Groen licht voor aanleg Bentwoud Dames van Rowah winnen royaal van der linde INTERIEUR Bevrijdingsfeest voor één gulden per Waddinxvener Voorverkoop bij VW In Waddinxveen Internationale Vrouwendag op zaterdag 11 maart Betalen per computer bij Rabobank Scheerder Vaststellen van plan ‘Zuidkade sponsort met geldprijzen Zaktelefoons voor beide boswachters Eerste en zevende prijs De Vakman Jan Anker van De Vlaam koopt Goudse winkel WADDINXVEEN/GOU- DA - Banketbakker Jan Anker van De Vlaam in Waddinxveen (Oranje- laan) en in Boskoop heeft banketbakkerij Joh. Ver- weij aan de Markt in Gou da overgenomen. Hij is de derde Waddinxveense bakker die zich na de de taillisten Huizer en Van den Berg in de kaarsen stad vestigt. Voorbereidings- besluit voor Zuidplas-Extra Directeur van De Steenklip kandidaat voor titel manager SENIOREN-MODELWONING PAGINA 15 WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 WEEKBLAD VOOR In het Gouwedorp heeft het werden bevrijd, niet verge- enigd, met de bedoeling in procedures hebben B. en W. I De woning bevindt zich op de eerste etage. k >- Iedere woensdag van 13.30 tot 16.00 uur, iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Dorpstraat 38, Waddinxveen. Telefoon: 01828-12373. Wij nodigen alle toekomstige bewoners en belangstellenden uit om onze kompleet in gerichte modelwoning te bezichtigen. camaval komende zaterdag om 11.00 uur gesloten. jaar het initiatief genomen tot de oprichting van het Co mité Nationale Feestdagen om 4 en 5 mei 1995 niet onge merkt voorbij te laten gaan. in dankbaarheid en waardig herdacht en gevierd zal kun nen worden dat ons land een halve eeuw geleden werd be vrijd van onderdrukking en geweld'. The Captives Hymn onder leiding van Els Roepers en houwster Riet Kolenberg uit Bodegraven zal exposeren met haar beelden en ook haar nisatoren nog steeds in veel landen vrouwen onderdrukt door hun mannen en de staat. Vrouwen moeten zelf werken aan verbetering van hun po sitie. Zijde 3, Boskoop. Telefoon: 01727-12544. (naast het Anne Frankcentrum) 3 Lindelaantje bij het Noord- einde. Dit in aanwezigheid van het bestuur van het re creatieschap en het bestuur van de Rotaryclub. Aanslui tend kwam men nog even bij een in hotel Neuf. van Stichting Japanse Ere schulden. de winkel aan de Jan Dorre- kenskade-Oost plaatsgevon den. De eerste prijs van de lande lijke kleurwedstrijd is gewon nen door Karolien Swets (Oostpolderweg). Zij heeft een citybike ter waarde van f 1.000,00 gewonnen. De zevende prijs van de lan delijke puzzelwedstrijd ge wonnen door H. Deurloo (lep- laan). Hij heeft een workmate ter waarde van f 219,00 ge wonnen. 22 februari) strijden ze in Grand Hotel Huis ter Duin in andere spelzijde werd doorge- Noordwijk ten overstaan van speeld. Daar lag immers de verdediging open en lagen de kansen'. ‘Overigens was het ook een plezierige bijkomstigheid, dat uur. zondag gesloten. In verband met het Bij de invulling van het belas tingformulier kan door in toetsen van die code een over zijn financiële administratie kan doen zonder dat er spra ke is van een constante tele foonverbinding met de com puter van de bank. Dat be spaart aanzienlijk op de tele foonkosten. Doorgaans worden alle gege- taalopdrachten vens binnen één minuut aan de centrale bankcomputer pakket kan ook een koppeling doorgegeven. Daarvoor wordt met het R. Hazelhoff (ABN Amro), prof.mr. F.H.J.J. Andriessen (ex-Eurocommissaris) en drs. H.H.F. Wijffels (Rabobank Nederland). De jury van de verkiezing staat onder leiding van dr. A.H.G. Rinnooy Kan, voorzit ter VNO. De prijsuitreiking is in handen van minister dr. G.J. Wijers van Economische Zaken en Werkgelegenheid. Ceremoniemeester is tv-pre- sentator Koos Postema. neke weer in het veld konden de Waddinxveense dames hun progressie in hun spel eindelijk ook eens in doelpun ten uitdrukken. WIK, dat in de eerste wed strijd van het zaalseizoen en kele maanden gelegen nog met 9-5 van de Rowah-dames had gewonnen, werd nu in een goede partij eenvoudig naar een flinke nederlaag ge speeld. Uiteindelijk won de Een personal computer en een modem, meer is er niet nodig om electronisch te ban kieren. Overdag ’s avonds of drijven_een groot aantal voor in het weekeinde. Het stelt de gebruiker in staat om z’n bankzaken af te handelen wanneer het hem uitkomt. Een gang naar de bank of brievenbus is niet meer no dig. Met electronisch bankieren kan men niet alleen betalen, maar ook sparen, zelf reke ningafschriften het budget bewaken en met vertellen. In vele steden en dorpen in Nederland heeft zij exposities gegeven met haar werk. In Tsjechië in Pelhrimov, de stad waar Waddinxveen een vriendschapsband mee heeft, tebestuur een passend feest programma voor Waddinx veen op te stellen. Inmiddels is bekend gewor den dat er wordt gewerkt aan een herdenkingstentoonstel ling van de Vereniging Histo- bouwplanontwikkeling niet in overeenstemming is met het vigerende bestemmings plan ‘Landelijk Gebied West'. Eind 1994 hebben de Nota Bosplan Bentwoud voor 1000 hectare aaneengesloten bos gebied en 780 hectare verbin- dingszones en het milieu-ef- fect-rapport ter inzage gele gen. In deze periode zijn drie hoorzittingen in de streek ge houden en zes gemeentelijke raadscommissies zijn be zocht. Op grond hiervan is de Nota van beantwoording Bentwoud opgesteld, waarin de insprekers antwoord krij gen op hun reacties. GS heb ben besloten aan hun eerder ingenomen standpunt vast te houden, maar wel de advie zen van de commissie MER en een aantal elementen van het Bentveld-plan over te ne men. De Commissie voor de Milieu- effectrapportage heeft het wettelijk benodigde toet- singsadvies over het MER- Bentwoud opgesteld. Dit ad vies is heel positief over het MER-Bentwoud. Zij stelt dat op een gedegen en heldere wijze uitvoering is gegeven aan de richtlijnen voor de MER-Bentwoud, en is van oordeel dat het MER voldoen de informatie bevat om het milieu-belang een volwaardi ge plaats te geven bij de be sluitvorming over de Nota Bosplan Bentwoud. Voor de verdere uitwerking geeft de commissie wel een aantal aanbevelingen, met name over de effecten van het bos op het overblijvende agra rische gebruik (de zogenoem de randeffecten). GS hebben besloten het advies te volgen en zullen bij de verdere uit werking van het plan nadere informatie verschaffen over de randeffecten en zullen daarmee rekening houden bij de inrichting van het bos. Het Platform Bentveld heeft een plan ingediend als in- spraakreactie. GS hebben ge constateerd dat het plan on voldoende tegemoetkomt aan de doelstellingen die samen met het rijk voor dit gebied zijn opgesteld. Toch vinden zij dat een aantal elementen een versterking kunnen vormen Banketbakkerij Joh. Ver- weij komt in Waddinx veense handen omdat het in 1926 opgerichte bedrijf, dat sinds 1937 aan de Goudse Markt is geves tigd, geen opvolgers kent. De medewerkers zullen door de nieuwe werkgever worden overgenomen. De heropening is in maart. Tot het produktenpakket van de overgenomen ban ketbakkerij blijven de be roemde Kamphuisen St roopwafels behoren. Uit de duizenden inzendin gen zijn de prijswinnaars on langs gekozen. De eerste prijs en de zevende prijs zijn gevallen bij De Vak man De Bas in Waddinxveen. De feestelijke uitreiking heeft vandaag (woensdag) in WADDINXVEEN - Waddinxveen werd vijftig jaar geleden in rekening gebracht van 0,15 per keer. De mogelijkheid van budget codes maakt de financiële ad ministratie zeer overzichte- In de tweede helft was het hek evenwel van de dam. De defensie van de Waddinx veense dames sloot perfect. Aan de linkerflank, waar in de eerste helft nog de meeste kansen ontstonden voor WIK, werd nu perfect gesloten. Daar viel onder meer Syl Groenendijk op door haar de fensieve werk. In de gevallen, waarin er toch nog kleine kansen voor WIK ontstonden, kwam keepster Jacqueline Cok tot een aantal knappe reddingen. Aanvallend ging het in de tweede speelhelft van een lei en dakje. De opbouwspeel- sters wisten elkaar prima te vinden en de samenwerking met de hoekspeelsters en de cirkelspeelster verliep nage noeg automatisch. Door het snelle baltempo ontstonden er prachtige kansen. Werd de verdediging door het gevarieerde spel naar de lin- kerspeelhelft gedwongen, dan werd de aanval razend snel aan de rechterzijde afge maakt en omgekeerd. Vanaf de middenopbouw had Carola Doeleman een aantal knappe afstandschoten en ook vanuit de hoeken ontstonden er een aantal goede kansen. Met dit aanvalsspel vielen er een aantal prachtige treffers van andermaal Nathalie Zweers, Ineke Klijn en ook Margareth Henneke. De laat ste treffer, vanuit een vrije worp, was in feite de bekro ning van het goede spel van Waddinxveen al jaren, in sa menwerking met anderen, de Internationale Vrouwendag in Waddinxveen. Het middag programma is voorbereid door de Stichting Vrouwen raad met medewerking van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Amnesty In ternational en de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen. De keuze van het thema ’Be- vrijding van onderdrukking" komt voort uit 50 jaar bevrij- ding na de Tweede Wereld oorlog op 5 mei 1995. Tijdens de Vrouwendag wordt de aan dacht gericht op de positie van de vrouw tijdens de oor log. De oorlog die gevolg werd door de bevrijding. j van onderdruk king’ is een thema dat van veel kanten belicht kan wor den. In welke positie verke ren vrouwen in een oorlogssi tuatie. Hoe was dat voor vrouwen. Dit kan zijn in Ne derland, maar ook in andere landen waar de afgelopen 50 jaar oorlog is voorgekomen. WVEEN/BOSKOOP - Mede dankzij een financiële bijdra ge van de Rotary Club Bos koop werd het mogelijk de beide boswachters van het natuur- en recreatieschap Gouwebos van zaktelefoons te voorzien. De apparatuur is zaterdagmorgen officieel aan geboden. De zaktelefoon is niet alleen bedoeld voor de eigen veilig heid van de boswachters Cees Verboom en Peter Hom, maar vooral ook voor de veiligheid van de bezoekers van het Gouwebos. Met mobiele tele foons kan nu in het 100 hecta- WIK nam zelf tot tweemaal toe de leiding, maar door doelpunten van Ineke Klijn en Nathalie Zweers (2x) wis ten de Rowah-dames de rust met een kleine voorsprong te procedure worden gebracht halen. nu Provinciale Staten bij be sluit van 31 maart 1995 het streekplan Zuid-Holland Oost definitief zullen vast stellen, waarin deze nieuw- bouwlocatie ten behoeve van woningbouw is opgenomen. BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop kaarten voor Club Nightmare (houseparty) op 17 maart in Zaandam. Take That op 20 maart in Brussel. Nacht van de Poëzie in Vredenburg, Utrecht, op 25 maart. ’On the Air’ show t.g.v. 50 jaar bevrijding in de Groe- noordhallen in Leiden met de Luchtmachtkapel en zang- en dansgroep Jeans. Tom Jones op 26 mei in Ahoy, Rotter dam. Rock am Ring In Nürn berg, Duitsland, van 2 t/m 4 x- MM M SM# WADDINXVEEN - Twee prij zen van een landelijke puz zel- en kleurwedstrijd - een citybike en een workmate - zijn terecht gekomen bij twee klanten van De Vakman De Bas aan de Jan Dorrekenska- de-Oost in Waddinxveen. De Vakman-organisatie heeft nu meer dan 100 winkels door geheel Nederland. Om dit te vieren heeft iedereen mee kunnen doen aan een puzzel- of kleurwedstrijd met schitterende prijzen. HMM ’A" BOSKOOP/HAZERSWOUDE/WADDINXVEEN - Het provin ciebestuur wil, nu de inspraakprocedure voor het Bentwoud is afgerond, doorgaan met de plannen voor het geplande bos. Het plan kan zelfs worden aangevuld met elementen uit het alter natieve Bentveld-plan en door adviezen uit de milieu-effect- rapportage (MER) mee te nemen. Aldus het voorstel van GS aan provinciale staten na de beantwoording op de inspraakre- acties. Rowah. De WIK-verdedigsters ver wachtten een klassieke afronding en werden op het verkeerde been gezet, toen niet de inkomende opbouw- speelster, maar in dit geval Margareth Henneke de bal kreeg. Met een strak schot maakte ze de acht treffers vol. De dames wonnen met 8-2. Trainer-coach Lex van Ham was achteraf zeer gelukkig met het resultaat. Al weken immers speelden zijn dames op een goed niveau, maar kwam het er nog niet uit. ‘Het samenspel op alle posi ties ging heel goed. De op- bouwspeelsters konden steeds van positie wisselen, waardoor de verdediging kon worden verrast. Het aanvals- van het Bentwoud-plan. Zij stellen daarom voor om de mogelijkheden te bezien of de oeverzones en routes buiten het bosgebied Bentwoud kun nen worden aangelegd. Ver der bevestigen GS het eerder ingenomen standpunt dat de cultuurhistorische elemen ten, met name de molens en de molenstompen, goed moe ten worden ingepast. Er zijn circa 80 reacties bin nengekomen op de Nota Bos plan en het MER-Bentwoud, die tezamen zo’n 350 opmer kingen bevatten. Het grootste aandeel kwam van particulieren en vereni- gingen/organisaties (respec tievelijk 40 en 19 reacties). Maar ook de gemeenten en gemeentelijke samenwer kingsverbanden lieten zich met zo’n 14 reacties niet on betuigd. De financiën, de cul tuurhistorie (openheid, mo lens), de HSL en de randeffec ten werden het meest ge noemd in de inspraakreac- ties. GS zullen hun standpunt voorleggen aan de statencom missie Groen die zich op 3 maart buigt over het Bent woud. Voor die statencom missie zijn ook de leden van de statencommissies Ruimte lijke Ordening en Volkshuis vesting, Milieu en Culturele Zaken uitgenodigd. GS zal het advies van de statencom missie verwerken in het defi nitieve voorstel voor de ver gadering van Provinciale Sta ten op 31 maart 1995. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld de eerste herzie ning van het bestemmings plan Zuidkade-Wilhelmina- kade ’92 vast te stellen. De herziening van het be stemmingsplan heeft met na me betrekking op de volgende onderdelen: - uitwerking van het terrein hoek Apollolaan-Zuidkade in verband met de bouw van 12 woningen; - het perceel naast Wilhelmi- nakade 73; - aanpassing van de regeling voor bestaande bedrijven in hindercategorie 4; - het vervallen van het ver kooppunt motorbrandstoffen alsmede nieuwbouw van een showroom annex werkplaats Zuidelijke Dwarsweg-Wilhe- minakade; - de bestemming van het per ceel Wilhelminakade 48; - correctie van enkele plan- voorschriften (o.a. goothoog- te, strafbepaling). De ontwerp-herziening heeft met ingang van 15 december 1994 gedurende vier weken voor een ieder ter visie gele gen. Van de geboden gelegen heid tot het kenbaar maken van zienswijzen is geen ge bruik gemaakt. een prominente jury en een veelkoppig publiek om de fel- begeeerde titel. Ter gelegenheid van het tien jarig jubileum van de verkle de eerste van de geblesseerde zing organiseert Manage- speelsters van de afgelopen ment Team op die dag tevens periode in deze partij haar een forumdiscussie over de rentree kon maken', vervolgt toekomst van Europa met mr. LexvanHam. 'Margareth Henneke deed dat ook zeer doeltreffend. Ook een aantal andere ge blesseerde speelsters zoals Jolanda Hoffmans en Hennie de' Schipper zullen binnen niet al te lange tijd weer in het veld staan1. Met dit resultaat lijkt Rowah haar verblijf in de derde klas se ook voor het volgende sei zoen te hebben zeker gesteld. En dat is een prima resultaat. WADDINXVEEN - De Inter nationale Vrouwendag 1995 wordt in Waddinxveen gehou den op zaterdagmiddag 11 maart om één uur in het ge bouw van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (voormalige Klaas de Vries- school) aan Herman Heijer- manslaan. De toegang is gra tis en er is kinderopvang. Het thema voor deze dag is ’Bevrijding van onderdruk king’. Er zal op verschillende manieren aan dit thema vorm gegeven worden. Zo zal me vrouw D.H.M. de Pijper een lezing houden over de onder drukking in de Tweede We reldoorlog van vrouwen in de interneringskampen in voor malig Nederlands Indië. Me vrouw Anneriet de Pijper is in 1942 in Bandoeng op Java ge- officieel bevrijd op 8 mei. Dat is dus de echte Bevrijdingsdag boren. In 1946 kwam zij naar voor de Waddinxveners die dit jaar overigens met veel fees- Nederland. Zij studeerde bio- telijk vertoon landelijk wordt gevierd. Maar er zal uiteraard logie aan de Rijksuniversiteit ook worden gedacht aan de doden die in de Tweede Wereld- WADDINXVEEN - De laatste weken hadden de dames van handbalvereniging Rowah een aantal sportieve teleurstel lingen te verwerken gehad. De laatste drie wedstrijden ein digden immers in even zo vele nederlagen. Niet zozeer de nederlagen zelf, maar de manier waarop deze tot stand kwamen, was reden tot deze teleurstelling. Want steeds eindigden de wedstrijden met slechts een doelpunt verschil, terwijl kort voor tijd de Rowah-dames nog op winst hadden gestaan. De thuiswedstrijd tegen WIK uit Vlaardingen bleek een goede gelegenheid om re- Met de van een blessure te- delen. Betalen gaat snel en gemakkelijk. Bovendien be schikken bedrijven over de meest actuele rekeninginfor- matie. Telebankieren is voor bedrij ven ook een hele voordelige manier van bankieren. Elec- tronische betaalopdrachten zijn namelijk aanzienlijk afdrukken, goedkoper dan betalingen via een overschrijvingsformulier. Bedrijven kunnen bij de Rabobank Waddinxveen kie zen uit twee Telebankier-pak- WADDINXVEEN - B. en W. goede gelegenheid om hebben de gemeenteraad ge- vanche op zichzelf te nemen, vraagd een nieuw voorberei- dingsbesluit te nemen ten be- ruggekeerde Margareth Hen- hoeve van de woonwijk Zuid- plas-Extra (Zuidplas ’90). Op dit moment zijn enkele bouwplannen in voorberei ding voor het oprichten van woningen, alsmede een in stelling voor verstandelijk ge handicapten, in de nieuw bouwwijk Zuidplas 1990. Teneinde hieraan medewer king te kunnen verlenen, is het nemen van een nieuw voorbereidingsbesluit nood zakelijk, omdat de beoogde Waddinxveense formatie met -8_2 De handbalsters hadden de eerste helft nog de meeste moeite met de gasten uit In verband met de te voeren Vlaardingen. De verdediging TTT zaf. redelijk dicht, maar aan- de gemeenteraad verzocht de vallend werden de kansen in afhandeling van verzoeken de eerste dertig minuten niet om vrijstelling als bedoeld in optimaal benut, de Wet op de Ruimtelijke Or dening te laten afdoen door het college. Het aangepaste ontwerp-be- stemmingsplan “Wijk Zuid plas 1990‘ zal nog dit jaar in WADDINXVEEN - Directeur Ij. Hazelhoff van De Steen klip BV in Sneek, welk bedrijf ook een vestiging heeft op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen, is één van de zes finalisten voor de titel Manager van het Jaar, die wordt georganiseerd door Management Team, het grootste opinieblad voor het bedrijfsleven. De zes finalisten zijn na twee zware selectieronden uit een groot aantal kandidaten als besten naar voren gekomen, spel mondde steeds uit in een Vandaag (woensdagmiddag dreiging aan de ene zijde, waarna de bal snel naar de juni met Bon Jovi, Van Halen doorgegeven. Daarvoor wordt met e.a. Julio Iglesias op 9 juni in het lage locale telefoontarief worden gelegd, wat veel tijd f kan besparen. Het electronisch bankieren lijkt het in de toekomst hele maal te gaan maken. Vooral door een sterk groeiend PC- bezit en doordat jongeren al vroeg vertrouwd raken met de personal computer. Drie medewerkers van de Rabobank Waddinxveen houden zich bezig met telebankieren. Op de foto staan Arie Pieter van Dijk, Diana Zwarteveld en Yvonne Lankhaar. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het aan- kieren echt door zal breken, zicht worden verkregen tal particulieren en bedrijven dat de computer gebruikt om bankzaken af te handelen neemt steeds verder toe. De tiatief van het college van Burgemeester en Wethouders met één gulden inwoner fi nancieel worden gesteund. Dat betekent een bedrag van 26.000 gulden. Burgemeester C.M. van der Linden zei in zijn toespraak op de nieuwjaarsbijeenkomst van ganser harte te hopen dat risch Genootschap Waddinx- 1995 een feestelijk jaar zal veen in de raadzaal van het worden, ‘waarin gezamenlijk gemeentehuis, een concert i i i i i i van gezameniijke koren, de uitgave van een publikatie met Waddinxveense oorlogs verhalen, een gezamenlijke herdenkingsdiensten van de kerken, de uitgave van een herdenkingspenning, een at- letiekevenement met in Wa- geningen opgehaald bevrij dingsvuur, een fiësta van he- teluchtballonnen, een pop- evenement voor de jeugd, pro jecten voor scholieren en acti viteiten voor senioren. BOSKOOP - Spe cialiteitenwinkelier Ton Scheerder wil een eind ma ken aan alle verzoeken om sponsoring of adverteren in clubblaadjes. Om paal en perk te stellen aan de wildgroei heeft hij in de plaats hiervan een sys teem bedacht waarbij iedere vereniging of instelling gelij ke kansen heeft. Aan het eind van ieder kwar taal worden twee prijzen van 250 gulden uitgeloot. Iedere vereniging of instelling die hiervoor in aanmerking wil komen kan zich in de loop van dat kwartaal opgeven, met een toelichting voor welk doel het is. Deze verzoeken kunnen wor den ingeleverd in de winkel aan de Koninginneweg. riode en wat was hun bijdra ge? Wat was hun positie tij dens die viering van bevrij ding? Hoe vierden vrouwen uit andere culturen bevrij ding na een oorlog? heid tot napraten ondere het Ook worden volgens de orga- genot van een hapje en een drankje. Dit is ook in de pau ze een belangrijk onderdeel om zo, naast allerlei informa tie, elkaar bij de diverse stands te ontmoeten. Op verzoek van en met steun ’Bevrijding van onderdruk- van de gemeente organiseert king1 is een thema dat al ja de Stichting Vrouwenraad ren actueel is, want al op 19 maart 1911 vond de eerste In ternationale Vrouwendag plaats. Een dag die herinnert aan de strijd voor gelijkheid voor vrouwen en tegen de oor log die toen dreigde in Euro pa. Internationale Vrouwen dag nog steeds een manifes tatie van samenwerking van vrouwen die elkaar nodig hebben om hun idealen te verwezenlijken. Anneriet de Pijper vertelt op de Internationale Vrouwendag öeyrijamg 1995 in Waddinxveen over de onderdrukking van vrouwen in de interneringskampen geduren de de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. gaf zij een expositie en werd ook een werk van haar aange kocht. Mevrouw E. Ferrol zal over Wat deden vrouwen in die pe- Suriname toen en nu vertel len en Frida Domacassé zal gedichten voordragen uit ei gen werk. Tot slot zal er een Surinaamse dansgroep optre den. Daarna is er mogelijk- Ahoy, Rotterdam. Torhout/ Werchterfestival op 1 en 2 juli met o.a. R.E.M. Voor inlichtingen: WV Bos koop, Reijerskoop 54, tel. 14644. Open op werkdagen lijk. Op die manier kunnen van 09.30-12.00 en van 13.30- bijvoorbeeld alle betalingen 16.30 uur. Op zaterdagen ge- die aftrekbaar zijn van de be- opend van 9.00-13.00 uur. lastingen voorzien worden Alleen al bij de Rabobank ma- Maandagmorgen en zondag van een eigen code. ken zo’n 40.000 particulieren en ruim 30.000 bedrijven ge bruik van electronisch ban kieren. kieren echt door zal breken, zicht worden verkregen van De Rabobank heeft onlangs alle aftrekposten van het be- een nieuw produkt op de treffende jaar. Op dezelfde markt gebracht dat electro- wijze kan inzicht worden ver- nisch bankieren nog aantrek- kregen in alle uitgaven voor verwachting is dat de komen- kelijker maakt. de auto, vaste lasten, uitga- de jaren het electronisch ban- Een personal computer en ven voor het huis en dergelij ke. Telebankieren heeft voor he re grote Gouwebos sneller hulp worden geboden of bij andere calamiteiten om bij voorbeeld assistentie van de politie worden verzocht. Met de overhandiging van de zaktelefoons ging zaterdag een lang gekoesterde wens van de beide boswachters in vervulling. Dit gebeurde op de parkeerplaats langs het de bank corresponderen. Het grootste voordeel van het vernieuwde ’Rabo Teleban kieren’ is dat de gebruiker ketten. Het basispakket is be- -- J—---stemd voor bedrijven die hun binnenlandse betalingsver keer snel en efficiënt willen regelen. Daarnaast is er een pakket dat extra mogelijkheden biedt, zoals buitenlandse be en spoedop drachten. Met dit uitgebreide >ok een koppelir boekhoudpakket ook worden gedacht aan de doden die in de Tweede Wereld- te Leiden en is gepromoveerd oorlog en daarna voor het vaderland zijn gevallen. tot doctor in de geneeskunde aan de Erasmus Universiteit In het Gouwedorp heeft het ‘Daarbij mogen wij zeker onze te Rotterdam. Zij is secretaris gemeentebestuur eind vorig landgenoten, die later in Azië ten‘, voegde Waddinxveens De lezing wordt gevolgd door eerste burger daar aan toe. Hij is voorzitter van het Co mité Nationale Feestdagen, Hendra Blacquière. De beeld- Om de daad bij het woord te waarin een aantal enthousi- 1 voegen zal het comité op ini- aste burgers zich heeft ver goed overleg met het gemeen- verhaal om deze beelden heen w WW 1 n n y ,’Uüj,

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15