Zaktelefoons voor beide boswachters van scholieren GOUWE KOERIER Strenge regels voor verzuim PARKET LAMINAAT BEZORGERS m/v Waddinxveen zoekt voor Passage West ervaren projectcoördinator Tweede omgeving Biezen Film in De Schaapskooi Orgelconcert K.J. Mulder in Brugkerk cursus notuleren in ’De Vlieger’ Collecte van het Leger des Heils Fractieberaad van WD in De Diamond Speciale kerkdienst Politie ziet gestolen auto in Gouda rijden ’De Herberg’ Vakkundig gelegd. De Paddestoel College van B. en W vraagt extra werkkrecliet van 125 gulden PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 MAB Projectontwikkeling BV presenteerde in 1988 de eerste plan- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet- zing, een huwelijk, het over- vele Ne len moeten worden. Het parkeerterrein in het winkelcentrum de Passage met aan de rechterkant liggende en te slopen oude fabriek en nieuwere kantoren Vraag vrijblijvende offerte aan! Heb je interesse? Bel dan naar: 01727-16654 minimumleeftijd 15jaar, in de plaats BOSKOOP zoekt de tafel tekenden verder twee vertegenwoordigers van 125.000 gulden extra uit te trekken voor een nieuw winkel- hart aan de Passage-West. Hiervan moet onder andere een Ouders die in aanmerking door de gemeente aan te trekken ervaren projectcoördinator willen komen voor vrijstel ling van schoolbezoek voor hun kinderen, kunnen hier voor bij de school een formu lier krijgen. Daarop leggen zij hun verzoek vast. Wordt een verzoek ingediend voor maximaal tien schoolda gen, dan beslist de schooldi rectie erover. Gaat het even tueel om een verzoek voor een langere periode, dan wordt de leerplichtambtenaar van de gemeente ingeschakeld. Voor gewichtige omstandig- J 1 1 -1J-22 J 1 gevraagd. Hierbij moet wor- van het bestaande winkelcen trum door middel van nieuw bouw. Indien deze opzet slaagt zal in ieder geval het lichtlijnen met betrekking huurgedeelte moeten worden tot vrijstelling schoolbezoek’ verkrijgbaar, opgesteld in hart. Het gaat hier aan de ene kant om de uitbreiding aan de westkant van het winkelcen- trum ’de Passage’ en aan de de datum van de verlofdag of andere kant om vernieuwing -dagen. Voor ouders die zich precies willen informeren over de re gels, zijn er bij de scholen of bij andere calamiteiten om bijvoorbeeld assistentie van de politie worden verzocht. vooral ook voor de veiligheid Met de overhandiging van de van de bezoekers van het Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop. Met mobiele telefonie kan nu eenmaal, indien nodig, in het GOUDA - In het kader van de landelijke actie ’Kerk in Uit voering’ is er zondagmorgen 12 februari om tien uur een dienst met ds. A.W. Davidse in Evangelische Gemeente Parousia, die wordt gehouden in de Calvijn-MAVO aan de Winterdijk in Gouda. Er wordt speciaal aandacht be steed aan het evangelisatie werk. Ook is er een info-stand aanwezig. Na afloop is er kof fie. zaktelefoons gaat een al lang sluimerende wens in vervul ling van de beide boswach ters. Dat gebeurt zaterdag morgen 18 februari om tien uur op de parkeerplaats langs het Lindelaantje bij het Noordeinde. De officiële overhandiging vindt plaats in aanwezigheid van het bestuur van het na tuur- en recreatieschap Gou webos en het bestuur van de Rotary Club Boskoop. Aan sluitend komt men nog even bijeen in het Boskoopse hotel- restaurant Neuf. WADDINXVEEN - Zaterdag avond werd aan de Wingerd een personenauto gestolen die later op de avond in Gou da rijdend werd aangetroffen. Nadat het voertuig na een achtervolging door de politie in de struiken tot stilstand was gekomen ging de be stuurder er vandoor. Naast de bestuurder zat een 18-jari- ge Waddinxvener die ter plaatse werd aangehouden. Het is nog niet duidelijk of de ze ook iets met de diefstal te maken heeft. De bestuurder is nog voortvluchtig. Het parkeerterrein in het winkelcentrum de Passage met aan de rechterkant liggende en te slopen oude fabriek en nieuwere kantoren van bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV, die zullen worden verplaatst naar het bedrijvenpark Coenecoop. In een vroeg stadium sloopte de gemeente al de voormalige pastorie en het latere woonhuis op de voorgrond. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) wordt vrijdagavond 18 februari vanaf half negen een film ge draaid. Jongeren vanaf 15 jaar hebben vrij toegang. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 18 februari vanaf ze ven uur houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) weer de maandelijkse disco- avond voor de Waddinxveen- se jeugd van 9-14 jaar. Op de ze avond draait drive-in-dis- cotheek ’The Flying Dutch man’ met de disc-jockeys Ed, Jan-Willem en Martin house, top-40-hits, mellow en popu laire Nederlandstalige mu ziek. De entree is slechts één gulden. WADDINXVEEN/GOU- DA - De komende twee weken houdt het Leger des Heils haar jaarlijkse nationale collecte. Dan komen de heilsoldaten van het korps Gouda en andere vrijwilligers ook in Waddinxveen langs met de collectebus. De opbrengst van de na tionale collecte komt ten goede aan het hulpverle- ningswerk van het Leger des Heils. Het gaat om de sociale en pastorale hulp verlening vanuit de ker kelijke afdelingen èn het ongesubsidieerde werk binnen de Stichting Leger des Heils Welzijns- Ge zondheidszorg. De nationale collecte is een belangrijke bron van inkomsten voor het Leger des Heils. Tot nu toe werd nooit tevergeefs een be roep op de Nederlandse bevolking gedaan. Het Le ger vertrouwt ook dit jaar op de steun van derlanders. Het Leger des Heils ver kondigt het evangelie van Jezus Christus en is in het hele land actief op vele terreinen van de maat schappelijke hulpverle ning. Soms hebben men sen professionele hulp no dig, soms kan worden vol staan met steun van vrij willigers. Als nieuwe vor men van hulpverlening moeten worden ontwik keld, neemt het Leger daarbij zonodig het voor touw. Wie het werk van het Le ger des Heils wil steunen kan de bijdrage geven aan de collectant of overma ken op girorekening 37071 of bankrekening 70.70.70.171. van der linde nieuw gaat proberen, en van het toenmalige GAK, de belegger die genaarsgedeelte. Bij de kruispunten met de Juliana van Stolberg- zich nu PVF Nederland NV noemt. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). REEUWIJK - De ’Blues Bro thers’, ’Meatloaf’, ’Paul de Leeuw’, ’The Four Tops’ en ’André’ Hazes zijn zondag avond 19 februari vanaf acht uur allemaal live op één podi um in discotheek De Herberg in Reeuwijk te zien en te ho ren. Dat gebeurt door het ko mische duo The Showbusters, waarvan er één de finale van Henny Huisman’s Soundmix show heeft gehaald, het komi sche duo The Showbusters. De volgende Herberg-zondag is 19 maart met live on stage André Hazes. De hoofdrolspelers rond het Waddinxveense winkelhart in de Passa- moeid. Voorts vindt het colle ge het van belang, dat, gelet op het complexe karakter van dit project, een op het gebied van centrumontwikkeling er varen externe projectcoördi nator wordt ingehuurd. De kosten van deze projectco ordinator zal het gemeente bestuur in rekening brengen bij de projectontwikkelaars voor de Passage-West. De ac ceptatie van die kosten is ech ter wel afhankelijk van het welslagen van het project. Daarnaast moet worden be dacht, dat niet alle kosten van de projectcoördinator kunnen worden doorbere kend. Per 31 december 1994 be draagt het restant van een eerder door de gemeenteraad beschikbaar gesteld krediet ƒ25.000,-. De totale kosten voor dit jaar worden geraamd op ƒ150.000,-. Gelet hierop wordt van gemeentewege een voorbereidingskrediet van ƒ125.000,- nodig geacht. Hiermee kunnen de kosten worden gedekt van de exter ne projectcoördinator, de ste- debouwkundige en de techni sche dienst. WADDINXVEEN - Het is inmiddels voor de derde keer dat de WD-afdeling Waddinxveen haar groot fractieberaad in een plaat selijk café organiseert. Deze keer is dat maandagavond 20 februari om half negen in eetcafé ’De Diamond’ (de Passage). Eerder hielden de liberalen openbaar fractiebraad in café Sport (Kerkstraat) en in bar-bodega Royal (Ko ningin Wilhelminaplein). Beide keren mag, gezien de opkomst, van een succes worden gesproken. Het blijkt dat het café in derdaad drempelverlagend werkt. Veel geïnteresseer den komen dan gemakke lijk even binnen stappen om onder het genot van een drankje met de plaatselijke WD-gemeenteraadsleden en -bestuurders van ge dachten te wisselen over al lerlei plaatselijke zaken. In een gemoedelijke sfeer wordt gesproken over de plaatselijke politiek waar bij ook vaak de landelijke zaken wordt aangeroerd. De lokale volksvertegen woordigers kunnen daar wat mee. Veelal komen an dere aspecten vann een kwestie aan het licht of zijn er opvattingen die vanuit een ander gezichtspunt stof tot discussie geven. Dit was in 1988 bij MAB Projectontwikkeling BV de gedachte van een nieuwe entree van het Waddinxveense winkelhart, gezien vanaf het Stationsplein. Een wat kleine ingangspartij was ook voorzien bij het kruispunt met de Juliana van Stolberglaan, de Kanaalstraat en de Kerkweg-Oost. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag avond 18 februari om acht uur geeft organist Klaas Jan Mulder een concert op het or gel in de hervormde Brug kerk (Kerkweg-Oost). Dit concert zal in teken staan van het gouden jubileum van de bekende organist. Klaas Jan Mulder staat zowel onder jonge als oude muziek liefhebbers bekend als een virtuoos organist. In Wad dinxveen zal hij zijn grootse talent laten horen in een aan tal beroemde muziekstuk ken. Om te beginnen kunnen de bezoekers luisteren naar een improvisatie van de organist. Hierna volgen Preludium en Fuga in C van J.S. Bach, Con certo in F-dur van G. Handel, Sonate No. II van F. Mendels sohn, Menuetto in G. van T. Tours, Andante in G-mineur van E. Batiste, Grand Choeur Dialogue van E. Gigout en de Toccata en Fuga in A-Moll van M. Reger. Tot slot is er een Koraal Finale van Klaas Jan Mulder zelf met aanslui tend samenzang. stuur duidelijk gemaakt dat er een g afspraken te komen, die moe ten leiden tot het verlenen van toestemming voor het ontwikkelen van een plan. ‘Eerst nadat overeenstem ming is bereikt over de te ma ken afspraken, randvoor waarden en uitgangspunten - vast te leggen in een brief - zullen wij die toestemming verlenen', aldus het college van B. en W. tot de gemeente raad. Zij verwachten dat een en ander op korte termijn kan worden afgerond, ‘zodat daadwerkelijk uitvoering kan worden gegeven aan het raadsbesluit van 23 februari 1994'. Met de begeleiding van de planontwikkeling door de ge meente (voorbereiding, stede- bouwkundig en verkeerskun dig) zijn de nodige kosten ge- WADDINVEEN - Een paar dagen extra vrij van school om dat het gezin wat eerder of langere op vakantie wil dan de vastgestelde schoolvakanties? In het verleden werd het soms toegestaan. Tegenwoordig bijna nooit. Er gelden in Waddinxveen dan ook volgens het gemeentebestuur stren gere regels voor vrijstelling van schoolbezoek. Sinds de leerplichtwet dit jaar werd aangescherpt, is vrijkrijgen in eerdergenoem de gevallen alleen nog moge- WADDINXVEEN - Gezien de grote belangstelling voor de cursus notuleren in het afge lopen najaar houdt de Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen en de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk in maart-april weer zo’n cursus. Aan deze cursus kunnen zo wel vrouwen als mannen deelnemen die zich als vrij williger in verenigingsver band willen bekwamen op het gebied van notuleren. De cursus neemt vier avor- den in beslag: donderdag avond 16, 23 en 30 maart en woensdagavond 5 april. Ze duren van 20.00-22.00 uur en worden gehouden in gebouw De Vlieger (Staringlaan). De kosten voor de gehele cursus bedragen ƒ50,-. Goed kunnen luisteren is een kunst en vereiste voor een no tulist. Hoofd en bijzaken on derscheiden is een andere eis. Om dat te leren worden enke le hulpmiddelen aangereikt en adviezen gegeven. Ook wordt er intensief geoefend. van de cursus te hebben valt aan enig huiswerk niet te ontko men. Voor de cursus notuleren kan men zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel- zijnswerk, Herman Heijer- het project stelt het colle- manslaan 15, tel. 01828- 31932 (overdag) bij de Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen, Tiny Ribbens, Heuvel hof 12, tel. 01828-18899 (’s avonds).. lijk als de aard van het werk van één van de ouders maakt dat het niet anders kan. Vrijstelling van schoolbezoek zes weken tevoren worden aangevraagd en er is een ver klaring van de werkgever voor nodig, waaruit blijkt dat verlof binnen de officiële schoolvakantie niet kan. Vrijstelling van schoolbezoek wordt hooguit éénmaal per jaar toegestaan, voor ten hoogste tien schooldagen. De eerste twee weken van het nieuwe schooljaar zijn uitge sloten. Wie door ziekte pas van va kantie kan terugkomen na dat de scholen alweer zijn be gonnen, dient sinds de aan scherping van de wet een doktersverklaring uit het be zochte land bij zich te hebben. - - Uit die verklaring moeten het houders heeft de Waddinxveense gemeenteraad voorgesteld tijdstip en karakter van de x ziekte blijken. ming. In verband met de voortgang van ge van B. en W. de gemeente raad voor een krediet van ƒ125.000,- beschikbaar te stellen en de kosten hiervan bij te schrijven op de boek waarde van ’Centrum Passa ge’, die uit de nog op te stellen exploitatie-opzet gedekt zul- Disco-avond in WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mede door een forse gift van de Rotary Club Boskoop wordt het mogelijk de beide bos wachters van het natuur- en recreatieschap Gouwebos van zaktelefoons te voorzien. De apparatuur wordt komende za terdagmorgen officieel aangeboden. De zaktelefoon is niet‘alleen 100 hectare grote Gouwebos bedoeld voor de eigen veilig- sneller hulp worden geboden heid van de boswachters Cees r' 1 Verboom (Waddinxveen) en Peter Hom (Boskoop), maar Hier zou volgens de huidige inzichten het nieuwe winkelhart van Waddinxveen moeten komen. De plannen zijn in vergelijking met die Om maximaal profijt van de laatste jaren zo gewijzigd dat nu ook het gedeelte van de huur- winkels zal moeten worden gesloopt. Ook zal het winkelcentrum voorzien worden van een totaal nieuwe entree. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). van de projectcoördinator. Opdracht, bevoegdheden en verantwoordelijkheid van de projectcoördinator binnen het planproces zullen binnenkort concreet worden gemaakt. Voor de uitvoering van de werkzaamheden houden B. en W. rekening met een ge middelde van ongeveer één dag per week tot aan het mo ment van de contractvor- De kosten tot en met het afge lopen jaar (uren technische dienst en dergelijke) zijn ge dekt ten laste van het fonds oude dorpskernen, dat als in tern financieringsmiddel bin nen het Grondbedrijf fun geerde. Met ingang van het nieuwe jaar betreft dit evenwel een bestemmingsreserve, waar door op andere wijze de te maken kosten door de ge meente gedekt moeten wor den (uit de nog samen te stel len exploitatie-opzet). Het hier gevraagde krediet be treft een bruto raming zonder verrekening van de kosten van buiten worden betaald. Een raadsmeerderheid van PCW, WD, CDA en PvdA stemmen met deze gang van za ken in. D66 en Unie 55+ twijfelen nog over hun definitieve standpunt. PVF Nederland NV (Amster dam), als administrateur van de huidige eigenaresse van een gedeelte van het winkel centrum de Passage (Stich ting Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie), heeft de gemeente Waddinx veen officieel laten weten zich met de projectontwikkelaars heden kan altijd vrij worden William Properties BV (Rot- gevraagd. Hierbij moet wor- terdam) en MAB Projectont- den gedacht aan een verhui- wikkeling BV (Den Haag) te zing, een huwelijk, het over- zullen inzetten voor de lijden van een familielid of realisering een nieuw winkel- aan een huwelijksjubileum van ouders of grootouders. Ook daarvoor moeten ouders bij de schooldirectie zijn, in dien mogelijk zes weken voor gesloopt. 7 Nader overleg met deze par- overleg met de gemeentelijke tijen heeft het gemeentebe- leerplichtambtenaar. De leerplichtambtenaar van de gemeente Waddinxveen is mevrouw P Pennings, tel. 01828-24687. Zij is bereik baar tussen 8.30 en 12.00 in het gemeentehuis bij de afde ling Onderwijs. goede basis is om tot ge waren nog een stuk jonger toen ze in 1987 - acht jaar geleden - in nen voor de Passage-West. In de maquette van toen werd uitgegaan de trouwzaal van het gemeentehuis een intentieverklaring tekenden, van sloop van het toenmalige verenigingsgebouw Het Trefpunt, van In het midden burgemeester C.M. van der Linden die volgendjaar met diverse woningen aan de Stationsstraat, van de fabriek van bakkerij- pensioen gaat. Achter hem rechts oud-wethouder drs. M. Kraaijestei- grondstoffen C.P. Broer BV en van het oorlogsmonument aan het Sta- moet tegenwoordig minstens jn (pvdA) en links naast hem gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose. Aan tionsplein. De Kruiskerk zou temidden van dit geweld kunnen blijven i .„fj .J..j..o-o--MAB Project- staan. Rechts op de maquette de bestaande winkels aan de Passage, ontwikkeling BV, die het na enkele omzwervingen in de Passage op- bestaande uit een huurgedeelte (met de geribbelde daken) en een ei- ShOWbllSteFS ill laan, de Kanaalstraat en de Kerkweg-Oost en met het Stationsplein waren nieuwe entrees voorzien. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom). 2. I ■I - Dorpstraat 38 Waddinxveen Tel 01828-12373 INTERIEURVERZORGING Zijde 3 Boskoop Tel 01727-12544

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15