakanties informatieve en gezellige avonden in de Goudse Schouwburg aan de Boelekade in Gouda. Beide avonden beginnen om acht uur. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar voor f 10,00 per per soon bij één van de vier reis bureaus Van Ginkel in Gou da, Waddinxveen en Zoeter- meer. De entreekaart is te vens lot, waarmee de bezoe ker kans maakt op één van de reischeques die te winnen zijn. Het programma van de beide reisavonden ziet er als volgt uut: 19.30 uur - opening; 19.35 uur - presentatie eigen reisbureaus met medewer king van de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi; 19.55 uur - dia-show Ierland; 20.45 uur - pauze; 21.05 uur - Indiase dans; 21.15 uur - rad van avontuur; 21.30 uur - dia show Aruba, Bonaire en Cu racao; 21.50 uur - Indiase dans; 22.00 uur - einde. De twee dia-shows zijn zeer professionele multi-diashows op een scherm van drie meter De concertserie wordt dit jaar geopend op zaterdag 28 janu ari. Dan verzorgt Jaap Kroonenburg, vaste bespeler van het Garrels orgel van de Grote Kerk te Maassluis, een concert, gevolgd door Erik van Bruggen uit Leiden die op zaterdag 25 februari het tweede concert verzorgt. Het derde concert, meer een orgelbespeling, wordt ver zorgd door Cees Poot uit Pij- nacker, terwijl het slotconcert door de vaste organisten van het Kunckel-orgel verzorgd zal worden. WADDINXVEEN - Woens dagavond 18 januari om acht uur (vanavond) houdt de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS haar jaar lijkse ledenvergadering in de TOOSOOS aan de J.W. Friso weg. Op deze vergadering zal het beleid van het afgelopen jaar en voor de komende jaren centraal staan. Door de rigou reuze vermindering van de gemeentelijke sportsubsidie en de steeds sterk stijgende zaalhuren zal een weg voor de toekomst moeten worden in geslagen. WADDINXVEEN - Vrijdag 3 februari om harmonie en het opleidingsorkest van Concordia in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een jubi- leum-afscheidsconcert geven. Dit concert staat niet alleen in het teken van het 25-jarig dirigentschap van Gerrit de Knegt, maar ook van zijn afscheid omdat hij het dirigeer stokje overdraagt aan een ander. Een dag later is er de af scheidsreceptie in het eigen clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Gouda had) als kok aange trokken Tom Boere (26) uit gangsprijs bedraagt vijf gulden. Zowel leerlingen als de gevor derde leden worden aange spoord tot het volgen van de lessen voor de muziekexa mens, dit ter verrijking van kennis op zowel praktisch als theoretisch gebied van de muziek. WADDINXVEEN - Waddinx- veners en streekgenoten to nen volop interesse voor de nieuwe loot aan de horecas- tam in het Gouwedorp, bras serie ‘De Boeg' aan de Nesse van het Waddinxveense echt paar Leo en Hanneke van den Roovaart. Het met scheepvaartspullen ingerichte ’eetcafé’, waarin tot voor kort een antiekwin- keltje was gevestigd, beschikt zoals bericht over in totaal 54 zitplaatsen en een bar aan de voorzijde. Met de komst van ‘De Boeg' is weer meer inhoud gegeven aan de 'eetboulevard' die de gemeente Waddinxveen graag langs de Gouwe-oever ziet ontstaan. Aan de Zuidka- de en de Nesse zijn nu achter eenvolgens gevestigd restau rant De Gouwe Dis, afhaal- pizza Pizza Spidi, pizzaria La Tarantella, ijssalon Merino, het Griekse spe- i cialiteitenrestaurant Kreta, grillroom 'Sphinx' en brasse rie ‘De Boeg'. In het Brugcen- trum zit ook hotel-café-res- taurant ‘De Unie'. Leo van den Roovaart (42), die detailhandelszaken in WADDINXVEEN - Oud-Wad- dinxvener en leerkracht in ’t Harde, Anton C. Verweij, heeft de graad van doctor be haald aan de Vrije Universi- teit in Amsterdam door te promoveren op het proef schrift ‘Scaling Transitive In ference in 7-12 year old chil dren'. Zijn promotor was prof.dr. W. Koops, copromotor TPTI VAI dr. K. Sijtsma en referent prof.dr. W. Molenaar. De WADDINXVEEN - Maandag- openbare verdediging van het ochtend omstreeks vijf voor proefschrift, die plaats vond half twaalf vond op de Kerk- op gezag van rector magnifi cus prof.dr. E. Boeker, ge beurde ten overstaan van de promotiecommissie van de fa culteit der psychologie en pe- stoeprand had geraakt. Bij dagogiek. De paranimfen van 1 1 1 J’1 Anton C. Verweij waren Eddy A. Verweij (Kilder) en Janke A. Verweij (Zwolle). "75 'f K' p i r - öbB» -- uitgereikt. (Foto: Henry Bonman). Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort Zonwering Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828-16119 Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond WK?. 4b w t l n W - - -■

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15