Informatie-avond Gratis: 100 dubbeltjes voor 1 tientje. ’Het Groene Hart’ rijp voor geschiedenisboekjes 1 Gastouderproj eet Scouting verkoopt wc-rollen Eveline Swidde en Lisette Sprockel Twee vrouwen exposeren in raadzaal gemeentehuis Hans Barth: Centrum van de Randstad is beter I De Zonnebloem bij Hans Kazan 12,50 GIOVANNA Koffie-ochtend EO voor vrouwen Be Fair-voetbal in brochure van Sportraad Fiets gestolen Directeur van De Steenklip kandidaat voor titel manager Clubrecord zwemster Inge LLCICIL X U.XXXXUC7 VWX VV UXXU1X Vil e Tot 1 april a.s. is het wisselen van pasmunt via de Muntrollen automaat voor iedereen GRATIS; 7 dagen per week, van 8.00 uur tot 20.00 uur. Rabobank Waddinxveen Kerkweg Oost 161 2741 HC Waddinxveen Telefoon: 01828-14566 Koffieochtend van Plattelandsvrouwen A.s. bruidjes opgelet! GIOVANNA’S BRUIDSMODESHOW PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUAR11995 schilderijen in acryl en olieverf en de Amsterdamse Lisette ment Team op die dag tevens WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS I 3 i meen chief). De in Waddinxveen wonende voorzitter van het landelijke Alge- Verbond Bouwbedrijf (AVBB), ing. Hans P. Barth. (Foto: Ar- ‘Er zijn gebieden waar nog best wel gebouw kan worden, zonder dat de waardevolle natuur in het centrum van de Randstad wordt bedreigd. Gelukkig sluit de minister die discussie niet uit‘. Onvermijdelijk Volgens Hans Barth is het ook onvermijdelijk dat er op nieuw naar het Groene Hart wordt gekeken. ‘We zullen ook in het centrum van de Randstad moeten zoeken naar ruimte voor wonen èn ners van Nederland woont in dit gebied. Dat kun je niet Idelenburg van zich spreken. Op de schoolslag, 50-100-200 door de vraagouder recht streeks aan de gastouder be taald. Er is wel contact met de vaste coördinator. WADDINXVEEN - De leden van de afdeling Waddinxveen van De Zonnebloem hebben zaterdag 21 januari een be zoek gebracht aan de Hans Kazan Show, die werd opge voerd in het gebouw De Brug in Reeuwijk. De ouderen be leefden met de bestuursleden en de leidsters een plezierge uitgaansdag. Het aantal belangstellenden op de aspirant-gastouder- avonden ligt gemiddeld rond de tien personen. Om misver standen te voorkomen: Gas touders werken zelfstandig en zijn niet in dienst van het WADDINXVEEN - Maandagavond 30 januari van acht uur tot kwart voor tien houdt de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken (tel. 01828-19591) in het kan toortje op de begane grond in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) haar driemaandelijkse informatie-avond voor aspirant-gastouders. Iedereen die overweegt om kunnen worden gerealiseerd zonder dat de Vinex-accoor- den moeten worden openge broken. Wij zijn er gelukkig mee dat nu eindelijk erkend dat de prognoses te laag waren*, al dus Hans Barth. ‘Ook zijn we blij met de constatering van de minister dat prognoses grqte marges met zich bren gen, waar flexibel mee moet worden omgegaan. Het is voor het eerst dat dit onder kend wordt. Dat is winst*. zulke grote vervoersstromen, limiet Wil men daar grote locaties ontwikkelen, dan zal toch eerst de infrastructuur moe ten worden verbeterd*. Rest nog de vraag voor hoe veel woningen de AVBB-voor- zitter ruimte ziet in het Cen trum van de Randstad. ‘Neem de 120 hectare die bij Harme- len is uitgetrokken voor tuin bouwkassen*, rekent Hans Barth voor. ‘Daar kunnen net zo goed woningen worden neergezet*, c Uitgaande van een dichtheid van 40 woningen per hectare, kunnen op die 120 hectare zo’n 5.000 woningen worden gerealiseerd. Er zijn in het centrum van de Randstad makkelijk twintig van dat soort plekken aan te wijzen. Dat betekent dat er in ieder geval vele tienduizenden, en wellicht zelfs honderddui zend woningen, extra kunnen worden gebouwd'. 7 februari 20.00 uur: Avifauna Parkrestaurant, Hoorn 65, Alphen a/d Rijn. de woonwijken in. tends om 9.00 uur start de verkoopactie. Met behulp van versierde aanhangwagens en wandelende wc-rollen zal de Waddinxveners gevraagd worden op deze zaterdag het wc-papier bij de Klimopgroep te kopen. Met de opbrengst zullen nieuwe zes persoons- tenten worden gekocht die ge bruikt worden tijdens week einden en zomerkampen. De oude tenten lekken en zijn na tien jaar trouwe dienst hard aan vervanging toe. POELDIJK/WADDINX- VEEN - In de nieuwe Zuid- hollandse brochure ’Sport voor gehandicapten’ staat de christelijke voetbalvereni ging Be Fair (Warnaarplantsoen) als enige Waddinxveense or ganisatie genoemd, omdat de club beschikt over een veldvoetbalafdeling voor ge handicapten. De Stichting Sportraad Zuid-Holland is een organisatie die zich on der andere bezig houdt met het stimuleren van sport door mensen met een handi cap. Om deze mensen op de hoogte te houden of te bren gen van sportmogelijkheden binnen deze provincie is door de Sportraad voor de zesde maal de brochure ‘Sport voor gehandicapten, alle mogelijkheden in Zuid- Holland* uitgegeven. In deze brochure staan alle sport mogelijkheden genoemd voor mensen met een licha melijke, verstandelijke, zin tuiglijke of conditionele han dicap binnen elke gemeente in Zuid-Holland, die bij de Sportraad Zuid-Holland be kend zijn. Naast de 188 plaatselijke sportorganisaties staan ook provinciale en landelijke or ganisaties vermeld die zich op enigerlei wijze bezighou den met sportstimulering voor mensen met een handi cap. Wie belangstelling heeft voor deze brochure kan deze telefonisch bestellen bij het bureau van de Sportraad Zuid-Holland, dat te berei ken is onder het telefoon nummer 01749-44940. De ding industriële vormgeving, brochure kost f 5,00 (inclu sief verzendkosten). WADDINXVEEN - Zaterdag 28 januari gaat de Waddinx veense scoutinggroep Klimop wc-rollen verkopen. Onder het motto ’Met 4 rollen voor uw poep kopen wij nieuwe tenten voor de hele groep’ gaan welpen, kabouters, zee verkenners, wilde vaart, van beide kunstenaressen, die tot en met zaterdag 18 febru ari duurt, wordt zaterdagmiddag 28 januari om drie uur of ficieel geopend door beeldend kunstenaar en dichter Sam Israël met voordracht uit eigen werk. De aan de Nicolaas Beetslaan wonende Eveline Swidde is opgeleid aan de Vrije Acade mie in Den Haag in de jaren zeventig en aan de Rijks Aca demie voor Beeldende Kun sten in Groningen van 1979 tot 1982. In 1993 volgde zij bij kunstenaar Theo Poel een na scholingscursus aan de Fa culteit der Kunsten en Archi tectuur in Rotterdam. Eveline Swidde begon in 1981 met het exposeren van ab stracte krijttekeningen in ZEVENHUIZEN - De Evan gelische Omroep (EO) houdt woensdag 1 februari van half tien tot half elf een ’Bij u op de koffie’-ochtend in dorps huis Swanla aan de Burge meester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Edith Schouten, de gast spreekster van deze ochtend, zal met de aanwezigen spre ken over het thema ’Bewogen met deze tijd’. Franny Vink (piano) en Peter van Esse (vi ool) verlenen muzikale mede werking aan deze koffie-och tend. De presentatie is in handen van Bertie Richard son. Samen zingen, muziek van Franny Vink en Peter van Es sen en een toespraak. Dat zijn de belangrijkste ingredi ënten van de koffie-ochtend. ‘Op de koffie-ochtend worden vrouwen bemoedigd*, vertelt presentatrice Bertie Richard son. ‘Ontmoeting is ook be langrijk op deze ochtenden. Vrouwen die bij elkaar in de buurt wonen, leren elkaar hier kennen*. De koffie-ochtend is om half twaalf afgelopen. Daarna is nog voldoende gelegenheid -om na te praten over wat ge zegd is op deze ochtend. De toegang tot de koffie-och tend is vrij. Er is kinderoppas aanwezig. WADDINXVEEN - Er is een fiets gestolen aan de Havik- hoek in Waddinxveen, type zwarte Giant Squadron ATB herenfiets. Brussel, verhuisde in 1982 naar Aruba en vestigde zich in 1986 in Waddinxveen. Sinds 1988 exposeert zij re gelmatig haar werk in het ge hele land. Het groen en koeien, de wol kenluchten; land van mist en mest, en die waanzinnige bloem de tulp. Op een eigen manier vertaalt zij haar be wondering over dit alles in kleurrijke acrylschilderijen op papier. Een aantal jaren later komt Groene Hart Opvallend is dat het AVBB ook blij is met de mogelijkhe den die zouden zijn gecreëerd voor extra woningbouw in het Groene Hart. Opvallend, om dat in de brief aan de Tweede Kamer duidelijk wordt ge steld dat het Groene Hart niet bij de verstedelijkingsmodellen voor de periode na 2005 zal worden betrokken. Volgens Hans Barth heeft de bewindsvrouw toch een ope ning geboden voor meer. ‘In diverse media heeft Mar- greeth de Boer zich in die richting uitgelaten. Zij stelt weliswaar zorg te hebben voor het Groene Hart, maar merkt daar tegelijkertijd bij op dat het wel een levend hart moet blijven*. Voor de Waddinxveense AVBB-voorzitter is dat vol doende basis een hernieuwde discussie aan te zwengelen over aanvullende woning bouw in het Groene Hart. Hij weigert tijdens het gesprek ook consequent die term te gebruiken. ‘Ik vind dat die benaming rijp is voor de geschiedenisboek jes. Eerder moet worden ge sproken over het Centrum van de Randstand. En daar zijn nog ruimschoots voldoen de mogelijkheden voor wo ningbouw*. ‘Natuurlijk zijn er gebieden waar je voorzichtig mee om moet gaan. Maar het is dwaasheid te veronderstellen dat ieder grassprietje waar een vogel overheen is gevol gen van bijzondere betekenis is*. het menselijk lichaam, in de van een vrouw, naar voren in haar geleverd. Inge Schrier zwom de meisjes van 1980 in een tijd van 4.30.7, een clubre cord zowel voor meisjes onder 16 jaar als voor dames. Wilke v.d. Valk realiseerde een tijd van 1.03.0 op de 100 vrij meisjes van 1981 en Wou ter Rams kwam op de 200 school jongens van 1981 tot een tijd van 2.49.1. De vierde van het weekend kwam op naam van Robin van Lienden die in Nieuw koop de 100 rug jongens van 1981 in een tijd van 1.09.1 zwom. In Nieuwkoop deed ook Eva ject Waddinxveen en omstre ken, dat al jaren zowel in Waddinxveen als in Zeven- meter, zwom zij goud met tij- huizen-Moerkapelle en sinds j oo k i cm o 1994 ook in Rijnwoude actief is, zoekt voor vraagouders (zij die opvang zoeken) een pas den van 39,5, 1.24,9 en 3.01,9. Michelle Nahon werd met een serie van 40,5,1.28,2 en 3,10,6 tweede. Dit alles bij de meisjes onder 14 jaar. Bij de meisjes onder 16 jaar was er zilver voor Inge v.d. Schrier met haar tijden van 39,3, 1.23,5 en 2.57,1. Bij de dames toonde Miranda Boer zich de snelste van de KNZB-kring Gouwe-Rijn- streek door een serie van 36.7, 1.19.3 en 2.54,3 te pro duceren. Zilver was er voor Marloes Veelenturf met 41.8, 1.27,4 em 3.04,9. Om het suc ces van De Gouwe compleet te maken was er brons voor Danny Matheeuwsen die tij den van 40,8,1.28,2 en 3.07.0 liet noteren. De jongens en heren zwom men 50-100-200 meter rug slag. Bij de jongens onder 14 jaar was er een derde plaats voor Robin van Lienden met 32.6,1.09,1 en 2.38,0. Marcel Zijderhand presteerde het zelfde bij de jongens onder 16 met tijden van 31.7,1.09,3 en 2.28,7 en bij de heren was het Jan-Willem v.d. Hoek die ook beslag op brons legde met tij den van 28.7, 1.02,4 em 2.18,6. Melissa Dings was de trotse winnares bij de meisjes onder 12 jaar. Met tijden van 40.4 op de 50 school en 1.26,2 op de 100 school gaf Melissa ieder een het nakijken. Voor een grote verrassing zorgde Kim Middendorp door het brons op dit nummer voor zich op te eisen. De tijden van Kim wa ren 41.5 op de 50- en 1.28,5 op de 100 school. In Leiden leverden de ’jon kies’ van De Gouwe slag met de andere clubs uit de KNZB- kring Gouwe-Rijnstreek om het Speede clubkampioen- schap. Uiteindelijk werd het Leidse LZ 1886 winnaar met de ploeg van De Gouwe op de tweede plaats, nog voor de andere Leidse ploeg Zijl- LGB. LZ 1886 scoorde 1498.3 punten, De Gouwe 1549.4 en De Zijl-LGB 1563.9 punten. Nu maar hopen dat deze uit slag voldoende is voor de gro te landelijke finale. Een werkstuk van de Waddinxveense Eveline Swidde. damse Lisette Sprockel. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense 1. zing J organiseert Manage- gemeentehuis exposeren de Waddinxveense Eveline Swidde gedaante ment Team op die dag tevens schilderijen in acryl en olieverf en de Amsterdamse Lisette meer een forumdiscussie over de Sprockel schalen met- en zonder inhoud. De tentoonstelling werk. Donkerder en minder toekomst van Europa met mr. R. Hazelhoff (ABN Amro), prof.mr. F.H.J.J. Andriessen (ex-Eurocommissaris) en drs. H.H.F. Wijffels (Rabobank Nederland). De jury van de verkiezing staat onder leiding van dr. A.H.G. Rinnooy Kan, voorzit ter VNO. De prijsuitreiking is in handen van minister dr. G.J. Wijers van Economische Zaken en Werkgelegenheid. Ceremoniemeester is tv-pre- sentator Koos Postema. WADDINXVEEN - Directeur L. Hazelhoff van De Steen klip BV in Sneek, welk bedrijf ook eeri vestiging heeft op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen, is één van de zes finalisten voor de titel Manager van het Jaar, die wordt georganiseerd door Management Team, het grootste opinieblad voor het bedrijfsleven. De zes finalisten zijn na twee zware selectieronden uit een groot aantal kandidaten als besten naar voren gekomen. Op woensdagmiddag 22 fe bruari strijden ze in Grand Hotel Huis ter Duin in Noord- wijk ten overstaan van een prominente jury en een veel koppig publiek om de felbe- geeerde titel. Ter gelegenheid van het tien jarig jubileum van de verkie- WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donder dagmorgen 2 februari om half tien de maandelijkse koffie ochtend in gebouw De Vlieger (Staringlaan 35). Op deze ochtend komt de Waddinx veense mevrouw C. Muis ver tellen over gezonde voeding. Aan de hand van dia’s zal zij aangeven welke voeding wij nodig hebben en hoe de maal- tijdschijf werkt. Na afloop van de ochtend is het moge lijk persoonlijke vragen te stellen. Belangstellenden kunnen de koffieochtend be zoeken tegen betaling van ƒ2,50. DER HAAG/WADDINX- VE1N - De term ’Het Groene Hat’ is wat het landelijke Al- geneen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) in Den Haag betreft rijp voor de geschiedenis boekjes. ‘Ik weiger nog over het Groene Hart te spreken*, aldis Waddinxvener ing. Hais P. Barth (Mozartlaan) in len gesprek met verslagge- vel Eric Harms van het boiwdagblad Cobouw. Df AVBB-voorzitter spreekt lie/er over het Centrum van dgRandstad en daar kan best n<g wel een deel van worden bibouwd. ‘Daar is nog ruimte vfor vele tienduizenden, wel- liht zelfs honderdduizend wningen*, meent Hans Inrth. En gelukkig biedt minister jargreeth de Boer (Volkshui- ■esting, Ruimtelijke Orde- i ing en Milieubeheer) in haar rief over het ruimtelijk be ad ook een opening voor ex- •a woningbouw in het Groe ne Hart. ‘Dat leid ik er in ie- cer geval uit af, zegt de Wad dinxveense bouwwerkgever. Geen nieuwe nota, geen neuw beleid. De Vierde Nota ojer de Ruimtelijke Ordening Extra (Vinex) blijft van toe- pissing op de ruimtelijke in richting van Nederland. D nadruk moet nu liggen op uivoering van de Vinex-uit- veringscontracten door de regionale en lokale overhe- dei, en op een zo snel mogelij- k< actualisatie van het ruim- tdijk beleid ten behoeve van di woningbouw in de periode nl 2005. In het kort is dat de iifioud van de brief die minis ter Margreeth de Boer kort geleden naar de Tweede Ka ner stuurde. Eet AVBB is er tevreden mee, z> blijkt uit de reactie van <ud-D66-fractievoorzitter Ians Barth. ‘Niemand heeft lehoefte aan een nieuwe no te*, vindt de AVBB-voorzitter. Hij kan zich eveneens vinden h het formele standpunt dat <e verantwoordelijkheid voor <e uitvoering van het Vinex- leleid nu bij de lagere overhe- cen ligt. “Het is terecht dat minister Hargreeth de Boer dat doet, tóewel er natuurlijk altijd knelpunten zullen zijn die en gezamenlijke aanpak van ijk en lagere overheden loodzakelijk maken. Dan heb k het bijvoorbeeld over het junt van zorg, dat er tijdig voldoende bouwlocaties be- ichikbaar komen*. En ook het voornemen van de lewindsvrouw om haast te naken met de actualisatie vin het ruimtelijk beleid voor <fe periode 2005-2015 kan de giedkeuring van het AVBB vegdragen. Eans Barth is evenzeer tevre- <±n over de erkenning van Nargreeth de Boer dat er nteer woningen nodig zijn dm eedere prognoses hadden voorspeld. Zoals bekend neldde de Rijks Planologi- sthe Dienst in haar Ruimte- Ijke Verkenningen 1994 dat e- 55.000 woningen extra zul- bn moeten worden gebouwd. I>at heeft al geleid tot een verhoging van het bouwpro gramma in de VROM-begro- fmg 28.000 woningen. En in ie brieft meldt minister Mar- freeth de Boer dat met de an dere overheden overleg wordt fevoerd over de vraag hoe de resterende 27.000 woningen stralend van kleur staan vrouwengedaanten centraal; gefragmenteerd, gezichts loos, als romp zonder armen en benen, soms ontbreekt het hoofd volkomen. Ook dieren, elkaar aanval lend of vluchtend, zijn een te rugkerend motief in haar werk. Dieren als metafoor. Dieren en mensen in bewe ging; in leven. Het verstilde en de «beweging vertaald in schilderijen in acryl en olie verf op linnen, papier en pa neel. De Amsterdamse Lisette Sprockel werd in 1956 gebo ren op Curasao en volgde eerst een 2e- en lste-graads lerarenopleiding handvaar digheid en daarna een oplei- ƒ1 .1 Naast een parttime baan in het HBO als docent beelden de vorming exposeert ze re gelmatig met vrij werk (ruim telijke vormgeving). Dit vrije werk groeit qua the matiek en onderwerp mee met het persoonlijke en het alledaagse en actuele leven of het krijgt een kader door op drachten voor particulieren en bedrijven. Als vormgever maakt ze ook toegepast werk dat af en toe geschikt is voor industriële rproduktie: produkten die veel IdTg. In de eerste plaats goede vrijheid in het ontwerp toela- - - ten, zoals accessoires, ser- yeineimei», wnue viesgoed, bestek, sieraden, loodsen en leiding op dezedag speelgoed en relatiegeschen- c'e woonwijken in. s Och- ken. Tijdens de tentoonstelling in de Waddinxveense raadzaal exposeert Lisette Sprockel ’schalen met en zonder in houd’. Het gaat haar in dit ge val niet zozeer om de prakti sche functie als wel om de symbolische functie van de schaal: schalen die veel zeg gen over de symboliek van ’het ontvangen’, het ’presen teren’ en het ’het weer terug geven’. project. Het uurtarief wordt De expositie met werk van Eveline Swidde en Lisette Sprockel is in de raadzaal van het Waddinxveense gemeen tehuis te bezichtigen van za terdag 28 januari tot en met zaterdag 18 februari op werk- in Zevenhuizen dagen van 9.00-17.00 uur, op de donderdagavonden van 19.00-20.30 uur en op de za terdagmiddagen van 13.00- 16.00 uur. stoppen, voor die mensen zul mietzwemwedstrijden in het centrum*. Een blikverschuiving rich ting locaties in Noord-Bra- bant en Gelderland vindt Hans Barth onverstandig, omdat dit alleen maar tot ’on gewenste pendel’ en dus tot meer files en opstoppingen van en naar de Randstad zal leiden. ‘Ik ben uitermate beducht voor een antwoord op de pro blemen in deze richting, om dat de infrastructuur in die gebieden niet is berekend op sende gastouder. Het doel van de Waddinx veense informatieavond voor aspirant-gastouders is twee- voorlichting. Belangstellen den worden zo volledig moge lijk geïnformeerd over wat het betekent om gastouder te zijn. De coördinatoren van het project en een ervaren gastouder laten alle aspecten rondom gastouderopvang aan bod komen. werken. De helft van de inwo- v.d. Schrier WADDINXVEEN - Tijdens li- i voor je ruimte moeten vinden, ook de adspiranten winterkampi- oenschappen in Zoetermeer werder er door leden van De o Gouwe zeer^goede prestaties via het Gastouderproject, een van der kleinschalige en persoonlijke de 400 vrij bij opvang in het gastgezin op tij- 1QQn den die de vraag- en de gas touder met elkaar afspreken, gastouder te worden wordt van harte uitgenodigd voor deze informatieavond. Zoals velen inmiddels weten is gastouderopvang een er kende en gesubsidieerde vorm van kinderopvang. In Waddinxveen en omgeving worden door zo’n 90 gastou ders kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar van werken de of studerende ouders thuis opgevangen. De Stichting Gastouderpro- moeten EUAS tpjl jij L— N.K.E DAG VOGELS" i s Informatie: Passage Molenhof 12-14 (ingang naast Blokker) Mijdrecht (C) tel. 02979-82816 Openingstijden: di. t/m vrij. 10.00-17.00 uur Zaterdag 10.00-16.00 uur Andere tijden op afspraak. ■BgW

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21