Wisselende resultaten voor turners van TOOS De Wilde BV bouwt nieuw 0? HARWA bedrijfspand op Coenecoop Plannen voor hoogwaardig openbaar vervoer in regio Fusie Rijnstreek en Midden- Holland van de baan Financiële bijdrage voor lokale RTW-radio Ruime zege Waddinxveen Autokrakers aangehouden Fiets gevonden Vijf doelpunten Be Fair-Siveo I Rijn en Gouwe Nieuwe trainer voor Be Fair TOOS-meisjes winnen weer F ÏF J I I I UW WERVELKOLOM LAAT ZICH NIETS WIJSMAKEN! Het verschil tussen een gewone matras en een L bica/ICA- matras zit 'm niet alleen in de afwerking en de duurzaam heid. Het voornaamste pluspunt is de unieke versterking in de heupsector. Die zorgt ervoor dat uw wervelkolom altijd horizontaal ligt. En dat is de beste houding voor een heilzame, ongestoorde nachtrust. Kom eens bij ons binnen om die bijzondere Lbica/ICA-kwaliteit aan den lijve te ondervinden. Uw wervelkolom zal u er dankbaar voor zijn. L'bica//ICA- matrassen zijn er in binnenvering-schuimrubber- en polyetheruitvoering. Er is ook een Het vernieuwde GHZ in Gouda ontdekken? I I I I I I I lil Hl! definitief tot 8 matras. Uw Ubica-dealer: van bouwbureau en aannemingsbedrijf De Wilde BV uit Gouda. WADDINXVEEN - De doel man van Waddinxveen Dl kreeg in de uitwedstrijd te gen Nieuwerkerk D3 welge teld twee ballen te verwerken en dat zegt het nodige over het krachtsverschil tussen de teams. De 0-5 overwinning van Dl was ruim, maar ge zien het grote aantal onbe nutte kansen toch ook weeer aan de magere kant. De wed strijd Bergambacht BI - Wad dinxveen BI, die door de Sniepbewoners met 5-2 werd verloren. Dit was goed te merken, want door allerlei onverklaarbare redenen (of waren het gewoon zenuwen) werden er zo hier en daar kleine en minder kleine fouten gemaakt. Er werden echter ook hele goede oefeningen getoond en vooral op lange mat, ringen en rek werd er door alle heren heel behoorlijk gewerkt. WADDINXVEEN - De politie in Waddinxveen heeft een bruine Batavus Runner-da- mesfiets met trommelrem- men en versnelling aange troffen. Bouwbureau en aannemings bedrijf De Wilde BV is een meer dan 100 jaar bestaand Gouds bedrijf met een schat aan ervaring in utiliteits- en onderhoud, klein onder houd en beheer, taxaties en adviezen en bouwbegeleiding en waterbouwkundig werk. De huidige vestiging aan de Kattensingel te Gouda blijft gehandhaafd, maar de tim merwerkplaats in Hekendorp en de opslag bij Stolwijker- sluis worden opgeheven om vanuit Waddinxveen efficiën ter te kunnen werken. Tevens hoopt het bedrijf de Waddinx- bestel. Daar moeten wij zui nig mee omgaan. Massame dia blijken in veel landen een gevaarlijke ondergraving van de democratie*. ‘Waddinxveen heeft een klei ne lokale omroep. Dit maakt nauwe contacten tussen in woners, bedrijvigheid en poli tiek mogelijk, en kan derhal ve meewerken aan een goede democratie op regionaal ni veau. Om deze reden hebben wij gemeend aan de burge meester van Waddinxveen een bijdrage te geven voor het slaan van de eerste officiële paal met het verzoek daar mee de plaatselijke omroep te steunen*. De RTW-radio werkt voor een groot gedeelte met vrijwilli gers. Gereedschap en appara tuur voor het uitzenden van goede programma’s is een noodzaak. Wij hopen dat de ze bijdrage het werk van deze omroep kan ondersteunen en een verdere uitbouw van de programma’s mogelijk maakt*, besloot Bram de Wil de. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden sloeg de eerste officiële paal voor het nieuwe bedrijf van bouwbureau en aannemingsbe drijf De Wilde BI op bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Joop Dorst). Ubica/ÏCA boxspring- G f tv Het probleem was echter dat er ook geflankt moest worden op de voltige-paddestoel. De genen die dit goed beheersen kunnen hier heel hoog scoren, maar dit geld niet voor de TOOS-heren. Want zij scoor den tussen de 1.20 en de 4.95. Daardoor waren de eindtota- len van de heren dan ook niet hoog. Carsten van der Klugt eindigde net voor Sander als beste TOOS-turner met een eindscore van 40.10. Hij be haalde daarmee een zestien de plaats en zal dus evenals de andere TOOS-heren heel hard moeten werken om als nog plaatsing voor de halve fi nale af te dwingen. In niveau 6B turnden Vincent Dijkstra en Richard Nobel. Voor Richard en Vincent is de halve finale wel binnen be reik, omdat er in dit niveau minder deelnemers zijn. Dit neemt echter niet weg dat de ze heren ook hun beste been tje voor dienden te zetten. Dit lukte de ene keer natuur lijk beter dan de andere keer, maar beide heren hebben goed gepresenteerd. Vincent turnde sterk op voltige (8.55) en rek (7.75) en matig op brug (5.00), terwijl Richard op alle toestellen goed presenteerde. Vincent eindigde uiteindelijk met 41.5 op de vierde plaats, terwijl Richard met 40.50 hem op de hielen volgde. In de middagwedstrijd waren de heren van niveau 4 en 5 (11 tot en met 14 jaar) aan de beurt. In niveau 5C was TOOS met vijf turners ook goed vertegenwoordigd, maar Michel Brand was de enige TOOS-turner die bij de beste 8 eindigde. Michel turnde sterk op brug (7.70), maar liet met name op sprong en lange mat nog te veel punten liggen. John de Boer, Gerben Zirkzee, Pieter Westgeest en Stephan Grom men moeten zich de volgende wedstrijd nog aanzienlijk ver beteren willen zij nog kans maken om zich te plaatsen voor de halve finale. In niveau 4C was Maarten Witteman de enige TOOS- deelnemer, maar Maarten heeft zich goed geweerd. Door een constante wedstrijd zon der mislukkingen behaalde hij een eindtotaal van 42.20 en eindigde daarmee op de vijfde plaats. Ook Maarten heeft dus goede kans om zich te plaatsen voor de halve fi nale. Al met al was het dus een wedstrijd waar de TOOS-tur- ners geen ere-plaatsen heb ben behaald, maar er zijn vier turners min of meer zeker de oost-west verbinding mo gelijk zijn en welke knelpun ten daarbij moeten worden opgelost. Om dit hoogwaardi ge openbaar vervoersnet in de Rijn- en Bollenstreek te realiseren is een projektorga- nisatie gevormd, waarin zit ting hebben de voorzitter van de Vervoerregio, de desbetref fende Gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland, de Hoofdingenieur Directeur van Rijkswaterstat Zuid-Hol- land, een van het (WONING r— WADDINXVEEN - In een niet al te beste wedstrijd heeft Be Fair-voetbal met 5-0 een ruime zege behaald op het bezoekende Siveo. Al bin nen het kwartier wist Eric Jan Codee op voorsprong te zetten, toen hij een van de lat terugkomende kopbal van Koen Meijer in het lege doel kon koppen. Na ongeveer een half uur spe len kon Koen Meijer een solo afsluiten met een voorzet, WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagochtend 21 maart werd aan de Marga Klompéhoeve een poging ge daan via de voordeur in te breken. Dit werd gezien door een buurvrouw waarna de drie ongeveer 25-jarige man nen er in een oud model blau we Opel Kadet vandaar gin gen. Donderdagavond werd inge broken in -een woning aan de Brugweg. Men kwam binnen door het forceren van het slot van de voordeur. Weggeno men werden betaalcheques. Vrijdagochtend omstreeks half tien zijn twee autokra kers op heterdaad aangehou den op de carpoolplaats nabij het Gouwe-aquaduct. Het zijn een 26-jarige en een 20- jarige beiden afkomstig uit Maarssen. Zij hadden in ten minste twee auto’s ingebro ken. nen bieden. Alleen nieuwe vormen van openbaar vervoer kunnen een oplossing bieden. Het bestuur van daarbij vooral aan diverse sneltram-verbindingen. Dat geldt onder andere voor de trajecten Leiden-Alphen a.d. y» r r-t i Aii i -r-»-- Schiphol en meer. Het voordeel van een sneltram-verbinding is dat er gebruik kan worden gemaakt van het NS-net. Bovendien kan een sneltramsysteem ook worden ingepast in een bin nenstedelijke omgeving, zo dat de overlast van de grote busstromen kan worden be perkt. Tot slot heeft de snel tram een grotere reissnel- heid. Uit voorbeelden in Karlsruhe en Grenoble is ge bleken dat het aantal open baar vervoerreizigers sterk stijgt. In nauw overleg met alle be ring voor het vakwerk dat zij verrichten. ‘Deze goede oude gewoonte willen wij graag in stand hou den*, aldus Bram de Wilde. Volgens hem hebben de opzet van het bedrijvenpark, de goede bereikbaarheid en de slagvaardige benadering van het gemeentebestuur de door slag gegeven voor de keuze tot nieuwbouw in Waddinx veen. ‘De strenge maar rechtvaar dige welstandseisen werken kostenverhogend, maar ge ven aan de andere kant een meerwaarde aan de totale omgeving. Wij hebben ge tracht met ons ontwerp een bijdrage te leveren aan de uit straling, welke Coenecoop heeft, en willen ons bedrijf voor de komende decennia vanuit deze nieuwe vestiging verder uitbouwen*. Zijn bedrijf schonk ter gele genheid van de bouwstart een financiële bijdrage aan de lo kale RTW-radio. ‘In onze snel veranderende wereld leven wij in de gelukkige omstan digheid van een democratisch menwerking in de toekomst op losse schroeven is komen te staan. In een eerder stadi um had het IGOR al eep adempauze genomen, nadat de staatssecretaris al uitla tingen had gedaan in deze richting. De fusiebesprekin- gen werden hierdoor opge schort. Door het besluit van het IGOR behoren de fusiebe- sprekingen nu het verleden. nieuw te vormen Groene- Hart regio zou een samen werkingsorgaan worden met eigen taken en bevoegdhe den. Door de gewijzigde op stelling van het kabinet zul len deze taken en bevoegdhe den blijven bij rijk, provincie en gemeenten. Er is geen ruimte voor een extra be stuurslaag. Het enige dat overblijft is een vorm van ver lengd lokaal bestuur, waarbij gemeenten geheel vrijwillig een bepaalde taak op regio naal niveau uitvoeren. Dat gebeurt nu ook reeds op grote schaal. Burgemeester Boelen van de gemeente Rijnwoude, tevens vice-voorzitter van het IGOR, gaf te kennen dat door deze opstelling van het kabi net de basis voor verdere fu- siebesprekingen geheel is verdwenen. Hij is van mening dat verdere besprekingen nu tot niets zullen leiden. Hij verwacht dat ook de provincie haar eerder ingezette doel stelling zal aanpassen aan het gewijzigde rijksbeleid. In een reactie op het besluit van het IGOR stelde burgemees ter Boone van Gouda, tevens voorzitter van het ISMH, dat hij begrip heeft voor het be sluit van de gemeente Alphen aan den Rijn, Jacobswoude, Rijnwoude, Ter Aar, Nieuw koop en Liemeer. Wel heeft hij de hoop uitgesproken dat de beide regio’s in de toe komst op onderdelen meer zullen samen werken. Hans Démoed een zeer goede wedstrijd. De onderdelen sprong en 1 mat werden gewonnen. De winst op balk en 1 naar Heres. Opmerkelijk was de prestatie van TOOS-turnster Wieke van Vuuren (9 jaar). Zij turn de de sterren van de hemel en eindigde ver boven iedereen op de eerste plaats in het per soonlijk klassement met een puntentotaal van 33.15. WADDINXVEEN - De eerste echte grote turnwedstrijd van het nieuwe seizoen zit er weer op voor de turners van TOOS-gymnastiek. In Sliedrecht werd de eerste voorwed- strijd voor turners uitkomend in niveau 4 tot en met 7 geor ganiseerd. De score die de turners op deze wedstrijdToehaal- den wordt bij de score van de tweede voorwedstrijd (zondag 9 april in Sint Annaland) gesteld en de beste acht per ni veau mogen dan doorstromen naar de halve finale. De wedstrijd was gesplitst in een ochtend- en een middag- gedeelte. ’s Morgens was het de beurt aan de turners van niveau 6 en 7 6 tot en met 10 jaar). In niveau 6C deden 30 jongens mee en daarbij waren ook 8 TOOS-turners. Van de ze 8 turners heeft alleen San der Reus al een jaar ervaring, maar voor de andere heren was het allemaal nieuw. van een plaats in de halve fi nale en misschien komen daar nog wel meer turners bij. WADDINXVEEN - Het dage lijks bestuur van het Interge meentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) ziet af van de vorming van een nieuwe Groene-Hart regio in het ge bied in en rondom Gouda en Alphen aan den Rijn. Nu de noodzaak vanuit de rijksover heid is verdwenen zien de ge meenten uit het IGOR geen enkele aanleiding om de fu- siebesprekingen voort te zet ten. Het dagelijks bestuur van het IGOR heeft dit inmid dels laten weten aan de fusie- partner, het Intergemeente lijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland ISMH De bestuurlijke herindeling van de provincie Zuid-Hol land houdt de gemoederen nogal bezig. De vorming van de stadsprovincie Rotterdam is in een vergevorderd stadi um en ook in Haaglanden worden besprekingen ge voerd, die moeten leiden tot een nieuwe provincie. Daar naast heeft het vorige kabi net ingezet op een schaalver groting van de bestaande re gio’s op basis van de Wet Ge meenschappelijke Regelin gen (WGR). Zo is de gemeente Boskoop onderdeel van het Intergemeentelijke Samen werkingsorgaan Midden Hol land (ISMH) en maakt de ge meente Rijnwoude onderdeel uit van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR). Gezien de voorstel len van schaalvergroting zou den de beide regio’s moeten worden samengesmolten tot een nieuwe regio. Datzelfde geldt voor de huidige regio’s in de Leidse regio en de Duin en Bollenstreek. Nadat het nieuwe kabinet is aangetre den zijn de ontwikkelingen drastisch veranderd. De nieu we staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken, mevrouw Van de Vondervoort ziet niets in deze schaalvergroting, waardoor een verplichte sa ter Provinciaal Overleg (IPO) en de Vereniging van Nede- landse Gemeenten (VNG). oDat houdt overigens niet in Anke Lutz turnde de ploeg dat de regionale aanpak van Tj de baan is. Het grote verschil lange is dat de bevoegdheden en de Z j financiële middelen bij het brug ging rijk en de provincie blijven. WADDINXVEEN - De chris telijke voetbalvereniging Be Fair en A. van der Laan heb ben voor het nieuwe voetbal seizoen overeenstemming be reikt met betrekking tot het trainen en coachen van het eerste team. De 47-jarige oe fenmeester, die na twee sei zoenen Cees Verbree opvolgt, zal in augustus met de trai ning bij de Waddinxveners beginnen. A. van der Laan is in de Goudse regio het meest bekend uit zijn periode bij Ze venhoven. Bij deze club heeft hij een succesvolle periode venhovenaren uit de vierde klasse doorstootten naar de tweede klasse. Dit seizoen was de nieuwe trainer van Be Fair de oefenmeester van tweede klasser CSW uit Wil- nis. Mede in overleg met hem zal binnen de Be Fair-gelede- ren worden gezocht naar een assistent-trainer voor de se lectie. WADDINXVEEN - De meis- jesploeg van TOOS heeft za terdag de derde wedstrijd van de turncompetitie gewonnen. Tijdens de voorgaande twee wedstrijden moesten de Wad- dinxveense turnsters de - ploeg uit Bodegraven (Heres) voor laten gaan. Ditmaal behaalden beide ploegen in Waddinxveen evenveel punten (153.35) en deelden samen de eerste plaats. Pro Patria (Zoeter- meer) eindigde op de derde volgd door Hou Vast (Hazers- vervoerregio’s. rWADDINXVEEN - De Ver- meegemaakt, waarbij de Ze- voerregio Rijn- en Bollen streek in oprichting heeft in samenwerking met de Pro vincie Zuid-Holland een stu die verricht naar de mogelijk heden voor hoogwaardig openbaar vervoer tussen Gouda-Alphen-Leiden en Katwijk/Noordwijk. De Ver voerregio is een samenwer kingsverband op het terrein van verkeer en vervoer van een groot aantal gemeenten. In de Vervoerregio Rijn- en Bollenstreek neemt onder an dere de gemeente Rijnwoude deel. Op 8 april a.s. bent u van 11.00 tot 16.00 uur van harte welkom tijdens de Open Dag van het Groene Hart Ziekenhuis. WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen 24 maart heeft burge meester C.M. van der Linden op bedrijvenpark Coenecoop waaruit Arjan Groenendijk de eerste officiële paal geslagen voor de nieuwe huisvesting de voorsprong verdubbelde. Kort voor de rust was het Koen Meijer die de ruststand bepaalde op 3-0. Na de hervatting brachten Koen Meijer en Arjan Groe nendijk de verdiende eind stand op 5-0 en hiermede ko men volgende ronde van de beker. Komende zaterdag staat de veense markt vanuit de nieu we vestiging beter van dienst te kunnen zijn. Bram de Wilde: ‘Kwaliteit is een belangrijk onderdeel van onze bedrijfsfilosofie. De nieuwe NVOB-erkenningsre- geling, welke binnen enkele jaren gestalte zal krijgen, zal hogere eisen gaan stellen aan de lid-bedrijven. Wij zijn er klaar voor om de toets te doorstaan*. De speciale aandacht voor de eerste paal voor de nieuwe vestiging komt voort uit de traditionele achtergrond van het bedrijf. Een fundering is het belangrijkste gedeelte van een gebouw in het drassi ge Nederland. Een eerste paal en een hoog ste'punt zijn sinds mensen heugenis een belangrijke mijlpaal in het bouwproces. De werknemers krijgen daar bij een attentie en de waarde- ‘Wij komen de bedrijvigheid in Waddinxveen versterken. Daarvoor hebben wij een _rnieuwe bedrijfsruimte in op- de'Waddinxveners in de richting op het mooie bedrij- venpark Coenecoop*, liet di- recteur Bram de Wilde de ge- thuiswedstrijd tegen Moerka- nodigden weten, pelle op de agenda. Een pi- kant detail bij deze wedstrijd is, dat de gasten uit. Moerka- pelle het volgend seizoen ge traind zullen worden door Cees Verbree, de huidige trai- bouw, woningbouw, renovatie ner van Be Fair. Tevens zal Cees Verhoef de trainersstaf van Moerkapelle gaan versterken. In het kader van die regiona le samenwerking hebben de deelnemende gemeenten uit Rijn- en Bollenstreek de af spraak gemaakt dat zij hun doelstellingen en prioriteiten voor het verkeers- en ver voersbeleid vastleggen in een Regionaal Verkeers- en Ver voersplan (RWP). In de eer ste fase van dit plan, dat eni ge tijd geleden door alle ge meenten is gakkordeerd zijn een aantal beleidsuitgangs punten neergelegd. Eén van die uitgangspunten is een hoogwaardig netwerk van openbaar vervoer. Alleen dan kan aan het probleem van de automobiliteit iets worden gedaan. Alle portefeuillehou ders Verkeer en Vervoer vor men het bestuurlijk platform van de Vervoerregio. Het da gelijks bestuur bestaat uit wethouder Langenberg van Leiden, hij is tevens voorzit ter van de Vervoerregio Rijn en Bollenstreek i.o. Verder burgemeester Meerburg van Alkemade, de burgemeester van Voorhout, mevrouw de Goeij-Smulders, wethouder Berkheij van Katwijk, wet houder Habermehl van Al phen aan den Rijn en burge meester Boelen van Rijnwou de.De Vervoerregio Rijn- en Bollenstreek i.o. heeft als één van de belangrijkste doelstel lingen een railverbinding tus sen Alphen aan den Rijn-Lei- den en Katwijk/Noordwijk, de zogenaamde oost-west cor ridor. De idee daarbij is dat Het begrip vervoerregio is in de vorige kabinetsperiode ontstaan als nieuwe oplos sing voor de regionale ver keers- en vervoersproblemen. Sterke regionale verbanden met voldoende taken en mid delen zouden aan deze pro blemen het hoofd moeten bie den. Inmiddels zijn de ont wikkelingen sterk gewijzigd. De nieuwe staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mevrouw Van der Vonder- plaats met 149.20*punten ge- voort is geen voorstander van Zij wordt woude) met 141.40 punten, daarin gesteund door het In- De vijfde plaats was voor i--T' O.S.S. uit Zevenhuizen (137.65). Ondanks het wegvallen van mede gebruik wordt gemahkt trokken gemeenten zal wor- van de bestaande spoorlijnen den nagegaan welke tracé’s in tussen Alphen en Gouda en Alphen-Leiden. Op dit mo ment is in deze regio een re delijk busnet aanwezig, dat met in de spits zeer frequent rijdt. Het accent ligt bij de be staande NS-stations en de re gionale centra. De afstem ming tussen stadsvervoer en streekvervoer is goed te noe men. Toch zijn zowel de fre quentie als de gemiddelde snelheid veelal te laag om een aantrekkelijke reistijdver- houding met de auto te kun- land, een vertegenwoordiger -i_;_jah- - Ministerie van hoogwaardig VROM en de portefeuillehou ders Verkeer en Vervoer van de gemeenten Alphen aan de Vervoerregio denkt den Rijn, Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Rijnwoude, Kat wijk, Noordwijk en Valken burg. Naast deze bestuurlijke stuurgroep zijn er een aantal Rijn-Gouda, Alphen a.d. Rijn- ambtelijke werkgroepen, die Leiden-Zoeter- van advies worden gediend door streekvervoerder Zuid- West Nederland (ZWN).In de komende tijd zal een aantal processen worden gestart, die uiteindelijk moeten leiden tot een definitief beleidsplan in het voorjaar van 1996. In het voorjaar van 1995 zullen er verschillende varianten wor den opgesteld en zullen de ef fecten voor de mobiliteit wor den gemeten. Dit resulteert in een analyse, die in oktober 1995 beschikbaar komt. Het ontwerp railtracé zal in de cember 1995 gereed zijn. Naast deze haalbaarheids studie zal in het komend jaar maximaal aandacht worden besteed aan de communicatie naar de betrokken instanties en het grote publiek. Een groot draagvlak is noodzake lijk om het project ook daad werkelijk te laten slagen. Hans Démoed ’'-Tl I,; PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 29 MAART 1995 N JUISTE Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement 710114 UBICA -ë '-i Rijnlandstraat 4 - 2741 GZ Waddinxveen Te| 01828-16119 - Fax 01828-16638 Wie nu kiest voor een kennismakings-abonnement, I ontvangt Rijn en Gouwe vier weken lang 's ochtends vóór zevenen in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. De afgeiopen drie maanden heb ik geen oroefabonnement gehad op Rijn en Gouwe Naam: m/v Adres: I Postcode/Woonplaats I Telefoon: I (voor controle op de bezorging) Bon m open envelop, zonder postzegel I zenden naar Rijn en Gouwe. afdeling Abonnementen, I Antwoordnummer 10008 BESLISSING 11 710114 11 004000 11 J .ftunwn '-V - F

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11