Informatie-avond over effect WVG Vink H ypot ee Ie Ook burgemeester bezocht W’veense jeu±*Tns Eerste sleutels huizen Van der Hooft-Staete OPROEP! Vrouwendag 1994 Herstraten bedieningsstraat Nesse parkeren. Bevoorrading van bedrijven, kan in overleg, indien vroegtijdig gemeldt, geregeld worden. De relatief grote zandhoogte van 5 tot 10 centimeter maakt dat er een hoogteverschil gaat ontstaan tussen het erf van de bewo ners en de gemeentelijke ver harding. Eigenaren wordt verzocht zaken te doen met de door de gemeente inge schakelde aannemer Van Drie BV, zodat alles tegelij- CDK BANK - Zuidplaslaan 11- Telefoon: 01828-14133 Vier jongens zorgen voor vernielingen Jeugddienst Diefstal uit Officiële opening is op 27 april In Anne Frank-centrum Zondagmiddagsoos Kinderkleding- beurs Zuidhonk Fietsen gestolen Scholieren doen EHBO- RTW-dienst uit de Immanuëlkerk Fietster gewond Orgelconcert Everhard Zwart in Brugkerk Open Doors in De Schaapskooi Goede omzet bij Boskoopse voorjaarsbeurs Klaverjassen VAN DE KAASPLANK HYPOTHEEKRENTE v.a.: 1 bk< PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 MAART 1995 de onthulling van de naam te nee en vreemde valuta. WADDINXVEEN - In Wad- ‘BROUWER* Brederolaan 11 Luifelbaan Waddinxveen WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) wordt woensdagavond 22 maart om acht uur I len. Vanaf het Stationsplein verdween een rode Trek he renfiets type 830 SHX en van af de Mozartlaan verdwenen een Giant Track heren moun tainbike en een paarse Bata- geneuried. Een gebed waar van de woorden en muziek in het kamp werden geschreven door Margeret Dryburgh. gezamenlijke entree met postkasten, lift en container ruimte. Er is een eigen par keerruimte voorzien voor 28 auto’s. HYPOTHEEKCENTRUM speler versterker. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan de Groens- voorde. Men kwam binnen door vanaf een plat dak een WADDINXVEEN - Uit groep WADDINXVEEN - Zondag- een plaats mocht hebben. Hierna was er pauze, want al le stands verdienden de aan dacht. Ook van het restau rant werd druk gebruik ge maakt en veel mensen proef den van de gerechten die de Eritrese gemeenschap had bereid. In de stand van Am- A.A. van Houwelingen, wordt nesty International kon men voorafgegaan door een kin derprogramma. Na de kerk dienst volgt een programma waarin centraal staat het thema over de veranderde geestelijke verzorging bij de krijgsmacht. Dit thema wordt afgewisseld met muziek. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag op zondag werden in de omgeving van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) vier Waddinx- veense jongens van 17 tot en met 19 jaar aangehouden op verdenking van openlijke ge weldpleging. Zij hebben be kend graffity te hebben ge spoten op huizen en auto’s alsmede vernielingen aan au to’s te hebben gepleegd. naar Jzn. (plantsoen) zijn daar enkele uitzonderingen op. Vorig jaar werden de 145 flat woningen aan het Jan van Bijnenpad gesierd met de naam van Anne Frank, welke naam al was verbonden aan het dienstencentrum. Het nieuwe complex van 49 flat woningen omvat 28 huizen in de vrije huursector (een handvol hiervan wacht nog op een huurder) en 21 huizen in de gesubsidieerde huursec tor. BOSKOOP - Zondagmorgen 26 maart om half tien wordt er in Christengemeente Be- een jeugd dienst gehouden. Spreker is Herman Haan van de bijbel- school Vorming en Aktie in Ede. eren van f 730,- tot f 1.150,- per maand, exlcusief ser vicekosten. Het aaneengesloten complex is voorzien van afgesloten ga lerijen en is rolstoeltoeganke- Vervolgens trad Frida Doma- lijk. De woningen hebben een cassé op zij gaf een boeiende gezamenlijke entree en bewogen voordracht uit ei gen werk. Daarbij herinne ringen over vrouwen uit Suri name, Curacao, Bonaire die in haar straat woonden. Wie weet er nu dat in de Tweede Wereldoorlog Suri naamse vrouwen een rol speelden in de bevrijding van de machthebbers in die perio de? Vrouwen die niet alleen leerden militaire vrachtwa gens besturen, maar ook het onderhoud; en met de vet- spuit onder de truck lagen. Een feestelijk slot van het middagprogramma was het optreden van de Surinaamse dansgroep. Met veel humor werd verteld over de kleurrij ke kleding die de dames droe gen. Tussen door was er mu ziek en werd er gedanst. Uitleg werd gegeven over kle ding en de vorm van het vou wen van de hoofddoeken die van alles vertellen, de ge heimtaal uit de tijd van de slavernij. Men mocht niet met elkaar spreken tijdens het werk en ook daarna moest men voorzichtig zijn. Omstreeks half vijf werd het programma door Nannette Hoitink, voorzitter van de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen, afgesloten en tot vijf uur werd er nagepraat. De middag werd bezocht door zo’n 150 mensen, onder wie ook burgemeester C.M. van der Linden en andere man nen. De samenstelling van de be zoekers was gevarieerd: vrou wen, mannen en kinderen van allerlei nationaliteiten. De kinderen kregen in de kin deropvang mooie maskertjes opgeschilderd. Kaasspecialist ’VAN DE KAASPLANK’ in winkel centrum LUIFELBAAN bestaat op 23 maart a.s. alweer 1 jaar. Onze vreugde willen wij delen en daarom zijn wij op zoek naar kinderen, die op 23 maart 1994 zijn gebo ren. Wij verzoeken hun ouders (met een betreffend ge boortekaartje) om zo spoedig mogelijk contact met ons op te nemen. Dit kan door ons te bellen (01828-32258) of door een bezoekje aan onze winkel. Voor uw jarige komt er dan een leuk kadootje, waar bij wij ook u als ouder niet vergeten. Vrijdagmorgen 17 maart is er een open dag voor relaties van de Waddinxveense archi tect van de Van der Hooft- Staete. Er is die middag een informele bezichtiging, een ontvangst in de toneelzaal van het Anne Frank-cen trum, een inleiding door de K.R. Jon- gelïe van Topos Architecten en een De organisatie was in handen van de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen in samen werking met Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, Am nesty International en de Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen. Aan het thema ’Bevrijding van onderdrukking’ werd op verschillende afwisselende manieren vorm gegeven. De kunst werd op een prachtige manier vertegenwoordigd dinxveen werden vorige week door de de Bodegraafse steen- weer de nodige fietsten gesto- beeldhouwer Riet Kolenberg. Bij de uitleg van haar werk kwam de ernst van het leven naar voren, maar het inspi reerde vrouwen en mannen om de moed en kracht te ne men zichzelf te bevrijden van vus Raleigh heren mountain- onderdrukking. Het was te bike. zien dat zij ook moed en kracht uitstraalt als zij aan het werk is. Ontroerend was het optreden van Els Roepers en Hendra Blacquière. Spelend op hun gitaar hebben zij eerst de me- Het publiek, bestaande uit vrouwen én mannen, zong spontaan mee toen Els Roepers en Hendra Blacquière nogmaals met hun gitaren de Captives Hymn speelden. WADDINXVEEN - Zoals be richt wordt er maandag 20 en dinsdag 21 maart in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas een kinderkle- avond komt een medewerker van over christenen in het Mid- den-Oosten. Op deze avond kunnen de bezoekers zich ook opgeven voor het traditionele volleybaltournooi op maan dag 17 april (Tweede Paas- Een waardige afsluiting was dag). de lezing van Anneriet de Pij per over de situatie in de vrouwen-interneringskam- pen in voormalig Nederlands- stof tot nadenken, want het o heeft lang geduurd tot het morgen 19 maart zendt de lo- leed wat daar gebeurd is hier kale RTW-radio in het weke lijkse programma van de ker ken tussen negen en twaalf uur een kerkdienst uit van de hervormde Immanuëlkerkge- meente (Prinses Beatrix- laan). De dienst, die begint om tien uur met als voorgan ger de eigen predikant ds. WADDINXVEEN - Vrijdag avond vond een aanrijding plaats op de Juliana van Stol- berglaan tussen een auto en een fietser. Een 19-jarige Waddinxveense automobilist was rijdend zijn autogordel aan het vastmaken toen hij een 17-jarige Waddinxveense fietster van achter aan reed. De fietster raakte daarbij licht gewond. burgemeester Cor van der Hooft komt het stichtingsbe stuur tegemoet aan de wen sen van de bewoners die het prachtig vinden dat de naam van de door hen geliefde en gewaarde eerste burger blijft voortleven in het apparte mentencomplex aan het Jan van Bijnenpad-Peter Zuid- laan. Ook de familie van wij len Cor van der Hooft stelt de ze geste zeer op prijs. Woensdag 22 maart is de op levering van het door M&M Bouw West BV in Alphen aan den Rijn in een jaar tijd neer gezette gebouw aan de Stich ting Waddinxveense Bejaar denhuisvesting in besloten kring. De sleuteluitreiking aan de bewoners van het zalmkleuri ge gedeelte is donderdag 23 WADDINXVEEN - Zondag middag 19 maart van 14.00 tot 16.00 uur wordt in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijke WADDINXVEEN - Aan de Nicolaas Beetslaan is inge broken in een kelderbox. Daar werd een Union dames- 8 van de Prins Willem- Alexanderschool (lokatie Wingerd) hebben -26 leerlin gen zowel het theoretische als het praktische jeugd-EHBO- A-examen afgelegd. In aan wezigheid van een arts moes ten de scholieren aan de slag. Wat tijdens de voorafgaande praktijklessen op elkaar ge oefend was (hulpverlener zijn en slachtoffer spelen), moest nu daadwerkelijk uitgevoerd worden. Pop Annie moest be ademd worden, verbanden werden aangelegd en ’slacht offers’ moesten in de stabiele zijligging gelegd worden. On der luid applaus van de ou ders behaalden alle 26 leer lingen het getuigschrift jeugd-EHBO- A. Vanaf begin oktober zijn ze 12 tot 15 keer op dinsdagmiddag na school- om zich op dit examen voor te bereiden. Na het uitreiken van het getuigschrift kregen de leerlingen een verband- trommel en een heuptasje om EHBO-spulletjes in te doen. kertijd weer op de juiste hoog te gebracht kan worden. Ver der moet overhangend groen dingbeurs met zomerkleding van heggen en heesters boven gehouden. De te kopen en te de gemeentelijke verharding verkopen kinderkleding is -j--- j j van maat gQ en me£ maat 182 en moet schoon, heel en TT_x 2__1 van de kleding is maandag 20 maart van 19.00-21.00 uur en dinsdag 21 maart van 9.00- 10.45 uur. De verkoop vindt plaats dinsdag 21 maart van 13.30-16.30 uur. Afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-verkochte kleding is woensdag 22 maart van 9.00-11.00 uur. Niet afge haalde kleding en opbreng sten die niet afgerekend wor den vervallen aan de beurs. Niet verkochte kleding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. meedoen aan de jaarlijkse landelijke campagne. Na de pauze werd de vide ofilm over Rigoberto Menchü, ningen. De huurprijzen vari- een vrouw die in 1992 de No belprijs kreeg voor de vrede voor haar inzet voor bevrij ding van onderdrukking van de Indianenbevolking in La- tijns-Amerika, vertoond. worden verwijderd. Schuttin gen en hekjes op gemeentelij ke grond moeten weggehaald eigentijds zijn. Het inleveren worden. Om de werkzaamhe den doorgang te laten vinden zullen eventuele hindernis sen voor de stratenmaker op kosten van de bewoners ver wijderd worden. de drie beursdagen hebben ruim 450 bedrijven de voor- jaarsbeurs bezocht. Naast de de Vriesschool) gevierd. Nederlandse klanten bestond er grote belangstelling vanuit Duitsland, België en Frank rijk. De aflevering van de beursorders is inmiddels in volle gang. Zowel klanten als kwekers toonden zich opti mistisch over het vooij aars seizoen. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 maart om acht uur geeft de bekende organist Everhard Zwart een orgelconcert op het orgel in de hervormde Brug kerk (Kerkweg-Oost). Ever hard Zwart stamt uit het be roemde organistengeslacht. Zijn vader Willem-Hendrik Zwart en grootvader Jan Zwart staan onder orgelmu- ziekliefhebbers bekend als /virtuoze organisten. Nadat duidelijk bleek dat ook Ever hard Zwart het orgelspelen in zijn vingers had, trok hij in de leer bij wijlen Feike Asma, waar hij zijn talent verder kon ontwikkelen. Dit talent zal hij ook op de orgelavond in Waddinxveen laten horen in een aantal muziekstukken. Deze muziekstukken zijn ge schreven door M.Chr. Fes- ting, Johann Sebastiaan Bach, Charles Marie Widor, Hendrik Andriessen, Jan Zwart, Willem-Hendrik Zwart en Everhard Zwart. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft zaterdagmiddag 11 imposant aanbod Gedurende maart tussen een en vijf uur de Internationale Vrouwendag werk aan delïennan Heijermanslaan (de voormalige Klaaö blokken van in lichtgele steen uitgevoerde 28 vrije sector- huurwoningen en in zalm kleurig stucwerk uitgevoerde 21 gesubsidieerde huurwo- WADDINXVEEN - In de tweede helft van deze maand maart zullen er in de bedie- ningsstraat van de Nesse her- straatwerkzaamheden plaatsvinden. De route van de werkzaamheden is van zuid naar noord. De gemeen telijke dienst Openbare Wer ken en Bedrijven heeft bewo ners en (kerk)bezoekers laten weten dat er rekening mee moet worden gehouden dat de bestrating over de gehele breedte wordt verwijderd en dat de woningen alleen via loopschotten bereikbaar zijn. Het verzoek is om de auto voor het werk op het pleintje Onlangs werd door Van der Linde Interieurverzorging een modelwoningen ingericht in het tien verdiepingen tel lende woongebouw van Wad dinxveen. De Alphense aan nemer M&M Bouw West startte vrijdagmiddag 21 ja nuari met de bouw van het complex naar een ontwerp van architect ir. Kees Jonge- lie van Topos Architecten BV (Middelburgseweg). Me vrouw Lous Oosterbroek- Waagmeester sloeg toen de eerste paal. 1994 in het gebouw van Stichting Waddinxveens Welzijns- Het complex bestaat uit twee Dit is het bedieningsstraatje achter de Nesse dat van zuid naar noord zal worden herstraat. (Tekening: Openbare Werken en Bedrijven van Waddinxveen). In april vorig jaar is de Wet Voorzieningen Gehandicap ten in werking getreden. Hiermee is voor mensen met een handicap en het gemeen tebestuur veel veranderd. De gemeente is nu verantwoor delijk voor de verstrekking van rolstoelen, vervoersvoor zieningen, woningaanpassin gen en inkomensondersteu nende voorzieningen. Binnenkort gaat de gemeente de uitvoering van de WVG evalueren. Het Platform Ge handicapten nodigt daarom mensen met een handicap, hun partners WADDINXVEEN - Vrijdag- ïodie van The Captives Hymn avond 17 maart vanacht acht uur zijn jongeren van 15 jaar en ouder weer welkom in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse). Op deze Ook declameerde Els Roepers f de Nederlandse vertaling Open Doors vertellen waarbij Hendra Blacquière haar op gitaar begeleidde. Spontaan werd daarna door het publiek dit lied van de ge vangenen meegezongen. WADDINXVEEN - De officiële oplevering van de 49 senio- rappartementen aan het Jan van Bijnenpad in Waddinx veen gaat gepaard met een reeks van evenementen. In het Weekblad voor Waddinxveen is vorige week de open dag van Topos Architecten beschreven, maar die is ten onrechte ver ward met de officiële oplevering. Er is nu een compleet over zicht beschikbaar van alle activiteiten. van de seniorenflat is donder dag 27 april, waarna er een rondleiding is voor genodig den en nieuwe bewoners. Vrijdagmiddag 28 april om drie uur is er het afscheid van vertrekkend stichtingsvoor- zitster Lous C Waagmeester. Haar plaats zal worden ingenomen door G. van Ringelenstein. van mensen met een handi cap in het Gouwedorp. Zij wil dienen als gesprekspartner van de gemeente om die za ken waar mensen met een handicap in Waddinxveen te genaan lopen onder de aan dacht te brengen. Samen met de gemeente wil het platform meedenken over hoe men de WVG zo effectief en efficiënt mogelijk kan uit voeren zonder dat dat directe gevolgen heeft voor het voor zieningenniveau. Het PGW vindt het belangrijk alle be- thel (Boskoop) trokkenen over de WVG te in formeren en ieders ervarin gen van het afgelopen jaar te vernemen. Het bestuur van het PGW heeft dringend behoefte aan mensen die mee willen den ken en praten over de belan- voor gehandicapten gen van mensen met een han dicap door gesprekken te voe ren met ambtenaren en poli tici over beleidsvoornemens, het volgen van de ontwikke lingen in de raadscommis sies, het bevorderen op toe gankelijkheid bij (ver)bouw- gehandicapten. Op deze mid- plannen en het bevorderen van het aanleggen van obsta- speeld, muziek gedraaid BOSKOOP - De driedaagse maart en van het zandkleuri- voorjaarsbeurs van de Bos- ge gedeelte maandag 27 koopse Veiling BA heeft een maart. Beide uitreikingen prima resultaat opgeleverd, zijn zonder officiële handelin- De omzet bedroeg gen. ƒ3.500.600,- (voorjaarsbeurs De officiële bijeenkomst met 1994: ƒ2.360.00,-). De ver- koop van visueel aantrekke lijke produkten op zogenaam de Deense kaarren overtrof alle verwachtingen. Niet minder dan 2160 karren wer den er verkocht (voorjaar 1994: 900 stuks). De klanten toonden zich tevreden over het totale assortiment en de geboden kwaliteit. In de be drijfshallen stonden in totaal 7.200 monsterpartijen opge steld. Tezamen met 320 Deense karren was dit een door het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) een kelderbox informatie-avond gehouden over het reilen en zeilen van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) in Waddinxveen. en ouders van kinderen met een handicap uit - maar ook mensen die vanuit hun werk of op een andere wijze zich be- fiets gestolen alsmede een cd- trokken voelen met mensen speler en een tuner- met een handicap - op de in formatie-avond in het Anne Frank-centrum te bezoeken. Op deze avond zal informatie worden gegeven over de WVG en zal worden verteld over de ervaringen van de gemeente slaapkamerraam te openen, met de nieuwe wetgeving. Na Weggenomen werden een vi de pauze is er gelegenheid tot deorecorder, een portemon- het stellen van vragen. Waddinxveen Het Platform Gehandicapten vv_i (secretariaat G.A.J. Vink-Paling, tel. 01828-13718) heeft tot doel Waddinxveen heeft overigens Oosterbroek- geen grote traditie in het ver noemen van lokale persoon lijkheden. Socialistisch raadslid Maarten Schouten Het bestuur van de Stichting (straat) en de burgemeesters Waddinxveense Bejaarden- P.A. Troost (straat) en A. War- huisvesting besloot eind vorig - T/“1 x jaar het in appartementen complex voor zelfstandig wo nende ouderen te vernoemen naar de oud-verzetsheld (’Cor van Breda’) en oud-burge- meester C.A. van der Hooft. Cor van der Hooft overleed dinsdagmiddag 18 april 1993 na een lang ziekbed op 83-ja- rige leeftijd in zijn woon plaats Doorwerth. Hij was burgemeester van Waddinx veen van 1 december 1958 tot en met 31 december 1975. Bij zijn afscheid werd hij be noemd tot ereburger van het Gouwedorp. Met het vernoemen van oud- oktober zijn ze 12 tot 15 keer op dinsdagmiddag na school tijd vrijwillig bezig geweest projectarchitect ir. (Middelburgseweg) rondleiding. Waddinxveen Vink-Paling, de belangen te behartigen M Cl /JllClhOïlK WADDINXVEEN - In wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan) is er komende vrij dagavond 17 maart om acht uur weer vrij-klaverjassen (géén competitie). De entree prijs is ƒ2,50 per persoon. dag worden er spelletjes ge- 1 en kelvrije routes in de gehele andere activiteiten gehouden gemeente voor gehandicap- om met elkaar een gezellige ten. middag te hebben. plannen WADDINXVEEN 5 U1O/.O-1O i j.oj neeiL uul uvei ------ r-—n 46 STELCONPIATEM 130

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17