Gerdie Blaauwbroek in de bibliotheek Muziekexamens met dertien geslaagden Kunst in bank Kunstenaars verkopen in Het Nieuwe Trefpunt Kinderwerk in De Boog Zilveren dirigent Gerrit de Knegt verlaat Concordia Zangavond Kruiskerk PARKET LAMINAAT Kunstkring naar tuinen van Monet S3 Kakofoniefestival fantastische muziekavond Inbraak in kelderbox Karaoke in De Tunnel Geslaagden Tegen vangrail Kwart eeuw ‘Concordia geleid Disco’s in Het Zuidhonk Bingoavond in De Paddestoel Jeugdtoumooi Rowah-handbal Klaverjassen Het Zuidhonk Vakkundig gelegd. Theaterproject zoekt vrij willigsters S S in AF-centnim fBa WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUAR11995 Een werkstuk van de Goudse kunstenares Gerdie Blaauwbroek. daan. De examens weren zaterdag afgenomen door C. Cor- ;e bewoonster van nog spelenderwijs de hand- plaatsen vrij. contact opnemen met Sjaak Seegers, tel. 14823. Vraag vrijblijvende offerte aan! bouw De Hoge Noot (J.W. Fri so weg). Noordeinde een snelheids controle gehouden waarbij 348 voertuigen werden gecon troleerd. Dertig auto’s reden te snel. De hoogst gemeten WADDINXVEEN - Dertien leden van de harmonie van de Waddinxveense muziekvereniging Concordia hebben met gehouden. Vorig jaar was de Garenspinnerij nog het mid delpunt waar de dweilorkes ten hun klanken ten gehore De Zebra in Goverwelle. ‘Er is heel veel werk verzet om de sporthal om te bouwen als feestzaal voor het muzika le geweld*, vertelt Gerard Ko- revaar tevreden. *Maar het namen de welpen reeds deel aan een dergelijk tournooi in Zeeland. Dit keer wil Rowah graag als gastheer optreden. WADDINXVEEN - Zondag avond 5 februari om half acht staan de deuren van de Kruiskerk weer open voor de zondagavondzang. De samen zang zal instrumentaal wor- worden waarbij zangtalenten hun kunsten kunnen verto nen met hits van toen en hits van nu. De Tunnel heeft hier toe besloten na lang aandrin gen van een groep jongeren. Wie mee wil doen kan in De Tunnel een formuliertje afha len. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 3 februari om acht uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplslaan) weer een ronde competitie klaver jassen gespeeld. Zoals bekend zijn ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie, WADDINXVEEN - Vrijdag avond 3 februari om acht uur is er weer een bingo-avond in wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat). Na afloop is er gelegenheid om nog wat rustig te blijven zitten babbe len en wat te etenn en te drin ken. meenteleden van de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt). Ze bespelen orgel, trompet, klarinet, gitaar en fluit? De leiding van de avond is in handen van W. Griffioen, die ook het programma samen stelde. Na afloop is er gele genheid om bij de koffie na te praten. WADDINXVEEN - Aan de Erasmusuniversiteit te Rot terdam is geslaagd voor het examen I drijfseconomie drs. S. Wiers ma (Fazantdreef). Petra C. Boere (Schieland- weg) is aan de Technische Universiteit in Eindhoven af is een stuk moeilijker gewor den. De kandidaten moesten ’Mexicun tussen de 36 en 60 punten ha- en - WADDINXVEEN - Zaterdag avond 4 februari houdt Stich ting Wijkwerk De Zuidplas weer een gezellige kinderdis co in wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan). De kin- derdiso begint om 18.30 uur en zal duren tot 20.00 uur. De entree is ƒ2,50 per persoon inclusief een consumptie en een gratis lot voor een loterij. Hierna is er een disco voor 30- plussers. De Stichting Wijk werk De Zuidplas heeft reeds diverse malen een 30+-disco georganiseerd en deze avon den mogen zich in een stij gende populariteit verheu gen. De disco zal speciaal op deze maar subtiele wijze te bereiken. Haar ont werpen zijn ontleend aan de natuur, in sommige gevallen maakt zij een tekening en vertaalt deze daarna in tex tiel. Marianne Binnenweg woont momenteel in Gouda en is lid van kunstenaarscentrum Burgvliet. In 1987 won zij in Gouda voor haar werk de aanmoedigings- en publieks prijs. De expositie in het 1 1 1_T X J de normale openingsuren, Op dit moment worden in De Tunnel al voorbereidingen ge troffen voor het Circus la Ven tura op 4 maart. Er wordt ge zocht naar verschillende acts, van cabaret tot goochelen, van theater tot dichtkunst, door Wie belangstelling heeft kan ereprijs voor het beste muzi kale optreden, ging naar Dsjokkies uit Etten Leur en werd uitgereikt door de kers verse stadsprins. De op brengst van het Kakofonie festival gaat opnieuw naar De Kluphoeve voor verstan delijk gehandicapten. Vorig jaar kon met de bijdra ge de speeltuin van De Klup hoeve worden opgeknapt. Voor dit jaar is de bijdrage be doeld voor de aankleding van de recreatieruimte van De Kluphoeve. van der linde na. Als kijker kun je er niet omheen. Beelden als ’plastic women’ en ’zomernacht’ intri- greren. Zo vertellen ook de portretten in lino een verhaal. De figu ren zijn in gedachten verzon ken, lijken te poseren, maar geven niets van zichzelf prijs en dat laat zich raden. Daarnaast kan Gerdie Blaauwbroek spottend wer ken, zoals in de ’heren’, die zijn vergroeid met barkruk en bier. Maar ook vertederend komt zo over in ’de naakte bolle mina’. Dat ze het tekenen tot in haar vingertoppen beheerst valt te lezen in de potloodtekenin gen. Zij heeft veel technieken in haar macht en vertoont zo ogenschijnlijk veel gezichten. Toch is in de verscheidenheid van werk één ding duidelijk. Uit haar werk spreekt zorg vuldigheid en het is composi torisch sterk, wat bij draagt tot een krachtig veelzeggend beeld. WADDINXVEEN - In Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) worden zaterdag 4 februari van tien tot vijf uur on geveer 400 doeken van verschillende Nederlandse en ande re Europese kunstenaars tentoongesteld en verkocht. De toegang is gratis. De schilders willen op deze manier hun werk onder de aandacht van een breed pu bliek brengen. De collectie be staat onder andere uit klas sieke, herkenbare schilderij en, zoals landschappen, zee- en en stillevens. Maar er zijn ook vele abstracte en moder ne doeken te bezichtigen. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk is dit seizoen gestart met theatervoorstellingen voor de oudere jeugd in het het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). Het plan bestaat om middel van knutsel- en to neelactiviteiten de kinderen voor en na de theatervoorstel ling actief te betrekken bij het toneelstuk. De stichting is hiervoor op zoek naar en thousiaste vrijwillig(st)ers die de kinderen willen bege leiden bij deze activiteiten. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Astrid de Weerd (Herman heijertmans- laan 15, tel. 01828-31917). De eerstvolgende theater voorstelling is op zondag 19 maart. In Kreater treedt dan op theatergroep ’Burrp!’ met de voorstelling ’Klatergoud’. Er wordt nog een bezoek ge bracht aan het atelier van Daubigny, de van Gogh-her- berg, het kerkje en de be graafplaats van Vincent. Na de lunch wordt de thuisreis voortgezet. Ter afscheid is er nog een uitgebreide koffieta fel. Deze bijzondere reis is aller eerst bedoeld voor de leden van de Waddinxveense Kunstkring. Er zijn echter nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. Inclusief reis- en verblijfkosten en en trees (met uitzondering van de lunches) kost de reis ƒ650,- per persoon op basis van een tweepersoons kamer. Geïnte resseerden kunnen nadere inlichtingen verkrijgen bij J.H. Eling, Troelstrahoeve 28, Waddinxveen, tel. 01828- 30455. heeft zijn vruchten afgewor pen. Het was een oergezelli ge, fantastische muziekavond en er is geen enkele wan klank gevlalen*. De rond de zevenhonderd lief hebbers van carnavalsmu ziek kregen een grote selectie dweilorkesten voorgeschoteld die uit alle delen van het land naar Gouda waren ge stroomd. De dichtsbijzijnde kapel was de Baggerbeugels uit Boskoop, die qua sfeer en muziek zeker niet minder wa ren dan onze zuiderburen. De fel begeerde Kakofoon, de Het werk van Gerdie Blaauw broek verrast. Haar beelden, speciaal de collages, zijn strak opgedeeld in eenvoudi ge vlakken. De franje beperkt zich tot het uiterste en dient dan ook nog om de composite af te wegen. Zo ontstaat een ’hevig1 beeld. Het lijkt4een fragment uit een verhaal met iets ervoor en er- len. De geslaagden voor het A- examen zijn Marijke van de Valk (klarinet), Francien Al- gera (klarinet), Lisette de Vries (klarinet), Martine Markus (klarinet), Ronald Swets (klarinet), M. Mulder (dwarsfluit), Eline de Wit (dwarsfluit), J. van Noort (alt-saxofoon) en Eric van Es (trompet). Voor het B-diploma slaagden Iris van Rutten (dwarsfluit), Jelka Zeeman (klarinet) en Eric de Bruijn (hoorn) en voor het C-diploma (theorie) Jaïr Bongers (altsaxfoon) De leerstof is opgebouwd uit een theoretisch en een prak tisch gedeelte. Het theore tisch gedeelte bestaat bijvoor beeld uit kennis van de diver se toonladders, het noten schrift, muziektekens, tem poverschillen en dynamiek en kennis over het eigen instru ment. Het praktische gedeelte be staat uit het spelen van een etude en een voordrachtstuk en het spelen van de toonlad ders uit het hoofd. Bij ieder hoofdstuk dat behandeld wordt moeten de leerlingen ook enkele opgaven maken. De leerstof wordt per examen moeilijker. Vrijdag 19 mei is het vertrek. Via België gaat de reis rich ting Parijs. Na de lunch zal een bezoek gebracht worden aan het plaatsje Pontoise. Hier wordt een wandeling ge maakt ’in de voetsporen van Pissarro’. De musea van Ta- vet en Pissarro worden ver volgens bezocht. De tweede dag wordt een be zoek gebracht aan het plaats Vétheuil. Hier heeft Claude Monet een aantal jaren ge werkt. Bekende werken als La Seine a Vétheuil en Eglise de Vétheuil-Neige dateren uit deze tijd. Daarna wordt de weg ver volgd naar Givemy waar de ’Tuinen van Monet’ bezocht worden. Na dit zeer inspire rende bezoek wordt het splin ternieuwe Musée Americain bewonderd. Dit museum geeft een bijzonder goed over zicht van impressionistische meesters. De derde dag gaat het rich ting Parijs. Een korte impres sie van de stad met Eifelto- ren, Champs Elysées, Are de Triomphe, Notre Dame en Sa- cre Coeur. Het hoofddoel van de dag is echter het Musée d’Orsay. Hier hangen veel meesterwerken van Monet. Vervolgens wordt nog een be zoek gebracht aan de Orange- rie. De vierde dag is het vertrek richting Auvers-sur-Oise. Dit van harte welkom, plaatsje geldt als thuisbasis Deze avonden worden op elke voor verschillende beroemde eerste vrijdag van de maand een 42-jarige bewoonster van de Tesselschdelaan de audio- apparatuur in beslag geno men. Zij was al bij herhaling gewaarschuwd dat zij over last veroorzaakte. Zaterdag werd ontdekt dat vernieling was gepleegd aan de verwarmingsketel van de flat aan de Wilgenhorst. Het gevolg was dat de bewoners in de kou zaten. WADDINXVEEN - Vrijdag 10 Zaterdagavond werd aan het februari om kwart voor acht Noordeinde een snelheids- houdt de Waddinxveense af- en stemd. Er zal bijvoorbeeld lage prijs, omdat het veel muziek uit de jaren 60 worden gedraaid maar ook andere nummer kunnen wor den aangevraagd bij de disc- hun jockey’s van discotheek Chin chilla. De avond begint om 21.00 uur en de entree be draagt ƒ5,- per persoon. de omschakeling meege- maakt van fanfare naar har monie. Dat betekende toen dat hij veel tijd heeft gesto ken in de opleiding van voor namelijk klarinetleerlingen. Sinds een paar jaar dirigeert WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd vanuit een kelderbox aan de Peter Zuidlaan een hengel, laarzen en een vispak gestolen. Zaterdagavond werd ingebro ken in een woning aan de Olt- mansstraat door het forceren van een bovenlichtje boven de achterdeur. Weggenomen werden de tv, de video en de audio-appartuur. WADDINXVEEN - In mei zal de Waddinxveense Kunst- r kring een bijzondere vierdaagse kunstreis organiseren naar bankgebouw is te zien tijdens Frankrijk met als hoogtepunt een bezoek aan de tuinen van de normale openingsuren, de Franse impressionist Claude Monet. Er zijn nog enkele dus ook op zaterdag van 9.30- 13.00 uur. WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd zal vrijdagavond 3 februari om acht uur de harmonie en het opleidingsorkest van de Waddinxveense muziekvereniging ’Concordia’ in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een jubileum-afscheids- concert geven. Dit concert, voor niet-dona- Gerrit de Knegt ook het oplei dingsorkest. In dit orkest spe len leerlingen mee, aange vuld met jeugdleden uit het harmonie-orkest. Op deze manier leren leerlingen in or- kestverband samen te spelen en de gevorderden kunnen eens een andere partij blazen. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagochtend tussen 10.10 en 10.45 uur vond op de Noordkade een snelheidscon trole plaats. Van de 130 voer- passeerden reden er 10 te snel. De hoogst geme ten snelheid was 79 km per uur. ’De Baggerbeugelsbliezen alle lucht uit hun longen tijdens het Kakofoniefestival in Gouda. (Foto: Joop Dorst). van het Nederlands Handbol Verbond doen verschillende verenigingen uit de regio Rot- Storia’ en ’Opera Favourites’, terdam en uit de regio Zee- TT 11 1 1 land mee. Vóór aanvang van dit evene ment spelen de hoogste adspi- Knegt. Zaterdagmiddag 4 februari tuigen die passeerden reden zal er van 15.00 tot 16.45 uur een receptie gehouden wor den voor het afscheid van di rigent Gerrit de Knegt in het Woensdagavond laat werd bij clubgebouw De Hoge Noot "r‘ -x- aan de J.W. Friso weg in Wad dinxveen. Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een feest- ganiseerd*, vertelt Syl Groe- avond. Deze avond wordt ge- snelheid was 111 km per uur. n-- j- j_ j j-j--L de CNV-afdeling Waddinx veen, M.P Oosterom. Daarna houdt districtsbestuurder Zuid-Holland-Noord, W Groeneweg, een toespraak. Voorts zullen er insignes aan trouwe leden worden uitge reikt. Na het formele deel van de avond volgt er een optre- GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdag werd voor de twee de maal in Gouda het blaas- landschapsschilders als Dau- georganiseerd. De kosten be- kapellenfestival ’Kakofonie’ bigny, Pissarro, Cézanne, Re noir en Monet. Ook van Vincent van Gogh heeft de periode Auvers-sur- Oise enkele meesterwerken opgeleverd. Hier ook heeft hij een einde aan zijn leven ge maakt. Er zal dan ook een be zoek worden gebracht aan het in augustus 1993 heropende het jaar wordt uitgereikt. De Auberge Ravoux waar van Gogh in 1890 op 37-jarige leeftijd overleed. BOSKOOP - Voor het eerst presenteert ook jongerencen trum De Tunnel, een karaoke show op zaterdag 4 februari. De Waddinxveense muziekvereniging 'Concordia met haar afscheid nemende zilveren dirigent Gerrit Het moet een gezellige avond WADDINXVEEN - De veelzijdige Goudse kunstenares Ger- die Blaauwbroek exposeert deze maand februari collages, li no’s, pastels, tekeningen en etsen in de Openbare Biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinx veen. dragen ƒ2,50 per persoon per avond, waarvoor per speel avond een aantal prijzen be schikbaar worden gesteld voor degenen met het hoogste brachten, maar wegens de aantal punten. s Gerrit de Knegt begon in 1945 als lid bij ’Concordia’. Eerst op de cornet en de bugel de dirigent een goede gele- en later op de sopraansax. In genheid te stoppen. Op dit 1970 werd hij dirigent van de moment is Concordia dan ook Waddinxveense muziekver eniging. In die tijd was hij ook dirigent bij twee andere harmonie-or- WADDINXVEEN - Zaterdag ochtend vroeg kwam een 34- jarige automobilist op rijks weg Al 2 tegen de vangrail tot stilstand nadat hij in slaap was gevallen. De man had 24 uur zijn bed niet gezien. Zaterdagmiddag raakte om nog onbekende oorzaak op de Winterdijk ter hoogte van de Brugweg een autootje te wa ter. Het voertuig werd be stuurd door een 25-jarige Waddinxvener. Eén van de schilderijen, zoals die zaterdag te zien zijn op de ver kooptentoonstelling in Het Nieuwe Trefpunt. BOSKOOP - Vanaf begin ja nuari is bij Voogt/VSB bank den begeleid door diverse ge- een nieuwe expositie te zien. Het bijzondere werk van Ma rianne Binnenweg siert het één jaar oude kantoor. Marianne Binnenweg is in 1942 in Rotterdam geboren en kreeg haar opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in die stad. Tijdens haar opleiding maakte ze kennis met veel technieken en materialen. Naast het kwantitatieve be; schilderen en aquarelleren - experimenteerde Marianne (Fazantdreef). steeds meer met textiel als beeldend materiaal. Haar textielschilderijen tonen be halve talent ook affiniteit met gestudeerd. Ze heeft met lof de gebruikte stoffen. Ze weet de studie technische bedrijfs- de gewenste effecten vaak op kunde met als specialisatie eenvoudige, fabricagetechnologie voltooid en mag nu de titel ’ir’ voeren. rant-meisjes eerst nog een competitiewedstrijd. De meisjes hebben in korte tijd een zeer acceptabel niveau bereikt en spelen inmiddels al incidenteel mee in de hoofdmacht van de Rowah- dames. De welpen staan eigenlijk nog helemaal aan het begin van de handballadder. Zij zijn Feestavond nog spelenderwijs de hand- balsport onder de knie aan van het CNV het krijgen. Overigens gaat spel, maar ook om de knik kers. Want winnen is natuur lijk ook voor de jongere teams belangrijk. ‘Het is niet gebruikelijk dat deling van het CNV in het er gedurende de zaalcompeti- tie toumooien worden geor- WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 11 februari houdt de ’KingArthur’. QnolVlöirlc Waddinxveense handbalver- Het gedeèlte na de pauze ^IldllvlClS- eniging Rowah een tournooi (waarin een verloting zal voor welpen (leeftijd 8-10 worden gehouden) zal geheel controle jaar) m sporthal de Smep gevuld worden door het har- (Sniepweg). Aan dit tournooi monie-orkest met populaire jKT _11 muziekwerken, zoals de ’Bo- OOl UKilClv lero’, ’Tennessee Dance’, ’La X 7 7 i ,1 x 7 Het slot van de avond zal ge heel in het teken staan van het afscheid van Gerrit de op zoek naar een plaatsver vanger. Het concert zal daar om een speciaal tintje heb- -- ben. - kesten. Gerrit de Knegt heeft In de muziekkeus is dat terug goed gevolg praktisch en theoretisch muziekexamen_ge- te horen. Zo wordt een aantal f muziekwerken uit de ’oude’ nelissen in clubgebouw de Hoge Noot (J.W. Frisoweg). muziekla gehaald, omdat Gerrit de Knegt ze nog graag Dirigent Gerrit de Knegt had eens wil dirigeren. Het harmonie-orkest zal de avond openen met een aantal klassieke muziekwerken, zo- didaten op zich genomen. Dat als ’De Geuzen in de Bomler- waard’ en ’Musique a la Car- lijke opgave, want de leerstof te’. Dit wordt gevolgd door ----- een optreden van het leerlin genorkest met Trumpets’, ’Only Love’ ’King Arthur’. Het gedeelte Indien iemand iets wil kopen leeftijdsgroep worden afge- kan dat natuurlijk ook en stemd. Er zal bijvoorbeeld voor een 1 doek dan direct van de kun stenaar gekocht wordt. De er varing leert dat sommige schilders doorbreken en I werken dan behoorlijk in waarde kunnen gaan stijgen. teurs toegankelijk tegen be taling van vijf gulden, staat niet alleen in het teken van het 25-jarig dirigentschap van Gerrit de Knegt, maar ook van zijn afscheid omdat hij het dirigeerstokje over draagt aan een ander. Een dag later is er de afscheidsre- In zijn dirigentenloopbaan ceptie in het eigen clubge- verzorgde Gerrit de Knegt deknegt. (Foto: Concordia). i-ttkt4. t nr eveneens de opleiding van de leerlingen op diverse blaasin strumenten en de opleiding voor de muziekexamens. Het 25-jarig jubileum vindt in het afgelopen jaar de oplei ding voor de muziekexamens A, B en C van de diverse kan was ditmaal geen gemakke- aantal punten. sluiting moest de organisatie De competitiespelers strijden uitwijken naar de sporthal bovendien om de kampioens- beker, die aan het eind van vrije spelers zijn altijd wel kom aan de zaal op iedere eerste vrijdag van de maand. nendijk. Zij is lid van de tech- opend door de voorzitter van nische commissie van de handbalvereniging en ook nauw betrokken bij de wel pen van Rowah. Omdat er dit jaar al nauw wordt samengewerkt tussen de afdelingen Rotterdam en Zeeland, vinden dergelijke reikt. Na het formele deel van WADDINXVEEN - In buurt- evenementen maar af en toe de avond volgt er een optre- centrum De Boog (C. Hui- plaats. Enkele weken geleden den van de Reeu&ijkse to- jgenslaan) zijn er iedere neelvereniging VIOS met het woensdagmiddag activiteiten blijspel in drie bedrijven ’Een voor kinderen van 4 tot en waterdicht idee’ van Lieke de met 12 jaar. De kinderinstuif Groot. begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De entree be draagt ƒ1,- per keer. Elke kin derinstuif zijn er weer andere activiteiten voor de kinderen. Op die manier kunnen aan zoveel mogelijk wensen van kinderen worden voldaan. Het programma voor de maand februari is: woensdag 8 februari: lantaarns maken; woensdag 15 februari: toneel en dans; woensdag 22 febru ari: carnaval. ie welpen dergelijk W I 1 PAGINA 1*1 Dorpstraat 38 Waddinxveen Tel.: 01828-12373 INTERIEURVERZORGING Zijde 3 Boskoop Tel.: 01727-12544 i van I r, i’

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11