De Gouwe Smash viert 3e lustrum Blessures teisteren Rowah-dames J. v.d Born blijft koploper bij WSV Dames De Gouwe-waterpolo nog net niet bij top vier Wim van Wageningen clubkampioen Kwiek WADDINXVEEN - Bij tafeltennisvereniging Kwiek is afge lopen vrijdag de laatste ronde gespeeld om het clubkampi- oenschap van het seizoen 1994-1995 bij de senioren. Voor de zesde maal legde Wim van Wageningen beslag op de clubti- tel. Het zilver ging naar Wim Verboon. Kwiek start tafeltenniscompetitie Zeer hoge score voor Marj oleine Verweij DE SLEUTELS FLOREANT (za.) Zware cross Antilopers Bethelschool overtroeft na jaren de Eben Haëzerschool Goede zaken voor WSE BI Jan Kersbergen geheel uit vorm ZVH wint met 3-1 Revanche Be Fair op Sportlust: 6-1 Trainers weg bij be Fair OMTZIGT I zijn de De kampioensfoto van de najaarscompetitie 1994-1995. Achteraan vertegenwoordigd Heren voetbalvereniging floreUIlt huis, Bram Poot. Arnold door een blessure verhinderd aan dit tournooi deel te ne men. WADDINXVEEN - Het lan- WADDINXVEEN - Tijdens de 18e ronde van de huishoude lijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging Vink en Rosanne van de Laarse. Bethelschool: Henk Berghout, Frenk Boekhout, Ronald Grootendorst, Marti- Nadat twee teams die lande lijk speelden grotendeels - vanwege de leeftijd - naar de seniorencompetitie moesten was het gat met de opvolging nog te groot en speelt het eer ste team le klasse van de af deling. Hoewel ook een aantal teams zijn gedegradeerd, is het voor vijf teams bij de senioren ge lukt om te promoveren. Kwiek was hiermee de groot ste leverancier van kampioe nen in de Goudse afdeling, waarin totaal 17 verenigin gen zijn vertegenwoordigd. verwacht. Het is tekenend voor de goede en actieve sfeer in de vereni ging dat onder de bezielende leiding van Jeep Teijema, Piet Houdijk en Bart van der Sluis veel werkzaamheden ten behoeve van de renovatie door de leden in hun vrije tijd werden verricht. Ook verzorgen de leden (met uitzondering van de junioren) de bardiensten waarbij op hoogtijdagen wordt bijge sprongen door de leden van de huishoudelijke activitei ten commissie onder leiding van Marjan de Groot. De Gouwe Smash heeft nog plaats voor enige nieuwe le den, die eventueel ook tennis- lessen kunnen krijgen van de Waddinxveense tennisleraar Klaas Andringa. Voor meer informatie over tennisvereni ging De Gouwe Smash kan men terecht bij Elly Overdijk, tel. 01828-18600. WADDINXVEEN - De meest wisselvallige speler van de Waddinxveense sjoelers, Cees Kuipers (7e in het algemeen klassement), zorgde voor een enorme verrassing door in de competitie als enige sjoeler meer dan 1.400 punten te sco ren. Dick Dros werd zoals al tijd tweede en de onverslaan bare Jan Kersbergen (geheel uit vorm) moest genoegen ne men met een zesde plaats. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Cees Kuiper 1401, 2. Dick Dros 1380, 3. Dirk Jan van Drunen 1344. Stand klasse A: 1. Jan Kersbergen 138.375, 2. Dick Dros 137.650,3. P. Kerk vliet 136.900. Klasse B: 1. Erwin Pleus 1318.2. Frans Botger 1308,3. G. Renesse 1291. Stand klas se B: 1. M. Renesse 126.925, 2. Kees Slingerland 125-900, 2. Frans Botger 125.888. Klasse C: 1. Jan van Beek 1157, 2. Cor van Gils 1129, 3. Asha den Drijver 1128. Stand klasse C: 1. Asha den Drijver 115.643, 2. Jan van Beek 115.617, 3. Cor van Gils 113.475. Klasse D: 1. Coby van Eek 1079, 2. M.C. Taktor 1057, 3. Ronald Meijer 1056. Stand klasse D: 1. Ronald Meijer 105.100, 2. Hans Kuipers 104.600, 3. Coby van Eek 104.550. Klasse E: 1. Frida v.d. Heuvel 1035.2. Ben den Ouden 1019, 3. Tamara Olie 960. Amstelveen. ZVH won met 3-1 (12-15,4-15,15-10,9-15). Zaterdagavond speelt ZVH in eigen huis tegen Exakta-Bo- vo uit Aalten en zondag rei zen de heren af naar Apel doorn, waar zij het 's middags opnemen tegen landskampi oen Piet Zoomers-Dynamo. Voor ZVH is deze laatste wed strijd cruciaal. Om aanslui ting te houden met de top moet er gewonnen worden en moeten zij zich revancheren voor de nederlaag die in de eerste periode tegen Piet Zoomers werd opgelopen. (vloer 5.75, balk 6.15, sprong 8.10, brug 7.90). De Waddinx veense turnster Maaike van Velzen werd in deze categorie lie met 19.35 (vloer 4.35, balk 4.15, sprong 5.20, brug 5.65). Ook bij de senioren was het goud voor Pro Patria. Ilse Mulder ontving dit eremetaal met haar 34.25 (vloer 8.20, balk 8.65, sprong 9.00, brug 8.40). Door hun behaalde plaatsen bij deze Waddinx veense wedstrijd zijn 16 van de 17 turnsters van de Pro Patria-ploeg geplaatst voor de eerste voorronde van het Nederlands kampioenschap. Ook kon men zich plaatsen voor de provinciale toestelfi- nales die dit voorjaar in Den Haag worden gehouden. Zo wel Ilse Mulder als Maijolei- ne Verweij en Verona v.d. Leur plaatsten zich voor alle vier de toestellen. Berlinda Verweij plaatste zich voor vloer, sprong en brug en de Pro Patria-tumsters Marloes Broerse en Sylvia Jerphanian plaatsten zich voor respectie velijk brug en vloer. ZEVENHUIZEN - Nadat de spelers van de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil- ZVH donderdagavond uit Finland waren teruggekeerd moest de ploeg zich concen treren op de competitie-ont- Zaterdag 28 januari Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.30 uur Brandenburg In de thuiswedstrijd tegen Brandenburg waren de Wad dinxveense in zeer goede doen. Met niet minder dan 12-3 werd de ploeg uit Biltho- ven naar huis gezonden. Con ditioneel zag het er in ieder geval bij De Gouwe erg goed uit. Wellicht had Brandenburg de dag ervoor iets teveel gegeven tegen Keiler Keukens-Donk (5-6). Pas in de derde periode, bij een stand van 7-0, kon Brandenburg uit een vierme- ter tegenscoren. Hiervoor had Miijam Overdam reeds in de deze speelsters wist Lex van Ham toch steeds een team sa men te stellen, dat de derde klasse waardig is. ‘Alle ge blesseerde speelsters zijn in de wedstrijd altijd wel goed voor één of meer doelpunten1, concludeert Lex van Ham. ‘Het zijn speelsters met heel wat ervaring, die tijdens de wedstrijden ook voor de ande re speelsters een belangrijke rol spelen. Ondanks hun af wezigheid hebben we echter een aantal goede partijen ge speeld, die we ongelukkig nipt hebben verloren. Wat dat betreft kun je stellen, dat de gehele damesgroep inmiddels op derde-klasse-niveau is aangeland'. en moest het Bodegravense BOK voor laten gaan naar de landelijke afdeling. In de eerste klasse zijn ze voor de komende competitie favoriet voor de titel. Dankzij het kampioenschap - en dus promotie - van Kwiek 3 en 4 in de 4e klasse is Kwiek, sa- men met het derde jeugdteam jongere spelers de rol eveneens vertegenwoordigd overnemen. in de 3e klasse. In de halve finale speelde Dennis Pronk een goede wed strijd tegen Ronald Verboon. Laatstgenoemde won deze partij, maar moeizamer dan de cijfers (21-7 en 21-8) doen geloven. Wim van Wagenin- gen werd even van z’n stuk gebracht door de snelle ope ning van Leon Bouwman. Le on schreef de eerste game met 6-21 op zijn naam en er leek een verrassing aan te komen. ter het hoofd koel en speelde met 21-12 en 21-16 rustig naar de winst. Dennis en Le on speelden om de derde en vierde plaats waarbij Dennis met 21-19 en 21-14 zijn team genoot er onder wist te hou- den en als 3e eindigden. In de vierde periode scoorde De finale tussen Wim van Miijam Overdam 10-2, Wen dy de Frankrijker 11-2 en Gil lian van den Berg bracht ten slotte de eindstand op 12-3. WADDINXVEEN - Zaterdag 21 januari liepen enkele atle ten van de Waddinxveense sportclub Antilope de zware Merwelandencross in Slie- drecht. In ronden van 2.200 meter moest in totaal 11 kilo meter worden afgelegd over een pittig vals plat parcours, met daarin ook enkele heu vels verwerkt. Er verschenen in totaal slechts 42 lopers aan de start. Bij de veteranen I liepen Hans Boere en Fer Bonsel goede tijden (43.05 en 45.45 minuten), waarmee ze beslag legden op de 3e en 5e plaats. Bram Lindhout was de enige veteraan II (60-70 jaar). Hij wist in een tijd van 57.05 mi nuten de finish te bereiken. ‘Dit is al mijn 6e cross in dit winterseizoen, maar ik heb nog nooit zo moeten afzien, zo zwaar was het‘, aldus Bram Lindhout. ne Cammeraat en Mart van Velde. Dick Brunaschool: Wai Hong Tsang. Kardinaal Al- frinkschool: Sacha Roos. Ko ningin Beatrixschool: Paul Verweij. Prins Willem Alexanderschool: Barry Loef. De Regenboog: Remco van Stijn. WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde speelde da mes 1 van De Gouwe-waterpolo twee competitiewedstrij den. Zaterdagavond werd in Nijverdal tegen Damixa-Ra- vijn maar nipt met 9-8 verloren en zondagavond werd Bran denburg uit Bilthoven met liefst 12-3 verslagen. vijn met 5-2 een voorsprong alvorens Gillian van den Berg met een afstandsschot de pe riode afsloot met 5-3. In de derde periode werd liefst zeven maal gescoord. Tweemaal door Ravijn en vijf maal door De Gouwe. Gillian van den Berg scoorde 6-4, As trid Coene 6-5, Marion van Hooft 7-6 en Gillian van den Berg 7-7. Mirjam Overdam bracht weer hoop in de harten van het team van Jan Mid dendorp en de meegereisde supporter door 7-8 te scoren. In de vierde periode verzuim den de Gouwedames door te drukken en de stand op 7-9 te brengen. Damixa-Ravijn scoorde echter wel en een mi nuut voor tijd bracht Karin Kuipers de eindstand op 9-8. Heren 1 speelde zondagavond in Dordrecht tegen Merwede met 8-8 gelijk. Heren 2 had zaterdag nogal moeite met Neptunus 2 uit Arnhem en verloor met 10-4, evenals da mes 2 dat zondag in Tilburg concurrente TRB-RES 1 niet de baas bleef. Zij verloren met 6-3. De Gouwedames hebben in Nijverdal tegen Damixa-Ra vijn getracht aansluiting te krijgen met de top vier. Im mers, alleen één van deze plaatsen geeft recht op het meespelen van de play-offs. Dit was bijna gelukt, doch de uiterst sterk en geroutineer de Karin Kuipers heeft bijna in haar eentje voorkomen dat de punten naar Waddinxveen gingen. Bij de voorbespreking was de kracht en schotvaardigheid van Karin uiteraard een be langrijk punt geweest en werd nadrukkelijk ingegaan op de taktiek om enerzijds Karin ’lam’ te leggen en an derzijds zelf het initiatief te nemen. Dit taktische concept werkte uitstekend, alhoewel het feit dat Karin er zes in gooide dit enigszins lijkt te gen te spreken. De eerste periode ging gelijk op en werd afgesloten met een 2-2 gelijke stand. Marion van Hooft (0-1) en Wendy de Frankrijker (2-2) scoorden. In de tweede periode nam Ra- WADDINXVEEN - Deze week is in de afdeling Gouda van de NTTB de tafeltennis- competitie van start gegaan. De Waddinxveense tafelten nisvereniging Kwiek zal hier aan met 19 teams bij de se nioren en 4 teams bij de ju nioren delenemen. Het is lang geleden dat Kwiek niet in de landelijke competi tie was vertegenwoordigd. Het eerste seniorenteam de gradeerde na de najaarscom petitie uit de landelijke 4e di visie. Bij de jeugd is het nog even wachten. was voor de rooms-katholieke De Regenboog met een gefuseerd team van de Mgr. Bekkers school en de St. Paulusschool. Voorzitter Pierre Linssen van Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), die samen met de damvereniging Excel sior voor de 23e keer deze dam wedstrijden organiseer de, reikte vol verve en onder strafschop toe. Deze ging luid gejuich de prijzen uit aan de twee hoogste geëindigde spelers in elke poule. WSV 2 leed een 3-5 nederlaag tegen Nieuwerkerk aan den IJssel 2. WSV 5 bereikte een puntendeling. Maassluis 4 wist de stand op 4-4 te hou den. WADDINXVEEN - Het was Be Fair-voetbal er alles aan gelegen om in de return tegen Sportief de schande van het gelijke spel uit te wissen. De gastheren kwamen dan ook goed uit de startblokken en hadden na tien minuten spe len al een verdiende voor sprong van 2-0 opgebouwd. Het eerste doelpunt kwam al na vijf minuten, toen de op rechts uitgeweken Arjan Groenendijk een goede voor zet gaf, waardoor Wim van der Starre in staat werd ge steld zijn eerste doelpunt van deze wedstrijd te laten aante kenen. Een vrije schop van de rechtvleugel werd vervolgens door Arie Jan Taal in het doel van de bezoekers gewerkt. In de 20e minuut zette Koen Meijer aan voor een schitte rende solo, waarbij hij dwars door de verdediging van Spor tief soleerde en ook de doel man geen schijn van kans gaf. Na dit prachtige doel punt verslapte de aandacht in de Be Fair-verdediging echter en kregen de bezoe kers de kans om de score een draaglijker aanzien te geven. Dit betekende ook de rust stand in deze wedstrijd. Na de hervatting was het op nieuw Be Fair, dat flitsend het windvoordeel uitbuitte en nu al na zes minuten weer twee treffers kon laten aante kenen. Beide doelpunten wer den gemaakt door Wim van der Starre. Hierna gaf dezelfde speler ook nog enkele voorzetten, waaruit onder ander door Eric Jan Codee en Aijan Groenendijk gescoord had kunnen worden. Beide spe lers wachtten echter tot er ongeveer een half uur was ge speeld voordat Eric Jan Co dee een vrije schop nam waaruit Aijan Groenendijk de eindstand op 6-1 bracht. Komende zaterdag speelt Be Fair de zware uitwedstrijd bij Bergambacht. Wanneer de Waddinxveners deze wed strijd weten te winnen en ook Zwammerdam en Soccer Bou- ys punten zouden verspelen kan Be Fair in het bezit ko men van de tweede periodeti- tel. WADDINXVEEN - In geza menlijk overleg zijn het be stuur van Be Fair-voetbal en haar hoofdtrainer Cees Ver- bree overeengekomen aan het eind van dit seizoen niet over te gaan tot contractver lenging. Tevens heeft het be stuur besloten het contract met de trainer van de B-selec- tie, Cees Verhoef, niet te ver lengen. vier beste Waddinxveense scholen in Reeuwijk (gebouw De Brug) deelnemen aan de provinciale schooldamwed- A1 gaf een 1-0 voorsprong uit strijden en wellicht later aan de landelijke wedstrijden. ningsrace bezig. J. Stam werd eveneens in de teil gespeeld en zakt langzaam maar zeker wat af. In het middengedeelte moest R. de Vries de overwin ning laten aan H. Reus. F. Ritter en L. v.d. Haven deel den de punten, evenals T. Kuiper en P. van Offeren. J. Smit zakte ook wat af door zijn onverwacht verlies tegen J. Auad. H. Brinkhorst kroop omhoog door J. v.d. Heiden op een nederlaag te trakteren. E. Ket deed eveneens goede zaken door H. Stouten te ver slaan. In de onderste regionen was er verlies voor J. Markus, die M. Moerland de winst ople verde. T. Goor werd met een nederlaag opgezadeld na een spannende partij tegen J. van Sandijk. handen. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd wist Woerden A12 tweemaal te scoren, zodat de punten mee naar Woerden gingen. C Sportlust Cl niet. Sportlust De heren speelden zondag hun eerste wedstrijd na de winterstop tegen Merwede in Dordrecht. Merwede is sinds jaar en dag een geduchte te genstander voor de heren van De Gouwe. Voor beide ploe- gen een belangrijke wedstrijd met het oog om aansluiting te houden bij de top van het klassement in de eerste klas se bond. De Gouwe moest door om standigheden aantreden in een enigszins aangepaste se lectie. Routinier Niek de Leeuw werd weer van stal ge haald om de selectie van trai- ner-coach Hans de Gruyl te versterken. De Gouwe was in de beginfa se duidelijk de mindere. Al snel stond de ploeg op een 3-0 achterstand halverwege de eerste periode. Het was Rem- ko Overdam die de stand na de eerste periode uiteindelijk op 3-1 bracht. In de tweede periode kwamen de Waddinxveners sterk te rug in de wedstrijd. Remco de Frankrijker en Arco Verboom zorgden voor een 4-3 achter stand halverwege de wed strijd. De spanningen liepen op, het niveau van beide ploegen was niet al te hoog, maar wel ge lijkwaardig. Hierdoor ont stond een echte wedstrijd met veel kansen over en weer. Merwede kwam na een iets mindere tweede periode goed terug, terwijl de Gouweheren teveel kansen onbenut lieten. In deze periode waren het al leen Jaco de Jong en Jaco van Tol die tot scoren konden ko men. De Gouwe begon de laatste periode meteen 7-5 achterstand. De beslissing moest dus vallen in de laatste periode. De Gouwe werd ster ker en nam het initiatief over van Merwede, dat duidelijk in niveau daalde. Hierdoor konden de Gouwe heren in deze beslissende pe riode terugkomen naar een 8-7 voorsprong door doelpun ten van Remko Overdam, Ja co de Jong en Arco Verboom. Helaas voor de Gouweheren was het Merwede dat in de laatste minuut van de wed strijd 8-8 wist te scoren. Een terechte uitslag gezien de ge hele wedstrijd. Beide ploegen houden nu uitzicht op de sub top. Komende zaterdag wordt in het Gouwebad ‘de Sniep' weer een ouderwetse Gouwe- avond. Om 18.45 uur speelt heren 1 tegen het laag ge plaatste SVH 1 uit Schiedam. Dames 1 speelt om 19.45 uur de return tegen het sterke Po lar Bears 1 uit Ede. In december werd de eerste ronde verspeeld door de com- petitieklassen 5 en 4-degra- datie. De vier beste spelers uit die groep (winnaar Her man Bronwasser, tweede man Harry Heikamp, Arie Eikelenboom en Rob Kuipers) werden uitgenodigd vrijdag 13 januari mee te spelen in de ronde voor competitieklassen 4-promotie en 3. Deze groep werd overigens beheerst door oud-jeugdspe- lers en werd gewonnen door Sebastiaan van Ommeren die in de finale met 19-21, 21-17 en 21-16 won van Barry Ver boom. Samen met Jaap de Lange (3) en Stefan de Kogel (4) speelden ze mee in de groep voor de klassen 2 en 1. Ook in deze groep speelde de 1 een goede rol. Kwiek verheugt zich op een grote groep junioren die twee jaar het team op de tweede plaats geleden is doorgestroomd naar de senioren en daar voor de nodige verjonging zorgt. Hoewel de fianle dit jaar nog in de bijna traditionele sa menstelling werd gespeeld (Wim van Wageningen-Ro- nald Verboon), was het voor hen moeilijker om zo ver te komen. Het lijkt er op dat de 1 gaan eerste periode vier doelpun ten op rij gescoord. Marion van Hooft en Wendy Wim van Wagingen hield ech- de Frankrijker scoorden in de tweede periode ieder eenmaal en Gillian van den Berg in de derde periode eveneens een maal. Sandra Berckenkamp en Gillian van den Berg boog den hierna De Gouwe naar respectievelijk 8-1 en 9-2. WADDINXVEEN - Dit sei zoen komen de handbalda- mes van Rowah, na de goede resultaten van het vorige sei zoen, voor het eerst uit in de derde klasse. Aan het begin van de competitie kon al wor den voorspeld, dat dit jaar een moeilijk handbaljaar zou worden voor de Rowah-da mes. De nieuwe trainer-coach van de Rowah-dames, Lex van Ham, startte het seizoen met de doelstelling in ieder geval dit niveau ook volgend jaar te kunnen spelen: klassebehoud dus. En daar lijkt hij goed in te slagen. De Rowah-dames ver toeven op dit moment in de onderste helft van de midden moot van de derde klasse; een positie waarmee de doelstel ling van de trainer-coach ge realiseerd wordt. Tegen alle teams kunnen de Rowah-dames echter goed partij geven; zodanig dat de kans goed aanwezig is dat de Waddinxveense handbalsters zich in de competitie zelfs nog wel wat kunnen verbeteren. De afgelopen weken hebben de dames van Rowah met blessureleed te kampen ge had. En dat heeft toch een rol gespeeld in de wedstrijdre sultaten. Enkele wedstrijden, waaronder het spannende treffen met Vires uit Gouda, eindigden in nipte nederla gen. Hoekspeelster Jolande Hof- Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wedstrijdprogramma ZATERDAG 28-01-95 THUISWEDSTRIJD DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE Poulewinnaars u Eben Haëzerschool: Ronald Cl benutte de kansen tegen Kraijesteijn, Ellen Buiten- Sportlust Cl niet. Sportlust huis, Bram Poot, Arnold had daar echter geen enkele Roos, Janneke de Bas, Mark moeite mee. Het resultaat was een 6-1 nederlaag voor de boys van Guillaume van Wil gen. De kampioensfoto van de najaarscompetitie 1994-1995. Achteraan van links naar rechts Jacques Brand, Henk Bloks, Guido Kappé, Martijn Gilhuis, Hans v.d. Drift, Leon Bouwman, Addy de Wit, Dennis Pronk, Jurgen Reichard, Stefan de Kogel, Barry Verboom en Rein Sterke. Op de voorgrond Ronald van der Werf Martin van Klink, Dick Krouwel, Joost Looman, Johan van Leenen, Leon v.d. Heiden, Dirkjan Lugthart, Pepijn Kraan, Lucian v.d. Bosch en Govert van Zandwijk. (Foto: SjaakNoteboom). Wageningen en Ronald Ver boon was een aantrekkelijke wedstrijd om naar te kijken. De twee spelers kennen ei kaars sterke en zwakke pun ten door en door en weten daar op z’n tijd gebruik van te maken. Ronald opende sterk en schreef de eerste game op zijn naam (15-21). Maar Wim - ui terlijk stoïcijns - had eerder op de avond zoiets meege maakt en won de tweede game (21-13). In de derde game leek hij ze ker naar de winst toe te spe len, maar Ronald Verboon kwam goed terug. Het werd uiteindelijk toch 24-22 voor Wim van Wageningen die daarmee voor de zesde keer de titel veroverde. Eerste teamspeler Kees Vos was WADDINXVEEN - Zaterdag werden in de sporthal ’de Sniep* de regionale D- en C-kampioenschappen gehouden, die werden georganiseerd door TOOS-gymnastiek in sa menwerking met de KNGB-Gouda. De Waddinxveense turnsters waren er opnieuw succesvol. Van de Zoetermeerse Pro Pa tria-ploeg maakten ook vier Waddinxveense turnsters deel uit. Nadat er ’s morgens in de D-lijn was geturnd was het ’s middags de beurt aan de turnsters in de, moeilijke- re, C-lijn. Verona v.d. Leur haalde een zilveren medaille met een to taal van 33.05 (vloer 7-25, balk 8.25, sprong 8.50 en brug 9.05). Marjoleine Ver weij legde opnieuw beslag op het goud met de zéér hoge score van 35.95 (vloer 8.40, balk 8.90, sprong 9.15, brug 9.50). Opnieuw een persoon lijk record voor de Waddinx veense.Pro Patria ploeggeno te Yvonne van Santen haalde de derde plaats met 29.90 (vloer, 6.45, balk 7.00, sprong 7.95 en brug 8.50), zodat alle ereplaatsen in deze categorie naar pupillen van Pro Patria gingen. Bij de jeugd werd de Wad dinxveense Berlinda Verweij tweede met 30.75 (vloer 7.40, balk 5.95, sprong 8.25, brug 9.15) en haar ploeggenote Kirsten Keij derde met 27.90 Bij de jeugd heeft het eerste team in de najaarcompetitie jeugd het net niet gered. Met een minimaal verschil eindigde WADDINXVEEN - Vrijdag 10 maart bestaat de Waddinx veense tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplant- soen) op de kop af 15 jaar. Aan de vooravond van het derde lustrum is het clubgebouw geheel gerenoveerd en vier gravelbanen van nieuwe afwatering voorzien. De Gouw Smash, die jaarlijks een druk bezocht open tour nooi (D/CII) houdt, heeft een goede naam opgebouwd als een club waar de gezelligheid op en rond de banen voor ve len even belangrijk is als de sportieve prestaties van de le den. Alhoewel bij de meesten de nadruk ligt op de ontspan ning, nemen veel leden toch ook enthousiast deel aan vrij wel alle vormen van competi tie (ook op zondag). Zaterdag 1 april zal het derde lustrumjaar met enig feeste lijk vertoon van start gaan in een geheel gerenoveerd en in een nieuw jasje gestoken clubgebouw. Bovendien heeft Ben Wetzel (voorzitter van de onderhoudscommissie) deze winter maatregelen laten uit voeren om de banen ook bij nat weer zo goed en zo veel mogelijk bespeelbaar te hou den. Van de nieuwe afwater ing worden goede resultaten WADDINXVEEN - De jarenlange hegemonie van de her vormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost bij de Waddinxveense schooldamkampioenschappen voor de hoogste klassen in het basisonderwijs is doorbroken door de moeting tegen Link-AMVJ in hervormde Bethelschool (Heggewinde). Ruim 150 scholieren van de groepen 6, 7 en 8 van het ba sisonderwijs namen zaterdag in de aula van de samenwer kingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg) deel aan de tweede dag van het jaarlijkse schooldamtoumooi. Deze keer lukte het vijf leer lingen van de Bethelschool de hegemonie van de Eben Ha- ezerschool te verbreken. Met vlag en wimpel haalde het team, bestaande uit Bart Jan Henk Berghout, Boekhout, en 67 fmans werd in november reeds uitgeschakeld door een enkelblessure. Na enkele we ken tape heeft ze inmiddels de training hervat en zal ze over enige weken weer in het veld aantreden. De opbouwspeelster Hennie de Schipper, Nathalie Zweers en nieuwkomer Margareth Henneke vielen in dezelfde periode uit met respectieve lijk een zware rugblessure, een knieblessure en een zweepslag. Nathalie Zweers bleef nog wel beschikbaar voor de wedstrijden, maar beide andere speelsters zijn inmiddels al enkele weken uitgeschakeld. Ondanks de afwezigheid van WSV heeft J. v.d. Bron vorige week donderdagavond 19 ja nuari zijn koppositie kunnen handhaven. Hoewel hij een RSB-wed- strijd moest afwerken voor het tweede team van WSV kon hij zijn koppositie hand haven omdat E. Philipse op remise bleef steken. Tweede man E. Philipse speelde met de witte stukken tegen de om- laaggevallen W. Hennink (nummer 6). Het was een ge- lijkopgaande partij zonder hoogtepunten. Een andere serieuze kampi- oenskandidaat, B. Jansen (derde plaats), moest aantre den tegen H. van Wouden berg (nummer 7). Zoals altijd een aanvallende partij van B. Jansen, die zijn tegenstander goed meespeelde. H. van Woudenberg moest echter met een onverwachte neder laag genoegen nemen. Verder een knap resultaat voor L. Willemen, die T. v.d. Oord op remise wist te hou den. A. Prins presteert ook goed dit seizoen. Nu werd J. v.d. Haven zijn slachtoffer. In de subtop is J. Muit aan een opzienbarende overwin- de Bas, Frenk Boekhout, Ronald Grootendorst en Martine Cammeraat, 67 van de maximaal 70 te scoren pun ten binnen en daarmee het kampioenschap De Eben Haëzerschool was een zeer goede tweede met 63 delijk uitkomende Bl-team punten. De derde plaats ging van WSE-voetbal deed zater- naar de protestants-christe- dag 21 januari goede zaken, lijke Prins Willem Alexander- Het hoger geplaatste RCS uit school en de vierde plaats Vlissingen werd met 2-1 ver slagen. Na een ongelukkige 0-1 stand (eigen doelpunt Danny Appel) kwam WSE vlak voor rust langszij door Robert Horsman. In de tweede helft en wind mee schoot Pascal Korevaar beheerst 2-1 in de kruising. Vijf minuten voor tijd kende scheidsrechter Terlouw RCS een echter hoog over het doel van John Roest. Uit de laatste drie wedstrijden behaalde BI Zaterdag 4 februari mogen de 5 punten. Zaterdag 28 janu- vier beste ari speelt WSE om 14.30 uur tegen lijstaanvoerder De Spartaan BI. PAGINA 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUARI 1995 opgericht 1 september 1945 4 l 2 - AQUA MOVIA 1-dames 1 - SVH 1-heren 1 - POLAR BEARS 1-dames 2 - POLAR BEARS 2-heren Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw xtt 1-_1J 1- 18.00 uur 18.45 uur 19.45 uur 20.45 uur Sponsors: Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27