Schaaktournooi in AF-centrum B. Jansen nieuwe koploper bij WSV Korbis-korfbal Tweede plaats TOOS-turnsters Be Fair na winst op tweede plaats moet uitkijken Sportclub ’Antilope’ verhoogt contributie Flyers-dames verliezen Playbackshow voetballers Winst voor Korbis-jeugd CVC REEUWIJK Sovicos wint van Be Fair FLOREANT (za.) Derde ronde van bridgers Bridgenacht Het Zuidhonk Bridgeteams plaatsen zich Zendingsavond in Moerkapelle Be Fair BI is op goede weg Mooie plaatsen schaakjeugd Moerkapelle Opmars sjoeler D. J. van Drunen Plattelandsvrouwen houden avond over waterhuishouding OMTZIGT Al WSE-voetbal deelt de punten Europa Cup-duel in Zevenhuizen Piranhas uit Aalsmeer, de er drie op rij een overwinning kon noteren. i ook langzaam beter te spelen. In de kelder van de schaakdi- visie blijft H. Brinkhorst het Tempelaar. Biniam behaalde dit toumooi 3 uit 7 en daar mee werd hij 9e. Van de senioren van Moerka- pelle deden Ben van Geffen en Gerard van Ommeren mee winnaar. Ben van Geffen, die ook in de hoofdgroep deelnam werd derde. ten naar huis terug. Uitslag 82-46. aanvang van het tournooi aan de zaal te worden be taald. Bij inschrijving naam, adres en speelsterkte vermel den. De inschrijving sluit ui terlijk zaterdag 11 februari. Opgave voor deelname kan men richten aan G.L. Toren beek, Justus van Effenlaan 86, Waddinxveen, tel. 01828- 19006. WADDINXVEEN bridgeclub MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagavond 15 februari om acht uur haar maandelijke bijeen komst in dorpshuis Op Moer. Mevrouw De Landmeter, me dewerkster van het hoog heemraadschap van Schie- land, zal de aanwezigen ver tellen over het waterhuishou- den in deze regio. wijze gestopt worden en de toegekende strafschop werd door Peter Konijn verzilverd. Na de pauze was het niet Be Fair maar wel Siveo dat het twee. Erwin Pleus kan naast voetballen ook sjoelen en is daarom ook de meest belo vende B-klasse speler. Hij wordt op minimale afstand gevolg door Frans Botger. van de secretaris, diverse commissiejaarverslagen, de balans, de verlies- en winst rekening en de begroting voor 1995 komen nog enkele bij zondere punten aan de orde. Doordat het Burgerlijk Wet boek is aangepast dienen ook de statuten van de vereniging wijzigingen te ondergaan. terd. Het is een reeds jaren lange gewoonte van het be stuur om alle laatste clubre- cordverbeteraars een keer ex tra in het zonnetje te zetten. Voorafgaande aan het offici ële gedeelte van de jaarverga dering zullen zij allemaal weer een bijzondere herinne ring ontvangen. WADDINXVEEN - Dirk Jan van Drunen is aan zijn op mars bij de Waddinxveense sjoelers - die vanavond om half zeven (woensdag 8 febru- goed doen; Nu werd C. Alblas het slachtoffer. G. Torenbeek blijft eveneens in de onderste WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal deelde de pun ten met Sportlust Al (Woer den). Uitslag 0-0. In een niet MOERKAPELLE - Woens dagavond 15 februari om acht uur wordt er een zendings avond gehouden in De Rank. In dit gebouw, dat naast de hervormde kerk van Moerka pelle staat, zal de voorzitter van de GZB spreken over zen ding vroeger en nu. Er zal ook gelegenheid zijn tot het ko pen van boeken en cd’s. De avond wordt georganiseerd door de zendingscommissie. Buiten de gebruikelijke-agen- clubrecords door leden verbe- In de vierde set ging de stand dapunten als het jaarverslag lange tijd gelijk op. Be fair, met een goed ingevallen Syl via de Vries op de di- agonaalpositie, leek het ini tiatief over te nemen. Tot 8-8 ging de stand gelijk op. Toen waren het opnieuw de moeilijke service en de sterke blokkering van Sovi cos die de Haagse koploper te recht de zege brachten (15-8). Om de begroting sluitend te krijgen doet het bestuur van Antilope het voorstel de con tributie met 5% te verhogen. Oorzaken hiervan zijn de ver laging van de gemeentelijke subsidie en de verhoging van de baan- en zaalhuren. Voor deze wijziging dient tweederde deel van het aan tal kiesgerechtigde leden aanwezig te zijn om hierover te kunnen beslissen. Vanwe ge de onzekerheid of dit aan tal wordt gehaald is dezelfde avond een tweede vergade ring uitgeschreven. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 18 februari om acht uur houdt de voetbalvereni ging Waddinxveen in het clubgebouw aan de Sniepweg de jaarlijkse playbackshow plaats. Verder is er die avond een disco. De toegang be draagt ƒ1,50. voetbalvereniging floreant Zaterdag 11 februari Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.30 uur stander. Het vertoonde over wicht leverde daardoor de eerste winstpartij van avond op. Voor de nederlaag tegen het echt te kloppen ODIK waren toch wel een paar oorzaken aan te wijzen. De belangrijk ste was het veranderen van speelwijze op momenten dat ODIK ’op achter verdedigen’ overschakelde. In plaats van het eigen spel te blijven spelen, waarmee vroe ger goede resultaten werden behaald, trachtten de Wad- dinxveners nu met een veran derde tactiek daarop een ant woord te geven. Toen dat ant woord bij gebrek aan zuiver heid uitbleef sloop de twijfel en onzekerheid binnen met alle gevolgen van dien. Voor Korbis is de tijd aange- breken dat goede resultaten uitsluitend behaald kunnen worden met die onderdelen van het korfbalspel waar de ploeg goed in is. Dat zijn het snelle combinatiespel en strakke passing. Bij dat spel letje hoort vanzelfsprekend een zuiver schot, maar dat was in feite nooit het pro bleem. Bovendien is dat spel ook voor de toeschouwers veel mooier om te zien in plaats van dat ’gesnij’ langs de ver dediging wat immers alle vaart uit het spel haalt, afge zien dan van enkele keer een vrije paalpositie of een the oretische strafworp bij on juist verdedigen. En voor een lege tribune spelen is ook niet bepaald opwekkend. Dat het beter kon bewees de wed strijd een week eeder tegen Secretaris Pieter Broekman legt, na jarenlange verdien sten voor Antilope, zijn func tie neer. Het bestuur stelt als opvolgingskandidate Moni que van Wensveen voor. Mo nique van Wensveen is ac countant en is een welkome kracht binnen het bestuur. Vorig jaar zijn bij Antilope 62 laag tegen Messemaker 1847 5 (3-5) en voert nu met een concurrent de koppositie in zijn afdeling aan. Zaterdag 18 februari wordt dor de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV voor de 41e keer het WSV-drieron- dentoumooi gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Uiteraard Met twee punten verschil staat Linschoten bovenaan. Al na twee minuten spelen kwamen de bezoekers op een verrassende voorsprong, toen een lange bal door diverse Be Fair verdedigers verkeerd en Cor Kui- J om Be Fair-doelman Henk Ver- mulm te passeren. Hierna duurde het enige tijd voordat de Waddinxveners greep op het spel konden krij gen. Via gevaarlijke aanval len van met name de weder om uitblinkende Koen Meijer rbelandde de bal of tegen de De meisjes-junioren traden paal of naast het doel van Si veo. In de 25e minuut trof dezelf- De Waddinxveense turnsters begonnen bij de vrije oefe ning, waar goede oefeningen geturnd werden. De ploeg moest echter op dit onderdeel toch genoegen nemen met de derde plaats. Bij de balk be haalde Maaike Braat de tweede plaats met 8.10 pun ten, gevolgd door Isbabelle van den Nieuwendijk met 7.70 punten. De ploeg werd tweede op dit onderdeel. Ondanks de eerste plaats van Isabelle van den Nieuwendijk (8.55) eindigde de ploeg bij brug op de derde plaats. Bij het paardspringen was de overwinning voor Maaike Braat met 8.00 en werd de ploeg tweede op dit onder deel. De eindoverwinning ging naar Bato (141.95). De twee de plaats was voor de TOOS- ploeg (126.35) en Reeuwijk werd derde met 126.20. In het individuele klassement was Isabelle van den Nieuwendijk de beste TOOS-turnster. Ze werd met 28.90 derde. De overige uitslagen waren: 6. Maaike Braat 28.20; 12. Chantal Koele 25.25; 15. Syl- De Waddinxveen hield voor het landelijke Rui- tenboertoumooi hun toumooi donderdagavond 2 februari. Er werd gespeeld in vier groe pen met als resultaat dat zich voor de landelijke kwartfina le plaatsten de dames Moons en Kramer (57.92%); me vrouw Berends en de heer De Beer (68.75%); de heren Van der Ark en Hart jr. (63.39%); het echtpaar Mourits (57.71%); de dames Van Dort en Verbakel (57.62%) en de dames Den Hertog en Van Nielen (73.61%). De kwartfi nale wordt gespeeld op zon dag 5 maart. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen houdt zoals aangekondigd van vrijdag 24 februari op za terdag 25 februari in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) de achtste bridgenacht van Waddinxveen met als inzet de Lydia Ebens-wisselbeker, nu nog in het bezit van de heren De Bruin en Langerak. Deze bridgemarathon begint om acht uur ’s avonds en eindigt de volgende morgen om acht uur, waarna de prijsuitrei king tijdens een gezamenlijk ontbijt plaatsvindt. Inschrij ving per paar bij M.Th. H. Hart-Karremans (tel. 01828- 15083). De kosten a ƒ50,- per paar kunnen de deelnemers voldoen bij binnenkomst. tie. Flyers begon goed aan de wedstrijd. De eerste tien mi nuten ging het^ gelijk op. meer te scoren en geleidelijk aan ging het scoreverloop voor Flyers de verkeerde kant uit. Ook de tweede helft gaf een zelfde beeld. C was Flyers qua spel met de WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal heeft in eigen huis Siveo met 2-1 verslagen. De ploeg van de vertrekkende oefen meester Cees Verbree staat in de afdeling Gouda op de tweede plaats van boven met 22 punten uit 15 wedstrijden. niet, zodat de eerste wed strijd van de derde periode een krappe winst opleverde. Komende zaterdag speelt Be Fair de uitwedstrijd in en te gen Gouda en zal er opnieuw alles aan willen doen om de punten mee naar Waddinx veen te nemen. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 februari van 10.00-17.00 uur houdt de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) haar 41e drie-ronden-tournooi. Zowel club- als huisschakers zijn die dag van harte welkom. Vorig jaar zorgden 116 deelnemers uit de Randstad voor een bruisend schaakevenement. WADDINXVEEN - Bij de bridgeclub Waddinxveen is de derde ronde van de paren competitie van de donderdag- avond-groep gespeeld. De eindstand van deze competi- tieronde is: Groep A: 1. echt paar Kuijpers (60.110%); 2. echtpaar Anker (55.660%); 3. de heren Schutte en Steen- sma (54.160%); 4. Mevrouw De Vries en de heer Vaandra ger (51.291%). Uit groep B promoveren naar groep A: 1. dames Lodder en Knijff (53.733%); 2. dames Van der Meer en Balvert (52.918%); 3. de heren Heshusius en Wolf- gram (52.567%); 4. echtpaar Rooda (52.498%). Uit groep C promoveren naar groep B: 1. dames Bakker en De Nie (54.881%); 2. dames Steen bergen en Van der Ark (54.742%); 3. echtpaar Van Termey (53.270%); 4. echt paar Straver (52.761%). Uit groep D promoveren naar groep C: 1. dames Christof- fels en Fransen (57.030%), 2. echtpaar Hollinga (55.887%); 3. de heren Persoon en Groe nendijk (53.638%); 4. dames Van den Hondel en Van der Stelt (52.588%). WADDINXVEEN - Door in de uitwedstrijd tegen het lager geklasseerde ODIK een 15-13 nederlaag te lijden bewees Korbis-korfbal zichzelf een zeer slechte dienst. Juist tegen deze tegenstander hadden punten moeten worden gehaald om degradatie te ontlopen. Hoewel Korbis dat lot nog steeds in eigen hand heeft wordt het zo langzamerhand wel uitkij ken geblazen. koploper De Meeuwen. Alle doelpunten van ODIK werden van afstand gescoord behalve een doorbraak vlak voor de pauze. Nadat Wim Lebbing via een strafworp te- genscoorde, betekende dat een 6-10 achterstand. Toch was het begin voor Kof- bis niet slechts want na vijf minuten stond het 2-2 via Marco van Leeuwen en Ellen van de Ent. Nadat ODIK on£ zeker spel met zuivere af standschoten had afgestraft (2-6) lukte het Marco van Leeuwen met een strafworp tegen te scoren gevolgd door treffers van Ellen van de Ent, Jaco Wineke en Frits Visser (10-6). De tweede speelhelft verliep voor Korbis slecht want ODIK wist duidelijk te profi teren van de onzekerheid in de Korbis-ploeg. Dat resul teerde in een voorsprong van 15-7 halverwege de speel helft. Met nog 12 minuten te spelen dacht ODIK op rozen te zit-- ten, maar kwam toch nog) even in de klem te zitten toen Korbis het zowaar presteerde" om zes treffers op rij te sco ren. Voornamelijk doordat de. ploeg even het zien waartoe- het in feite in staat is. De tijd was te kort om ODIK echt te verontrusten. Inval-; Iers Erwin Lesschen en Mari-, no van ’t Zwet alsmede Frits; Visser en Marco van Leeuwen) tekenden voor het slotoffem sief. WADDINXVEEN - De jeugd van Korbis-korfbal werkte een rustig programma af. Het E-l team verloor van koplo-. per Maassluis met 0-6 en A-l kon geen vuist maken tegen het hooggeplaatste VEO (15-3). D-l is het team dat dé jeugd kan laten juichen. Zij zijn direct kampioenskandi-) daat en spelen komende za terdag thuis tegen Trekvo; gels. Met nog vier wedstrij den te spelen en vier verlies^ punten minder dan nummer twee moeten zij de competitie winnend af kunnen sluiten. Zaterdag zullen de jeugd-' teams hun korfbalwedstrijj thuis in sporthal ’de Sniep4 (Sniepweg) spelen. Om 13.15 uur speelt E-l tegen mede- koploper Sagitta. Daarna wordt het om 14.00 uur heel spannend voor D-l als zij te? gen Trekvogels spelen. B ij winst komt het kampioen?) schap heel dicht bij. Om 15.30 uur zal C-l het opnemen tea gen Nieuwerkerk. WADDINXVEEN - De volley- baldames van Keukencen trum Be Fair hebben tegen de Haagse koploper Sovicos een 3-1 nederlaag geleden. In de ze sleutel wedstrijd in de der de divisie E tussen de num mers 1 en 2 bleken de Haagse volleybalsters slagvaardiger. Sovicos staat nu met 33 pun ten stevig op de eerste plaats, gevolgd door Be Fair met 29 •punten, terwijl tot de top ook Utrecht en Tonegido met res pectievelijk 27 en 26 punten worden gerekend. Be Fair zal de draad komende zaterdag weer op moeten pakken in de volgende topper tegen Tonegido die in sport zaal Groenswaard (Wingerd) wordt gespeeld. In Den Haag lieten de Wad- dinxveensen zich in eerste in stantie van hun beste kant zien. Snel, enthousiast en ge varieerd volleybal onder lei ding van Cora Bos gaven So vicos het nakijken. De servicedruk van Be Fair hield de aanvalsopbouw via de lange Sovicos-speelsters in toom, en wat aan aanval overbleef werd door de Be Fair-verdediging gepareerd. Via 12-6 en 13-12 hield Be Fi- ar het hoofd koel 15-12. In de tweede en derde set werd aan Be Fair-zijde slor dig geserveerd. Sovicos kwam passend in de wedstrijd en had geen moeite via de lange aanvalsters tot scoren te ko men. Be Fair had aanvallend moeite met de lange blokke ring. Onzekerheid sloop in het spel van de Waddinxveensen. Zo kwamen zij ook passend on der druk te staan. Hoewel de setstanden (15-5, 15-8) an ders doen vermoeden, werd Be Fair niet weggespeeld. Steeds als de service werd te ruggehaald verzuimden de dames te scoren. WADDINXVEEN - De turnsters van TOOS-gymnastiek hebben zaterdag tijdens de eerste wedstrijd van de turn- competitie in de C-lijn de tweede plaats behaald. De dames- ploeg kwam, door blessures gehandicapt, in actie tegen Ba to uit Woerden en de ploeg uit Reeuwijk. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 februari om acht uur houdt de Waddinxveense atletiekvereniging Antilope de jaarvergadering in haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan. Eén van de voorstellen is om de contributie met 5% te verhogen. 2-3 van Excelsior ’20 BI. De meisjes-junioren moesten een 1-2 verlies incasseren tegen de meisjes van RVC. Ook voor de pupillen is de competitie weerl ruststand tegen Rohda Dl niet vasthouden. De einduit slag werd 6-3 voor Rohda. Voor El was Spirit El een maatje te groot. Spirit won top 10 door zijn winst op L. met 1-6. Voor Fl was Schoon- "7 hoven F1 een klasse te hoog. Ondanks een sterk keepende Jordi Groen scoorde Schoon hoven tienmaal. De meisjes pupillen verloren onnodig met 1-3 van de meisjes van Gouda. De deelnemers aan het drie- uur. Na de laatste ronde volgt ronden-tournooi van WSV, de prijsuitreiking. Voor, élke die is aangesloten bij de Rot- groep zijn twee aantrekkelij- terdamse Schaakbond, zullen ke prijzen beschikbaar, worden ingedeeld in groepen, Het inschrijfgeld bedraagt van vier en wel naar speel- ƒ10,- per persoon en dient bij sterkte. De partijen duren -- L J- maximaal 2 uur, dus één uur per partij. De minimum-leef- tijd om aan dit jaarlijkse tournooi te kunnen deelne men is 16 jaar. De eerste ronde - wordt ge speeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00- 15.00 uur en de derde en laat ste ronde van 15.00-17.00 via Verbree 22.40; 16. Danits- ja Kraijesteijn 21.60. De meisjesploeg kwam in Ze venhuizen in actie voor de tweede wedstrijd van de com petitie. In de volle zaal werd een goede wedstrijd geturnd. De meisjes begonnen bij brug, waar ze met 37.75 punten derde werden. Bij de balk werden goede resultaten be haald en dus een le plaats op dit toestel. Anke Lutz kreeg hier een 8.20; een gedeelde eerste plaats. Ook bij het volgende onder deel, lange mat, werden de meisjes eerste met 39.30 pun ten. Ook hier werd Anke eer ste, gevolgd door Wieke van Vuuren (respectievelijk 8.20 en 8.10). Na een ronde rust werd er goed gesprongen, maar de 38.30 betekende slechts een tweede plaats. De eindover- weekeinde, winning ging net als de vorige keer naar Heres uit Bodegra ven (156.05). TOOS werd weer tweede met 154.45. Der de was verrassend OSS uit Zevenhuizen (147.45), vierde Pro Patria uit Zoetermeer (144.35) en vijfde werd Hou vast uit Hazerswoude met 143.20 punten. E. Philipse bleef stug volgen en door zijn overwinning op W. v.d. Hoek blijft hij in pun- begonnen. Dlkonde3-3 ten pal achter de nummers 1 en 2. Verder een puntende- ling tussen H. Smitskamp en P de Niet. Tevens handhaaft H. van Woudenberg zich in de Willemen. In de subtop remise tussen A. Prins en L. Ellers. Evenzo voor J. v.d. Haven en J. Stam. G. v.d. Knaap deed goede za ken door A. Kardol te ver slaan en T. van Bruggen moest zijn meerdere erken nen in T. Wiersma. In het middengedeelte winst voor J. van Oort, J. Auad, T. Kuiper en F. Ritter tegen res pectievelijk R. de Vries, L. v.d. Haven, H. van Offeren en P. van Offeren. WADDINXVEEN - BI van Be Fair-voetbal deed goede za ken door ARC Bl (Alphen aan den Rijn) met 3-1 te ver slaan. Gezien het vertoonde spel van de laatste weken lijkt het er op dat ook volgend jaar landelijk gespeeld gaat worden. Cl moest gehandi capt naar De Jodan Boys (Gouda) en verloor met 3-1. Ook voor de pupillen gingen afgelopen weekeinde weer met hun competitie van start. Bij de D-tjes was er wisselend succes. Dl won knap met 1-0 van het altijd goede Soccer Boys. El stond een paar minuten voor tijd nog met 2-1 voor te gen Nieuwerkerk maar ver loor uiteindelijk nog met 3-2. F1 speelde een prima wed strijd tegen Unio en won met 5-1. Na afloop is er ruim de gele genheid in een gezellige sfeer nog wat na te praten over de vergadering of wat verder ter sprake komt. Om ook dit puntje te ondersteunen stelt het bestuur van Antilope een gratis drankje en hapje ter beschikking. Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wed strijd p rog ram ma ZATERDAG 11 -02-95 THUISWEDSTRIJD DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE tegorie. Kevin beogn moei zaam met twee verliespartij- en, waarvan hij er een tegen de sterke Ka Chun Lui moest Verder dan enige schoten van spelen. Maar daarna won hij l er drie op rij en uiteindelijk enkele een beter lot verdien- belandde hij met 4 uit 7 op Gerard had vorig jaar dit toumooi op zijn naam weten te zetten en moest deze zege dit jaar verdedigien. Ook dit jaar lukte dit hem weer en den naar huis sturen.Tjit zag werd hij ^ongeslagen^match er aanvankelijk helemaal niet naar uit, maar in de slot fase maakte W. Hennink een beslissende fout, zodat B. Jansen alsnog verrassend WaddillXVeeil Al een overwinning kon noteren. altijd even sportieve wed- Door dit resultaat werd hij de VCrdieild SClilk strijd verloor WSE BI met nieuwe ’lijstaanvoerder’ van 2 2 222„ ’22 21. Da WSV WADDINXVEEN - De win terstop eindigde voor de jeugd van Al van Waddinx- veen-voetbal met een ver diend gelijk spel tegen Lin schoten. In alle opzichten was men aan elkaar gewaagd. Het 3-3 gelijke spel was een juiste weerspiegeling van de ver houdingen. F1 laat zich niet meer zo maar oprollen, maar ze had den thuis tegen Unio F2 net geen geluk (0-1). El vertoon de uit tegen Gouda E2 duide lijk het betere spel, maar liet zich verrassen door Goudse afstandsschoten (3-1). Dl liet zich uit tegen Groeneweg Dl onnodig afbluffen. Het was al te laat toen men de zaak wil de rechttrekken (6-2). Cl speelde alsof het geen winter stop had gehad. Moeiteloos werd Gouda C2 afgetroefd met 8-2. BI ging naar Nieuw Lekker- land om daar een oefenpartij te spelen tegen de plaatselij ke BI. Behalve dat die tegen stander een paar niveaus ho ger is ingedeeld, staken ze ook letterlijk met kop en schouders boven de Waddinx veners uit. BI gaf echter wat het had en daarom was het verlies van 7-3 bepaald geen afgang. De meisjes-junioren tenslot te, die voor de winterstop zo succesvol waren, lieten zich in hun wedstrijd tegen Ca- bauw verrassen en verloren met 2-5. ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelde de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil- ZVH tegen debutant Bona parte WC in eigen huis met een gewijzigde basis-opstel- ling. De wedstrijd werd door ZVH gewonnen (12-15, 15-8, 15-9). Trainer-coach Stewart Ber nard liet Rob Grabert en Brecht Rodenburg op de bank plaatsnemen. Deze spelers waren niet geheel blessure- vrij om te spelen en kregen rust voor het Europa Cup-du- el van vanavond om half acht (woensdag 8 februari) in sporthal Swanla tegen Dayto na Las Modena. Voor ZVH staat nu een aantal weken van topvolleybal te wachten. Eerst is er de kwart-finale Europa Cup II tegen Daytona Las Modena. Daarna is er een dubbel wed- strijdprogramma in het 11 Zaterdag eerst naar Breda om het op te nemen tegen nummer twee van de rang lijst TDK Brevok (aanvang 19.00 uur) en zondag 12 fe bruari om 16.00 uur speelt ZVH in Apeldoorn tegen landskampioen Piet Zoomers DA. André van Gemeren en Wim Valenkamp volgen hem op korte afstand. Kuipers en Dros delen de plaatsen één en A. van Asperen, die tegen A. twee. Erwin Pleus kan naast van Nieukerken een neder laag moest incasseren. Tot slot enkele RSB-wapen- feiten. WSV 1 blijft koploper in zijn afdeling door een klin kende overwinning 5-3 op RSR Ivoren Toren 2. WSV 4 Jan van Beek vecht al jaren leed een verrassende neder- voor promotie naar de B-klas se maar haalt het altijd net niet en Cor van Gils speelt iets boven zijn gemiddelde. De D-klasse wordt aange voerd door Coby van Eek en de meest ervaren speler M.C. Taktor (hij traint iedere dag thuis) is een goede tweede. Frida v.d. Heuvel staat boven aan in de E-klasse en nieuw- r komer Ben den Ouden begint ook huisschakers zijn wel- ook langzaam beter te spelen, kom. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal ging op bezoek bij Grasshoppers in Katwijk, de koplopers in de competitie. Flyers begon goed aan deze wedstrijd. He enige minpunt je was dat de kansen moeilijk werden omgezet in scores. Vrije worpen en lay-ups wer den in de beginfase gemist, waardoor Grasshoppers in de wedstrijd kon blijven. Gaan deweg de eerste helft werd Grasshoppers de betere ploeg 1 werd beoordeeld en liet zien dat zij de terechte jer de gelegenheid kreeg koploper van de competitie i zijn. Ruststand 36-27. Over het geheel genomen was het een goede wedstrijd met een iets beter Grasshoppers dat dan ook de overwinning verdiende. Uitslag 72-54. Topscoorder: Anita van Unen met 24 punten, r- j vrijdagavond aan tegen 3Es- Piranhas uit Aalsmeer, de - nummer vier van de competi- de Koen Meijer de paal buiten bereik van de doelman. Drie minuten later was het echter o wel raak toen Arjan Groenen- Hierna begon 3Es-Piranhas dijk alleen op de vijandelijke doelman afging en de bal be heerst in het doel schoof. Vervolgens werden nog wel een aantal kansen gescha- pen, maar die leverden niets Öptisch°gezien op. In de 42e minuut kon een -- -fet da solo van Koen Meijer alleen mindere, maar de tegenstan- nog maar op onreglementaire der scoorde beter en meer, zo- 1 i dat de uitslag eigenlijk de krachtsverhouding niet weer gaf. Einduitslag 30-68. Top scoorder Ymke Troost 11 pun ten. Drie teams hadden een uit wedstrijd in Gouda tegen Springers. Jongens passerel- MOERKAPELLE - Zaterdag 4 februari schaakte de jeugd van de schaakclub Moerka pelle in Zwijndrecht om de Oost-IJsselmonde Cup. Uit Moerkapelle deden mee Jesse en Hugo van Elteren, Kevin Bakker en Biniam David. Hugo van Elteren nam deel in de E-categorie en wist zich daar al snel bij de kop van klassement te nestelen. De eerte vijf wedstrijden won hij gemakkelijk. Opmerkelijk was dat hij deze keer zin aartsrivaal Pieter van Nes versloeg. Helaas verloor hij daarna toch nog twee partijen tegen andere spelers en met nog een remise eindigde hij betere van het spel had. Doel- op de iets teleurstellende punten leverde dit niet op. De vierde plaats. beste kans was na een kwar- Jesse van Elteren en Kevin _r_oortier spelen voor de spits van Bakker speelden in de D-ca- le 1 kon de strijd om de eerste Be Fair, Eric Jan Codee, die 1 plaats in de competitie niet in bijna op de doellijn staande winst omzetten. Het werd een de bal niet in het doel wist te kleine nederlaag. Uitslag 56- krijgen. 51. Jongens-kadetten 1 kjvam ook zonder winstpun- Arjan Groenendijk, waarvan enkele een beter lot verdien den, kwam de thuisclub ook een nette 14e plaats. Jesse van Elteren liet zeer sterk schaken zien. Hij ver loor alleen van de winnaar van deze groep Djurre den Heeten. Ka Chun Lui dwong hem nog een remise af, maar de overige partijen won hij met glans. Eindscore: 5 uit 7 en dat betekende een tweede plaats voor Jesse. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 2 februari werd In de C-categorie deed Bini- de 20e ronde van de interne competitie van de Waddinx- am David het verdienstelijk, veense Schaak Vereniging WSV gespeeld. Bij een grote op- Opmerkelijk was zijn remise komst vonden 23 partijen plaats, waarbij slechts vier remi- tegen groepswinnaar Paul sés werden geteld. Tevens zorgde deze ronde voor een nieu we koploper in de persoon van B. Jansen. T. v.d. Oord (nummer 4 van de vat op het spel van zijn tegen- ranglijst) trad met de witte stukken aan tegen koploper J. v.d. Born. Al snel bleek dat eerste winstpartij van de aan een tournooi in Balkbrug, de uitdager in goede vorm avond op. stak. De koploper kreeg geen B. Jansen (nummer 2 van de ranglijst) moest om aan kop te komen tegenstander W. Hennink wel met lege han- ari) weer hun speelavond hebben in het clubgebouw van de schuttersvereniging regionen door zijn verlies te- Waddinxveen (Alberdingk gen J. v.d. Heiden. Thijmlaan) - begonnen. Hetzelfde geldt voor J. van Sandijk, die na een enerve rende strijd de punten aan J. Markus moet laten. Tevens dreigt de rode lantaarn voor WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 FEBRUAR11995 PAGINA 27 opgericht 1 september 1945 SS 2 - IJSSELDUIKERS 1-dames 1 - BZ&PC 1-heren 1 - ’t GOOI 1-dames 2 - BZ&PC 2-heren Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw 18.00 uur 18.45 uur 19.45 uur 20.45 uur Sponsors: Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27