WADDINXVE Nestkastjes vinden plaats in Vondel wijk Nationale Straatspeeldag f 4 Politie betrapt inbrekers Goudse avond D66 over de toekomst van Groene Hart Knelpuntenpot Ook vleermuiskast opgehangen op avond van Artiesten elftal naar 50e Sportweek I Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I Pagina 3 WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 WEEKBLAD VOOR E E N T E M E G GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN WET MILIEUZAKEN DIVERSEN VERKEERSZAKEN Voorverkoop bij VW WADDINXVEEN de onbebouwd natuurgebied. En tenslotte: er is géén alter natief voor het Groene Hart. Chopinlaan De rest (f 2.147,-) komt uit de gemeentekas. ook het provinciaal beleid aan de orde komen. Naast deze 1 WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten tot het be schikbaar stellen van een krediet van ƒ25.000,- voor de dekking van de bijdragen die op grond van de richtlijnen uitbetaald ruimte in uw eigen straat of buurt, is het een goed idee om op 17 mei aan de Straatspeel- dag mee te doen. Voorwaarde is natuurlijk dat u (bijvoor beeld samen met buren, een buurthuis, een speeltuinver eniging of een school) een flinke groep kinderen op de been kunt krijgen. Straats- peeldagdeelnemers ontvan gen van Kinderen Voorrang een gratis actiepakket, met daarin onder andere een uit gebreide actiehandleiding. In maart vinden in de meeste provincies informatie-bijeen- komsten plaats voor mensen die in hun eigen buurt een Straatspeeldag willen organi seren. U kunt zich als deelnemer op geven bij Kinderen Voorrang, Eerste Nassaustraat 5, 1052 BD Amsterdam, telefoon 020- 6826322. Hier kunt u ook te recht als u meer informatie over de Straatspeeldag wilt aanvragen. RPF-Tweede-Kamerlid mr. A. Rouvoet. iige nestkastjes RPF-Kamerlid Veiligheidsrapport WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten een krediet beschikbaar te stellen van WADDINXVEEN - Wandelaars die regelmatig gebruik ma ken van het voetpad bij het rioolwaterzuiveringsgemaal bij de Willem de Zwijgerlaan in Waddinxveen zal het zijn opge vallen dat hier door de sectie Plantsoenen van de gemeente lijke dienst Openbare Werken en Bedrijven snoeiwerk- zaamheden zijn verricht. In dit gebied zijn zaterdagmorgen nestkastjes en een vleermuiskast opgehangen. Hier en daar is in dit groene deel van de Oranjewijk het opgaande hout uitgedund om de kruidlaag meer kansen te geven. Via het uitkomende hout zijn twee houtrillen ge maakt en één houtstapel om zodoende dieren schuil- en nestgelegenheid te bieden. Ook zijn er enkele boomstam men achtergebleven voor de ontwikkeling van onder an dere paddestoelen. Naast de ontwikkeling van paddestoelen wordt gepro beerd om verschillende soor ten kruiden zich te laten ont wikkelen. Hoe meer soorten kruiden des te meer soorten dieren dat aantrekt. Om het nog aantrekkelijker te maken worden vanuit de werkgroep Natuur- en Mi- lieu-Educatie (NME) van de gemeente Waddinxveen nest kasten opgehangen voor di verse soorten holenbroeders vervoersmanagement schikbaar stellen werkverkeer Zuid-Holland (ƒ2.285,-) en Rijkswaterstaat (ƒ20.568,-). WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten het het be- i van een krediet van ƒ25.000,- voor het laten uitvoeren van een haal baarheidsonderzoek naar vervoersmanagement (woon- van ambtena ren) in de gemeente Waddinx veen. Hieraan leveren een fi nanciële bijdrage de provincie Zuid-Holland (ƒ2.285,-) GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdagavond 21 februari om acht uur zal met het oog op de komende verkiezingen voor Provinciale Staten in vereni gingsgebouw 't Brandpunt aan de Turfmarkt in Gouda een door D66 georganiseerde regionale campagneavond worden gehouden over de toe komst van het Groene Hart. BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop kaarten voor het benefietconcert ’Limburg oet de drup II’ op 21 februari in Maastricht met onder an dere Rowen Heze, de Janse Bagge Band en 2 Brothers on the 4th floor. WK boksen met Regilio Tuur op 9 maart in de Martinihal in Groningen. Ja net Jackson op 22 maart in Ahoy, Rotterdam. Foreigner The Doobie Brothers op 26 maart in Brussel. Fats Domi no op 17 april in Eindhoven en op 15 april in Ahoy, Rotter dam. World Liberty Concert op 8 mei in Arnhem met on der meer Joe Cocker, UB40 en Simple Minds. Nacht van Oranje op 28 april in Ahoy, Rotterdam met veel bekende Nederlandse artiesten. Nadat de bouwmogelijkhe den van gemeenten zijn uit geput moeten mensen en be drijven zich maar elders in Nederland vestigen, hetgeen ƒ3.685,- voor de _samenstel- desnoods tot vervoersstro men aanleiding kan geven. personen op heterdaad aan gehouden bij een i 1 een kapperszaak Groensvoorde. ling van een specifieke veilig heidsrapportage. WADDINXVEEN - De voet- balcommissie van de Sport week Waddinxveen laat dit voorjaar de omroeporganisa tie Veronica naar de Wad- dinxveners komen. Het is de zer dagen gelukt het arties- ten-elftal te contracteren in het kader van het 50 jarig be staan van de sportweek. Zaterdagmiddag 3 juni om twee uur zal het Veronica-ar- tiestenelftal in het Gouwe- dorp een wedstrijd spelen te gen een selectie van de deel nemende voetbalploegen die aan de bedrijfsvoetcompetitie meedoen. De kosten die hieraan zijn verbonden denkt de voetbal- commissie bij elkaar te kun nen krijgen via sponsors. Reeds een tweetal sponsors, autobedrijf Hofman en Vékra Recycling en Kleintransport, hebben toezeggingen gedaan. Andere geïnteresseerden kunnen contact opnemen met leden van de voetbalcommis- sie, M. Monster, tel. 01828- 15961 en J. Verhagen, tel. 01828-16210. zoals onder andere koolmees, pimpelmees en boomkruiper. Ook wordt een vleermuiskast opgehangen. Door de nest kastjes, die zijn gemaakt met medewerking van de Stich ting Scouting St. Victor, nu op te hangen is de kans aanwe zig dat sommi, dit voorjaar al in gebruik wor den genomen. Als alles volgens plan ver loopt, wil de werkgroep NME RPT? pri CPV op een nader te bepalen da- XVT I vil vil V tum in mei, wanneer er jon gen in de nestkastjes zijn, een rondleiding houden om te kij ken om welke soorten het gaat. Dan zal er ook het een en ander over het voorkomen van andere flora en fauna worden verteld. In nacht van maandag op dins dag zijn door de politie twee j inbraak in plicht tot stand brengen van aan de D66-staatssecretaris dr. Dick Tommel van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer. (Foto: Oerlemans Van Reeken Stu dio - Joop van Reeken). er nog lucht en grond vrij om deze mensen te huis vesten? Industriële bedrijvigheid is vaak synoniem voor werkge legenheid. In hoeverre is er in of rond het Groene Hart ruimte voor industrievesti ging als de bestaande be drijfsterreinen vol raken (zo als Coenecoop in Waddinx veen)? Welke visie heeft D66 op de infrastructuur in deze regio. De introductie van een snel tram Gouda-Waddinxveen- Boskoop-Alphen aan den Rijn of uitbreiding van het Zoeter- meerse Sprintemet? Naast een opdracht van het rijk aan gemeenten en pro vincies voor woningbouw (toewijzen van contingenten) zou er binnen twee jaar ook sprake kunnen zijn van ’groe ne’ contingenten: het ver- Op woensdag 17 mei 1995 is het in Nederland voor de zes de keer Nationale Straats peeldag. Ouders, buurtgroe- pen, scholen en vooral kinde ren kunnen op die dag hun protest laten horen tegen de verkeersonveiligheid en het gebrek aan speelruimte op straat. De Straatspeeldag is een initiatief van Kinderen Voorrang, een organisatie die zich al meer dan twintig jaar inzet voor veilig en kindvrien delijk verkeer. Op de Nationale Straatspeel dag sluiten ouders en kinde ren, in overleg met de ge meente, één ochtend of mid dag een straat in hun buurt af voor alle verkeer. Kinderen krijgen voor één keer de gele genheid om onbezorgd buiten te spelen. Het spelen draagt een de monstratief karakter, en dat is niet voor niets. In veel stra ten is het steeds moeilijker geworden om een sneelolek te SPREEKUREN vinden. Omdat het verkeer te gevaarlijk is. Of omdat de stoepen in beslag worden ge nomen door geparkeerde au to’s. Dat moet anders, zeggen de deelnemers aan de Straatspeeldag. Woonstraten moeten weer bespeelbaar worden. Veel deelnemende groepen nodigen het gemeentebe stuur uit om op de Straats peeldag aanwezig te zijn. Zo kunnen ouders en kinderen de gemeente op de hoogte brengen van de verkeerspro blemen in de buurt. Dat een actiedag als deze hard nodig is, blijkt uit het grote aantal deelnemers. Op de laatste Straatspeeldag, in juni 1994, werden meer dan 1.200 straten afgesloten. Er speelden toen verspreid over het land zo’n 120.000 kinde ren veilig op straat. Wanneer u aandacht wilt vra gen voor onveilige verkeerssi tuaties of eebrek aan sneel- REPROSET LX at eepweameiM UADDf/KVEFMs.i. Als spekers zullen onder an dere aanwezig zijn staatsse cretaris dr. Dick Tommel van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer en Zuidhollands gedeputeer de drs. Lynde Blok, bekend van haar niet aflatende plei dooien om het Groene Hart toch vooral groen te houden. Zij zullen beiden een inlei ding verzorgen en deelnemen aan een forum-discussie. Heeft de agrarische industrie nog wel een volwaardige plaats in de voorgestane landschapsontwikkeling bin nen het Groene Hart? Dat is één van de vragen. Hoe ver houdt de high-tech hoge snel heidslijn zich tot een meer op recreatie en groenbeleving tie. Is gericht Bentwoud? Dat is een andere vraag, want het tracé zou volgens de laatste plan nen het oerwoud juist gaan doorsnijden. Gemeenten in de Goudse re gio mogen nog maar mondjes maat bouwen. Deze bouwac tiviteit dekt bij lange na niet de behoefte van de eigen aan was, laat staan de extra wo ningbehoefte door immigra- Het waren twee uit Gouda af komstige mannen van 22 en 24 jaar oud. Omstreeks 04.00 uur werden zij door surveille rende politiemensen ontdekt. Eén werd er aangehouden in een te Gouda gestolen auto. Buiten de zaak stond voor vervoer klaar een audio-in- stallatie, een telefoon en een hoeveelheid kappersartike- kneïpuntenpot len uit dp winkol kunnen worden. WADDINXVEEN - Met het oog op de komende verkiezin gen voor de Provinciale Sta ten houden de Waddinxveen- se kiesverenigingen van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) en het Gere formeerd Politiek Verbond (GPV) - die in Zuid-Holland met een gezamenlijke lijst uitkomen - maandagavond 20 februari om acht uur in Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) een politieke avond. Op deze bijeenkomst zal het RPF-Tweede-Kamerlid mr. A. Rouvoet spreken over ‘De koers van het paarse ka binet'. Hij zal nader ingaan op het openstellen van win kels op zondag, de opkomst van de 24-uurs economie, het beheer van de schepping en de positie van de christelijke i politiek in de discussie over het asielbeleid. I Vanuit deze invalshoek zal I I I I spreekbeurt zullen de Wad- mk Li I I M dinxveense kandidaten op de J I provinciale RPF-GPV lijst Waddinxveen werkt Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. aan plannen VOOF Dé afgelopen drie maanden heb ik geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. dinxveense kandidaten op de worden voorgesteld. De toe gang voor deze avond is vrij. Verleende bouwvergunningen/ ingestemde meldingen Wilhelminakade 86 Mercuriusweg 14 Leger des Heils Op de agenda o.a.: N JUISTE Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, 004000 8 Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking kunnen door een ieder tot 16 maart 1995 bij hun college worden inge diend. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. fietsvoorzieningen. Tevens wordt voorgesteld de kruising Chopinlaan/ Beethovenlaan te verbeteren door deze te reconstrueren in de vorm van een verkeersplein. Collectevergunning Van 20 februari tot en met 4 maart 1995 De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00-17.00 uur. Boven dien op de donderdagavonden van 19.00-20.30 uur en op de zaterdag middagen van 13.00-16.00 uur. T erinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 16 februari 1995 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - -Aannemersbedrijf P. Bouthoorn om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een aanne mersbedrijf op een perceel, gelegen aan de Noordstaring, kada straal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 7165. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van een beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, de heerW.P. Kaandorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 16 februari 1995 tot 16 maart 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting wor den verkregen. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. De koopavond van donderdag 25 mei 1995 (Hemelvaartsdag) vervalt en verschuift, conform de Winkelsluitingsverordening, naar vrijdag 26 mei 1995. Koninginnedag wordt op zaterdag 29 april 1995 gevierd. De winkels mogen op deze dag tussen 08.00 en 13.00 geopend zijn. van 10.00 tot 17.00 uur; van 10.00 tot 17.00 uur; van 10.00 tot 17.00 uur; Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Afsluiting spoorwegovergang Kerkweg-West In het kader van railonderhoud zal de spoorwegovergang in de Kerkweg- West afgesloten worden voor alle verkeer, behalve fietsers en voetgan gers, van maandag 20 februari 23.00 uur tot dinsdag 21 februari 07.00 uur of zoveel korter of langer als nodig blijkt te zijn. Een omleidingsroute zal worden aangegeven. De werkzaamheden worden uitgevoerd door NS Infra Services. Wegreconstructies Het gemeentebestuur is voornemens de Chopinlaan tussen de Kerkweg- West en de Beethovenlaan te reconstrueren. Met de reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren met name door de aanleg van Beethovenlaan Het gemeentebestuur is voornemens de Beethovenlaan tussen de Cho pinlaan en het Noordeinde te reconstrueren. Met de reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren. Met name door de aanleg van snelheidsbeperkende voorzieningen en fietsvoorzieningen. Apollolaan Het gemeentebestuur is voornemens de Apollolaan te reconstrueren. Met reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren door het verbeteren van het overzicht van de verkeerssituatie en het oversteken eenvoudiger te maken. Belanghebbenden hebben tot 25 februari 1995 de mogelijkheid te reage ren op bovengenoemde reconstructievoorstellen betreffende de Chopin laan en de Beethovenlaan. Ten aanzien van de Apollolaan kan gereageerd worden voor 6 maart 1995. Direct belanghebbenden zijn hieromtrent reeds op de hoogte gebracht. De voorstellen liggen in het gemeentehuis van 08.30 -12.30 uur ter inzage bij de afdeling Weg en Werken. Expositie in raadzaal Van 28 januari tot en met 18 februari 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Eveline Swidde en Lisette Sprocket Nieuwe folders en brochures In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Nieuwe uitgaven zijn: - De nieuwe Wet Motorrijtuigenbelasting (Belastingdienst). - Luistert u nog wel eens naar uzelf een brochure over wat u (niet) moet doen bij psychische klachten. (Stichting Pandorra). - Goed kiezen een kunst over het kiezen van een opleiding of een beroep (ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen). BOUWPERCEEL: Limaweg 3 Abr. Kroesweg 15 BOUWPERCEEL: Sniepweg 6 en 7 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een carport het geheel vernieuwen van een warenhuis - 2e Paasdag (17 april 1995) - Hemelvaartsdag (25 mei 1995) - 2e Pinksterdag (3 juni 1995) - 2e Kerstdag (26 december 1995)van 10.00 tot 17.00 uur. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouw- aanvragen te hebben ontvangen: AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van twee woningen tot één woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een kantoorruimte Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. ■Ill 11 710114 004000 I ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang 's ochtends vóór zevenen in de bus. - Fusie voortgang; - Reacties MR-en op fusievoorstel; - Procedure CD en Managementteam; - Jaarverslagen 1993/1994; -Vaststelling beleidsuitgangspunten Formatieplan 1995/1996; - Presentiegelden DB- en AB- leden; - Vakantieregeling 95/96; - Verslaggeving commissies. De agendastukken liggen ter inzage op de administratie van de Samenwerkingsschool. Winkelopening op feestdagen Op grond van de Winkelsluitingsverordening zijn de volgende feestdagen aangewezen als bijzondere dagen waarop de winkels voor het publiek geopend mogen zijn in Waddinxveen; Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van de Wijk Zuidplas 1990; - Voorstel tot vaststelling van de eerste herziening van het bestemmings plan Zuidkade-Wilhelminakade ’92; - Voorstel inzake verzoek voor een VOGM-bijdrage voor de uitvoering van het gemeentelijke milieubeleid; - Voorstel tot het vaststellen van een reactie op de concept-nota Bosplan en het M.E.R. Bentwoud; - Voorstel tot beschikbaarstelling van een werkkrediet ten behoeve van ontwikkeling centrumgebied Passage; - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een werkkrediet ten behoeve van het veranderproces eerste halfjaar 1995; - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Algemeen Bestuur van het Openbaar lichaam voor Voortgezet Onder wijs in samenwerkingsverband in Waddinxveen en Boskoop op dins dag 21 februari 1995, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, Sniepweg 61, alhier. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 1O401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad ’De Sniep' (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 15 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om toe kenning van een vervoersvoorziening ingevolge de Wet Voorzieningen Gehandicapten. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 22 februari 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. I "X. O Handehdrukwerk o Zwart/wit kopteen o Reclamedrukwerk o Kleurkopieën c Gelegenheidsdrukwerk Full-colar kopteen o Inbinden o Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 Naam:m/v I Adres: I PostcodeA/Voonplaats: I Telefoon: (voor controle op de bezorging) Bon in open envelop, zonder postzegel, I zenden naar: Rijn en Gouwe, afdeling Abonnementen, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3