WADDINXVE "DIEET HOUDEN MAAKT DIK” 1 Vrijwilligers helpen weidevogels beschermen Acht trucks voor Vergeer Kaas Kwiek weinig succesvol Jan Korving opent bazar I DE FORMULE TEGEN OVERTOLLIGE KILO'S Kinderinstuiven MIEKE 'de peperboom' Uw voordeel 5 Pro Taille i-F E N T G E M E E VERGADERINGEN MILIEUZAKEN MEDEDELING VAN DERDEN BOUWZAKEN KERNTAKENDISCUSSIE COLLECTEVERGUNNING de van voor 29,95 gers, die de nesten opzoeken en markeren, kan dan uit komst bieden. Het vrijwillig weidevogelbe- Kwiek 18 gaat, na de 10-0 winst op opponent Vrienden schaar 30, stevig aan kop. An ton Metselaar, Hans van de Linden, Bertus Huurman en Piet Rabouw maken een goe de kans zich uit de degrada- tiegroep van de vijfde klasse te spelen. RUIMTELIJKE ORDENING king en opslag van dergelijke grote hoeveelheden kaas een grote bedrijfsruimte nodig. Vandaar dat op dit moment de laatste hand wordt gelegd aan de uitbreiding van het bedrijf tot een inhoud van 100.000 kubieke meter. De distributie van de kaas naar de wordt voor Nederland, wat goed is voor ongeveer eender de deel van de totaalomzet van Vergeer Kaas, geheel in eigen hand gehouden. Hier voor 1 een wagenpark van zeventien MAN’s. Mede dankzij extra geld van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, de provincie Zuid-Holland en de Europese Unie kunnen veld- medewerkers worden aange steld, die nieuwe vrijwilligers gaan begeleiden.Weidevogels als kievitten, grutto’s en ture luurs broeden voor het groot ste deel (zo’n 80%) op gewoon boerenland. Ze staan echter sterk onder druk, onder ande re door verstedelijking en intensievere landbouw. Modern graslandgebruik een kunnen prima samengaan. WADDINXVEEN - De eerste helft van de vooij aarscompe titie tafeltennis zit er weer op. Voor Kwiek is de eerste helft wisselend verlopen. Alle ogen waren gericht op het eerste seniorenteam omdat zij, na de degradatie uit de landelijke competitie tot de favorieten behoorden voor een terugkeer naar de vierde divisie. van te maken en dus de ge deelde tweede plaats te hand haven. Lachende derde is hierbij het Bodegraafse BOK 2 dat daardoor alleen aan kop beschikt het bedrijf over blijft. handigt de sleutels in de in totaal acht nieuwe MAN’s die door Vergeer Kaas BV in Reeuwijk-Dorp in ge bruik zijn genomen. (Foto: Van Leeuwen BV-Cojan van Toor). GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland (NLB) in Gouda wil het vrijwil lig weidevogelbeheer in de provincie sterk stimuleren. Hier voor zijn veel vrijwilligers en veehouders nodig die mee wil len helpen om de weidevogelstand overeind te houden. VERKRIJGBAAR BIJ UWBONUSAN SPECIALIST: De provincie wil dat het fi nanciële gat dat door de kor ting ontstaat uit de contribu- tie-inkomsten van begunsti gers van het Zuidhollands Landschap wordt gedekt. Dit zou betekenen dat een deel van de bevolking van Zuid- Holland, de 42.000 begunsti gers van het Zuidhollands Landschap, een ’natuurbelas- ting’ moet gaan betalen om het algemene natuurbelang te financieren. Het Algemeen Bestuur van Zuidhollands Landschap is van mening dat de uitvoering van het natuurbeleid een zaak var. de overheid is. De slechte toestand van de na tuur vraagt om extra beleid. WADDINXVEEN - Het Zuid hollands Landschap heeft geen vertrouwen meer in het natuur- en landschapsbeleid van de provincie. Aanleiding hiervoor is het voornemen van de provincie fors te kor ten op de beheerssubsidie die het Zuidhollands Landschap ontvangt, waardoor een deel van de Zuidhollandse bevol king ’natuurbelasting’ moet gaan betalen. Waar het aankomt op het fi nancieren van het beheer van natuur trekt de provinciale overheid zich terug. De gede puteerde voor Groen, me vrouw drs H.L. Blok, werkt aan een voorstel voor een kor ting op de subsidie van de HOMEOPATHIE De provincie heeft a gezegd bij het vaststellen van dit be leid en zal nu ook b moeten zeggen door bij de uitvoering ervan de verantwoordelijk heid te nemen. In het kader van de zoge noemde decentralisatie-im- puls heeft de provinciale overheid vrijwel alle bevoegd heden van het rijk overgedra gen gekregen om zelfstandig het beleid voor natuur- en landschap te kunnen ontwik kelen. De effectieve uitvoe ring van het natuurbeleid van provincie en rijk zou nu dus echt vaart kunnen krij- gen. Voor de uitvoering ervan zal dan echter voldoende geld moeten worden uitgetrokken. Rob Kappé, Bert te Pas en Henk Bloks zagen kans om er grootverbruiker in de laatste twee partijen 5-5 heer in Zuid-Holland groeide het afgelopen jaar sterk: op 7042 hectare (in 1993 5.064 hectare) beschermden 336 veehouders (250 in 1993) en 318 vrijwilligers (240 in 1993) meer dan 5.700 nesten. De groei is niet alleen te dan ken aan de 22 enthousiaste weidevogelgroepen in Zuid- Holland, maar zeker ook aan de activiteiten van de coördi nator weidevogelbeheer en de veldmedewerkers van de Stichting NLB. Zij zorgen on der andere voor begeleiding van nieuwe vrijwilligers.Voor Zuid-Holland wordt ernaar gestreefd de komende vier jaar de oppervlakte waarop een nestbescherming wordt gedaan uit te breiden naar minimaal 15.000 hectare. Het aantal veehouders en vrijwil ligers zou moeten groeien naar ongeveer 600 personen elk.Vrijwilligers en veehou ders die willen meewerken aan de weidevogelbescher ming zijn van harte welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij de Stichting NLB, telefoon 01820-24500. WADDINXVEEN - Vrijdag 24 maart van twee uur tot half negen wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) de jaarlijkse bazar van de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS) gehouden. De opening wordt verricht door teamleider Jan Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW). De opbrengst van de bazar komt in zijn geheel ten goede aan het ouderenwerk, zoals de SOOS-middagen voor alle ouderen van Wad dinxveen, een reisje in het na jaar en de kerstmiddagen. Op de bazar kan iedereen ’s mid dags en ’s avonds terecht voor allerlei aangename en nutti ge zaken zoals schitterende handwerken, bruikbare twee dehands artikelen, boeken, baby- en kleuterkleding, le vensmiddelen, bloemen en planten en nog vele andere zaken. Ook zijn er diverse spelletjes, zoals sjoelen en vlotbruggen. Ook draait er het rad van avontuur met leuke prijzen. gen fl,- per keer. Elke kin- 1'_T 1.. derinstuif zijn er andere acti- jaarswerkzaamheden viteiten, de ene keer een leuk 2„2 spel of iets met dans of toneel, scherming van weidevogels. Meer en meer veehouders wil len dat ook wel, maar ze we ten de nesten niet te vinden of hebben er geen tijd voor in het voor hen drukke voorjaar. Sa- de andere keer wordt er ge werkt aan een groot knutsel werk. Vandaag (woensdag 15 maart) was er een feestelijke muziekmiddag met zang en dans, woensdag 22 maart zijn menwerking met vrijwilli- er nieuwe spelletjes over die ren uit de hele wereld en woensdag 29 maart is er een sprookjesmiddag. WADDINXVEEN/REEU- WIJK-DORP - Vergeer Kaas in Reeuwijk-Dorp heeft acht nieuwe MAN-bedrijfswagens (zes M90 en twee L2000) in gebruik genomen van Van Leeuwen Truckservice BV in Waddinxveen. De keuze voor MAN werd vol gens de Reeuwijkse onderne ming vooral bepaald door de betrouwbaarheid van de voertuigen, de opgedane er varing in de afgelopen jaren en de service van de Wad- dinxveense vrachtwagendea- Ier. De beide L2000 (type 10.153 FL) zijn voorzien van een ge ïsoleerde laadbak, een koel- motor, centrale smering en ECAS-luchtvering op de ach teras. De M90’ers hebben een opbouw met dezelfde specifi caties. Vergeer Kaas koos hier echter voor twee ver schillende tonnages. Bij de keuze voor de M90’ers heeft de Reeuwijkse kaas handel zich laten leiden door het logistieke traject. De da gelijks af te leggen distribu- tieroute, het laadvermogen en het laadvolume waren be palend voor de definitieve voert uigspecificaties. Van Leeuwen Truckservice BV is verantwoordelijk voor het beheer van het wagen park van Vergeer Kaas waar- Maar met zeven gespeelde wedstrijden staan Cees Vos, Wim van Wageningen en Ro nald Verboon met zes punten op de vijfde plaats en dat is te weinig. Vrijdag werd net aan de uitwedstrijd verloren van Gouda 1. Hoewel een snel opgelopen achterstand werd terugge bracht tot 5-4, zag Cees Vos geen kans de sterk spelende v.d. Pool te verslaan en ein digde de wedstrijd tenslotte in een 6-4 nederlaag. In de tweede klasse promotie ontmoetten twee Kwiek- teams elkaar. Het derde en vijfde team stonden vrijdag tegenover elkaar. De twee teams zijn aan elkaar ge waagd, hoewel Kwiek 5, be staande uit Martijn Gilhaus, Ying Jun Wang en Jurgen Reichard, naar een 5-3 voor sprong speelde. voor onderhouds- en leasecontracten zijn afgeslo ten. In samenwerking met Nederlandse Truck Lease BV (NTL) wordt zo bereikt dat Vergeer Kaas zich optimaal met haar kerntaken kan be zighouden. Met de verkoop van 18,2 mil joen kilogram kaas in 1994 behoort Vergeer Kaas tot de vijf grootste ondernemingen in deze branche in ons land. Deze omvang is vooral be reikt door de opkomst van voorverpakte kaas in de jaren zestig. Uiteraard is voor de verwer- Stichting Het Zuidhollands Landschap. Dit voorstel zal nog deze maand door het pro vinciaal bestuur worden be sproken. Door het voorstel wordt het Zuidhollands Landschap geconfronteerd met een voornemen tot een zeer forse korting op de be heerssubsidie die zij van de provincie ontvangt (de ko mende jaren oplopend tot ruim 500.000 gulden per jaar). Het bestuur van het Zuidhollands Landschap heeft Gedeputeerde Staten laten weten dat een dergelij ke korting ernstige gevolgen heeft voor de toekomst van de stichting en hierdoor voor de Zuidhollandse natuur. WADDINXVEEN - Iedere woensdagmiddag van twee uur tot half vier is er in buurtcentrum De Boog (C. Modern graslandgebruik en Huygenslaan) een instuif een goede weidevogelstand voor kinderen van 4 tot en kunnen prima samengaan, met 12 jaar. De kosten bedra- Voorwaarde is wel dat boeren en loonwerkers bij hun voor- j i extra aandacht besteden aan de be- - Tegen inlevering van deze bon: a Pagina 3 WEtKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 MAART 1995 Van 19 tot en met 25 maart 1995 SIMAVI i j Directeur Jaap van Leeuwen van Van Leeuwen Truckservice BV in Waddinxveen (links op de foto) over- Advertentie Dr. Bram van Dam: Door C. KORT Wat is hier nu de oorzaak van Vetstofwisseling in balans Geldig tot 2 weken na verspreiding. Dr. Bram van Dam: ”De ene week eten en drinken wij wat we willen en de andere week wordt er gekuurd. Dit is voor het lichaam net "Goede tijden, slechte tijden”. De eerste week bereikt men veel gewichtsverlies, de weken die daarop volgen gaat het aanmerkelijk langzamer en dat is logisch. De eerste week verliest men veel vocht en wordt er weinig vet verbrand, de weken daarop verbruikt men toch weer veel vet. Het is juist dat het lichaam de overtollige vetdepots tijdens het kuren aanspreekt, maar de vetcellen blijven wel degelijk in het lichaam aanwezig. Je kunt dit vergelijken met een ballon. Is de ballon leeg dan heeft hij geen volume, maar kan wel weer lichaam de kuurder voor de moeite door extra vetcellen aan te maken met als gevolg dat het lichaamsgewicht snel toeneemt en men meestal zwaarder wordt dan voor aanvang van het dieet." C. Kort: "Ik heb gehoord van tevreden gebruikers van het door U ontwikkelde produkt. dat U de oplossing heeft voor mensen die te zwaar zijn. Is dat nu werkelijk waar?" Dr. B. van Dam: "Door mijn praktijkervaring en mijn studies over vetstofwisseling ben ik erin geslaagd om een produkt te ontwikkelen dat er voor zorgt dat de stofwisseling weer in balans komt. Mijn produkt. Pro Taille, zorgt ervoor dat het eetlustcentrum in de hersenen weer in balans komt waardoor de vetregulatie door het lichaam weer optimaal zal verlopen. Doordat het eetlustcentrum weer in balans is gebracht wordt er niet alleen voorkomen dat het lichaam vet gaat opslaan, maar wordt ook vet op een natuurlijke manier afgebroken. Pro Taille stimuleert de spijsverteringsorganen. Kijk, men valt geen 6 kilo's per week of meer af. het gaat uiteraard langzamer, maar wat men aan gewichtsverlies heeft bereikt is daadwerkelijk vetverlies en daar gaat het om. En wat nog belangrijker is. het gewichsverlies is blijvend. Het zal met Pro Taille wat langer duren maar het gewenste gewicht zal blijvend worden bereikt, mits men uiteraard met verstand eet." Besluit houtbewerkende bedrijven van: - Bouwbureau en aannemingsbedrijf De Wilde B.V. op het perceel Coenecoop 715; Besluit akkerbouwbedrijven van: - de heer G. Kraan op het perceel Middelburgseweg 3; Besluit detailhandel van: - mevrouw M.N.A. Brouwer voor ”Van de Kaasplank" op het perceel Brederolaan 11; Besluit opslag propaan van: - de heer L.N. Slaman op het perceel Onderweg 26; Besluit slagerijen van: - Matess B.V. h/o ”De Witte Vleeshal" op het perceel Brederolaan 11; Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen van: - Automobielbedrijf ARVO B.V. op het perceel Coenecoop 119d. De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 16 maart 1995 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengeslo- ten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). "Eerste herziening van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelmina- kade ’92” vastgesteld Op 22 februari 1995 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan "Eerste herziening van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’92” vast gesteld. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een keuken Dr. B. van Dam opnieuw gevuld worden. U begrijpt het al dat de ballon dan groter wordt en een behoorlijke omvang krijgt. Zo werken de vetcellen in ons lichaam ook. Tijdens het kuren worden de vetcellen (balonnen) leeggezogen, maar na het beëindigen van een dieet gaat men gewoon weer eten en geeft het lichaam een seintje naar de vetcellen van: zorg dat je snel weer gevuld wordt voordat er weer slechte tijden aanbreken. Om zich te beschermen tegen misschien weer terugkomende ’slechte tijden', bedankt het Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Mocht u nog vragen hebben over PRO TAILLE, dan kunt u schrijven naar: Almkraft b.v. t.a.v. Dokter B. van Dam Postbus 7279 3280 AB N umansdorp Winkelcentrum 'PASSAGE' Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4 Telefoon 01828- 17689 i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i X Kanaaldijk/Zuidelijke Rondweg en |Zl-lül Woubrechterf 1 Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Wijziging keur Waterschap De Gouwelanden Het dagelijks bestuur van het Waterschap De Gouwelanden maakt bekend dat een wijziging van artikel 15 van de Keur van het waterschap in voorbereiding is. Dit artikel gaat over het onderhoud van wateren. In ver band met de handhaving van de afmetingen van watergangen waarvoor (nog) geen legger is vastgesteld, worden de minimale afmetingen in dit artikel opgenomen. het oprichten van twee fiets- en voetgangers Kanaaldijk/Kouwehoek bruggen het gedeelteijk veranderen en vergroten van een woning Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvra gen te hebben ontvangen: Bouwperceel Apollolaan 53 en 55 Aard van het bouwplan het plaatsen van twee dakkapellen op het ach- tergeveldakvlak van twee woningen Willem de Zwijgerlaan 1 het oprichten van een tuinhuisje Ernst Casimirlaan 18 De ontwerpkeurwijziging ligt gedurende vier weken, van 10 maart tot en met 7 april 1995, tijdens kantooruren ter inzage in: a. het Waterschapshuis, Prins Bernhardlaan 8 te Alphen aan den Rijn; b. het stadskantoor van de gemeente Alphen aan den Rijn; c. het kantoor van de sector Gemeentewerken van de gemeente Gouda, Klein America 20 te Gouda; d. de gemeentehuizen van Bodegraven, Boskoop, Reeuwijk, Rijnwoude, Vlist en Waddinxveen. Op maardag 20 maart a.s. zal VB-Advies dit speelveldboek officieel aan bieden aan de raadsfracties en daarmee het startsein geven voor de dis cussie over de kerntaken binnen de fracties. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, begint om 18.00 uur en is openbaar. Eenieder die geïnteresseerd is in de kemtakendiscussie en het uit te reiken speelveldboek is dan ook van harte welkom! Winkelcentrum 'Passage' Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 6 Telefoon: 01828 - 17689 Bedenkingen Gedurende deze termijn kunnen degenen die aantonen dat zij redelijker wijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het vastgestelde bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602,2509 LP ’s-Gravenhage. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke zaken op dinsdag 21 maart 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies inzake vaststelling nieuwe Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden, alsmede inzake aanpassing van de vergoe ding. - Advies inzake voorbereidingskrediet ten behoeve van totstandkoming definitief uitbreidingsplan huisvesting gemeentelijk apparaat. - Advies inzake aanvullend krediet ten behoeve van de verbetering van het klimaat in het gemeentehuis. - Advies inzake subsidie aan Stichting Vriendschapsband Waddinxveen- Pelhrimov ten behoeve van financiële ondersteuning van uitwissel ings- activrteiten. - Advies inzake activiteiten in het kader van de Waddinxveenweek te Peih- rimov, alsmede financiële consequenties daarvan. - Advies inzake krediet ten behoeve van activiteiten rond viering 50 jaar bevrijding. Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer. Burgemeester en Wethouders delen mede onderstaande meldingen milieubeheer zijn ontvangen. produkt zijn algemene gegevens en specifieke kenmerken genoemd die voor de discussie van belang kunnen zijn. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan liggen vanaf 16 maart 1995 gedurende 4 weken voor iedereen ter inzage in het gemeente huis op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur (afdeling Ruimte en Bouw). Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen schriftelijke reacties op de ontwerpwijziging worden ingediend bij het dagelijks bestuur. Ook bestaat de mogelijkheid de opmerkingen mondeling toe te lichten. De wens daartoe dient uitdrukkelijk in de schriftelijke reactie te worden aan gegeven. Aanbieding speelveldboek aan raadsfracties De gemeenteraad van Waddinxveen is begin dit jaar gestart met een kern takendiscussie. De raadsfracties gaan de komende maanden praten over de vraag welke taken en op welke wijze deze taken door de gemeente in de toekomst moeten (blijven) worden uitgevoerd. Voor het houden van deze discussie hebben de raadsfracties inzicht nodig in de huidige taken van de gemeente. VB-Advies, het bureau dat de kern takendiscussie begeleid, heeft daarvoor een zogenaamd ’’speelveld boek” opgesteld. In dit speelveldboek staan alle voor de kerntakendis cussie relevante produkten en taken van de gemeente. Per taak of OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uw. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19 00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09 00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gouwebad 'De Sniep' (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Z.H. Landschap in botsing met provincie ”Als voedingsdeskundige heb ik vrijwel alle dieetkuren de revue zien passeren en werd in mijn praktijk telkens niet deze produkten geconfronteerd door de gefrustreerde gebruiker, mijn patiënten dus. Het merendeel van de patiënten klaagden niet over dat ze niet afvielen, maar dat na het beëindigen van de kuur de kilo’s er weer aanvlogen en ze meestal nog zwaarder werden dan voorheen.”. Wilhelminakade 91 het geheel vernieuwen van een woonhuis Prinses Margrietstraat 21 het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning I I S - 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3