Apollolaan wordt verkeersveiliger CDA-FRACTIE Bouwleerlingen laten beroepsplezier zien Dit jaar composteerinrichting- plantsoenafval Tweede Bloksweg Vun Noort koop nieuwe Volvo I Exploitatie in handen van Groencompostering Waddinxveen BV Country-avond in dansschool Groen College samen met MBO in Gouda De Gouwe sprint in Voorschoten Basiscursus kinderschmink Toespraken en blijspel bij het CNV 11 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 FEBRUARI 199S PAGINA 9 Algemeen dincteur Bert van Noort (links op de foto) ontvangt de sleutels van de nieuwe Volvo FH12 hof 2, Waddinxveen, tele foon (1828-31932 (’s avonds). en uiteindelijk een eigen be- drijfbeginnen. Door te werken en te leren te gelijk kunnen jongeren vak- worden larkeervakken Daarvoor Spreekuur: 20 februari 1995. Tijd: 19.30-20.30 uur. Plaats: gemeentehuis, grote commissiekamer. BELLEN IS ALTIJD MOGELIJK: 01727-13620 richte opleiding hebben ge volgd. Wie wil blijven leren kan bovendien terecht komen WADDINXVEEN - De Apol lolaan zal verkeersveiliger worden gemaakt. Het drukke en te hard rijdende autover keer zal worden ingetoomd met een smallere rijbaan en vluchtheuvels, die het over steken moeten vergemakke lijken. De start van de werkzaamhe den wordt verwacht in het tweede kwartaal van 1995. Vooruitlopend hierop zullen de bomen en de beplanting voorzover noodzakelijk ver wijderd worden. In het nieuwe plantseizoen (tussen 1 oktober en 1 zal dan beplanting worden aangevuld, zodat weer een volwaardige groenstrook zal ontstaan. WADDINXVEEN - Aan de Tweede Bloksweg zal over een paar maanden door Groenrecycling Combinatie Kruiswijk BV (wordt Groencompostering Waddinxveen BV) een open Lfval aan de Tweede Bloksweg zijn ingericht. De procedures die daarvoor nodig waren zijn nagenoeg allemadl achter de rug. toverkeer ten opzichte van eerdere metingen in 1992 is toegenomen, hoewel de snel heid nog niet zo hoog is als ge meten in 1990. De snelheid zou ook nu lager mogen zijn. Met de ontwikkeling van het woongebied ten noorden van van B. Klerks, vrtegenwoordiger van NEBIM Waddinxveen BV op Coenecoop. (Foto: Volvo Bedrijfswa gens NederlanüBV - Bram Gebuijs). oversteken van de Apollolaan gemakkelijker maken. De fietsstrook aan de zuidzij de van de brug over de ring vaart wordt doorgetrokken tot voorbij de aansluiting van de Minervalaan, waarvoor een klein strookje groen ge rooid moet worden. Aan beide zijden van de Apollolaan zal het parkeren buiten de par keervakken verboden wor den. ming de kreet ’veelzijdig in vakkundig vervoer’. Het bedrijf transporteert zware machines uit onder meer de grafische- en de m'ë- taalverwerkingsindustrie, alswel van warmtekrachtin stallaties. In de verhuissector verhuist Van Noort zowel particulieren als bedrijven en projecten. Ook daar heeft het bedrijf regelmatig met diver se zware machines te maken. Presteren was dan ook be langrijke eis die Van Noort stelde aan de nieuwe truck, die aan het wagenpark van 36 voertuigen toegevoegd werd. Algemeen directeur Bert van Noort: ‘Op de truck moest een 60 ton/meter auto- Het gemeentelijk plantsoen afval wordt vanaf 1989 ge- composteerd op het gemeen- burgseweg. Voor deze activi- de Apollolaan is de functie van de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) toegenomen. Meer kinderen zijn genood zaakt de laan over te steken. De ervaring leert dat een goe de oversteekvoorziening daar gewenst is. Een ander probleem is dat de aansluiting van de Jupiter- laan op de Apollolaan, ko mend vanaf de Zuidkade, on voldoende tot niet zichtbaar is. Dit wordt met name ver oorzaakt door op de rijbaan geparkeerde auto’s die het zicht wegnemen. Verder valt de kruising met de Mercuri- usweg, komend vanaf de Zuidkade, onvoldoende op. Op initiatief van de wijk school St. Jozef is een ver- keerscommissie in het leven geroepen waarin naast zijzelf ook de wijk- en speeltuinver eniging Zonnig Zuid en de be wonerscommissie Apollo- Stühting Bouwbedrijf, valmensen vakonderdelen botwberoep. De bouw heeft behoefte aan vakbekwame medewerkers. Mmsen die een praktijkge- De opleidingen in de bouw be- staan uit vier dagen praktijk op de bouwplaats en één dag theorie op school. De leerling is in dienst van het samen werkingsverband. De leer- en arbeidsovereen komst die wordt afgesloten garandeert werk èn oplei ding. De leerling ontvangt een loon volgens de Bouw- CAO. Ook de schooldag wordt doorbetaald. De meeste opleidingen die de SVB verzorgt duren twee jaar. Voor veel beroepen is er dan nog een vervolgopleiding mogelijk van 1 a 2 jaar. Wie organisatorisch werk wil gaan doen op de bouw, kan daarna nog de tweejarige op leiding tot assistent-uitvoer- der volgen. De volgende stap is dan het diploma voor een eigen be drijf: het aannemersdiploma. Met een vakopleiding van de SVB is het mogelijk om door te leren voor bouwkundig te kenaar, opzichter, leraar en calculator. Wie verder wil le ren in de bouw kan dus hoger op. Werken in de bouw is afwisse lend en creatief werk. Ieder bouwproject is verschillend. Leerlingen met een vakoplei ding zijn werkzaam in de nieuwbouw, restauratie- of renovatiesector. MIDDLE management Voor middenkader in 2 modulen van elk 3 mnd. voor erkend examen. Start di. 21 febr. alphens sMecentnjm BOSKOOP - Het bestuur van het Groen College heeft beslo ten tot samenvoeging van de vestiging Middelbare Tuin bouwschool te Boskoop met de vestiging Middelbare Land- en Tuinbouwschool te Gouda (Ronsseweg). Hier zal ook het VBO Groen, nu gevestigd aan de Sport- laan te Gouda, een eigen af deling krijgen. De christelijke identiteit van het VBO Groen te Gouda en de overzichtelijk heid daarvan blijven gehand haafd. Door deze concentratie wil het bestuur bereiken, dat meer efficiënt mensen en middelen kunnen worden in gezet, terwijl de keuzemoge lijkheden van onderwijspro gramma’s voor de leerlingen van het MBO groter zullen zijn. Het bestuur had in septem ber vorig jaar aan het onaf hankelijke onderzoeksbureau Hilferink Croonen te Baam advies gevraagd. Dit bureau heeft aan het bestuur verslag uitgebracht van het uitge voerde onderzoek. Daaruit komt als conclusie naar vo ren, dat het de voorkeur ver dient de drie vestigingen te concentreren aan de Ronsse weg in Gouda. Het voorgenomen besluit wordt voorgelegd aan de me dezeggenschapsraad en zal vervolgens worden uitge werkt. In Gouda zal verbou wing plaats moeten vinden. Het bestuur verwacht een termijn van enkele jaren no dig te hebben om dit besluit volledig te effectueren. Deze concentratie heeft voor de zittende personeelsleden ten aanzien van de werkgele genheid geen consequenties. Nadrukkelijk stelt het be stuur dat de VBO Groen-ves- tiging in Boskoop (Zijde) ge vestigd zal blijven. Voor praktijklessen en cur susonderwijs houdt het AOC Groen College in Boskoop bij deze vestiging ruime voorzie ningen ten behoeve van boomteelt en groenvoorzie ningen. WADDINXVEEN - Ter af wisseling van het normale programma hield de KNZB-kring Gouwe-Rijn- streek sprintwedstrijden op de 100 meter wisselslag en de 50 meter vrije slag in Het Wedde te Voorschoten. Hieraan nam ook De Gou we deel. Kim Middendorp deed het voortreffelijk door zowel de 100 meter wisselslag in 1.17.4 als de 50 meter vrij- eslag in 31.5 te winnen bij de meisjes onder de 12 jaar. Ramona Linting zorgde op de 100 meter wisselslag voor een verrassing door zilver te pakken in een tijd van 1.21.0. Zij was als twaalfde geplaats. Voor Inge v.d. Schrier was er een tweede plaats op de 100 meter wisselslag bij de meisjes onder de 16 jaar in 1.09.9. Met 29.1 was er brons voor Inge op de 50 meter vrije slag. Miranda Boer het 1.10.2 klokken op de 100 meter wisselslag bij de dames terwijl zij de 50 meter vrije slag in 27.7 af raffelde. Beide tijden wa ren goed voor zilver. Jan Willem v.d. Hoek het zich bij de heren verrassen op de 50 meter vrije slag, maar deed op de 100 meter wisselslag zijn phcht door met een tijd van 1.02.3 de tweede plaats voor zich op te eisen. Bij de meisjes onder de 14 jaar was het Eva Idelen- burg die haar race op de 100 meter wisselslag win nend afsloot na 1.14.5. Wil ke v.d. Valk bleef 0.2 secon de op Eva achter en won een zilveren plak. Op de 50 meter vrije slag waren de rollen omgekeerd. Hier werd Wilke met 29.8 eerste, gevolgd door Eva die 31.0 het noteren. Mi chelle Nahon maakte het succes van De Gouwe com pleet op dit nummer door met een tijd van 31.3 beslag te leggen op het brons. Bij de jongens onder de 14 jaar scoorde Robin van Lienden tweemaal een der de plaats. Op de 100 meter wisselslag maakte Robin een tijd van 1.12.5 en op de 50 meter vrije slag liet hij de klok op 28.8 stilstaan. Saskia Captein verspeelde de tweede plaats op de 50 meter vrij meisjes onder de 10 jaar door veel te lang zaam aan te tikken en moest genoegen nemen met brons. De tijd van Saskia, 37.9 was wel van prima kwaliteit. teit beschikt de gemeente niet over een milieuvergun ning. In verband hiermede heeft de provincie de gemeen te aangeschreven de aanvoer van afvalstoffen naar de in richting te beëindigen. Naar aanleiding hiervan zijn de mogelijkheden onderzocht om een composteerinrichting op te richten aan de Middel burgseweg. De capaciteit van de inrichting zou zodanig zijn dat ook het plantsoenafval van de gemeenten Boskoop, Bodegraven en Reeuwijk ter plaatse kan worden ver werkt. De inrichting zou moeten vol doen aan door de provincie te stellen milieu-eisen. Deze ei sen staan omschreven in de ‘notitie beleid en voorzienin gen composteerinrichtingen' van december 1990. Besloten is de inrichting en de exploi tatie hiervan uit te besteden aan derden. Burgemeester C.M. van der Linden en wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) hebben vorig jaar zomer be stuurlijk overleg gehad met Zuidhollands gedeputeerde J. van der Vlist (PvdA). Tijdens dit overleg is aan de orde geweest de aanvraag van de provincie voor het op richten van een composteer inrichting aan de Henegou- werweg en het voornemen van de gemeente om een com posteerinrichting op te rich ten aan de Middelburgseweg. In dit overleg is afgesproken onderzoek te verrichten naar het mogelijk oprichten van één regionale composteerin richting ten behoeve van het gemeentelijke plantsoenafval van de gemeenten Waddinx veen, Boskoop, Reeuwijk en Bodegraven en het berm- maaisel-slootvuil van het dis trict Oost van de provincie Zuid-Holland. Als vervolg op het overleg met de milieugedeputeerde is een onderzoek uitgevoerd De Apollolaan zal verkeersveiliger worden gemaakt. Er komen extra langparkeervakken aan de noordzijde, waarvoor acht bomen moeten wijken, de rijbaan wordt versmald tot zes meter, bij de twee kruisingen komen vluchtheuvels en de fietsstrook wordt doorg,etrokken. (Tekening: Openbare Werken en Bedrijven van Waddinxveen). laan-St. Victorwijk zitting hebben. Met deze commissie is enkele malen van gedachten gewis seld omtrent de verkeerssitu atie op de Apollolaan. Deze gesprekken hebben geresul teerd in een voorstel tot ver betering van de bestaande si tuatie. Aan de noordzijde van de Apollolaan worden extra langparkeervakken aange legd. Daarvoor zullen maximaal acht bomen ge rooid worden. Ook een ge deelte van de opgaande be planting moet wijken ten be hoeve van de aanleg van deze parkeervakken. Verder wordt daardoor de rij baan versmald tot zes meter. Tevens worden bij de kruisin gen Apollolaan-Jupiterlaan en Apollolaan-Mercuriusweg middensteunpunten (vlucht heuvels) aangelegd, die het Het praktijkdeel van de oplei ding in de bouw kan via een samenwerkingsverband wor den gevolgd. Bij zo’n verband zijn meerdere aannemingsbe drijven aangesloten. Het sa menwerkingsverband plaatst leerlingen voor een bepaalde periode bij een van de aange- in een leidinggevende functie sloten bouwbedrijven. In de leerlingenwerkplaats brengt de leerling de oriënta- tieperiode door. Ook tijdens de opleiding kan de leerling regelmatig in de werkplaats terugkomen. Een consulent van de Stichting Vakoplei- ervoor dat de opleiding zo goed mo gelijk verloopt. Bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven wordt regelmatig ge klaagd over de verkeersvei ligheid op de Apollolaan. De problemen worden door de gemeente onderkend. TT- i i Uit onderzoek blijkt namelijk Kotne-ochtend dat de rijsnelheid van het au- ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 23 februari van 9.30-11.00 uur komt me vrouw Tjitske Lemstra op uit nodiging van vrouwen in Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle spreken in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het thema is ’Omgaan met teleurstellingen’ gaan met te- leurstellingen. Er is kinder opvang aanwezig. naar locatiemogelijkheden voor het oprichten van één re gionale composteerinrich ting. Hierbij zijn de volgende rand voorwaarden geformuleerd: planologische inpasbaarheid, landschappelijke inpasbaar heid, het kunnen voldoen aan de te stellen milieu-eisen, ontsluiting van het terrein en een verwerkingscapaciteit van ongeveer 20.000 ton op jaarbasis. Ter discussie stonden drie lo caties: Henegouwerweg, na bij de rioolwaterzuiveringsin stallaties, Middelburgseweg (gemeentelijk opslagterrein) en Tweede Bloksweg, achter nummer 54 (ingebracht door de gemeente). Besloten is door de gemeente medewerking te verlenen aan het oprichten van een com posteerinrichting aan de Tweede Bloksweg, omdat de ze locatie kan voldoen aan de gestelde randvoorwaarden. B. en W. besloten offertes aan te vragen bij drie (gelijkwaar dige) exploitanten, die erva ring hebben met het compos- teren van groenafval. Aan de ze bedrijven is verzocht een offerte uit te brengen waarin, met inachtneming van de door de gemeente gestelde randvoorwaarden, een stort- tarief per ton (exclusief btw) dient te worden genoemd, dat aan de gemeente in rekening zal worden gebracht. De aanbieding van Groenre cycling Combinatie Kruis wijk BV (wordt Groencom postering Waddinxveen BV) was op basis van de prijsop gave het meest geschikt. Be sloten is derhalve in beginsel de inrichting en exploitatie uit te besteden aan deze com binatie. Met de combinatie dienen af spraken te worden gemaakt, WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk hcudt in samenwerking met de Stichting Vrouwen raad Waldinxveen een basis cursus finderschmink. Deze cursus ij uitstekend geschikt voor vrjwilligers en leiders van knderactiviteiten in buurtbus, speeltuinvereni ging, scouting, peuterspeel zaal o’ kinderdagverblijf. Maar ock ouders zijn welkom. Bij het schminken van kinde ren kont meer kijken dan ge woon vat kleurtjes op een kindergezicht schilderen. Daarbij gaat het om welke schminnnaterialen, welke technieken, wat zijn goede kleureicombinaties en welke mogelijheden zijn er alle maal vior het schminken van kinderen. In de basiscursus kinder- schmiik laat docente Saskia Kennely deze onderwerpen aan bol komen. De cursus be gint ir maart en omvat acht lessenvan anderhalf uur. De koster bedragen f50,-, inclu sief eei cursusboek en het ge bruik an schminkmateriaal. Geïntresseerden kunnen contac opnemen met de Stichtag Waddinxveens Wel- zijnsverk, Petra Reef, Her man Heijermanslaan 15, Waddnxveen, tel. 01828- 31932(overdag) en de Stich ting rouwenraad Waddinx- veen,Tiny Ribbens, Heuvel- WADDINXVEEN - Vrij dagavond 10 februari om kwart voor acht werd in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de jaar lijkse avond gehouden van de CNV-afdeling Waddinxveen. W. Groeneweg, dis- trictsbestuurder Zuid- Holland-Noord, hield een toespraak. De ope ning van de avond was in handen van plaatse lijk CNV-voorzitter M.P. Oosterom. Op het programma stonden verder de uit reiking van insignes, een verloting en een op treden van de Reeu- wijkse toneelvereniging Vios met het blijspel ’Een waterdicht idee’. waaronder het afsluiten van een grondtransactie, het stel len van technische eisen aan de toegangsweg, het overleg gen van een beplantingsplan, de in te dienen aanvraag bouwvergunning en de aan vraag om een vergunning in gevolge de Wet milieubeheer. Onderhandelingen dienaan gaande zijn inmiddels ge start. Het voornemen om op de loca tie Tweede Bloksweg een composteerinrichting op te richten, is voorgelegd aan de provincie Zuid-Holland. Ge deputeerde Staten lieten een jaar geleden al weten te kun nen instemmen met deze lo catie. Een voorbehoud wordt gemaakt met betrekking tot eventueel door derden in te dienen bezwaren. In januari vorig jaar is er ook een informatiebijeenkomst gehouden voor omwonenden. De resultaten van de infor matiebijeenkomst komen sa mengevat erop neer dat om wonenden hoofdzakelijk vre zen voor stankoverlast. Deze overlast kan echter in vol doende mate worden onder vangen door het opnemen van voorschriften in een door de provincie te verlenen mi lieuvergunning. Inmiddels heeft de Waddinx- veense gemeenteraad in zijn vergadering van februari vo rig jaar een voorbereidingsbe- sluit genomen. Groencompos tering Waddinxveen BV dien de vorig jaar zomer al een aanvraag voor een bouwver gunning, alsmede een ver zoek tot vrijstelling. Een procedure in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is hierna gestart. De toekomstige exploitant heeft vervolgens een milieu vergunning aangevraagd bij de provincie Zuid-Holland. laadkraan worden geplaatst. Om deze kraan tijdens het werk de nodige stabiliteit te verschaffen, heb je een truck nodig die kan presteren'. ‘De kraan wilden we boven- - - dien niet alleen achterop composteerinrichting voor het gemeentelijk plantsoena: maar ook voorop kunnen plaatsen, wat het voordeel biedt dat de kraan, indien no dig, dichter bij het werk kan komen. Dat stelt echter eisen aan het chassis. Het Volvo FH 12 chassis is daar het perfecte telijke terrein aan de Middel- antwoord op. Daarnaast ma ken de technische perfectie en het unieke rijcomfort deze Volvo tot een multi-inzetbare truck. En ook dat maakt de Volvo FH 12 een ideale truck voor ons werk‘. WADDINXVEEN - Vrijdag 17 februari is het de landelijke Bouvopleidingsdag. De leerlingenwerkplaats van het Sa- menverkingsverband Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijn.'treek aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen is dij dag geopend van 13.00 tot21.00uur. Tij dm.s de open dag ’Je maart het in de bouw’ in de Wadlinxveense leerlingen- weriplaats is informatie ver- krijfbaar over de vakoplei dingen en de cursussen voor volwassenen die in de bouw weikzaam zijn. Op de dag, die wordt gehou- man of vakvrouw worden, der in samenwerking met de Leerlingen met een diploma Vakopleiding VBO-Bouw op B-niveau of demonstreren een diploma MAVO kunnen ding Bouwbedrijf zorgt verschillende direct met zo’n opleiding be- - van hun ginnen. Voor leerlingen met een andere vooropleiding zijn er mogelijkheden door middel van Voortraject. WADDINXVEEN - De dansschool Waddinxveen (Staringlaan) heeft als thema-avond van de maand een country-avond gehouden. Voor het coun trybal was de gasten ge vraagd in spijkerbroek en een geruit hemd en met laarzen, revolvers en she- riffsterren te komen. De muziek werd verzorgd door de countryband Wan ted Badley. Het was aardig om te zien dat mensen zelf ontdekten welke dans men op de muziek kon dansen, want in tegenstelling tot vrij dansavonden en ande re bals werd er niet gezegd wat voor dans er kwam. Dansschool-echtpaar Ruud en Chiena van der Helm hadden op de clubs twee country line dansen aan hun leerlingen ge leerd, de Freeze en de Walk. Beide dansen kwa men tijdens de avond ruim aan bod. De pauzes werden opge vuld met de dansen die voorkomen op het country- programma. Ook werd de Phrase Graze Mixer ge leerd, een gezellige kring dans, waarop men hele maal uit de bol ging. De volgende thema-avond is zaterdag 18 maart in sa menwerking met het ori ëntaals restaurant Asian Palace (Oranjelaan). Voor de tweede maal wordt een Chinees-Indisch buffet- dansant gehouden. dinx'een voegde onlangs genpirk toe. Zware eisen be- pa; van let internationaal opere rend verhuis- en transport- bedijf op Coenecoop en aan de Tuinbouwweg voor de ’zwaarste’ van Volvo, die gele verd werd door NEBIM Wad- dimveen BV, een dochter van Voho Bedrijfswagens Nedr- lanc BV op het bedrijvenpark Coekecoop. Hetal bijna 65 jaar bestaan de rerhuis- en transportbe drijf Van Noort is actief in di ver ie markten. Niet voor niets hanteert de ondeme- WAIDINXVEEN - Van Noort Bedijfsmiddelen BV in Wad- dinx'een voegde onlangs een Volw FH 12 8x2 aan zijn wa- I 1 4 u ’I s 1 O F i--i pn°°’HrQnsp0rten b v> njai allen de definitieve keuze Verklaring groen inritbtokken GEMEENTE WADDINXVEEN BLAD z/zz-jy/z,'1 Jbestek RECONSTRUCTIE APOLLOLAAN Ibetontegels grijs voetpad betontegels rood fietspad fllllllllllll betonklinkerkeien grijs o PROFIEL 1 I fLj l Schaal; Getekend: Datum: Goedgekeurd: Gewijzigd: Gewijzigd: Tekening No:

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 9