J. v.d. Born nieuwe koploper bij WSV Kostbare winst voor Elke dag om C en uur Klinkende zege Be Fair-dames ’middenmoter’ Korbis Zicht ZVH op kwartfinale Eben Haëzerschool wint de eerste schooldamdag ALPHEN 6«o« EC-tournooi Pro Patria sterk tijdens de eerste turncompetitie VERLIES Tweede plaats Excelsior 2 Jan Kersbergen leidt sjoelers Sensatie bij Flyers-heren: strijd gestaakt aard, dat de Waddinxveners hiervan niet de dupe worden. Topscoorder was Mike Heer- kens met 12 punten. Jeugdschakers in Oostvoome Diploma- zwemmen Korbisjeugd in regioselectie Jeugd van WSE K speelt gelijk ZVH moeizaam langs Sudosa Klaverjasnacht in Het Zuidhonk Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JANUAR11995 de zaalvoetbaltoumooi Primeur. terdamse RVC Libanon op het programma. bleven de beide punten in Bleiswijk. Komende zaterdag komt Sportief op bezoek in het Warnaarplantsoen. ven. Een dubieuze strafworp in de laatste minuut van OWO ning bezet het achttal van Han Poortvliet met 6 punten een middenmootpositie. doelpunten waren afstands schoten en benutte strafwor- pen. Twee van die strafworpen werden prima door Jaco Wi- neke benut. Dat betekende zo lange tijd gelijk op. Met spel- verdeelster Cora Bos en An neke Verwoerd inmiddels in de basis knokte een hardwer kend Be Fair zich punt voor punt naar de setzege. De Waddinxveensen speelden bij De tweede helft liep het al stukken beter bij Flyers. Nu ontstond een gelijkopgaande wedstrijd. Maar de winst was voor DAS. Uitslag 39-69. Top scoorder: Menno v.d. Hoven met 11 punten. team nog altijd op de eerste overwinning wacht. E-l ver loor met 5-0 van Sagitta. De grootste nederlaag was voor Fl. Het verloor met 1-15 van Bolnes. de wisselingen in de top. B. Jansen moest zijn eerste plaats afstaan aan J. v.d. Born. WADDINXVEEN - Het eerste team van de hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost) heeft met redelijk groot verschil de eerste Waddinxveense schooldamdag voor het basisonderwijs gewonnen. Van de maximaal 50 te sco ren punten behaalden zij er maar liefst 46. WADDINXVEEN '- Korbis-korfbal heeft door in Maarsen- broek van OWO te winnen een belangrijke stap gezet op de weg tot behoud van het tweedeklasserschap. In een meer spannende dan goede wedstrijd behaalden de Waddinxve- ners een krappe 12-13 overwinning nadat de ruststand een gelijke stand van 6-6 had laten zien. Jammer was dat de veel te veel fluitende arbiter er voor zorgde dat in het veld irrita- waarin fel werd verdedigd, In de derde set ging de strijd ties ontstonden, die uitmond den in een gele kaart voor een goede wedstrijd kun- BE FAIR WADDINXVEEN - De eerste voetbalwedstrijd na de win terstop heeft voor het Wad dinxveense Be Fair niet het resultaat gebracht, waarop gehoopt was. Tegen het Bleis- wijkse Soccer Boys moest een 2-1 verlies worden geïncas seerd. Weliswaar wisten de Wad- dinxveners de eerste helft met een voorsprong af te slui- maar de eerlijkheid dwingt te zeggen dat deze stand op dat moment zeer ge flatteerd was. Met name de doelman van Be Fair, Ralph Boonstoppel, was hier debet aan. WADDINXVEEN - Woensdag 18 januari (vanavond) om half zeven is er weer sjoelen in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). Het algemeen klassement ziet er zo uit: klasse A: 1. Jan Kers bergen, 2. Dick Dros, 3. P. Kerkvliet. Klasse B: 1. M. Re- nesse, 2. B. Brouwer, 3. Kees Slingerland. Klasse C: 1. Adrie Faas, 2. Asha den Drij ver, 3. Jan van Beek. Klasse D: 1. Ronald Meijer, 2. Coby van Eek, 3. Hans Kuipers. Klasse E: 1. Miep Zonder land, 2. Peter Botger, 3. Corry Boegheim. WADDINXVEEN - Heren 1 van Flyers-basketbal trad vrijdagavond aan tegen com- petitie-koploper Juventus. Vanaf het begin van de wed strijd namen de Waddinxve- ners het initiatief en dicteer- WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week donderdag ge- den de strijd. De Flyers-heren houden 17e ronde van de huishoudelijke competitie van de waren in topvorm en Juven- WADDINXVEEN - Excelsiors tweede damteam (viertal) is tot nu toe erg succesvol in de clubcompetitie van de dam- bond Midden-Holland. Don derdag werd in de uitwed strijd tegen OGB (Bodegra ven) een goede overwinning (6-2) geboekt. Er waren twee winstpartijen en twee gelijke spelen. Door dit resultaat heeft het Wad dinxveense team nu 8 punten uit 5 wedstrijden en bezet daarmee een gedeelde tweede plaats in haar klasse. Jan Kramer had na ongeveer één uur spelen reeds schijf- winst. In een betere stand voor hem raakte zijn tegen stander de kluts wat kwijt en startte een combinatie, welke bij nader inzien onjuist bleek. Jan Kramer forceerde later doorbraak naar dam en met het materiaalvoordeel speel de hij duidelijk naar winst. Dirk Heeren had in een stand met voor beide spelers acht schijven liefst vijf randschij- ven. Zijn stand deed niets goed verwachten, maar hij hanteerde zijn randschijven goed. Uiteindelijk bleek remi se simpel haalbaar, maar de winst werd goed binnen ge haald door een schijf te offe ren, damhalen en daarbij op dubbelslag te blijven staan. Een fraaie winst in dit eind spel. Cor Stolker bleef de aanvals golven van zijn opponent goed opvangen en na veel ver eenvoudigen kon hij op niet te moeilijke wijze doortocht ver krijgen. In deze fase had hij winst in handen, maar ken nelijk had een moment van ’damblindheid’ hem te pak ken. Hij zag de zet die hij kon doen, echter hij berekende deze als niet juist. Dus een puntendeling. Cor Barelds speelde lang ge lijk op en na wat onregelma tigheid belandde hij in een voor hem wat voordeliger eindspel. Gelet op de stand op dat moment werd remise overeengekomen. Het winnend schoolteam be- schoolprijzen. Alle stond uit Rosaline van de’ poulëWinnaars en dè num- Bosch, Denise Telussa, Mat- thijs Neven, Ingrid Riep en Ryan den Drijver. Een goede tweede plaats werd behaald door het team van de her vormde Bethelschool (Lin- dengaarde), dat 40 punten scoorde. Zaterdag streden 132 scholie ren, die waren ingedeeld in groepen van elk 6 spelers, om de persoonlijke eer en de sing gezien het spelpeil van de Zevenhuizenaren en voor een belangrijk deel te danken aan het Finse ongeduld. Tam pere was bij 12-14 minuten lang vergeefs bezig het beslis sende punt binnen te slaan, maar te vaak zonder naden ken, overleg of overtuiging. ZVH was ook in de derde set beter, niet goed genoeg om zich met recht een Neder landse laat staan Europese topclub te mogen noemen. Daar deed de aanwezigheid van drie, toch enigszins ge louterde internationals als aanvoerder Rodenburg, Mish Latuhihin en Rob Grabert weinig aan af. De Zevenhui- zense hoop bleef wel leven, maar de opvolger van Toon van der Burgt - ’Peter Murp hy is nog vrij’, werd al hoop vol gefluisterd - is nog lang niet klaar.Dat moest ook Gra bert beamen. Hij heeft jaren lange ervaring in Italië nog niet op de eovers van de Rotte kunnen laten zien. ‘De men sen spreken meteen van een PSV-, Milan- of Barcelone- syndroom, crisis. Door de vele wisselingen is onrust ont staan. Vervolgens zijn we in paniek geraakt. Dat is het domste wat je kunt doen, want bij het minste of gering ste slaat dan de mentale stress toe. Je zag dat in de tweede set weer even. We spe len nog niet vrijuit. Het basis niveau is nog niet vastgelegd. Aanvalskracht hebben we ge noeg. Ik zou balans moeten brengen in het achterveld, maar ik knoei ook met m’n vorm. We kunnen dat oplos sen, maar het kost tijd*. ZEVENHUIZEN - Toon van der Burgt stapte vorig weekein de na zeven jaar op als coach van Rentokil ZVH. Hij had de Zevenhuizense volleybalploeg, ondanks de investeringen in spelers en trainingen, niet gebracht waar die op grond van de kwaliteiten dit seizoen zou horen: aan de Nederlandse top en tegen de Europese aan. slag 6-1. Door deze glanzende Toch kreeg ZVH vorige week overwinning blijft WSV 4 het woensdagavond uitzicht op uitstekend doen en hand haaft zich dan ook als de on geslagen koploper in zijn klasse in de RSB. len tevergeefs het tij te keren. De eerste helft werd afgeslo ten met een 45-26 voor sprong. Ook de tweede helft bleef Flyers de veel betere ploeg. Juventus begon steeds meer de schuld bij de scheids rechters -in plaats van bij zichzelf - te zoeken. Het werd op een gegeven mo ment zo erg, dat de scheids rechters besloten de wed strijd te staken bij een stand van 62-37. Dit kan nadelig zijn voor Flyers, maar hope lijk zijn de rapporten van de scheidsrechters van dien De dames van Flyers gingen met een sterk gehavend team op bezoek bij DAS in Delft. Liefst drie basisspeelsters werden gemist en dat is niet bevordelijk voor een goede wedstrijd tegen een mede- kandidaat voor het kampi oenschap. Flyers verloor deze voor damesbegrippen uiterst harde wedstrijd van DAS-zij- de met 50-33. Meisjes-kadetten begonnen de tweede helft van de compe titie voortreffelijk. Met goed basketbal werd er gewonnen schrijven. De D2 ploeg be staat uit Hugo van Elteren, Jan van Helden, Aart-Jan van Vliet en Arie Verheul. Van de C-ploeg (die voor het eerste meedoet) maken deel uit Sven Stange, Jesse van Elteren, Biniam David en Gerben Bergacker. houdingen in nam Be Fair zelfs kort voor rust een voor sprong toen een voorzet van Aijan Groenendijk door Koen Meijer werd ingekopt. Na de hervatting kreeg Be Fair meer greep op het spel en wist zich enkele goede kansen te scheppen waarvan de beste voor Matin van Tol was. Hij verscheen alleen voor de keeper, maar stifte de bal over hem heen. Helaas voor hem en de Waddinxveen se ploeg belandde de bal niet in het net maar op de lat. Kort hierna slalomde Wim van der Starre door de vijan- verdediging en bood Eric Jan Codee een goede mo gelijkheid om de score te ver dubbelen. Hij faalde echter op korte afstand van het doel. iOm de pech voor Martin van de competitie’ Al deelde Tol nog erger te maken veran-- derde hij een voorzet van één van de gastheren dusdanig van richting dat de bal achter de verblufte Ralph Boonstop- sporthal de Sniep (Sniepweg) strijden om l__t 1__.11 regio-kampioenschap. ZOETERMEER/WADDINXVEEN - De turncompetitie van de KNGV-regio Gouda in de D- en C-lijn is begonnen. De eerste wedstrijd in de F-poule werd gehouden in Lekker- kerk. Deze wedstrijd was voor de categoriën jeugd en pupil len. Alle meisjes werden volgens hun eigen lijn en categorie beoordeeld. Er waren zes meisjes per ploeg en het totaal van de ploeg bepaalde de eindstand. ’s Morgens werd het eerste gedeelte van de wedstrijd ge wonnen door de ploeg van Ve- locitas (Gouda) met een to taal van 134.10. ’s Middags werd er geturnd door de ploe gen van KDO (Lekkerkerk), Thor (Bergambacht) en Pro Patria (Zoetermeer). De meisjes van Pro Patria be gonnen op de balk. Ondanks wat vallen werd er op dit toe stel redelijk goed geturnd. Hierna volgden de vrije oefe ning, brug en sprong. Thor (Bergambacht) werd derde (81,00), KDO (Lekkerkerk) tweede (123,25) en Pro Patria (Zoetermeer) eerste met de zeer hoge score van 153,55. Het individuele klassement was als volgt: 1. pup. C: Mar- j oleine Verweij uit Waddinx veen (balk 8.00, vloer 8.85, voor. Hij werd eerste met 8 WADDINXVEEN - Zaterdag werd door de Moerkapelse schaakjeugd in Oostvoorne gestreden om het open kam pioenschap van de Zuidhol- landse Eilanden. Aan deze wedstrijd, die een onderdeel is van de Grand-Prix-wed- strijden voor de jeugd, deden ongeveer 120 schakers uit de regio mee.Van schaakvereni ging Moerkapelle waren Jes se en Hugo van Elteren aan wezig op dit sterk bezette toumooi. Hugo van Elteren nam deel in de E-categorie (totaal 45 deelnemers) en wist zich daar al snel bij de kop van het klassement te nestelen.Met slechts een ne derlaag en twee remises be landde hij uiteindelijk op een fraaie tweede plaats. Zijn sco re was 7 uit 9. Zijn grote ri vaal, Pieter van Nes uit Zwijndrecht, was hem weer Er was sprake van veel span nende wedstrijden, waarbij fel om de punten werd ge speeld en waarbij slechts drie remises werden geteld. Te vens leverde deze ronde een nieuwe koploper op omdat uitdager J. v.d. Born hem wist te verslaan.Koploper B. Jan sen speelde met witte stuk ken tegen de nummer 3 van de rangslijst. De dit seizoen sterk spelende J.v.d. Born kwam goed uit de opening. Beide spelers hielden elkaar tot aan de slotfase in even- wicht.B. Jansen, in vergelij king met zijn tegenstander een sterk aanvallende speler, wilde alsnog een overwinning forceren, maar wat bij hem niet zelden voorkomt, gebeur de nu opnieuw. Door een on nauwkeurigheid liet de kop loper toch een steek vallen. Die luidde een onverwachte nederlaag in, zodat J. v.d. Born door deze winst zich de competitieronde als nieuwe koploper zal presenteren.Een andere partij in de top, E. Philipse (2) tegen J. v.d. Oord (4), werd door de witspeler in winst omgezet. Door deze overwinning blijft E. Philipse pal achter de koploper in pun- tenaantal en handhaaft zich als serieuze titelkandidaat. W. Hennink deed nu echt een stapje terug. W. v.d. Hoek, zijn beste seizoen spelend bij WSV, speelde zijn tegenstan der met gemak van het bord. Eveneens een overwinning voor H. van Woudenberg, die zich in de strijd om de beste vijf van WSV wil mengen. In de subtop een nederlaag voor A. v.d. Starre tegen A. Kardol, die zich weer in de top 10 heeft gespeeld. J. Stam en A. Prins deelden de pun ten. In het middengedeelte pakte T. van Bruggen knap de punten van H. Reus. J. Auad ging na vijf zetten de teil in door tegen A. Wiersma zijn dame weg te geven. T. Kuiper kroop wat omhoog door zijn verrassende winst tegen F. Ritter en J. Smit kwam met de zwarte stukken niet verder dan remise tegen A. Versluis.In de kelder van de schaakdivisie boekte G. Torenbeek een onverwachte winst tegen H. Stouten. E. Ket bleek te sterk voor N. Dannis. A. van Asperen bleef verwijderd van de onderste plaatsen en boekte opnieuw een overwinning. Nu werd ro de lantaarndrager C. v.d. Knaap het slachtoffer. Voor de Rotterdamse Schaak bond werd ook gespeeld. WSV 4 wist Krimpen aan den IJs- sel 6 te verslaan met als uit- van Blitz. Flyers speelde echt als team en dit blijkt ook uit de score, want vier meisjes hadden dezelfde score. Eind uitslag 39-28. Topscoorder: Jantien Groeneveld, Charlot te Lelieveld, Meike Vierstra en Jane Sijl elk met 6 punten. Het eerste optreden van het nieuwe jongens-kadetten- team tegen DAS ging niet ge paard met een overwinning, maar deze zal ongetwijfeld nog komen. De eerste helft moesten de jongens nog aan elkaar wennen. DAS profi teerde daar van en nam een grote voorsprong met de rust 14-39. WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep is weer gezwommen voor het A-diplo- ma. Er waren deze keer (slechts) 24 deelnemertjes. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen en Rob Hogerbrugge. De geslaagden zijn: Mandy van der Meulen, Stèphanie van der Eijk, Esmé Spoor, Marit Quist, Sven van der Starre, Kevin Uylen, Koen van der Ham, Vincent Ma thot, Jetske Wiersma, Ruben Pfoster, Peter Los, Hella Bou- mans, Hans de Boer, Sanne van Splunter, Nathan van Of- wegen, Giverney Cowan, Ja nine Zuidbroek, Koen Blom, Marijn Pronk, Stefan Zwaard, Roxanna Benink, Li- sanne Been, Jeroen Koster en Vincent Smits. WADDINXVEEN - De Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt weer een klaveijasnacht van vrij dag 27 op zaterdag 28 ja nuari in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Er wordt gestart op vrij dagavond om acht uur en op zaterdagmorgen wordt de nacht besloten met een gezamenlijk ontbijt en de prijsuitrei king. Er kunnen maximaal 32 koppels meedoen. Aan meldingen en verdere in formatie bij Piet de Niet, tel. 01828-19528 en Ger rit de Vries tel. 01828- 17889. in de D-categorie uit. Hij moest het opnemen tegen sterke spelers als Ka Chun Lui, Tim Benning en Djurre den Heeten. Door goed door dacht te schaken behaalde hij uiteindelijk 5,5 uit 8, en dat bracht hem, in een deelne mersveld van 39 schakers, op een vijfde plaats. Deze week gedachte aan een snelle zege beginnen in Spijkenisse de JCK-jeugd club kampioen- Moerkapelle is dit jaar weer in staat om jtwee^ploegen in te Tampere bleek ineens veel meer te kunnen, de thuisclub aanmerkelijk minder. ZVH was in die fase bijna volledig afhankelijk van de buiten- aanval met Rini Boutens en Edger Tinkhof en allesdoener Brecht Rodenburg. Dat de formatie toch nog met 16-14 wegkwam, was een verras- tuaties het hoofd te bieden. Zelfs toen een aantal voorhoe despelers van Soccer Boys al leen voor hem verscheen, ca pituleerde hij niet en wist amet prachtige reddingen de door dit team zich definitief nul te houden. Tegen alle ver heeft hersteld van een minde re periode. De smaakmaker van Korbis blijft D-l. Er werd met 9-0 van Rozenburg ge wonnen. Trots staan zij bo venaan. Het G1 team scoorde maar liefst achtmaal, de tegenstan der echter drie maal zoveel, trixschool: Pieter Spelt, Lau- Dat betekent dat het jongste ra Berlijn. Koningin Juliana- school: Celesta v.d. Ende. Dick Brunaschool: Koen Hoondert, Charlotte Poulis- se. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencentrum Be Fair hebben een belangrijke 3-1 overwinning behaald op Krimpen. Door deze overwinning staan de Waddinxveensen met 24 punten uit 11 wedstrijden stevig op de tweede plaats met één punt achter koploper Sovicos. de kwartfinale van het tour- nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Het versloeg Tampere Isku-Volley uit Fin land met 3-0 (15-3 16-14 15- 11). Vanavond (woensdag 18 januari) is de retumwed- strijd.Goed was het duel al- lermist, het positieve resul taat was de winst. ‘Dit is een goede uitgangspositie voor de nabije toekomst. Het geeft weer enig vertrouwen', zei in terim-trainer Steward Ber nard, die de taken van Toon van der Burgt over heeft ge nomen voor in elk geval een paar weken.‘Nee, dat was geen moeilijke beslissing, maar een logische. Ik ben fulltime in dienst van ZVH. Het was al lang duidelijk dat Toon van der Burgt de ver- voor de uitblijvende prestaties zou nemen. Eigenlijk is het een schandaal dat hij weg is. De spelers vinden dat zij zelf daaraan schuld hebben en dat vind ik ook‘. In dat licht bezien was de op- - j. WADDINXVEEN - Twee jeugdleden van Korbis-korf bal zijn geselecteerd voor het Regio Gouda team. Gerben ten, Wijnstra en Thirza Kok, bei- J~"’ den uitkomend in B-l, speel- .1 JJ. 1- _J_ in een internationaal tour- nooi. In mei zullen zij met dit een toumooi wordt gespeeld Hij wist de meest kritische si- in België. Zaterdag bleven zij met B-l in de buurt toen er tegen De Kapellen werd gespeeld. In Capelle aan den IJssel werd met 4-10 gewonnen, waar- Wineke en Marco van Leeu wen wisselden van vak) aan trad, wist het goede spel te gen KOAG een week eerder voort te zetten. Van het begin af aan was het duidelijk dat er tegen OWO punten ge haald konden worden. Na 1-0 achter was het spoedig 1-1 via een afstandsschot van Miriam de Boer. Even later had Wim Lebbing succes met een half afstandsschot waar door het 2-2 werd. Toen Mar co van Leeuwen daarna de eerste van de vier Korbis treffers Korbis in veilige ha- strafworpen benutte, betekende dat voor het eerst een voorsprong (2-3). Dat stuivertje wisselen in het kon de Waddinxveense pret scoreverloop ging tot de rust echter niet meer verstoren door en resulteerde in een ge- (12-13). Door deze overwin- lijkè stand van 6-6, waarbij moet worden opgemerkt dat OWO via twee strafworpen langszij wist te komen. De Korbis-score werd verzorgd door Ellen van de Ent en Yvonne Visser (2x) die beiden op een g nen terugzien. Na 7-6 voor OWO zette Mar co van Leeuwen van afstand en de steeds beter georgani seerde veldverdediging van Be Fair. Met een 15-11 setwinst was de 3-1 overwinning een feit. De dames van Be Fair bewe- (zwanger- zen hiermee dat zij in de top 1 1 van de derde divisie thuis ho ren. Zaterdag staat voor ze de met weinig punten tegen, de opdracht, werkte verdovend, schappen. Schaakvereniging En aan de andere zijde van het net opwekkend. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden WSE Al, BI en Cl voor m de punten met WDS Al. Bei de teams kwamen niet tot scoren. BI speelde 1-1 bij Ter- neuzen BI. Kees Putters schreef de WSE goal op zijn pel in het net verdween, naam. Cl en VEP Cl hielden v J- elkaar ook in evenwicht en zetten een eindstand van 2-2 op het bord. Alle overige teams peelden vriendschap pelijk of kwamen uit in de zaal. Zondag 15 januari veroverde WSE BI een knappe vierde Kort voor het verstrijden van de officiële speeltijd kon Soc cer Boys nog profiteren van het opdringen van de Be Fair- achterhoede door middels een uitval de winnende treffer aan te laten tekenen. On danks een wanhopig slotof- fensief, waarbij Arjan Groe- plaats in een groot opgezet nendijk nogmaals de lat trof, zaalvoetbaltoumooi in dc K1- Houtrusthallen in Leiden. Hieraan namen 18 B-teams deel. weer Korbis op onbeslist. Te kenend voor deze wedstrijd, was het feit dat Korbis geep enkele maal via een door- OWO-speler. In feite was dat braak wist te scoren. Alle helemaal niet nodig geweest want een onsportieve wed strijd was het geen moment. Er was sprake van veel inzet. Ook voor OWO stond er veel vlagen imponerend met mooi op het spel. Korbis, dat in een gevarieerd aanvalsspel (15- gewijzigde opstelling (Jaco halverwege een 10-9 stand 13). Wineke en Marco van Leeu- voor OWO en toen was het In de vierde set wist een en- wen wisselden van vak) aan- maar de vraag naar welke thousiast en hardwerkend Be trad, wist het goede spel te- kant de score zou omslaan. Fair de tegenstandster op- gen KOAG een week eerder Gelukkig was dat Korbis. Met nieuw op de knieen te krij- voort te zetten. Van het begin een fantastisch afstandsschot gen. De dames van Krimpen af aan was het duidelijk dat wist Donja van Otterloo 10- 10 te scoren. Toen even later Marco van Leeuwen 10-11 liet aanteke nen zag het er naar uit dat Korbis aan het langste korf- bal-eind zou trekken. OWO wist echter via goed spel te rug te komen. Jaco Wineke bracht niettemin met twee houden 17e ronde van de huishoudelijke competitie van de waren in topvorm en Juven- Waddinxveense Schaak Vereniging WSV waren er opvallen- tus probeerde met alle midde- ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelde Rentokil-ZVH weer in de reguliere volleybalcom- petitie tegen debutant en hekkesluiter Sudosa in As sen, waarvan moeizaam met 0-3 werd gewonnen (13-15, 15-17, 12-15). Coach Stewart Bernard ging met een geha vend team naar de Drentse hoofdstad. Spelverdeler Mis ha Latuhihin moest ziek thuisblijven, terwijl Rob Gra bert grieperig op de bank moest plaatsnemen.Het spel- verdelen werd bij ZVH in As sen overgenomen door Henry Smienk en dit deed hij op een goede wijze. Op een zeer glad de vloer waren de ZVH-spe- lers niet echt in hun sas. Ze konden niet vrijuit spelen. Sudosa daarentegen speelde een alles of niets spelletje, waardoor ze in alle sets vaak op voorsprong kwamen. ZVH heeft genoeg ervaring en ta lent in de ploeg om niet echt in gevaar te komen. HUIZEN KIJKEN OP TV. WAAR ANDERS? brug 8.50, sprong 9.20); 2. Ve rona v.d. Leur uit Waddinx veen (balk 6.60, vloer 7.85, brug 8.80, sprong 8.25); 3. Yvonne v. Santen van Pro Pa- antwoordelijkheid tria (balk 6.45, vloer 4.90, brug 8.10, sprong 7.90); le jeugd C: Berlinda Verweij uit Waddinxveen (balk 6.80, vloer 7.10, brug 8.95, sprong 9.20); 2. Kanly Chesko (balk 5.35, vloer 6.90, brug 6.65, sprong 8.30); 3. Kirsten Key luchting over de zege (balk 5.35, vloer 4.60, brug dorpshuis Swanla op Tampe- 7.35, sprong 8.10). re begrijpelijk. Een set of 29 punten in totaal is waar- Deze twee meisjes zijn beide schijnlijk genoeg voor voort- ook lid van de Zoetermeerse zetting van het Europese be- Pro Patria-ploeg onder lei- keravontuur. Dat eindigt dan ding van Sylvia Minnen. Za- waarschijnlijk in de volgende terdag zullen de meisjes in de ronde, in februari, in Noord- -tu-i j_ o_;__ zo_;Italië. De kans is immers le- het indivïdueïe vensgroot dat de volgende te genstander Daytona Modena is, de werkgever van onder anderen de Nederlandse in ternational Bas van de Goor. Het duel met de Finnen in Ze nit 9.Jesse van Elteren kwam venhuizen duurde langer dan op grond van de eerste set viel te becijferen. Die was na een stief kwartiertje voorbij. Toen ZVH ook in de tweede reeks snel een royale voorsprong nam, leken Bernard en de re serves rustig in slaap te kun nen vallen. Dat gebeurde ech ter ook binnen de lijnen. De Be Fair-coach Herman Brou- hadden geen afdoende ant- wer startte de wedstrijd met woord op de moeilijke service Sylvia de Vries als buitenaan- valster, terwijl hoofaanval- ster Sjanet van Tol debuteer de op de libero-positie. De verschuivingen in het team, door het wegvallen van libero Joke Doornbos schap), werden uitstekend uitgevoerd. Be Fair nam van het begin af aan het initiatief uitwedstrijd tegen het Rot- in de wedstrijd. Met de service wist Be Fair zoveel druk uit te oefenen dat de tegenstanders er niet aan te pas kwamen. Met name de moeilijke service van Antoi nette Wijker zorgde voor veel punten. In een hoog tempo werd Krimpen zowel aanval lend als verdedigend op alle fronten afgetroefd (15-7). Onnodige fouten, met name in de service en aanvalsop bouw, brachten Krimpen in de tweede set weer in hun spel. Het waren vooral de blokkering en aanval van de lange middenspeelsters die Be Fair in de problemen brachten (8-15). schoolprijzen. mers 2 ontvingen een herin- neringsvaantje. Het schooldamtoumooi wordt nu voor de 23e keer gehouden door de Waddinxveense dam vereniging Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO). De wed strijden vonden onder veel belangstelling van ouders en leerkrachten plaats in de au la van de samenwerkings school voor HAVO-Atheme- um (Sniepweg). De jeugdige dammers moes ten in elke poule vijf wedstrij den spelen. Door meerdere scholen waren één of meer teams (vijftallen) aangemeld, die voor de schoolprijzen stre den. De volledige uitslag ziet er zo uit: 1. Eben Haëzerschool 46 pnt; 2. Bethelschool 40 pnt; 3. den eerder met het regioteam Willem Alexanderschool 34 pnt; 4. Koningin Juliana- school 32 pnt. De deelnemen- team de grens overgaan als er de scholen kenden ook hun poule winnaars. Eben Ha- ezerschool: Matthijs Neven, Denise Telussa, Johan Kok, Mark Oudijk, Ingrid Riep, Madelon Vavier, Ryan den Drijver, Rosaline v.d. Bosch. Willem Alexanderschool: Barbara Geers, Jacoline Hu- nink, Pieter Moerman, Rei- nier Goddijn. Bethelschool: Jaap Cammeraat, Jorien Kooijman, Dirk Boekhout, Robin Grootendorst, Leen Plaisier, Dirk-Jan v.d. Dool. Theo Thijssenschool: Margot van Leeuwen. Koningin Bea- WoonTV is een samen- werkingsprojekt van de makelaars in Alphen e.o. en Holland Advertising Nieuwe Media, uitgever van NieuwsTV Alphen Die zonnige Alphense hoekwoning... De riante boerderij juist buiten Bodegraven... Hoe graag zou u er niet binnen kijken... Omdat u in Alphen of omgeving een nieuwe woning zoekt. Overweegt te verhuizen. Of geïnteresseerd bent in het onroerend goed-aanbod in deze regio. Vanaf NU wordt u elke dag op uw wenken bediend door 'WoonTV Alphen', een gloednieuw TV-programma waarin de makelaars uit Alphen en omgeving hun aktuele woningaanbod in de huiskamer brengen! WoonTV zendt uit op de kabeltelevisie, kanaal NieuwsTV Alphen e.o., en begint dagelijks klokslag 10.00 en 22.00 uur. Het programma - dat ook in Boskoop en Bodegraven verschijnt - duurt circa drie kwartier en biedt sen videorondgang langs meer dan 100 aktuele koopwoningen en nieuwbouwprojekten. Van elke woning leest u de bijzonderheden na op WoonTxt. u ziet niet alleen foto-shots van de buitenkant, maar vooral ook van het interieur. Nog nooit was huizen kijken zo makkelijk, zo informatief en.zo leuk! WoonTV Alphen e.o. 7 dagen per week dagelijks vanaf 10.00 en 22.00 uur kanaal NieuwsTV Alphen e.o. x Alphen a/d Rijn: 737 MHz kanaal S4+ Boskoop, Bodegraven, Rijnwoude/voorlopig 194 MHz, kanaal Euro7 informatie 02230-55666

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23