gemeentebestuur Krea Musica AF-centrum Samenzang ouderen in Kwaliteitsverklaringen machinefabriek J. Boere PvdA praat over kerntaken van PARKET LAMINAAT E van Kampen nieuwe voorzitter Zware botsing op de rijksweg Van Leeuwen Caravans Campers B V Kunstkring spreekt over schilders van Gouden Eeuw twee huizen reanimatiecursus Hulpverlening in De Open Cirkel Hartstichting start een nieuwe Weer avond voor alleenstaanden SGP-jongeren over jeugd hulpverlening Politie neemt vuurwapen af Radiokerkdienst uit Immanuëlkerk Open avond in De Schaapskooi Fietsen gestolen Bijeenkomst m de bibliotheek gen of een instrument te be spelen dat men van huis had meegenomen. De organisato ren nodigen meer mensen uit dit te doen. Vakkundig gelegd. PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 Apparatenfabriek J. Vraag vrijblijvende offerte aan! WADDINXVEEN - Het algemeen gemengd koor ’Krea Mü- sica’ heeft in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat) de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. toepassing op alle typen en uitvoeringen van de breed- bandschuurmachines van BV J. Boere. van de PvdA vertrekt Jaap Eling. In zijn plaats wordt voorgesteld Ton van der Berg. Verder worden verschillende commissies samengesteld. Daarbij gaat het onder ande re om een commissie die de fractie moet ondersteunen bij de discussie over gemeentelij ke kerntaken. Er moet zorg vuldig bezien worden welke taken de gemeente moet blij ven doen en welke beter door andere organisaties kunnen worden gedaan. voorrang aan een 35-jarige Goudse automobiliste. Door, de aanrijding botste de laat ste ook nog tegen een gepar keerde auto. Er was alleen materiële schade. Maar ook kunstenaars uit het katholieke zuiden, waar de barok zich in haar meest uit bundige vorm liet zien met schilders als Rubens en Van Dijck komen bij de Waddinx- veense Kunstkring aan de or de. in De Vlieger ingegaan op werk van de 17e eeuwse land schapsschilders Ruysdael en Van Goyen, de portretkunste naars Rembrandt en Bartho lomeus van der Helst en de architectuurschilders Pieter Saenredam en Emanuel de Witte. men terecht bij K. v.d. Wees, tel. 01828-18616. “Wie zijn auto bij een erkend schadeherstelbedrijf brengt, kan een gratis keuring laten uitvoeren door de ANWB. Dat betekent een extra waarborg voor de consument. Bij ons krijgt iedereen een ANWB- brochure mee met een contro- lecoupon, waarmee hij naar een Technostation kan gaan. Bij een ANWB-Technostation wordt de auto minitieus on derzocht op de kwaliteit van het geleverde werk'. Beide bestuurders alsmede een 28-jarige inzittende zijn naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis overgebracht. De’ voertuigen van de twee be- Van Leeuwen BV is een van de eerste schadeherstelbe- drijven die deze erkenning heeft gekregen. Ewoud den Boer: ‘Wij hebben geen mo ment getwijfeld of wij voor het ANWB-onderzoek in aan merking wilden komen. Ons produkt is goed, wij staan daar volledig achter. Boven dien wilden wij dat onze klanten het recht hebben om een extra keuring te laten uitvoeren. Dat geeft hun het vertrouwen terug in de auto*. Boere breedbandschuurma- chines voldoen nu in alle op zichten aan de eisen ten aan zien van veiligheid en ge zondheid van de Machine richtlijn en dragen dienover eenkomstig de CE-marke- ring. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt zaterdagavond 11 fe bruari om acht uur weer een avond voor alleenstaanden. Bij de vorige avonden is ge bleken dat deze in een behoef te voldoen. Het zijn gezellige avonden waarop men onder het genot van een hapje en drankje met elkaar kan pra ten en dansen. Men kan op verzoek muziek van eigen keuze laten draaien. derde met name landschap pen en stillevens. Sinds vier jaar beoefent ze de volksschil derkunst op haar eigen wijze. Dat betekent het liefst in nachtblauw. Louise van Niekerk: ‘Ik schil- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 februari om half ne gen is er in de hervormde kof fiebar De Schaapskooi (Nes- kan men de informatie- en se) een open avond. Jongeren verkoopstands bezoeken. Na vanaf 15 jaar kunnen er in- de pauze is er gelegenheid tot WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond vond er een kop-st aart aanrij ding plaats op rijksweg A12. Een 72-jarige automobilist uit Moerkapelle zag te laat dat het verkeer stil stond en botste achter op een andere personenauto be stuurd door een 54-jarige Waddinxvener. WADDINXVEEN - Woensdagavond 22 februari om acht uur zal Yvonne Nederhof van het Rotterdamse museum Boy- mans-van Beuningen voor de Waddinxveense Kunstkring in gebouw De Vlieger (Staringlaan) een dia-lezing verzor gen over de zeventiende eeuw. De toegang is vrij. heidsredenen haar functie moeten neerleggen. Vanwege haar enorme inzet voor Krea Musica werd ze benoemd tot erelid. Het is bij uitstek een politieke discussie, waaraan volgens de PvdA ook de inwoners van Waddinxveen een bijdrage moeten kunnen leveren. Via de PvdA kan iedereen alvast meepraten. gemaakt*. In december was de Boskoop- se op vier zaterdagen op de Kerstmarkt van Intratuin in Zoetermeer aanwezig om het beschilderen van kaarsen en kerstballen te demonstreren. De stofmetingen hebben aan getoond, dat de uitworp van stof bij de breedbandschuur- machines van de Waddinx veense machine- en appara tenfabriek onder 0,5 mg/m3 ligt. De houtstofemissie blijft daarmee ruimschoots onder de vanaf 1 januari 1996 gel dende waarde voor houtstof van 2 mg/m3. Derhalve is ook voor stof de kwalitetisverkla- ring ’Stofarm’ voor alle Boere breedbandschuurmachines afgegeven. anderd. Bij Van Leeuwen Caravans Campers - officieel erkend door BOVAG-caravans en ook officieel Focwa-caravanher- steller - kan de caravan- en kampeerliefhebber eveneens terecht voor andere merken caravans, voor koop, verhuur en occassions. Van Leeuwen BV heeft onder de naam Kobo Recreatie en Techniek BV in oprichting te vens een zeilmakerij aan de Noordkade opgezet, in nauwe samenwerking met Scout Eu ropa, zodat ook tentrepara- ties kunnen worden uitge voerd. Van Leeuwen Autoschade BV, een ander onderdeel van het concern, is kortgeleden door de ANWB erkend als auto- schadehersteller. Directeur Ewoud den Boer ontving uit handen van J.R.M. Alsem- geest van het ANWB-Techno- centrum het bijbehorende er- kenningsschild. Van Leeu wen BV is de eerste in de re- Aan het eind van de cursus ontvangen de deenemers een diploma. Het is de bedoeling dat men dan herhalingsles- sen volgt. Deze herhalings- lessen zijn na het behalen van het diploma drie keer tel kens na een halfjaar en daar na één keer per jaar. De kos ten van deze herhalingsles bedraagt ƒ12,50. De cursus en herhalingslessen zijn al tijd op dinsdagavond van acht tot tien uur. De eerste gelegenheid is tij dens het openbaar fractiebe- raad op maandagavond 20 fe bruari om acht uur inhet ge meentehuis. Meer informatie is te krijgen bij PvdA-fractie- voorzitter drs. Aad van Hol- steijn, tel. 01828-14015. WADDINXVEEN - ’Jongeren Perspektief’, de jongerenstu dievereniging van de Staat kundig Gereformeerde Partij (SGP) in Waddinxveen, houdt donderdagavond 9 februari om half acht een bijeenkomst over jeugdhulpverlening in de vergaderruimte achter het kerkgebouw van de Christe lijk Afgescheiden Gemeente (Dorpstraat). In ons land hebben volgens cijfers van de rijksoverheid 750.000 jongeren problemen. Dit is ongeveer 15% van onze jongeren. Hun problemen zijn zwerven, gokken of versla ving. Bij de Waddinxveense jonge renstudievereniging van de SGP zal gesproken worden over jeugdhulpverlening. Gast is J. Bloemendaal, direc teur van De Vluchtheuvel, een organisatie voor maat schappelijke hulpverlening. Als deskundige vanuit de praktijk zal hij het een en an der over jeugdhulpverlening uit de doeken doen. Vragen die beantwoord worden zijn: Hoe verloopt de jeugdhulp verlening in de praktijk van alle dag? Wat zijn de over- heidsplannen in de jeugd hulpverlening? ’Jeugd verdient de toekomst’ is een van de plannen van de overheid. De vraag is echter welke jeugd verdient welke toekomst? Zoals gewoonlijk is er na de koffiepauze gelegen heid voor discussie. Het is dus mogelijk om met de inlei der van gedachten te wisse len over de problematiek. De kwalificatie ’Zeventiende Eeuw, Gouden Eeuw’ is niet ten onrechte. Omstreeks 1600 verplaatste het zwaar tepunt van de handel van het zuiden zich definitief naar het noorden, met name Hol land. De vooruitziende Johan van Oldenbarnevelt bundelde in 1602 de negen bestaande ’Compagnieën van verre’ sa men in de ’Verenigde Oost-in- dische Compagnie’. Schepen bevoeren de wereldzeeën en er ontstond een levendige handel op de Oost. In 1621 wordt de Westindi- sche Compagnie’ opgericht. Er werden nederzettingen ge sticht in Noord-Amerika, Brazilië, de Antillen, Guyana en de Westkust van Afrika. Deze ontzaglijke handelson- dememingen kwamen vooral de Hollandse steden en in het bijzonder Amsterdam ten goede. Talloze kunstenaars en intellectuelen van elders trokken naar de centra, om dat daar de meeste kansen op succes te verwachten waren. Een spectaculaire culturele bloei was het gevolg. De 17e eeuwse schilderkunst is dan ook het ’neusje van de zalm’ en in talloze musea over de gehele wereld te bewonderen. Aan de hand van dia’s wordt WADDINXVEEN - De Neder landse Hartstichting - Vrien den van de Hartstichting in Waddinxveen wil binnenkort weer met een nieuwe reani matiecursus gaan starten. De cursus wordt gehouden in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) en staat onder leiding van een medewerker van het Academisch Zieken huis te Leiden. De cursusprijs bedraagt ƒ35,- (inclusief les boekje). vrijdag werd aan de Sniep- wegeen auto aangetroffen die tegen een verkeersmast was aangereden. De bestuurder, een 48-jarige Waddinxvener, bevond zich in de onmiddellij ke nabijheid van het voertuig en bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Een blaasproef op het politiebu reau bevestigde dat hij be hoorlijk onder invloed was. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Aangezien de breedband schuurmachines op analoge wijze worden gebouwd en ge lijkwaardige voorzieningen zijn getroffen om de emissie van geluid te beperken, is de kwalificatie ’Geluidarm’ van Voor groepen van minimaal 15 personen die over eigen oefenruimte beschikken is er korting op de cursusprijs. Voor aanmelding en eventu ele verdere vragen kan men terecht bij Carla Hoogwerf, tel. 01828-15308 en Lydia van Tol, tel. 01828-19561. schadigd. Woensdagochtend vond op de kruising Beethovenlaan- Groensvoorde een aanrijding plaats waarbij drie persone nauto’s betrokken waren. Een 59-jarige Waddinxveense automobilist verleende geen Inbraak in WADDINXVEEN - In de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) exposeert de Bbskoopse Louise van Nie kerk tot het einde van deze maand volksschilderkunst. Een jaar of vijftien geleden is Louise van Niekerk met olie- u verf gaan schilderen. Ze schil- middag met elkaar te hebben. Van alle liedjes zijn teksten aanwezig zodat iedereen kan meezingen. Uitreiking van de kwaliteitsverklaringen door P.H. Maartense, sectorhoofd van de Stichting Keurings bureau Hout (SKH), aan P.G. Boere (rechts op de foto), directeur B. V. Machine- en Apparatenfabriek J. Boere. (Foto: P BoereBV). diging van de Koninklijke Harmonie PTT te Rotterdam meewerken aan een concert in de Goede Herderkerk in Rotterdam-Schiebroek in het kader van de herdenking van de bevrijding van 50 jaar ge leden. Krea Musica ziet graag nog een aantal heren lid worden, die het aandurven om met de anderen de samenstelling van het koor nog beter tot zijn recht te laten komen. Ér wordt iedere maandagavond vann acht tot tien uur gerepe teerd in de grote zaal van Kreater. Tevens zoekt het bestuur voor haar jongerenkoor voor direct een dirigent-pianist. Het koor repeteert op donderdagavond van half acht tot negen uur in Kreater. Voor alle inlichtin- kelijks te houden kinder kerk-' gen over Krea Musica kan diensten van de Immanuël- kerkgemeente. WADDINXVEEN - De maan delijkse avond van de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel in het vereni gingsgebouw De Schaapskooi (Nesse) is woensdagavond 15 februari om half negen gewijd aan het werk van de Stich ting Christelijke Hulpverle ning ’t Swanenburghshofje in Gouda. Deze stichting verleent hulp aan mensen met psycho-so- ciale problemen, zoals echt scheiding, rouwverwerking, depressiviteit, eenzaamheid en verslaving. Drie hulpver leners zullen aan de bezoe kers over hun werk vertellen. Hun verhaal wordt onder steund door een videofilm. WADDINXVEEN - Donderdagavond 9 februari om half ne gen houdt de Waddinxveense afdeling van de Partij van de Arbeid (PvdA) in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg- Oost) haar jaarvergadering. Leden en niet-leden kunnen daar meepraten over de kerntaken van het eigen gemeente bestuur. van der linde WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 15 en 22 februari om half drie is er in het Anne Hollandse liedjes zingen on- Frank-centrum (Jan van Bij- der begeleiding van piano, or- nenpad) weer een gezellige samenzang voor senioren. WADDINXVEEN - In Wad- stuurders werden zwaar be- dinxveen werden vorige week vanaf de Willem de Rijkelaan een rode ATB-herenfiets (merk Batavus) gestolen en vanaf de Vondellaan een brui ne herenfiets (merk Maska). gio die de ANWB-erkenning heeft gekregen. Schadeherstelbedrijven kun nen bij de ANWB een onder zoek aanvragen. De ANWB licht het bedrijf door op kwa liteit, service, apparatuur en administratie-afhandeling. Een bedrijf dat op alle punten ruim voldoende scoort, wordt door de ANWB erkend. J.R.M. Alsemgeest: Veel mensen houden een onzeker gevoel over nadat ze auto schade hebben gehad, ook als hun auto in perfecte staat is teruggebracht. Ze vrezen dat de auto aan veiligheid heeft ingeboet. Bij erkende schade- bedrijven hoeven ze daarvoor niet bang te zijn. Het erken- ningsschild aan de deur van Van Leeuwen geeft aan dat ze te maken hebben met een be drijf dat alle schades onzicht baar kan herstellen en de vei ligheid van de auto op hetzelf de niveau kan terugbrengen als voor de schade*. Ewoud den Boer vult aan: WADDINXVEEN - Zondag morgen 12 februari zendt de lokale RTW-radio een kerk dienst uit van de hervormde Immanuëlkerkgemeente aan de Prinses Beatrixlaan. De dienst begint om tien uur. Voorganger is de eigen predi kant ds. A.A. van Houwelin- gen. In het programma van 9.00 tot 10.00 uur wordt een kinderprogramma uitgezon den. Het programma na de kerkdienst zal tot 12.00 uur in het teken staan van de we- De Stichting Keuringsbureau Hout, aangewezen keurings- instantie voor de beoordeling van houtbewerkingsmachi- nes, onderzocht de breed bandschuurmachines het Waddinxveense bedrijf op de emissies van geluid en stof. De gemeten waarde van de geluidsemmissie bij belasting van de breedbandschuurma- chine bleek lager te liggen dan de norm waarbij maatre gelen moeten worden geno men om het geluid te vermin deren (85 dB (A)). WADDINXVEEN - Aan de Eksterdreef werd donderdag avond ingebroken in een flat- nac“t van donderdag op woning. Er werden geld en gi- ropas ontvreemd. Men was binnen gekomen door het openbreken van de achter deur. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Anna de Waalhoeve. Men brak aan de achterzijde een raam open om binnen te komen. Weggeno men werden audio-appara- tuur, cheques en betaalkaar ten. der op houten artikelen zoals VBOK en NPV stoeltjes, doosjes, vogelhuis jes, klompen en dienbladen. Ook schilder ik veel kaarsen. De kaarsen worden voor spe ciale gelegenheden - zoals vanaf 15 jaar kunnen er in- en uitlopen. De deuren gaan het stellen van vragen. leder- om acht uur open. een is welkom. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagochtend werd door de politie bij een huis zoeking in een woning aan de Busken Huëtlaan een vuur wapen aangetroffen. Het ging om een schietklaar 9 mm pis tool met bijbehorende muni tie. Het wapen werd in beslag genomen en tegen de eige naar is proces-verbaal opge maakt. De politie deed huis zoeking naar aanleiding van een betrouwbare tip. Op de agenda stond onder an- den, de dames B. Kandou, J. dere de verkiezing van een v.d. Bosch en A. Terpelle en de nieuwe voorzitter. Opricht- heer K. v.d. Wees, blijven aan. ster en voorzitster Mellei van Het Waddinxveense alge- Geenen heeft wegens gezond- meen gemend koor gaat met 91 dames- en herenleden het nieuwe jaar in. Er is onder leiding van dirigent John Muller ook gestart met een vernieuwd repertoire. Als nieuwe voorzitter werd In april zal het koor op uitno- gekozen P. van Kampen en 1 1 Tr i -i als vice-voorzitter H. Nies- waag. De overige bestuursle- WADDINXVEEN- BV Machine- en Apparatenfabriek J. Boere aan de Brugweg in Wad dinxveen, fabrikant van breedbandschuurmachines, heeft de kwaliteitsverklaringen ’Ge luidarm’ en ’Stofarm’ ontvangen. Met deze beide kwaliteitsverklaringen voldoet de onder neming aan de eisen die de landelijke machinerichtlijn ten aanzien van geluid en stof stelt. WADDINXVEEN - Scout- vouwwagens worden niet meer bij carrosseriefabriek Mulder BV in Waddinxveen gemaakt. De fabricage is overgenomen door Scout Eu- Op de jaarvergadering van de sociaal-democraten zullen ook verschillende jaarover zichten over 1994 van de se cretaris, penningmeester en gemeenteraadsfractie be sproken worden. Uit het door drs. Dirk Lont voorgezeten afdelingsbestuur WADDINXVEEN - De Ver eniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) ropa BV in Capelle aan den en de Nederlandse Patiënten IJssel. bruiloften - ook op bestelling Vereniging afdeling Wad- Het dealerschap is naar Van dinxveen houden donderdag- Leeuwen Caravans Cam- avond 16 februari om acht uur een gezamenlijke bijeen komst in de Bethelkerk (Bil- derdijklaan). De inleiding van deze avond is in handen van drs. G.J. Pruim, voorlichter van de VBOK. Hij spreekt over het thema ’Ieder leven heeft waarde’. Hierna zal er een vi deofilm vertoond worden waarin voorlichting wordt ge geven over de ontwikkeling van het ongeboren leven. In de pauze met koffie of thee rosseriebedrijf heeft Scout kan men de informatie- Directeur Ewoud den Boer in de ruimte met tientallen nieuwe en gebruikte caravans en een caravanshop die op het complex aan de Pias weg in Waddinxveen is ingeruimd voor Van Leeuwen Caravans Campers. Naast hem zijn nieuwe medewerker Karei Lanser. (Foto: Joop Dorst). pers BV aan de Piasweg in Waddinxveen (tel. 01828- 21825) gegaan. Dit nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door Ewoud den Boer (33) en waar in totaal zeven mensen wer ken, heeft eveneens het dealerschap van Knaus Cara vans overgenomen. Scout Europa BV was al ge ruime tijd de eigenaar van de naam en produktierechten van Scout-vouwwagens. In samenwerking met een car- Europa BV nu ook de produk- tie van de vier Scout-model- len ter hand genomen. De prijzen en de garantietermijn van 36 maanden zijn onver- Onder deskundige leiding kan men twee en een half uur Hollandse liedjes zingen der begeleiding van piam gel, gitaar en mandoline. De afgelopen keren was de samenzang een groot succes. Een aantal mensen bleek ont- Volksschilderkunst zettend muzikaal en besloot j ai i spontaan een sololied te zin- Wie een instrument heeft en dat al een tijdje niet heeft be speeld, wordt verzocht het mee te nemen. Mooi is niet het allerbelangrijkste, want het gaat er om een gezellige MM Zijde 3 Boskoop Tel.: 01727-12544 INTERIEURVERZORGING Dorpstraat 38 Waddinxveen Tel.: 01828-12373

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17