D66 wil raadsbesluit Passage-West herzien Waddinxveense handelaar uitgesloten door beurs i CDA-lijst met acht gevaarlijke verkeersplekken Combi Noteboom haalt topscore Intieme opening expositie raadzaal 1 Van ex-Aeolus-sponsor Regio Effekt Felicitaties gouden paar I I I Tr~ 'WIJ Gratis blad bij Sjaak Noteboom Ophalen kleding Opnieuw winst voor Korbis BI GIOVANNA A.s. bruidjes opgelet! GIOVANNA’S BRUIDSMODESHOW 12,50 p.p. I «■■MMS PAGINA 15 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUAR11995 WEEKBLAD I Groensvoorde-Groene graag Fotograaf Sjaak Noteboom (links op de foto) wist met zijn foto- en videospeciaalzaak een topscore te hebben gesteld over de moei zame realisatie van een win kelhart in Waddinxveen. ven aan het onderhandelings resultaat met MAE Project ontwikkeling BV, waarover u onderhandeld heeft en waar over u met MAE BV overeen stemming bereikt had? 7. Bent u met ons van mening dat de intentieverklaring tus sen u en MAB Projectontwik keling BV helaas niet ontbon den, noch beëindigd is?8. Kunt u aangeven wat het ge volg is van onze veronderstel ling, zoals vermeld onder punt 7, en welke verplichtin gen thans nog voortvloeien uit hoofde van die intentie- overeenkomst? kleding de I dat er geen uitvoeringsbeslui ten genomen zijn om tot realisering te komen van een hoofdwinkelcentrum aan de noch kredieten daartoe zijn geaccordeerd? 4. Wilt u nog eens uiteenzet ten wat de essentie was van de intentieverklaring tussen de gemeente en MAB Project ontwikkeling BV en wat J van vandaag, de reikwijdte en het resultaat is? 5. Wat zijn precies de overwe gingen geweest om op het al- kunstenaar en dichter Sam Israël. Eveline Swidde laat aan het Raadhuisplein kleu rige acryl- en olieverfschilde rijen zien en Lisette Sprockel toont kunstzinne schalen met en zonder inhoud. Hun geza- J. Neele (PCW) voor de Be Fair-lokatie en wethouder J.A. Hielema (CDA) voor de Passage-West. ‘Het raadsbesluit is, voor zo ver ons bekend, echter niet WADDINXVEEN - De CDA-werkgroep verkeer heeft in sa menspraak met geïnteresseerde Waddinxveners een lijst ge maakt met een achttal gevaarlijke verkeerssituaties. Het ge meentebestuur wordt gevraagd daar wat aan te doen. van de gemeenteraadsverga dering van 21 december jl.) het voorstel inzake de over eenkomst met MAB Project- ontwikeling in te trekken?6. Op grond van welke concrete informatie heeft u gemeend met zaterdag 18 februari du rende expositie in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis officieel ge opend. Dat gebeurde na het voorlezen uit eigen werk van de Amsterdamse beeldend hebben. Acht u het niet van belang na te gaan in hoeverre er sprake is van nieuwe feiten die een nadere bestudering van dit voorstel noodzakelijk maken? Naar verluidt zou het gaan om vele miljoenen gul dens verschil! 18. Vindt u niet dat heroriën tatie van het raadsbesluit van februari 1994 op zijn plaats is, gelet op de nieuwe ontwikkelingen, waaronder begrepen het convenant Gou- da-Waddinxveen-Moor- drecht? Aan het slot van deze vragen reeks schrijft de D66-ge- meenteraadsfractie wellicht het college van B. en W. nog nader te zullen berichten over andere aspecten, die naar de mening van de demo craten relevant zijn voor de discussie over ‘deze weerbar stige materie*. van zo’n uitgave terug kun nen vallen op een winkelier die weet waar hij het over heeft. Zodat hij of zij de juiste keuze kan maken. En dit vak manschap geldt net zo goed voor ontwikkelen en afdruk ken'. ‘Foto’s zijn waardevolle momenten in een mensenle ven. Die verdienen een vakkundi ge behapdeling, want het gaat om herinneringen die je graag levenslang bij je houdt. Ik zou mijn foto’s dus niet graag bij de eerste de beste laten ontwikkelen en afdruk ken'. Op de vraag op de shop test nog reden geeft voor ver dere verbeteringen is Sjaak Noteboom zeer duidelijk: ‘Na tuurlijk, het is toch nog geen 10?* 7 februari 20.00 uur: Avifauna Parkrestaurant, Hoorn 65, Alphen a/d Rijn. de Zoom; - de hoge snelheid van het au toverkeer op de Noordkade. De CDA-werkgroep verkeer wil doorgaan met inventari seren van onveilige situaties in Waddinxveen. Inwoners van Waddinxveen wordt op geroepen ook dergelijke situ aties aan te dragen. Dit zal dan ondere de aandacht van de gemeente worden ge bracht. Suggesties kan men melden bij drs. Marien Ver huist (tel. 01828-15780) en Tjitte Prins (tel. 01828- WADDINXVEEN - Gebruikte kleding, gordijnen, bedde- goed, schoeisel en ander tex tiel kunnen de Waddinxve ners in de huis aan huis be zorgde plastic zak op woens dag 15 februari uiterlijk om 09.00 uur aan de stoeprand klaarzetten. De vrachtauto van de Stich ting Kleding Ophaal Voor Al gemeen Medisch Onderzoek (KOVAMO) in Berkel en Ro denrijs haalt de zakken de zelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huisr vuilverzamelpunten depone ren, waar ze altijd worden op gehaald. De ingezamelde wordt verkocht en de op brengst hieruit is bestemd voor het Diabetes Fonds Ne derland (DFN). Voor het inza melen van de kleding ver leende de gemeente vergun ning. Diabetes Fonds Neder land bevordert wetenschap pelijk onderzoek. Het Diabetes Fonds Neder land (DFN) is een zelfstandi ge, onafhankelijke, niet ge subsidieerde stichting. Het DFN bevordert het weten schappelijk onderzoek rond diabetes mellitus (suikerziek te). In ons land zijn circa 350.000 mensen met di abetes. Deskundigen ver wachten dat diabetes over en kele decennia met zo’n 50% zal toenemen. WADDINXVEEN - In een in tieme bijeenkomst met een kleine twintig aanwezigen hebben de Waddinxveense kunstenares Eveline Swidde (Nicolaas Beetslaan) en de Amsterdamse kunstenares Lisette Sprockel hun tot en Het gouden echtpaar Jo en Annie Breedijk van de Anna de Waal- hoeve in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Notehoom). nend aan de Anna de Waal- hoeve, verbleef de eerste twee jaar in Gouda en vervolgens 48 jaar in Waddinxveen. Jo Breedijk is werkzaam ge weest als agrariër bij Van der Torre aan de Bredeweg. Het echtpaar kreeg 7 kinderen (4 jongens en 3 meisjes), die al lemaal getrouwd zijn. Eén dochter woont in Gouda, de overigen in Waddinxveen. Om het feest luister bij te zet ten was er een draaiorgel be steld. Het beurslidmaatschap van Waddinxvener J. Besse werd al in september 1993 beëin digd, nadat zijn bedrijf Regio Effekt in Alphen aan den Rijn ren van het commis- sionairshuis Nusse Brink. Tegen Besse en zijn toenmali ge mede-directeur C. Oskam loopt thans nog een strafrech telijke onderzoek wegens ver duistering van cliëntenghel- den en valsheid in geschrifte. Tevens wordt in Luxemburg een onderzoek gedaan naar vermeend witwassen van zwart geld. Het Omslagfonds van de beurs - een garantieregeling tegen onder meer praktijken van malafide leden - had tot 2 januari aan 18 gedupeerde cliënten van Regio Effekt cir ca 850.000 gulden uitge keerd. Het noodfonds van de Optiebeurs betaalde tot nu toe circa 880.000 gulden. WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Het tuchtcollege van de Amsterdamse effectenbeurs heeft voormalig directeur J. Besse van het failliete effectenkantoor Regio Effekt in Al phen aan den Rijn - de voormalige sponsor van Aeolus-bad- minton - definitief uitgesloten van het beurslidmaatschap. Dit heeft een woordvoerder van de effectenbeurs bevestigd. WADDINXVEEN - De driemansfractie van D66 in de Wad dinxveense gemeenteraad vindt dat het raadsbesluit van een jaar geleden, waarin er door een raadsmeerderheid voor Projectontwikkeling BV werd gekozen een nieuw winkelhart mogelijk te maken op 11 1 de lokatie Passage-West, een nieuwe oriëntatie noodzake lijk maakt. De democraten betrekken hierbij ook nieuwe WADDINXVEEN - Ook de ze vende competitiewedstrijd is voor het B1 team van Korbis- korfbal een overwinning ge worden. In Vlaardingen speelden zij tegen het laag ge klasseerde Oranje Nassau en wonnen, zonder moeite, ruim 4-13. Met maar liefst 58 doel punten voor staan ze voorlo pig op een vierde plaats. B2 en B3 verloren hun wedstrij den bij KOAG en RWA met 9-1 en 5-2. Ook Cl kon geen vuist maken tegen Olympia. Er werd met 5-0 verloren. A2 verloor met 9-7 bij NlO. geleid hebben tot een voor keur voor de verdere bestude ring van de mog van de ontwikkeling van de Passage?*. De andere vragen van D66 luiden letterlijk: Projectontwikkeling BV (Den 2. Bent u met ons van mening Haag), William Properties dat in februari 1994 een voor- BV (Rotterdam), Anva Vastg- keur uitgesproken is voor een primair nadere bestudering van der Passage-mogelijkhe- den? hoed BV (Vleuten), PVF Ne derland BV (de beleggings poot vann de Stichting be drijfspensioenfonds voor de 3. Bent u met ons van mening Metaalindustrie) en Pelli- 1 1 - kaan Bouw BV (Tilburg). In de schriftelijke vragen aan het college van B. en W. be gint de D66-gemeenteraads- Passage, fractie met het te betreuren dat de onduidelijkheid over de ontwikkeling van een echt winkelcentrum voor Wad dinxveen de laatste maanden fors is toegenomen. ontwikkeling BV en ‘Dat vindt onder andere zijn daarvan, tot op de dag oorzaak in steeds wisselende 1 1 partners, c.q. belanghebben den, raadsvoorstellen die op het laatste moment om niet- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 24 januari was het 50 jaar geleden dat het echtpaar Jo en Annie Bree- dijk-Nederberg in het huwe lijk trad. Burgemeester C.M. van der Linden heeft ’s mid dags op verzoek van de kinde ren van het bruidspaar felici taties namens het gemeente bestuur overhandigd. Het bruilofstfeest was zaterdag avond 28 januari in De Pad destoel (Lijsterbesstraat). Het gouden biuidspaar, wo- menlijke expositie is in het gemeentehuis te zien op werkdagen van 9.00-17.00 uur, op donderdagavond van 19.00-20.30 uur en op zater dagmiddag van 13.00-16.00 uur. it IS WADDINXVEEN - Combi Sjaak Noteboom in het winklelcentrum ’de Passa ge’ heeft voor foto- en vide- oliefhebbers het gratis magazine BeLicht klaar liggen. Het winternum mer staat boordevol tips over het maken van foto’s en videobeelden tijdens een wintert sport )vakantie of een bezoek aan steden. Verder geven top-fotogra- fen praktische tips en is er een kijkje achter de scher men van de Topfoto-ont- wikkelcentrale. In samenwerking met Canvas Holidays vindt een vakantiefoto wedstrijd plaats, waarbij tien fan tastische vakanties ter waarde van f 1.500,- zijn te winnen. Maar ook de laatste nieuwtjes op het gebied van foto- en vide ocamera’s staan in Be Licht. Tenslotte staan er in het 48 pagina’s dikke en kleurrijke blad tips om kinderen te laten fotogra feren, ideeën om vide- ograppen uit te halen en niet te vergeten een repor tage over opvallende bruidsfotografie. Het full-colour magazine wordt uitgegeven door CombiFoto Nederland en is gratis te verkrijgen bij één van de 300 CombiFo- to-winkels in Nederland. Het is de moeite waard dit gratis magazine op te ha len bij Combi Sjaak Note- boom. halen in een Combi-winkeltest. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Foto- en videospeciaalzaak Combi No- teboom in het winkelcentrum ’de Passage’ heeft bij een win- keltest een topscore met een rapportcijfer van 9,1 behaald. Het afgelopen jaar werden al le Combi-winkels tweemaal bezocht door een zogenaamde shoptester. Rechts de Waddinxveense Eveline Swidde en links de Amsterdamse Lisette Sprockel. In hun midden de Amsterdamse dichter Sam Israël. (Foto: Sjaak Noteboom). Eind vorig jaar heeft het CDA het initiatief genomen een werkgroep verkeer te starten. Als eerste resultaat wordt donderdagavond 2 februari tijdens de rondvraag aan wet houder Joop Neele (PCW) en de leden van de raadscom missie verkeer een lijst met gevaarlijke en onduidelijke situaties aangeboden. Het CDA is met de werkgroep verkeer gestart vanwege on vrede bij de bevolking over di verse verkeerssituaties en de planvorming die in het kader van het lokale verkeers- en vervoerplan plaatsvindt. Naar aanleiding van een op roep in het Weekblad voor Waddinxveen hebben zich acht deelnemers gemeld voor deze werkgroep. Namens het CDA hebben drs. Marien Ver huist (raadslid en commissie lid) en Tjitte Prins (commis sielid) zitting in de werk groep. Vorige week heeft het CDA in het Weekblad voor Waddinxveen deelnemers uitgenodigd voor een werk groep sociale veiligheid. De werkgroep verkeer is al lereerst begonnen met het in ventariseren van onveilige of onduidelijke situaties in Waddinxveen. Hiertoe heb ben de rijschoolhouders John Mimpen en Henk van Erk een lijst opgesteld met acht onveilige of onduidelijke situ aties. Bovenaan dit lijstje prijken de inritconstructies op een aantal plaatsen in Waddinx veen (St. Victorwijk, Oranje- wijk). Bij een inrit hoort het trottoir door te lopen, maar in Waddinxveen is dit veelal niet het geval. Daardoor is het onduidelijk of er sprake is van een inrit en wie er voor rang heeft. Ook andere verkeerssituaties prijken op het lijstje, zoals: - de slecht zichtbare voetgan- gersoversteekplaats op de Kanaalstraat bij de Passage; - de slechte straatverlichting in de bocht Stationsstraat- Stationsplein; - de geringe groentijd op de Brugweg bij de verkeerslich tenregeling bij de hefbrug over de Gouwe; - de moeilijke positie van de rechtdoorgaande fietsers op 9. Acht u het geloofwaardig, en zo ja waarom, dat MAB ac- tief betrokken blijft bij de Passage-West, hoewel dit be drijf tot nu toe geen aan vaardbaar plan voor deze lo katie heeft weten te ontwik kelen? Sterker nog, na het ontvangen van een afkoop- soom Waddinxveen had willen verlaten! 10. Dezelfde vraag wordt ge steld ten aanzien van een winkelontwikkeling absolute top van de Combi fo to- en videospeciaalzaken. Dat is de conclusie van het onafhankelijk onderzoeksbu- ro VABA, dat deze winkel op 42 punten testte. Reden voor het houden van zo’n test is de gedachte dat er aan iedere winkel wel iets te verbeteren valt. ‘Met scherpe prijzen alleen ben je er niet‘, aldus Sjaak Noteboom, eige naar van de succesvolle speci aalzaak. ‘Service, vakkundigheid en goede voorlichting zijn van essentieel belang in onze branche. Want bij de aan schaf van foto- en video-appa- ratuur praat je over honder den, zo niet duizenden gul dens*. ‘Een klant moet bij het doen met inbegrip van de gemaak te afwegingen en daaraan ten grondslag liggende overwe- D66, die voorstander is geble- gingen. Wilt u ons voorzien ven van een winkelcentrum van het op schrift gestelde op de ’Be Fair’-lokatie, vraagt raadsbesluit, inclusief afwe- het college op drie A4-tjes het gingen en overwegingen, die hemd van het lijf over allerlei ontwikkelingen, besluiten, overwegingen en achtergron den met betrekking tot de planontwikkeling, waarbij ook specifieke informatie wordt gevraagd over MAB Deze shoptester doet zich voor als een klant en test aan de hand van een aantal vra gen en problemen hoe vakbe kwaam de winkelier hiermee omgaat. Daarnaast beoor deelt de shoptester ook de in richting van de winkel op een aantla punten. De vorig heropende winkel van Combi Noteboom behoort met het cijfer van 9,1 tot de financieel in de afgrond was gezakt door miljoenen verlie zen op transacties voor eigen rekening. Deze verliezen werden ge deeltelijk aangezuiverd met gelden die cliënten voor be leggingen aan Regio Effekt hadden toevertrouwd. Het tuchtcollege van de beurs, ofwel de Commissie van Orde, had Besse voor dit laakbare handelen naast uit sluiting van het lidmaat schap, tevens een maximale geldboete van 500.000 gulden kunnen opleggen. Het is niet de eerste keer dat het tuchtcollege tot levens lange uitsluiting besluit. Die primeur kwam vorig jaar toe aan drie voormalige directeu- trokken worden en het ach terhouden van informatie aan de raad', aldus de demo craten in een toelichting op hun vragen. ‘Wij achten ons mede-verant- woordelijk voor het beleid dat door het gemeentebestuur ge- geen uitvoering te moeten ge voerd wordt, c.q. gevoerd moet worden. Om onze posi tieve bijdrage daaraan te kunnen leveren hebben wij echter meer inzicht en meer informatie nodig dan waar over wij nu beschikken*. D66 stelt vast dat er ondanks een meerderheidsstandpunt van B. en W. en een deskundi genadvies door de meerder heid van de gemeenteraad in februari vorig jaar is gekozen voor de lokatie Passage-West. Binnen het college kozen zo als burgemeester C.M. van der Linden en de wethouders K.W.Th. van Soest (VVD) en ontwikkelingen, zoals de bestuursovereenkomst tussen Gouda, Waddinxveen en Moordrecht. Dat blijkt uit maar liefst 18 schriftelijke vragen die de D66-gemeenteraadsleden An toon Hogervorst, mr. Jan 1 Selles en Frans Bos dinsdag- middag aan het college van ver ons bekend, echter niet winkelontwikkeling door Burgemeester en Wethouders uitgebreid op schrift gesteld, MAB Projectontwikkeling BV elders in Waddinxveen. 11. Heeft u overwogen alsnog tot een afwikkeling met MAB Projectontwikkeling BV te geraken? Zo ja, op welke over wegingen en indien niet, waarom? 12. Wat is precies de meer waarde van William Proper- igelijkhedenm ties BV ten opzichte van An va Vastgoed BV? 13. Welke conclusies trekt u uit de brief van PVF Neder land NV, waarin staat dat de claim van MAB Projectont- wkkeling BV pas van tafel zal zijn indien er inderdaad in de Passage gebouwd gaat wor den? 14. Waar slaat de passage ‘ge deeltelijke kostenvergoeding' op in de brief van PVF Neder land NV? 15. Is het de bedoeling een ex terne projectleider aan te trekken voor het winkelhart? Wie betaalt die en wat is zijn opdracht, bevoegdheid en verantwoordelijkheid? 16. Welke correspondentie is er tussen u en Pellikaan Bouw BV? 17. Pellikaan Bouw BV stelt een financieel aantrekkelij ker voorstel, met minder risi co en open einden, te doen - dan eerdere en ook nu betrok- begrijpelijke redenen inge- lerlaatste moment (op de dag ken ontwikkelaars gedaan Fï'/a Lr L'nn xxz/W’rl nnt nnri_ wan rln nnnfava n/-l 1-1 Alj 1 a i «g I A Informatie: Passage Molenhof 12-14 ingang naast Blokker) Mijdrecht (C) tel. 02979-82816 Openingstijden: di. t/m vrij. 10.00-17.00 uur Zaterdag 10.00-16.00 uur Andere tijden op afspraak. I», o

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15