I CDA Zaterdag 27e ’Langs de Gouweloop’ in W’veen Li/sf 7 CDA delegatie in sierteeltcentnim Ze moeten nu wel naar ouderen luisteren De Gouwe wordt op diepte gehouden BW al F 1 Boskoper Ed van Gemeren kanshebber Boskoper J Moerenhout kandidaat provinciale staten Uw belangl uw toekomst 3 5 5 KUNT U 8 MAART NIET ZELF STEMMEN? Uw stem telt mee! Stem dan bij volmacht en bel 19528 C P D MARKETING-MANAGEMENT O JT JLf DAGOPLEIDINGEN alnhpnQ da9en V4I|^I I^^avondcursussen studiecentrum Mo>er.hei 3-5. Pb 115.2400 AC A:pn< a d R r 1 ;.aV J. Moerenhout, kandidaat voor de provinciale staten. 'Nooit politieke ambitie gehad, wel belangstel- desge- JAN HEIJKOOP nr. 1 Ooi voor informatie over stemmen bij volmacht of vervoer naar het stemlokaal: ton van Berkel: 01828-13106 Dick Lekx: 01828-12556 Daarvoor worden de nodige hoeveelheden zand gestort tussen de huidige oever en de nieuwe geslagen damwand. Waddinxveen wordt de oever verlegd en versterkt. Zorgzaamheid en Betrouwbaarheid geeft ZEKERHEID I Kies daarom op 8 maart a.s. voor het CDA Lindhout. Het is zo maar een greep uit de uitslagenlijsten van de laatste jaren. Het parcours van de wed- strijdloop telt drie ronden, waarbij de start op de Sta- ringlaan er voor zorgt dat een volledige 10 kilometer kan worden gelopen, voordat na genoemde drie ronden de fi nish op de Alberdingk Thijm- laan, tegenover de atletiek baan, wordt bereikt. Het vol ledige parcours ziet er als vanouds alsvolgt uit: Staring- laan, Bosboom Thoussaint- singel, Wilgenlaantje, Lin- naeusweg, Noordkade in Bos koop en via de Staringlaan WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense atletiekvereniging S.C. Antilope is za- spronkclijke functie van het Rietveld. Ook toonde hij de uitbreiding van het sierteelt- gebied in het kader van de ruilverkaveling en de aanleg van de nieuwe ontsluitings- wegen, de Burg, ten Heuvel- hofweg en de Burg, dep Hol- landerweg, waar veel jonge kwekers een bedrijf opbou wen. Tussen deze nieuwe kwekerijen is het rustieke vaardorp ’t Rietveld behou den gebleven als een oase van rust tussen de bedrijvigheid. Aan de kant van de Henegou- werweg tussen Gouda en Boskoop Vervolgens vertrok het gezel schap richting de Loete, waar een bezoek werd gebracht aan het bedrijf S. Hoogeveen B V. De heer Simon Hooge veen gaf een toelichting over het overleven van de planten in de winter. Simon Hooge veen pleitte sterk voor een vergroting van het aantal vierkante meters kas en tun- neloppervlak per bedrijf. Hoogeveen: ’Het is van groot belang om het verdere ver trek van onze topbedrijven uit het centrum Boskoop-Ha- zerswoude naar grote kassen in de regio Aalsmeer te voor komen. Want het zijn die top bedrijven die de sterkte van dit boomkwekerscentrum be palen’. Ook wilde de heer Hoogeveen de CDA-delegatie een tweede onderdeel van zijn bedrijf laten zien, dat ge heel is aangepast aan de ei sen van de milieuwetgeving. Voor dit bezoek ging de tocht naar Boskoops gebied. Hoo geveen toonde zijn bedrijf, dat volledig is aangepast aan de scherpe milieu-eisen van de overheid. Wel wees hij de politici er met klem op dat be drijven, die grote investerin gen doen in het milieu, niet in een nadelige positie mogen komen. ’Op dit moment is er geen enkele sanctie waardoor er scheve verhoudingen ko men’. Tevens werd de sugges tie gedaan om voor de korte termijn een soort bonus-ma- lus systeem te introduceren, waarbij ondernemers, die wel aan alle eisen voldoen, een Bentwoud Nog zo’n zaak waar hij het he lemaal niet mee eens is, is de aanleg van een Bentwoud. ’Ik vind dat niet zo’n succes, er is veel te weinig naar alterna tieven geluisterd. Het gaat ten koste van de werkgele genheid in de agrarische sec tor en het is zonde om hier goede landbouwgrond aan op te offeren. Daar moeten we van eten. Dan is het Bent- veld-plan verre te verkiezen.’ ’En ik vind ook dat we de landbouw en veeteelt niet de nek moeten om draaien. Je kunt mensen niet tegen hun wil uit hun bedrijven zetten. De tuinbouw moet juist be vorderd worden met milieu maatregelen die worden op- gesteld samen met de organi saties en ondernemers. Dat geldt net zo goed voor boom kwekers als voor de glastuin bouw.’ Moerenhout wacht xx^x^xx, ~x„ met enige spanning de resul- (Avantri*“Schóorftiovenlf EÏly Verhagen en Joke Achterberg (Ilion Zoetermeer), Tineke van Gerven (NSL) en Wilma Bouthoorn (Gouda). Van de Waddinxveense atletiekver eniging zelf kwamen regel matig in actie: Petra Bret- veld, Hans Boere, Fer Bonsel, Piet Blaauboer, Rob Meijer en Erik Mookhoek en Bram HAZERSWOUDE/BOSKOOP - Een delegatie van het CDA heeft op maandag 20 februari een bezoek gebracht aan het sierteeltgebied van Hazerswoude-dorp en Boskoop. Het be zoek vond plaats in het kader van de verkiezingen voor de Provinciale Staten. De bezoekers werden bege leid door twee 1 lazerswoudse deskundigen uit de sierteelt: Jan Rietveld, oudvoorzitter van het CDA-Hazerswoude en Piet van der Werf, die in de vorige raadsperiode nog wet houder was voor het CDA. Beiden zijn boomkweker van beroep. Naast de lokale CDA- bestuurders en raadsleden was er ook een provinciale CDA-vertegenwoordiging in de persoon van CDA-lijst- trekker Jan Heijkoop, het statenlid mevrouw Nanda Ammerlaan en het Hazers- woudse kandidaat-statenlid Hans Demoed. Er was tevens een vertegenwoordiging van uit de CDA Tweedc-Kamer- fractie in de persoon van me vrouw Agnes van Ardenne. Zij is lid van de Tweede Ka mercommissie Agrarisch voor het CDA. Het bezoek had met name tot doel om de politici nog eens te informeren over de ontwikke lingen in de sierteelt en de problemen, die er in deze sec tor spelen. Het werkbezoek werd gestart met een bezoek aan het Boomkwekerij bedrijf van de heer J. van de Hoek aan de Burg. Smitweg. Het bedrijf van de heer Van der Hoek is een voorloper in de potcultuur van leverbare co niferen in grote potten van 3-5 liter. oosten en zuiden van het land drukker bewaren dan ooit omdat toen op de grote rivie ren tijdelijk geen scheep vaartverkeer meer mogelijk was. (Foto: Joop Dorst). Op andere plaatsen, zoals langs de Zuidkade, waren baggerwerkzaamheden te zien om de Gouwe voor het scheepvaartverkeer op goede diepte te houden. De Gouwe is nog altijd een belangrijke weer via de Bosboom Thous- saintsingel naar de Alber dingk Thijmlaan etcetera. Op de Noordkade, die tijdens de wedstrijden en prestatielo- pen weer volledig zal zijn af gesloten voor alle verkeer, zal weer een weghelft voor de at leten ter beschikking staan. De andere weghelft is be stemd voor bestemmingsver keer, openbare busdiensten en zieken - en noodtranspor- ten. Ook op de Linnaeusweg in Boskoop zal een strook weg, door middel van pilonen, de atleten van het wegverkeer scheiden. vaandel en zal daarom ook mensen met links sympathie ën kunnen aanspreken. De partij hangt ook geen kerke lijke richting aan maar zoekt het meer in de humanistische sfeer. Er wordt veel waarde gehecht aan waarden en nor men, uitgaande van de Grondwet en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. taten van de provinciale sta tenverkiezingen af. Mocht hij tot een politieke functie ge roepen zijn dan zal hij daar graag tijd voor vrijmaken, want het enthousiasme is er. Het realisme ook. ’Ik, een hoogvlieger? Haha, nee, ik probeer met beide benen op de grond te blijven staan”. terdag 4 maart zover, dat het weer enige honderden atleten uit de wijde omgeving, maar ook uit de rest van Nederland kan ontvangen. Er staat een wedstrijdloop van exact 10 kilometer op het programma, terwijl ook pres- tatielopen van 3,6 tot en met 16,4 kilometer voor de lief hebbers tot de mogelijkheden behoren. De 10 kilometer gaat om 13.30 uur voor K.N.A.U.-leden van start (he ren én veteranen 1-2-3, da mes en veteranen). De deel nemers aan de prestatielopen van 3,6-6,8-10-13,2 en 16,4 kilometer zullen om 14.30 uur worden weggeschoten- Boskoper Ed van Gemeren, oud-lid van Antilope en nu uitkomend voor de Utrechtse vereniging Phoenix, heeft I aan de start te zullen verschijnen. De nu 32-jarige Boskoper plaatst zich hiermee meteen al bij de kanshebbers. Bij vorige Langs de Gouwelo- pen kan de organisatie, die dit jaar wederom in handen is van Peter Wennekes, als voorzitter van de wedstrijd- commissie, terugzien op spor tieve en talrijke deelname. Het totaal aantal deelnemers bij de wedstrijdloop voor K.N.A.U.-atleten(s) groeit de laatste jaren zienderogen. In 1994 gingen ruim 200 deelne mers van start, terwijl dit aantal ook bij de prestatielo pen dik werd gehaald. Tevre denheid over het te lopen par cours wordt alom van de atle ten vernomen. Enkele streekatleten die de laatste jaren in Waddinxveen van start zijn gegaan bij de heren zijn: Jan de Jong, Bert Koster en Fred van Zoest (AV47 Boskoop), Jan Cam- meraat (Ilion), Freek Buik- ema en Jan Rietdijk (AAV-36), Mart Spruit en Kees van de Heul (Avantri Schoonhoven), Auke Leen en Bert Koppendraaier (Gouda) en Rien van de Wilt (Clyto- neus). Bij de dames enkele bekenden: Ineke Vis (Bata ven Leiden), Bea Weijers BOSKOOP - ’Laatst las ik in de krant dat het kabinet de ou deren in bescherming wil nemen. Dat is helemaal niet no dig. Ouderen beschermen zichzelf wel en daai- wil ik aan meewerken zolang ik nog met wintersport kan en de vier daagse kan lopen. We moeten af van het beeld van ’die arme oudjes’. Strijdlustig maar met een milde ondertoon klinken de woorden van Boskoper J. Moerenhout (62). Hij staat als zesde op de lijst van de ge combineerde ouderenpartij AOV en Unie 55+ voor de pro vinciale statenverkiezingen op 8 maart. Moerenhout er kent dat de publieke belang stelling voor het provinciaal gebeuren mager is, maar re kent toch op steun van de vaste achterban die beide partijen hebben. Bovendien zijn er plannen om in de toe komst ook op gemeentelijk ni veau politiek actief te wor den. De Boskoper is, hoewel offici eel met de VUT, nog vijf da gen per week actief als vlie ger, vlieginstructeur en neemt examens af. Niet al leen omdat het jarenlang zijn werk is geweest maar ook uit liefhebberij. Daarnaast doet hij op dit moment een rech tenstudie en wil hij zich poli tiek inzetten voor de ouderen. Hij stond als vijfde op de lijst voor de AOV, na samensmel ting met de Unie 55+ zakte hij naar een zesde plaats. Naar eigen zeggen heeft hij een kleine kans ook daadwer kelijk statenlid te worden, ge zien de landelijke score. Maar gezien de gemiddelde leeftijd van veel partijgenoten kan daar later nog verandering in komen. ’Door de leeftijd is de uitval bij ons wat groter.’ Moerenhout is nimmer poli tiek actief geweest. ’Ik heb Hangijzer Openbare orde en veiligheid vormen een heet hangijzer voor de partij. Veel ouderen voelen zich niet veilig. Vol gens Moerenhout moet er meer gedaan worden tegen sociaal onveilige plekken, meer politie op straat en hij is voorstander van buurtpre ventie. Ook de rampenbe strijding heeft aandacht; daarvoor moeten effectieve plannen komen aan de hand waarvan ook oefeningen ge houden moeten worden. Voorts een ’rechtvaardig maar stringent vluchtelin genbeleid. Wie hier wordt toe gelaten moet integreren. Maar er moet ook solidariteit zijn. De gezondheidszorg is ook een actiepunt. ’Dat is toch een verschrik king’, meent Moerenhout. In Alphen a.d. Rijn is niet eens een behoorlijke ziekenhuis voorziening. Zo’n voorziening moet er gewoon zijn bij een bevolkingsconcentratie. Ze ker voor ouderen die vaak minder mobiel zijn. Ik snap best dat de kosten van de ge zondheidszorg te maken heb ben met al die fusies, maar dat is niet altijd nodig. Zie kenhuizen moeten meer gaan samenwerken op technisch gebied. Het gezamenlijk ge bruik van dure apparatuur zoals bijvoorbeeld een nier steenvergruizer. Al die fusies zijn geen goede zaak.’ Voorts streeft de partij naar meer eenduidigheid in de ver- keersregelgeving. Zoals bij voorbeeld voor rotondes en op voorrangskruisingen. Vol gens Moerenhout is door de verschillende regels voor de steeds talrijker wordende ro tondes de duidelijk ver te zoe ken. Vervolgens meldt het verkie zingsprogramma een zuinig financieel overheidsbeleid; eerst het nodige, dan het nut tige en dan pas het aangena me. Dit vraagt om een nadere toelichting. Moerenhout geeft aan dat de Hoge Snelheidslijn er dus niet moet komen, in ie der geval niet zolang het eco nomisch belang nog steeds niet is aangetoond. ’Die snelle Ruziezoeken Moerenhout geeft vraagd aan dat het geen toe val is dat AOV zoveel op AOW trein kan best over bestaand spoor, dat scheelt misschien vijf minuten naar Amster dam. Er is nooit aangetoond .„^xx wat het economisch belang is min öfmeer af toegezegd van zo n dure snelheidslijn. start te zullen verschij: Kijk voor de Betuwelijn ligt het anders, daar gaat het om de functie van de Rotterdam se haven.’ Moerenhout erkent dat een groot deel van de discussie over een HSL algevoerd is. ’Maar beslist is er nog niet’. Kom naar de Studie-lnfo-Avond op Vrijdag 10 maart van 19“ 22.“c uur. Doorkomst op het JVilgenlaantje in het Gouwebos van Kim Paar- dekoper (256) en latere winnaar Gerrit Poortman (220) bij de 25e Langs de Gouweloop in 1993. (Foto: Hun Zoet) vaarweg tussen Rotterdam en Amsterdam. Bovendien is het de enige staande-mast- route tussen Zeeland en het Ijsselmeer. De Gouwe was ten tijde van de hoge waterstanden in het nooit die ambitie gehad, wel altijd belangstelling en ik vind het erg leuk. Ik kan er een stuk van mijn rechten kennis in kwijt en heb vroe ger ook de Sociale academie gedaan. Daardoor heb ik een vrij grote inbreng gehad in ons partijprogramma en ook de afwisseling vind ik erg leuk.’ Zijn politieke interesse ligt landelijk iets ter rechterzijde. Plaatselijk kon dat verschil len, afhankelijk van de partij programma’s. Moerenhout erkent zelfs wel eens ’wat minder rechts’ te hebben ge stemd. Ook zijn partij, het Algemeen Ouderen Verbond, moet rechts van het midden wor den gezocht. Dat houdt mede verband met de leeftijd, zo legt de Boskoper uit. Maar de partij heeft solidariteit en rechtvaardigheid hoog in het Hng. (Foto: Peter Veenstra) lijkt. ’Het AOV is ontstaan in het vooijaar van 1994 als re actie op de plannen van het CDA om de AOW ter discus sie te stellen. Dat recht moch ten ze mensen die daar jaren voor gewerkt hebben niet af pikken. Er is toen een enorme betoging in Eindhoven ge weest en daaruit is het ont staan.’ Het succes heeft de beweging zelf ook overrompeld. Binnen de kortste keren zat er een volksvertegenwoordiging in de Tweede Kamer en nu wordt deelgenomen aan de statenverkiezingen. Moeren hout: ’Door het samengaan met de Unie 55+ is het een echte politieke partij gewor den en er ontstaat nu een beetje structuur in de organi satie.’ De Boskoper moet een beetje lachen om het beeld van ’die ruziezoekende ouwe man nen’. ’Kijk eens naar al die ru ziezoekende jonge mannen in de politiek. Kijk ook eens naar het resultaat dat wij be reikt hebben: in minder dan een jaar wijzen meer dan 10.000 neuzen dezelfde kant uit. Nu moeten ze wel naar de ouderen luisteren. Een club voor eigenbelang? Vergeet niet dat mensen die nu jong zijn straks ook oud worden. Niet voor niets is onze leus ’Uw belang uw toekomst’. WADDINXVEEN - Langs en in de Gouwe vinden er ter hoogte van Waddinxveen al lerlei werkzaamheden plaats. bonus kunnen ontvangen. Uiteraard mocht ook de Plan- tariumhal niet ontbreken in het werkbezoek. In de schit terende expositieruimte aan het International Trade Cen tre gaven J. van Lint, direc teur van Proba en H. van der Smit, voorzitter van Stibos, hun visie op de toekomst van de sierteelt in het gebied Ha- zerswoude-dorp/Boskoop. Die boodschap valt eigenlijk sa men te vatten in één zin: ’Geef ons de ruimte!’. Van Lint gaf een uiteenzet ting over de snelle ontwikke ling van de Plantariumhal door een bundeling van krachten binnen het vak, met de juiste subsidiestroom. Ook zette hij uiteen wat in de tweede fase uitgevoerd zal gaan worden aan overslaglo- gistiek aan laadkuilen en der gelijke door de recent verkre gen subsidie vanuit Brussel. Van der Smit hield hierbij een vurig pleidooi voor de ontwik keling van de Hazerswoud- sche Droogmakerij voor de pot- en containercultuur. Sa men met de Grontmij/Inogem heeft Stibos een plan ontwik keld om ondernemers in de sierteelt ook daadwerkelijk de ruimte te bieden voor nieu we en noodzakelijk ontwikke lingen. CDA-fractievoorzitter en lijsttrekker Jan Heijkoop be nadrukte nog eens dat bij de recente herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost rekening is gehouden met deze ontwikkeling. Een aantal kandidaat statenleden van het CDA brengt op zater dag 4 maart een bezoek aan Boskoop waar in centrum De Brug een politiek café wordt gehouden van 10.30 tot 13.30 uur. Belangstellenden kunnen met Hans Demoed, Nanda Ammerlaan en Willem Wa terreus in discussie over al lerlei zaken die de aandacht vragen. Zij worden daarin bijgestaan door onder meer Piet Trimp, Dick Zaalberg, Han de Jager en Joop Maas. Wie wil stemmen en naar het stembureau gebracht wil worden, of stemmen per vol macht, kan hulp krijgen. Men kan daarvoor Wilma Fase bellen, Insteek 36, tel. 12589. Investeringen Na een kórte introductie in de loods gaf de heer van de Hoek een rondleiding over zijn be drijf. Bij de introductie werd de volautomatische potma- chine met kettingbaan ge toond. Tevens schetste de heer Van der Hoek duidelijk welke grote investeringen er nodig zijn om zijn spe cialistische bedrijf aan te pas sen aan de nieuwe milicu-ei- sen van de overheid met be trekking tot het recyclen van zijn gehele bedrijf. Aan de achterzijde van het bedrijf, ter hoogte van de Rietveldsevaart, vertelde Piet van der Werf over de oor- J Mr U f wi PAGINA 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 MAART 1995 ss CDA Df n- ig !S s C g i. i- is- sn li jn ei )e 15 16 Kies na je HAVO. VWO. MEAO met be ba of T ,aar HEAO voor een compactopleiding op HBO-niveau1 Studeer, praktijkgericht in 1 a 12 jr. af voor een zVVfex kadertunctie als marketingmanager een baan als controller of in oe accountancy. Een stagewerkperiode hoort bij elke opleiding. Voor SPO-economie is dit 5mnd. bij account.'adm. kantoor. (aisnede dagelijks na afspraak via de receptie) TET 01720-93914/74680 Fax 74681 L L pa» - OuderèsA

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 9