Winkelhart 7 Palet met 110 woningen met MAB gaan praten Nieuwe managers bij Volvo Bedrijfswagens Étas Pellikaan BV wil best voor examen juni'95. Start: ma. 13 mrt. Bouw Opleidingscentrum SVS start 2 februari NASI- of BAMI- VLEES 400 GRAM BABI PANGANG Kinderdienst Uitstapje in Deventer winkeliers Dorpstraat 600 GRAM I y ff', TOERISME Sepr I vakopleiding voor het reisbureaubedrijf Eén lesav. per week. Voor ex. nov. 95 Start wo. 22 mrt. Goudse musea in AVRO-programma Negen dichters in Gouds café PAGINA 13 en samen voor van deze afdeling is benoemd loopbaan aalbaarheid, Vorige Dorpstraat-winkelierster Jansje Wielaard had veel aandacht WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUAR11995 I - aanleiding enige gerichte ac tie <te ondernemen. hoorlijk binnen het college van Burgemeester en Wet houders, waar onder andere burgemeester Kees van der Linden sprak over ‘nieuwe feiten'. Als eerste tastbare bewijs dat het nieuwe pand er echt gaat komen, mag de eerste paal ze ker een mijlpaal genoemd worden'. “Een eerste paal ook met een Ruim 1.700 mensen hebben maandag 19 september vorig jaar de opnamedag van Tus sen Kunst Kitsch’ bijge woond in museum Het Catha rina Gasthuis aan de Oostha- ven. Zij lieten meegebrachte voorwerpen bekijken en taxe ren door een van de twaalf ex perts die verspreid zaten in het museum. 1 studiecentrum WADDINXVEEN - week woensdag 18 januari r^alphens we winkelplan - dat uitgaat van de sloop van ‘de Passage', waarvoor in de plaats 50 wo ningen gebouwd zouden kun nen worden - had Pellikaan Bouw BV voorzien van een eventuele schadeclaim indien van MAB Projectontwikke- ‘Als wij de besluitvorming spen zijn de hoofdzake- Architect Hans Peeters van Stuurman Partners BV tekende voor het Opleidingscentrum SVS dit kan toorpand aan de Limaweg in Waddinxveen. (Tekening: Stuurman partners BV). De Dorpstraat-winkeliers op bezoek in de MID-tapijtfabriek in Deventer. (Foto: Mega Color). WADDINXVEEN - In een bij de plannenmakerij voor een winkelcentrum op de Be Fair-lokatie behorende brief voor het college van B. en W. heeft directeur ing. E.E.M. Versae- vel van Pellikaan Bouwbedrijf BV in Tilburg al in november vorig jaar geschreven bereid te zijn met MAB Projectont wikkeling BV in Den Haag te willen onderhandelen. De presentatie van het aan- winkelhartplan op de ’Be Fair’-lokatie GOUDA - Dinsdagavond 24 januari waren de Stedelijke Musea Gouda uitgebreid te zien op AVRO-televisie in het populaire programma ’Tus sen Kunst Kitsch’, waar van de opnamen in de Goudse musea gemaakt zijn. studiecentrum een mijlpaal en een symbool tegelijk. “Na een periode van voorbereding, overleg en af- I weging is het moment daar TYPEN -tekstverwerking dat de bouw van start gaat. Combicursus ook met WordPerfect 5.1/6.0 - Leer je snel en goed in ons prakticum Gratis proefles typen!_ FT^alphens studiecentrum diepere betekenis. Deze paal C.M.J. Uijttewaal, manager fleet sales bij Volvo 'in Waddinxveen. gaat namelijk het nieuwe kantoorpand dragen, net zo als het Opleidingscentrum SVS wordt gedragen door de schilders- en stukadoorsbe- drijfstak. Juist daarom is het slaan van deze eerste paal zo’n belangrijke gebeurtenis', aldus de heer Verschoor. De plannen voor de nieuw bouw in Waddinxveen wer den vorig jaar zomer voor het eerst door de Stichting Vak opleiding Schilders- en Stu kadoorsbedrijf SVS naar bui ten gebracht. De zo’n vijf mil- joen gulden omvattende nieuwbouw wordt gereali seerd naar een inspirerend ontwerp van architectenbu reau Stuurman Partners BV (Brugweg). Aan de Limaweg krijgt de Stichting Vakleiding Schil ders- en Stukadoorsbedrijf SVS de beschikking over 2.400 vierkante meter. Bij het GOUDA - Zondagmorgen 22 januari om tien uur is er in de Goudse evangelische ge meente Parousia in de Cal- vijn-MAVO aan de Winterdijk een dienst speciaal voor kin deren. Medewerking verleent het Goudse kinderkoor Joy onder leiding van Mark Lip- pe. Er wordt veel gezongen en de preek ‘Kiezen1 wordt ver duidelijkt door middel van een schetsbord. herstructureerde van een puur op de grafische sector beoordeelde projectwethou- der Jan Hielema (CDA) in de media en voor de lokale RTW- radio de inzending van Pelli kaan Bouw BV als een ‘ver koopplank Hij kwam tot deze beoordeling zonder overigens maar één woord met de indie ners te hebben gewisseld. Het Tilburgse bouwbedrijf heeft daarover in een brief aan B. en W. haar ongenoe gen uitgesproken en er nog maals op gewezen dat er sprake is van grote financiële voordelen voor de gemeente (4,4 miljoen gulden) als het plan voor de ’Be Fair’-lokatie wordt overgenomen. De aan bieding is ‘hard1, zo meldt Pel likaan Bouw BV schriftelijk voor de tweede maal. Er werd over het Be Fair- bouwplan ook nog een vraag gesteld tijdens de gemeente raadsvergadering van no vember vorig jaar door WD- fractievoorzitter Koos de Vo gel, waarop een antwoord kwam van wethouder Jan Hielema (‘De gemeente heeft geen enkele verplichting ten opzichte van Anva Vastgoed BV‘), en het rommelde be- uorpstraat-winKelierster Jansje Wielaard had veel aandacht voor het weven van tapijten. Dat is iets anders dan fietsen verkopen en herstellen. (Foto: Mega Color). WADDINXVEEN - Pellikaan Er is wat het ontwerp betreft sprake van een bijzonder kleurgebruik. Het geheel ademt de sfeer van een ‘kan- toorvilla' met klassieke uit gangspunten. Er is een hoge, transparante entree voor zien. 't Palet, het kleurrijke winkelcentrum van Waddinxveen. Zo noemt Pellikaan Bouw Bv te Tilburg het nieuwe winkelplan voor de Be Fair- lokatie. De tekeningen daarvoor geven een zuidelijke indruk. twee supermarkten en een warenhuis), 110 woningen boven de winkels, 36 wonin- WADDINXVEEN - Bij Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen zijn ir.ing. A.A. Vos benoemd tot marketing manager en C.M.J. Uijtte waal tot manager flees sales. gen in een appartementenge bouw en 775 parkeerplaat sen, verspreid over het ter rein tussen de spoorlijn Al- phen aan den Rijn en de Ka naaldijk. In deze opzet wordt ervan uit gegaan dat op de nieuwe plek ook de weekmarkt kan wor den gehouden en dat het hui dige winkelcentrum ‘de Pas sage” wordt gesloopt voor de bouw van ongeveer 50 wonin gen. Tegenover het Weekblad voor Waddinxveen was direc teur ing. E.E.M. Versaevel van Pellikaan Bouwbedrijf BV destijds niet bereid een toelichting te geven over de plannenmakerij van zijn bouwbedrijf, zolang B. en W. er 1 dinxvener T.W Verweij (Sta tionsstraat) die zich lange tijd voor een winkelhart op de Be Fair-lokatie heeft beijverd hulde zich in stilzwijgen. hebben de winkeliers uit de Dorpstraat - Waddinxveens oudste winkelcentrum - weer hun jaarlijkse uitstapje ge maakt. Dit jaar werd onder leiding van Van der Linde Interi eurverzorging een bezoek ge bracht aan de MID-tapijtfa- briek in Deventer. Dit bedrijf maakt tapijt naar de persoon lijke wensen van de klant. Kleur, motief en uitvoering kan men al voor een paar vierkante meter kenbaar ma ken. Men maakt tapijt in ie dere gewenste kleur eh zelfs het inweven van een logo be hoort tot de mogelijkheden. Na een korte inleiding werd de fabriek bezocht waarbij het hele produktieproces van verven tot tapijt weven ge toond werd. Na de rondlei ding bezochten de winkeliers het centrum van Deventer en met een gezellig diner werd deze zeer geslaagde dag be sloten. I Presentatie en assertiviteit. I Praktijkcursus in 10 av. x 1’/2 uur. I Leer je zelfvertrouwen vergroten en I bovendien faalangst te beheersen. I Start wo. 14 febvooraf intakegesprek. FV^alphens j studiecentrum Bij de Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbe drijf, waar een 65-tal mensen werkt, volgen jaarlijks ruim "sisten een opleiding. Ieder jaar neemt het aantal leerlin gen en cursisten verder toe. De SVS, die het pand aan de Noordkade al heeft verkocht, maakt werk van scholing in het schilders- en stukadoors bedrijf via praktijkgerichte opleidingen in het leerlingwe zen en specifieke cursussen. Als opleidingsorganisatie zorgt de stichting voor het ontwikkelen van scholings programma’s en lesmateria len, het begeleiden van leer lingen in het leerlingwezen, het verzorgen van cursussen en het afhemen van examens. Steeds geldt de aansluiting op de beroepspraktijk als uit gangspunt. rond de aankoop van nieuw materieel, steeds meer ver voerders laten de bedrijfseco nomische aspecten het zwaarte wegen‘, zegt hij. Een pure kosten-batenanaly- se dus. Deze disciplines vor men de basis in het leasevak en verklaren de overstap naar fleet sales. Ir.ing. André Vos is benoemd tot manager marketing bij Volvo Bedrijfswagens Neder land BV. Hij is afkomstig van het management adviesbu reau Van der Geer Van Ha- senbroek, waar hij de functie had van senior adviseur. André Vos behaalde ingeni eurstitels in de bedrijfskunde (ir) en van de elektrotechniek (ing) en volgde daarnaast een postdoctorale opleiding infor- matie-management. Na enige jaren in dienst te zijn geweest van Philips, aan vaardde hij zijn eerste functie in de bedrijfsautobranche bij Mercedes-Benz Nederland BV als hoofd distributielogis- tiek. In die hoedanigheid ad marketing van Volvo Be drijfswagens Nederland BV. F73alphens ^studiecentrum een eigen Volvo financie ringsmaatschappij, Nordica te Maarssen. Medeoprichter Clemens Uijttewaal ging hier de functie van sales manager vervullen. Driejaar later verhuisde Nor dica naar het nieuwe pand van de Nederlandse Volvo be drijfswagenorganisatie in Waddinxveen en veranderde de naam in Volvo Truck Fi nance Netherlands BV. Reden voor Clemens Uijtte waal om nu de overstap te maken van de financierings- kant naar de truckverkoop is de duidelijke verandering die hij signaleert in het beslis- singspatroon bij de vervoer ders. De technische argumenten zijn vaak niet meer doorslag gevend in de besluitvorming alsmede het verplaatsen van de voetbalvelden. ‘Positief is te melden dat de Be Fair-lokatie geen aanvul lende subsisie van de ge meente vraagt', aldus Pelli kaan Bouwbedrijf BV, dat nog wel zegt niet volledig op de Volgens SVS-directeur J.A. hoogte te zijn in welk stadium Verschoor is de eerste paal thans de voorbereidingen tot van het nieuwe kantoorpand planontwikkeling zich bevin den. WADDINXVEEN - Donderdagmiddag 2 februari zal aan de Limaweg in Waddinxveen de eerste officiële paal worden ge slagen voor het nieuw kantoorpand van SVS, het landelijke opleidingscentrum voor het schilder- en stukadoorsbedrijf en reclame- en presentatietechnieken. Deze nieuwe hoofd vestiging komt in de plaats van het veel te krappe onderko men aan de Noordkade. Voordat de eerste paal door i van de naar-belegger, eigenaar-ge- dragende organisaties in het L. _2._. L—Je schilders- en stukadoorsbe- uitplaatsing van de Passage, drijf gezamenlijk zal worden 1 1 1 geslagen - ’dit gebeurt na tuurlijk onder voorbehoud van gunstige hei-omstandig- heden’ - is er eerst een bijeen komst in restaurant Bibelot aan de Limaweg. (Foto: Volvo). overwegen van een nieuwe vestigingsplaats is weliswaar gekeken naar bouwruimte in omliggende steden, maar al gauw besloten bestuur en di rectie het hoofdkantoor in het Gouwedorp te houden. De organisatie beschikt naast het hoofdkantoor - dat te klein is voor de groeiende be zetting - ook over examencen tra in Zwolle, Best en Wad dinxveen (Esdoornlaan). Daar wordt onderwezen in al- 4.000 leerlingen en 3.600 cur ie technieken die schilders en stukadoors in deze tijd onder de knie behoren te hebben. De Waddinxveense architect Hans Peeters heeft zich in sa menspraak met Stuurman- directeur Rob van der Velden bij zijn ontwerp voor de nieu we hoofdvestiging van de SVS laten leiden door de naar zijn mening zeer mooie plek aan de Limaweg bij de entree van Waddinxveen en in de buurt van de ‘wokkels*. Het complex, dat in tien maanden kan worden neerge zet en waarvan de bouw aan vankelijk vorig vooijaar en afgelopen najaar was voor zien, zal 6 bouwlagen omvat ten en wordt 18 meter hoog. Ir.ing. A.A. Vos, marketing manager bij Volvo Be drijfswagens Nederland BV in Waddinxveen. (Foto: Volvo). GOUDA - In het Goudse café Borsalino (Naaierstraat) le zen dinsdagavond 31janauri vanaf negen uur negen Dordtse dichters voor uit hun trekkelijke werk. Van de oudste dichter, op de ’Be b'air'-lokatie van Dick Roggen, die eerder twee Pellikaan Bouw BV was voor bundels publiceerde, ver- het gemeentebestuur in de af scheen eind december ’Herin- gelopen twee maanden geen neringen aan een onbegon nen reis’. Uit deze selectie van recent werk leest Dick Er werd nog wel een persbe- Roggen, die een goed voordra- richt uitgegeven over het al- ger is, enkele langere gedich- ternatieve winkelplan dat of ten en een aantal haiku’s, ficieel voor kennisgeving zou waarin hij specialist is. zijn aangenomen. Niettemin REPROSET ÏX ja pFPKoczwmtM UADDIWXVFFW DE BAS PETER COMPEER Lit] reas Bouwbedrijf BV heeft net twee maanden geleden volko- men onverwachts bij het col lege van Burgemeester en Wethouders het verrassende winkelplan ’t Palet, ‘het kleurrijke winkelcentrum van Waddinxveen', ingediend voor de Be Fair-lokatie in Waddinxveen. Hoewel deze lokatie bijna een jaar geleden door een raads- meerderheid werd afgewezen ten voordele van de Passage- West leek het internationale bouwbedrijf in Tilburg ge bruik te willen maken van de impasse die was ontstaan door de oorspronkelijke scha declaim van MAB Projectont wikkeling BV te Den Haag en de ruimtelijke problemen die aan de westkant van het win kelcentrum ‘de Passage' blijk- Het nieuwe winkelplan ’t Pa- baar moeten worden over- let voorziet in 13.500 vierkan- wonnen. te meter winkels (inclusief was een functie bij de Algemene Lease Maat schappij ALM, waar, mede door hem, de lease-activitei- na ten voor Volvo Bedrijfswa- middelbare schooloplei- gens werden opgestart. In 1986 werden deze lease-ac- financieringsmaatschap- tiviteiten ondergebracht in -- het land. Na een carrière bij de Alkmaarse, Rotterdamse en Amsterdamse vesigingen van de MAVIC maakte hij de overstap naar Grafima, de fi- Bührmann-Tetterode, die hij Volvo Bedrijfswagens BV in het Gouwedorp heeft, met het oog op de veranderende struc- gerichte financieringsmaat- turen in de transportwereld, schappij tot een meer algeme- een afdeling fleet sales in het ne financiële dienstverlener. De kostenopzet voor het nieu- leven geroepen. Tot manager Het volgende station in zijn C.M.J. Uijttewaal (39), af komstig van Volvo Truck Fi nance Netherlands BV. Clemens Uijttewaal trad een ding in dienst van MAVIC, veen fi ling BV te Den Haag afscheid pij met diverse vestigingen genomen zou moeten worden. Als landelijk opererend bouwbedrijf zegt Pellikaan Bouwbedrijf BV in een groot aantal gemeenten de bouwac tiviteiten te volgen. Zo ook in nancieringsmaatschappij van Waddinxveen hebben zij met F belangstelling de plaatselijke en regionale pers gevolgd met betrekking tot de lokatiekeus voor een hoofdwinkelcenturm in het kader van de centrum- ontwikkeling in Waddinx veen. Zoals bekend waren de advie zen van de Werkgroep Cen trum en van de plaatselijke middenstandsvereniging po sitief voor de Be Fair-lokatie. Ook de meerderheid van het college van B. en W. koos voor deze lokatie. Niettemin heeft een meerderheid van de ge meenteraad gemeend in fe bruari vorig jaar te moeten kiezen voor uitbreiding aan de westkant van de Passage. ‘Aid Tiril zl/-» goed hebben begrepen zijn de bouwvoornemens lijk gebaseerd op een mogelij ke financiële onhi die het gevolg zou zijn van de realisering van een hoofdwin kelcentrum op de Be Fair-lo katie', aldus het Tilburgse bouwbedrijf. "Iben wij kennis namen van het raadsbesluit was dit voor ons intern aanleiding te be zien in hoeverre ons bouwbe drijf met haar kennis en erva ring u van dienst zou kunnen zijn, daarbij lettend op de thans ontstane situatie'. “Naar onze oriëntatie en oor deel moet het financieel toch haalbaar zijn op zo’n prachti ge en centrale lokatie als Be Fair een representatief hoofdwinkelcentrum te realiseren. Een keuze die zo belangrijk is voor de toe komst van Waddinxveen'. Als inventief en internatio naal georiënteerd bouwbe drijf zegt Pellikaan Bouwbe drijf BV het niet te kunnen laten in de eigen organisatie een eerste idee en studie naar de haalbaarheid uit te voe ren. De voorlopige uitkomsten van deze haalbaarheidsstu die geven aan dat het wel de gelijk financieel haalbaar is op de Be Fair-locatie een kleurrijk, attraktief en pas send hoofdwinkelcenturm te realiseren. In bouwstudie is rekening ge houden met de bedragen voor vergoedingen voor de eige- vertegenwoordigers j1. .1JJ 2-i_. bruiker en huurder voor de -n- 01720- -s- 01720- -93914 4 rxr\r\ 1 1 o viseerde hij transportbedrij ven op het gebied van kwali teit, informatica en ketenma- nagement-beheersing. Na een aansluitende korte carrière bij het management adviesbureau Van der Geer Van Hasenbroek trad hij op 1 januari van dit jaar aan als manager van de afdeling I nog op studeren. Ook Wad- Bedrijfswagens Nederland BV 8W c H»4eWtUlnwi o ZiwVmf kopiren -■ Keklomodrvkwerk c K/ewioptMn O Gftfgtnheidsdmkwrrk Fullcolor kopteen o InéMen HastrfleeTen o Dorpetraat 68 - Tel. 01828-18640 9,95 KEURSLAGERIJ/POELIER Zuidplaslaan 424, Waddinxveen. «ixKi n«H Tel ./fax 01828-12034 KEURSLAGERIJ Groensvoorde 6, Waddinxveen. xeuikuweb Tel. 01828-12937 FEH| KEURSLAGERIJ Burg. Colijnstraat 18, Boskoop. XEUBSLnscB Tel 01727-12024 W4 z - 'rto.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13