WADDINXVE I Eerste doemiddag Coenecoop College I VOORDE i VERANDERING: Voorjaars- verkoping van welfare Soiree niet Franse gids Op de foto met reuzebeer SCHOUDERS ONDER ZUID-HOLLAND Humanisten praten over- extreem rechts I Zingen in koffiebar I Rijn en Gouwe J Avonden in Het Zuidhonk I I I I Geen commissaris 2 J. Baas Beheer BV I I I I I I ■ij 11 004000 11 “J jfl N T E E E M G E MAX MILIEU VERKIEZINGEN VERKEERSZAKEN BOUWZAKEN DIVERSEN Het het Coenecoop College. REPROSET - Congres laatste schonk hem het land goed Mont Louis. In 1806 werd het landgoed in gebruik genomen als kerkhof. Vele ou de en voorname Franse fami lies liggen hier begraven. GEMEENTELIJKE BELASTINGEN VERGADERINGEN I s f f I f de lokatie De Wadde kon- ouder zijn van harte welkom. De muziek is in handen van een pianist en een gitarist, de toegang is vrij. GROEN WADDINXVEEN - In de re- het Anne Bij- laan. Vermoedelijk is gebruik gemaakt van een valse sleu tel. Weggenomen werden een tv, video en sieraden. WADDINXVEEN Aan de Alpherwetering is vorige week maandag uit een tuin een snorfiets gestolen. De tweewieler was wit van kleur, van het merk Gilera Citta en had als ver- zekeringsplaatj e PRH-517. Een Forever Friens Beer met zijn vriendje. (Foto: D. Sonneveld) economie een uitgebreido re kening van kosten van de gebruikte ma terialen. De eigen leerlingen getide jongeren van 15 jaar en 1 11 i T~x t r r i i -» - van den hun toekomstige mede scholieren vakbekwaam ter zijde staan. Vorige week dinsdag werd er ingebroken in een woning aan het Koningin Wilhelmi- naplein. Men kwam binnen door het afbreken van de ci linder. Weggenomen werden geld en sieraden. Soortgelijke inbraken werden aan de Kerkweg- West waarbij een horloge werd buit gemaakt en aan de Tollenslaan waar cd’s en geld king van discotheek Chinchil- werden buitgemaakt. Dezelfde dag werd op een par- GOUDA - De humanistische cafés staan dit jaar in het te ken van de herdenking van de bevrijding. Op maandag avond 6 maart om half negen komt A.Strijker van het Re gionaal Anti Discriminatie Bureau in het humanistisch café in het COC Trefcentrum (Spieringstraat) te Gouda een thema inleiden dat wel zeer actueel is: Moet aan de vrij heid van meningsuiting van de Centrum-Democraten een einde worden gemaakt? Kan hun optreden nog door de beugel? Wanneer zijn de grenzen van het toelaatbare overschreden? Vragen die te genvragen oproepen zoals: Is onze democratie zo zwak dat zij in bescherming moet wor den genomen? Kunnen de ge dachten van Centrum-Demo craten niet met kracht van argumenten bestreden wor den? En als, in het uiterste geval, de CD verboden wordt, wat zullen daarvan de nega tieve effecten zijn? Is zo’n middel niet erger dan de kwaal? De Forever Friends Beer is van Engelse afkomst en wordt gemaakt door Andrew Brownsword. Er zijn reeds honderden ontwerpen door hem gemaakt, maar er ko men er weer steeds nieuwe bij. De beer is ook afgebeeld op dekbeddenovertrekken, drinkmokken, prullebakken, borden, sleutelhangers, mul tomappen, schriften en heb bedingetjes. Van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Zuidplaslaan door het forceren van een schuifpui. Weggenomen werden twee paspoorten. Er stond meer klaar om mee te nemen maar de daders zijn vermoedelijk gestoord. In het weekeinde werd inge broken in een woning aan de Weidezoom door het openw rikken van een raam. Wegge nomen werden enkele siera den. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een bedrijf aan de Maarten Schoutenstraat. Men klom door een bovenlichtje naar binnen. Weggenomen werd een geldbedrag. Niet in de gelegenheid te gaan stemmen? Neem voor stemmen bij volmacht kontakt op met Ch. Wijnen tel. 15935 een bestelauto gestolen. Deze stond open met de sleutels er in. Enige tijd later werd de dader, een 37-jarige Hage naar, met auto in Den Haag aangehouden. Deze man wordt tevens verdacht van de eerdergenoemde inbraken. In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in een woning aan de Dorp straat door het forceren van de achterdeur. Het gehele huis werd doorzocht en ont vreemd werden sieraden. Ingebroken is er in een wo ning aan de Busken Huet- WADDINXVEEN - Waddinx- vener ing. Hans Barth, die in april wordt opgevolgd door mr.drs. Elco Brinkman als landelijk voorzitter van het Algemeen Verbond Bouw Be drijf (AVBB) in Den Haag, is - in tegenstelling tot onze be richtgeving van vorige week - geen commissaris van J. Baas Beheer BV in Waddinxveen. necoopcollege i Naar verwachting zullen vanaf 1998 ook MAVO-leer- lingen kunnen meedoen aan creatiezaal van F rank-centrum (Jan van F'j nenpad) wordt woensdag 8 1.1 1Z.Z3 uur door het welfare werk van het Rode Kruis in Waddinxveen weer een voorjaarsverkoping WADDINXVEEN - Het Coenecoop College, de scholenge meenschap die op 1 augustus in Waddinxveen en Boskoop van start gaat en is ontstaan door fusie van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum, de Prof.Kohnstamm- school voor openbaar MAVO, de christelijke scholenge meenschap De Wadde voor MAVO-VBO en de Boskoopse WADDINXVEEN- In Zuidhonk (Zuidplaslaan) is er vrijdagavond 3 maart om acht uur weer een ronde com- petitieklaverjassen. De kos ten bedragen een rijksdaal- gepleegd der per persoon. Zaterdag avond 4 maart is cr in het wijkgebouw met medewer- I'--- 1 1 1 r'11 1 1 la weer een disco voor 30- plussers. Zondagmiddag 5 keerplaats nabij de Passage maart van twee tot vier uur is er in Het Zuidhonk weer een soos voor verstandelijk ge handicapten met spelletjes on muziek. RUIMTELIJKE ORDENING Een beeld van de eerste doemiddag in (Foto: De Wadde). WADDINXVEEN - Woens dagavond 8 maart om kwart over acht is er in de conversa- tiezaal van Huize Souburgh aan de Prins Rernardlaan in Waddinxveen een soiree van de Alliance Francaise uit Bos koop en Waddinxveen. Op de ze avond zal mevrouw Cathe rine Bressac uit Parijs vertel len over ’La cimetiere du pere Lachaise’. Het kerkhof is ge noemd naar Francois d’Aix de Lachaise, biechtvader van WADDINXVEEN - Bij D. Sonneveld in de Oranjegalerij (Koningin Wilhelminaplein) is vrijdag en zaterdag een reuze Forever Friends Beer te gast. Iedereen kan met de beer gratis op de foto. Daarmee haakt de Waddinx- veense winkelier in op de al- Vorige week woensdag 22 fe- L. bruari werd de eerste ‘Doe middag* voor scholieren van de basisscholen uit de regio georganiseerd in de De Wad de-lokatie aan de Sniepweg. Zo’n 140 jongens en meisjes I kwamen opdagen om te erva ren hoe het is om niet alleen maar rond te kijken in een school voor voortgezet'onder wijs, maar er ook ‘eigenhan- dig* iets te doen. Tijdens de drukbezochte I open-huisdagen. die begin fe bruari in Waddinxveen en Boskoop werden gehouden, waren ze voor de doemiddag uitgenodigd. Zo maakte ze kennis met basisvormings- vakken als techniek, verzor- ging, economie en informatie kunde en ontdekte ze wat met name het beroepsonderwijs aan het totale onderwijspak ket toevoegt. Na de basisvorming die op al- - Ie scholen voor voortgezet on- derwijs in de leerstof is opge- L nomen en straks aan het Coe- weer zo’n vijfjaar geleden be gonnen berenrage. Een rage die is gebleven, want nog steeds worden er veel artike len met beren verkocht, zoals fotoalbums, agenda’s, ring banden, adresboekjes, klok ken, spaarpotten en wens kaarten. m KPwcümw UADDlMWESFs... Don Bosco-MAVO trekt allerwegen de aandacht. necoopcollege ten volle wordt maart van 9.00 tot 15.00 aangeboden, zullen leerlin gen die kiezen voor het be roepsonderwijs te maken krijgen met de drie sectoren gehouden. Er zullen daar de die te onderscheiden zijn in mooiste handwerken en an- dat schooltype: dienstverie- dere artikelen te koop zijn. Ze ning, techniek en economie. zijn door de deelnemers aan Alle sectoren zijn op het Coe- het welf’arewcrk van het Rode aanwezig. Kruis in Waddinxveen ge maakt. De opbrengst is be stemd voor het aanschaffen van materialen die weer wor- deze drie opleidingsmogelijk- den verwerkt door dc deelne- heden. De bezoekers van de mors, doemiddag maakten in de sector techniek een mini-ta- feltennistafeltje, waarmee ze met zichzelf konden pingpon gen, in de sector dienstverie WADDINXVEEN In de ning werd een broodje gezond hervormde koffiebar De vervaardigd en in do sector Schaapskooi aan dc Nesse :j_ van Waddinxveen is komende dc uiteindelijke vrijdagavond 3 maart om half Lodelijk de Veertiende. Deze negen een zangavond. Zin- Pagina 3 WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 MAART 1995 WEEKBLAD VOOR Verleende bouwvergunningen/ ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Sperwerhoek 34 1 berkeboom in de achtertuin Justus van Effenlaan 31 Wegreconstructies Lijsten van kandidaten. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: het oprichten van een fietsenberging Zuidelijke Rondweg 5 het oprichten van een schuurtje Eikenlaan 128 De Visserhoeve 33 het oprichten van twee dockboards Noord kade 64 Snorfiets uit tuin gestolen Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, Wijzigingen voorbehouden 8 710114 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent definitieve besluitvorming. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden ver strekt. De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten zijn elders in dit blad afgedrukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden niet huis-aan-huis bezorgd. het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Apollolaan Het gemeentebestuur is voornemens de Apollolaan te reconstrueren. Met reconstructie wordt beoogd de verkeersveiligheid te verbeteren door het overzicht van de verkeerssituatie en het oversteken eenvoudiger te maken. Belanghebbenden hebben tot 6 maart 1995 de mogelijkheid te reageren op vorengenoemde reconstructievoorstel. Direct belanghebbenden zijn hieromtrent reeds op de hoogte gebracht. De voorstellen liggen in het gemeentehuis tijdens openingstijden ter inzage bij de afdeling Weg en Werken. Nieuwe folders en brochures In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: - Personenauto’s, bestelauto’s en motorrijwielen Motorrijtuigenbe lasting (Belastingdienst) Autorijden Eén op de drie inwoners van Nederland bezit een auto (dat zijn in totaal bijna 6 miljoen auto’s). We rijden met z’n allen nu twee keer zoveel kilome ters als twintig jaar geleden. Alle Nederlanders samen rijden zo’n 175 mil jard kilometer, dat is vier miljoen keer de aardbol rond! Natuurlijk proberen we met z’n allen om vaker de fiets of het openbaar vervoer te nemen, maar in sommige gevallen is dat lastig. Als u de auto pakt, neem dan de volgende tips ter harte: - Kies de juiste auto. Neem een auto rnet geregelde drieweg-katalysator op benzine of gas, en kies voor een zuinige auto die zo klein en licht mogelijk is. - Zorg voor goed onderhoud en een goede afstelling. Bij goed onder houd gaat de auto langer mee en belandt hij dus minder snel als afval op de schroothoop. Ook de afstelling is belangrijk; met harde banden ver bruik je bijvoorbeeld veel minder brandstof. - Rijd efficiënt. Trek rustig op, schakel op tijd naar een hogere versnel ling, en geef zo kort en zo weinig mogelijk choke bij. Rijd niet te snel. Voordelen: Het is veiliger. U loopt minder kans op ongelukken, en als er toch iets gebeurt komt het minder hard aan voor u én voor anderen. Het geeft minder vervuiling. Ook al duurt een snelle rit korter, u vervuilt meer naarmate u harder rijdt. De auto heeft namelijk méér brandstof nodig voor dezelfde afstand omdat hij zich als het ware meer moet inspannen. Als u 100 km, rijdt vervuilt u 40% meer dan bij 80 km, en bij 120 km is dat weer 40% meer dan bij 100 km. Het geeft minder geluidsoverlast. Eén auto die 70 km per uur rijdt maakt evenveel lawaai als twee auto’s die 60 rijden! - Laat de motor niet stationair draaien maar zet hem af als u moet wachten. Starten is weliswaar vervuilend, maar bij 20 seconden wach ten is het al lonend om de motor uit te zetten (dat is trouwens ook beter voor de motor). - Rijd alleen als u wat verder weg moet. Neem voor korte ritjes de fiets of ga lopen. Ongeveer 40% van alle auto ritjes is korter dan vijf kilometer. Korte ritjes zijn veel vervuilender; de auto verbruikt meer brandstof als de motor koud is en de katalysator werkt pas echt goed na een paar kilometer. - Probeer te carpoolen (dat is nog goedkoper ook). Stel uzelf een doel. Streef er bijvoorbeeld naar het aantal kilometers dat u normaal gesproken rijdt in een jaar te halveren, of niet meer dan 5000 kilo meter per jaar te rijden. Een goede ruggesteun is meedoen aan de lande lijke actie ’’Rijd óók minder” van milieugroepen, kerken en consumenten organisaties. Als u begint met de actie geeft u door hoeveel kilometers u minder wilt gaan rijden. Dan houdt u maandelijks bij hoeveel u rijdt, en na een jaar kijkt u of uw streven gehaald is; het resultaat geeft u door aan het landelijke secretariaat. Zo geven we met z’n allen te kennen dat we bereid zijn de auto te laten staan. Vraag de gratis folder met kilometerspaarkaart aan bij: Actiesecretariaat "Rijd óók minder”, Antwoordnr. 83911000 RA Amsterdam. Een postzegel is niet nodig. Nederlands Studie Centrum Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, doorkiesnummer 24529. Commissie I op dinsdag 7 maart 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis op de agenda o.a.: - Concept-nota Caravanstalling. - Vestiging Karwei-bouwmarkt Staringlaan 8. s i «4 Handeisdrukwerk Rekiamedrukwerk Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopieert - Inbinden Plastificeren Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvra gen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, sectie Plantsoenen. Burgemeester en Wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat de navolgende besluiten tot wijziging van de gemeentelijke belastingen zijn goedgekeurd: 1Het besluit van de raad d.d. 21 december 1994 betreffende de tiende wijziging van de ’’Legesverordening 1993”. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. Vrijdag 3 maart 1995 is de laatste dag, dat een kiezer voor de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten mondeling een verzoek in kan dienen om zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze in de provincie Zuid-Holland. De kiezer dient zich dan onder overlegging van. de ontvangen oproepingskaart in persoon te vervoegen ter gemeentesecretarie. Op dit verzoek wordt ter stond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitslui tend met deze pas aan de stemming deelnemen (in de provincie Zuid-Hol land). PvdA TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 2468Q Gemeentewert 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad "De Sniep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Onderhoud door Produktie 795,- exc/. B7W Donderdag 16 maart 1995 Dorint Hotel te Eindhoven Bel voor informatie: 010 434 99 66 (tijdens kantooruren) SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09 00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Stemmen ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Op woensdag 8 maart 1995 van des morgens acht uur tot des namid dags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Pro vinciale Staten plaatshebben. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn. Iedere werkgever wordt eraan herinnerd: - dat hij, volgens artikel J10 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiezer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt zijn stem uit te brengen, voorzover dit niet kan geschieden buiten de vastge steld arbeidstijd en mits de kiezer daardoor niet meer dan twee uur ver hinderd is zijn arbeid te verrichten; - dat volgens artikel Y9 van de Kieswet, overtreding van bovenstaand voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, d.d. 13 januari 1995, nr. 252869. 2. Het besluit van de raad d.d. 21 december 1994 betreffende de derde wijziging van de "Precarioverordening 1993”. Dit besluit is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, A.G.M. van de Vondervoort van 15 februari 1995, nr. FBA95/7/U6. De teksten van genoemde besluiten liggen ter inzage bij de gemeente (afdeling Financiën) en is desgewenst (tegen betaling) verkrijgbaar. Verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een viertal aanvra gen om afgifte van bouwvergunningen is ingediend door de Woningbouw vereniging S.S.W. voor het oprichten van in totaal 87 woningen met bijbe horen in het zogeheten plandeel D van het toekomstige bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1990”. Plandeel D is het meest noordelijk gelegen deel van het toekomstige woongebied, gelegen tegenover de Marga Klompéhoeve. Naar financieringscategorie is de verdeling als volgt: 14 sociale huur; 10 premie koop; 63 vrije sector. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met het ter plaatse nu nog geldende bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stellingen te verlenen met gebruikmaking van een door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te verlenen, zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar. Dit houdt in: toestemming vóóraf om de benodigde vrijstel lingen) te verlenen op voorwaarde dat tijdens het ter inzage liggen van de bouwplannen geen bedenkingen naar voren worden gebracht. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 2 maart 1995 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werk dagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK WADDINXVEEN). OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien eSce donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, I ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang 's ochtends vóór zevenen in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. Dg afgelopen drie maanden reb ik geen proefabonnement gehad op F. n en Gouwe Naam: m/v Adres: I Postcode/Woonpiaats I Telefoon: (voor contro'e op de bezorging) Bon in open enve«oo. zonder postzegel, I zenden naar. R -r en Gouwe, afoelmg Abonnementen, Antwoordnummer '0008 2400 Verleende kapvergunningen Vlasakker 23 2 berkjes in de tuin Zwart/wit kopteen Kleurkopieën <1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3