Honden continueren schoolmestproject over kerntaken Waddinxveen niet schoon de lente in? Wereldwinkel timmert Dick Brunaschool wint 11e schaaktitelstrij d Levensbedreigende verkeerssituaties Drie workshops met Afrikaanse muziek aan de weg met honing PCW-discussie Bingo-avond Uitzondering glasopstanden betonnen vloer y Verkoop van Israëlische produkten Lezing over Matthaus Passion Broedmachine op basisschool Slechte vangst LEZERS SCHRIJVEN Kijkje achter de schermen of in de keuken? PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 MAART 1995 sitorische In het centrum Al- MÉM f 4 14.00 tot 15.00 (alleen vol wassenen). M. MOS sr. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 april komen Alpha Camara en Pieter Pennings naar 1 vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen. Zij la ten de Waddinxveners die dag op uitnodiging van de Kern- En dat is nodig. Was het vroe ger zo dat Holland het pro perste land ter wereld was, dit predikaat is allang achter haald. Nederland en ook Waddinxveen vervuilt! Als we daar niets aan doen ver vuilt onze gemeente meer en meer. Is dat niet om je te schamen? Of schaamt u zich er voor om de bezem zelf te hand te ne men en uw eigen straatje, parkje en pleintje schoon te maken. U wast toch ook uw auto voor de deur. Is die auto belangrijker dan uw omge ving? Collecte voor ZOA- Vluchtelingenzorg WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt deze week on der het motto ’Terug naar (t) huis’ een huis-aan-huis col lecte gehouden voor ZOA- Vluchtelingenzorg. Deze gel dinzameling is in het Gouwe- dorp voorbereid door me vrouw W.M. Knol-de Vries (tel. 01828-15419). Na het verlenen van de eerste ‘noodhulp' door het verstrek ken van voedsel en medica menten, worden getroffen ge bieden vaak aan hun lot over gelaten, omdat rampen el ders de aandacht opeisen. Toch is juist hulp bij de op bouwfase heel belangrijk om de bevolking te helpen de draad van hun leven weer op te pakken en daarmee de kans op herhaling te beper ken. school zijn de groepen 1 tot en met 8 elk op hun eigen wijze druk bezig met de lente. Op donderdag 30 maart kunnen de ouders de resultaten op een ten toonstelling op school ko men bekijken. De broed machine op school heeft veel bekijks. Op donderdag 23 maart kwam onder warme belangstelling het eerste kuiken uit haar of zijn ei. WADDINXVEEN - Dinsdag 4 april en woensdag 5 april van half tien ’s morgens tot negen uur ’s avonds wordt er een open huis met Israël-produk- ten gehouden in de woningen van Ans v.d. Berg (Vivaldihof 1, tel. 01828-18855) en van Ria Groen (Marga KLompé- hoeve, tel. 01828-11825). Vol gens het Israël Producten Centrum zijn verschillende Russische Joden kleine be drijfjes gestart. Hun produk ten worden door dit centrum ingekocht om deze mensen op weg te helpen. Er is in de bei de Waddinxveense woningen gelegenheid artikelen te be kijken en eventueel te kopen. Informatieavond co-counselen in ’De Vlieger’ op woensdag 5 april HOORNAAR/WADDINX- VEEN - Onder auspiciën van de Vereniging Co-Counseling Nederland begint op vrijdag avond 12 mei een zomerbasis- cursus co-counselen in Hoor naar. Met het oog daarop wordt volgende week in Wad dinxveen een informatiea vond gehouden. De cursus in Hoornaar duurt twee weekeinden en een za terdag, namelijk 12,13, en 14 mei en 9, 10 en 11 juni en za terdag 27 mei. Er is plaats voor 6 tot 10 personen in de 200 jaar oude voormalige boerderij aan de Dorpsweg (tel. 01838-1620). Voorafgaand aan de cursus wordt er op woensdagavond 5 april om half negen in ge bouw De Vlieger (Staring- laan) een speciale informatie avond gehouden. De trainers, Nettie Gruson, Niek Sicken- ga en Eveline Swidde, schet sen aan de hand van prakti sche oefeningen een beeld van wat de cursus inhoudt. Het volgen van zo’n basiscur sus biedt een goede gelegen heid om zelf te ontdekken wat echt belangrijk is, blij maakt of soms al lang hindert. Co- counselen is een internatio naal bekende techniek, die gericht is op het zelf maken van eigen keuzes. Door die techniek toe te passen en de werking ervan te ervaren be wijst men niet alleen zichzelf maar ook het eigen functione ren in de maatschappij een goede dienst. WADDINXVEEN - Dinsdag- kwart over In een artikel in het Week blad voor Waddinxveen van woensdag 22 maart las ik over de bereikbaarheid van bedrijven in Waddinxveen- Noord. Bij monde van een woordvoerder van de Kamer van koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gou da zijn de Waddinxveense be drijven daar ’opgeschrikt’ en ’houden ze hun hart vast’ bij geopperde mogelijke belem meringen voor het verkeer. De suggestie van de onderne- merskring ‘Industrieel Con tact Waddinxveen' (ICW), aan de hand van een idee van de heer WT. Zijderhand, de doorstroming te verbeteren op de Noordkade door ter hoogte van de Willem de Zwij- gerlaan parkeervoorzienin gen te realiseren, vind ik merkwaardig. Ik vraag mij af of de bereik baarheid van bedrijven zich laat combineren met veilig heid voor iedere inwoner van Waddinxveen op straat. In dit Weekblad-artikel wordt de bereikbaarheid per auto be doeld. Zullen wij komende zaterdag als nette burgers van Wad dinxveen de bezem pakken en een vuilniszak en onze eigen omgeving schoon gaan ma ken van het vele vuil wat er ligt? Flatbewoners en eenge- zinsbewoners, steek de han den uit de mouwen en pak de vervuiling aan. Het moet de normaalste zaak van de wereld worden ons ei gen straatje schoon te hou den. Niet zeggen: ‘Daar beta len we belastinggeld voor'. Nee, de burgers moeten het zelf doen. En ik geloof dat een houding van ‘dat is toch zin loos1 niet de juiste is. We ma ken zelf toch dat er zo veel vuil op straat ligt? Koosje de Veer uit Den Haag heeft als devies: ‘De aarde die ons voedt en draagt - houdt mij schoon is wat ze vraagt'. Overwin uw géne, kom achter de vensterbank vandaan en ga zaterdag aan de slag. In het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerk straat in Waddinxveen houdt de 20-jarige Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen zaterdag 8 april drie workshops met verschilende Afrikaanse muziekinstrumenten. Koosje de Veer heet ze, de da me die in een Haagse wijk zelf de bezem ter hand nam om het vuil te lijf te gaan. Ze is uitgelachen, hespot en be schimpt. Wat ga jij doen? Je bent knotsgek! Dat waren de eerste reacties toen Koosje, gewapend met bezem en vuilniszak, de Fre drik Hendriklaan begon schoon te maken. Zo’n paar uur per week ging ze de straat op om peuken, honde- poep, papier en ander afval op te ruimen en de scepsis maakte allengs plaats voor bewondering. Nu ze de strijd tegen het straatvuil al een paar jaar voortzet, ontdekken de bewo ners dat het allemaal zo gek nog niet is... De buurt heeft Koosje inmiddels in de armen gesloten. Tweemaal is er in Waddinx veen een georganiseerde schoonmaakactie gehouden onder het motto Waddinx veen schoon de lente in‘. De gemeente Waddinxveen on dersteunde de schoonmaak actie van harte en verleende haar medewerking door faci liteiten ter beschikking te stellen zoals vuilniswagens, prikstokken etcetera. Zij was ook behulpzaam met de orga nisatie. Essentieel voor het slagen van deze actie is echter een enthousiaste inzet van de be woners van Waddinxveen. En daar ontbrak het ten enemale aan. Reden voor de gemeente om deze schoonmaakactie dit jaar niet te herhalen. Men probeert nu de scholen in te schakelen om Waddinxveen een beetje schoon te maken. Zo werder er dit jaar weer veel herfsttafels gevuld met bladeren van bomen uit de wijk. De enthousiaste inzet van ouders en buurtbewoners is daarbij onontbeerlijk en wordt zeer gewaardeerd. Dat dit zo af en toe toch tot proble men kan leiden bleek kort ge leden, na de afronding van het'mestproject'. Bij de aan vang van dit project waren veel ouders en omwo nenden nog enthousiaster Mijn dochter zit op de rooms katholieke Kardinaal frinkschool aan de Zuidplas hof in de wijk Zuidplas. Wij hebben het trouwens meestal over de KAS. Zij zit daar pri ma op haar plek. De Kardinaal Alfrinkschool kan zich meten met de andere Waddinxveense basisscholen. Met name de manier waarop het schoolteam de diverse na tuurprojecten aanpakt, spreekt mij aan. Er wordt veel aandacht besteed aan de nabije natuur, in en rond de school. avond 4 april om acht houdt de commissie vor ming en toerusting van vier Waddinxveense kerken (Im- manuëlkerkgemeente, Gere formeerde Kerk, Sint Victor- parochie en Remonstrantse Kerk) in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) een lezing over de Matthaus Passion van J.S. Bach. Gerard Bal, cantor-organist van de Oude Kerk te Naald wijk, laat de bezoekers van deze avond kennismaken met de oorspronkelijke uitvoerin gen van Bach zelf, de compo sitorische uitgangspunten die in Bach’s tijd golden (zoals de Affektenlehre en de Reto rica) en van de manier waar op Bach daarmee in de Mat- thaus-Passion is omgegaan. Aan de orde komen ook de verschillende uitvoeringswij zen zoals die door de loop der tijd hebben gegolden, geïllus treerd aan de hand van diver se luistervoorbeelden. Voorts kan men luisteren (dankzij de medewerking van Heemskerk BV) naar een ge luidsfragment van een uit voering van dit werk vanuit de Thomaskerk in Leipzig, de kerk waarvoor Bach deze compositie maakte. Daarbij wordt het hele takenpakket van de gemeen te doorgelicht en wordt be zien welke taken eventueel moeten worden afgestoten of worden uitbesteed. Moet de gemeente het bestaande voorzieningenpakket onver kort handhaven of kunnen er wellicht taken worden over gelaten aan het particulier WADDINXVEEN - Langs de Oostpolderweg hebben 35 leerlingen van de pro- testants-christelijke Ko ningin Beatrixschool (Zuidplashof) 12 bomen ge plant in het kader van de Nationale Boomplantdag. De met de fiets gekomen scholieren vonden het jam mer dat er niet meer bo men geplant konden wor den. Op de Koningin Beatrix- wp; 7. Adriaan Langerveld (De Leilinde) 5.0 punten, 32.5 wp; 8. Martinde Bonte (Ivo ren Toren) 5.0 punten, 29.0 wp; 9. Elkana Tupan (Sja- loomschool) 5.0 punten, 26.5 wp; 10. Sander Hertog (I.J.P. Keizerschool) 5.0 punten, 25.5 wp; 11. Renard van Vliet (’t Reigerbos) 5.0 punten, 24.5 wp; 12 Ivo de Vries (’t Reiger bos) 4.5 punten, 31.5 wp; 13. Onno Smits (’t Reigerbos) 4.5 punten, 30.0 wp; 14. Gijs van de Knaap (Eben Haëzer- school) 4.5 punten, 27.5 wp; 15. Philip van de Linde (Dick Brunaschool) 4.5 punten, 23.5 wp. WADDINXVEEN - Vrijdag 31 maart is de Stichting Wereld winkel Waddinxveen aanwezig met een stand op de week markt. Men heeft een aantal nieuwe produkten in huis. Niet alleen het assortiment kunstnijverheid en sieraden breidt uit, ook produkten als koffie, thee, cacao, chocolade dan de kinderen en het team. Zeer toegewijd besloot men om bij iedere schoolgang (vaak viermaal per dag) de hond mee te nemen, zodat de ze in de directe omgeving van de school (ja, zelfs op het schoolplein) zijn mest neer kon leggen. Op deze manier konden de kinderen alle materialen voor het project lekker dichtbij vinden. Maar nu is het mest- project afgelopen en de kinde ren brengen nog steeds onge wild mest mee naar school. Daarom, namens kinderen en team van de Kardinaal Al frinkschool: Ouders en omwo nenden, heel hartelijk dank voor uw hulp, steun en inzet bij ons mestproject, maar laat u uw hond voortaan weer uit op de daarvoor bestemde plekken ver buiten de omge ving van de school? en honing groeien in aantal. Fair Trade, de importeur van de Wereldwinkels, geeft in 35 landen steun aan producen- tengroepen op het gebied van produktontwikkeling, kennis van de westerse markt, pro- duktietechnieken, organisa tie en logostiek. De ondersteuning is erop ge richt bedrijfjes ‘klaar‘ te ma- ken voor de eerlijke handel. Vervolgens blijft Fair Trade de producenten bezoeken om verbeteringen voor te stellen waardoor ze blijvend op de wensen op de markt kunnen inspelen. Stuur geen geld zeggen de producenten van de Wereldwinkels, maar koop produkten uit de Derde We reldlanden. De honing in de Wereldwin kel heeft begin maart het Max Havelaar Keurmerk ge kregen. Na koffie en cacao is honing het derde produkt dat onder het Max Havelaar Keurmerk is gebracht. Het gaat om natuurzuivere honing uit Mexico, Chili, Ni caragua en Guatemala in de gebruikelijke potten van 450 en 900 gram verpakking. Ook is er nog een cadeauverpak- king van drie verschillende potjes van elk 75 gram. Nieuw zijn de twee soorten Maya Honing in potten van 500 gram verpakking. Ho ning van 100% zuivere bijen honing uit Mexico en Guate mala van bloemen uit afgele gen wouden en bergstreken en honing van koffiebloesem. De Maya Honing wordt vol gens traditionele methode koud geslingerd zodat de ho ge biotechnische waarde niet verloren gaat. In de natuurlijke vorm bevat honing veel vitaminen B, C, D en K en de versterkende mi neralen calcium, fosfor, ijzer en mangaan in hun natuurlij ke vorm. Menigeen zal ho ning niet direct in verband brengen met de Derde We reld, maar ruim 60% van on ze honing komt uit de Derde Wereld. Nog een nieuw produkt in de Wereldwinkel is Illimani, Bo liviaanse hoogland koffie van een kleine importeur uit Bos koop. Ook deze importeur heeft zich bij het Max Have- laar-initiatief aangesloten. Daarmee komt het aantal li centiehouders voor koffie met het Keurmerk op 22. De Ilimani is uniek en wordt als espresso en snelfilterma- ling op de markt gebracht. De koffie wordt op natuurlijke wijze geteeld, zonder gebruik van bestrijdingsmiddelen en is daardoor ecologisch verant woord. WADDINXVEEN - Op magistrale wijze heeft Nathaniel Di- Paola zaterdag 25 maart het elfde schoolschaakkampioen- t -I 1 ITT TTTC1TT Nog niet eerder hadden zoveel favorieten een kans Nathaniel alle zeven ronden. scholen hadden allemaal spe- - Iers opgesteld, die of lid zijn bij WSV of bij de sterke Moer- kapelse schaakvereniging. De nieuwbakken Dick Bruna school met Nathaniel DiPa- ola, Taco Stouten, Philip van de Linde, Sjoerd Vley en Niels Scheps won nipt van de I.J.P. Keizerschool. De Moer- kapellenaren hadden Hugo en Jesse van Eltefen, Sander Hertog, Kevin Bakker en Erik Dolmans in hun gelede ren opgenomen. ’t Reigerbos uit Zevenhuizen met Renard van Vliet, Ivo de Vries, Onno Smits, Casper Rensen, Annemieke van de Hoek en Alex Nederlof sleep te de derde prijs in de wacht. Na een enerverend kampi oenschap mocht de voorzitter van de Waddinxveense Schaak Vereniging, Gerard Torenbeek, de bekers aan de schoolteams overhandigen en de medailles bij de spelers omhangen. Opmerkelijk hier bij was dat tussen de favorie ten ook nog enkele outsiders in de prijzen vielen. 8. De Leilinde (Waddinx veen): 11.0 punten, 9. Prins Willem Alexanderschool (Waddinxveen): 11.0 punten, 10. Sjaloomschool (Moor drecht): 10.5 punten, 11. Ivo ren Toren (Rotterdam): 8.5 punten, 12. Willem van Oran- jeschool (Waddinxveen): 5.0 punten. schap van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV ge wonnen. Nog niet eerder hadden zoveel favorieten een kans op de eerste plaats. In het kwalitatief hoogstaande toernooi XT i 1 1 11 n zxrT v/Av~> z-4 zv v-v won 1. -- De Dick Brunaschool bleek met het sterkste team naar het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) te zijn gekomen. In een spannende strijd bleven de Waddinxve ners de I.J.P Keizerschool (Moerkapelle) en ’t Reigerbos (Zevenhuizen) voor. Zaterdagmorgen om kwart over negen gaf organisator Wim van de Hoek het start sein voor het schaakkampi oenschap voor basisscholen. Er hadden zich uiteindelijk 12 scholen aangemeld. Na een opmerkelijk rustig be gin, de favorieten wisten alle maal in de eerste rond be trekkelijk gemakkelijk hun partijen te winnen, ontstond vanaf de tweede ronde een felle strijd voor de kopposi ties. Dat de messen scherp waren geslepen ondervonden Ivo de Vries en Barry Loef. Zij wer den al snel naar de midden moot verwezen. Ook Biniam David, Arjan Hennink en On no Smits moesten eraan gelo ven. Tegen het moordende tempo dat Jesse en Hugo van Elteren en vooral ook Adri aan Langerveld erin hielden bleek geen kruid gewassen. Nathaniel DiPaola kreeg de ene aanslag na de andere op de eerste plaats te verduren. Ivo de Vries opende de aan val, gevolgd door Taco Stou ten. Toen dit allemaal niet hielp, deed Biniam David een poging om Nathaniel beentje te lichten. Maar met de allure van een grootmeester overklaste hij al z’n leeftijdgenoten. Aan Jesse van Elteren de zware taak om in de laatste ronde alsnog schoolkampioen te worden. Jesse was onderweg een half punt aan Onno Smits kwijtgeraakt, terwijl Natha niel nog steeds ongeslagen was. De spanning in deze finale was te snijden. Onder grote publieke belangstelling werd het gevecht op de voet ge volgd. Ouders en begeleiders van de beide kemphanen kon den de zenuwen maar nauwe lijks de baas. Nathaniel kwam niet lekker uit de opening en raakte een stuk achter. Met verbeten in zet vocht hij door en wist de stand weer in materiele zin gelijk te trekken. In het eind spel liet Jesse de stelling ont glippen. Met de weerlegging van een venijnige matdrei- ging door en simpel tussen- zetje loodste de goedlachse Waddinxvener de partij in een gewonnen positie. Van het verlies van Jesse wist plaatsgenoot Jan van Helden te profiteren door vanuit de achterhoede slim naar de tweede plaats de sluipen. Hu go van Elteren, vorig jaar schoolkampioen, eindigde dit keer op de derde plaats. Dat bij de scholen de strijd om de eerste plaats tussen de Dick Brunaschool, de I.J.P. Keizerschool en ’t Reigerbos zou gaan, was uiteindelijk niet zo verwonderlijk. De WADDINXVEEN - Woensdag 5 april om acht uur houdt de Protestantse Combinatie Waddinxveen, bestaande uit de Hervormde Kiesvereniging, SGP, RPF en GPV, in gebouw Het Anker achter de Brugkerk aan de Nesse een discussiea vond over de kerntaken van de gemeente. Kortgeleden is de gemeente raad begonnen met een kern takendiscussie. De financiële positie van de gemeente staat onder druk doordat Waddinx veen in de toekomst minder geld van het rijk ontvangt. Ook de groei van de eigen in komsten wordt minder door dat de gemeente van rijk en provincie minder mag bou wen. Deze en andere ontwik kelingen maken een bezin- Mij stoort zeer de levensbe dreigende situaties die dage lijks talloze malen ontstaan door hardrijdende automobi listen. Het autobaan-gevoel maakt zich meester van een het centrum voor kunstzinnige groot deel van de autorijders die over de uitstekende Wad dinxveense wegen rijden. Snelheden van zeventig tot WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gevraagd de ‘glasopstan den met betonnen vloer' in Waddinxveen uit te zonde ren van de nieuwe heffing voor de onroerende zaak belastingen. Daartoe zal de plaatselijke verorde ning worden gewijzigd. De Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie, af deling Zuidplas en omge ving, heeft het Waddinx veense gemeentebestuur in een brief om duidelijk heid gevraagd ten aanzien van de heffing onroerende zaakbelastingen over de in het kader van de nieuwe Wet Waardebepaling On roerende Zaken (WOZ) ge taxeerde glasopstanden met betonnen vloer per 1 januari 1995. Het gaat hier in wezen om de toepassing van de in de huidige verordening onroe rende zaakbelastingen op genomen wettelijk ver plichte vrijstellingsbepa- lingen inzake de bedrijfs matig geëxploiteerde cul tuurgrond alsmede de daarop staande onroeren de zaken. Naar de letter van de wet voldoen de ‘glasopstanden met betonnen vloer' niet aan de in de verordening opgenomen vrijstellingsbe- palingen, aangezien het hier in wezen geen - volle - cultuurgrond betreft be stemd voor de kweek van gewassen. Ook de inmiddels ontstane jurisprudentie bevestigt deze zienswijze, hetgeen in feite betekent dat kassen met een betonnen vloer voor de heffing van onroe rende zaakbelastingen in aanmerking moeten ko men omdat ze dus niet vol doen aan de in de Wet op genomen vrijstellingsdefi- nitie. B. en W. vinden echter dat er hier in feite sprake is van een gewijzigde kweek- methode, welke de laatste jaren veel opgang heeft ge vonden en bekend staat onder de naam ‘substraat- kweek', waarbij de gewas sen in potten worden ge kweekt staande op een be tonnen vloer. Het college is daarom van mening dat de glasopstan den met betonnen vloer eveneens onder de cultuur grond vrij stelling moeten vallen omdat de wetsge schiedenis leert dat de wet gever destijds duidelijk de bedoeling heeft gehad deze bedrijfstak in totaliteit van de heffing uit te zonderen. ‘Om nu in gevallen dat er uitsluitend sprake is van een andere kweekmethode de heffingsbepalingen wel van toepassing te laten zijn, vinden wij derhalve zondermeer in strijd met de bedoeling die de wetge ver destijds had bij de tot standkoming van deze be palingen', schrijven B. en W. in hun voorstel aan de gemeenteraad. WADDINXVEEN - Komende vrijdagavond om acht uur vindt in de kantine van de voetbalvereniging Waddinx veen in Sniep’ een g plaats, waarbij aantrekkelij- diefde gemeente in de toe- ke prijzen zijn te winnen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het jeugdwerk van de vereniging. Iedereen is welkom. Leerlingen: 1. Nathaniel Di- Paola (Dick Brunaschool) 7.0 punten, 32.0 wp; 2. Jan van Helden (Rehobothschool) 6.0 punten, 28.5 wp; 3. Hugo van Elteren (I.J.P. Keizerschool) land, geeft hij zijn kennis 6.0 punten 27.5 wp; 4. Jesse van Elteren (I.J.P Keizer school) 5.5 punten, 36.0 wp; 5. Biniam David (Koningin Ju- lianaschool) 5.5 punten, 32.0 wp; 6. Taco Stouten (Dick initiatief? Daartegenover wordt ook be zien of er taken zijn waar de gemeentelijke overheid juist meer aan moet doen. Het is volgens de PCW duidelijk dat het hier gaat om politieke keuzen. Wat een kerntaak is zal door de politieke partijen verschillend worden beoor deeld. Ook is duidelijk dat deze dis cussie de gehele Waddinx veense samenleving raakt. Daarom moet deze discussie niet alleen in de gemeente raad worden gevoerd, maar worden ook de achterbannen van de politieke partijen hier bij betrokken. Op woensdagavond 5 april wil de fractie van de PCW met haar reformatorische achterban en met andere be langstellenden van gedach ten wisselen over de toekomst van Waddinxveen. Iedereen is van harte welkom. Afrikaanse muziekinstru menten worden tijdens de workshops beschikbaar ge steld. Dit is volgens de orga nisatoren een unieke gele genheid om zelf met Afri kaanse ritmeinstrumenten, onder deskundige begelei ding, bezig te zijn. Deze workshops van de 20-ja- rige Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen worden gehouden in samenwerking met Krea ter. De kosten bedragen 5,- per persoon. Voor opgave: Come Smallegange (telefoon 01828-14401) of Kreater (te lefoon 01828-14422). negentig kilometer per uur zijn geen uitzonderingen. De verkeersmaatregelen die genomen zijn op de Piasweg en de Brugweg stimuleren het coureursgevoel eerder dan dat de veiligheid ver hoogd wordt. Op de Brugweg moet een fietser elke keer op nieuw ’invoegen’ nadat een (helemaal geen) snelheids- remmende drempel gepas seerd is. Ik erger me niet in de eerste plaats aan de gemeentelijke overheid. De ’rij-maar-dood’ en ’ga maar opzij’ mentaliteit lijkt een gruwelijke werke lijkheid. Slechts fysieke be lemmeringen remmen die mentaliteit: éénrichtingsver keer op versmalde rijbanen, met aan beide zijden fiets stroken (geen onzinnige fiets- suggesties-stroken, want op een suggestie kan niemand fietsen) en daarnaast voetpa den waar niet op gefietst wordt. Bereikbaarheid is nodig, maar in een dorp als het onze niet met zeventig kilometer per uur. Ik hoop dat de inrich ting van de weg zo wordt dat er voor ieder, ook de kwetsba re verkeersdeelnemers, een gevoel van veiligheid en be wegingsvrijheid kan zijn. OTTO VERDENIUS WADDINXVEEN - In de voorlaatste wedstrijd voor de wintercompetitie van de hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW in de Ringvaart bij Lisse werd geheel volgens traditie van de laatste wed strijden slecht gevangen. In totaal werd slechts 11 kilo witvis gevangen. De uitslag is 1. M. Reichard (2660 gram), 2. H. Romeijn 2510 gram, 3. R. Jenner 1840 gram), 4. M. van Leeuwen 1560 gram), 5. H. Kraan (980 gram). Spanning is er nog vol op in de laatste wedstrijd op zaterdag 1 april. Kansheb bers voor het kampioenschap zijn, met onderling slechts enkele klassementspunten verschil, de vissers R. Jenner, M. Reichard en M. van Leeu wen. De laatste wedstrijd op zaterdag 1 april is tevens een extra wedstrijd. Dat wil zeg gen dat dit concours voor deelname open staat voor alle leden van de hengelsportver- eniging Waddinxveen. Het in schrijfgeld is 10,- en de ver trektijd vanaf het NS-station Waddinxveen is 06.30 uur. Het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda zet haar deuren open. Op 8 april a.s. van 11.00 tot 16.00 uur. U bent van harte welkom! Uitslagen: Scholen: 1. Dick Brunaschool (Waddinxveen): 16.5 punten, 2. I.J.P. Keizerschool (Moer kapelle): 16.5 punten, 3. ’t Reigerbos (Zevenhuizen): 14.0 punten, 4. Rehoboth school (Moerkapelle): 11.5 punten, 5. Koningin Juliana- school (Waddinxveen): 11.5 punten, 6. Eben Haëzerschool groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen kennis (Waddinxveen): 11.5 punten, maken met verschillende Afrikaanse muziekinstrumenten, 7. Koningin Beatrixschool zoals de tam-tam (djembé), de doundoumba, kiriyi, shekere, (Waddinxveen): 11.5 punten, bougarabous, congoma en talking drum. Alpha Camara (afkomstig uit Guinée) is een bekend per soon in de Afrikaanse mu ziekwereld. Hij is percus sionist, zanger en danser, maar ook arrangeur en chore ograaf, met een officiële ereti tel in Guinée: ‘Artiste Natio nal'. Hij is één van de weini gen die nog de eeuwenoude ritmes, dansen en gezangen kent. Samen met Pieter Pennings, die workshops Afrikaanse percussie geeft door het hele aan door in een drietal Waddinx veense workshops van 11.00 tot 12.00 uur (kinderen van 4 tot 9 jaar en hun ouders), van 12.30 tot 13.30 uur (voor 10- jarigen en ouder) en van Brunaschool) 5.0 punten 34.5 - het sportpark ’de J grote bingoavond ning noodzakelijk op de koers komst moet varen. J Tollenslaan 129. Waddinxveen MR. J.F.E. VAN AERNSBER- GEN voorzitter van de oudervereniging van de Kardinaal Alfrinkschool, Zuidplashof. Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder K pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. -9 Willem de Rijkelaan 56, Waddinx veen ANNEMARIE SPAANDER Oostpolderweg 84. Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21