Intrede van ds. Joh. Tromp Provincie kiest Dreun voor Boskoopse horeca ZA. APRIL voor plan Bentwoud Info-ochtend yoga voor ouderen Voorjaarsmarkt Theo Thijssenschool Vijfentwintig mille voor Roemeense kindertehuizen Neuf dicht, breuk tussen Beurshal en Dufais KOM GEZELLIG KEN KOPJE TULE DRINKEN IN ONZE TUINKAMER. Vrolijke voorjaars T-shirts met print vanaf 15.90 4-.. o r~ Zonnige opening tennisseizoen LAAG BOSKOOP 63,2771GX BOSKOOP, TLL:O1727~1Ö127 Groensvoorde 16, Waddinxveen, tel. 01828-18218. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 APRIL 1995 PAGINA 13 inschrijven. BOSKOOP - Een dreun voor de Boskoopse horeca en een den van het Boskoopse Vrou- 90 het en muziek van de ’Uit’blazers mochten ’Die Gouwe Sang- Goede mix Vijfjaar geleden stapte P. van der Louw als nieuwe uitbater het aloude Neuf binnen met het vaste voornemen er wat van te maken. Aan plannen ontbrak het hem niet maar het zat niet mee. Het jaar 1990 liep goed maar daarna kwam de Golfoorlog met een economische dip maar 1992 zag er weer veelbelovend uit van en cZ) z u—1 O o Wel eens op een hoog-laag-bed gelegen of een reanimatie op de Intensive Care gezien? Dat kan op 8 april a.s. Volg de rode route tijdens de Open Dag van Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Van 11.00 - 16.00 uur. was het de beurt aan 1 acoordeonorkest ’Accoord’ on der leiding van D. Daams. Voor dit nu ruim een jaar be staande orkest betekende dit meteen het eerste officiële op treden. De vuurdoop voor een duizendkoppig publiek. Welk ensemble zou zich dat niet wensen. De ’Schotse Suite’ in roen Bosman het wat lichtere concertdeel openen. Een koor dat in september op grootse jes van H. Purcell, waarvan vooral het ’Sheperd-Sheperd’ grote indruk maakte, gaf ook dit koor een duidelijk visite kaartje af. De opbrengst is bestemd voor o.a. buitenspelmateriaal en het schoolfeest. WADDINXVEEN - Op woensdag 12 april organi seert de activiteitencommis sie van het ouderenwerk van de Stichting Waddinxveens kreeg vervolgens langdurig de handen op elkaar na de goedgespeelde en prettig in het oor liggende ’Lustspiel ouverture’ van K. Bela. Daarin slaagde ook de Chris telijke Zangvereniging ’Ho sanna’, voor deze gelegenheid onder leiding van Ria Bruin van der Have na het ’Canti- que de Jean Racine’ van Fau ré, een niet bepaald gemak kelijk te zingen werk. Vervolgens traden de geza menlijke koren weer aan on dersteund door de beide solis ten. Het ’Onze Vader’ van Loek van der Leeden, op nieuw een stuk waarvan de koorliefhebbers wisten te ge nieten. Ademloos werd er ge luisterd naar Ben Kramer op het orgel en Loek van der Leeden die op de piano een fantasie vertolkten op het be kende ’Heilig, Heilig, Heilig’. Na een opnieuw formidabel optreden van de gezamenlij ke koren en solisten in ’Stan ding by’ van WA. Mozart, maar nu in een arrangement van Loek van der Leeden, WADDINXVEEN - Op zater dag 8 april is er een voor jaarsmarkt in de Theo Thijs senschool aan de Kerkweg Oost 230. Deze markt wordt gehouden van 10 uur ’s mor gens tot 14.00 uur ’s middags. Naast een lekker kopje koffie met koek zijn er diverse din gen te koop, zoals bloemstuk- jes en raamhangers (door de kinderen zelf gemaakt), boe- minder dan wordt de rest meegesleept. Dat gebeurde dan ook. ’ik werk hier vijfjaar en weet wat er nodig is. Ik had het overeind willen hou den maar het is me niet gege ven’, aldus de exploitant. Hij ziet de toekomst voor Neuf somber in met de gevraagde koopprijs terwijl er nog twee olietanks in de bodem liggen die opgeruimd moeten wor den. Het gerucht dat het Van der Valk concern belangstelling heeft, klopt niet volgens Van der Louw. Een ander gerucht dat een projectontwikkelaar het pand wil slopen voor wo ningen, klopt evenmin. Op de grond ligt immers een horeca- bestemming. Elders in deze krant: Florida gaat andere koers varen. Waddinxveen/Gouda en 300 hectare voor de verbinding van het Bentwoud met de Rotterdamse regio; langs Zoe- termeer-oost en de Rotte. Mo gelijke uitbreiding met 280 hectare van deze verbin- ken, prullaria, kleding. Ook zijn er diverse spelen zo als het Rad van Avontuur, grabbelton, waarbij mooie prijzen zijn te winnen. Voor de liefhebbers zijn er lekkere poffertjes. Iedereen is wel kom Exploitant Peter van der Louw van hotel-restaurant Neuf windt er geen doekjes om; het failissement heeft hem aangegrepen. Hoewel de geruchten al enige tijd door Boskoop gonsden is het fail lissement pas onlangs uitge sproken. Van der Louw pro beert in samenwerking met de curator gemaakte afspra ken voor partijtjes en andere verplichtingen na te komen, maar Neuf is officieel dicht per 1 april. Van der Louw wijt de teloor gang aan een combinatie van hoge lasten en een paar slech te j aren. De forse huur die het pand moest opbrengen in combinatie met de slechte staat van onderhoud plaatste de exploitant voor hoge kos ten. ’Ik heb van alles gepro beerd om dingen te verbete ren maar het blijft natuurlijk een oud gebouw5, aldus Van der Louw. Toen enige tijd ge leden de neerwaartse spiraal werd ingezet lanceerde hij een saneringsplan om Neuf voor Boskoop te behouden en stapte daarmee ook naar de gemeente Boskoop. Vrijwel alle partijen wilden daaraan meewerken met uitzondering van de eigenaar die niet be reid was tot een tijdelijk lage re huuropbrengst. Daarmee werd het doodvonnis gete kend. met de Floriade in Zoeter- meer. Van der Louw rook klandizie en liet portable ho telcabins bijplaatsen op het parkeerterrein. Het werd echter een vreselijk natte zo mer die teleurstellend uit pakte. En zo ging het nog even door. Van der Louw legt uit dat de combinatie van hotel, restau rant en bruiloften/partijen een goede mix is. Gaat het met één van deze drie pijlers woensdagochtenden van 9.30 tot 10.30 uur. De kosten voor deelname aan deze Yoga-bij- eenkomsten bedragen ƒ5,- per keer, in totaal dus 10 x ƒ50,-. Komt u gerust even kijken op 12 april want die ochtend is geheel gratis. Er zijn al zo’n 15 geïnteres seerde mensen dus wacht niet te lang. U kunt zich op de 1 meteen Elvis Concordia zou Concordia niet zijn als het niet wat bijzon ders op het programma zet. Met de door hen bijna vlekke loos gespeelde versie van Tri bute to Elvis’ kregen de muzi kanten onder leiding van hun gedreven dirigent al snel het publiek op hun hand. De zanggroep ’Da Capo’ onder leiding van Ben Kramer bor duurde op deze formule door met een aantal Tom Parker successen op losse maar o zo spontane wijze ten gehore te brengen. ’Boven ons’, ’All al one’ en zeker niet op de laat ste plaats ’Praise his name’ zorgden opnieuw voor een langdurig en dik verdiend ap plaus. ’Pomp and Circumstance’ beter bekend als "Land of Ho pe and Glory van Elgar deed in de uitvoering van de geza menlijke koren, solisten en harmonie een beetje denken aan de befaamde Londense Last Night of the Proms. Om kippevel van te krijgen. Met een ’Spiritual Fantasy’ in een bewerking van Loek van der Leeden kwam een voor al le medewerkenden en pu bliek een subliem einde aan dit benefietconcert. Nog een maal schitterden Reinate Heemskerk en Lisette Em- mink. Gewoon grote klasse. De apotheose van een meer dan geslaagde avond. Waar bij één ding wel duidelijk werd, Boskoop ’barst’ van het muzikaal talent. En dan te bedenken dat nog niet de helft van alle Boskoopse ko ren en muziekgezelschappen hun medewerking konden verlenen. Onbewust werd de ze avond toch ook wel een beetje een krachtmeting tus sen de deelnemers. De win naars van de neutrale toe hoorders waren in ieder geval de kinderen in de Roemeense Kindertehuizen en zeker de mensen van de Rotaryclub Boskoop en de jonge leden van de Rotaract Boskoop die het toch maar hebben aange durfd om zo’n muzikaal spek takel van de grond te tillen. WADDINXVEEN - Afge lopen weekeinde werd onder zonnige weersom standigheden het tennis- seizeon bij tennisvereni ging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan geopend. In vele dagen van voorbe reiding werd een door veel afgevallen bladeren en andere ongerechtighe den bedolven tennispark weer omgetoverd tot een fris park met prachtige banen. Het komende weekeinde wordt een begin gemaakt met de competitie. Het eerste gemengde zondag- team wordt ook dit jaar weer gesponsord door Goedhart Bouwhuis, ge vestigd Hoorn 126a (te genover Avifauna) in Al- phen aan den Rijn, heeft een duidelijk jeugdig ge zicht gekregen. Het team bestaat dit jaar uit captain Leon van Leeuwen, Ralph Zijder- hand en de dames Ingrid Boere en Angèle van de Wiel. Zij komen uit in de vierde klasse en daarmee zijn zij een van de hoogst spelende teams uit de re gio. Alhoewel een jeugdig team zijn de verwachtin gen hoog gespannen na al de harde trainingsarbeid in de voorbije winter maanden. De gemengde zondag- competitie wordt dit jaar duidelijk gedomineerd door de aanstormende jeugd. Alle zondagteams zijn samengesteld uit (zeer) jeugdige leden van de vereniging. Zaterdag barst het com- petitiegeweld al los met om tien uur de junioren wedstrijden en aanslui tend om half twee de se nioren. Een bezoekje aan het tennispark is tijdens de zeven weken durende competitie alleszins de moeite waard want men kan er genieten van spannende wedstrijden in een plezierige ambian ce. Op dinsdag komen vanaf tien uur de dames aan bod als hun dames- competitie begint. komsten worden georgani seerd waarin u met Yoga aan de slag kunt. Deze 10 bijeen- Kom allemaal naar deze ge- komsten vinden plaats op de zellige avond. steld op een tegen de achter wand van de Beurshal opge bouwde tribune, dit benefiet concert met het magistraal klinkende ’Lord, we praise you’. Daarna was het de beurt aan het. Gereformeerd Kerkkoor en het Hervormd Kerkkoor beide onder leiding van Siem Cok, met een drietal werken waaronder het magnifiek ge zongen ’Jerusalem’ van A. Pronk en het ’Geprezen zij de Heer’ waarbij de sopraan Li sette Emmink de solopartij voor haar rekening nam. De Christelijke Muziekver eniging ’Concordia’ begeleid de daarna alle koren in het ’Tell me the story of Jesus’ met opnieuw Lisette Emmink en Reinate Heemskerk in een glansrol. ’Concordia’ onder leiding van Ties Wagensveld DEN HAAG/REGIO - Provin ciale staten van Zuid-Holland hebben op 31 maart de Nota Bosplan Bentwoud met een wijziging vastgesteld. Het Bentwoud is gepland in het gebied tussen Waddinxveen, Boskoop, Hazerswoude en Zoetermeer en moet door de omvang een belangrijke uit breiding van natuur en land- schap zijn en een buffer op werpen tegen verstedelijking van het Groene Hart. Tijdens de behandeling van het plan was nauwelijks steun voor het alternatieve Bentveld-plan, ingebracht door belanghebbenden in de regio. De bedenkers van dit alternatief hadden gehoopt dat de discussie niet zou door gaan. De SGP probeerde sa men met de CD steun te krij- BOSKOOP - Het zaterdagavond door de Rotaryclub Bos koop georganiseerde benefietconcert, waaraan door een groot aantal koren, solisten en muziekgezelschappen belan geloos werd meegewerkt, is een groot succes geworden. De avond heeft 25.000 gulden opgebracht voor kindertehuizen in Roemenië. Aan het einde van de avond mochten de heer Rogier van de stichting ’Zending zonder Grenzen’ en mevrouw Stel lingwerf! van de stichting ’Oost Europa Boskoop’ ieder via een cheque de helft van dit bedrag in ontvangst ne men. De gelden zullen wor den aangewend om de ergste noden te lenigen bij de ver bouw en inrichting van kin dertehuizen in Roemenië. In januari 1990 is de speciale afdeling ARK (Adoptie Roe meense Kinderen) van de Zending zonder Grenzen op gericht. Het doel van ARK is om zoveel mogelijk kinderen die daarvoor in aanmerking komen financieel te adopte ren. Daardoor kunnen huis vesting, voedsel, kleding en medicijnvoorzienigen zo opti maal mogelijk worden gere geld. Op dit moment worden zo’n 23.000 kinderen in 150 projecten geholpen. Begin 1992 heeft de SOEB (Stichting Oost Europa Bos koop) contact gelegd met de dorpjes Osorhei en Podgoria in het westen van Roemenië. Sindsdien zijn hier al veel transporten en andere bezoe ken gebracht. Rond de duizend personen ge noten van het benefietcon cert. Een concert van uiter sten. Massale koorzang afge wisseld met subtiel solistisch optreden. De talrijke bezoekers waar onder de Roemeense consul met zijn echtgenote, een dele gatie van de Rotaryclub uit het Duitse Unna waar de Boskoopse afdeling zeer nau we contacten mee onderhoudt en vertegenwoordigers van het plaatselijke gemeentebe stuur, werden bij binnen komst al verwelkomd door de vrolijke klanken van de ’Uit ’blazers alias de Baggerbeu- gels. Klokslag half acht openden de gezamenlijke koren, opge- het wijze het vijftigjarig bestaan hoopt te gaan vieren. Na het gezamenlijk koorgeweld van vlak voor de pauze was het aangenaam luisteren naar deze sonore mannenstem men. Sulare’ en vooral het T could have danced all night’ liet dit ecologische verbindingszone koor horen dat het tot de 1 -1 o/'z' een bewerking van dirigent betere koren in Nederland be- Daams werd zeer subtiel ge speeld, evenals de ouverture ’De Kalief van Bagdad’. Het concertdeel voor de pauze werd door de gezamenlijke koren en solisten afgesloten, ondersteund door de harmo nie met twee fenominaal ge- uit het 21e pianoconcert zongen werken ’Stay with me’ (Blijf mij nabij) en het Thanks be to God’. In totaal deze zo ’n driehonderd uitvoerende zangers en musici mee, opgesteld op een speciaal hiervoor gebouwde tribune. (Foto: GK) hoort. Het zal niemand ver bazen dat deze nummers ook op het programma zullen staan tijdens de in mei ge plande concertreis naar Oos tenrijk. Het overbekende ’Andante’ van W.A. Mozart gespeeld door Ben Kramer en Loek van der Leeden was vervolgens weer één van die vele verrassende Contrasten contrasten tijdens dit Bene fietconcert. Na de pauze met gratis koffie Dat geldt ook voor het optre- 1 1 ’TTJi” 1- den van het Boskoopse Vrou wenkoor van de Ned. Vereni- verdere achteruitgang van het voorzieningenniveau in Bos- hers’ onder leiding van Je- ging van Huisvrouwen onder koop. Hotel Neuf is failliet en is sinds 1 april gesloten. Het ,J leiding van Ria Bruin-van der gebouw is te koop voor 1,4 miljoen maar een eventuele ko- Have. Met een drietal werk- per krijgt te maken met veel achterstallig onderhoud. Bo vendien betekende een kort geding een definitieve breuk tussen de Stichting Beurshal en exploitant Dufais. Daar mee komt binnenkort een eind aan horeca-activiteiten in gebouw Florida. Welzijnswerk ten behoeve ƒ5,- van alle senioren, alle men sen van 55 jaar en ouder, in Waddinxveen een informatie- ochtend voor een op te zetten Yoga-activiteit. De informatie-ochtend begint informatie-ochtend om 9.30 uur in de toneelzaal van het Anne Frank-cen- trum, Jan van Bijnenpad 1 De leiding van c___ is in handen van mevrouw MacGillavry, een bekende als het in Waddinxveen en omge- Om de uitvoering zo efficiënt mogelijk aan te pakken en een lange voorbereidingstijd te voorkomen, vindt uitvoe ring van het project plaats in fasen door middel van landin richting. Provinciale staten hebben besloten te onderzoe ken of voor het toekomstige beheer een gemeenschappe lijke regeling, bijvoorbeeld een ’Bosschap Bentwoud’, spoedig tot stand kan komen. De dienst Landinrichting van het ministerie van LNV is be last met de verwerving van de gronden, zoveel mogelijk op vrijwillige basis. Provin ciale staten willen voor de verwezenlijking van het bos gebied een zorgvuldige en breed gesteund grondverwer- vingsplan, waarbij de inzet van flankerend beleid zo ruimhartig mogelijk wordt toegepast. De kosten voor aanleg van het Bentwoud zijn geraamd op ongeveer 200 miljoen gul den. Hiervan komt 140 mil joen ten laste van het rijk, 6 miljoen van de provincie Zuid-Holland en 6 miljoen van andere overheden. Parti culiere investeerders dienen middels een privaat-publieke samen werkingsconstructie een inbreng van 45 miljoen gulden te leveren. mevrouw g tijd les in verschillende soor ten Yoga, in buurtcentrum De Boog, het Kruisgebouw aan dinxveen en de Julianastraat in Bodegraven. U ziet een deskundige. Als vervolg op deze informa- deze avond, die om 20.00 uur tie-ochtend zullen 10 bijeen- begint, zullen vier ronden ge speeld worden. De zaal is ech ter al om 19.30 uur open. V deze ochtend Klaverjasavonden in De Boog ving op Yoga aankomt. Deze WADDINXVEEN - De kla- geeft n.l. geruime verjasavonden in buurtcen trum De Boog, zijn een begrip voor alle bewoners van de Vondelwijk en daarbuiten. de Stationsstraat in Wad- Op 7 april zal in dit wijkcen trum aan de C. Huygenslaan 2 wederom zo’n klaverjas- avond worden gehouden. Op dingszones zal aan dé orde komen bij de besluitvorming over de herziening streekplan Rijnmond Zuid-Holland West. Vertegenwoordigers van de provincie, het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij werken sinds 1991 aan de ontwikkeling van het Bentwoud; een natuurlijk bosgebied dat meerdere func ties herbergt en een even wicht moet bieden tussen na tuur en recreatie. Meer dan anderhalf miljoen Zuidhol- landers uit de directe omge ving kunnen in de toekomst gebruik gaan maken van het Bentwoud. WADDINXVEEN - In de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen heeft ds. Joh. Tromp zich verbonden aan zijn nieuwe gemeente. De intrede- en de bevestigingsdienst was vorige week zpndagmor- gen voor een motie van uitstel gen. (Foto Joop Dorst). maar zonder resultaat. De discussie spitste zich alleen toe op de omvang van het Bentwoud. Het plan gaat nu uit van 1000 hectare aaneengesloten bos en recreatiegebied (het Bent woud) en 500 hectare recrea tieve en ecologische verbin- dingszones, zogenaamde groene uitlopers. Een uitbrei ding met 280 hectare verbin dingszone wordt niet uitge sloten. Bij de verdere uitwer king van de plannen zal reke ning gehouden worden met de cultuurhistorische ele menten in het gebied, de eco logische verbindingszone naar Vlietland en Holland- sche IJssel en de zogenaamde randeffecten van het bos op het omringende agrarische gebied. sonore mannenstem- De verbindingszones van het Met ’Mala Moja’, ’Tri Bosplan bestaan uit 200 hec tare voor de recreatieve en f n^TöPLN HUIS Benefietconcert Rotaryclub Boskoop wordt groot succes

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13