WADDINXVE Waddinxveense Week Pelhrimov van 23-27 mei III Hollandse gerechten en Duitse wijn 7 Baarsje WZHO gaat door met diepinfiltratie Actie Dierenbescherming tegen kistkalveren Prijswinnaars op racecircuit in de Herberg ’Two Brothers’ ^lk J I I I I I I I I I I Rijn en Gouwe I I E E N T E M E G Zuidplaslaan 84 GEMEENTEHUIS GESLOTEN TARIEVEN VOOR WERKZAAMHEDEN 1995 VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING EXPOSITIE IN RAADZAAL NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES BOUWZAKEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN Een foto van de Duitse wijnproeverij met van links naar rechts Daam Scharloo ('t Baarsje), Julie Ver- 710114 8 berne (Informatiebureau voor Duitse Wijn), N. de Rooij (organisator ’Tafelen in Nederland’), Barbara Scharloo, C. Neumann (Landbouwattaché Duitse ambassade) en zijn echtgenote. (Foto: Informatiebu reau voor Duitse Wijn). WADDINXVEEN - Daam Scharloo’s restaurant ’t Baarsje in Waddinxveene doet dit jaar mee aan de promotieactie ’Tafelen in Nederland’, dat aan de Zwarteweg van start ging met een culinaire proeverij van Hollandse gerechten met Duitse wijnen. Door een dieet van ijzerarme kunstmelk blijft wel het vlees blank, maar moeten de die ren voortdurend antibiotica middag werd een echte race gereden op het circuit met drie ’Deux Cheveaux’, die speciaal hiervoor geprepa reerd zijn. Tot nu toe zijn er vijf kanjers van hits Turn up the music, Can’t help myself, Never al one, Dreams en Let me be free. Zaterdag staan de uit voerenden van 2 Brothers on the 4th Floor - rapper D-Rock en zangeres Des-ray - live on stage in De Herberg. BOSKOOP - De Boskoopse Dierenbescherming sluit zich aan bij het Britse regerings besluit van 1990 om het hou den van kistkalveren te ver bieden. In een brief aan mi nister Van Aartsen van LNV wordt aangedrongen zo’n be sluit ook in Nederland te ne men. Inwoners van Boskoop kun nen de brief mede onderteke nen. Dat kan in de Boskoopse bibliotheek of na telefonische afspraak: tel. 11810. Het mesten van kalveren in Hierna werd in groepjes een aantal proeven uitgevoerd, zoals ideale lijn rijden, slip pen en wagenbeheersing. Als afsluiting van deze leerzame Duitse wijn is één van de deelnemers aan de nieuwe promotieactie ’Tafelen in Ne derland’. Deze campagne zet dit jaar elke maand één Ne derlandse provincie op culi nair gebied centraal. Welgeteld 250 restaurants en instellingen verspreid over het hele land plaatsen tel kens enkele streekgerechten uit de betreffende provincie op het menu. De lichte en ele gante wijnen van ons buur land blijken goede begelei ders te zijn van deze streek gerechten, zo maakt ’t Baars je duidelijk. Het Informatiebureau voor Duitse Wijn heeft het initia tief genomen een viertal culi- Hij verstopt zich nu achter de vraag van de consument naar ’blank’ vlees. Een vraag die hij echter zelf gecreëerd heeft. Zo gezien moet hij dus ook de vraag naar diervrien delijk kalfsvlees kunnen scheppen. Maar dit zal eerder een punt zijn van niet willen dan niet kunnen. Toch wordt het hoog tijd dat niet alleen de Nederlandse kalvermes- ters, maar de gehele intensie ve veehouderij gaat beseffen dat het zo niet verder mag gaan.’ mers energie. Dus voedsel en dat kost de kalvermester geld. Ook beïnvloedt beweging de malsheid van het vlees want door beweging ontwikkelen de spieren zich en dat betekent taaier vlees. Zo werd een nieuw produkt ge creëerd ten koste van de ge zondheid der dieren. toegediend krijgen om gezond te blijven’, aldus de Dierenbe scherming. Aangevoerd wordt dat vol gens de kalvermesters de die ren zich best prettig voelen in hun box. Dit argument wordt afgedaan met de vergelijking: de gevangene eet goed dus voelt hij zich prettig in zijn cel. ’Naar onze mening’, aldus de Dierenbescherming ’bezit de Nederlandse kalvermester genoeg creativiteit om het lot van de dieren te verbeteren. sen leidde. In Nederland staan de ’2 Brothers’ samen met ’2 Unlimited’ en ’Twenty 4 Seven’ op eenzame hoogte, want weinig disco-acts kun nen zeggen dat ze de ene na de andere top-40 hit hebben gehad. terverenigingen in Pelhrimov en omgeving. - Een groep van zeven perso nen gaat per fiets naar Tsje chië. Na een zevendaagse tocht is de aankomst gepland op donderdag 25 mei (Hemel vaartsdag). - In een ruimte van het muse um in Pelhrimov zullen enke le beeldende kunstenaars uit Waddinxveen werken expose ren. Zowel de eerder genoem de fototentoonstelling als de expositie van beeldende kruist zullen enkele weken voor het publiek geopend blij ven. - In voorbereiding is een sym posium over de gezondheids zorg. Hieraan verlenen het streekziekenhuis in Pelhri mov en Nederlandse deskun digen uit de kringen van GGD, ziekenhuisstaf en ver zekeringswezen hun mede werking. Enkele thema’s van het symposium zullen zijn de organisatie van de gezond heidszorg, de financiering van de gezondheidsvoorzie ningen en de rol van de over heid en van de verzekeraars, ziekenfondsen en particuliere verzekeraars. GOUDA - De eerste ervarin gen van de N.V. Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO) met de techniek van diepinfiltratie zijn redelijk positief. Sinds april 1994 houdt WZHO een proef met infiltratie van drinkwater bij zuiveringsstation De Steeg in Langerak. De praktijkproef maakt deel uit van een inten sief onderzoeksprogramma proeven van de eerste wijnen en gerechten hield de beken de expert op het gebied van Duitse wijnen in Nederland, Jan Gispen, een inleiding over de vele mogelijkheden van Duitse wijn. Het menu bestond uit enkele streekgerechten van de 650 gerechten die centraal staan bij ’Tafelen in Nederland’. Per gang werden twee verschil lende wijnen en twee op voor treffelijke wijze bereide ge rechten geproefd. Jan Gispen wist op heldere en duidelijke wijze aan te tonen hoe de wijnen de smaak van de gerechten kunnen onder steunen, begeleiden en versterken. Het Informatie bureau voor Duitse Wijn wil door middel van de vier culi naire proeverij en de diverse mogelijkheden van deze wij nen bij de deelnemers onder de aandacht brengen. zocht. De toelaatbare hoe veelheid water en het ver- stoppingsgedrag van de infil tratieput zijn ook onder- zoeksaspecten. In de eerste maanden is gebleken dat de infiltratieput langzaam ver stopt. Door de put regelmatig schoon te pompen, is dit pro bleem verholpen. Daarnaast blijkt de kwaliteit van het ge ïnfiltreerde drinkwater, wan neer het door de bodem stroomt, langzaam te veran deren. Met name om deze kwaliteitsveranderingen ge durende een langere periode te kunnen bestuderen, is be sloten om de proef met een jaar te verlengen. Kennis van de bodemprocessen is van groot belang om de kwaliteit van het teruggewonnen wa ter te kunnen voorspellen. Diepinfiltratie is een tech niek waarbij voorgezuiverd oppervlaktewater diep in de grond wordt gebracht en na een zekere verblijftijd weer wordt opgepompt. Het opper vlaktewater heeft dan de po sitieve eigenschappen van grondwater en kan op dezelf de wijze als grondwater wor den gezuiverd. WADDINXVEEN/PELHRIMOV - In het Tsjechische Pelhri mov zal een Waddinxveense Week worden gehouden van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 mei. In die bijzondere week, waarin Hemelvaartsdag valt en die volgens de orga niserende Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelh- rimov als het antwoord gezien kan worden op de in septem ber in het Gouwedorp gehouden Pelhrimov Week, zal ook het gemeentebestuur acte de présence geven. Tijdens de Waddinxveense Week, waarvoor ongeveeer 150 Waddinxveners op pad zullen gaan, staan verschil lende activiteiten op het pro gramma: - Een fototentoonstelling over Waddinxveen in het verleden en heden. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van fotomate riaal, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, de Rabobank Waddinxveen en particulieren. De Waddinx veense fotoclub Visie’ zorgt voor foto’s, die hedendaagse situaties in Waddinxveen weergeven. De fototentoon stelling omvat ook foto’s van interessante archiefstukken van de gemeente. - De muziekvereniging ’Con cordia’ reist met 55 personen naar Pelhrimov en zal daar verschillende keren optre den, zowel in de open lucht als in een zaal. - De volksdansgroep Veselka’ neemt aan de Waddinxveense Week deel met circa 25 per soenen en treedt eveneens verschillende malen op. Zo wel ’Concordia’ als Veselka’ hebben al eerder (persoonlij ke) contacten gelegd met zus- REEUWIJK - Zaterdagavond 4 februari vindt er in de Reeuwijkse discotheek De Herberg een optreden plaats van één van Nederlands meest populaire disco-acts ’2 Brothers on the 4th Floor’. Two brothers staat voor de twee broers Martin en Bobby Boer. ’4th Floor’ staat voor de vierde verdieping van een Utrechtse flat waar beide broers wonen, terwijl ze sa men het project organiseren. Vanaf 1991 is dit duo bezig met het componeren en mixen van dance muziek, wat zelfs in Amerika tot succes krappe boxen is ontstaan in de jaren vijftig om de Neder landers mals en blank kalfs vlees te kunnen bieden. Daar toe was het echter nodig stierkalveren hun vrijheid te ontnemen en ze permanent vast te houden in donkere stallen waar ze in hun ’kisten’ (boxen) vrijwel geen bewe gingsvrijheid hebben. De Dierenbescherming meent dat bij deze ontwikke ling het welzijn van de dieren geen enkele rol heeft ge speeld. ’Beweging kost im- dat moet leiden tot de toepas sing van diepinfiltratie als volwaardige produktietech- niek in het begin van de vol gende eeuw. De proef bestaat uit het diep in de bodem brengen, het zo geheten diep infiltreren, van drinkwater. Hierbij is onder meer de constructie van de infiltratieput en het gedrag van de ondergrond onder- naire proeverijen te organise ren bij deelnemende restau rants. Deze reeks is officieel geopend in restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg in Waddinxveen, de eerdere winnaar van het Duitse Wijn kaartenconcours Dat gebeurde in aanwezig heid van de organisator van ’Tafelen in Nederland,’ N.J.M. de Rooij, de Land bouwattaché van de Ambas sade van de Bondsrepubliek Duitsland, C. Neumann, en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. De gasten werden op een stormachtige, maar zonnige ochtend warm ontvangen met een glas Sekt. Tijdens het I Op het circuit van Valkenswaard reden drie prijswinnaars op uitnodiging van drukkerij Van Tilburg BI met drie geprepareerde Deux Cheveaux. (Foto: Drukkerij Van Tilburg B V). WADDINXVEEN - Zaterdag 28 januari hebben de drie prijswinnaars, die op de drie daagse bedrijvenbeurs in Bleiswijk, ’Ondernemen in Midden-Holland’, in de ’Speedmaster’-stand van drukkerij Van Tilburg BV (Coenecoop) op een racesimulator de beste dagtij- den maakten, in de praktijk hun racekwaliteiten getoond. Door Rijtraining Nederland was op het circuit van Val kenswaard een middagpro gramma samengesteld. John Bosch, oud-Nederlands kam pioen rallyrijden, was daarbij aanwezig en demonstreerde met de winnaars op de navi- gatorplaats hoe rally gereden wordt. 4 1b I Wf J Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 het slopen van een graancilo Noordkade 141 Justus van Effenlaan 31 Deze verordening treedt in werking op 1 maart 1995. De tarieven zijn: 55,- inclusief B.T.W. Verleende bouwvergunningen/ ingestemde meldingen :37. Voor nadere informatie kunt u op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur telefonisch contact opnemen met de heer P.A.M. Kooien van de afdeling Algemene Zaken, doorkiesnummer 24629. Ophalen van extra vuil, puin en tuinafval per m2 75,- exclusief B.T.W. Afhandeling/betaling: door middel van toezending van een nota. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00-17.00 uur. Boven dien op de donderdagavonden van 19.00-20.30 uur en op de zaterdag middagen van 13.00-16.00 uur. Winkelsluitingsverordening Vanaf heden ligt, gedurende 3 maanden, op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, ter inzage: - de Winkelsluitingsverordening Waddinxveen. Extra vergadering van de commissie IV op woensdag 8 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op agenda o.a.: - Organisatieverandering: plaatsingsprocedure leidinggevenden; plan van aanpak; kredietvoorstel 1 e halfjaar 1995. Commissie IV op dinsdag 1 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van eenmalige bijdrage op grond van knelpuntenpot. Commissie III op donderdag 2 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis - Informatie en toelichting bij inrichtingsschets ’’Boulevard de Gouwe”. - Vervoersmanagement. - Advies inzake het recreatieve fietsrouteplan ”het Groene Hart van Holland”. Op deze middag zal het gemeentehuis ook telefonisch niet bereikbaar zijn. Op woensdag 15 februari 1995 zal het gemeentehuis vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Bedenkingen Alleen een belanghebbende, die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende genoemde termijn schriftelijk bedenkingen inbren gen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602,2509 LP 's-Gravenhage. Vastgesteld bestemmingsplan ’’Eerste partiële herziening van de voorschriften van het bestemmingsplan Groenswaard III '89” Op 25 januari 1995 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan ’’Eerste partiële herziening van de voorschriften van het bestemmingsplan Groenswaard lil ’89” ongewijzigd vastgesteld. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan zijn geen zienswijzen kenbaar gemaakt. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan liggen vanaf 2 februari 1995 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadshuisplein 1 Deze verordening is geheel herzien en vastgesteld De herziening betreft o.a.: - aanpassingen van de tijden waarop de winkels voor het publiek geo pend mogen zijn, als gevolg van wijzigingen in de Winkelsluitingswet 1976; - het opnemen van de mogelijkheid tot het vestigen van een avondwin kel en het integreren van de ’’Verordening tot aanwijzing van een koopavond” in de Winkelsluitingsverordening. Verleende sloopvergunningen Henegouwerweg 26c het slopen van een kantoor- en opslag ruimte Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 2 februari 1995 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de dienst Openbare werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Sniepweg 13a Amalia van Solmsstraat 32 Stationsplein 1 Kleikade 21 Met ingang van 1 januari 1995 zijn de tarieven voor het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van het ophalen van extra vuil, puin en tuin afval alsmede de tarieven voor de ongedierte- en wespenbestrijding gewijzigd. Ongediertebestrijding (wespen) Per melding Afhandeling/betaling: uitsluitend a contant. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: Concërtkrant Kamermuziekconcerten in Zuid-Holland (Culturele Raad Zuid-Holland). BOUWPERCEEL: Noordkade 141 Wilhelminakade naast nr. 10 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van acht woningen het oprichten van een garage met werk plaats en showroom De afgelopen drie maanden heb ik geen proefabonnement gehad op Rijn Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon: (voor controle op de bezorging) Bon m open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe, afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, i en Gouwe vier weken lang 's ochtends het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het oprichten van een scorebord het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het oprichten van een rijwielberging het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij dp dienst Openbare werken en bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Van 28 januari tot en met 18 februari 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Eveline Swidde en Lisette Sprockel. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Overtoom 19 het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning Noordkade 31 het oprichten van een tuinhuisje Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verzoek om medewerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan het oprichten van een landbouwschuur op het perceel Henegouwerweg 1 b alhier. Ongediertebestrijding (kakkerlakken, vlooien e.d.) Per melding 100,- inclusief B.T.W. Afhandeling/betaling: uitsluitend a contant. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "De Sniep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09 00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. ZIJN Ül i VOORGEGAANi Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, I ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang 's ochtends vóór zevenen in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. lil 710114 11 004000 11 J en Gouwe. m/v - I

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3