Heren van De Gouwe winnen van SVH: 8-5 Sjoelprijzen Vierde plek voor zwemmers De Gouwe Bedorven kip nekt ZVH-volleyballers Volleybalsters Be Fair winnen van hekkesluiter Verlies voor derde ciubtiteis team van WSV: 5-3 biiFlorida Volleybalsters Be Fair handhaven hun positie Korbis: Puntje tegen koploper Verlies voor andere waterpoloteams Jeugdschakers eindigen hoog Bridgenacht Het Zuidhonk Stijgende lijn bij Excelsior dammers Zesde trekking WSE-loterij FLOREANT (zo.) LEKKERKERK Uitzicht Flyers op promotieplaats OMTZIGT PAGINA 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUAR11995 ■Ml 1 uit Nijmegen en verloor met 4-9. Kool-Judith na Remko Overdam en Je- eet zelden mee. Hij woont op voetbalvereniging floreant leider uitstel van twee wed strijden moest worden ge- ambitieuze club wordt door gevoerd. Stewart Bernard spelers. Sommigen van hen kwamen nog wel naar de zaal, maar zijn race met een tijd van 1.14.8 winnend af te sluiten de periode goed doorkwam en 1-1 scoorde. Hierop miste Mirjam Over dam een viermeter en scoorde Polar Bears 1-2. Sandra Berc- kenkamp boogde De Gouwe naar 2-2 en Polar Bears sloot de periode af met 2-3. Marion van Hooft bracht be gin derde periode de stand op van den Berg uit een overtalsitu- atie 5-6, waarna ook zij tegen haar derde p-tje opliep en Po lar Bears naar 5-8 uitliep. realiseerde eerstgenoemde op gedegen wijze de winst. Auad alsnog verloren ging. De Alje- chin-verdediging bood Stou ten tegen Dannis zoveel even sterker dan zijn clubge noot. In de jongens B-poule werd Rick Snabel eerste, ge- om irthal wed- De maaltijd is meestal heel smakelijk, vinden de spelers. En ook vorige week dinsdag avond was er weer i aan te merken. De kippepo- ten gingen er in als koek. Hoewel de score anders doet vermoeden was het een moei zame wedstrijd voor Be Fair. Steeds weer blijkt dat de vol leybalsters tegen de betere tegenstandsters veel meer in hun spel komen. Met Wilma de Jong als spel- verdeelster en Sjanet van Tol op de diagonaalpositie begon Be Fair in de eerste set voort varend. Libanon had geen antwoord op het snellere spel van Be Fair waar Antoinette Wijker een aantal keren goed doorkwam met de driemeter- aanval. In de tweede set speelde Be Fair meer tegen zichzelf dan tegen de Rotterdamse dames. Persoonlijke fouten, zowel in verdediging als aanval, de den het team de das om. In de derde set werd de op stelling omgegooid. Liesbeth van Wijngaarden nam de di agonaalpositie over en met Cora Bos als spelverdeelster loond met goud. Eva Idelen- burg pakte ook op dit num mer het zilver met 1.15.8. haar gelederen de jeugdige De 200 meter schoolslag jon gens van 1981-1982 gaf ook voor De Gouwe successen te zien. Een eerste plaats voor Wouter Rams met 2.50.7 en een tweede plaats voor Viktor Terlaky met 2.54.0. Excelsior zette de uitwed- Op de 200 meter rugslag jon- WADDINXVEEN - Niet al leen het tweede damteam van keurige 1.14.1 op de 100 het Waddinxveense Excelsior ter rugslag meisjes van 1981- is dit seizoen in de competitie 1982 en zag deze prestatie be- De heren van De Gouwe kon den in het begin nog weinig vat krijgen op het spel van SVH. De gasten startten voortvarend en openden de score. Arco Verboom scoorde WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencentrum Be Fair blijven winnen in de derde divisie E. In Rotterdam werden drie winstpunten behaald tegen hekkensluiter RVC Libanon. Met de setstanden 5-15, 15-4, 6-15, 9-15 trokken de Waddinxveense dames aan het langste eind. nen werken naar een fraaie vierde plaats. De eerste partij een sterke werd gespeeld tegen Ortec en blokkering, lang bij te blijven werd gewonnen met 2-1. Zo wel Sven Stange als Biniam David wonnen hun partijen. Jesse van Elteren moest ge noegen nemen met remise, en Gerben Bergacker verloor. De tweede en laatste partij voor dit team werd een duide lijke 4-0 overwinning tegen HHP uit Oostvoome. De laat ste wedstrijddag is zaterdag 11 februari en misschien weet dit C-team zich nog in de me dailles te schaken. I bleef een spannende wed- lotnr. 153 van WP. v.d. Akker strijd met wisselende kansen (Waddinxveen); Categorie I lotnr. 765 van C. Botjer-van Schaik (Scherpenzeel). Drie keer bordwinst was be palend voor de totale winst tegen de Leidse dammers. Tijmen den Ouden junior be landde in een overmachts- Nog een keer verzamelde het team van trainer-coach Jan Middendorp al haar wils kracht. Hierop scoorde San dra Berckenkamp 6-8 en bracht Wendy de Frankrijker in de laatste minuut de stand op 7-8. Helaas was de tijd dorp. Dat is niet leuk. Er wor den grappen over gemaakt, maar niemand neemt meer iets eten in het dorpshuis1, al- j re kent dat de meeste spelers r weer van C. de Frankrijker (Bos koop); Categorie H lotnr. 598 van C. Knijf (Waddinxveen); Categorie H lotnr. 752 van H. Borst (Zaandam); Categorie H lotnr. 347 van C.C. Balder van Vuuren (Waddinxveen); Categorie H lotnr. 819 van T. Jansen (Zevenhuizen); Cate gorie I lotnr. 146 van E. Glas beek (Waddinxveen); Catego rie I lotnr. 766 van R.G. v.d. Zee (Breda); Categorie I lotnr. 033 van A.W. Berntsen (Rijs wijk); Categorie I lotnr. 736 van T. Houdijk (Moordrecht); Categorie I lotnr. 037 van P.C. Mulleman (Waddinxveen); Categorie I lotnr. 330 van E.M. Blom-van Dijk (Wad dinxveen); Categorie I lotnr. 373 van O. Smit-Uythoven (Waddinxveen); Categorie I WADDINXVEEN - De zesde trekking van de WSE-sei- zoenloterij kende 23 prijs- winnnaars. Er zijn nu nog vijf trekkingen te gaan voordat de prij zenpot helemaal leeg is. Zondagmiddag 19 februari om vier uur is de volgende trekking. De winnende lotnummers van de maand januari zijn: Zondag 5 februari Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.00 uur AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw toen nog tekort voor een beter resultaat. Komende zaterdag spelen de hoogste teams van De Gouwe uitwedstrijden. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen de topwedstrijd uit deze compe titie lij staanvoerster Nereus 1 in zwembad De Slag te Zaandam. Heren 1, heren 2 en dames 2 gaan op bezoek bij DZV in Delft. Heren 2 opent om heren 1 om 18.45 uur en da mes 2 besluit de sessies om 19.45 uur. tegen koploper Zovicos. Be Fair ging voortvarend van start met Sylvia de Vries op de buitenpositie. Al snel bleek dat Riva zich niet zo maar gewonnen zou geven. van voor Wilke v.d. Valk metTeen tijd van 29.8. Op de 100 meter vrije slag jongens van 1981- 1982 miste Robin van Lien- den de eerste plaats op een haar na met zijn tijd van 1.03.7. Voor Pascal Holleman WADDINXVEEN - Vrijdag avond trad het eerste heren team van Flyers-basketbal aan tegen Leiden, de nummer 4 van de competitie. Inzet van deze wedstrijd was de eerste plaats. Kooy. Bij de meijses werd de wissel- ven over het hoofd zodat zijn trofee gewonnen door de Bos partij tegen H.E. van Offeren koopse Madelon Gelderblom. Zij won vrij gemakkelijk van een betrekkelijke debutante tegen Dannis zoveel op toumooigebied, Tabitha ruimte op de damevleugel dat Buurman. winst daarvan het gevolg Bij de jongere meisjes waren was. P. van Offeren en Torenbeek remiseerden, evenals Alblas tegen Van der Heiden. Ponsi- oen moest zijn meerdere er kennen in D.J. van Offeren. Ook de Vries, Van der Haven jr. en Ellers wonnen respec tievelijk van Versluis, H. van Offeren en Kardol. WADDINXVEEN - In dé 1 De Duikelaar (Zuidplaslaan) zijn de cub- jen voor de jeugd van Florida-badminton gehouden. Gestreden werd er om de titels in het heren- en damesenkelspel en de ge mengd dubbels. Na een totaal gespeeld aantal van 125 partijen konden de winnaars van de 50 deelne mers uit handen van Florida- voorzitter Hilda Mathot hun stuk vlees 1 Toch werd ook hij ziek. Het vlees had in dezelfde frituur pan gelegen als de bedorven kippepoten. niets op De club zal geen stappen on dernemen tegen het restau- Aan het begin vam de vierde rant. ‘Ze doen altijd zo hun periode scoorde Gillian 'International Rob Grabert best voor ons‘, zegt Nobel. ‘Ze loopafstand van de trainings- zaal en eet bijna altijd thuis bij zijn Italiaanse vriendin. Dinsdag stond er voor pasta op tafel en geen kip. bert zich nietsvermoedend op vraagd. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen hield van vrijdag 24 februari op zaterdag 25 februari in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) de achtste bridgenacht van Waddinxveen met als inzet de Lydia Ebens wisselbeker. De bridgemarathon begon om acht uur en eindigde de vol gende morgen om acht uur, waarna de prijsuitreiking tij dens een gezamenlijk ontbijt plaatsvond. Jongens-passerelle 1 begon nen ook ongeslagen aan hun derde wedstrijd en wel tegen Leiderdorp. In het begin was er nog sprake van strijd, maar daarna kwam Leider dorp er niet meer aan te pas. Einduitslag 104-45. Topscoor der: Freddy Hoffman met 34 punten. geweest. En dat lukte. De Waddinxveners behaalden voor het behoud van het tweede klasserschap een T spel tegen koploper De Meeuwen. schot te beschikken en dat nieuw uit te lopen en nam een betekende 7-6 in Waddinx- veens voordeel. Met agressief spel kon Korbis de koploper aardig onder druk houden. Maar De Meeuwen lieten zien niet voor niets koploper te zijn. De scoringsmachme draaide maar door. Telkens kwam Korbis een of twee doelpunten achter en iedere keeer weer kwam de ploeg be- wonderenswaardig terug. Met nog zo’n 10 minuten te spelen was de stand inmid dels 10-10 geworden door treffers van Ellen van de Ent, Yvonne Visser en Jaco Wine- ke. Binnen een minuut was de stand 10-12 voor De Meeu wen. Opnieuw vocht Korbis zich naast De Meeuwen via Wim Lebbing en een door Marco van Leeuwen benutte strafworp uit een goede aan val van Frits Visser (12-12). De spanning steeg ten top toen in de slotminuut De Meeuwen tot tweemaal toe wisten te scoren. Korbis kon toch langszij zag komen in werkelijk de laatste seconde van de wedstrijd door een af- standstreffer van Jaco Wine- ke (14-14). Een ovationeel applaus van de toeschouwers viel daarna het achttal ten deel. De stand ging gelijk op en voor elk punt werd zware strijd geleverd. Be Fair kwam op achterstand maar wist de ze nog net in haar voordeel om te buigen (16-14). De tweede set begon romme lig en werd gedicteerd door de scheidsrechter. Alles wat maar ’klonk’ als tweemaal spelen werd meteen als tech nische fout afgefloten. Deze manier van fluiten verlamde het spel en riep veel irritaties op bij beide teams. Tot 7-7 ging het gelijk op, maar Be Fair had moeite con stante druk uit te oefenen op de tegenstander. Riva profi teerde van de slordigheden aan Be Fair-zijde en trok het initiatief naar zich toe 10-15. In de derde set wist Riva op- Flyers begon niet goed. Er was geen tempo in de beginfa se van de eerste helft. Maar naarmate de wedstrijd vor derde begon het steeds beter te draaien bij de heren. De ruststand was 36-29. De tweede helft stond wel in het teken van snelheid. Nu werd door beide teams een hoog tempo gedraaid en de toeschouwers kregen goed basketbal te zien. Flyers hield het initiatief en won ook deze wedstrijd. Eindstand 87- 72. Door dit resultaat blijft Flyers uitzicht houden op promotie. Topscoorder: Rob bert Kaufman met 16 punten. Dames 1 ging op bezoek bij Dunckers in Hilversum. Geen gemakkelijke tegenstander. Na twee nederlagen op rij moest er nu gewonnen wor den. Het werd van Flyers-zij- de geen al te beste wedstrijd. De dames konden maar moei lijk in hun spel komen. Dunc kers dicteerde dan ook de strijd. Ruststand 33-28. De start van de tweede helft was ook al geen beste van Flyers-kant. Dunckers nam een 42-30 voorsprong en de derde nederlaag kondigde zich aan. Coach Frank Min nee vluchtte in een zone-ver- dediging en langzaam kwam Flyers terug. Zover terug zelfs, dat zij de twee zwaar bevochten punten mee naar huis konden nemen. Eind stand 49-53. Topscoorder: Anita van Unen met 23 pun ten. Meisjes-kadetten moes- van de dambond Midden-Hol- land succesvol. Excelsiors eerste team (achttal), met in J 1_J13 clubkampioen Teun van de Krol en de sterke tweeling Vincent en Raymond van Es, speelt verfrissend en erg ver dienstelijk. 7-2 voorsprong. Na een time out van coach Herman Brou wer keerde het tij en ging de Be Fair-trein weer draaien. De achterstand werd wegge werkt en in deze spannende fase was mooi volleybal te zien. Het ontketende Be Fair haalde in no-time de set bin nen (15-10). Helaas kon Be Fair de trend van de derde set niet voort zetten. Zij gaven Riva de kans weer tot zichzelf te komen. Een aantal zeer harde aan vallen van Be Fair ten spijt hield Riva Be Fair op afstand. Be Fair kwam er in deze fase niet aan te pas. Het publiek roerde zich, maar ook dat wil de niet baten. RIVA pakte de set (4-15). Het rallypointsysteem moest weer de beslissing brengen. Gelukkig had Be Fair zich tij dig hersteld. Door uitstekend spel kwamen de dames op een ruime voorsprong en gaven die ook niet meer uit handen. Prima blokkeringen en afwis selende aanvallen lieten zien dat Be Fair terecht in de top van de derde divisie speelt. Een prachtige aanval van An neke Verwoerd besliste de set met 15-9 en daardoor de wed strijd met 3-2. van zijn tegenstander zodat deze toch nog remise wist te bereiken. Asscheman won door in het begin van de partij een pion te veroveren van Van der Ha ven sr. en deze voorsprong door nauwkeurig spel vast te prijzen in ontvangst nemen, houden. Ook voor Van Nieu- De clubtitel bij de herenen- kerke gold dat pionverlies kels in poule A ging naar de partijverlies is in zijn partij Waddinxvener Hugo van Ber- tegenGoor. geijk. Hij veroverde de twee Lodder verschalkte de gerou- jaar geleden door Dick van fineerde Van der Oort. In een Gemeren beschikbaar gestel- partij met wisselende kansen de wisselbeker op Jeroen van i--j-x-j- Boxtel. In een spannende drie-setter en De Bock hadden slechts 40 bleek Hugo van Bergeijk net minuten speeltijd nodig om vast te stellen dat laatstge noemde de sterkste was. In een spannende pot zag Van volgd door Robert van der der Knaap jr. een mogelijk heid om eeuwig schaak te ge len de ongeslagen status pro beren te handhaven tegen Grasshoppers uit Katwijk. De eerste helft zag het er niet naar uit, maar een heel goed gespeelde tweede helft zorgde toch voor de overwinning. Eindstand 51-43. Topscoor ders: Inger Hulst en Charlot te Lelieveld, ieder met 11 punten. Jongens-kadetten speelden tegen Gymnova geen goede wedstrijd. Gym nova was letterlijk en figuur lijk een maatje te groot. Uit slag 43-131. Topscoorders: Tie Wai Lam en Casper v.d. Put, elk met 12 punten. “Niets blijft ons bespaard', al dus Nobel. ‘Ik kan een boek over dit seizoen schrijven', lang bij de zegt Rob Grabert. 2 55.4. Óp dit laatste nummer was er zilver voor Eva Idelenburg met 3.01.0. Miranda Boer zwom de 50 meter vrije slag dames in 28.0 en bereikte hiermee de tweede plaats op dit nummer. Ook voor Jan Willem v.d. Hoek werd het zilver en wel op de 200 meter vlinderslag heren met een tijd van 2.17.9. Danny Matheeuwsen deed nuttig werk door zowel op de 200 meter wisselslag meisjes onder de 18 jaar (2.39.7) als op de 200 meter vrije slag (2.21.3) het brons voor zich op te eisen. Een vermoeide Mark v.d. Schrier kwam tot een tijd van 4.34.4 en een derde plaats op de 400 meter vrije slag jon gens onder 18 jaar, maar daarna was de koek op voor Mark. Wilke v.d. Valk scoorde een me- WADDINXVEEN - Met een zwaar bevochten 2-3 overwin ning op Riva-Rijswijk heeft het damesteam van Keukencen trum Waddinxveen-Be Fair haar tweede positie in da derde divisie gehandhaafd. Komende zaterdag wordt uit gespeeld gelijk op en op gegeven mo ment behaalde hij schijfwinst en eindspel ook naar volle winst afstevenen. Dick Dibbets stond steeds beter tegem zijn tegenstan der en via precies gespeeld (1.28.8) en Nathalie derde Dames overmachtseindspel won hij (1.45.4). ook fraai. De remises vielen Bij de jongens onder de 10 De dames van De Gouwe heb- te noteren aan de borden bij jaar begint Jim van Leeuwen ben helaas niet kunnen stem de Waddinxveense spelers sterk te zwemmen. Jim won ten tegen het sterk geachte Adriaan Blom, Piet Swart, Teun van de Krol, Vincent van Es en Jaap van der Eist. ZEVENHUIZEN - De volleyballers van bekerhouder Rento- kil-ZVH kwamen het afgelopen weekeinde niet in actie. Him wedstrijden tegen Exakta Bovo en Piet Zoomers Dyna- lian van den Berg in de twée- mo werden op verzoek van de club uitgesteld. Vrijwel het - - - hele team is ziek door voedselvergiftiging. De oorzaak: het eten van bedorven kip na de training, zo meldde de landelij ke pers. WADDINXVEEN - In het derde programma van de landelij ke zwemcompetitie bezet de zwemploeg van De Gouwe in de B-afdeling wederom de vierde plaats. Overigens is die plek net niet goed genoeg voor promotie naar de hoogste afde ling. Mark v.d. Zijden won de 200 meter vlinderslag heren in 2.09.9 en zag zijn streven op de 100 meter vrije slag geho noreerd met een tweede plaats. Prachtig gebruind door de Canarische zon kwam Mark tot een tijd van 52.4 op dit nummer. Inge v.d. Schrier was goed voor driemaal goud. Op de 100 meter vlinderslag meis jes van 1979 en later met 1.11.3 op de 200 meter rug slag dames met 2.26.3 en op de 200 meter schoolslag meis jes van 1979 en later met Meeuwen werd behaald door een achttal dat met volledige inzet bereid bleek als een col- (Waddinxveen); Categorie G lectief te opereren. Het gelij- lotnr. 366 van C.H. van Vel- ke spel betekende een kost- zen (Waddinxveen); Catego- baar punt in de strijd om pro- rie G lotnr. 987 van W. Kleyn longatie van het tweede klas- (Boskoop); Categorie G lotnr. serschap. 675 van A. Blonk (Waddinx- Ondanks het feit dat de Wad- veenL Categorie H lotnr._840 dinxveense ploeg in het begin tegen een 1-5 achterstand aankeek was dat allermiflst aanleiding om bij de pakken neer te gaan zitten. Via tref fers van Donja van Otterloo en Jaco Wineke kon vlak voor de pauze de aansluiting tot stand worden gebracht (3-5) waardoor de spanning volle dig aanwezig bleef. Na de thee vond in feite het grote gevecht plaats zonder dat beide ploegen de sportivi teit uit het oog verloren. Bin nen korte tijd kwam Korbis voor het eerst op een 6-5 voor sprong door prima schoten van het damesduo Yvonne Visser en Donja van Otterloo. Marco van Leeuwen wist even daarvoor een strafworp te verzilveren. Het was en spannende wed- en scoreverloop. Marco van Leeuwen bewees nog steeds over een zuiver WADDINXVEEN - Voor de externe competitie in de Rotter- sportzaal damse Schaak Bond (RSB) bond het derde team van de p -1-1 - Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) de strijd aan met kampioenschappi het derde team van Nieuwerkerk aan den IJssel. De Wad- jeugd van Florid; dinxveense schakers verloren met 5-3. In de onderlinge competitie voert Van de Bom fier de ranglijst aan met Jansen in de achtervolging. Deze moest tot winst komen om de koplo per in beeld te houden. Slachtoffer van deze daden drang werd Van de Hoek na een lange en slopende partij waarin beiden tot de bodem van hun schaaktechnische kunnen gingen. Van Woudenberg bouwde een licht voordeel op tegen Smits- kamp, maar wist niet tot winst te komen.' Zeker is dat hier de krachten enigzins ge spaard werden met het oog op de komende externe competi- tieronde. Van der Starre speelde een Russische partij tegen Stam. In de opening verloor eerstge noemde twee pionnen. Stam verkeek zich daarna wat op de veerkracht en inventiviteit zijn zich ook wezenloos ge schrokken'. Hij had het voor al het liefst stil gehouden, maar dat was niet meer mo- hem gelijk toen bij de competitie- De volgende dag meldde Gra de training. Hij trof niemand ‘Iedereen weet het in het aan en liep naar manager Cees Nobel om te vragen of hij zich misschien in het aan- vangsuur had vergist. Dat r was niet het geval. Op Kooi- dus de manager, die er op jman en Smienk na bleek ie- 12. dereen ziek te zijn. De coach, deze week de training Stewart Bernard en zeven zullen hervatten. ZVH kent een uitermate roe rig seizoen. De titelfavoriet stelde zwaar teleur en trainer waren niet in staat om te trai- Toon van der Burgt stapte op. nen. Cees van Opijnen voelde zich zelfs zo zwak dat hij niet meer naar huis durfde te rij den. Hij mocht zo WADDINXVEEN - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers zijn op de laatste competitiea- vond gegaan naar Teus Vis ser, Pascal van Gils, Teun van Leeuwen, Ed den Drijver, Ge rard Vos, Cor van Herk, Cees van Wijk, Kees Slingerland, Asha den Drijver, Wim Slin gerland sr., Marius Kersber gen, L. van Wijk, Ronald Mei jer, Jeanette Kersbergen, Ce ron van Beek, Coby van Eek, Dick Esveldt, Frida v.d. Heu vel, Ben den Ouden, Tamara Olie. In de tweede ronde scoorden Cor Faay, Trudy van Dam, M. van Renesse, G. van Renesse, Bas Brouwer, Wim Valenkamp, Rinus Taktor, Frans Bouwmeester, Dirk Jan van Drunen en Dick Dros. Sinds dit seizoen gebruiken manager op de bank liggen. de spelers drie keer in de Nobel was zelf niet ziek. Hij week gezamenlijk de maaltijd eet nooit met de ploeg mee en in dorpshuis Swanla in Ze- houdt bovendien niet van kip. venhuizen. Dat hoort bij de Net als zijn zoon Pieter, één professionalisering die bij de van de spelers. Voor hem was er dinsdag dan ook keurig een 3-3. Hierop ontving Marion vlees klaargemaakt, van Hooft haar p-tje en liep tt.x pojaj. Bears uit naar 3-5, al vorens Mirjam Overdam uit een overtalsituatie 4-5 scoor de en Polar Bears de periode afsloot met 4-6. het Daniëïle van Bergeijk en Suzanne Both, die de eerste en tweede prijs mee naar huis mochten nemen. Yvonne Kool en Miijan Zaat eindigden op een goede derde en vierde plaats. In de mixed dubbels ging in poule A de eerste prijs naar het koppel, dat ook in de en kels al zo succesvol was. Na ui «mw/lA». Hugo en Madelon eindigden La V Jrl Vvl lier het koppel Emiel van Boxtel- Tj Britt van Braam Morris als 111 ILlirOpaClip tweede. In de B-poule eindig den Rick Snabel en Daniëïle ZEVENHUIZEN - Rentokil- van Bergeijk op de eerste ZVH speelt woensdagavond 8 plaats, gevolgd door het kop- februari in eigen huis de eer- pel Yvonnen Kool-Judith ste wedstrijd in de kwartfina- Dijkstra. Ie van Europacup. Tegenstan der Daytona Las Modena' wil de eerst in Zevenhuizen spe len en pas op woensdag 15 fe bruari in Italië. Voor het herstellende ZVH kan de wedstrijd niet echt een testcase zijn. Modena is één van de titelkandidaten voor de Europacup en heeft in zijn midden Nederlands interna tional Bas van der Goor. Voor ZVH zal dit een zware opgave worden. De wedstrijd tegen Daytona begint 19.30 uur in de spoi Swanla. Flitsen van de strijd zijn te zien bij Studio Sport en te horen bij Radio Rijnmond. on der 16 jaar en Marcel Zijder- hand haalde op dit nummer -1t_ t1n rx n damvereniging, gelet op het Mark Nahon deed het prima gegeven, dat enkele seizoe- cj 'z'z' ’’j nen lang het degradatiespook jongens onder 18 jaar door dreigde. Deze ontwikkeling past ook geheel binnen de propaganda, die Excelsior in terwijl Wouter Rams met een Frankrijker de stand op 2-3 het komend seizoen, waarin tijd van 1.18.9 beslag legde op zij 90 jaar bestaat (6 januari de derde plaats. 1996), nog zal gaan uitdragen Op de 50 meter vrij meisjes om de damsport meer onder van 1981-1982 was er goud bracht. Maar in feite vanaf de aandacht van de huisdam- voor Wilke v.d. Valk met een dit moment speelde het Wad- mers(s) te brengen. tijd van 29.8. Op de 100 meter dinxveense team van trainer coach Hans de Gruyl een ge wonnen wedstrijd. Met uitge kiend spel en leuke acties brachten respectievelijk Jaco de Jong, Remco de Frankrij- was er nog een derde plaats ker, Marc Faber en Jeroen eindspel en laveerde daarin op de 50 meter vrije slag jon- van Tol de stand op 6-4. keurig naar partijwinst en hij gens onder 16 jaar (27.5). 1--i 1-JJ- zette Excelsior daarmee op Karin Weerd won de 100 me- voorsprong. WADDINXVEEN - Na het teleurstellend resultaat tegen Woudenberg was Korbis-korfbal er erg op gebrand het Categorie C*lótnr 659 van" J. thuispubliek te laten zien dat die uitslag een vergissing was Donners (Waddinxveen); Ca- l tegorie D lotnr. 216 van J. Meyer (Waddinxveen); Cate gorie E lotnr. 423 van R. Veld huis (Waddinxveen); Catego- Het verdiende punt tegen De rie F lotnr. 117 van M. Valk (Waddinxveen); Categorie F lotnr. 225 van T.H. Joziasse 14-14 gelijk- paalden op 8-5. Door dit heren goed meedraaien in de subtop van de le klasse KNZB. keurig naar partijwinst en hij gens onder 16 jaar (27.5). Aan het begin van de vierde xx 1 - 1- Kirin Wccrd dc 100 periode scoorde SVH haar ter rugslag meisjes onder 10 laatste doelpunt (6-5), waar- Raymond van Es speelde lang jaar met een tijd van 1.38.0, na Remko Overdam en Je- gevolgd door Saskia Captein roen van Tol de eindstand be- met 1.40.7 en Nathalie van paalden op 8-5. Door dit re- daarmee kon hij via het Harskamp met 1.54.8. Op de sulfaat blijven de De Gouwe- 100 meter vrije slag was er ook een volle bak voor De Gouwe. Hier werd Saskia eer ste (1.27.1), Karin tweede der en via precies gespeeld (1.28.8) en Nathalie derde -i x j (1.45.4). Bij de jongens onder de 10 sterk te zwemmen. Jim won zowel de 100 meter rugslag in Polar Bears. In Ede bleven de 1.38.8, als de 100 meter vrije Polar Bears de Waddinxveen- slag, in 1.35.3. sen nog met 13-5 de baas. In eigen huis bleef de ’schade’ beperkt tot een zuur verdiend 7-8 verlies. De Gouwe-dames misten echter te veel kansen. Naast een viermeter werden nog eens negen overtalsitu- aties gemist. Feit was dat Po lar Bears eveneens met een elftal overtalsituaties weinig schade toebracht. In de eerste periode nam Polar Bears de leiding met 0-1, alvorens Gil- WADDINXVEEN - Zaterdagavond speelden de bondsteams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. Heren 1 won verdiend met 8-5 van SVH 1 uit Hillegersberg. Dames 1 kon Polar Bears 1 uit Ede helaas net niet de baas en verloor met x, 7-8, terwijl heren 2 eveneens met 5-11 van Polar Bears 2 strijd tegen LDG (Leiden) om gens onder 20 jaar pakte An- verloor. Dames 2 was niet opgewassen tegen Aqua Nivio ’94 in een fraaie 5-11 winst. Tot toine Calis met 2.21.5 het T nu toe heeft Excelsior 8 pun- brons. Pascal Holleman pres ten uit 6 wedstrijden en staat teerde hetzelfde op de 200 daarmee, evenals het tweede meter wisselslag jongens damteam, op een derde plaats in haar klasse. Een goede opsteker voor deze zilver met een tijd van 2.29.2. (J1-J 1 -J H H1 XT_ 1_J J 1- J r gegeven, dat enkele op de 100 meter schoolslag 1-1 in de eerste periode. In de tweede periode nam SVH echter toch weer een 1-3 voor sprong, alvorens Remco de T?1”1J_ _JJO rj bracht. In de derde periode was het SVH dat de stand op 2-4 MOERKAPELLE - In Spijke- nisse vonden de tweede ron des van de jeugdclubkampi- oenschappen schaken plaats. Schaakvereniging Moerka- pelle nam hieraan met twee teams deel: een D2-team (be ginners tot 12 jaar) en een C- team (tot 14 jaar). Het D2-team moest op deze tweede wedstrijddag vier par tijen spelen. De eerste twee partijen werden gemakkelijk gewonnen. Zowel Hugo van Elteren als Hans van Helden 17.45 uur, daarna speelt en ook Aart-Jan van Vliet, be haalden in de eerste twee partijen twee overwinningen. Alleen Arie Verheul moest een verloren partij en een re mise incasseren. De derde partij kreeg Moer- kapelle koploper de Bongerd uit Capelle tegenover zich. Helaas verloren drie spelers en wist alleen Aart-Jan van Vliet door zeer sterk spel te winnen. Dit betekende een verlies van 3-1. Door deze uitslag zal het Moerkapelle niet lukken op de laatste speeldag de kop van het klassement aan te voeren. Wel is zeker dat dit en Sylvia de Vries als buiten- D2-team erg hoog kan eindi- aanvalster nam Be Fair het gen. initiatief in handen. Met 12 Het C-team, dat na de eerste punten vanaf de serveerposi- wedstrijddag op de zesde tie had aanvoerdster Marcel- plaats stond, heeft zich op de la Bos een groot aandeel in de tweede wedstrijddag op kun- setzege. In de vierde set wist Libanon, vooral dankzij een sterke nng, lang (9-11). Een eindpsurt van Be Fair zorgde voor 9-15 en een moeizame maar verdiende 3-1 overwinning. Keukencen trum Be Fair staat met 27 punten stevig op de tweede plaats, één punt achter koplo per Sovicos dat geen fout maakte tegen SVC (3-0). opgericlit 1 september 1945 Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 25