geven aan de gemeente Politiek café op woensdag 8 maart Lentewandeling in Reeuwijkse Hout ‘Provincie moet ruimte Landelijke prijzen uitgedeeld Zondag 5 maart Collecte Reumafonds Van Leeuwen repareert nu Geslaagden B-diploma Jeugddienst Herdenkingsdienst en reis naar Tsjechië j VVD-kandidate Maria Wientjens-van der Velden: In Het Zuidhonk Negende lustrum Antoniuscollege Koffieochtend in De Vlieger Drs. Dirk Lont: ‘Schouders zetten onder Zuid-Holland‘ RTW-uitzending Hervormde Kerk Bloemschikken bij ’De Groene Zijde’ 1 Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 MAART 1995 De Vakman Henk de Bas met de prijswinnaar Karolien Swets en haar ouders. Zij won een citybike van creatiegebied de Reeuwijkse Hout. In de hervormde Brugkerk in Waddinxveen viert de Hervormd Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans Land- het hoort allemaal tot het werkterrein van het provin ciebestuur. dinxveen deel uitmaakt, houdt zondag 5 maart samen met de Groenservice Zuid-Holland een lentewandeling in het re- Europese mingsjaar 1995. Iedereen die zondag 5 maart deelneemt aan de Reeuwijkse WADDINXVEEN - Dit jaar bestaat de Hervormde Gemeng de Zangvereniging Vox Jubilans’ vijftig jaar. Op het pro- een bevrijdingsconcert met een Canadees koor, een jubileum-cd zingsdag veel verplichtingen. Toch zullen zij woensdag avond Het Zuidhonk aandoen en de discussie niet uit de weggaan. dit te vieren heeft iedereen mee kunnen doen aan een puzzel- of kléurwedstrijd met schitterende prijzen. De Vakman-organisatie heeft nu meer dan 100 winkels door geheel Nederland. Om gebieden. Maria Wientjens- van der Velden: ‘De VVD vindt dat daar waar - om wel ke reden dan ook - natuurter reinen verloren gaan, deze pro- half ZEVENHUIZEN - Zondag avond 5 maart om zeven uur is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Ze venhuizen. Het thema van de dienst luidt ‘Het laat me niet los omdat Hij met niet los laat*. Voorganger is de heer Asscheman uit Waddinxveen. Muzikale medewerking ver lenen het interkerkelijk jon gerenkoor Meeting uit Wad- tel. WADDINXVEEN - Zoals al kon worden bericht zijn twee prijzen van een landelijke puzzel- en kleurwedstrijd - een citybike en een workmate - terecht gekomen bij twee klanten van De Vakman De Bas aan de Jan Dorrekenska- de-Oost in Waddinxveen. zaterdag 20 mei met een herdenkingsdienst het 50-jarig bestaan. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom). Gedurende dit jaar zal Vox Jubilans op de vele conceren i_: lopen 50 jaar ten gehore bren- Zijde in Boskoop houdt bij gen. Daarbij gaat het om zo- v™-d1- LI- voorlichting, universitair on derwijs, individuele hulp en aangepaste vakanties. Want met betere medicijnen en be handelmethoden neemt de begonnen met de oprichting kwaliteit van het leven toe. De geldmiddelen voor reu mabestrijding worden hoofd zakelijk door particulieren en BOSKOOP - De christelijke bekende muziek van de afge- agrarische school De Groene WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donder dagmorgen 9 maart om half tien een koffieochtend in ge bouw De Vlieger (Staring- laan). Op deze ochtend komt Margreet Kemner uit Wad dinxveen vertellen over het maken van poppenhuizen. Samen met haar man maakt zij poppenhuizen en zij richt die in. Een schitterend voor beeld van haar prestaties is te bewonderen in de étalage van De Bas Speelgoed in het winkelcentrum Luifelbaan (Brederolaan). Op de koffie ochtend brengt Margreet Kemner ook een zelfgemaakt winkeltje mee. Deze winkel tjes levert ze ook wel op be stelling. De koopster kan ze dan zelf gaan inrichten. Het maken en verzamelen van de meubeltjes en het inrichten van een poppenhuis is een verhaal apart, dat menigeen zal boeien. bracht. Een andere inkom stenbron bestaat uit erfenis sen en schenkingen. Men kan zijn of haar bijdrage aan de collectant geven of een be drag over maken op bankre kening 70.70.70.848 of giro 324. kenhuizen, bejaardencentra, kerken, kathedralen en in concertgebouwen Niet alleen in Nederland, maar ook daarbuiten met als hoogtepunt de concerttour- nee in september 1992 naar Amerika en Canada. Ook werden in de afgelopen 50 jaar vele geluidsdragers ge produceerd, zoals Ip’s, mc’s en cd’s. Deze maand zal het tweede gedeelte van de uit te bren gen jubileum-cd worden opge nomen die zal worden uitge bracht op zaterdag 20 mei in de herdenkingsdienst in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost). Ook voor dit jaar staan weer tal van concerten op het pro gramma. Vox Jubilans is een veel gevraagd koor. Vandaar dat lang niet alle aanvragen kunnen worden gehonoreerd. Uit de duizenden inzendin gen zijn de prijswinnaars on langs gekozen. De eerste prijs en de zevende prijs zijn geval len bij De Vakman De Bas in Waddinxveen. De feestelijke uitreiking was vorige week woensdag in de winkel aan de ook wel want het jubile umjaar brengt de nodige kos ten met zich mee. Hoogtepun ten in dit jubile- umconcertjaar zijn de passie- en paasconcerten in Katwijk aan Zee en in Gouda (Sint Janskerk). Verder is er een bevrijdingsconcert in Am sterdam (Oude Kerk) met een groot koor uit Canada. Op het programma staan ver der de herdenkingdienst op zaterdag 20 mei in de Brug kerk, de tournee naar Tsje chië met concerten inn Praag, Pelhrimov en Brno en ter af sluiting van het jubileumjaar een jubileumconcert in de Goudse Sint Janskerk met medewerking van een groot dinxveen en organist Ike Zin- orkest. tel. WADDINXVEEN - In aansluiting op de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland houdt de Stichting ‘Maar het provinciaal be stuur zit zeker niet stil', zegt Waddinxveens PvdA- voorzitter drs. Dirk Lont. ‘Je zou simpel kunnen zeggen dat de provincie druk bezig is het verkeer te regelen tussen andere overheden: de landelijke, de gemeentelijke, maar ook de water- en zuive ringsschappen'. ‘Naar de inhoud gaat het om zaken waar we zuinig en planmatig mee moeten omgaan: ruimtelijke inde ling (wonen, werken, re creatie), milieu en duur zaamheid, spreiding en kwaliteit van cultuur, zorg en welzijn. Het is van groot belang dat iedereen die kan stemmen, ook gaat stemmen. Ik vind dat een democratische plicht en roep Waddinxveners op naar de stemmachine te gaan*. De Partij van de Arbeid kiest in de provinciale po litiek voor een rechtvaar dige verdeling van de ruimte, verbetering van het milieu, versterking van stedelijke gebieden en betaalbare woning bouw en voorzieningen. Dirk Lont: ‘De PvdA kiest in de landelijke gebieden voor het sparen van Zuid- hollandse landschappen en bescherming van bij zondere natuurwaarden. We zijn voor de aanleg van het bos Bentwoud. Als het even kan moet de hoge-snelheidstrein over bestaande spoorlijnen lo pen*. WADDINXVEEN - De weke lijkse uitzending voor de ker ken op de lokale RTW-radio wordt zondag 5 maart van ne gen tot twaalf uur verzorgd door de Centrale Hervormde Gemeente. Van half negen tot half tien komen de kinderen aan hun trekken met een gramma voor hen. Van tien tot ongeveer tien voor elf wordt de kerkdienst vanuit De Hoeksteen (Esdoornlaan) uitgezonden. Voorganger is ds. A.W. van de Plas. Na deze dienst wordt de muzikale se rie ’muziekinstrumenten’ vervolgd. Ditmaal staat de hobo centraal. Tot slot is er een interview met ontwikke- lingswerkster Anna van La gen. Ze is tijdelijk in Wad dinxveen en gaat binnenkort weer naar Afghanistan. Aan het einde van het jaar wordt men dan uitgenodigd om het eigen verdiende boom pje te komen planten in de Krimpenerhout. De Krimpe- nerhout is een natuur- en re- creatiebos van circa 160 hec tare dat de komende jaren wordt aangelegd. Het ligt in het westelijk deel, van de Krimpenerwaard dichtbij Krimpen aan den IJssel. WADDINXVEEN - Vol gende week woensdag 8 maart zijn er verkiezin gen voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Voor ‘de stille overheid*, zoals het provinciebe stuur wel eens wordt ge noemd. In een gezellige en ongedwon gen sfeer en onder het genot van een hapje en een drankje kunnen de uitslagen gevolgd worden via radio en televisie. WADDINXVEEN - Zoals be richt worden Scout-vouwwa- gens niet meer bij de voorma lige carrosseriefabriek Mul der BV aan de Dorpstraat in Waddinxveen gemaakt. De fabricage is overgenomen door Scout Europa BV in Ca- pelle aan den IJssel. Het dealerschap is naar Van Leeuwen Caravans Cam pers BV aan de Piasweg ge gaan. Dit nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door Ewoud den Boer (33) en waar in totaal ze ven mensen werken, heeft eveneens het dealerschap van Knaus Caravans overge nomen. Scout Europa BV was al ge ruime tijd de eigenaar van de naam en productierechten van Scout-vouwwagens. In samenwerking met een car- rosseriebedrijf heeft de fabri kant nu ook de productie van de vier Scout-modellen ter hand genomen. De prijzen en de garantietermijn van 36 maanden zijn onveranderd. Bij Van Leeuwen Caravans Campers BV - officieel erkend door Bovag-caravans en ook officieel Focwa-caravanher- steller- kan de caravan- en kampeerliefhebber eveneens terecht voor andere merken caravans, voor koop, verhuur, occasions, voor onderhoud en shopartikelen. Van Leeuwen BV heeft onder de naam Kobo Recreatie Techniek BV in oprichting te vens een zeilmakerij aan de Noordkade in Waddinxveen opgezet, in nauwe samenwer king met Scout Europa, zodat ook tentreparaties kunnen worden uitgevoerd. WADDINXVEEN - In het Gouwebad De Sniep werd voor het B-zwemdiploma ge zwommen. Er waren dit keer 19 deelnemertjes. De beoor delingscommissie bestond uit R. Hogerbrugge, C. Slagter en J. Rijnsburger. Namens de Nationale Raad was H. Hart- koorn als afgevaardigde aan wezig. Alle 19 kandidaatjes kregen na afloop de medede ling dat ze waren geslaagd. De namen van de geslaagden zijn Miriam Rijlaarsdam, Thiemo Geleijnse, Wout La ban, Xynthia Kavelaars, Os car Heemskerk, Daniël van Klaveren, Kristel Hoogduijn, Simone Jongsma, Bente Bo- nefaas, Angelo Rombouts, Vincent Geertshuis, Marius Dekker, Esther den Ouden, Feike-Marijn Marchal, Glenn Scharff, Iris Bom, Marijke Zuidbroek, Doreth Rijkaard en Bianca Zeilstra. terviews zal verzorgen. daat-statenleden Maria Wientjens-van der Velden (VVD) en Willem Waterreus (CDA) hebben op de verkie- veel muziek van de afgelopen 45 jaar. Voor informatie over deze reünie kan men bellen met het secretariaat van het St. Antoniuscollege, tel. 01820-14344. Het Waddinxveense gemeenteraadslid Maria Wientjens-van der Velden staat op de 26e plaats op de provinciale WD-lijst. gecompenseerd moeten wor den door aanleg van nieuwe natuurterreinen. Om van al deze mooie plekken te kun nen genieten zijn w.andel-, kano en fietsroutes noodzake lijk*. Tbt zover haar korte opsom ming van het werk van het provinciebestuur en van dat gene wat de WD in Zuid-Hol land wil. ‘Alhoewel het vaak maatschappelijke organisa ties zijn die contact hebben met de provincie: veel beslis singen hebben voor de inwo ners zelf vergaande gevolgen. Denk maar aan de beperkte huizenbouw in het Groene Hart, de plannen voor de aan leg van het Bentwoud en de Hoge Snelheidslijn. Uw stem is dus wel degelijk belang rijk'. o REEUW!JK/WADDINXVEEN - Het natuur- en recreatie- bruik te bevorderen zijn daar- schap Reeuwijkse Plassen en omgeving^waarvan ook Wad- bij noodzakelijk*, weet de Waddinxveense kandidate. ‘Een andere belangrijke mi lieutaak van de provincie is de bodemsanering: het schoonmaken van vervuilde grond en van de vaarwegen. toezicht op de waterschap pen*. Bejaardenzorg, jeugd-en jon- starten vanaf het paviljoen lentewandeling kan een deel nemerskaart krijgen. Na af loop van de wandeling krijgt men een stempel op de kaart. duizend gulden. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeente- raadsid Maria Wientens- van der Velden staat op de 26e plaats van de kandida tenlijst voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (WD) waarmee wordt deel genomen aan de verkiezin gen voor de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland op woensdag 8 maart. Voor haar is dat nu nog een on verkiesbare plaats, maar wat niet is kan nog komen, want over twee jaar zijn er weer provinciale verkiezin gen als Rotterdam een zelf standige stadsprovincie wordt. ‘Het provinciebestuur heeft een belangrijke taak op het gebied van ruimtelijke orde ning. Zij bepalen waar er hui zen, bedrijfsterreinen, recre atiegebieden, baggerlokaties, nieuwe provinciale wegen en fietspaden mogen komen*, legt Maria Wientjens-van der Velden uit. ‘Dat regelt de provincie in streekplannen. De provincie beoordeelt of de bestem mingsplannen van de ge meenten in het streekplan passen. De VVD vindt dat de ze plannen voldoende ruimte moeten laten aan de gemeen ten om een stukje eigen be leid te voeren. Met name voor het Groene Hart moeten er mogelijkheden blijven voor huizenbouw en bedrijfsterrei nen'. Verkeer en vervoer vormen een belangrijk onderdeel van het provinciale werk. Daar en culturele instellingen. Ver wordt veel geld aan besteed. Zo kwamen er in Waddinx veen de Coenecoopbrug, car- poolplaatsen en vrijliggende fietspaden voor de scholieren houding van ons cultureel erfgoed ook financieel ge steund moet worden*. Zuid-Holland is zuinig op de voor flora en fauna waarde volle gebieden. De provincie zorgt voor aankoop en be- Jan Dorrekenskade-Oost plaatsgevonden De eerste prijs van de lande lijke kleurwedstrijd is gewon nen door Karolien Swets (Oostpolderweg). Zij heeft een citybike ter waarde van f 1.000,00 gewonnen. De ze vende prijs van de landelijke puzzel wedstrijd gewonnen door H. Deurloo (leplaan). Hij QQ R tdl tdl heeft een workmate ter waar de van f219,00 gewonnen. GOUDA - Dit schooljaar viert het St. Antoniuscollege te Gouda zijn negende lustrum. Tal van activiteiten zijn geor ganiseerd om dit 45-jarig be staan niet onopgemerkt voor bij te laten gaan. Ter gelegen heid van deze feestelijke ge beurtenis zal er zaterdag 22 april een reünie plaatsvin den. Deze wordt gehouden in v,—het schoolgebouw aan de VVijkwerk de Zuidplas woensdagavond 8 maart vanaf half John Mottstraat 2-4 te Gou- negen in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een Ja. Op deze avond kunnen politiek-café. oud-leerlingen, -docenten en -medewerk(st)ers met klasge- noten en collega’s van vroeger Waddinxveense kandi- volop herinneringen ophalen. De reünie, onder het motto ’Stars on 45’, zal onder ande re ondersteund worden door Er zijn twee wandeltochten Bovendien staan deze wande- uitgezet, één van 5 kilometer lingen in het teken van het (met een puzzel voor de kin- Europese Natuurbescher- Daamaast houdt de provincie deren) en één van 10 kilome ter. Deelnemers kunnen tus sen 11.00 uur en 15.00 uur De plaatselijke politici heb ben hun medewerking toege zegd, terwijl de lokale RTW- radio doorlopend en recht streeks uitzendingen en in- gerenwerk, ziekenhuizen, Reeuwijkse Hout. verpleeghuizen en voorzie- Het is ook mogelijk onder lei- ningen voor gehandicapten: ding van een gids van de Ver- L-x i x _n-1 x.x i_ _x enigjng voor Veldbiologie deel Bij acht of meer stempels op te nemen aan een natuurex- de kaart heeft men een boom- cursie. Deze excursie begint pje verdiend, om 14.00 uur. Deelname aan de wandeling of de excursie kost 2,-. Kinderen tot en met 13 jaar betalen 1,-. De wandeling in de Reeuwijk se Hout is de tweede in een serie van 20 wandelingen die de Groenservice Zuid-Hol land samen met vijf recrea- Samen met de gemeenten, het rijk, instellingen en be langhebbenden maakt de provincie plannen en zorgt voor een goede spreiding van voorzieningen over de provin cie. Daarnaast moeten er vol doende voorzieningen zijn om zo lang mogelijk thuis te kun- tieschappen en de Stichting nen wonen. Het Zuid-Hollands Land- ‘De WD streeft daarbij schap organiseert. steeds naar hulp op maat. De Net als vorig jaar is aan deze thuiszorg neemt daarbij een wandelingen weer een actie belangrijke plaats in. Een verbonden, ‘Aan de wandel goed huisvestingsbeleid moet voor de natuur!*, waaraan ervoor zorgen dat ouderen zo- men gratis kan deelnemen. gen. Daarbij gaat het om zo- voldoende deelname bloem- wel bewerkingen van eerdere schikcursussen met paasver- dirigenten als van de huidige sieringen (start dinsdag 21 dirigent Pieter Stolk. maart, twee avonden) en voor Vox Jubilans is een financieel gevorderden (start dinsdag 9 gezonde vereniging. Dat moet mei, vijf avonden). Voor ver der informatie kan men bel len met De Groene Zijde aan de Zijde 105 in Boskoop, tele foon 01727-13456. van wie er 50.000 gehandi capt zijn, met reumatische aandoeningen. Reuma is een verzamelnaam van zo’n 200 De 49e ledenvergadering van aandoeningen van het bewe- de Hervormd Gemengde gingsapparaat. Iedereen kan Zangvereniging Vóx Jubi- i. _x i.-_- j lans’ stond vorige week dins dagavond voor een belangrijk deel in het teken van het 50 lang mogelijk in hun eigen woonomgeving kunnen blij ven*. Het provinciebestuur onder steunt allerlei culturele acti viteiten van musea, theaters der zorgt de provincie voor het behoud van waardevolle monumenten en molens. De VVD vindt dat de instand- het krijgen, jong en oud, man en vrouw. Het Nationaal Reumafonds trekt grote bedragen uit voor jarig bestaat dat dit jaar wetenschappelijk onderzoek, wordt gevierd. In zijn openingswoord herin nerde voorzitter P. Burger aan wat een halve eeuw gele den, vlak na de bevrijding, is van Vox Jubilans’. Begonnen werd met acht leden. Uit die tijd is nog een enkel lid over. Het huidige koor is uitge bet bedrijfsleven bijeenge- groeid tot 180 leden. Met het l i x j jeugd-en kinderkoor telt Vox Jubilans nu ongeveer 300 le den. Uitgaande van een ge middelde van 10 concerten per jaar betekent dit dat Vox Jubilans in haar bestaan on geveer 500 concerten Uieeft gegeven. Concerten in zie- WADDINXVEEN - In Wad dinxveen zal van maandag 13 tot en met zaterdag 18 maart weer worden gecollcteerd voor het Nationaal Reu mafonds. Over de ernst, omvang en so ciale gevolgen van reuma be staan veel misverstanden. Want reuma kost de samenle ving veel geld door ziektever zuim, thuiszorg en bijzondere aanpassingen. Juist in een tijd van bezuini gingen maakt het Reu mafonds zich sterk voor de - ruim 400.000 Nederlanders, gramma staat een herdenkingsdienst in de Brugkerk en een concerttoumooi door Tsjechië. vrijliggende en de recreanten. Maria Wientjens-van der Vel den: ‘De VVD vindt het be langrijk dat er nog meer aparte fietspaden in de pro vincie komen om een zo groot mogelijke verkeersveiligheid scherming van deze natuur- te bereiken. Daarnaast moet - 1 «r- er ook beter openbaar vervoer komen met goede busverbin dingen met vrije busbanen, sneltrams en sprinters*. De provincie Zuid-Holland be heert ruim 500 kilometer weg, 180 kilometer fietspad, 120 kilometer vaarweg en 48 bruggen. Bij het milieu heeft de provincie een belangrijke taak op het gebied van regel geving, handhaving en con trole.. ‘De WD streeft daarbij naar een evenwicht tussen de eco nomische en de milieubelan gen. Goede voorlichting om tot vermindering van de af valberg te komen en herge- I Druk j ubileumjaar van Vox Jubilans >7 De T

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13