André de Bruin discusseert over overbevolking VOORJAAR '95 Concordia zwaait Gerrit de Knegt muzikaal uit Zilver voor zwemmer Mark van der Zijden Bastiaan Optiek stuk groter Disneydagen scholieren Pech voor Korbis Al Avonddienst baptisten Eerste paal nieuwbouw SVS-kantoor geslagen Expositie Goed toumooi Florida-jeugd iiiil iiii ii lllini ms> n PAGINA 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 FEBRUAR11995 door M. MOS sr. WADDINXVEEN Knegt voor zijn culturele bij- 1_ _.J._1_12__ Waddinxveen. Niet alleen als midden op de foto eigenaar Bas Molenaar en twee Franck Hagen. (Foto: Sjaak Noteboom). ‘Eén deur verder1, zegt eige naar Bas Molenaar. “Welis waar een kleine stap, maar toch een groot verschil, de ruimte in de winkel is ver dubbeld en de collectie maar lieft verdriedubbeld*. Vorige week vrijdagmiddag en -avond 3 februari waren de verhuizingsperikelen achter de rug en konden relaties, vrienden en kennissen met een hapje en een drankje een indruk krijgen van de geheel vernieuwde winkel. Internationaal erkende des kundigen die in Gouda zullen spreken zijn prof. Anke Nie- hof van de landbouwuniversi teit Wageningen en mevrouw mr.drs. Simone Lovera-Bil- derbeek van het Nederlands Comité van de Union for Con servation of Natural Resour ces. besluit Waddinxvener dr. An dré de Bruin. Jim van Leeuwen die met een tijd van 1.39.5 het brons bin nenhaalde. De nationale uitslag van het Speedo-clubkampioenschap is nu bekend. Van de 195 deelnemende clubs bereikte De Gouwe de 6e plaats. Een fraai resultaat. Op zaterdag 18 maart vinden de grote fi nales plaats en uiteraard ko men de ’jonkies’ van De Gou we daar aan de start. Beide dagen beginnen om half elf en worden gehouden in de voormalige Klaas de VriesschooKHerman Heijer- manslaan). Ze duren tot drie uur. De deelnamekosten be dragen ƒ2,50 per dag. Men moet wel zelf een lunchpak ket meenemen. Voor opgave en inlichtingen Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Herman Heijer- manslaan 15, Waddinxveen, tel. 01828-319332. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense 1 meente Ichthus, die is gestart met één avonddienst per maand, houdt zondagavond 12 februari om half zeven weer een tweede dienst. Aan de avond zal worden meege werkt door het zangduo Re flector uit Boskoop. De dienst wordt geleid door A. Bol uit Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Bastiaan Optiek is feestelijk heropend na in het winkelcentrum Groensvoorde verhuisd te zijn van Groensvoorde 16 naar Groensvoorde 14, het voormalige bijkantoor van de Rabobank Waddinxveen. onvergetelijk te maken. Er waren gasten van buiten. Het gemeentebestuur was verte genwoordigd door de wethou ders Jan Hielema (CDA) en Karei van Soest (VVD), de laatste in de functie van loco- burgemeester. Sinds 26 januari vorig jaar heeft het gemeentebestuur van Waddinxveen een oor- Het huidige kantoorpand aan de Noordkade is te klein ge worden om al deze activitei ten onderdak te bieden. Van uit het nieuwe gebouw zal het Opleidingscentrum SVS zich inzetten voor vakgerichte op leiding en scholingin dienst van de bedrijfstakken voor vakmanschap in de toekomst. In Bibelot spraken ook J. van der Worp (namens de werkge versorganisaties Koninklijke Vereniging Fosag en NAVAS) oorkonde te ontvangen. Karei van Soest memoreerde door het water geteisterd de grote inzet van Gerrit de werd zijn de ’Valeriusklan- ken’ en de herkenbare melo die van ’Psalm 79’ wel zeer toepasselijk. Een klankrijk dirigent van Concordia, maar werk, dat door de muzikan ten met graagte werd ge speeld. Het ’A Salzburg Impression’ muziek. Na de koninklijke van Dizzy Stratford, gewoon heerlijke luistermuziek, werd opgevolgd door een werk van TTT2H__ TTxx 1_ carte werd gemusiceerd. Dat hij verdient. Zijn vrouw werd Het instrument was zonder zijn medeweten door zijn zoon de Ontmoetingskerk in gesmokkeld, zodat hij moei- Opleidingsorkest lijk kon weigeren. Op sublie me wijze hanteerde Gerrit de Concordia verzekert zich voor Knegt dit grote instrument en blies een voor dit instru ment geëikte melodie. Groot was zijn verbazing toen dit beantwoord werd door zijn GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdagavond 14 februari om acht uur wordt in de Agnietenkapel te Gouda door het-Hu- manistisch Verbond Midden-Holland een grote forum- en discussieavond gehouden over de overbevolking. Aan deze discussie nemen internationaal erkende deskundigen deel. Forumlid is de Waddinxvener dr. André de Bruin. woordde Gerrit de Knegt weer waarop een neef, uit een andere hoek van de kerk, eveneens op de midwinter hoorn speelde. te lange inleidingen, waar door de aandacht voor de mu ziek verslapt. Kort en bondig is voldoende. Tineke Boterko- per voldeed aan die voor waarden. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk houdt in de vooijaarsva- kantie activiteiten voor kin deren van 4-12 jaar. Het the ma is ’Twee betoverende Dis neydagen’. Mickey Mouse zal de schooljeugd door middel van zijn toverstaf deze twee dagen het idee geven alsof ze in Disneyland zijn. Dinsdag 28 februari neemt Mickey Mouse de meisjes en jongens mee in Waddinx veens Disneyland’. De kinde ren ontmoeten Hiawatha, die leert hoe je een wigwam maakt. Ariel de zeemeermin laat de mooiste vissen zien en Mowgli neemt iedereen mee door de jungle. Donderdag 2 maart gaan de meisjes en jogens met Peter Pan op zoek naar de schat van Kapitein Haak. Onder weg komen ze terecht in al lerlei betoverende Disney- sprookjes. Tot slot heeft Mic- key Mouse nog een giganti- prijzen, zoals een potable-cd- sche Disneyparade in petto, speler of een montuur naar keuze. Het enige wat men hoeft te doen is het juiste aan tal brillen raden die in de eta lage liggen verzameld. Bastiaan Optiek, die in de toekomst ook boortoestellen in het pakket zal opnemen, heeft beloofd naar aanleiding van de opening een geldbe drag te zullen schenken aan het Ronald Mc Donald Huis voor de opvang van ouders van kankerpatiëntjes. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstenares Eve line Swidde (Nicolaas Beets- laan) en de Amsterdamse kunstenares Lisette Sprockel exposeren nog tot en met za- terdag 18 februari in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Eveline fjwidde laat aan het Raadhuisplein kleurige acryl- en olieverfschilderijen zien en Lisette Sprockel toont kunstzinne schalen met en zonder inhoud. Hun gezamenlijke expositie is in het gemeentehuis te zien op werkdagen van 9.00-17.00 uur, op donderdagavond van 19.00-20.30 uur en op zater dagmiddag van 13.00-16.00 uur. voortvarend, spannend. De dit muziekmenu onderstreepte dat met een passend cadeau. Hij eindigde zijn toespraak met de vraag aan Gerrit de Knegt of hij één keer wilde spelen op zijn hob- by-instrument, de midwin- zers verzorgd. De meeslepen- terhoom. de en gloedvolle interpretatie van de dans werd door het or kest op magistrale wijze ver tolkt. WADDINXVEEN - De bad mintonvereniging De Zee meeuwen in 's Gravenzande hield een Zuidhollands jeugd- toumooi, waaraan door een kleine tweehonderd jeudige badmintonners werd meege daan. Niet bepaald zonder succes was de deelname van een tiental van het Waddinx veense Florida afkomstige spelers. Zij veroverden in de diverse categorieën enkel fel begeerde trofeëen. De selectie van Florida be stond uit de Waddinxveense badmintonners Jereon van Boxtel (15), Fabian van Min nen (15), Hugo van Bergeijk (14), Patrick van Esseveld (14), Emiel van Boxtel (13), Daniëlle van Bergeijk (9) en Suzanne Both (9). Uit Bos koop speelden mee Roel Kalk man (14), Madelon Gelder- blom (13) en Luuk Groenewe- gen (9). Madelon Gelderblom verloor haar finalepartij en eindigde als tweede bij de damesen- kels. Ook in de gemengd dub bel moest zij samen met haar Waddinxveense clubgenoot, Hugo van Bergeijk, in een ui terst spannende finalewed strijd genoegen nemen met een tweede plaats. Het koppel Patrick van Esse- veld-Emiel van Boxtel was ui termate succesvol. In de fina lewedstrijd lieten zij er met de setstanden 15-9 en 15-6 geen twijfel over bestaan wie het sterkst was. Bovendien pakte Emiel van Boxtel in zijn individuele serie nog eens goud in de herenenkels. Ook de anderen eindigden hoog in hun poule of werden net in de halve finales uitge schakeld. Bij Bastiaan Optiek zijn alle topmerken vertegemwoor- digd: La Costa, Calvin Klein, Ralph Lauren, Missoni, Oill- lily, Nina Ricci, Rodenstock, Rothschilds en Zeiss. De heropening ging gepaard met een prijsvraag. Iedereen die nog deze week in de win- WADDINXVEEN - Slecht aantikken kostte Mark van der Zijden het goud op de 100m wisselslag bij het Nationaal Zwemgala in Dordrecht. De tijd van. de Boskoper (58.60) was nu goed voor zilver en een nieuw clubrecord. Ook Miranda Boer scherpte haar clubrecord aan en wel op de 100m schoolslag. De tijd van Miranda (1.17.5) was goed voor een 6e plaats. Mar- tijn v.d. Maagdenberg zwom de 100m schoolslag bij de he ren en werd 7e (1.06.9). Goe de prestaties op deze zeer sterk bezette wedstrijd. De jeugdploeg van De Gouwe nam in Den Haag deel aan een zeskamp. Inge v.d. Schrier won de 100m vrije slag m.o. 16 jaar met een tijd van 1.101.4. Marcel Zijder- hand presteerde hetzelfde op de 100m rugslag j.o. 16 jaar, voor Marcel werd 1.07.1 ge klokt. Een mooie tweede plaats op de 200m wisselslag meisjes van 1983 was er voor Kim Middendorp. Kim zwom 2.51.2 op dit nummer. Op de 100m vlinder pakte ze ook nog brons in de tijd van 1.21.4. Op de 50m schoolslag meisjes van 1983 was er goud voor Melissa Dings met 41.1 en verrassend zilver voor Ramo na Linting met 42.3. Wilke v.d. Valk pakte een tweede plaats op de 50m vrij meisjes van 1981 met een tijd van 29.9. Robin van Lienden bleef met 2.42.0 steken op de derde plaats bij de jongens van 1981 die 200m rugslag zwommen. Nadat de punten waren ge teld bleek de ploeg van de De Gouwe op de vierde plaats te zijn geëindigd, een teleurstel lend resultaat. In het 50-meter bad van Kat wijk werden C- wedstrijden gehouden door de kring Gou- we-Rijnstreek van de KNZB. Suzanne Steller was succes vol door zowel de 100m rug slag, in 1.20.9 als de 100m vrije slag en in 1.09.7 bij de dames te winnen. Op het laatste nummer behaalde Claudia Schildt met 1.11.7 de tweede plaats. Op de 100m vrijeslag j.o. 10 jaar mocht Mike Facey het zoet van de overwinning sma ken (1.21.4). Marcel Zijder- hand zegevierde op de 100m schoolslag j.o. 16 jaar met een tijd van 1.27.9. Bij de meisjes 0.16 jaar op de lOOm school slag was het Norma Koele- man die haar race winnend afsloot na 1.32.9. De jongens onder 10 jaar zwommen lOOm vrije slag. Hier was het WADDINXVEEN - Er heerste vrijdagavond 3 februari een feestelijke stemming in de Ontmoetingskerk (Groensvoor de) bij het jubileum- en afscheidsconcert van de Waddinx veense muziekvereniging Concordia. Ten overstaan van de donateurs en in aanwezigheid van loco-burgemeester Karei van Soest (WD) werden niet minder dan drie jubilarissen gehuldigd. Anke Niehof zal het hebben over bevolkingsgroei, vrou wen en familyplanning. Si mone Lovera-Bilderbeek be handelt de relatie tussen mi lieu en overbevolking. Er is een forum samengesteld uit drs. George Groenewold van het Institute of Social Studies, Irene Dubbel van het Hivos (Humanistisch Insti tuut voor Ontwikkelingssa- menwreking) en dr. André de Bruin, historicus en voorzit ter van het Humanistisch Verbond Midden-Holland. De Waddinxvener, die vorig jaar zijn lidmaatschap van de PvdA heeft opgezegd, heeft aangekondigd niet van plan te zijn van zijn hart een moordkuil te maken. Hij heeft dan ook ernstige kritiek op de humanistische ontwik kelingsorganisatie HIVOS. Drs. Bert van der Zouw is dis cussieleider in de Goudse Ag nietenkapel. Verwacht wordt dat voor- en tegenstanders van een wereldwijde family planning, inclusief Neder land, naar Gouda zullen ko men. De toegang is gratis. De Stichting Wereld en Bevol king is aanwezig met een stand en er is een reader te koop met belangrijke artike len. Dr. André de Bruin vindt dat mens en milieu wereldwijd worden bedreigd door overbe volking. De Club van Rome heeft er voor gewaarschuwd. Er zijn zeer vele conferenties over geweest en toch blijft de tijdbom van de overbevolking tikken. De grondstoffenreser ves worden steeds sneller aangesproken. De milieuver ontreiniging neemt hand over en R. Scheper (namens de werknemersorganisaties Hout- en Bouwbond CNV en Bouw- en Houtbond FNV) een toekomstwens uit, waar in het thema opleiden cen traal stond. Het kantoor wordt in onge veer een jaar tijd gebouwd door bouwbedrijf Winters BV uit Breda naar een ontwerp van het Waddinxveense ar chitectenbureau Stuurman Partners BV (Brugweg). van de familie De Knegt. Drie midwinterhoorns in de kerk, een ongekende sensatie, waar het publiek enthousiast op reageerde. Op de tonen van The Revie wer’ leidde de voorzitter van Concordia het echtpaar De Knegt naar de ontmoetings- hal, waar het publiek het baptistenge- tweetal kon feliciteren en af- J L scheid nemen Zaterdag werd op geanimeer de wijze een receptie gehou den in Concordia’s clubge bouw De Hoge Noot (J.W Fri- soweg), die werd afgesloten met een diner. Een markante en geliefde musicus kreeg op deze wijze een zeer toepasse lijk afscheid. de toekomst door jonge, ambi tieuze jongens en meisjes op te nemen in het opleidingsor- kest. Dat is duidelijk te mer ken, want de ouderen in het broer, die op hetzelfde instru- volwassen orkest zijn, bij wij- ment speelt. Enthousiast ant- ze van spreken, op één hand te tellen. Uitsluitend veel jeugd in het opleidingsorkest dus. On danks het feit dat deze jonge mensen al te zeer in beslag worden genomen door het op Een speciale_ hobby dus de juiste wijze treffen van het Jacobski en Cosello koos de zilveren dirigent voor de tra ditie. Uit deze sprak de wil om nog één keer de werken van deze componisten te diri geren. zet, voor Dat het werk van H. van Lijn- heeft gedaan. Gerrit de Knegt schoten ’Geuzen in de Bom- viel de eer te beurt als tweede lerwaard’ zo actueel zou zijn’ Waddinxveense burger de heeft niemand kunnen voor zien. In de dagen dat ons land ook voor zijn werk als docent. Hij leidde veel jonge mensen met geduld en tact op in de _1_ XT_ J_ 1 onderscheidirig die hem eer der werd toebedeeld was de gemeentelijke oorkonde een Willy Houtvast, waar a-la- prachtige onderscheiding, die wil zeggen een voorgerecht, in de bloemetjes gezet. een hoofdschotel en een des- Ook de voorzitter van Concor- sert. Gerrit de Knegt leidde dia liet zich niet onbetuigd en het geheel voortvarend, prees eveneens de kwalitei- gloedvol en spannend. De ten van de oefenmeester en keus van was een goede. In ’Song and dance’ van An dré Waignein gaan lied en dans samen. Het lied werd met warmte door de houtbla- Vërrassingen Bestuur en leden moeten een complot gesmeed hebben om dit jubileum- en afscheids concert voor Gerrit de Knegt centrum SVS memoreerde tij- i res taurant Bibelot (Limaweg), WADDINXVEEN - Al van Korbis-korfbal speelde een spannende wedstrijd tegen het hooggeplaatste TOP Al en verloor met één punt ver schil 13-14. B-l zal deze zaal- competitie toch niet de top kunnen halen. Het belangrij ke duel tegen Bolnes, als der de geplaatst, ging met 3-8 verloren. Toch zal het feest zijn, aan het eind van de zaal- competitie in maart. D-l zal hiervoor gaan zorgen. Op nieuw behaalden zij de volle winst op Argento Dl. In Schoonhoven werd zeer over tuigend met 0-8 gewonnen. Acht wedstrijden leverden 15 punten op en een doelsaldo van 41 voor en slechts 4 te gen. Met nog enkele wedstrij den te spelen en een minima- Repertoire Gerrit de Knegt had kenne lijk gegrasduind in het Con- cordia-repertoire, waarbij voorop stond dat het, gezien de aard van de avond, een lichtvoetig programma moest worden. Met componisten als Van Lijnschoten, Stratford, Ravel, konde ingesteld voor vrijwilli gers, die wordt toegekend als organisaties in het schilders- blijk van waardering van de 1 Waddinxveense gemeen schap voor iets wat men, veel al langdurig of met grote in zet, voor de gemeenschap Een blik in de nieuwe vergrote zaak van Bastiaan Optiek in het winkelcentrum Groensvoorde. In het van zijn medewerkers, Rene Melching (links) en kei komt kan meedoen en maakt kant op fantastische Vier vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorga- vn o rl yn nl nisaties in het schilders- en stukadoorsbedrijf sloegen de eerste ojfi- ciële paal voor het nieuwe kantoor van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). hand toe. Grond om huizen te bouwen wordt steeds schaar ser. ‘De armoede in de wereld neemt toe, burgeroorlogen worden steeds gruwelijker. Vluchtelingenstromen drei gen vloedgolven te worden. Oorzaak: Er komen steeds meer mensen. Iedereen kan het dagelijks zien op de tv. Desondanks beweren funda mentalisten onder aanvoe ring van de Paus dat het zo’n vaart niet loopt. Ja dat ge boortenbeperking van de dui vel is. Onchristelijk of strijdig met de Koran', aldus dr. An dré de Bruin. De ontwikkelingshulp munt volgens hem uit in het uitvoe ren van allerlei projecten. Ui teraard met de beste bedoe lingen. Maar men gaat voor bij aan de essentie van alle el lende. Het blijft dweilen met de kraan open. ‘In Nederland wordt de dis cussie over beperking van de kinderbijslag in de kiem ge smoord. Ook dat is nodig. Wel worden we bijna dagelijks ge- tracteerd op tv-spotjes die ons moeten laten geloven dat een dagje minder autogebruik een wezenlijke bijdrage is aan de milieuproblematiek. Zelfs de goeroe van de ont wikkelingshulp, minister drs. Jan Pronk, zwijgt'. ‘En onze eigen HIVOS betaalt een dure tv-campagne over de schending van mensenrech ten, terwijl het van meer in zicht zou getuigen als dat geld besteed werd aan de noodzaak van familyplan ning. Dat de Nederlandse ontwikkelingsorganisatie NOVIB niet verder denkt is verklaarbaar, maar dat het humanistische HIVOS ach terblijft vind ik onverteer baar. Huist humanisten die nen het voortouw te nemen', le voorsprong van vier pun ten, moeten zij het karwei kunnen afmaken. Het door architect Hans Peeters van Stuurman Partners BV ontworpen kantoorpand van het Oplei dingscentrum SVS, dat aan de Limaweg in Waddinxveen wordt gebouwd. De bouwtijd neemt ongeveer een jaar in beslag. (Tekening: Stuurman Partners BV). notenbeeld, moet gezegd wor den dat Gerrit de Knegt dit ensemble tot een zeldzame le vendigheid weet te brengen, al moest hij af en toe wel de opstekende robuustheid in dammen. Heel mooi vertolkt werden twee delen uit ’Mexican Trumpets’ van R. Beck, waar bij de twee jonge solisten een dankbaar applaus kregen van en de dirigent en het pu bliek. ’De adspirantfoxtrot’ van J. van Beekum was hen op het lijf geschreven. Het concert werd besloten door het volledige orkest met de lekker strakke mars ’The Reviewer’ van Harm Evers. Het orkest ging er eens lek ker voor zitten. De muzikan ten lieten zich nog één keer op de huid zitten door de diri gent, die er ook alles uit haal de. Een concert met klinkend resultaat, een enthousiast or- zondheid is het verstandig op kest en enthousiast publiek. wijze laat je een gezonde ver eniging achter die voor een nieuwe dirigent wellicht een goede start is. Een feestelijk cqncert dus, met een sprankje melancho lie, want afscheid is toch al tijd een beetje emotioneel. Na de vlot gespeelde triomfmars ’Jubelklange’ (toepasselijker kon het niet) werd de inlei ding rond de feestelijkheden van deze avond ingeleid door het opspelden van een corsa ge bij de dirigent en zijn vrouw. Wim Ringelentein is maar liefst 60 jaar lid van Concor dia, terwijl Leon de Knegt 225 jaar geleden lid werd. Beide muzikanten kregen een insigne opgespeld. Uit handen van de voorzitter ont vingen de jubilarissen een pen met inscriptie plus bloe men. Middelpunt van het concert was echter Gerrit de Knegt, die 50 jaar deel uit maakt van de muziekvereniging, waar van de laatste 25 jaar als diri gent. Reden voor hem om te rug te treden. Een verstandig besluit, niet omdat men op hem uitgeke ken is, maar Gerrit de Knegt zelf vond het tijd worden het dirigeerstokje neer te leggen. Na zoveel jaren legje toch een bepaald stempel op de vereni ging. Nu zowel de dirigent als Con cordia nog blaken van ge- r.11. .1 1. J J -1 tijd terug te treden. Op deze De presentatie was in handen van Tineke Boterkoper. Niet iedereen is geschikt om dit te WADDINXVEEN - Vorige doen. Men vervalt al gauw in week donderdag 2 februari is de officiële eerste paal gesla gen voor het nieuwe kantoor van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg in Wad dinxveen. De officiële hande ling werd verricht door verte genwoordigers van de werk gevers- en werknemersorga nisatie in het schilders- en stukadoorsbedrijf. Algemeen directeur J.A. Ver schoor van het Opleidings- dens de bijeenkomst in die aan het slaan van de eer ste paal vooraf ging, aan de symbolische betekenis van deze paal. ‘Deze eerste officiële paal draagt het kantoor van het Opleidingscentrum SVS, zo als het Opleidingscentrum SVS wordt gedragen door de werkgevers- en werknemers- en stukadoorsbedrijf, zo stel de hij. ‘Scholing is één van de ver worvenheden van de afwer- kings- en afbouwbedrijftak, waaraan sociale partners en vertegenwoordigers van het scholenveld richting geven'. De vraag naar diensten van het Opleidingscentrum SVS groeit. Dat blijkt onder ande- re uit het groeiend aantal drage aan het muziekleven in leerlingen in de SVS-leerling- wezenopleidingen en de toe name van het aantal cursis ten. Ook vanuit de overheid krijgt het Opleidingscentrum SVS de opdracht nieuwe taken uit te voeren, zoals op het gebied van de reclame- en presenta tietechnieken. j 7 Bh II I U.x -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19