WADDINXVE Gemma van Dalen debuteert met Informatiemarkt en toekomstbus in bibliotheek Wife Vink Hypotheek GROEP PARKET LAMINAAT Bazar brengt 11,5 mille op roman ’Verzet’ Telefonische vragen onveiligheidsgevoel CDK BANK - Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Competitie van boulers Jeugddienst Jeugddienst Woonexpositie gemeentehuis Zondagavondzang in de Kruiskerk Vakkundig gelegd. HYPOTHEEKRENTE v.a.: :.T M E N T G E E E MILIEUZAKEN VERGADERINGEN BOUWZAKEN TARIEVEN PASPOORTEN COLLECTEVERGUNNING De Waddinxveense Gemma van Dalen (1952). die met haar roman 'Verzet' debuteeert. (Foto: Joop Vraag vrijblijvende offerte aan! Egbert Jans uit Zeist. Het koor dat mee zal werken is Sheharim uit Bodegraven. blijkt dat hij lijdt aan wat dan genoemd wordt ’een oorlogs- syndroom’. Dorst). tijd die in haar ogen al zo lang geleden is. Zij trouwt, krijgt kinderen en na de dood van KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES zichzelf l ting is en dus niet voor finan ciële hulp bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) aanklopt. HYPOTHEEKCENTRUM Wat er allemaal is gebeurd, is Anne niet duidelijk; er wordt nooit ergens over gepraat en er wordt ook niets gevraagd. De bestuursfunctie van haar vader in het voormalig ver zet, de bijeenkomsten en her denkingen... WADDINXVEEN - Zondag 2 april om half acht is er weer Al in uw agenda genoteerd? 8 april a.s. naar het ziekenhuis! Het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda zet de deuren open. Van 11.00 tot 16.00 uur: Open Dag. U bent van harte welkom! SIOM uit Gouda zal op deze dag aanwezig zijn met een overzicht van de geschiedenis van de computer en er zal middels een workshop com- puterbouw worden getoond hoe de binnenkant van een computer er uit ziet. Daar naast zijn er stands met aan sluitingen op Internet, Surf net en Gopher van de oplei ding BDI (Bibliotheek en Do cumentaire informatie) en er wordt een grafische catalogus gedemonstreerd. Anne verzet zich in stilte te gen het vasthouden aan een onder meer voelens, slachtofferschap en ervaringen in contacten met de politie. stoorde relatie tot ouders en het zoeken naar erkenning’. ’De tweede generatie heeft de oorlog niet zelf ondervonden en is dus ook niet recht streeks getraumatiseerd. De storingen worden echter van de ene generatie op de andere overgebracht. Vaak worden oorlogsgebeurtenissen zorg vuldig verzwegen, het fami- liegeheid. Er wordt niets ver teld en er mag ook niets ge vraagd worden...’ De opening van de jaarlijkse bazar was ’s middags in han den van Jan Korving van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. In zijn openings woord memoreerde hij aan de eerste kennismaking met het SOOS-werk. Hij vond het maar een ‘rare’ club, omdat het namelijk een BOSKOOP - Op 5 april zal in de bibliotheek een uitgebreid beeld van nieuwe informatie vormen te zien zijn. In de Toe komstbus worden de moge lijkheden van CD-i, CD- ROM, beeldtelefoon en fax ge toond. In de bus wordt per half uur een groep van maximaal vijftien personen rondgeleid. Gratis inschrij ven kan bij de balie in de bi bliotheek. WADDINXVEEN - De voor- jaarscompetitie van de jeu de boulesvereniging Waddinx- veen wordt na drie speelron des geleid door Hans Camme- raat en Ton en Roy Huls kamp. Zij hebben alle zes wedstrijden gewonnen met een saldo van 51. De tweede plaats is voor Frits, Toos en Stephan Tabben met vijf wed strijden en +39. De derde plaats wordt bezet door Annie en Adriaan Warmelink en El ly Kappert met vijf gewonnen wedstrijden en +37. In totaal doen 14 triplettes mee aan de vooij aarscompetitie die wordt gehouden als voorbe reiding op de landelijke com petitie die eind april van start gaat. De laatste plaats in de voorj aarscompetitie worden bezet door Wout Versluis, Wiebe de Boer en Gerben Nieuwland. Extra interessant is de leven de robot die zowel ’s middags als ’s avonds op de informatie markt in de bibliotheek zal lo pen. De expositie ’robots’ in de vitrine sluit hier mooi bij aan. De toekomstbus met In formatiemarkt wordt ge opend door burgemeester J. J. Spros om 13.30 uur en is ge opend van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. Entree gratis. ZEVENHUIZEN - Zondag- avond 2 april is er weer een met koffie had verkocht werd jeugddiensten de Hervormde er de hele middag en avond levendig handel gedreven. Er vonden diverse verlotingen plaats. De winnende lotnum mers zijn: Barbi-poppenhuis: rose 648, gebreid gestreept vest: blauw 663, trui: licht groen 976, pop: oranje 186, kaas: lichtgroen 176, gebor duurd tafellaken: rose 743. Het Barbi-poppenhuis en de pop zijn af te halen bij me vrouw Moerings, P.C. Hooft- straat 3 tussen 17.30 en 18.30 uur. De naam van de pop was Manouk. De levensmiddelen- mand had een waarde van 44,35. Van het SOOS-bord Nu een jaar later spreekt Jan Korving lovende woorden ten aanzien van het bestuur van wege hun niet aflatende ijver om binnen de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk zelf standig te blijven en via de jaarlijkse bazar geldmiddelen te verkrijgen om de vele oude ren in Waddinxveen gezellige maar ook leerzame soosmid- dagen aan te bieden en niet te vergeten de kerstmiddagen. Nadat hij vier kop en schotels WADDINXVEEN - De bazar, die vrijdag 24 maart is gehou den in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) ten bate van de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS), heeft bruto 11.522,25 opgebracht. van der linde Anne is zeven jaar na de oor log geboren. Toch staat het le ven thuis nog in het teken van de oorlog. Haar vader heeft deelgenomen aan het verzet, is opgepakt en in een concentratiekamp terechtko men. Na ruim twintig jaar haar ouders kan zij eindelijk het verleden afsluiten. Denkt zij. Totdat zij Anton ontmoet, waarmee ze een verhouding begint. Hij stelt haar vragen over haar verleden, die zij niet onbeantwoord kan laten. Zij wordt geconfronteerd met zichzelf (haar eigen onzeker heden, lijdzaamheid en schuldgevoel), met gebeurte nissen uit het verleden en met de relatie met haar va der. Zij moet dit alles een nieuwe plaats geven in haar leven. De Waddinxveense Gemma van Dalen (1952) studeerde Nederlands. Vorig jaar won zij met ’De eerlijke vinder’ de korte verhalenwedstrijd van het weekblad Margriet. Ver zet’ is haar debuutroman. WADDINXVEEN - Verzet’. Dat is de debuutroman van de Waddinxveense Gemma van Dalen. Haar boek, een paper back van f 34,50 over ’er wordt niets verteld, er mag ook niets worden gevraagd, het familiegeheim’, is dezer dagen verschenen bij uitgeverij Aspect BV in Nieuwegein. Dit jaar eindigde de Tweede Wereldoorlog vijftig jaar gele den. Toch is de oorlog nog al tijd geen stoffig historisch on derwerp geworden. De gene ratie die de oorlog bewust meemaakte, vindt vaak nu pas, in de nazomer van het le ven, tijd en rust de verschrik kingen en impact van de oor log óp haar leven te verwer ken. Misschien is het daarom wel dat een medewerker van het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie te Amsterdam stelt dat het ’drukker in het archief is dan ooit te voren!’. Relatief nieuw is de aandacht voor de tweede generatie oor logslachtoffers. In de slag schaduw van hun ouders heeft de oorlog op hen een ge heel eigen uitwerking gehad. Een voorbeeld hiervan zijn de kinderen van oud-verzets- deelnemers. De vereniging ter behartiging van hun be langen, de ’Vereniging Kinde ren van Verzets-deelnemers 1940-1945’, omschrijft de traumatische klachten van deze groep als volgt: ’Licha melijke klachten, geestelijk niet opgewassen zijn tegen de huidige maatschappij, gebrek aan sociale vaardigheden, ge- Deze telefonische interviews worden deze week gehouden in de gemeenten Bodegraven, Gouda, Hillegom, Leiden, Leiderdorp, Lisse, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nieuwkoop. Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Rijnsburg, Rijnwoude, Sassenheim, Schoonhoven, Vlist, Voorschoten, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle. Doel van het onderzoek is on der meer in kaart te brengen welk deel van de bevolking Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 is geworden van criminali teit, zoals woninginbraak en fietsendiefstal. Daarnaast wordt de behoefte aan veiligheid geïnventari seerd. Telefonisch zullen in woners van de twintig ge meenten van 15 jaar en ouder worden benaderd door enque- leiding zal gebruik worden teurs van Intomart en B&A gemaakt van een keyboard en groep. Zij stellen vragen over het orgel. Ook gitaar, klarinet j-onveiligheidsge- en fluit zullen hun partij mee spelen. De tekst van de liede ren wordt uitgereikt. Na af loop is er koffie. (HCC), die onder andere een CD-ROM met alle Neder landse postzegels zal laten zien. Er is ook een stand van de bibliotheken voor aange paste lektuur die laat zien wat de mogelijkheden van de computer zijn voor visueel ge handicapten, zoals de elek tronisch leesbare krant. Voorts een demonstraties- tand van Micro-OPC waar door bedrijven een eigen ge automatiseerde catalogus kunnen opbouwen. Op de informatiemarkt is on der meer een stand van de Hobby Computer Club WADDINXVEEN - Onlangs is het tweede onderzoek naar criminaliteit en onveiligheid (Politiemonitor Bevolking) van start gegaan. Twintig gemeenten in de Goudse regio hebben nu de mogelijkheid aangegrepen om extra interviews te la- - ten afnemen, specifiek om het criminaliteitsbeeld en het veiligheidsgevoel in hun gemeente te laten onderzoeken. het afgelopen jaar slachtoffer gelegenheid om samen te zin- -_-i- gen -n de Kruiskerk op de avond die uitgaat van de Ge reformeerde Kerk (Vrijge maakt). Het programma wordt gepresenteerd door Janny van Huizen, die ook verantwoordelijk is voor de samenstelling. Voor de bege- Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt ‘Je moet ermee kappen'. Voor ganger is dominee De Rooij uit Gouda. De muzikale me dewerking wordt verleend door Eljakim uit Zevenhuizen en organist Ike Zintel. WADDINXVEEN - Voel jij je bevrijd of niet?' Dat is het thema van de jeugddienst zondagmorgen 2 april om half tien in de hervormde Imma- nuëlkerk (Prinses Beatrix- zijn ook nog twee prijzen af te laan). Voorganger kandidaat halen: konijntjes geel num- in“1 T TT-t mer 75 en hondjes groen nummer 65. WADDINXVEEN - Woensdag 19 april wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een ‘woonexpositie* gehouden voor aspirant-kopers van koopwoningen in plandeel A van Zuidplas’90. De officiële opening is om half twaalf. Bij de opening zullen leden van het gemeentebestuur en ver- tegenwoordigers van de pro- bedruipende ^stich- jectontwikkelaar Mabon BV, architectenbureau Draijer Engelkes, De Pater Make laardij en Lafeber Makelaar dij BV aanwezig zijn. Door een aantal personen zal bij de opening van de woonexpositie het woord worden gevoerd en nadere informatie worden verstrekt. Tevens zal de ar chitect van het plandeel A hierbij een toelichting op de geëxposeerde woningontwer pen geven. B JA Pagina 3 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 MAART 1995 WEEKBLAD De Visserhoeve Junolaan 42 Apollolaan 53 Willem de Zwijgerlaan 1 Verleende sloopvergunning Graanakker 37 Coenecoop 210 Graanakker 31 Graanakker 33 Zuidplaslaan 96 Nieuwe uitgaven zijn: Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen het oprichten van een schuurtje Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom- Paspoort >16 jaar Paspoort Jeugd <16 jaar Zakenpaspoort Europese Reiskaart Bouwperceel Brugweg 141 Bouwperceel Noordstaring 29 Noordkade (tussen nrs. 31 en 39) Eikenlaan 128 Aard van het bouwplan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning, het oprichten van een brug en het oprichten van een tuinkasje het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak het oprichten van een bedrijfshal met kantoor ruimte het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak Aard van het bouwplan het oprichten van een bedrijfswoning met onderheid terras het oprichten van drie woningen met garage Abr. Kroesweg 15 het slopen van een warenhuis Van 2 tot en met 8 april 1995 Nationaal Fonds Kinderhulp Op het programma staan ondermeer werken van Brahms, Debussy, Pous- seur en Poulenc uitgevoerd door Pieter Wispelweij (cello) en Paul Komen (piano). Wijs op reis (ministerie van Buitenlandse Zaken) In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak het oprichten van een tuinhuisje Zomertarief 104,00 89,00 ƒ134,00 35,00 Zijde 3 Boskoop Tel.: 01727-12544 Wintertarief 92,00 80,00 ƒ121,00 35,00 WADDINXVEEN 5 OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgerzaken bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd, ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Toegangskaarten kunt u telefonisch bestellen op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder telefoonnummer 01828-24697. Betaling vindt plaats aan de zaal. INTERIEURVERZORGING Dorpstraat 38 Waddinxveen Tel 01828-12373 Tot en met 31 maart zijn paspoorten nog verkrijgbaar tegen een voor delig tarief. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. Om een spreiding te bewerkstelligen van deze aanvragen, heeft de gemeente Waddinxveen sinds enige jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Commissie I op dinsdag 4 april 1995 in het gemeentehuis. Het aanvangstijdstip van de vergadering is gewijzigd in 19.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van locatie Brugweg tussen nrs. 92 en 98. - Lijst van toezeggingen aan raad. - Voortgang uitvoering convenant Goudse Regio. - Vestiging Karwei bouwmarkt/Staringlaan 8. De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 30 maart 1995 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 11 mei 1995 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik king. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 ÉA ’s-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. - de heer A. Punt voor Leerbedrijf Tuinbouw inzake de aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een leer bedrijf tuinbouw in kas en volle grond op het perceel Tweede Bloksweg 34; - de directie van V.d. Dool Cultures B.V. inzake het oprichten en in wer king hebben van een boomkwekerijbedrijf op het perceel Zwarteweg 4a; - Gebr. Van Vliet Boomkwekerijen B.V. inzake het oprichten en in wer king hebben van een boomkwekerijbedrijf op een perceel, gelegen ach ter Kromme Esse 2a, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sec tie G, nr. 2757; - de heer P. Bouthoorn voor Aannemersbedrijf P. Bouthoorn inzake het oprichten en in werking hebben van een aannemersbedrijf op een perceel, gelegen aan de Noordstaring, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 7165. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burge meester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Op donderdag 30 maart 1995 vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert plaatsvinden. Verdeling van ouderdomspensioen bij scheiding (ministerie van Justitie) Terinzagelegging beschikkingen - Burgemeester en wethouders delen mede dat op 21 maart 1995, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (1e etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis 24642 telefax 24680 Gemeentewerf 24500 Centraal Meldpunt Zorg 10401 Gouwebad "De Sniep" (informatie) 12570 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN Op 1 april a.s. worden de tarieven voor paspoorten verhoogd in verband met het ingaan van het zomertarief. Dit tarief wordt geheven tot 1 septem ber 1995. Tot vrijdag 31 maart zijn de paspoorten nog verkrijgbaar tegen het oude (winterjtarief. De winter? en zomertarieven in 1995 zijn als volgt: i

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3