Handbalers winnen weg bij Antilope WSV1 verliest van Nieuwerkerk Verliezend Korbis Polderloop in Hazerswoude Arbiters staken polo- wedstrij d van De Gouwe Volleybalsters Be Fair blijven in de race (3-1) ZVH uit de Europacup naar degradatie? duel om degradatie Flyers-heren blijven in race om promotie Teleurstellend verlies voor de dames Spelers niet door eten in Swanla ziek Zaterdag Lions Rottemerenloop WSE BI deed goede zaken ü- Jeugdtitels bij De Gouwe Streek Waddinxveen Al voor tijd gelijk J PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 FEBRUAR11995 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 februari, tijdens de tweede. I I verlaten. Dit was merkwaar dig, want één waarschuwing vooraf is meestal wel het min ste wat een scheidsrechter kan doen. De Gouwe-heren moesten de wedstrijd dus vervolgen zon der hun trainer. Nog geen twee minuten later, toen de UZSC 5-4 had gescoord, ont stond er wat tumult in het water tussen een speler van De Gouwe en UZSC, waarop het arbitrale duo direct rea geerde door de wedstrijd te staken. ’Een onbegrijpelijke beslis- sing’, aldus speler Remko Overdam. ’In al die jaren heb 2-0 werd gewonnen van het bezoekende Rijnstreek. De bezoekers hadden zelfs tot kort na rust kansen op een doelpuntloos gelijkspel. Want pas vier minuten na de her vatting kónden de Waddinx- veners voor de eerste keer het net van Rijnstreek vinden. Koen Meijer stelde toen na een solo van Arjan Groenen- Meisjes passerelle behaalden een r 5 MSV Bijna de hele wedstrijd Vries, Antoinette Wijker, Sja- net van Tol, Liesbeth Gras en spelverdeelster Cora Bos. De eerste set hielden beide teams de stand lange tijd in heel anders uit toen Twee maal Zes op rij liefst vier maal wist te scoren. len de Waddinxveense hand ballers koste wat het kost er voor werken om toch in de derde klasse te blijven. En dat lijkt goed te lukken. I om kwart voor acht is in sporthal Vlak voor rust had Rowah een wat mindere periode die de setstanden in de volgende sets 15-4 en 15-3. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 25 februari houdt de Lions voor de Er is sprake van veel presta- tief ingestelde teams, die zich tot doel hebben gesteld om snel hogerop te komen. De baar gebruik van en ging even aan de leiding. Toen pakte Flyers de draad weer op en had Shooters niets meer in te brengen. Einduit- WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencentrum ten Barge (37.9 en 1.28.1); 1. Eldert de Redelijkheid (33.8 en 1.09.2); 2. Jimmy de Lange (35.2 en 1.07.7); 3. Koen Hoondert (43.1 en 1.24.0). Ca tegorie B-A (12 jaar), afstan den 400 en 800 meter: 1. Ri- anne van Dijk (49.2 en 1.40.7); 2. Andrea Briede (1.01.7 en 2.09.7); 3. Marieke v.d. Pijl (58.6 en 2.15.9); 4. Saskia van Heeteren (1.05.2 en 2.10.0); 5. Suzan de Rede lijkheid (1.04.0 en 2.15.1); 6. Ingrid de Lange (1.10.0 en 2.05.7): 1. Erik Key (53.0 en 1.44.9); 2. Lex Steenland (53.7 en 1.47.8); 3. Terry Ui- te strafworp. In de plaats van 6-2 wisten de Rotterdammers op 5-3 te komen. Spartaan putte daar wat moed uit en probeerde met wat extra elan hun aanvallen te spelen. WADDINXVEEN - De Al-ju- nioren van Waddinxveen- voetbal scoorden tegen Moer- kapelle vlak voor tijd nog een doelpunt, waardoor de eind stand in de uitwedstrijd op 3-3 werd bepaald. Dat geen slecht resultaat. BI ontving thuis Rohda BI en toonde zich de betere ploeg. De 3-1 overwinning was gezien het aantal kansen eigenlijk te be scheiden. Cl ging in Lekker- kerk gewaarschuwd het veld het meer een uithoudingstest de overige afstanden ƒ7,50. Op alle afstanden zijn er voor de eerste drie aankomende trimmers prijzen te winnen, terwijl voor de halve mara thon (21 km) geldprijzen te verdienen zijn van respectie- Blijkbaar was dat feit aanlei ding voor Korbis om ver terug Sniep‘ (Sniepweg) zeker niet te vallen. Opeens was niets meer te bekennen van het kleedkamers, douches en vol doende parkeergelegenheid. Het parcours is bijna geheel autovrij, er is verkeersbege- nog een doelpuntje voor WSE leiding en EHBO. mee. ons-Rottemerenloop over 10 en 21 km. Het startschot pass die te wensen over liet en verzuimden de aanval- sters te scoren in het cen- trumgat van de Zoetermeerse verdediging. Zovoc profiteer de met 15-6. Wilma de Jong nam in de vierde set de plaats in van de met een knie-blessure uitge vallen Sylvia de Vries. Lies beth Gras verhuisde naar de positie van buitenaanvalster. Be Fair toonde opnieuw haar veerkracht door hardwer kend het initiatief over te ne men. Cora Bos leidde haar team naar de 15-7 setwinst en Be Fair naar de 3-1 zege. uit naar een 9-4 voorsprong. Slordigheden in de pass brachten Zovoc bijna nog langszij maar een hardwer- Peter Konijn benut. Komende kend Be Fair sleepte met 15- 12 ook de tweede set in de wacht. In de derde set verzuimde Be Fair korte metten te maken met de Zovoc-aspiraties. Op nieuw was het de service- van de wedstrijd. Spartaan kwam terug tot één doelpunt. Maar opnieuw wist Rowah onder meer door een aantal knappe acties van aanvoer der Huub Vonk en jeugdspe ler Bas de Schipper het ver schil weer naar drie doelpun ten te trekken naar de eind- score 12-9. laten gaan om het doelsaldo op te schroeven. Met ’slechts’ evenwicht. Na 30 minuten stond er nog slechts een 7-7 stand op het scorebord. Door de goede servicepass van An neke Verwoerd en de omloop- ballen van Antoinette Wijker wist Be F air de Zoetermeerse dames van scoren af te hou den. De servicedruk aan Waddinxveense zijde werd opgevoerd en na 42 minuten was de 15-10 setwinst een feit. Sterk serveerwerk van Sja- net van Tol bracht Be Fair in de tweede set meteen op een 4-1 voorsprong. Het ongewij zigde basiszestal maakte nu van Leon Konijn kon alleen goed gebruik van de gaten in maar op onreglementaire wij- de Zovoc-verdediging en liep ze binnen het strafschopge bied tot stand gebracht wor den. De terecht toegekende strafschop werd door broer JTT-J. T71 zaterdag zullen de Waddinx- ZEVENHUIZEN - Na een enerverend weekeuinde voor Rentokil-ZVH - verlies in Breda bij TDK Brevok (3-2) en winst in Apeldoorn bij Piet Zoomers (2-3) - reisde de Ze- een wedstrijd om een derge lijk onbenullig incident werd leverde H. van Woudenberg gestaakt’. opnieuw een goede prestatie Wat voor consequentie deze - beslissing van de scheids rechters heeft is nog niet be- Tegenstander van WSVs vlaggeschip was het eerste team van Nieuwerkerk aan den IJssel dat slechts één punt minder had. Winst voor de Waddinxveners (8 punten uit 4 wedstrijden) zou een kampioenschap heel dichtbij brengen. Als gevolg van 1 uitslagen en een gelijke stand tegenstanders. Daar werd Dave Straver na een span nende kruisfinale eerste en Alex v.d. Berg tweede. In de afdeling van de teams 1 tot en met 4 was de strijd zwaar. Vooral de heren had- Dorpstraat. De kosten WADDINXVEEN - Donderdag 16 februari was de 22e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Aangezien tevens het eerste schaakteam thuis een verloren ronde voor de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) moest afwerken vonden er geen opzien- ik nog nooit meegemaakt dat barende verschuivingen aan de top van de ranglijst plaats. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 februari hebben 21 van de 26 jeugdleden van de Wad dinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek gestre den om het clubkampioen- schap in hun categorie. Luid aangemoedigd werden veel persoonlijke records ver broken, zodat sprake was van een geslaagd trainingssei- zoen. Iedere week hard trai nen blijkt ook voor de jeugdi ge leden een stimulans om door te gaan. Categorie D (6 jaar), afstand 3x45 meter: 1. Erik Jan de Ruiter (42.27 sec.); 2. Tom van Berkel (44.71). Categorie C (8 jaar), afstanden 200 en 400 meter: 1. Maartje v.d. Pijl (41.2 en 1.12.8); 2. Maartje de Waddinxveensen een sub topper in hoofdklasse. In de eerste periode was het alleen Sandra Berckenkamp die tot scoren wist te komen. Zij bracht de tussenstand na de eerste periode op 2-1. De Gouwe-dames speelden een matige wedstrijd. Als gevolg van onnodig balverlies kon den zij niet de leiding in de wedstrijd overnemen. Door een fraai doelpunt van Wendy de Frankrijker kwa men de Gouwe-dames onder leiding van Jan Middendorp terug tot 3-2. De overtuiging ontbrak in het spel van de Waddinxveensen. In de derde periode waren het Marion van Hooft en Angela Faber, die later de wedstrijd met een blauw oog moest ver laten, die De Gouwe aan het einde van derde periode op een 5-4 achterstand brach ten. De laatste periode moest de beslissing brengen. Maar na dat Brandenburg 6-4 had ge scoord, was de wedstrijd ge speeld en moest De Gouwe hun tweede achtereenvolgen de nederlaag verwerken. As trid Coene scoorde voor de statistieken nog het laatste doelpunt van de wedstrijd. De eindstand was 6-5. eerste helft niet goed speelde, ging lange tijd gelijk op, maar De tweede helft was aanzien- 11 - T--J - lijk beter, maar Schiestreek kon lange tijd in de strijd blij ven dankzij de afstandscho ten. Toch was het Flyers - met een beter teamspel - dat met de winst huiswaarts kon ke ren. Einduitslag 52-68. Top scoorder: Anita van Unen met 21 punten. Jongens kadetten maakten ZEVENHUIZEN - Be stuur, beheerder en mede werkers van de Stichting Bestuur Dorpshuis Swan la in Zevenhuizen hebben laten weten het te betreu ren dat de spelers de vol leybalvereniging Rento kil-ZVH een paar weken geleden allemaal ziek zijn geworden. Door de arts van het ZVH- team is aan het zieken huis opdracht gegeven een onderzoek te starten naar de oorzaak van de onverwacht opgekomen spelersziekte. Het stich tingsbestuur heeft in overleg met de beheerder de Keuringsdienst voor Waren ingeschakeld. De uitslag is inmiddels bekend. Het doet voorzit ter mevrouw A.M. Kruyt van dorpshuis Swanla bij zonder veel genoegen te kunnen constateren dat de betreffende ziekte geen enkel verband houdt met het eten en het drinken dat de ZVH-spelers in Ze venhuizen hebben genut tigd. opnieuw een goede prestatie door J. v.d. Born op een neder laag te trakteren. Een pun- tendeling bereikten W. v.d. Hoek en T. v.d. Oord. P. de Niet voegde zich weer bij de beste tien schakers door J. v.d. Knaap te verslaan. wisselende In het middengedeelte ging J. Stam na 15 minuten spel de van 3-3 lag de ontknoping bij teil, in tegen de sterke T. van E. Philipse. Met een betere F stand op het bord koos hij in gelegd voor J. de Bock, die de slotfase door de spanning 1 voor een foutieve voortzet ting, zodat deze ronde geen winst maar verlies opleverde met als uitslag 3-4. In de onderlinge competitie vraagd bij medebestuursle den of men nog spannende anekdotes over hem wist. Er Met goed" samenspel in de De tweede helft gaf weer het- werd telkenmale diep nage- aanval wist de Waddinxveen- zelfde beeld. Rowah, dat ge dacht maar er kwam vervol- - woonweg beter handbalde, gens niets uit de bus. WC1? P1 rl na J maar in de aanval te vaak de ‘Stil, gewoon doen wat ge- W O.IL 151 QCvU vrije kansen onbenut liet, daan moest worden, dat wa- Spartaan, dat rommeliger ren de sterke punten van de- SOCClC Z3KCH speelde en zo nu-en-dan in de ze secretaris', karakteriseer- vaak wat nonchalante defen- de de voorzitter hem. Een ge- WADDINXVEEN - Het lan- sie van Rowah hun plotselin- sloten enveloppe begeleidde delijk uitkomend BI team ge kansjes kreeg. Vlak na de de krachtige handdruk ter af- van WSE-voetbal deed ook pauze liep Rowah drie punten scheid. Pieter Broekman’s zaterdag weer goede zaken, uit. Een flinke voorsprong vrouw Letteke werd niet ver- DFC werd met 4-3 verslagen, bleef uit door opnieuw twee geten en kreeg een bloemetje Al zette een 0-2 achterstand gemiste strafworpen en even- aangeboden. Na afloop van de na de rust om in een 2-2 ge- zovele schoten op de paal. vergadering was er een gezel- lijkspel tegen Schoonhoven Opnieuw leken de Rowah-he- lig samenzijn onder het genot Al. De meisjes-junioren hiel- ren het zich moeilijk te ma- van een drankje en een hapje. HAZERSWOUDE - Hazers- woudse Boys organiseert op zondag 26 februari weer een polderloop waarvan de op brengst geheel is bestemd voor hulp aan de getroffenen door de watersnood. Er is keuze tussen afstanden van 1,5, 5, 10, 15 of 20 kilometer en er wordt een geringe ver goeding bij het inschrijven gevraagd. Voor iedere deelne mer is er een herinnering of een stempelkaart. De stem pelkaart geeft uitzicht op. een Polderloop t-shirt. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het clubhuis van de Boys aan de Sportparklaan in Ha-, zerswoude-dorp. Er zijn de uniformenactie van deze voor hand heeft de serviceclub reeds vijf mille toegezegd. Het bedrijfsleven in Zeven huizen en Moerkapelle is met sponsorbedragen over de WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft thuis tegen Twee maal Zes een krappe 14-16 nederlaag geleden. Door dit ne gatieve resultaat nemen voor de Waddinxveners de kansen op degradatie fors toe en zal er toch iets moeten gebeuren in, maar dat heeft niet mogen baten. De plaatselijke Cl won gemakkelijk met 5-0. Dl ging naar Esto Dl en overwon daar met 1-2, mede dankzij een wakkere Waddinxveense defensie. El knokte in Gouda voor wat het waard was, maar kwam tegen Olympia E2 net wat geluk tekort (3-2). F1 rolde Groeneweg Fl met 8-0 op. De meisjes tenslotte vochten voor het behoud van de 1-0 voorsprong tegen Stol wijk, maar de uitslag werd toch nog net 1-1. met veel wedstrijden de strijd om de herenenkel uiteinde lijk beslist door Sjaak Wesse- link. Tweede werd een moege- wordt om twaalf uur gelost op gestaan te hebben, kregen het plein voor het gemeente huis door de kleinste trom petter van ’De Kleine Trom petter’. streden Wiebe van Braam Morris. Bij de dames werd Angela van Rutten eerste en Diana Heemskerk, een pas beginnende recreant, eervol De opbrengst is bestemd voor tot één punt. Einduitslag 61- tweede. c_1." Bij de singles in de afdeling muziekvereniging. Op van de teams 5 tot en met 9, 1J - J- -- werd van de vier dames Pau la van Bekkum eerste en San dra van Beekum tweede. De heren in deze afdeling had den het zwaarder met negen brug gekomen. Inschrijving voor de Lions- Rottemererdoop, muzikaal opgeluisterd door de street band van ’De Kleine Trompet- dag opnieuw een kans voorbij ter’, is vanaf tien uur in het Hervormd Centrum aan de voor de 5 km bedragen ƒ5,- en voor om aan dat lot te ontsnappen. Het begon trouwens zater dagavond in sporthal ‘de C1—- 4 ---------X 1 --x slecht voor de Waddinxveen- meer te bekennen van het se korfbalploeg. Ondanks dat goede spel uit de eerste helft. Tweemaal Zes snel een 0-2 voorsprong wist te nemen nam Korbis met gevarieerd spel het heft min of meer in handen. Dat feit resulteerde in een gelijke stand door tref fers van het tweede aanvals- vak bestaande uit Wim Leb- bing, Jaco Wineke, Ellen van de Ent en Donja van Otterloo (2-2). Goed doorzetten bracht Korbis de eerste speelhelft geregeld op voorsprong door treffers van Marco van Leeu wen, Ellen v.d. Ent, Wim Leb- bing en Frits Visser. Dat betekende met nog vijf minu ten te spelen een 9-8 voor sprong. Zelfs kwam Korbis op een 10-8 voorsprong uit een goede aanvalsaktie van Marco van Leeuwen. In de slotminuut wist Ellen van de Ent Korbis o op 11-9 wist te zetten. Dat be- gesteld en gefrusteerd Korbis Italië voor de returnwedstrijd loofde toch wel iets goeds voor geven namelijk recht om deel te nemen aan het grote kam pioenschap op de Haagse schaatsbaan De Uithof op zondag 26 maart. De deelne mers aan de jaugdclubkampi- oenschappen ontvangen nog een prijsje tijdens de grote clubavond op vrijdagavond 31 maart in Het Zuidhonk (Zuid- Enigszins geflatteerd werden piaslaan). sie E. In de uitwedstrijd tegen ZOVOC namen de Waddinx veensen door een 3-1 overwinning drie punten mee naar huis. Koploper Sovicos en Utrecht pakten ook de volle winst. De drie toppers hebben nu een duidelijk gat geslagen met de middenmoot. 60. Topscoorder Tie Wai Lam In Zoetermeer moest Be Fair en Gerard Faaij, elk met 16 het karwei zonder de gebles- punten. seerde aanvoerster Marcella - Bos klaren. Trainer-coach D 17 TT A I U Herman Brouwer hield spel- -TzAJJV. verdeelster Wilma de Jong aan de kant en startte met KDlLOPER Annekc Verwoerd, Sylvia de WADDINXVEEN - Be Fair- voetbal heeft zaterdagmid- se sportclub Antilope, werd in het clubgebouw aan de Alber- dingk Thijmlaan afscheid genomen van secretaris Pieter Broekman, die na zeven jaar in die functie is opgevolgd door Monique van Wensveen. De over het algemeen goed bezette ledenvergadering liep vlot door de agenda van deze avond heen, waarbij ook een bestuursvoorstel van 5% con tributieverhoging geen be zwaar ondervond. In zijn openingswoord stond voorzitter Cees v.d. Harst stil bij de vorig jaar gehouden ac tiviteiten van Antilope, zoals de ambtenaren sportontmoe- ting, de tweede run-bike-run, de Langs de Gouweloop, de clubkampioenschappen en de meerkampwedstrijden voor de jeugd. Ook stond hij er bij stil dat door enkele vrijwillig sters de clubruimte geheel was opgeknapt met fleurige kleuren verf en gordijnstof. Een belangrijk punt op de agenda was voorts de be stuursverkiezing. Herkies baar stelden zich Cees v.d. Harst en Gijs v.d. Berg, ter wijl secretaris Pieter Broek man het na zeven jaar genoeg een spannende De Rowah-verdediging greep wedstrijd dus; maar in de praktijk lieten de Waddinx veense handballers het er in Rotterdam niet op aan ko- De Gouwe-dames moesten aantreden tegen Branden burg in Bilthoven. Behoorde Brandenburg vroeger tot de top van het Nederlandse wa- tweede periode waren beide terpolo, nu is de ploeg evenals a ploegen volkomen in even- kaar gewaagd, zodat de rang- wicht. Door doelpunten van wordt gewijzigd. Stond de ploeg van trainer- coach Hans de Gruyl voor de winterstop nog duidelijk bij de onderste vier, nu zitten de heren nog volop in de race voor een j ste vier. Spanning alom in de- hier dan ook tegen, waarop ze competitie. Iedere wed- hij de zwemzaal direct moest strijd is een ware finale en wordt op het scherpst van de snede uitgevochten. De heren waren in de eerste periode tegen het Utrechtse den veel partijen, waardoor -,1-J". dan verfijnd badminton was. Bij de singels van de heren kwam uit een poule van 12 uiteindelijk een finale tussen Joeri Kraaijestein en Remon van Gemeren. Een bloedstollende finale, velijk ƒ100,-, ƒ75,-en ƒ50,-. t x i pe h^jve marathon kent de u beide benen op verdiende wij- volgende categoriën: senioren dijk in staat de hatelijke nul van het scorebord te halen. Ondanks diverse fraaie kan sen duurde het tot de 31e mi nuut voordat Be Fair op nieuw kon scoren. Een solo WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de waterpolodames kend, maar de wedstrijd zal van De Gouwe tegen Brandenburg in Bilthoven en verloren waarschijnlijk op een ander teleurstellend met 6-5. De heren moesten aantreden tegen tijdstip moeten worden over- UZCS in Utrecht. Deze wedstrijd werd na twee periodes door het arbitrale duo gestaakt. Heren 2 verloor riant met 19-7 van koploper Brandenburg. Ook dames 2 moest het on- Dames derspit delven tegen Argo. Zij verloren met 6-3. UZCS op een kleine achter stand gekomen. Alleen Rem ko Overdam wist de ope ningstreffer te scoren. In de gen (53.6 en 1.49.6); 6. Bram Hendriksen (56.7 en 1.56.2); 7. Sander Harskamp (1.02.5 en 2.04.0), 8. Marcel Krom- schee (1.07.3 en 2.04.0). In de B- en A-categorie werd geheel vlekkeloos. extra gestreden om de eerste Modena kon door hun lastige vier plaatsen. Deze plaatsen opslag de aanvallen van ZVH aan banden leggen en met hun blokkering scoren. De Italianen wisten deze set met 15-7 winnend af te sluiten. In de daarop volgende sets wist ZVH wel vaak de side-out te winnen, maar kreeg geen kans om zelf tot scoren te ko men. WADDINXVEEN - De heren van handbalvereniging Rowah zitten dit seizoen in hetzelfde schuitje als de dames van de club. Ook zij zijn naar de derde klasse van de regio Rotter dam gepromoveerd na een prima seizoen en een keurige derde plaats in de vierde klasse. Ditmaal betekende die pro motie een enorm karwei. Het niveau in de derde klasse ver schilt immers wezenlijk van de vierde klasse, zo constate ren de nu op een zevende plaats staande Waddinxveners. se ploeg een aantal goede kansen te creëeren. De afwer king was echter ver beneden de maat. Kansen uit de hoe- Antilope-voorzitter Cees v.d. Harst (rechts op de foto) overhandigt Rowah-mannen komen nog ken werden onzorgvuldig af- scheidend secretaris Pieter Broekman een gesloten enveloppe. (Foto: lang niet in aanmerking voor gerond. Han Zoet). het predikaat van een presta- En daarbij kwam dat de beste tieve groep. Desondanks wil- speler van Spartaan onder de [J* /-x-M 1 ^x-k 1 7-O y* len de Waddinxveense hand- lat bij de Rotterdammers f Br1zl I bailers koste wat het kost er stond en met een aantal -*■ VFV voor werhen om toch in de knappe reddingen Waddinx- derde klasse te blijven. En veense treffers in de weg dat lijkt goed te lukken. stond. Via 3-1 liep Rowah Voor de competitie stond de toch nog goed uit naar 5-2. belangrijke wedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat Spartaan uit Rotterdam op ingeluidwerdmeteengemis- iaarliikse algemene ledenvergadering van de Waddinxveen- het programma. Bij winst van Rowah zouden de Rotter dammers nagenoeg zeker de graderen en zou klassebe- houd voor Rowah zeker ge steld zijn. vond en zich liet opvolgen Op voorhand door Monique van Wensveen. Voorzitter Cees v.d. Harst stond bij dit afscheid even stil om Pieter Broekman voor z’n geweldige inzet in de afgelo- men. Zonder zelf in gevaar te pen jaren te bedanken. Hij komen won Rowah deze par- had nog zo links en rechts ge- tij gedecideerd met 12-9. In de eerste helft was Rowah terechte voorsprong voor Ro- al duidelijk de betere ploeg, wah in de pauze. Met goed samenspel in de TA‘ x-j-i.-i.cl aanval wist de Waddinxveen- Korbis verviel in een stil staand spelletje korfbal en dat is nu precies waar iedere tegenstander op hoopt. Zo ook Tweemaal Zes dat zelf geen geweldige wedstrijd speelde maar het door het matige Korbis-spel wel erg gemakkelijk werd gemaakt. Na een kwartiertje spelen lukte het Miriam de Boer van afstand te scoren en bracht daarmee de stand op 12-13. Die stand bracht echter geen verandering in het Korbis- spel. De ploeg bleef op zoek naar het juiste spel dat op on begrijpelijke wijze was ver dwenen. Een strafworp van Jaco Wi neke en een afstandschot tot slot van Yvonne Visser kon den het 14-16 verlies niet venhuizense volleybalselectie meer goedmaken. Een teleur- vergeefs af naar Modena in -- had opnieuw een nederlaag in de Europacup tegen Dayto- het vervolg. Helaas pakte dat geleden. Zaterdagavond om na Las Modena. kwart voor acht is in sporthal De Italianen waren gewaar de Sniep‘ de thuiswedstrijd schuwd door het sterke spel tegen NOVA. van ZVH in de eerste ontmoe ting in dorpshuis Swanla, - maar tapten in eigen huis tenbroek (54.3 en 1.47.3); 4. voor zo’n 3.000 man publiek Sander Rijkaart (54.4 en uit een ander vaatje. 1.47.6); 5. Arjan van Crynin- ZVH kreeg het vanaf het be gin heel moeilijk. De ploeg kon in de eerste set het tot de zeven goed bijhouden, maar het sterkste onderdeel van de ploeg, de passing, liep nu niet kend, maar de wedstrijd zal teleurstellend met 6-5. De heren moesten aantreden tegen tijdstip moeten worden 1 gespeeld. WADDINXVEEN - Het lan delijk uitkomend BI team van WSE-voetbal deed ook zaterdag weer goede zaken. DFC werd met 4-3 verslagen. Al zette een 0-2 achterstand na de rust om in een 2-2 ge lijkspel tegen ren den de schade beperkt tegen ken in het laatste gedeelte lijstaanvoerder Donk (0-4). Dl speelde een prima wed strijd, net als Jodan Boys Dl (1-1). Ook El en Lekkerkerk El hielden het op een gelijk spel (2-2). Fl was de betere tegen Donk Fl, maar zij ver zuimden te scoren. Donk scoorde wel tweemaal zodat de einduitslag 0-2 werd. De meisjes-pupillen waren nog niet helemaal opgewassen te gen de meisjes van Donk. Donk won de wedstrijd met 6-1. Sharon van Zanten pikte waarin Joeri met kramp in ze de winst binnen haalde. Remon werd eervol tweede, groeid zijn is de categorie ve teranen I opengesteld. dere deelnemer op elke af stand na afloop een herinne- - _v_ring weggelegd. Bijzonder dit Es. Na een klein jaar niet ge- jaar is de kans op het winnen steeds de kwaliteiten te heb ben om eerste te worden bij de dames. Een prachtige prestatie. Tweede werd Linda Wiegel en derde Corrine Mo- iet. x In de eerste klasse competitie zijn er slechts twee heren- ploegen die met kop en schou ders boven uit steken: LZ 1886 en HZ Zian. De overige tien ploegen zijn zeer aan el- lijst iedere week behoorlijk Mark Faber, Jaco de Jong en good-old Niek de Leeuw was de stand halverwege de twee de periode 4-4. Het arbitrale duo maakte in de ogen van Hans de Gruyl een aantal zeer merkwaardi- positie bij de boven- ge beslissingen en hij ageerde WADDINXVEEN - De heren van Flyers-basketbal blijven de race om een promotieplaats en het kampioenschap vol houden. Vrijdagavond was het de beurt aan Shooters uit Bunschoten om te proberen de winstpunten mee te nemen. En dat lukte uiteindelijk. Nadat Flyers makkelijk een Meisjes passerelle behaalden voorsprong had opgebouwd een mooie overwinning op verloor men de concentratie. MSV Bijna de hele wedstrijd Shooters maakte daar dank- hadden de meisjes achter ge- van en ging staan. Een goede vierde pe riode bracht de overwinning. Einduitslag 48-36. Topscoor der: Joyce Kars met 17 pun ten. zich van de onderste plaatsen slag 96-65. Topscoorder en Jongens mini’s 1 had in Argus doorC. man van de wedstrijd was een makkelijke tegenstander Alblas op een nul te trakte- Mark van Es met 24 punten. en won verdiend met 72-13. ren. Knappe winst was er van A. van Asperen in zijn partij tegen D.J. van Offeren. Door oen worden uitgeroepen. oen is C. v.d. Knaap nog vas- Zowel de recreanten als de ter op de laatste plaats gena- competitiespelers van team 5 geld. tot en met 9 en de spelers van team 1 tot en met 4 streden binnen hun eigen afdeling om de clubtitel. Er deden in to taal 62 leden mee aan dit eve nement, dat door vele trouwe supporters werd bezocht. In de recreanten-afdeling werd na een slopende dag Club Zevenhuizen zesde keer de populaire Li- het onnodig spannend tegen 5, Springers uit Gouda. Na steeds enkele^punten achter Be Fair blijven in de race voor de koppositie in de derde divi- een voorsprong van 15 pun ten en dacht men de overwin ning binnen te hebben. Sprin gers kwam echter nog terug Bruggen. Hetzelfde was weg- T 1 1 zelfs binnen het kwartier werd geveegd, waarvoor H. Stouten verantwoordelijk was. J. Verdoom kruipt ge staag omhoog door de dit sei zoen tegenvallende M. Moer land met lege handen achter Joeri Kraaijestein in de kelder van de schaakdi- clubkampioen Aeolus visie wist J Sandijk na 1 een enerverende party H.E. WADDINXVEEN - De Wad- van Offeren te verslaan. A. dinxveense badmintonclub van Nieukerke verwijderde Brasiliananas Aeolus heeft in twee spannende dagen tijd de doorC. man van de wedstrijd was clubkampioenschappen ge- Alblas op een nul te trakte- Mark van Es met 24 punten, houden. Aan het slot daarvan ren. Knappe winst was er van De dames moesten op bezoek Topscoorder Henk Meider- kon in sportzaal De Duike- A. van Asperen in zijn partij bij Schiestreek Rotterdam, wijk met 17 punten. De ben- laar (Zuidplaslaan) Joeri tegen D.J. van Offeren. Door Het werd daar een rommelige jamins speelden een leuke Kraaijestein tot clubkampi- zijn nederlaag tegen J. Ponsi- wedtrijd, waarbij Flyers de wedstrijd tegen Jumpers. Het uiteindelijk bleek Jumpers de sterkste. Uitslag 14-24. Top scoorder: Laura de Levie met 6 punten. (tot 40 jaar), veteranen I (40- 49 jaar) en veteranen II (50 zeker omdat hij in de poules jaar en ouder). Voor dames zware tegenstanders had uit- die het seniorenstadium ont- geschakeld. Marco Overes en Tjeerd Hillerts (oud-club- o kampioen) werden gedeeld Naast de prijzen is er voor ie- derde. Bij de dames was de verras sende rentré van Natasja van speeld te hebben bleek ze nog van een fotocamera, waarbij tijd en snelheid nu eens vol komen onbelangrijk zijn. Het veners beter de hun geboden enige wat men behoeft te kansen moeten benutten wil doen is zorgen dat men zich len zij bij en in Bergambacht als duizendste deelnemer in- de kampioenschapsaspiraties schriift. bliiven koesteren. i ’■'K T> 1_ J J Z een aantal keren wat te laco niek en dus te laat in, waar door Spartaan vlak voor rust weer op gelijke hoogte kon ko men (6-6). Een knappe treffer van Bas de Schipper op slag van rust bracht toch nog de 2 J1- U „U T«x»zx xlxx Tzsv»/v

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23