In tennishal De Gouwe-heren winnen spannende streekderby demonstratie rolstoeltennis Keniase winnaar deelnemer 27e Langs de Gouweloop? Be Fair net niet op eerste plaats Be Fair walst Waddinxveen gelijk tegen Lekkerkerk over Tonegido Op zaterdag 4 maart in Bodegraven Winst WSE- jeugdteams Derde ronde van bridgers voor Antilope Dames Flyers op weg terug Klaverjassen Het Zuidhonk Schaaknacht met maximaal 64 deelnemers Herstel jeugd Waddinxveen Dl Avond voor Meeste punten Cees Kuipers a PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 en Waddinxveen Be Fair hebben zaterdag goede zaken gedaan lening in Midden-Holland, Na een I Zovoc in Zoetermeer. Van een spannende en echte voor 10-9 wisten te zorgen. Een mooie en verdiende over winning. konden de dames zicht opma ken voor een wedstrijd van een ander kaliber. gelederen. Dat het meeste gevaar van Karin Kuipers zou komen, bleek al na zeven minuten. Na de eerste periode stonden de Gouwe-dames met 1-5 ach- geldprijzen. Verder zijn er voor de deelnemers aan de Enkele streekatleten die de laatste jaren in Waddinxveen in 29.56 finishte. In 1993 won Gerrit Voortman, in 1992 Pe ter v.d. Velde, in 1990 Erik Punt en in 1989 Rien v.d. Wilt. in Maastricht. Op het ENCI-terrein aan de Bram Lindhout aan in 35.29 en moest daarmee de eerste prijs laten aan Wil van der toch nog de derde prijs pak ken. 1-3. Kees Putters en doelman John Roest speelden een ster- rijs, die haar direct enthousi ast maakte. Daar zag Chantal Vandieren- donck dat bij rolstoeltennis toch weer de terugslag in het spel en kwam Juventus nog aardig dichtbij. Gelukkig her vond Flyers zich op tijd en kon de winst bijgeschreven worden. Uitslag 68-51. Top scoorder Anita van Unen met 14 punten. Goede tweede was Nathalie Gielliet met 13 pun ten. strekt been ingaan op een te genstander en dat Sammy Labage inviel voor Frans La- lihattu. men VWO te halen. Alhoewel ze de eerste ’rolstoeler’ was bleek de studie farmacie in Leiden open te staan voor haar toelating en wist zij haar doctoraal te behalen. In november 1991 kreeg zij in Groningen het apothekersdi- ploma. Met haar andere droom zag het er aanvankelijk niet zo rooskleurig uit. Gedurende de periode in het revalidatie centrum miste zij het tennis sen heel erg. Via een Belgi- J- --- levisie rolstoeltennis had ge zien en haar vervolgens vroeg of dit niets voor haar was, be- maar wist de laatste zes wed strijden op rij niet meer te winnen. Het voordeel voor BZ&PC daarentegen was het Dames De Gouwe-dames onder lei ding van Jan Middendorp moesten zaterdag, in hun eer ste wedstrijd van de dubbel, aantreden tegen HVK De Robben ’t Gooi. De Waddinx- veensen staan in de top 6 van de hoofdklasse, terwijl De Robben een potentiële degra datiekandidaat is. Marion van Hooft (2x) en Wendy de Frankrijker zorg den voor de overige goals. Uiteindelijk werd overtui- tonen. In de 84e minuut leek de invaller René Minnee de matchwinnaar voor de Wad- dinxveners te worden toen hij de bal in het doel deponeerde. Echter, twee minuten later kon Gouda opnieuw gelijk maken door het niet sterk in grijpen van de Be Fair-verde- diging af te straffen. Mede door dit puntverlies heeft Be Fair verzuimd de koppositie in de ranglijst te gaan bezet ten. Komende zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Rijn streek op het programma en «al Be Fair een stuk beter moeten gaan spelen om de punten in het Warnaarplant- soen te houden. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) is er vrijdagavond 17 februari om acht uur weer vrij-klaveijassen (géén com petitie). De entreeprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - In een van beide zijden slechte wedstrijd hebben Gouda en Be Fair zaterdagmidag de punten broe derlijk gedeeld (2-2). De Waddinxveners staan in de Goudse afdeling met 23 punten uit 16 wedstrijden op de tweede plaats, na Linschoten dat één punt heeft. WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal boekte een be- WADDINXVEEN - De voetbalwedstrijd Lekkerkerk tegen Waddinxveen eindigde zondagmiddag zoals hij begon (0-0). In de afdeling Gouda staan de Waddinxveners met 18 pun ten uit 15 wedstrijden op de derde plaats van onderen. Hiermee was het gat gesla gen en de wedstrijd gelopen. T 1 i 1 .11 - -1 lieten de dames snel en at tractief waterpolo zien. Voor al Gillian v.d. Berg was zeer spannende in haar doen. Zij scoorde in de van Beek 1162. Stand klasse C: 1. Adri Faas 116.800,2. As rug op het oude niveau. Vrij- ha den Drijver 116.375, 3. dagavond was Juventus de tegenstander, die het de da mes nog moeilijk maakte. Flyers had het beste van het spel en bouwde een redelijke veteranen die tegelijk liepen waren genoeg minder snelle lopers om niemand alléén te laten lopen. Na vier ronden (8 km) kwam langrijke 0-1 overwinning bij VEP Al. Jordi Schmitz zorg de via een vrije trap voor de overwinningstreffer. BI ver sloeg Neptunus BI in een on- In het begin van de voetbal wedstrijd zag het ernaar uit, dat de bezoekers evenals in de eerste wedstrijd een ruime zege zouden gaan behalen. Want reeds na zes minuten wist Martin van Tol een vrije schop langs de muur te krul len en in het doel van Gouda te schieten. Men ging er nu maar eens goed voor zitten, want de Waddinxveners zouden de thuisclub wel ruim gaan ver slaan. Het tegendeel was ech ter waar, want het waren de Gouwenaren die steeds meer het spelbeeld gingen bepalen. Kort voor rust was het de scheidsrechter die de gasthe ren aan een strafschop hielp. Normaliter moet er sprake zijn van een doelrijpe kans om een penalty te geven, maar een aanvaller van Gou da ging in het strafschopge bied onderuit, zonder dat de bal in de buurt was en er was derhalve dus ook geen sprake van een doelrijpe kans. Het buitenkansje werd echter door Gouda aangegrepen om de ruststand op 1-1 te bren gen. Na de hervatting was het meer van hetzelfde zonder dat Be Fair het verschil op de ranglijst in het veld kon aan- WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencentrum TxyPP ïTIPfl/lillPS Be Feir Rebben znterdeg ^oede znRen gednsn 11.1. v Alleen in het begin van de door tegen Tonegido Voorburg een 3-1 overwinning te beha- len. De Waddinxveensen staan nu op de tweede plaats met 32 punten uit 15 wedstrijden. Zaterdag speelt Be Fair tegen WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in samenwer king met de Waddinx- veense Schaak Vereni ging WSV een schaak nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 maart. Deze schaakhappening speelt zich af in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). De speel- nacht begint om acht uur en wordt in de ochtend om acht uur afgesloten met een gezamenlijk ontbijt. Het aantal schaakpartij en zal afhangen van het aantal deelnemers, maar voor elke partij wordt 2x10 minuten uitgetrok ken. Dat betekent dus snelschaken. De vrijwilli gers van Het Zuidhonk zullen zorgen dat de in wendige mens niets te kort komt. Om organisatorische re denen is het aantal deel nemers gelimiteerd op 64, dus vroegtijdig opgeven is aan te raden. Aanmeldin gen en verdere informatie bij Piet de Niet, tel. 01828-19528. varieerde resultaten. De Al- junioren gingen in het sport park ’de Sniep’ (Sniepweg) in een enerverende wedstrijd onderuit tegen Zevenhoven (4-7). BI ging op bezoek bij Si- veo BI en demonstreerde daar het betere spel, maar kon het overwicht niet in een overwinning uitdrukken raat (Ilion), Freek Buikema en Jan Rietdijk (AAV-36), Mart Spruit en Kees van de Heuvel (Avantri Schoonho ven), Auke Leen en Bert Kop- door met hun aanvallende ac ties. Be Fair opereerde als een sterke eenheid en een fraaie tweeslag van Liesbeth Gras maakt een eind aan de set en de wedstrijd (15-8). I Mirjam Overdam die scoorde. In de tweede periode kregen de dames van Jan Midden dorp en Adrie Berckenkamp meer vat op het spel van Da- mixa-Ravijn. Door doelpun ten van Gillian v.d. Berg en Astrid Coene was de stand halverwege de wedstrijd te- WADDINXVEEN - Bij de bridgeclub Waddinxveen is de derde ronde van de paren competitie, welke op maan dagavond wordt gehouden, gespeeld. De eindstand van de derde competitieronde is als volgt: Groep A: 1. heren Steensma en Van Veghel 61.083%; 2. heren Van Dup- pen en Hart 60.560%; 3. he ren Bom en De Niet 53.743%; 4. heren Berkhoudt en Hart 53.477%. Uit de groep B pro moveren naar groep A: 1. echtpaar Kleiweg 58.292%; 2. echtpaar Olde Bijvank 54.859%. Uit groep C promo veren naar groep B: 1. heren Salvini en Van der Hart 61.821%; 2. echtpaar Broeder 52.905%; 3. dames Alink en Siersema 52.679%. Uit groep D promoveren naar groep C: 1. echtpaar Verhoeff 55.185%; 2. mevrouw Van der Hoeven en de heer Van Pinxteren 54.059%; 3. mevrouw Van Bergen en de heer Schaaf 53.637%. In de eerste helft van deze re delijke wedstrijd was het Lekkerkerk dat, spelend te gen de harde wind in, twee goede kansen op rij kreeg doch deze niet wist te benut- sche oom, die op de Franse te- ten In de 10e minuut tekende Frans Lalihattu het eerste echte wapenfeit voor Wad dinxveen aan. Zijn schot werd echter gestopt. Duidelijk was lopers een prachtig parcours van 2 km aan de voet van D’n Observant, een heuvel opge bouwd uit het materiaal van de deklaag van löss, grind en zand die moest worden weg gegraven vóór de mergel van de St. Pietersberg kon wor den gewonnen. Het was wel wat heuvelachti ger dan de meeste lopers uit het westen gewend zijn. Er zat een flinke klim in, maar dat werd weer vergoed door de lange afdeling waar ’uitge rust’ kon worden. De 28-jarige Chantal Vandie- rendonck kan worden be schouwd als de ’Steffie Graf’ van het rolstoeltennis. Ze staat dagelijks een aantal uren op de baan en doet daar naast zware conditie- en krachttraining. Vanaf haar negende jaar, toen zij door haar ouders als het ware meegesleept werd naar de tennisbaan, is zij ver knocht aan het tennis. Al snel bleek zij over een ruime dosis talent te beschikken. Ze werd gekozen voor jeugd- selectietrainingen van de re gio en ging niet zonder succes veel tournooien spelen. Bij de BODEGRAVEN - De Stich ting De Vierstroom, de orga nisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstver- VOOF derde maal lening m Midden-Holland, houdt op woensdagavond 1 XictOFClriVC WADDINXVEEN - Zaterdag 4 maart houdt de Stichting tot behoud van de St. Victor- kerk in samenwerking met de bridgeclub Waddinxveen de derde St. Victordrive in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Tussen negen uur en half tien wordt elke deelnemer verwel komd met koffie en een stroopwafel. Tijdens de och tendzitting tot half één wor den 6x3 spellen gespeeld. Na de lunch vangt de middagzit- ting aan, waarin weer 6x3 spellen (in de hoogste groe pen 6x4 spellen) gespeeld worden. De prijsuitreiking is rond vijf uur. Meesterpunten wordeen gegeven volgens de geldende schaal. De deelna mekosten bedragen ƒ30,- per paar, te voldoen bij binnen komst. Bij inschrijving dient te worden opgegeven of men kiest voor de zaal, waarin niet gerookt wordt, of voor de zaal waarin beperkt roken is toegestaan. Opgeven bij Freek Hart, Mozartlaan 16, tel. 01828-15083. WADDINXVEEN - De Waddinxveense sportclub Antilope houdt zaterdagmiddag 4 maart de 27e Langs de Gouweloop waaraan enige honderden atleten uit de wijde omgeving zullen deelnemen. De organisatoren proberen de winnaar van vorig jaar, Kipande Kogo (Zuidwal Huizen), weer aan de start te krijgen. wedstrijd tegen Damixa-Ra- vijn moesten de dames uit een ander vaatje tappen. Im mers, de tegenstandster heeft de beste speelster van het gold voor beide ploegen. In jaar, Karin Kuipers, in hun deze periode waren het Mar cel Ribbens en Marc Faber d;e voor een tussenstand zorgde van 4-4 halverwege de wedstrijd. In de derde periode kregen de Gouwe-heren langzaam meer ter door vijf treffers van Kui- vat op het spel, kregen de pers. Voor De Gouwe was het betere kansen en liepen hier door uit naar een 9-5 voor sprong halverwege de derde periode. Voor De Gouwe scoorden in deze periode Remko Over dam, Jaco de Jong, Jaco van Tol, Remco de Frankrijker en Jos van de Dool. De wedstrijd was nog lang niet gespeeld, al ruggebracht tot 3-6. j__x Qok de derde periode zag er hoopgevend uit. De dames kregen meer reële kansen en wisten door een goede zone- verdediging vele aanvallen van Damixa-Ravijn te keren. Door doelpunten van Gillian van de Berg, Astrid Coene en Marion van Hooft was de stand 6-8 aan het einde van derde periode. De vierde periode moest de j van een spannenae en eenre nieUWe ouders wedstrijd tussen de twee top pers uit de derde divisie E was nauwelijk sprake. Be Fair domineerde drie sets het spel en liet het initiatief in de tweede set geheel aan de te- van de Wilt (Clytoneus). Bij de dames zijn dat Ineke Vis (Bataven Leiden), Bea Weijers (Avantri Schoonho ven), Elly Verhagen en Joke 1 J (Ilion Zoeter meer), Tineke van Gerven (NSL) en Wilma Bouthoorn (Gouda). Van de Waddinxveense atle tiekvereniging zelf kwamen regelmatig in actie Petra Bretveld, Hans Boere, Fer Bonsel, Piet Blaauboer, Rob Meijer en Erik Mookhoek en Bram Lindhout. Het parcours van de wed- dezelfde techniek wordt ge bruikt, dat enorm snel in spe ciaal gebouwde rolstoelen over de baan wordt bewogen dat alle regels hetzelfde waren op één uitzondering na. De bal mag tweemaal stuiten voordat zij moet wor den teruggeslagen om zo doende iets meer tijd te heb ben. Eenmaal weer thuis ging zij zo vaak als ze kon trainen en twee jaar later won ze de US Open, het grootste en belang rijkste tournooi in het circuit. Sindsdien won ze dit tournooi zesmaal en reisde ze de hele wereld over voor het spelen van tournooien en demon- stratiewedstrijden. Zo speel de Chantal Vandierendonck in Amerika, Japan, Austra lië, Spanje, Zwitserland, Frankrijk, Nederland en Rus land. Had zij voor haar ongeluk nooit gedacht ooit mee te doen aan de Paralympische Spelen, in 1988 in Seoul be haalde zij een gouden medail le in de single en in 1992 zil ver in de single en goud in het damesdubbel met Monique Kalkman in Barcelona. WADDINXVEEN - De jeugd- elftallen van Waddinxveen- dat beide ploegenïast hadden voetbal ^boekten zaterdag ge- van de harde wind, waardoor vele passes niet goed aan kwamen. In de 21e minuut was Tim Bunnik dicht bij een doel punt, doch ook zijn poging strandde. Vijf minuten voor rust was het Lekkerkerk dat, geholpen door een blunder in de Waddinxveen-verdedi- ging, een goede mogelijkheid (2-2). Cl ontving het altijd 1i moeilijke Olympai en boekte een verdiend gelijkspel (3-3). Dl won overtuigend met 9-1 van Nieuwerkerk en bewees daarmee dat het volledig was hersteld van de nederlaag in de eerste wedstrijd na de win terstop. El ging met een 0-6 achterstand tegen Jodan Boys E3 de rust in. Dat ver schil was te groot om nog ge lijk te kunnen komen, maar de eer werd ruimschoots ge red (2-6). Moordrecht Fl won van Waddinxveen F1 (4-2). De meisjes-junioren hadden totaal geen compassie met het tema van Nicolaas Girls (0-9). WADDINXVEEN - Bram Lindhout en Wim Schild van genstander. de Waddinxveense sportclub In de eerste set nam Be Fair Antilope (Alberdingk Thijm- j j laan) zijn tweede en derde ge worden bij de Nederlandse strijdloop telt drie ronden, waarbij de start op de Sta- ringlaan er voor zorgt dat een volledige 10 kilometer kan worden gelopen, voordat na c- -~J- J- nish op de Alberdingk Thijm- laan, tegenover de atletiek baan, wordt bereikt. Het volledige parcours ziet er als vanouds alsvolgt uit: Sta- ringlaan, Bosboom Tous- saintsingel, Wilgenlaantje, Linnaeusweg (Boskoop) en Noordkade. Op de Noordka- de, die tijdens de wedstrijden en prestatielopen weer volle dig zal zijn afgesloten voor al le verkeer, zal weer een weg helft voor de atleten ter be schikking staan. De andere weghelft is be stemd voor bestemmingsver keer, openbare busdiensten en zieken- en noodtranspor- ten. Ook op de Linnaeusweg zocht zij een wedstrijd in Pa in Boskoop zal een strook weg, door middel van pilonen, de atleten van het wegver keer scheiden. Een sfeervol plaatje op het Wilgenlaantje tussen Waddinxveen en Boskoop gedurende de 24e Langs de districtskampioenschappen van de regio Den Haag was zij ook steevast eerste of tweede in haar leeftijdscategorie. Op haar zestiende jaar stond Chantal Vandierendonck op de B-lijst en had twee toe komstdromen: zo ver moge lijk komen met tennis en far macie studeren. Twee jaar la ter leken tijdens haar eind- examenperiode beide dromen volledig in het water te val len. Een ernstig auto-ongeluk bezorgde haar een dwarslea- sie, waardoor zij in een rol stoel terecht kwam. Met veel steun van familie, vrienden en school en met veel doorzettingsvermogen genoemde drie ronden de fi- wist zij alsnog haar eindexa- WADDINXVEEN - Zaterdag moest het eerste herenteam van De Gouwe-waterpolo aantreden tegen streekgenoot BZ&PC uit Bodegraven. De Waddinxveners wisten deze confrontatie te winnen met 10-9. Dames 1 hadden afgelopen weekeinde een ’dubbel’. Zaterdag werd overtuigend gewon nen van ’t Gooi met 15-7 en zondag werd tegen het Damixa- Ravijn verloren met 7-10. Heren 2 kon het niet bolwerken tegen BZ&PC 2 en verloor met 3-6. Dames 2 kwam net te kort tegen de IJsselduikers en verloren met 6-7. Zowel de heren van De Gou we als BZ&PC hadden even veel punten vergaard voor het treffen van afgelopen za terdag. De Gouwe, onder lei ding van Hans de Gruyl, 1.11 1 s ter en is zeker na de winter stop redelijk bezig, dit in te genstelling tot BZ&PC. BZ&PC kende een uitmun tende start van de competitie, ten. In de tweede periode ren L_ 1 Li.’ Gillian van de Berg WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 februari tussen zes-en zeven uur zal in het Tenniscentrum Waddinxveen (Sniep weg) een demonstratiewedstrijd rolstoeltennis worden ge houden. Olympisch- en ex-wereldkampioene Chantal Van dierendonck zal er op uitnodiging van de tennisvereniging ’Waddinxveen’ een demonstratiepartij spelen tegen de eigen tennisleraar Frank v.d. Berg. maart om kwart voor acht in het Evertshuis aan de Spoor straat in Bodegraven een in- formatie-avond voor aan staande ouders. Op deze avond komen twee thema’s aan de orde. Het eer ste thema, de bevalling, wordt ingeleid door een ver loskundige. Voor het tweede deel van de avond kan men een keuze maken uit twee thema’s. De voeding van moe der en kind, met medewer king van een diëtist en een medewerkster van Vereni ging Borstvoeding Natuur lijk, óf Consultatiebureau en Kraamcentrum, met mede werking van een wijkver pleegkundige en een kraam- zorgverpleegkundige Voor leden van de kruisver eniging zijn de kosten van de ze avond f 2,50 (na tonen van ledenpas), niet-leden betalen f 12,50 per deelnemer. Aan melden voor deze informatie avond van 9.00 tot 17.00 uur bij Stichting de Vierstroom, mevrouw L.M. Claassens-van Kuijk, telefoon 01726-51100. doet een voorsprong van vier doelpunten dit misschien wel denken. Aan het einde van de derde periode was het BZ&PC wat de stand alweer had geredu ceerd tot 9-7. De laatste pe riode zou wederom de beslis sing moeten brengen. De spanning in het zwembad liep op, zeker nadat BZ&PC 9- 8 op het scorebord liet aan tekenen. Aanvoerder Mare beslissing brengen. Maar he- Faber bracht de stand met laas voor de Gouwe-dames een fraai afstandschot op kwam hun opmars te laat. De 10- 8 en dit betekende het ein- krachten waren op en zodoen de voor BZ&PC ofschoon ze de kon Damixa-Ravijn terug Trudy van Dam 115.700. Klasse D: 1. 1. Ceron van Beek 1040, 2. Jaap van Beek 1019, 3. M.C. Taktor 1011. Stand klasse D: 1. Ronald voorsprong op. Toen sloop Meijer 104.633, 2. Hans Kui per 104.600, 3. Coby van Eek 103.878. Klasse E: 1. Frida v.d. Heuvel 1030, 2. Corry Boegheim 977, 3. Ben den Ouden 958. Stand klasse E: 1. Frida v.d. Heuvel 97.050, 2. Peter Botger 96.200, 3. Miep Zonderland 95.780. Het ge middelde van deze avond was 117.29 punten. onbenut liet. Na 42 minuten spelen leek Waddinxveen op voorsprong te komen. De uit stekend genomen vrije trap van Raymond Bey belandde in het zijnet. In de tweede helft, met Ben nie Severien voor Dennis Masselink, werd Lekkerkerk gevaarlijk via een snel uitge voerde counter. Dit gevaar werd echter bezworen door Gerard Molieij en keeper Dennis Ringelenstein. In de 17e minuut kreeg een Lekkerkerk-verdediger een gele kaart na een forse over treding op Richard de Jeu. De hiervoor toegekende vrije trap werd door Raymond Bey schitterend genomen, maar op even fraaie wijze gestopt door de doelverdediger van Lekkerkerk. Vlak voor tijd was de beste kans van de wedstrijd voor Lekkerkerk. Keeper Dennis Ringelenstein werd gepas seerd door een aanvaller van Lekkerkerk. Echter, alleen voor doel staande miste deze speler, tot opluchting van al les wat Waddinxveen een warm hart toedroeg. Rest nog te vermelden dat Gerard Molieij een gele kaart kreeg voor het met een ge lid en Boskoper Ed van geme- ren (Phoenix Utrecht) is waarschijnlijk van de partij. Er staat op de eerste zaterdag parcoursrecord op de exacte in maart voor KNAU-leden 10 kilometer staan op naam een wedstrijdloop van exact van Jan Dirk Hazeleger 10 kilometer op het program- (HRR Den Haag) die in 1991 ma (start 13.30 uur), (heren, dames en veteranen) en ter wijl ook prestatielopen van 3,6, 6,8,10,13,2 16,4 km voor de liefhebbers tot de moge lijkheden behoren (start 14.30 uur). De best geklasseerden in di verse categorieën ontvangen bij de heren van start zijn ge gaan zijn Jan de Jong, Bert Koster en Fred van Zoest wedstrijd- en prestatielopen (AV47 Boskoop), Jan Camme- medailles. Voor elke tiende deelnemer is een paar Asics- sokken beschikbaar besteld. Bij vorige Langs de Gouwelo- pen kon de organisatie, die ditjaar wederom in handen is pendraaier (Gouda) en Rien van voorzitter Peter Wenne- kes van de wedstrijdcommis- sie, terugzien op sportieve en talrijke deelname. Het totaal aantal deelnemers bij de wedstrijdloop groeit de Achterberg laatste jaren zienderogen. Vo rig jaar gingen ruim 200 deel- De Keniaan won de 26e editie nemers van start, terwijl dit van de wedstrijdloop in 30.26 aantal ook bij de prestatielo- minuten. Oud oud-Antilope- pen dik werd gehaald. Tevredenheid over het te lo pen parcours wordt alom van de atleten vernomen. Het door goed serveren meteen een ruime voorsprong. Een slechte passing aan Tonegido- kampioenschappen veldlopen zijde en een hardwerkend en gevarieerd spelend Be Fair, met Sylvia de Vries in de ba- Maas lag voor de in totaal 200 sis, zetten al snel een 15-4 setstand op het scorebord. In de tweede set lieten de Waddinxveensen zich onno dig in de hoek drukken. Pass- fouten en een slordige veld- verdediging en netspel gaven Tonegido alle kans zich te herstellen. De door trainer- coach Herman Brouwer in het veld gebrachte Anneke Verwoerd kon het tij niet meer keren (6-15). In de derde set herstelde Be Fair zich. Met opnieuw de service druk en prima spel- verdelen van Wilma de Jong In de categorie mannen 65-70 nam Be Fair het initiatief jaar, waarin de twee Antilo- over. De sterke blokkering via pers startten, was door grote Marcella Bos ontwrichtte de onderlinge krachtsverschil- Voorburgse aanval en gaf Be len weinig strijd. Bij de jonge F air vleugels 15-6). In de vierde set maakte Be Fair het karwei af. Met de goed verzorgde passes van Liesbeth Gras en Sjanet van Tol wist spelverdeelster Wil ma de Jong wel raad. Met na me Antoinette Wijker en An neke Verwoerd kwamen goed Lee uit Drunen, die met 29.27 zelfs bij de mannen 50-55 nog aantrekkelijke wedstrijd met in de prijzen was gevallen. Wim Schild, die het wat rusti ger aan deed, kon met 40-13 ke partij. F1 moest de punten aan VEP F1 laten. Het ver loor met 0-4. WADDINXVEEN - Voor de tweede achtereenvolgende maal scoorde Cees Kuipers het hoogst aantal punten (1436) bij de Waddinxveense sjoelers. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Cees Kuipers 1436; 2. Jan Kersbergen 1405; 3. Drik Jan van drunen 1402. Stand klasse A: 1. Jan Kersbergen 138.611, 2. Dick Dros 137.844, 3. P. Kerkvliet 136.900. Klasse B: 1. G. Re- nesse 1332, 2. Erwin Pleus 1301, 3. Frans Botger 1291. Stand klasse B: 1. B. Brouwer 127.056, 2. G. Renesse 126.689, 3. M. Renesse 126.656. Klasse C: 1. Asha WADDINXVEEN - Na een den Drijver 1215, 2. Wim paar mindere wedstrijden ko- Slingerland sr. 1175, 3. Jan men de dames van Flyers- basketbal weer langzaam te- wedstrijd wisten de gasten enigszins bij te blijven. Na de eerste periode was de stand 3-2 door doelpunten van Gilli an van de Berg (2x) en Mari- on van Hooft. speelt de laatste tijd constan- Vanaf de tweede periode werd het klasseverschil duidelijk. De Gouwe nam de leiding over in de wedstrijd en wist dit om te zetten in doelpun- wa- het Astrid _Coene (2x), en Ga brielle van der Loo die de stand halverwege de wed- feit dat de zij de laatste drie strijd op 7-3 brachten. ontmoetingen tegen De Gou- Hiermee was het gat gesla- we overtuigend wisten te gen en de wedstrijd gelopen, winnen en dat de Gouwe-he- In de tweede en derde periode ren het zonder Arco Verboom moesten doen. Dat waren voldoende ingredi ënten voor een s x streekderby in de Gouwebad derde en vierde periode vijf ’De Sniep’. Het volgepakte goals, zwembad zag inderdaad een zeer spannende wedstrijd, die op het scherpst van de snede werd ’uitgevochten’. In de eerste periode was het gend gewonnen met 15-7 en BZ&PC dat een aantal over- talsituaties niet wist te be nutten en was het Jaco de Jong die in de eerste periode Voor de zondag gespeelde voor 2-1 zorgde. In de tweede periode hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Het spel was enigszins ner veus en vrij fysiek, maar dit de voor BZ&PC ofschoon ze nog in de laatste minuut nog reizen met een 7-10 overwin ning. Sandra Berckenkamp zorgde nog voor de laatste treffer, maar dit mocht niet meer baten. Fj - S ar M| Gouweloop in maart 1992. (Foto: Han Zoet). I -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23