Met ’De Gulden Zetel biedt Peter Burger zitcomfort op maat F Zege voor Florda 1 Verzamelbeurs in ’Florida’ WW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 PAGINA 15 Van Noort Asics BV Frans Maas logistiek Boerma laar 1995 met vertrouwen te gemoet. Holec Projects BV Holec Projects BV Vestiging West (bedrijvenpark Coene coop) heeft, ondanks de moei- beginnen geven Rehorst Bouw BV alle reden het nieu we jaar met veel optimisme iedereen. Als de maten van de klant zijn opgenomen dan gaat er een schets naar de fa briek waar de stoel in zes tot acht weken op maat wordt ge maakt. Bij Van Noort Transporten en Verhuizingen BV (Tuinbouw- weg en Coenecoop) is de vorig jaar behaalde omzet met cir ca 5 procent gestegen ten op zichte van 1993. Gezien de economische reces sie, waarmee de gehele trans portsector te maken heeft, is het winstpercentage laag in verhouding tot de verrichte investeimgen. Het bedrijf verwacht voor dit jaar echter een verbetering van het rendement te kunnen realiseren. Vorig jaar is door Van Noort Transporten en Verhuizingen BV goed geïn vesteerd en het ligt in de be doeling dat ook in 1995 volop in onder andere het wagen park zal worden geïnves teerd. De fauteuils van De Gulden Zetel zijn daarnaast voorzien van verschillende gemakken. Er zijn aanpassingsmogelijk- heden wat betreft de zithoog te, zitdiepte en armlegger- hoogte. Ook is het mogelijk een stoelverwarming aan te schaffen. WADDINXVEEN - Meubelstad Waddinxveen heeft sinds enkele maanden een nieuw bedrijf in haar gelederen. Deze jonge onderneming ’De Gulden Zetel’ handelt in fauteuils die aangepast kunnen worden aan de persoonlijke wensen van de klant. Peter Burger, eigenaar van De Gulden Zetel, zegt: ‘Wij zijn gespecialiseerd in zitcomfort op maat*. Asics Benelux BV op Coene coop (import en export van sportartikelen) heeft een goed jaar achter de rug. Het bedrijf was dit jaar kledings- ponsor van het Nederlands Olympisch Team dat naar Lillehammer werd uitgezon den. Onderhandelingen over Atlanta 1996 zijn gaande. Voor dit jaar wordt een lichte stijging van de omzet ver wacht op basis van een verde re kwaliteitsverbetering van produkten en hogere voorver kopen voor het voorjaar van 1995 van met name de func tionele winkels. Daar het bedrijf dit jaar tegen een lagere kostprijs goederen kan inkopen, wordt voor 1995 een hogere winst verwacht. Dit zal mede afhankelijk zijn van de ontwikkeling van de invoerrechten. Maar ook mensen die slecht kunnen gaan zitten of op staan hebben daar problemen mee. ‘Een zitlift kan in zulke gevallen uitkomst bieden'. Een aangepaste stoel zorgt voor een verbeterde bloeds omloop en ontspant de spie ren op een gezonde manier waardoor krampachtige hou dingen niet meer nodig zijn. Bij verschillende bejaarden tehuizen en verzorgingste huizen heeft Peter Burger voorlichting gegeven. Veel mensen zijn niet op de hoogte van het bestaan van aange paste fauteuils. Daarbij zijn er maar weinig bedrijven die stoelen op maat aanbieden. ‘Meestal reageren de mensen stomverbaasd als ze van de mogelijkheden horen', zegt Peter Burger. ‘En een klant vertelde me na de aanschaf van een fauteuil dat hij nooit meer zonder zou willen. Ik zeg altijd: bij de aanschaf van schoenen en kleding let je toch ook op de maat, dus door Rehorst Bouw BV ge start met de bouw van 28 luxe dakterraswoningen in de Faunabuurt te Almere, 30 huurwoningen (Centraal Wo nen) en 8 vrije-sector patio (koop) woningen te Alphen aan den Rijn, de eerste fase met 71 woningen van het pro ject Terra Nova in Krimpen aan den IJssel en 28 huurap- partementen in Capelle aan den IJssel. Tevens is de voorbereidings- Boerma Reclame Adviesburo (Apollolaan) is sinds 1985 ac tief in onder andere de regio Midden-Holland. Vorig jaar is geïnvesteerd in een nieuw be drijfspand in Waddinxveen, dat in april gebruik is geno men. Het moderne, in het oog springende pand, is gelegen tegenover het bedrijventer rein Coenecoop en is goed be reikbaar zowel met de auto als het openbaar vervoer. Het hoofdzakelijk regionaal werkende reclamebureau heeft vorig jaar een licht ge groeide omzet gerealiseerd. ‘In overleg met de klant bepa len we wat hij of zij nodig heeft. In principe hebben wij fauteuils voor iedereen die een goede stoel wil hebben. Onze voorraad bestaat voor namelijk uit klassieke model len. Het zijn gewoon mooie stoelen. De aanpassingen hebben nauwelijks invloed op het uiterlijk van de fauteuils'. Personen die het meest ge baat zijn bij een ergonomisch verantwoorde stoel zijn men sen met lichamelijke klach ten. Veel mensen met reu matische aandoeningen of rugklachten hebben volgens Peter Burger moeite met het uitzoeken van een geschikte stoel. Waddinxvener Peter Burger (27) van 'De Gulden Zetel’ van de Zuidkade in Waddinxveen voor zijn showwagen. (Foto: Jan Kooijman). waarom zou je dat niet doen als het gaat om zitcomfort'. De Gulden Zetel heeft een bij zondere werkwijze. Peter Burger komt geheel vrijblij vend met een compleet inge richte showwagen bij de men sen langs. ‘Mensen met licha melijke klachten kunnen vaak moeilijk de deur uit. Daarom is het handig dat wij bij die mensen aan de deur komen1. Maar dat is niet de enige re den: ‘De mensen worden dan in hun vertrouwde omgeving geadviseerd. En ze kunnen meteen kijken waar ze de stoel eventueel kunnen plaat sen en welke bekleding het best bij hun interieur past*. BOSKOOP - Zaterdag 11 fe bruari houdt de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar afdeling Rijn-Gouwestreek een grote algemene verzamel en telefoonkaartenbeurs in de beurshal Florida aan de A.P van Neslaan in Boskoop. Op deze verzamelbeurs zijn postzegels, munten, ansicht kaarten, telefoonkaarten, lu- cifermerken, sigarenbanden, oude (Goudse) pijpen, oude boeken, grammofoonplaten, eierdopjes, poppen, mark clips, Coca Cola-artikelen, spaarpotten en vele andere verzamelobjecten. Tevens is er een expositie van kynologische legpenningen en draagmedailles van hon dententoonstellingen. De beurs is de grootste in de re gio op het gebied van verza melen en ruilen. De beurs is geopend van 10.00-16.00 uur. De toegangs prijs is ƒ3,- voor niet-leden, leden, 65+ en kinderen tot 18 jaar betalen ƒ1,-. Na een reorganisatie eind 1993, waarbij de groente- en fruitactiviteiten werden over genomen door Logistic Busi ness Partners Rotterdam BV, beperken de activiteiten van Frans Maas Special Trans port BV (bedrijfsterrein Doel- wijk) zich tot die van groupa- ge-expediteur en logistiek dienstverlener. Onder deze laatste noemer vallen onder andere de werk zaamheden die voor een Bel gische relatie worden uitge voerd en die zowel import, op slag, order picking, export en zelfs het fiscaal vertegen- woordigerschap omvatten. Ondanks de sterk onder druk staande tarieven en de toege nomen concurrentie stond vo rig jaar in het teken van het herstel. Door een opleving van de economie en extra in spanningen binnen de eigen organisatie kon een vergro ting van het volume gereali- seered worden. Dit, samen met een verantwoorde ont wikkeling van de kosten, heeft een aanzienlijk verbe terd resultaat te zien gegeven ten opzichte van 1993. Voor dit jaar wordt ondanks een toenemende concurrentie een lichte groei verwacht. Ook de ontwikkeling van kos ten zal deze tendens verto nen. Dit laatste wordt mede veroorzaakt door de hogere druk die de overheid op be drijven legt in het kader van onder andere het milieu en de arbeidsomstandigheden. Fysiotherapeuten en deskun digen doen al jaren onderzoek naar het verband tussen li chamelijke klachten en zit- problemen. Het gevolg hier van is dat ergonomisch ver antwoorde stoelen worden ‘Ergonomisch verantwoorde fauteuils bie den een optimaal zitcomfort1, weet Peter Burger. De jonge Waddinxveense on dernemer is geen onbekende in meubelland. Jarenlang werkte Peter Burger (27), ge boren en getogen in het Gou- wedorp, bij een grote meubel zaak in Rotterdam. Hij is zodoende bekend met alle ’ins en outs’ van het vak. ‘Ik vond het op een gegeven moment leuk om voor mezelf te beginnen in een specifiek onderdeel van de meubelin dustrie waarbij ik mijn ken nis en ervaring kon gebrui ken', vertelt hij. De Gulden Zetel werkt met standaardmodellen. Deze fauteuils kunnen aangepast worden aan het lichaam van Daarbij zal een belangrijke bijdrage geleverd kunnen worden aan het oplossen van problemen op het gebied van opwekking, transport, distri butie en conversie van electri- sche energie als ook industri ële automatisering. Het eind vorig jaar verworven project verkeerssignalering A4-A9 is hiervan een goed voorbeeld. meldt dat de sterk toegeno men export in 1993 voor een deel weer verloren is gegaan in 1994 als gevolg van de har de Nederlandse gulden en de toenemende concurrentie. De verminderde buitenlandse af- ste van Europa, voldoet aan alle emissie-eisen). Het afge lopen jaar werd door Holec Projects met een positief re sultaat afgesloten. Het jaar 1995 staat volgens het bedrijf in het teken van contracting en engineering. De marktsegmenten als in frastructuur en industrie ga ven weer een stijgende lijn te zien. De negatieve prijsspi- raal lijkt in het laatste kwar taal van vorig jaar ten einde te zijn gekomen. In 1994 werd door Holec Pro- het project Nieuwe Oranjesluis Amsterdam ge start. Oplevering vindt plaats in 1995. Voor de papierfa briek Coldenhove werd (bin nen de planning en het bud get) de warmtekrachtkoppe ling in oktober opgeleverd. mond werd de laatste hand aan een rookgasrei- Deze groei werd mogelijk ge maakt dankzij bestaande re laties, maar ook door nieuwe opdrachtgevers. Voor dit jaar verwacht Boerma Reclame Adviesburo een verdere groei van de omzet te zullen realiseren, alsmede een toe name van het personeelsbe stand. Met een team van vijf mensen wordt er gewerkt aan het ont werpen en uitvoeren van al lerlei vormen van reclame en presentatie. Dit gebeurt al een aantal jaren hoofdzake lijk per computer. Met gea vanceerde apparatuur en software, zodat snel en effici ent kan worden ontworpen en geproduceerd voor een aantal grote ondernemingen, voor veel bedrijven en instellingen in het midden- en kleinbe drijf, maar ook voor starters. CombiCare BV Voor CombiCare BV (Coene coop) bleek de dienstverle ning in stomazorg een gat in de markt te zijn. De zeer ster ke groei, die CombiCare in de afgelopen jaren kenmerkte, zette zich ook in 1994 voort. Omzet en winst groeiden ge staag. Meer dan de helft van de ziekenhuizen in Neder land werkt inmiddels samen met CombiCare voor wat be treft de opvang van geope reerde patiënten in de thuis situatie. Deze bron, maar ook diverse campagnes vormden de basis voor de sterke in stroom van nieuwe cliënten. Het huidige personeelsbe stand is goed opgewassen te gen deze groei, temeer de au tomatisering voortdurend wordt verbeterd. De invoering van een eigen bijdrage voor patiënten die stomazorg-hulpmiddelen ge bruiken, en de - vrijwel on doenlijke - taak die door de overheid aan leveranciers werd opgelegd om deze eigen bijdrage te innen heeft veel roet inhet eten van 1994 ge gooid. Voor dit jaar wordt weer een ander kabinetsbeleid voorbe reid, waarvan met name de verzekeringstechnische ge volgen nog niet helemaal zijn te overzien. CombiCare ziet deze ontwikkelingen echter met vertrouwen tegemoet, omdat zij onder de aanbie ders in deze markt een over- uigende positie inneemt. Ten aanzien van de groei be gint CombiCare voorzichtig rekening te houden met een verzadigingspunt. De be- drijfsunits die gedurende ze ven jaar van de gemeente Waddinxveen werden ge huurd, zullen dit jaar in ei gendom worden verworven. Naast de bestaande units worden extra units gekocht, waarmee de huisvesting voor de toekomst zeker is gesteld. WADDINXVEEN - Tijdens het laatste competitie-week- einde van dit seizoen nam het eerste team van Florida-bad- minton in de sporthal ’de Sniep’ (Sniepweg) met een 7-1 zege op ’t Gein 2 uit Nieu- wegein afscheid van de twee de klasse NBB. Florida 9 ver loor in Leidschendam met 1-7 van SIO 12 en verspeelde daarmee het kampioenschap in de zesde klasse Zuid-Hol- land. Florida 1 zag Dennis Steen- land zijn zesde enkelspel op rij winnen. Ook tweede dame Liesbeth van Bergeijk won en behaalde evenals debutant Dennis dit seizoen een vijftig procent winst-verlies reslul- taat. Mirande Baan toonde als eer ste dame te weinig progres sie, terwijl Rob Sikking en vooral Dick van Teylingen hun normale vorm niet wis ten te benaderen. Dit resul teerde voor Florida 1, zij het met gering verschil, in degra datie uit de tweede klasse NBB. Florida 9 verloor eerder deze competitie reglementair twee punten, doordat een reserve- speelster niet meer gerech tigd bleek, maar had nog één punt voorsprong over. Een ge lijkspel in de laatste wed strijd zou dus genoeg zijn. Al leen eerste heer Henk van Boxtel won zijn enkelspel. Florida 9 zakt hierdoor moge lijk zelfs naar de derde plaats, zodat de kans op extra promotie minimaal geworden is. Volvo Bedrijfswagens De markt voor zware bedrijfs wagens kende in 1993 een zware terugval ten opzichte van 1992. Ook Volvo Bedrijfs wagens Nederland BV (Coe necoop) had te lijden onder deze teruggang. De redenen voor deze ontwikkeling zijn te vinden in de conjunctuur. De labiele Europese economie is de voornaamste reden ge weest om investeringen uit te stellen. Daarnaast was er naar aan leiding van het openstellen van de grenzen in Europa sprake van een overcapaciteit in het wegvervoer. En tot slot daalde in 1993 de export naar Duitsland. Vorig jaar gaf een duidelijk herstel te zien. De uitgestelde vervangingsvraag, alsmede de economische groei in Ne derland en een groot aantal landen in Europa, maken in vesteringen noodzakelijk. De totale markt is ten opzich te van 1993 met circa 25 pro cent toegenomen. Opmerke lijk is de stijging van het Vol- vo-markt-aandeel in 1994. Vooral in het zwaardere seg ment, zowel voor wat betreft het internationale vrachtver voer, alswel in het distribu- tie-vervoer. Voor 1995 voorziet Volvo Be drijfswagens Nederland BV een lichte groei en een stij ging van het marktaandeel. Dit laatste door een zeer soli de dealerorganisatie en een sterk produktenpakket, waarbinnen iedere vervoers- aanvraag kan worden opge lost. Veldwijk-van Loon Veldwijk-van Loon Grafische Bedrijven BV, gevestigd te In Alphen aan den Rijn is het Waddinxveen (Oranjelaan), tr„x Moerkapelle en Berkel en Ro denrijs, is g- over het afgelopen jaar. In een voor de grafische in dustrie moeilijke periode laat In het afgelopen jaar werd de nieuwe combinatie Veld- JTv" wijk-van Loon BV echter zien dat deze samenvoeging stra tegisch een juiste beslissing is. Gekozen is voor drie discipli nes - DTP (Desk Top Publis hing), druk (organisatie- en reclamedrukwerk) en dis- playvervaardiging - vanuit verschillende lokaties. Door de veranderende com- municatiemogelijkhden zal de gehele grafische industrie zich moeten bezinnen op mo- fase gestart van 8 luxe koop- -J-J. woningen te Waddinxveen, 58 koopappartementen ver deeld over vier woontorens in Veldwijk-van Loon Grafische Nootdorp, 48 landvilla’s en appartementen (2e fase) van het project Terra Nova in Krimpen aan den IJssel, 144 huurwoningen te Hoogvliet, circa 60 appartementen (wijk merkt wordt door een totale probleemoplossing voor de klant van floppy, via druk tot en met postverzending. Door een goed investerings- dit jaar gepland staan om te beleid, afgestemd op het digi- beginnen geven tale tijdperk en milieubewust produceren, ziet Veldwijk- van Loon Grafische Bedrijven tegemoet te zien. BV het nieuwe jaar met ver trouwen tegemoet. Bedrijfswagens Nederland BV, Van Noort Transporten en Maas Special Transport BV, goed afgelopen jaar. Boerma Reclame Adviesburo, dochter van Topos Architecten BV en Eu ro Mail Gouda BV. A xis-A andrijvi ngen Na een aantal magere jaren betekent 1994 ook voor Axis- Aandrij vingen BV (Coene coop) de ommekeer. Nadat in 1993 het dal was bereikt, be gonnen ook bij Acis in de loop van het afgelopen jaar de za ken aan te trekken. Vooruitlopend hierop was niet alleen stevig geïnves teerd in personeel, maar ook en vooral in opleidingen. Met name zijn de verkopers ge traind. Niet alleen verkoop techniek, maar vooral wat be treft de produktkennis. Meer dan de helft van de me dewerkers volgt in de avond uren cursussen op kosten van het bedrijf. Dit hegint nu al zijn vruchten af te werpen. De verkoop zit duidelijk in de lift, met name het laatste kwartaal van 1994 liet een grote order-intake zien. Niets wijst erop dat veel afne mers hun machines exporte ren naar Oost-Europa, met name naar Rusland. Op zo’n manier worden er ook in Waddinxveen flink wat graantjes meegepikt van de omwentelingen in de voorma lige Sovjet-Unie. De order-ontvangst in het vierde kwartaal van vorig jaar legt op deze manier een goede basis met veel vertrou wen voor 1995. Ook het voor bije jaar stond Axis-Aandrij- vingen weer volop in het nieuws, niet in de laatste plaats toen tijdens deelname aan de vakbeurs Aandrijf- techniek te Utrecht de eerste Topos Architecten Voor Topos Architecten BV aan de Middelburgseweg (voorheen: Architectenbu reau Treffers en Polgar BV) was 1994 een goed jaar. In het Gouwedorp zijn de volgende projecten uitgevoerd: Auto- punt, een gezamenlijk initia tief van de autobedrijven Baas en Boonstoppel op het bedrijvenpark Coenecoop, een woongebouw voor senio ren in de wijk Zuidplas (‘Suy- tende‘), 49 woningen voor ou deren aan het Jan van Bij- nenpad en 5 woningen aan de Gouwe. Projecten in de wijdere omge ving zijn: woningbouw in Ca pelle aan den IJssel, Hoog vliet, Hazerswoude, Spijke- nisse en Barendrecht, een zorgcentrum met aanleunwo ningen nabij bejaardencen trum Zevenster en een be drijfspand voor Installatiebe drijf Van den Broek op het ITC-terrein bij Boskoop. Projecten in ontwikkeling en aanbouw zijn: verpleeghuis (180 bedden) in Zwijndrecht, woonzorgcomplexen in Hel mond, Reeuwijk en Waddinx veen, een Chrysler-autobe- drijf in Waddinxveen, wo ningbouw in Capelle aan den IJssel, ’s-Gravendeel, Den Haag en Barendrecht en ba sisscholen in Nieuwegein en Den Haag. Het werk van Topos Architec ten BV is door de vakwereld gewaardeerd met de stads- vernieuwingsprijs 1993 van de gemeente Den Haag, de nominatie Architectuurprijs gemeente Gouda, de nomina tie Architectuurprijs gemeen te Helmond en de nominatie voor de prijs van de Stichting Q. Het enthousiaste team mede werkers krijgt dit jaar te ma ken met onder andere beëin diging subsidiëring sociale woningbouw, certificering BNA architectenbureaus, voortgaande automatisering, ontworpen, nieuwe regelgeving en voor schriften en kwaliteitszorg en duurzaam bouwen. Topos Architecten BV ziet het nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet. entree van het bedrijf, de kantoren en de showroom Loon Grafische Bedrijven BV zullen het komende jaar wor- Stearine Kaarsenfabriek den opgeknapt. Ook staat een Gouda BV, Rehorst Bouw BV, aantal verbouwingen van de Holec Projects BV, CombiCa- produktieruimte op stapel, re BV, Asics Benelux BV, Axis-Aandrijvingen BV, Volvo Rehorst Bouw Nederland i Rehorst Bouw BV (Dorp- Verhuizingen BV, Frans straat) kan terugzien op een dochter van Beheermaat schappij Adriaan van Erk BV uit Bergambacht houdt zich bezig met woning- en utili- Schuttelaar teitsbouw. Er wordt gebouwd voor op- De door Suikerwerkenfabriek drachtgevers zoals bijvoor- Schuttelaar BV (Kanaaldijk) beeld het Bedrijfspensioen- in 1994 gerealiseerde omzet --- is licht gestegen ten opzichte van 1993. Dit bevredigende het Pensioenfonds resultaat schrijft het bedrijf Stichting 1 T» koop voor Sint en Kerst en een langzaam herstel van de export. Voor dit jaar voorziet Schut- telaar een verbetering van de efficiëncy op het gebied van huisvesting en produktie. Dankzij de aankoop van een naastgelegen bedrijfspand kunnen de nu nog drie aan wezige vestigingspunten wor- woningbouwproject in de wijk den geconcentreerd op één lo- J J TT katie. Verder zullen investeringen worden gedaan op het gebied van produktie en kwaliteits management. Gestreefd wordt naar een alsmede modernisering van de capaciteit en de voedings- waren-veiligheid. Ondanks een fellere strijd om een plek ’Novicenter’ afgerond. Het Novicenter bestaat uit te hu- gematigd positief ren bedrijfsruimte (winkelu- nits en hallen) en huurappa- ratementen. WADDINXVEEN - Het jaarverslag over 1994 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland maakt melding van het economisch reilen en zeilen van diverse Waddinxveense bedrijven. In het algemeen zijn de onderne mingen redelijk tevreden over het afgelopen en verwachten fonds van de Stichting Soci aal Fonds Bouwnijverheid, van de j Sociaal Fonds toe aan een goede seizoenver- Bouwnijverheid, het Pensi- i-- n- T2-x oenfonds CSM en voor wo ningbouwverenigingen. Het in eigen ontwikkeling realiseren van projecten neemt echter ook een zeer be langrijke plaats in. Er wordt voornamelijk gebouwd in de Randstad en in Almere. Tevens wordt druk gewerkt aan de voorbereiding van een Z1-- _X -1 Dierdonk te Helmond. Dit plan omvat totaal 435 wonin gen. De uitvoering zal in ver schillende fasen plaatsvin den. Vorig jaar werden door Re- uitbreiding horst Bouw BV onder meer voltooid 26 huurappartemen- ten en 8 koopwoningen in de vrije sector te Alphen aan den Rijn, 18 koopwoningen (pro- op de schappen ziet Schutte- jekt De Boog) in de Babber- spolder te Vlaardingen, 30 huurappartementen in de wijk Nieuweland II te Baren drecht en 28 koopapparte menten in Capelle aan den IJssel. EuroMail Gouda BV Euro Mail Gouda BV, die zich in Waddinxveen (Coenecoop) gaat vestigen, sluit een tur bulent 1994 af. Dit geldt eveneens voor de andere Euro Mail-vestigingen in De Meem, Zaandam en Den Bosch. Veel nieuwe relaties zijn verwelkomd en het eerste lustrum werd herdacht. In kleine kring is op 15 sep tember teruggeblikt op de af gelopen vijfjaren, waarin het bedrijf is uitgegroeid van 1 tot 29 vaste medewerkers al leen al in Gouda en een totaal van 70 vaste medewerkers in alle vestigingen. De dienstverlening van Euro Mail omvat onder andere op timale handling en verzor ging van mailing voor op drachtgevers, opslag van ma terialen, bestandsbeheer en printen van gepersonaliseer- de brieven tot converteren, sealen en handmatig verpak ken van bijvoorbeeld premi- umartikelen. Euro Mail Gouda, De Meem, Zaandam en Den Bosch wer ken voor zeer gerenommeer de Nederlandse en interna tionale ondernemingen. Ook in het komende jaar worden veel nieuwe ontwikkelingen verwezenlijkt, waaronder de nieuwbouw van het kantoor Gouda op het bedrijventer rein Coenecoop in Waddinx veen. De verwachting is te verhuizen medio 1996 naar een functioneel pand met 10.000 vierkante meter werk- oppervlak. Op dit moment voert het be drijf onderhandelingen met belangrijke nieuwe opdracht gevers, waardoor ook voor de toekomst een toename van werkzaamheden wordt verze kerd. Kaarsenfabriek De Stearine Kaarsenfabriek Gouda BV (Mercuriusweg) lijke start van de electrotech- ux j„x j- -X—1- x- nische installatiebranche in 1994, een redelijk jaar achter de rug. De aanvankelijke te rughoudendheid van inves teerders herstelde zich in de loop van het jaar onder in vloed van de aantrekkende zet werd echter bijna volledig economie. gecompenseerd op de binnen landse markt. De verkoop aan de horeca, vooral die van gekleurde kaarsen, is bevredigend te noemen. Vorig jaar was er vooral veel vraag naar witte, bordeaux, oud rose, donker groene en mosgroene kaar- jects sen. Sterk in opkomst zijn donker blauwe- en ivoorkleurige kaarsen, terwijl het Wad dinxveense bedrijf in het r o voorjaar veel gele kaarsen get) de warmtekrachtko] verkocht. Het verbruik van 1’ theelichtjes is nog steeds stij- Bij de Afvalverwerking Rijn- gend. Een aantal jaren geleden was gelegd o een doosje van 10 stuks nog nigngsinstallatie (de modern- een gebruikelijke verpak king. Nu zijn dozen en zak ken met een inhoud van 100 stuks al gangbaar. Ook de vraag naar kleine en grote drijfkaarsen ontwikkelt zich nog steeds gunstig. De Stearine Kaarsenfabriek groei in het nieuwe jaar. De bedrijven die in het jaar- Suikerwerkenfabriek De bedrijven die in het jaar- Gouda BV voorziet voor dit verslag aan de orde komen jaar een stabiele omzet. De zijn C..C1 Schuttelaar BV, Veldwijk-van Stearine gelijkheden om als één van de aanbieders van communica tie zijn partijte mee te blazen. Bedrijven BV is door de sa menvoeging, met als gevolg het kunnen aanbieden van een breed pakket, de weg in geslagen van de nieuwe trend. Een trend die geken- Middel wetering) in Capelle aan den Ijssel en plan Dier donk te Helmond. De in uitvoering zijnde pro jecten en de werken die voor HiM HUI HHW mi "1 A r 1 1 T-» - Deze Waddinxveens bedrij fsleven is optimistisch over 1995 prijs in de wacht werd ge- -sleept voor de mooiste stand. fjr y- X "X

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15