Gouwe Park’ noodzaak Wim de Bas pleegde zelfmoord Van Noort verhuurt deelt Lego- dozen uit Modeshow in Swanla Goudse Kamer vindt het Beeldvorming Groene Hart ‘Kind van driejaar Fianeren in Waddinxveen Jacques Vriens las voor uit eigen werk Sportschool Den Edel schenkt ‘Antilope4 zes conditietesten parkeerplaatsen voor vrachtwagens niet terecht6 SGP-jongeren geschokt Bedrijfsterrein evenbeeld van Coenecoop 5 4 "f Goudse Kamer over boulevardplan Verkiezings avond SGP met Anna van Lagen in koffiebar ‘Aeolus4 viert tweede lustrum Poppenmaakster Margreet Kemner op koffieochtend PAGINA 17, WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 WEEKBLAD VOOR Het Goudse bedrijfsterrein ‘Gouwe Park' aan de andere kant van van besproken. jongeren die in problemen verkeren. Niet alleen door Na de koffie was er gelegen heid voor discussie waarin di recteur Bloemendaal onder andere verwees naar het be- om een i te geven kan juist met aversie worden ontvangen'. GOUDA/WADDINXVEEN - Het heeft bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland de aan dacht getrokken dat er plannen bestaan om de Nesse en een deel van de Zuidkade in Waddinxveen in te richten als wan del- en flaneergebied. Onder meer wordt gedacht aan hore cabedrijven, terrasjes, meer groen en een sfeervolle inrich ting. de Zevenhuizense en Moerka- pelse modellen naast kleding ook sieraden en accessoires latenn zien uit de Derde We reld. Deze artikelen worden geïmporteerd door Fair Trade uit Culemborg. De We- Zevenhuizen- middels hun prijs ontvangen. Vanaf einde deze maand is Lijstaanvoerder ir. M. Hout man zal het onderwerp ‘SGP, Zuid-Holland en het Groene Hart' inleiden. Het Goudse bedrijfsterrein ‘Gouwe Park' aan de andere kant van het Gouwe-aquaduct is volgens de Kamer van Kopophandel en Fa brieken voor Midden-Holland een ‘gouwe plek'. (Tekening: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland). en de Zuidkade zijn leuke buitenlandse res- meisjes en jongens zijn er au diocassettes met populaire verhalen, vaak ingesproken door de schrijver zelf. Het meelezen met deze cassettes belasting bij deze drempel de maximale trainingsbelasting a r» rr rti i_ j slank en fit-training). Bij de minimale trainingsbelasting is dit 75%. De minimale en maximale be de ontwikkeling van tal voorzieningen ook naar te laten Hij noemde als voorbeeld jon geren die een heel vrije op voeding gewend waren en werden geplaatst in pleegge zinnen waar juist strakke re gels heersten. Bij navraag WADDINXVEEN - De af deling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdag 9 maart om half tien een koffieoch tend in gebouw De Vlieger (Staringlaan). Op deze ochtend komt Margreet Kemner uit Waddinxveen vertellen over poppen ma ken. De poppenmaakster doet dit aan de hand van voorbeelden en zal het verhaal van het begin tot het einde vertellen. Te vens zal er deze ochtend een oud poppenhuis te zien zijn, dat afkomstig van één van de eigen le den. Margreet Kemner kan over poppenhuizen veel vertellen, omdat zij samen met haar man pop penhuizen ontwerpt, maakt en van top tot een inricht. Kamer van Koophandel. Goed bereikbaar per open baar vervoer door hier een NS-station te realiseren én goed bereikbaar voor het wegverkeer (een zogenaamde B-lokatie). Het spoorstation zou ook goed als transferium Wim de Bas op zoek naar slimme speurneuzen. Daar toe heeft hij Lego System Aquazone-kristallen op listi ge wijze verstopt in de etala ges van zijn winkels in Bos koop en in de Luifelbaan. Wie het exacte aantal kristal len weet te vinden en invult op een deelnameformulier en daarnaast ook nog een origi nele naam verzint voor de Le- go-inktvis, maakt kans op een reis naar het Deense Le- goland voor vier personen of één van de andere 50 andere prijzen. Deelnameformulieren liggen vanaf vrijdag 27 februari in de winkels van De Bas Speel goed. op te leveren. Jan Hein Boone meent dat Met het voorlezen uit eigen niet het oog moet worden ver werk had Jacques Vriens veel loren dat het hier gaat om een succes. Zijn verhalen zijn hu- groep kunstenaars. De op- moristisch en herkenbaar voor kinderen. Dat hij bij de jeugd populair is blijkt uit het feit dat zijn boeken veel ge leend worden in de biblio theek. Boekhandel Haasbeek uit Al- phen aan den Rijn zorgde op praktijk ook uitvoerbaar zijn deze avond voor een boeken tafel. De opkomst was goed. Van de mogelijkheid boeken te kopen met de handteke ning van de schrijver werd goed gebruik gemaakt. Haaglanden De prijzen zijn in de vorm van een gratis af te leggen in- spanningstest op de sport- Voorzitter drs. Jan Hein Boone sprak zijn vreugde uit over de totstandkoming van het nieuwe gebouw voor het ISMH, waarbij ook Waddinx veen, Boskoop en Zevenhui- zen-Moerkapelle zijn aange sloten. Tegelijkertijd sprak hij zijn zorg uit over de indruk die is ontstaan dat er binnen het Groene Hart steeds minder mogelijk wordt, ook wat be treft de bouwsector. Deze beeldvorming wordt versterkt door de wijze waar op op dit moment een toe komstbeeld wordt geschetst door een groep Amerikaanse landschapskunstenaars. Uit de publiciteit rond deze groep kunstenaars komt het beeld naar voren dat het Groene Hart een soort van natuur- en cultuurreservaat moet wor- blijkt een heel goed resultaat den. op te leveren. --- WADDINXVEEN - Zater dagavond 11 maart om acht uur viert de Wad- dinxveense badminton club Brasiliananas Aeolus in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) het 10-ja- rig bestaan. De toegang is vrij. Aeolus heeft in die periode goede tijden en slechte tij den met elkaar afgewis seld. Om op deze jaren ge zamenlijk terug te kijken houdt Aeolus een groot feest voor al haar leden, relaties en oud-leden. ‘We proberen iedereen voor dit feest persoonlijk uit te nodigen. Toch is het soms heel moeilijk om adressen te achterhalen, vandaar dat we ook op de ze manier iedereen willen uitnodigen voor dit feest die niet persoonlijk is be naderd. Wij zouden het zeer op prijs stellen om on ze oude sportvrienden weer eens te zien', aldus Jolanda Swart (tel. 01828- 10856). “We zien immers een toene mende individualisering, een afnemende onderlinge be trokkenheid en vaak zijn kin deren de dupe van relatiepro blemen. Tevens is het over dragen van normen en waar den op kinderen sterk ver minderd', aldus directeur Bloemheuvel. het Groene Hart-beleid mag niet uit het oog worden verlo ren, dat er in het Gorene Hart ook gewoond en wordt. Het kan niet zo zijn dat er in het Groene Hart niets meer mogelijk is; wonen en werken blijven een belangrijke func tie in het Groene Hart. Iedere suggestie dat het Groene Hart een reservaat gaat wor den waarin de bestaande eco nomische bedrijvigheid hoog uit gedoogd wordt, moet dan ook bestreden worden. Het beeld dat er in toekomst in deze regio niets meer mo gelijk zal zijn zal een negatie ve uitwerking hebben op de bedrijvigheid. Het gevaar bestaat dat be drijven besluiten zich elders te vestigen. Hiermee wordt de leefbaarheid van het Groe ne Hart bedreigd. De ISMH-voorzitter meent dat de gemeenten in dit ge bied, en hun samenwerkings- orgaaan, er zorg voor moeten De kinder- en jeugdboekenschrijver Jacques Vriens signeert in Waddinxveen boeken. (Foto: Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen). WADDINXVEEN - De beken de kinder- en jeugdboeken schrijver Jacques Vriens heeft over zijn leven en werk verteld op een tweede literai re bijeenkomst van de afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen in samenwer king met de Stichting Open bare Bibliotheek Waddinx veen. Hij las voor uit eigen werk en vertelde hoe je kinderen aan het lezen kunt krijgen. Om dat Jacques Vriens zelf on derwijzer is geweest en een zoon heeft, die niet van lezen hield, wist hij dit heel goed naar voren te brengen. Het is heel belangrijk om kin deren voor te lezen, vooral kinderen die problemen heb ben met het lezen. Voor deze Sportschooleigenaar Bert den Edel geeft hier op zijn sportschool aan de Noordkade uitleg over de sport-med test aan Marion Kuiper (Antilope) en Peter Wennekes (voorzitter van de wedstrijdcommissie van Antilope). (Foto: Han Zoet). groep dracht van kunstenaars is om vergaande en spraakmaken de ideëen te ontwikkelen. Dat is Amerikanen in ieder geval gelukt. Daarmee staat echter niet vast dat die ideëen in de WADDINXVEEN - Transportondernemer van Noort BV heeft het Waddinxveense gemeentebestuur aangeboden een regeling te treffen voor een gemeentelijke parkeerplaats voor vrachtwagens. Er zijn voor de gemeente geen bijkomende kosten. Op deze wijze kan er, uitgaande van een huurbedrag van 2.000 gulden per plaats, een exploi tatie worden opgezet zonder grote financiële risico’s. In het gemeentehuis zal wor den bezien of Van Noort BV ook de administratie van de parkeerplaats voor vrachtwa gens kan regelen. Dat kan zo nodig tegen een over een te komen vergoeding, als dat tenminste juridisch mogelijk is. (overstapplaats voor reizigers en vracht) kunnen dienen. Het aanbod van B-lokaties is namelijk nihil in Midden- Holland. Voor bedrijven die belang hechten aan zichtbaarheid die bij draagt aan de herken baarheid van het bedrijf is de ze lokatie van grote waarde. Het zal een hoogwaardig be drijfsterrein van allure zijn dat wellicht de naam ‘Gouwe Park', een bedrijfsterrein in het groen zou kunnen dragen. Tevens is de bijzondere stra tegische ligging van het ge bied in de omgeving van het Gouwe-aquaduct een goede basis voor een verdere uit bouw tot een stedelijk vesti gingsmilieu met goede voor zieningen. Ruim de helft van Holland koopkracht bevindt zich zoals bekend binnen een straal van 30 kilometer. Het knooppunt van weg-, rail- en vaarverbin- dingen markeert d.e goede be reikbaarheid van het gebied. In antwoord op de vraag hoe de bedrijvigheid zich zal kun nen ontwikkelen, kan worden gesteld dat dit afhangt van de aandacht die Den Haag voor aerobe (herstelfase) naar anaerobe (inspanningsfase), het omslagpunt. Als eenmaal het omslagpunt i (Nesse). Waddinxveense werkt de Stichting Interservice in Afghanistan. Ze is nu een 'en komt dia’s laten zien over hoe de mensen daar leven en wat haar dagelijkse werkzaamhe- anders te zijn. Men kiest wel den zijn. of uitgevoerd worden. De realisatie van het beleid in het Groene Hart is natuurlijk geen zaak van kunstenaars. Dit beleid zal vorm gegeven worden door de overheid. Bij Waddinxveners die hadden meegedaan aan de etalage- wedstrijd in zijn winkels aaii de Brederolaan (Luifelbaan) en in Boskoop. Lego Nederland hield in der cember samen met 300 Wig- wamwinkels een etalagewed- paald aantal trainingspunten strijd. worden bereikt. Na afloop hiervan krijgt men door een recheck een bevestiging van het trainingssucces. De voordelen van het sport- med systeem bij Den Edel zijn motivatie om punten te WADDINXVEEN - In Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) houdt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) gewerkt vrijdagavond 24 februari om acht uur een regionale ver kiezingsavond met Zuidhol- lands lijstaanvoerder ir. M. Houtman en een forumdis- cussie. De SGP-Waddinxveen heeft donderdagavond 16 februari in Het Anker (Nesse) de jaar vergadering gehouden. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter het over lijden van het trouwe lid D.A. Verbree (79 jaar). Aftredend en herkiesbaar waren J.W. v.d. Werken en C. Slinger. In verband met de benoeming als gemeenteraadslid trad J. Bos af als bestuurslid en werd in zijn plaats B. Hofman gekozen. Na de gebruikelijke jaarver slagen van de penningmees ter en secretaris werd dé agenda van de algemene ver gadering van de SGP op za- voor Midden-Holland aan de gestelde eisen. Met naar verhouding betrek kelijk geringe inspanningen, zowel in tijd als financieel, is het gebied nabij de splitsing van de rijkswegen A12 (Utrecht-Den Haag) en de A20 (Waddinxveen/Gouda- Rotterdam) prima te ontwik kelen tot een lokatie op Euro- GOUDA/WADDINXVEEN - Vrijdag 17 februari is het hoog ste punt van de nieuwbouw van het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Midden-Holland in Gouda bereikt. Bij deze gelegenheid heeft Gouda’s burgemeester en ISMH- voorzitter drs. J.H. Boone gesteld dat de beeldvorming bij met name het bedrijfsleven dat de rijksoverheid van het Groene Hart een reservaat wil maken niet terecht. Dit beeld kan namelijk schadelijk zijn voor de economische be- JVL. JlOUtlIlHIl drijvigheid in Midden-Holland eri moet dan ook bijgesteld worden. vxxv, WADDINXVEEN - De Waddinxveense sportclub Antilope Midden-Holland zal "hebben. heeft van sportschool Den Edel aan de Noordkade zes condi- Zijn de gemeenten voldoende tietesten aangeboden gekregen voor even in staat om in de Randstede lijke concurrentie met de gro te bestuurslichamen OOR (Rotterdam), (Den Haag), ROA (Amster dam) en' RBU (Utrecht) de geldstroom van Den Haag school zelf. Het gaat hier om voor de ontwikkeling van tal de sport-med fietstest. Deze van voorzieningen ook naar test is door zijn flexibiliteit Midden-Holland te laten aantrekkelijk voor beginners vloeien? en perfect voor getrainde per- Volgens prof.dr. J.Th. van den sonen, zoals hardlopers. Berg, hoogleraar Nederland- Op een speciale fiets kunnen se politiek aan de Leidse Uni- 1 versiteit, zouden de gemeen- 1 1 P de stadsprovincies tot het res terende deel van Zuid-Hol land gaan behoren er ver standig aan doen om zich te verenigen in een bestuur van voldoende omvang en daad kracht. jaren (met name van 0-4 jaar). Er zijn zelfs voorbeel den van zichtbare problemen in deze eerste levensjaren. Directeur I” noemde het schokkende voor beeld van een depressie bij een 3-jarige peuter die als ge- mantiseren, want je poging volg daarvan een poging on- om een pleegkind extra liefde De te showen heren-, dames- dernam tot zelfmoord. Dit te geven kan juist met aversie en kindermode is onder ande- klinkt als iets dat ver van de worden ontvangen'. re gemaakt van stoffen die in praktijk van alledag is ver- - ontwikkelingslanden zijn ge- wijderd, maar de inleider y sponnen en geweven. Textiel- waarschuwde, met nadruk, AIH13. V3H JLaSdl werkplaats Rappa maakt, voor het afsluiten van veel pp. met vrijwilligers, van deze mensen voor deze problema- lil KOTIieDHr geïmporteeerde stof moderne tiek.Hij verwees verder naar kleding. Naast deze zelfge- de moderne maatschappij als WADDINXVEEN - Vrijdag- maakte mode heeft Rappa oorzaak voor de vele proble- avond 24 februari om half ne- ook kleding die afkomstig uit men Dat lijkt op het eerste gezicht u_ _i de mogelijkheden van anti- C- voor een kind. Men lijkt er dus helemaal rijp paar weken in Nederland voor. Alle condities zijn aan wezig voor een goede opvoe ding. Toch blijkt de praktijk bureau voorziet een invulling vanaf het oude raadhuis tot aan de Oranjelaan met hore ca, terrassen, straatmeubi- lair en groen. ‘De Nesse en de Zuidkade zul len voor de Waddinxveners, maar ook voor mensen uit de omgeving, een ware trek pleister kunnen worden', denkt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. Er wordt naar gestreefd de parkeergelegenheid zo goed mogelijk in te passen. Daar het aantal parkeerplaatsen waarschijnlijk onvoldoende zal zijn, zal worden gezocht naar oplossingen bijvoor beeld in de buurt van het ge meentehuis. Voor de nodige rust op de ter rasjes is het gewenst dat er niet al te veel verkeer langs komt rijden. Bekeken wordt dan ook of het verkeer niet een andere route kan nemen. Volgens de plannenmakers ZEVENHUIZEN - De We- zouden alleen fietsers en reldwinkel Zevenhuizen- voetgangers nog onder de hef- delijke opvang kunnen zorg- Moerkapelle houdt in samen- brug door mogen. werking met textielwerk- plaats Rappa uit Pijnacker een modeshow op woensdag avond 1 maart om acht uur in de Catgeszaal van dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. De toegang is vrij. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 februari om half ne- van jongeren in deze tijd, gen is Anna van Lagen te gast de ontwikkelingslanden. 1 j t in de hervormde koffiebar De Tijdens de modeshow zullen tegenstrijdig, want juist door Schaapskooi (Nesse). De de mogelijkheden van anti- Waddinxveense werkt voor conceptie kiest men bewust Daarvoor koopt Van Noort BV van Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het bedrij venpark Coenecoop een stuk grond, dat weer zal worden verhuurd aan het gemeente bestuur. De huurpenningen zullen naar verwachting een halve ton bedragen. Voor dit bedrag kunnen ’s avonds en in het weekeinde - als de vrachtwa gens niet binnen de bebouw de kom mogen worden gepar keerd - vijftien vrachtwagens worden geparkeerd. De jonge klanten moesten drie vragen beantwoorden en een slagzin afmaken. Landel- lijk deden duizenden ouder? en kinderen mee aan deze act- tie waarmee in totaal 300 Le- godozen waren te winnen. verdienen (sport-med pun- Twee Legodozen werden in dé tenkaart), hartslagcontrole, Boskoopse winkel van De Bas flexibiliteit (verschillende Speelgoed uitgereikt aan toestellen en buitentraining Erik v.d. Bas (St. Janshof) en zijn mogelijk) en een trai- -1- - ningsprogramma van tien weken. Sportschool Den Edel biedt bij de 27e Langs de Gouwe- loop aan iedere eerste bin nenkomende Waddinxvener Alle prijswinnaars hebben in- of Waddinxveense bij de wed- strijdloop een gratis sport- med test aan. Dit aanbod Wigwam-speelgoedwinkelier geldt voor de categoriën he ren, dames, heren veteranen I, dames veteranen, heren ve teranen II en heren vetera nen III. WADDINXVEEN - Directeur J. Bloemheuvel van de stich ting ‘De Vluchtheuvel' heeft op een Waddinxveense bijeen komst van de SGP-jongerenstudievereniging ‘Jongeren Per spectief met hen gediscussieerd over jeugdhulpverlening. Hij kwam met schokkende voorbeelden, zoals een kind van driejaar dat zelfmoord zou hebben gepleegd. GOUDA/WADDINXVEEN - Aan de andere kant van het Gouwe-aquaduct ligt volgens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een andere ‘gouwe be- drijfsplek': het ‘Gouwe Park'. Dit noodzakelijk genoemde bedrijfsterrein moet een evenbeeld gaan vormen met het groene bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen-Zuid. In de Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening-Extra (Vinex) wordt de Randstad door de rijksoverheid gezien als een wereldstad, die een internationaal concurrerend vestigingsmilieu moet schep pen. Een wereldstad met hoofdkemen en andere ker nen met goede verbindingen. Goed openbaar vervoer vormt hiervoor de basis, want mobi- pees niveau, aldus de Goudse liteit en bedrijvigheid (werk- rr 1 11 gelegenheid) zijn immers nauw met elkaar verbonden. Het ‘Gouwe Park', het gebied gelegen nabij het Waddinx veense Gouwe-aquaduct, vol doet volgens de kamer van Koophandel en Fabrieken de maximale hartslagfre- quenties en het omslagpunt ten die na de afsplitsing van bepaald worden. Deze karak- --- - --1 teristieke punten bevatten belangrijke gegevens voor het opstellen van een effectief trainingsprogramma met ge bruikmaking van een hart- slagmeter. De hartslagoefenzone wordt 'Alleen op die manier wordt bepaald door de belasting van voorkomen dat de belangen het hart bij een bepaalde van de plattelandsregio’s on- hartslag te analyseren ter be- dergesneeuwd raken en daar- paling van de overgang van mee onvoldoende worden be hartigd'. Samen sterk dus. Overigens wordt ook in de Vi- nex-nota gepleit voor be stuurlijke samenwerking tus- is bepaald wordt 90% van de sen gemeenten in Midden- belasting Holland. maximale 1 ‘Als de vestigingsplaatsfacto- bij conditietraining (85% bij ren naar schaal van de bedrij vigheid van Midden-Holland in de toekomst voldoende con current zijn met lokaties el ders, is er geen reden om te denken dat de bedrijven in Midden-Holland niet in staat zouden zijn de sterke positie, die de economie van Midden- Holland reeds lang heeft, te continueren', concludeert de Goudse Kamer van Koophan del. tietesten aangeboden gekregen voor even zoveel deelne mers aan de 27e Langs de Gouweloop op zaterdagmiddag 4 WADDINXVEEN - Wigwam- maart. speelgoedwinkelier Wim de Bas heeft vier Legodozen lasting wordt geprojecteerd kunnen uitreiken aan jonge op de sport-med grafiek en zo wordt de optimale hartsla goefenzone bepaald. Sport school Den Edel gebruikt het sport-med voor een tien we ken durend trainingspro gramma. Iedere week moet dan een be- Op de Nesse en de Zuidkade geeft van het gebied aan zijn leuke buitenlandse res- weerszijden van de hefbrug taurants gevestigd. Men kan over de Gouwe, is door de po er terecht bij een pizzeria, litiek positief gereageerd. Het een grillroom, een brasserie 1 ”--- en een Grieks spe cialiteitenrestaurant. ‘Nu nog kun je bij deze res taurants alleen binnen wat eten, maar volgens de plan nen moet dit straks ook bui ten kunnen. Als bij de restau rant terassen worden aange legd, kan men er bij mooi weer kijken naar het langsko mende scheepvaartverkeer over de Gouwe', aldus de Goudse Kamer. Het stedebouwkundig bureau Derks uit Houten heeft on langs in opdracht van de ge meente Waddinxveen een eerste schets gemaakt van hoe het eruit zou kunnen gaan zien. Op deze schets, die een beeld reldoorlog is er sprake van een toenemende technologi- sering van de maatschappij, waarin weinig plaats is voor geborgenheid. Juist deze geborgenheid is in gen en vrij voelt, de eerste jaren van de levens loop van de mens van essenti eel belang. Een gebrek aan deze geborgenheid leidt vaak tot psycho-sociale problemen lang van goede opvang voor bij jongeren op latere leeftijd. Het blijkt in de praktijk dat de oorzaak van problemen bij professionele hulpverlenings- jongeren voor het merendeel instanties, maar ook voldoen stammen uit de eerste levens- de gezinnen die voor een tij- 1 f\ A A 1 ‘1 - 1 dragen. In de discussie kwam naar voren dat mensen zich wel op- Bloemheuvel geven als potentieel pleegge- 11 1 zin, maar te weinig. “We moe ten kinderopvang ook niet ro- Op deze avond werd voor de bewust voor kinderen maar aanwezigen al gauw duidelijk men realiseert zich te weinig dat de cijfers van de overheid de verstrekkende consequen- over problemen met jongeren ties van de opvoeding, niet voor niets alarmerend zijn (circa 15 procent van de jongeren in Nederland). De inleiding van directeur Bloemheuvel handelde over de praktijk van de jeugdhulp verlening. Hij ging daarin te rug naar de vorige eeuw, met als voorbeeld onze naburige gemeente Moordrecht waar sprake was van kinderarbeid op grote schaal. Een keerpunt in de kinderar beid vormde het ’kinderwetje’ van Van Houten. Deze wet verminderde echter niet de problemen van de jongeren. Met name na de Tweede We- bleek dat zij de ervaring had den dat er in hun nieuwe pleeggezin zoveel vrijheid was. Kennelijk scheppen nor men en waarden kaders waar binnen de jeugd zich gebor- dragen dat het onterecht terdag 25 februari in Utrecht beeld wordt bijgesteld. Waar besproken. mogelijk zullen de gemeenten De SGP-leden werd gevraagd en het ISMH zich inzetten gehoor te geven aan de op- voor een beleid, waarbij het roep voor de provinciale vorm behoud van het groene karak- kiezingen. Een regionale ver- ter zorgvuldig afgewogen kiezingsavond zal worden ge* wordt tegen de belangen van houden op vrijdag 24 februari wonen en werken. in Het Nieuwe Trefpunt (Sta- Daarbij staat voorop dat het tionsstraat). Groene Hart voor haar inwo- Lijstaanvoerder ir. M. Hout- ners een leefbaar gebied moet man zal het onderwerp ‘SGP, blijven, inclusief een gezond bedrijfsleven. Speelgoed uitgereikt C. Verschuren (Houtsingel). In Waddinxveen vielen P. Roepers (Tollenslaan) en M. van Dodewaard (Burgemees ter Trooststraat) in de prij zen. i G 9 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17