WADDINXVE In zomervakantie jeugdweken Gouden speld voor C. de Bas zijn echtgenote waren er bloe men. Creatief bezig in het Anne Frank-centrum Antilopers liepen in Wassenaar Eén partij van ouderen toor van de Stichting Wad- WADDINXVEEN - Waddinx- i I E N T E E M E G GEMEENTEHUIS GESLOTEN KLEDINGINZAMELING BOUWZAKEN EXPOSITIE IN RAADZAAL VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING MAX MILIEU MILIEUZAKEN VERKEERSZAKEN L ontdekken’ als eerste de daarbij behoren- OPENLUCHT-MUZIEKDAG BIJ ”HET ZUIDHONK” tóeuwfc iraani 'nm itb sa- mengevoegde ouderenpartij is nog niet bekend. zullen per 1 januari 1996 in principe één partij vormen. ‘Het is de bedoeling dat de werkgroep de zomervakantie activiteiten organiseert'. Dit houdt ongeveer het vol gende in: thema bedenken, programma invullen met ac tiviteiten, deze voorbereiden en de organisatie die daar bij hoort zoals het maken van ‘Voor deze werkgroep zijn we op zoek naar mensen die het leuk vinden om ook in de de vorige jaren. We willen na- voorbereiding actief te zijn, melijk graag een ’werkgroep zomervakantie activiteiten’ oprichten', aldus de SSW. WADDINXVEEN - In de zomervakantie zullen weer zomer- vakantie-activiteiten voor de schooljeugd worden gehouden. Voor dat doel zal door de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) een speciale werkgroep met vrijwilligsters worden opgericht. WADDINXVEEN - Voor ou deren vanaf 55 jaar uit Wad dinxveen wordt dinsdagmor gen 14 februari om tien uur in het Annme Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een de monstratie gegeven van de nieuwe cursus ’Creatief bezig zijn’. Voor het aanleren van een aantal vaardigheden voor een creatieve vrijetijdsbesteding wordt, indien er voldoende belangstelling bestaat, in maart met deze cursus ge start, waarbij in kleine gezel lige groepen zal worden ge- Henk de Bas, staat bekend om zijn licht onvlambaar ka rakter. Hij heeft echter een heldere en scherpe kijk op de toekomst van het midden- en kleinbedrijf. Zijn inzetbaar- Tiurd -was s'veüits giwt, "zu bracht voorzitter Van Ringe- lenstein onder woorden. GOUDA/WADDINXVEEN - Het landelijke Algemeen Ou deren Verbond AOV) gaat sa men met de Unie 55+ - die in de Waddinxveense gemeente raad twee zetels bezet - op één lijst de verkiezingen in. Maandag 6 februari vond in internationaal perscentrum YGucr wspuuih ;m V/eti Vraag itb ondertekening van de een wording plaats. De beide poli- juli en duurt tot en met vrij dag 1 september, wil de SSW voor kinderen weer twee leu ke en gezellige vakantiewe ken organiseren. ‘Deze zomer willen we het iets anders aanpakken dan Na de krokusvakantie willen we starten met deze werk groep. We hebben een eerste bijeenkomst gepland op maandagochtend 13 maart om 9.30 tot 11.00 in het kan toor van de Stichting Wad- Welzijnswerk Heij ermanslaan, ‘Wij hebben geprobeerd een hoek liep bij de heren 11,1 ki lometer en finishte in een mooie 48.40 min. Bij de vete ranen III was Willem Ravens- bergen (nationaal kampioen) voor de Waddinxvener Bram Lindhout te sterk. Bram Lindhout moet 8.6 kilometer lopen en bereikte na 40.51 min. de eindstreep. Ferry Boon liep hier bij de jongens A een goede race en'kwam'bij een afstand van 6,25 kilome ter na 24 min. over de finish. WADDINXVEEN - Zondag 29 januari liepen weer enkele at leten van Antilope mee in de bekende Duinrellcross in Wassenaar, waaraan de dis- trictskampioenschappen van West II waren gekoppeld. Het organiserende De Bataven (Leiden) had om de deelne mers te prikkelen tot het ui terste te gaan een zeer pittig parcours uitgezet mét vee’l modder, stenen en enkele steile heuvels. Erik Mook- werkt. Het is de bedoeling allerlei dingen te gaan maken die ook thuis eenvoudig gemaakt kunnen worden. ‘We willen bijvoorbeeld iets gaan doen met brooddeeg, wenskaarten, patchwork, papierfiligraan, vilt poppetjes, geschenkver- pakkingen en bloemen van stof, aldus de organiserende Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. ‘Per onderwerp zullen twee weken worden besteed, waarna met een an dere techniek of onderwerp wordt begonnen1. Het oud-middenstandsbe- stuurslid, dat wordt opge volgd door zijn zoon en oud- PCW-gemeenteraadslid Waddinxveen (1994). In de komende zomervakan tie, die begint op maandag 24 publiciteit (folders, persbe richten). Uiteraard zal de SSW daarin de nodige bege leiding geven. dinxveens Welzijnswerk vener C. de Bas (vorige week tieke ouderenorganisaties, (Herman Heijermanslaan, 71 jaar geworden) is bij zijn die zaterdag 18 februari met tel. 01828-31932)'. afscheid als bestuurslid van het oog op de provincialever- de Ondernemersvereniging kiezingen van woensdag 8 ‘Wij hebben geprobeerd een Waddinxveen (OVW) be- maart een open dag houden inschatting te maken hoeveel noemd tot erelid. Hij kreeg v _x tt tt •- 1 u ongeveer gaat kos- als eerste de daarbij behoren- ten. We denken aan ongeveer de gouden speld met oorkon- 1_ -1?XJ_‘A’ -X» weken. Mocht u meer of min hui Vgh -wA’ren tri kunnen ’ue- steden dan is dat uiteraard ook mogelijk. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk heeft de afgelo pen drie zomers, samen met - een aantal enthousiaste vrij willigsters themaweken voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar gehouden. Dit zijn ’De kunstenaars week’ (1992), ’Op ontdek kingsreis naar..’ en ’Met de kinderkijker door Wadt- droomtveen’ (1993) en ’Met Watje Dinxveen naar Holly wood’ en ’Professor Speur neus wil een kindvriendelijk Oud-middenstandsbestuurslid C. de Bas (rechts op de foto) krijgt van burgemeester C.M. van der Lin den de eerste gouden speld van de Ondernemersvereniging Waddinxveen uitgereikt. (Foto: Sjaak Note- boom). Kees de Bas is 23 jaar be stuurslid geweest van de plaatselijke middenstands- vereniging. In de periode mei 1978-april 1985 bekleedde hij de functie van voorzitter. Zijn benoeming op 6 maart 1992 vond plaats op een moment dat er sprake was van onder- 'imge spanrirngen 'vossen he winlkelcentra Brug en Dorp straat. in het Haagse Provinciehuis, tijd twee uur per week of per twee de op initiatief van voorzitter G. van Ringelenstein uitge- lei’s'i hum he up he 'vergahe- ring aanwezige burgemeester C.M. van der Linden. Voor PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 FEBRUAR11995 Voor deze inzamelingsaktie is vergunning verleend. Otto-erf 15 Verleende bouwvergunningen/ ingestemde meldingen A Het afgeven van grofvuil, tuinafval, K.C.A. en dergelijke aan de gemeente- werf is op deze middag niet mogelijk. De receptie van het gemeentehuis zal, in tegenstelling tot eerdere bericht geving, wel bezet zijn. De gemeente is en blijft derhalve telefonisch bereikbaar. Ook is het mogelijk om iets aan de receptie af te geven. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zuidelijke Rondweg (nabij Tweede Bloksweg) De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere terzake zijnde stuk ken liggen vanaf 9 februari 1995 tot 9 maart 1995 ter inzage bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting wor den verkregen. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikkingen, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders delen mede dat op 31 januari 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - de directie van Boer en Bakker B.V. inzake het oprichten en in wer king hebben van een elektrotechnisch wikkelbedrijf annex reparatie en verkoop van elektrisch handgereedschap en elektromotoren op het perceel Coenecoop II, nr. 582. - de directie van Multinorm B.V., inzake het oprichten en in werking hebben van een metaalbedrijf op een perceel op het Bedrijvenpark Coenecoop II to. nr. 395, kad. gegevens nog niet nader bekend. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerp-beschikkin gen kunnen door een ieder tot 9 februari 1995 bij hun college worden ingediend. De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 9 februari 1995 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 to 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 23 maart 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). T erinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 9 februari 1995 de ontwerp-beschikkingen ter inzage liggen inzake de aanvragen van: - Leerbedrijf Tuinbouw om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een leerbedrijf tuinbouw in kas en volle grond op het perceel 2e Bloksweg 34. - de directie van V.d. Dool Cultures B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een boomkwekerijbedrijf op het perceel Zwarteweg 4a. - Gebr. Van Vliet Boomkwekerijen B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een boomkwekerijbedrijf op een perceel, gelegen achter Kromme Esse 2a, kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie G, nr. 2757. Verzoek hogere grenswaarde (Wet geluidhinder) Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde voor een vier tal percelen aan de Noordkade, te weten: - open ruimte tussen de woningen Noordkade 71 en 83; - het terrein tussen de woningen 115 en 133; - het perceel tussen de woning Noordkade 149g en het bedrijfsgebouw Noordkade 151; - de percelen Noordkade 157 en 161 De vaststelling van de hogere grenswaarde is nodig in verband met de opstelling van het bestemmingsplan Noordkade waarin de bouw van woningen op deze locaties via een wijzigingsbevoegdheid mogelijk wordt gemaakt. Dit betekent niet dat op deze locaties in werkelijkheid ook woningbouw zal worden gerealiseerd. Per locatie zal hierover te zijner tijd nadere besluitvorming dienen plaats te vinden. De Wet geluidhinder eist echter dat reeds nu de procedure voor vaststelling van hogere grenswaar den wordt gevolgd. Verzoek om vrijstelling voor asielzoekerscentrum De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van een perceel aan de noordzijde van de Zuidelijke Rondweg, nabij de Tweede Bloks weg, voor het tijdelijk oprichten van een asielzoekerscentrum. Het com plex zal bestaan uit een aantal afzonderlijke gebouwen met bijbehorende voorzieningen, te weten woon- en verblijfseenheden, en voorts eenheden ten behoeve van onderwijs, administratie, recreatie, maaltijdverstrekking, medische zorg en andere vormen van dienstverlening. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van het geldende bestemmingsplan voor de duur van vier jaren, eindi gende 1 januari 1999 met dien verstande, dat de periode 01-01-1998 tot 01-01-1999 alleen van toepassing zal zijn indien de bestuursovereen komst tussen de Staat der Nederlanden en de gemeente Waddinxveen met één jaar wordt verlengd. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij beho rende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van donderdag 9 februari 1995 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. De bouw zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West”. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 9 februari 1995 gedurende vier weken ter inzage bij de afde ling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, tijdens werkdagen van 8.30 to 12.30 uur. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, 's-Gravenhage. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Wegreconstructie Chopinlaan Het gemeentebestuur is voornemens de Chopinlaan tussen de Kerkweg West en de Beethovenlaan te reconstrueren. Met de reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren met name door de aanleg van fietsvoorzieningen. Tevens wordt voorgesteld de kruising Chopinlaan/ Beethovenlaan te verbeteren door deze te reconstrueren in de vorm van een verkeersplein. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Onderweg 34 Coenecoop 27 Willem de Zwijgerlaan 20 Op grond van de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht bestaat voor derden-belanghebbenden gedurende twee weken (dus tot 22 febru ari 1995) de gelegenheid hun zienswijze op de ontwerpbeschikking schrif telijk of mondeling (telefonisch) naar voren te brengen. Reacties kunnen gezonden worden ter attentie van de sectie Bestuurszaken, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Mocht u een persoonlijk gesprek op prijs stellen, Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders iedereen in de gelegenheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ontwerp-ontheffingsverzoek. Tevens bestaat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens een op 16 februari, om 17.00 uur in het gemeentehuis te houden openbare zitting. Beethovenlaan Het gemeente bestuur is voornemens de Beethovenlaan tussen de Cho pinlaan en het Noordeinde te reconstrueren. Met de reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren. Met name door de aanleg van snelheidsbeperkende voorzieningen en fietsvoorzieningen. De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” heeft een aanvraag ingediend om vergunning voor het houden van een openlucht-muziekdag op zaterdag 1 juli 1995 van 10.00 uur tot 23.00 uur op het parkeerterrein voor de sporthal ”de Duikelaar” en het wijkgebouw ”het Zuidhonk”. Deze aanvraag is in behandeling op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken. Het voornemen bestaat Burgemeester en Wethouders in overweging te geven op deze aanvraag, onder het verbinden van voor schriften, positief te beschikken. Enkele voorschriften zullen betrekking hebben op het geluidsniveau van het festival. Dit zal afgesteld moeten worden in overleg met de afdeling Geluid van de Milieudienst Midden- Holland en zal maximaal 70dB(A) mogen bedragen op de gevel van woningen van omwonenden. Belangstellenden hebben tot 25 februari 1995 de mogelijkheid te reageren op bovengenoemde reconstructievoorstellen. Direct belanghebbenden zijn hieromtrent reeds op de hoogte gebracht. De voorstellen liggen in het gemeentehuis tijdens openingstijden ter inzage bij de afdeling Weg en Werken. Op woensdag 15 februari 1995 zal er een kledinginzameling worden gehouden door de Stichting KOVAMO. Van 28 januari tot en met 18 februari 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Eveline Swidde en Lisette Sprockel. Sommige kattebakkorrels mogen bij het gft-afval Bij dierenspeciaalzaken en supermarkten zijn sinds enige tijd verschil lende merken kattebakvulling verkrijgbaar met een ’’milieukeur”, een goedkeuringsteken van het ministerie van V.R.O.M. Kattebakvulling met milieukeur is composteerbaar en mag daarom als enige kattebakvulling met het groente-, fruit- en tuinafval (”gft”) worden meegegeven. Kattebakvulling met milieukeur wordt gemaakt van afvalpro- dukten, die niet teveel verontreinigd mogen zijn. De twee miljoen katten in Nederland leveren gezamenlijk een afvalberg van zo’n 120 miljoen kilo kattebakvulling per jaar op! Door de kattebakvul ling met milieukeur te gebruiken kunt u dus behoorlijk meehelpen om de afvalberg te verminderen. Wat mag wel en niet in de glasbak? Er worden nogal eens vragen gesteld over wat er nu precies in de glasbak mag. Daarom zetten we dat nog even op een rij: WEL: - glazen potten en flessen van kleurloos, groen of bruin glas. NIET: - ’’opaalglas” (glas met melkwitte kleur, dat meestal wordt gebruikt voor lampen en voor flessen met exotische dranken zoals Malibu of Coca- nuts); - scherven glas van gebroken ruiten (dit is een ander soort glas dan potten en flessen en dat levert problemen op bij het omsmelten voor hergebruik); - porselein en aardewerk (bijvoorbeeld kop en schotels); - kurken, doppen en deksels. Glas van ramen en deuren kunt u het beste naar de gemeentewerf aan de Noordkade 48 brengen (van 08.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, tel.24500). De overige dingen die staan in het rijtje ’’niet” mogen bij het gewone huisvuil, dus in de vuilniszak of de grijze container. Let er op dat scherpe uitsteeksels worden verpakt zodat ze voor de vuilniszak én voor de mensen van de inzameldienst geen kwaad kunnen. Max Milieu heeft deze keer tips over drie verschillende onderwerpen: het gebruik van houtkachels en open haar den, composteerbare kattebakvulling en het gebruik van de glasbak. Heeft u nog vragen over deze of andere milieuzaken? Neem dan contact op met de afdeling Ruimte en Bouw, tel. 24758 of 24757. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gravenhage. De beschikkingen worden na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. BOUWPERCEEL: Gijsberterf 34 t/m 42 (even) Roosje Voshoeve 13 en 15 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een opslaghal het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning het oprichten van een asielzoekerscentrum dan dient u, zo spoedig mogelijk binnen de gestelde termijn, contact op te nemen met behandelend ambtenaar, bereikbaar onder telefoonnummer 24623. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK WADDINX VEEN). 1. Landelijk Gebied Oost 2. het gebied, dat globaal wordt begrensd door de Gouwe, bestem mingsplan Recreatiegebied Gouwebos, de Ringvaart en Sint Huy- bertsgeregt. Voorbereidingsbesluiten Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 januari 1995 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouw- aanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL: Bredeweg 22 Zuidkade 114 De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 9 febru ari 1995. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eeniederter inzage op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van vijf woonhuizen het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van twee woningen het oprichten van een mestsilo het oprichten van een hekwerk het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning, een berging en een tuinmuur het oprichten van zes lichtmasten het oprichten van een berging Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Houtkachels en open haarden Vanaf 1 juli 1996 mogen er alleen nog maar kachels en haarden op de Neder landse markt verschijnen die voldoen aan bepaalde milieunormen. Ook u kunt echter nu al een wezenlijke bijdrage aan het milieu leveren door uw houtkachel of haard (zowel open als gesloten inbouw-haarden) op de juiste wijze te gebruiken. De Vereniging Haard en Rookkanaal (VHR) heeft een brochure uitgegeven met een aantal handige tips: 1Zorg dat de capaciteit van uw haard of kachel past bij de ruimte waar hij zal branden en houd het vuur goed brandende (een te klein vuur geeft door onvolledige verbranding vervuilende rookgassen, wat slecht is voor uw schoorsteen en het milieu). 2. Zorg voor een goed rookkanaal. 3. Stook uitsluitend droog en onbehandeld hout (ongeverfd, niet geïm pregneerd, geen spaanplaat, geen sloophout). 4. Zorg voor goede ventilatie (luchttoevoer in de kamer). 5. Stook niet bij mist of windstil weer (dan blijft de "smog” laag hangen). 6. U stookt goed als de rook wit of kleurloos is. 7. Doof het vuur niet, maar laat het vanzelf uitgaan. 8. Laat minstens eenmaal per jaar uw schoorsteen vegen. 9. Koop uw haard bij een erkende specialist, vraag hem of haar om advies en lees eerst de gebruiksaanwijzing voor u uw nieuw gekochte kachel of haard gebruikt. De brochure met deze en andere tips is op te vragen bij de VHR (tel. 079- 531271). Ook heeft de VHR een speciaal informatienummer waar u met uw vragen over kachels en haarden terecht kunt: 010-2171412. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00-17.00 uur. Boven dien op de donderdagavonden van 19.00-20.30 uur en op de zaterdag middagen van 13.00-16.00 uur. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 14 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op woensdag 15 februari 1995 zal het gemeentehuis en de gemeente werf vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Sniepweg 13b Jan Dorrekenskade-Oost 11 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Gemeentehuis 24642 Het hele gemeentehuis elke werkdag van O8.3O tot 12.30 uur. telefax 24680 Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koooavond) van Gfemeentewerf 24500 19.00 tot 20.30 uur. Centraal Meldpunt Zorg 10401 In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad”DeSnlep” (informatie) 12570 SPREEKUREN Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegide Burgemeester en wethouders aileen na afspraak via oe secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3